Narození Ellinky

Těhotenství

Jak proběhl rychlý a krásný porod. TP jsem měla 27. 1. 2013. Ty dny do konce byly nekonečné, pořád jsem se sledovala a modlila se, aby mi praskla voda a Ella už byla na světě.

Ella 3 dny stará
2 komentáře

po porodu

na porodním sále
1 komentář

2 dny stará :-)

3 dny stará kočička :-)
1 komentář

V pondělí 21. 1. jsem byla v poradně na kontrole. Řekla jsem si o Hamiltona, byla jsme otevřená na 2 prsty a porodní cesty byly připravené, hlavička naléhala. V úterý mi začala odcházet hlenová zátka, cítila jsme, že porod přijde každým dnem a strašně se těšila. 25. 1. v pátek přešly všechny pocity a náznaky, že se porod blíží :-) Šla jsme spát s tím, že dneska to určitě nebude a těšila se na ráno, kdy jsme měla jít konečně ke kadeřnici.

25. 1. ve 4 hodiny ráno jsem cítila „lupnutí“, hurá, to bude voda :-), sáhnu mezi nohy a nic, sucho :-/, byla jsem smutná. Ale během pár minut začalo něco téct. Chvilku jsem ležela a přemýšlela. Sakra už je to asi tady. Šla jsem na záchod a slipovka byla mokrá, dala jsme si další. Volám PA, nařízen odjezd do porodnice. Sevřelo se mi hrdlo. No, ještě bych třeba týden počkala, říkala jsme si :-) Dala jsme si porodnickou vložku kvůli vzorku, dobalila věci a vyjeli jsme směr porodnice.

Přijeli jsme kolem 5. hodiny. Byl mi natočen monitor a na hekárně jsme čekala na doktora. Ten přišel kolem 7. hodiny, udělal vyšetření a Hamiltona, prý to popoženeme. Udělal mi UTZ a byla opět potvrzena holčička. Byla nařízena příprava. Byla jsem otevřená na 2 prsty. Pan doktor odcházel se slovy: tak píchneme vodu a dneska odrodíme :-D Byla jsem v šoku, dneska budu máma :-) Začalo čekání a velmi slabé kontrakce (jako menstruace), byl mi udělán další monitor.

Kolem 9:00 další kontrola, to už byly bolesti trošku silnější, ale pořád pohoda. Byla jsem otevřená na 6–7 prstů a sestřička mi píchla vodu, prý budou bolesti výraznější a častější. Další monitor, bolesti byly mnohem větší a intenzivnější, ale stále se to dalo prodýchat. Kolem 9.30 začaly teprve ty pravé bolesti, neměly konce, trvaly snad pořád :-) Byly dlouhé a nekonečné.

V 10:05 přijel konečně manžel, když mě viděl tak říkal, ježiš to musí fakt bolet. Tak už nejsem takový hrdina. Bolesti zesilovaly a já jsem si myslela, že to nikdy nepřestane. Cca v 10:30 přišla PA, prý se na mě podívá. Vzala mě na porodní křeslo, lehla jsme si a začala mi kontrakce, ta byla snad nejhorší, kterou si pamatuji, PA do mě ještě sáhla, to jsme myslela, že vyletím z kůže :-D Jsem otevřená a nemám ani vstávat z křesla, jde se rodit.

Položila mě na pravý bok, prý to nebude moc příjemné, ale urychlí to. Kontrakce byly mnohem příjemnější. Už nebyly tak dlouhé. Potom na druhý bok. Na boku mi začalo nutkání na tlačení a mohla jsme si přitlačovat, to bylo ulevující. Přišla p. doktorka, začala jsem tlačit a na 4 kontrakci byla malá venku.

První dvě kontrakce mi trvalo, než jsme pochopila jak správně zatlačit, že se musím uvolnit a nestahovat. To bylo těžké té bolesti se poddat, ale tlačení byla úleva. Chybělo posledních 0,5 a malá byla na světě. Tak jsme se naštvala a řekla, že to bude poslední moment bolesti a bude po všem. Malá vylítla jako blesk :-) Byla jsme nastřižená a měla 2 plastické stehy, ani jedno vůbec nebolelo.

Malá jenom tak zlehka kňourala. Byla mi hned přiložená na břicho. Manžel přestřihl pupeční šnůru. Oba jsme byli velmi dojatí. Byl to nepopsatelný zážitek. Manžel šel s PA na Ellinčino ošetření. Pak mi ji donesl oblečenou, byla nádherná a naše. Potom ji odvezli na výhřev a my jsme zůstali sami na porodním sále. Byly jsme plní emocí. Stali jsme se rodiči

Ella se narodila o den dřív, tedy 26. 1. 2013 v 11:20 a míry měla 3030 g a 49 cm.

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 03.02.13 06:36

Konečně jednou za čas optimistický deníček, kde rodička netrpí - to nás nastávající matky povzbudí před porodem. a taky stručný :potlesk: Po takových deníčcích se i těším a nejsem v depresi z bolesti a utrpení :) děkuji.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 03.02.13 07:34

Gratuluju k miminku :kytka:

deníček mi popravdě úplně pokazilo to, jak vám dceru v té nejdůležitější chvíli pro budování vztahu zbytečně odnesli. prostě české porodnictví, achich ouvej.

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 03.02.13 08:20

Krásná holčička. :D Fakt zlatíčko. Když jsem měla silný stah, taky si do mě doktorka šáhla…myslela jsem, že jí uškrtím. :D

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 03.02.13 08:51

Mě to zas trochu pokazilo známé : tak to popoženeme,,,ale jinak super, pozitivní deníček, asi bych měla napsat taky, aby tady bylo těch optimistických víc :)

 
Gloaming
Závislačka 3984 příspěvků 03.02.13 09:01

Ahojky Simčo. Hned jak jsem viděla fotku, tak jsem si řikala že jsi to ty. :mrgreen: Tvůj porod mi trochu připoměl ten můj. Taky docela v pohodě. Jen jsem měla bolesti 2 dny, ale dalo se to vydržet. Lucka W. ze základky. :mrgreen:

 
fifinkaa
Kelišová 6300 příspěvků 03.02.13 09:51

Moc gratuluju k pohodovýmu porodu. Doufám, že ho budu mít taky tak příjemný. ;)

 
janica252
Kelišová 5502 příspěvků 03.02.13 16:23

Gratuluju k miminku a jak to tak čtu, tak jsem tehdy asi taky měla napsat povzbudivý deníček pro budoucí maminky. Můj porod byl totiž pravděpodobně ještě o dost jednodušší a rychlejší :)

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 03.02.13 16:34

Tvoja malá je naozaj veľmi pekná. Mám jednu otázku - to je ten „Hamilton“ v čechách naozaj taký obľúbený? Odkedy čítam príbehy tu na emiminu, nadobudla som ten dojem. Predtým som si myslela (na základe skúseností žien u nás na Slovensku) že je to niečo hrozné a po príchode do pôrodnice (mali mi vyvolávať pôrod) som sa musela ubezpečiť, že mi nikto nič také robiť nebude. To ťa nebolelo?

 
Ja.JJu.
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 03.02.13 18:21

Krásně popsané, až mi slzy vyletěly… :potlesk: gratuluju k princezně. :kytka: :potlesk:

 
destiny_lady
Stálice 93 příspěvků 03.02.13 20:20

Nádhera :) Gratulace veliká :hug:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 03.02.13 20:57

No, to byla rychlovka :mrgreen: gratuluju k holčičce :kytka:

 
rustypipe
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 03.02.13 21:04

Moc gratuluju! Já asi poprvé mám nutkání vložit komentář k deníčku. Už poněkolikáté čtu deníček o pěkném porodu, na který maminka vzpomíná jako na hezký zážitek. Ale jak tu psala Saroya proč odnáší v tu nejduležitější chvíli mimčo pryč a vy jste zůstali sami? To vlastně není ani tak otázka na autorku deníčku, ale na zkušenosti z porodnic?
Já myslela že ty dvě hoďky po porodu jsou právě určené k tomu společnému prvnímu „užívání“. Ptám se proto, že jsem nevěděla, že to může být jinak. U nás v porodnici mimčo dají na břicho rovnou a pokud je vše ok, tak je to na tvém přání jak dlouho tam zůstane. Pak ho ošetří přímo na porodním pokoji a ty i manžel na něj přitom koukáte, když mě ošetřovali tak pak dcerku choval manžel. A jakmile jsem byla zašitá, tak nás tam prostě ve třech nechali a cca po 2 hoďkách mě přesouvali s malou v náručí na šestinedělí. No a tam ji teda vzali na vykoupání a já se šla najíst. Příště budu chtít být u toho koupání, tím že jsem rodila poprvé nevěděla jsem co bude a může být.
Jak je to tedy „normální“ jinde?

 
Rita84
Závislačka 2819 příspěvků 03.02.13 21:09

Konec opravdu moc dojemný :kytka:
Moc vám gratuluji k ke krásné holčičce :hug:

 
katterin
Stálice 67 příspěvků 03.02.13 21:16

Gratuluji, malá je úžasná :hug:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 03.02.13 22:11

Gratuluji k holčičce! Hodně zdravíčka všem! :andel:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 05.02.13 12:05

Gratuluji k Ellince! :kytka:

 
Simkaa
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 12.02.13 09:23

Nevím proč hned odnáší mrňata pryč, ale malá měla nízkou teplotu takže musela do vyhřívacího boxu. Jinak všem děkuji za hezké komentáře :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama