Napadeni psem

O životě

Odpoledne jsem se vydala na procházku s mým dvouměsíčním synem. Když jsem vyjížděla s kočárkem, smutně na mě hleděl náš zlatý retrívr, a tak jsem vzala vodítko, že půjde s náma.

S pejskem u rybníka
2 komentáře

Šli jsme k rybníku, kde stejně moc lidí nechodí, protože je to tam napůl uzavřené, tak se tam pejsek mohl v klidu proběhnout. Volala jsem babičce, která u toho rybníku bydlí, že přijdeme pod humno s malým. Cestou jsme potkávali starého pána o berlích se středně velkým černým psem, tak jsem svého psa rychle uvázala a přitáhla ho k sobě.

V momentě, kdy jsme se míjeli, se psi bohužel přiblížili na tolik k sobě, že ten černý okamžitě zaútočil na toho našeho dobráka, který vrtěl ocáskem a chtěl se kamarádit. Zakousl se mu do krku a škubal s ním ze strany na stranu. Pes kvičel, já hrůzou hystericky ječela a snažila se ho odtrhnout. Černý pes se ale pánovi vyškubl a byla šílená mela.

Neovladatelní psi si to namířili přímo ke kočárku a než jsem stihla cokoli udělat, svalili ho a kočár letěl přímo do rybníka. To já ječela ještě víc a letěla k němu. Naštěstí se zachytil o travinu a malý nevypadl díky dobře uchycenému nánožníku. Psi spadli také do vody, díky bohu, jinak bysme toho černého čokla z toho našeho dobráka asi nesundali.

Strašný křik, co jsem vydávala já i můj pes, slyšela sousedka mé babičky, která přiběhla a černého psa zahnala. Pomohla mi s malým, já posbírala kočárek a rychle jsme prchaly od pána s berličkama a té černé bestie.

Ještě dlouho trvalo, než jsem se přestala třepat. Prohlédla jsem krvácejícího pejska a naštěstí měl jen povrchové škrábance. Malý byl také v pořádku, po chvilce přestal plakat a za chviličku už se na nás dokonce smál.

Jen já měla celý den ještě šok a pořád jsem před očima viděla smutné oči psa a svalený kočárek. Moc nechybělo a malý spadl do rybníku. :-( Byl to asi můj nejhorší zážitek - ten hrozný strach o pejska, ale nepopsatelný strach o mé jediné milované miminko. Víckrát už asi sama s pejskem a kočárkem nepůjdu.

Hodnotilo 21 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
tartaletka
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 05.08.14 00:04

:hug: naprosto s tebou soucitim. Ja sla nastesti bez deti, vyjimecne, sousedovic pes beha neustale volne po nasi ctvrti a napadl mi psa. Mesic jsem nemohla ani vylezt se psem, vencil manzel.

 
Witch7
Stálice 56 příspěvků 05.08.14 01:10

Vim jake to je chranit svyho psa, uz jsem to zazila a sama byla pokousana, ale takovy strach o dite 8o fuj to bych asi umrela…mam z toho husi kuzi, hlavne ze je miminko v poradku :kytka:,ja radeji nevencim s kocarem, presne kvuli tomuhle, mam strach… :roll:

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 05.08.14 01:24

Uf, musel to byt sileny zazitek! Nekolikrat se mi stalo, ze po nasi fence AST vystartoval cizi pes, v te dobe jsem byla tehotna s pupkem jak hrom a oddelovala jsem od sebe dva psi, nastesty byla zima a ja mela teplou bundu, pres ni jsem mela jen pohmozdenou ruku, ale do ted si vzpominam na ten strach o moji milovanou Cassey a nasledne mi doslo co vsechno se nedejboze mohlo stat!! Strachy jsem se klepala jeste skoro dva dny a tu noc skoro oka nezamhourila ve strachu jestli se preci jen neco nemohlo stat. Nakonec vse dobre dopadlo, ale toho píp píp píp co mel uprostred mesta pusteneho psa navolno co nesnasi ostatni psi bych s velkou chuti nakopala kamsi jeste dnes!!

Je dobre, ze to dobre dopadlo a vsichni jste v poradku :kytka: i kdyz i se sramem na dusi

 
Z.jev
Závislačka 2972 příspěvků 05.08.14 07:10

Hlavne, ze to dobre dopadlo. Uz nepremyslej, co se mohlo stat, je to zbytecne a jenom by ses tim trapila.

Příspěvek upraven 05.08.14 v 07:16

 
Sofie92
Závislačka 3018 příspěvků 05.08.14 08:43

No my jsme měli labradora a když mu byl asi rok tam s ním mamka šla na procházku a sousedovic rotwailer je držel v šachu cca 20 metrů od baráku náš pejsek sse klepal máma ho připlácla na plot a ten rotwailer vrčel jen se pohnuli. Máma sebou zrovna neměla mobil tak ječela na tátu vždycky když zařvala tak pes se málem posral pak hoo zase chválila jak moc je hodnej a on je hlídal. Táta se šel podívat co se děěje přijel autem psa autem vystrašil a máma naskočili do auta. náš Pes měl jen kousnuto povrchově.
JEli rychle k sousedům, že ten jejich pes utekl tak si ho vzali. Za 14 dní s mámou stála před barákem známá s malou holčičkou známá už byli asi 10 metrů od nášich a pes se vyřítil šel po nich k nám by už nestihli doběnout tak zastavio auto a nabralo je. Jinak by to dítě snad sežral.
To už jsme jim fakt nadávali at si toho psa drží a oni řekli, že je nezvladattelný a bojí se ho. JE věčně zavřený v kotci no děs.. :( Mám 1,5 roku syna tak okolo jejich vrat ani nechodím. Bydlí asi ob 3 baráky od nášich

 
Lex83
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 05.08.14 08:56

Mám tři psi. Mám je moc ráda a taky ostatní zvířata. Ale stát se mi tohle tak asi někoho přizabiju. Dědek by koukal. Jinak včera se taky na nás vyřítil asi 50kg pes, začal mi vrčet na smečku (na vodítku) a ježil se. Zrovna jsem ještě telefonovala a měla kočár. Tak jsem zařvala, že přítel na telefonu se lekl taky. :lol: Pes musí mít taky pocit že ho ochráníš, ne jenom koukat. Jinak takový ten ženský křik moc dobrý není, ještě víc může „protivníka“ vyprovokovat, lepší je hrubý tón hlasu a jakoby vrčení. Kdyby šlo do tuhého rozhodně se pak stavím mezi kočár a smečku a před sebou mám cizího psa. Pokud člověk působí sebevědomě, málokterý pes si troufne zaútočit, to už by musel být fakt magor…

Příspěvek upraven 05.08.14 v 08:57

 
Motýlice
Kelišová 5023 příspěvků 05.08.14 09:02

Každý pes patří na veřejnosti na vodítko a má mít náhubek. Bez milosti. Doma, za plotem, ať si dělá každý, co chce, ale jinak nemám slitování. Je mi zle z lidí, co nechávají pobíhat psy volně nebo je mají sice na vodítku, ale z poměru hmoty pes/páníček je jasné, že by se mu raz dva vyškubl, kdyby chtěl. Třeba když venčí nějakou bestii dítě, tak bych taky zaplakala. On je vůbec ten trend, pořizovat si velké psy na sídliště, dost pochybný. Zvláště když jsou pak celý den zavření doma, protože páníčci jsou v práci a když už je ráno a večer vyvenčí, pro jistotu otočí hlavu na druhou stranu, když jejich miláček koná velkou potřebu. :pocitac:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 05.08.14 09:22

Tak to byl téda zážitek,,fuj.­.ještě, že je vše v pořádku!! :roll:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23448 příspěvků 05.08.14 09:47

8o jejda, tak hlavně že to dobře dopadlo… připomněla si mi, když sme šli s mym mužem a kočárkem se starším synem na procházku a vyletěli na nás a hlavně na kočár dvě černý velký německý dogy…jedniný štěstí, že měli košík…

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 05.08.14 10:26

Od toho pána neskutečně nezodpovědné, no nemám slov. že si ti majitelé nemůžou své psy uvázat, když vidí, že se někdo blíží. nedávno jsem byla taky na procházce, ženská viděla, že se blíží kočárek, ale nehnula ani brvou a nechala svého rotvajlera neuvázaného!!! ten stál v pozoru a hleděl na nás. krve by se ve mně nedořezal… otočila jsem to zpět, modlila se, ať se na nás nevrhne a v duchu proklínala tu KRÁVU :! :! :!

 
mlsalkaM
Kelišová 6080 příspěvků 05.08.14 11:19

:hug: hlavně, že vše dobře dopadlo, úplně mám husí kůži.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 05.08.14 11:19

Jednou jsem vezla svého dvouletého na saních a skočil na něj vlčák, naštěstí jeho pán zareagoval a odvolal ho. Já jsem ale z šoku potratila. Můj syn má dnes šest a dodnes se strašně bojí psů :( Tenkrát se ten chlap ani nepřišel omluvit, tak jsme na něj sepsali žalobu. Jenže to byly socky a barák jim sebrala už banka a podobně :roll: Takže se jim stejně nic nestalo- jen nám :roll:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 05.08.14 11:49

No to ani nemusíš mít s sebou psa. V zimě se mi na procházce s kočárkem zakousl do nohy vlčák. Městský úřad mou stížnost vyřešil skvěle. Byla jsem předvolána jako nějaký zločinec, musela jsem vypovídat v přítomnosti toho hajzla majitele, který nechává svoje vlčáky takhle pobíhat a ohryzávat lidi, roztrhaný kalhoty mi nikdo nenahradil, chlap se mi smál do obličeje, jeho verzi výpovědi jsem nikdy neslyšela, to jen on se mohl vyjádřit k mé výpovědi. Žádnou zpětnou vazbu jsem od úřadu nedostala, třeba nějaký protokol, nic. Tak jsem se teď rozčílila, že tam asi napíšu. Protože jsem to jaksi vytěsnila a teď jsem si na tu nespravedlnost vzpomněla. Ještě jsem musela shánět hlídání miminka, abych na ten úřad mohla a neplatila pokutu. :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:

 
Aishenka
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 05.08.14 11:59

A přesně z tohohle důvodu je dobré u sebe mít elektrický paralyzér.. ;)

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 05.08.14 12:11

Ač jsem sama milovník psů, tak tyhlety typy lidí, co nechávají na volno problémové a nezvladatelné psy nesnáším. Dělají ostudu slušným pejskařům. Už jsem měla taky tu čest strhávat útočícího ovčáka, který byl samozřejmě na volno a pána neposlechl, ze svého psa na vodítku. Nic příjemného, reakce majitele veškeré žádné, bylo mu to snad i jedno :nevim: Naštěstí to odnesla jen prokousnutá kůže na krku. A v kočárku, kde seděla dcera už jsem měla hlavu dobrmana i labradora, naštěstí ani jednou pes neútočil, ale strach jsem měla pořádný, stačilo by jedno jediné kousnutí, měli hlavu přesně v úrovni tenkrát roční dcery. Nevím, co se majitelům těchto psů honí v hlavě, že nepřemýšlí, mozek to asi nebude…

 
saralinda
Kecalka 336 příspěvků 05.08.14 12:22

To musela byt hruza. Me by asi strachy kleplo. Jeste ze to nakonec dobre dopadlo.
Na nas se jednou vyritil vlcak, ktery probehl dirou v plotu. Nas maly, jinak dcela bojovny, jack russel se zacal schvavat pd kocarek s tenkrat pul rocnim synem. Vlcak mel tendenci strkat hlavu do kocarku. No, ja sama se vlcaku bojim a musela jsem si neustale stoupat mezi vlcaka a dite. Jecela jsem, jak nejvce to slo, aby si toho psa nekdo zavolal. Bohuzel me nikdo neslysel a vlcak sel furt za nami. Po cca ctvrt hodine sel konecne kolem nejaky muz a vlcaka zahnal na zahradu.
Nedlouho na to jsme na prochazce zase potkali 5 konu, kteri nekomu utekli. Kone nas obklopili a hlavy dali ke kocarku. Pes se opet schoval pod kocarek. Nastesti jel kolem soused (normalne v tech mstech nikoho nepotkavam), ktery byl vyvezt travu, a tak kone odehnal hrabemi a pak jel pomalu autem a ja podel nej sla s kocarkem.
No, stres to byl ohromny a to se nic nestalo.

 
Samy
Závislačka 3363 příspěvků 05.08.14 12:26

Hlavně že to víceméně dobře dopadlo. :andel: Taky mám pořád v hlavě jen asi dva týdny starou událost, kdy jsem venčila psa na vodítku jen pár desítek metrů od našeho bytu a měla s sebou malou dceru, která pobíhala kolem nás. V tu chvíli se zpoza rohu pár metrů od nás objevil volně puštěný pes, větší než náš pes a vyšší než dcera, rozhlédl se jako by si vybíral, jestli dítě nebo psa - a rozběhl se k dceři. Jeho páníček s přítelkyní si tam v pohodě napochodovali, nijak neřešili, že je pes neposlouchá. Byl to mžik, rozeběhla jsem se k dítěti, ale bohužel jsem ji nestihla včas vzít do náruče, což si strašně vyčítám. Pes byl rychlejší, ale naštěstí jí nic neudělal. Ale ta představa, co se mohlo stát, mě děsí. Ani myslet se mi na to už nechce. :cert:

@Aishenka jenže v tu chvíli, kdy druhý pes startuje, někdy nelze dost dobře předem vystihnout a pak už je relativně nemožné paralyzérem trefit toho druhého útočícího psa, aby člověk neublížil vlastnímu psovi

@Vlkoška taky už jsem zažila několikrát, že byl můj pes napaden, nejhorší zážitek byl s vlkodavem, šel mu po krku, naštěstí mu jen vyrval hromadu chlupů - být to o den později, přišla bych o psa, protože by už byl ostříhaný a tedy by šlo o krvavý boj

@Cuarentena určitě se poptej, co s tím na úřadě udělali

Příspěvek upraven 05.08.14 v 12:27

 
crazyidea
Extra třída :D 10088 příspěvků 05.08.14 13:17

Vím jaké to je, když psa na vodítku napadne volně pobíhající pes, měli jsme fenku a už nemáme :,(. u nás v ulici bydlela taková „divná“ rodina - polorozbořený dům, plot skoro žádný, dětí měli asi osm - otec pracoval jako noční ostraha a měl k tomu i vlčáka. vlčák byl přes den v kotci a v noci s ním hlídal. ráno když jsme venčili, tak oni akorát vystupovali z auta, vlčák nebyl přivázaný a ačkoliv si myslím, že by takový hlídací pes měl být vycvičený a nenapadat bez rozkazu, jen tak se rozběhl a naší milou stařičkou fenku napadl a zakousl jí. cestu k veterináři už nepřežila, zemřela nám v autě. po návratu z veteriny jsem zavolala policii, naivně jsem si myslela, že přijde nějaký trest, dokonce jsem byla přesvědčená, že pes který někoho bezdůvodně napadne by měl být utracen, ale bohužel, byla jsem vyvedena z omylu, protože nenapadl člověka, ale psa (bráno jako věc), tak se vlastně nic nestalo!! a protože u nás ani není vyhláška, že musí být pes na vodítku, nemohla majiteli psa dát policie ani pokutu.

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 05.08.14 13:48

@Samy můžu se zeptat kde vám vlkodav napadl psa? Máme psa kterej má rodokmen delší než každej druhej pes tady, psů se bojí a no jistě že kolem něj běhá každej pes na volno a každej pes na náš štěká a ještě na nás kravky babky a vůbec lidi volaj že se nás pejsánci bojej :pocitac:.

 
Alena27
Kecalka 286 příspěvků 2 inzeráty 05.08.14 13:49

@Sofie92 Je smutné že psi musí platit za neschopnost lidí. Jak píšeš pán přizná že se psa bojí-tak proč si takového psa pořizoval? Je pak jasné že pes je nezvladatelný když ho nedokáže vychovat, za to ale pes nemůže. Navíc když ho má uzavřeného v kotci(co já považuju za týrání zvířat) tak se není čemu divit že je pes jak utržený ze řetězu. Mám doma ročního kluka a také rotwailera, jsou to nejlepší kamarádi. Pes má cvičák ovšem na cyklisty stejně štěká-je to pes. Malého zbožňuje ale nikdy bych je ale nenechala samotné, jsou tu pravidla co pes i člověk musí dodržovat.

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 05.08.14 13:56

Teď jsme se vrátili z procházky, během které jsme opět narazili na nějakého s prominutím blba s obrovským psem bez vodítka a bez náhubku. Chlap měl sám kočár, to své tele ale nechal pobíhat volně po ulici. Pes byl opět nějaká zlá rasa. Já bych tyto lidi fakt bila, to je neskutečné!!!

 
Natálka26
Kelišová 5205 příspěvků 05.08.14 14:02

@karolina.mauw

Taky mám velký psy a choděj bez vodítka a náhubku. Já nějak nevím jak si přišla na to že ten pes byl bestie a že byl zlej 8o 8o

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 05.08.14 14:16

@Natálka26 Natálko, tak si představ, že někteří lidi se velkých psů fakt bojí. Hlavně takových, o kterých je všeobecně známo, že napadají lidi či psy. A už proto by měli být majitelé ohleduplní a dávat psovi náhubek, nemyslíš??? Navíc, když potkají někoho s kočárkem. A nebylo to v poli, ale v Praze v ulici, kde se prochází hodně rodičů s kočárky. Navíc nikdy nevíš, jak tvůj pes zareaguje. To už tady bylo kolikrát, že si majitel myslel, jak hodného má psa, než někoho pokousal…

 
Natálka26
Kelišová 5205 příspěvků 05.08.14 14:22

@karolina.mauw

No já si to i představuju, já se bojím malých psů, ale neznám žádnýho psa o kterým je všeobecně známo, že napadají psi i lidi 8o 8o

Ne nemyslím, protože pes s náhubkem je taky dost nebezpečnej, ale to nepochopíš, protože ti ještě nikdy nezlomil pes náhubkem nohu.

Tvůj názor mi přijde hodně zvláštní, promiň. To že jsou někde rodiče s dětma neznamená psa zavřít doma nebo snad jo? Navíc neznám moc lidí, kteří by měli na volno puštěnýho psa když vědí, že je nesnášenlivý. Asi by to chtělo víc vzájemný tolerance.

A ano svoje psy znám, vím jak reagujou v normálních situacích, m které denně v parku zažívají. Takže sem přestaň tahat nesmysly o tom jak si majitel myslet ot či ono.., :roll:

Příspěvek upraven 05.08.14 v 14:23

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 05.08.14 14:29

@Natálka26 Absolutně s tebou nesouhlasím, ale to zase asi nepochopíš ty. Samozřejmě jsou rasy, o kterých se opakovaně píše, že někoho napadly. Neřekla jsem, aby tito lidi své psy zamykali doma, ale aby jim dali náhubek anebo si je přivázali, když se k někomu blíží. O toleranci bych v tomto případě vůbec nemluvila, strach je strach, já volně pobíhající psy tolerovat nehodlám. V mém rodném městě jsou za to pokuty. My máme doma zlatého retrívra a rozhodně bych ho nenechala pobíhat (ačkoli je „hodný“), když bych viděla, že se k nám někdo blíží. To proto, že jsem zodpovědná a také nechci nikoho vystrašit. Tím za sebe končím, protože nemám, co bych k tomu dodala…

 
Natálka26
Kelišová 5205 příspěvků 05.08.14 14:31

@karolina.mauw

:zed: :zed: :zed: nic jinýho napsat nejde

 
Sofie92
Závislačka 3018 příspěvků 05.08.14 14:54

@Natálka26 Mě taky vadí psi na volno! Mám čivaváka který si jako každý malý čklík dvoluje na velké psi. Takže když se k nám řít nějaký velký pes štěká jak pako vezmu ho na sebe velký pes na mě skáče jsem celá zaškrábaná majitel ječí jak magor es na to nic. Mimochodem jednu jsem ho nechala na zemi velký pes přilítl můj pes štěkal a ten hrozně odný velký pes mi po něm vyjel. Majitelé se dušovali jak jejich Máňa nikdy nikoho nekousla. Takže mě taky serou lidi co mají psa na volno terý neposlochá

 
Natálka26
Kelišová 5205 příspěvků 05.08.14 15:03

@Sofie92
8o 8o Já se fakt hádat nebudu, ale jsem v parku denně a že by někde tam napadl velke pes děcka, lidi nebo psi popř. po někom skákal a majitel si ho nevšímal jsem teda nezažila. Nevím kam chodíš, ale asi je to tam divný.

Mě zase vaděj malý psi na volno, takový zákeřný bestie se jen tak neviděj, mě třeba pokousal jezevčík. Jen tak, ale je to malej pes tak co by se někdo namáhal s výchovou, že jo?

Příspěvek upraven 05.08.14 v 15:03

 
džanka1
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 05.08.14 15:22

Naprosto souhlasím s @Natálka26 :palec:
@karolina.mauw Ano, jsou samozřejmě rasy, o kterých se opakovaně píše, že někoho napadly, ale to proto, že o těch malých se nepíše, přestože jich je víc :x Mám taky velkýho psa (vždycky na vodítku), v životě na ŽÁDNÝHO psa na vycházce neštěkl, kdežto KAŽDÝ malý pes na něj řve jak pominutej :roll:

Každopádně @Luuca.V, hlavně, že to dobře dopadlo, raději nedomýšlet co by kdyby :roll:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 05.08.14 15:27

Nechtěla sem komentovat deníček. Sama sem byl pokousaná nejednou, tak vim jaký to je, ale pobavila mě věta od @karolina.mauw ta zlá rasa :lol:.Už sem slyšela ruzné výroky, ale tohle vede :mrgreen:

Mám ráda psiska a mám z nich respekt. řekla bych že 99% těch kousavejc bestii jsou právě ty malé mrchy :mrgreen: a mě teda se– to že ty kočkopsi tady musim poslouchat jak celé dny nafaj a nafaj (jokšíři, čivavky atd..) zatímco velcí psi skoro neštěknou, takže já mám averzi teda na ty mrchy :P a taky jen tyhle nám tu běhaj navolno :cert:

Na vodítku by měl mít psa každej ale pokud má pes zvládlej výcvik, tak zase to bych přehlídla

 
Sofie92
Závislačka 3018 příspěvků 05.08.14 15:39

@Natálka26 bydlíme na malém městě. Minule po mě takhle skákal bígl. Mě vadí prosstě každej pes co neposlouchá a obtěžuje mě tím, že já si svého psa musím brát na ruku já nemůžu čuchat jestli je pes hodnej když páneček je daleo a na psa ječí a on nic. A je mi jedno jestli je to staford nebo jezevčík.

 
Jujunka
Kecalka 223 příspěvků 05.08.14 15:45

Jsem rada, ze to vse dobře dopadlo..Bohuzel mi prijde, ze cim dal casteji behaji na volno a bez kosiku psi, kteří neposlechnou a pak se ti vrhnou na psa, kterého ma clovek třeba i na voditku :(

Doporucuji poradne prohlednout krk, zvlast pokud je chlupaty, pokud se do neho zakousl, muze to vypadat nevinne, ale zdani klame, vim o cem mluvim.. pokud ma na krku kousanec, sice z neho netece krev, ale je hlubsi, jen proste dve ranky od zubu.. tak bezte k vet..ve vetsine pripadu je dulezity tam dat dren, jinak je z toho polizanice tak na 3tydny :/

 
Jujunka
Kecalka 223 příspěvků 05.08.14 15:47

@Natálka26 - presne, mali psi jsou kolikrat agresivnejsi nez ti velci.. i podle statistik 8)

 
Šarlota4
Kelišová 6890 příspěvků 2 inzeráty 05.08.14 16:22

Me vadej vsichni psi na volno. Mame labradora zlatej pes, ale nesnese jine psy. Takze kdyz pribehne pes jakekoliv rasy je zle. Ja sama bych bez voditka nikdy nesla. A na reci typu " on nekouse " rikam " ten nas ano ". Vim, ze psi potrebujou probehnout, protahnout se, ale bohuzel kdyby mi neci pes zranil dite tak bych udelala cokoliv, aby majitele zavreli.!
Pokud by byla vina na jeho strane a nemel psa zajisteneho

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 05.08.14 16:51

@karolina.mauw :mrgreen:,,nějaká zlá rasa" pobavila…

 
Krasavicaa  05.08.14 17:01

@Sofie92

Já mám sice malého psa, ale kdyby po něm tvůj pes štěkal, tak po něm vyjede taky. A jako se vůbec nedivím. Sama máš malého, protivného psa a budeš tady poučovat? :mrgreen: Nejdřív si vycvič svého a pak tu něco piš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 05.08.14 17:06

@Šťopík :palec: to jsem ráda, že pobavila…

Jak to ale říct? Prostě psi jako rotvajler vnímám jako agresivní, zlé, bojím se jich, a když mám s sebou novorozeně, tak se bojím o to víc, to je pro některé tak nepochopitelné? Chápu, že volné pobíhání má své zastánce, hlavně mezi pejskaři, ale já jsem proti tomu, jakkoli tito psi mohou být „hodní“. Já z pouhého pohledu nezjistím, jestli jsou hodní anebo zlí. Já se prostě bojím. A myslím si, že to nejmenší, co mohou majitelé udělat, je si je na chvilku uvázat na vodítko… Pravděpodobně jsem byla ve svém předešlém příspěvku trochu moc expresivní, tak to se omlouvám, ale dnešní procházka mě v tomto smyslu zase nakopla. A třeba to byl moooc hodný pes, ale to je mně fakt jedno :nevim:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 05.08.14 17:40

@Cuarentena teď budou volby, tak bych to třeba chtěla projednávat na veřejném zastupitelstvu, jak např. hodlají řešit ohrožování občanů volně pobíhajícími psi. ;)

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 05.08.14 18:48

@karolina.mauw souhlasim, kazd pes ma byt proste na voditku, tak aby neobtezovat jakoliv okoli. Ne kazdy je pejskar a je ochoten tolerovat ocuchavani psa za dosti často laxni asistence majitele. A nejlepsi jsou hlasky typu"on je strasne hodny a nikomu by neublizil", to je pro me znamka toho, ze majitel vi o psech velky prd!

 
veverka89
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 05.08.14 18:56

Hlavně že to dobře dopadlo.. :kytka: ale přesně vím jak se cítíš, když bylo malé 14 dnů, napadl mi mého JRT na vodítku které bylo připoutané u kočárku husky..řvala jsem jak šílená a psa naštěstí zahnala, ale nevěděla jsem jestli mám dřív držet kočár, nebo kopat do toho čokla..ta nána co byla asi 300 m a pes na ní házel totální bobek se ani neomluvila a když si ode mě vyslechla pár hodně peprných slov ještě mě osočila že jí napadám..od té doby sebou nosím pepřový sprej..

 
enny3
Extra třída :D 13151 příspěvků 05.08.14 19:13

@Motýlice

Ano naprostý souhlas- pes dokonce ze zákona musí mít vodítko a náhubek na veřejnosti, volně běhat může jen na oploceném pozemku..

Nesnáším lidi se psy na volno, vždy je upozorňuju..ne­ragují, maximálně říkají debilní větu,,On je hodnej, děti má rád" :pocitac: :zed:, na psy typu Pitbull a rotwailer bych dávala zbroják jako na každou jinou zbraň, pschotesty majitele, kontrolu jestli má na něj čas a prostor, pravidelnou docházku na cvičiště a přezkoušení..nes­náším když má někdo takové psy v bytě na sídlišti, obtěžují všechny, ještě s nimi chodí bez vodítka, venčí je děti a důchodci..

Jinak u nás ve městě bohužel to došlo tak daleko, že už se někdo nechtěl nechat terorizovat od psů, kteří tu stále na volno běhají a dal jim na pole jed..bohužel si neuvědomil, že je to nebezpečné i pro lidi, naštěstí se nikomu než chudákovi psovi nic nestalo, ale za to, že umřel pes může i majitel, jelikož pes tam nemá co dělat bez vodítka..

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 05.08.14 19:29

:hug: :hug: Ještě že to dopadlo dobře. Ponaučení - udělala jsi fatal error, měla jsi utíkat s dítětem co nejdál a psy nechat, ať si to vyřeší sami.

 
Uživatel je onlinedendule4
Závislačka 4654 příspěvků 05.08.14 19:32

Já bych ty lidi střílela! Vážně! Sama mám psa, ale na veřejnosti bez vodítka nebyl nikdy!! A to jen „blbej“ yorkšír!
Včera zrovan v parku, kde je mimochodem vyhlášen přísný zákaz volného pobíhání psů, chlap jak hora měl na volno puštěného NO, ten tam samozřejmě lítal jak splašenej, absolutně na žádný povel nereagoval. Když jsem viděla jak se řítí na proti mě(já v kočáru 19měsíční dceru),neudržela jsem se a byla jsem i sprostá. Jo holky co ten chlap dostal jmen :mrgreen:

 
Natálka26
Kelišová 5205 příspěvků 05.08.14 19:33

@enny3

Ty jsi hodně inteligentní žena :zed: :roll:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 05.08.14 19:44

@enny3 co je to za zákon? vodítka a náhubky myslím řeší jen místní vyhlášky :nevim:

 
Sofie92
Závislačka 3018 příspěvků 05.08.14 19:51

@Krasavicaa No, ale já toho svýho vodím na vodítku. Víš? Takže si může štěkat na čokla co ho otrvuje jak chce! Na psa na vodítku nikdy neštěká! Ale to uhádaným NEOHLEDUPLNÝM slípkám nevysvětlím!

 
Krasavicaa  05.08.14 19:57

@Sofie92 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
enny3
Extra třída :D 13151 příspěvků 05.08.14 20:01

@Natálka26

Ty jsi asi jedna z majitelek takových psů- pro tvé info, ano inteligentní jsem ;)

Ale uvědom si, že někteří lidé se psů bojí a navíc psi typu pitbull jsou životu nebezpeční, proto musí být na vodítku s náhubkem, jasně na vodítku musí být i čivava, ale ta nikoho nezabije..

Prostě nevím, proč by psi měli někoho obtěžovat, majitelé by si je měli vodit vždy na vodítku, tak aby nikoho neobtěžovali, prostě většinu lidí nazajímá, že někdo má psa a nemá zahradu a tak ho pouští mezi lidma, to by prostě mělo být trestané daleko přísněji, prospělo by to i majitelům a těm psům, jelikož dyž jsou bezprizorní, tak se může stát, že je přejede auto nebo je někdo třeba zastřelí (kamarádovi takhle neposlušného psa zastřelil myslivec asi, tisíckrát jsem mu to říkala, ať ho nepouští z vodítka..)

 
Krasavicaa  05.08.14 20:07

@Natálka26

Kašli na to :mrgreen: S nimi to nemá cenu :kytka:

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 05.08.14 20:38

@Sofie92 Pokavaď tvoje čivava nikdy nebyla bez vodítka a na lidi a psi na vodítkách neštěká ok, pes bez vodítka je psem štěkajícím vyprovokován ale rozhodně je to hnus a majitele nic neomlouvá. Hele tady každej podělanej malej čokl lítá bez vodítka nějakej černej kudrnatej hajzlík (bydlí ob panelák takže je potkáváme denně)nám letí po nohách a vyštěkává jak degen jak nás potká a to jen proto že nesnáší našeho vlkodava který je vždy na vodítku (krom loučky ihned před barákem kam chodí čůrat jako první, jak se vyčůrá jde na vodítko) dle majitelky za to můžeme my, protože se našeho psa bojí a nijak to neřeší ani ho nedá na vodítko 8o. V okamžiku kdy přejde z těsného štěkání za patama ke šňafnutí kopu a následně paní udám na město. Velkej pes bez vodítka ani ránu, některým by košík neuškodil, malej pes taky na vodítku a povině vyrvat hlasivky :jazyk:.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama