Narození Jiříčka

Porod

Popis mého prvního a zatím jediného porodu, při kterém se nám narodil náš milovaný Jiříček. Předběžná data porodu byla 4. 4. a 28. 3., ale přesně pan doktor nevěděl, takže jsme mysleli, že to bude někdy ke konci března.

12. 3. jsem malovala koupelnu, protože jsme s přítelem ještě neměli hotové bydlení. Budovali jsme podkrovní byt z půdy u mých rodičů. Asi od 2 hodin v noci jsem se začala pravidelně každou hodinu budit a v 7 hodin ráno, když už to víc bolelo, tak jsem si myslela, že to jsou poslíčci. Vlezla jsem si tedy do vany, aby to přešlo a ono nic. Tak jsem si nafoukla gymnastický míč a trošku pohopsávala, jestli mě to přejde. Řekla jsem to příteli a v 10 hodin jsme se raději jeli podívat do porodnice.

Vyšla PA a řekla mi, že nevypadám, že bych měla rodit, monitory měli obsazené, tak mě sestra vedla za panem doktorem, jestli se na mě podívá, a on řekl, že ne, ať si počkám na monitor. Čekali jsme asi 20 minut v čekárně. Když se monitor uvolnil, tak mi řekli, že jsem na 2 prsty otevřená a bude to trvat tak do půlnoci. To jsem se zhrozila. Píchli mi injekci na urychlení a šla jsem na klystýr. Přítel se jel zatím domů naobědvat a potom přijel. Po klystýru jsem se vysprchovala a začaly o trošku silnější bolesti. PA mě vzala znovu na monitor a praskla mi voda. Říkala, že to asi stihneme do 18 hodin, tak jsem byla celkem ráda, ale pořád to bylo ještě hodně času, jelikož bylo asi po 13 hodině.

Bolesti trošku sílily a PA mi napustila vanu a zapnula vířivku. Přítel byl úžasný, dopouštěl mi vodu, kontroloval čas kontrakcí a uklidňoval mě. Bolesti byly dost silné. Kroutila jsem se ve vaně sem a tam, ale nejlepší poloha byla na zádech, jak mi poradila PA. Nevím, jak dlouho jsem byla ve vaně, ale určitě to bylo něco přes hodinu. Neměla jsem pojem o čase. A teď zpětně už vůbec nevím. PA mě vždy přišla zkontrolovat, a poté řekla, že až mě to bude nutit tlačit, tak ať ji zavoláme. Zavolali jsme ji. Pomohli mi s přítelem z vany a šli jsme na porodní sál. U porodu byla tahle naše úžasná PA Eva, pan doktor Lidák a nějaká mladá slečna, kterou zaučoval.

Ležela jsem na stole s roztaženýma nohama a strašně mě to nutilo tlačit. PA se šla podívat a řekla, že už vidí hlavičku, a zase někam odběhla. Byli jsme s přítelem oba vykulení, kde jsou. Ale po chvíli přišli a já jsem začala našeho chlapečka tlačit na svět. Tlačila jsem a tlačila a ani jsem nevěděla, kdy jsem měla kontrakce. Nástřih jsem cítila, ale nebylo to nic hrozného. Šlo to všechno strašně rychle. Najednou byl malinký venku, ale nebrečel. Bylo 14:47 hodin. Hned ho odnesli do vedlejší místnosti, ale přítel na něj viděl. Zeptala jsem se, proč nebrečí a přítel mi neuměl odpovědět. Úplně nás zamrazilo, co se děje. Bylo to pár sekund, nanejvýš minuta nebo tak nějak, ale nám se to zdálo jako věčnost.

Jirka se podíval za roh, co tam s naším miminkem dělají, a viděl, že se malý už nadechuje a začíná krásně křičet. PA říkala, že je to normální, že byl porod tak rychlý, že se trošku přidusil a chvíli mu trvalo nadechnout se. Přinesli mi ho k prsu ale ta sestra, která se starala po porodu o Jiříčka, byla tak surová, že mě úplně štípla do prsa a malý se ani nestačil přisát, a hned ho odnesla do inkubátoru. Jirka se šel na malého hned podívat k inkubátoru a já jsem ještě musela ležet 2 hodiny na sále. Potom šel se mnou přítel na pokoj a cestou jsme se stavili za naším zlatíčkem. Byl tak malinký. Měl 47 cm a vážil 2850 g. Bylo to nejkrásnější miminko na světě :-)

Narodil se o 14 dní dřív, ale nic mu nechybělo. Vypadal tak spokojeně. Sice mu dali při porodu málo bodů, takže musíme dojíždět do rizikové poradny pro děti, ale aspoň si ho proklepnou, říká Jirka. Hned v 17 hodin přijela mamka a ségra. Malinký nebyl u mě na pokoji, ale pořád v inkubátoru. Přinesli mi ho v 19 hodin a nechali mi ho do 23 hodin, a potom zase zpátky do inkubátoru. A ráno v 5 hodin už ho dali napořád ke mně. Bylo to zlatíčko, zkoušeli jsme papat, a docela nám to od začátku šlo. Pořád jen spinkal nebo papal nebo jen tak koukal, a taky pěkně kakal :-) Ale vůbec nebrečel. Všichni v porodnici byli moc milí. Každý den jsem měla návštěvy (přítele), a tak nám to tam rychle uteklo, a ve čtvrtek ráno jsme mohli jít domů.

Takže porod trval celkem asi 3 hodiny a veliké bolesti jsem měla asi tak hoďku a půl. Bylo to super a za dva dny už jsem říkala, že bych klidně rodila znovu. Všem bych přála tak pohodový porod i nemocniční personál (v Brandýse nad Labem), až na tu nepříjemnou blonďatou dětskou sestřičku. Byla taková chladná a odměřená. Jinak super personál!

Teď už bude našemu malému rok, a je to pěkné kvítko. Už měsíc běhá a je moc šikovný. Milujeme ho nadevšechno na světě, a tak by to asi mělo být :-)

Díky, že jste dočetli až sem a všem přeji krásné otěhotnění, těhulkovství (to bylo také úžasné, ani jedna nevolnost ;-) ), pohodový porod a hodná a hlavně zdravá děťátka :-)

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 01.03.12 09:19

Gratuluju tos měla asi fakt pohodičku, úplně závidím… :palec:

 
Nodynka
Stálice 84 příspěvků 01.03.12 09:23

Díky za sdílení deníčku, radost mi udělala info o Brandýse nad Labem. Mám TP 18/7 a chci rodit tam :palec: Držím palce ať se máte s malým pořád dobře..

 
rejžička
Kelišová 6162 příspěvků 01.03.12 10:41

Jou, tak to byl fajn porod, gratuluju! (a tiše závidím :lol: )

 
fabka2
Povídálka 19 příspěvků 01.03.12 12:24

Taky jsem měla první porod takový pohodový…v 6:00 u lékaře, mezitím sprcha a 9:10 Honzík na světě :-) Paráda :-) A to měl 4 005kg/52 :-)
Kéž by to tak bylo i podruhé :-)

 
Tarinka
Echt Kelišová 7960 příspěvků 01.03.12 16:32

víc takových deníčků! :) teď mám pocit, že to bude brnkačka :lol: tak hlavně ať je Jiřík zdravej kluk :)

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 01.03.12 19:36

Gratuluju,rychly porad,zdravy chlapecek,co vic si prat :)

 
resaca
Stálice 58 příspěvků 01.03.12 21:50

Děkuji za komentáře k deníčku :) Když jsem byla těhotná tak jsem tu pořád četla tak nešťastné deníčky a občas tam bylo i něco krásného. Ale bylo toho po málu. Tak jsem si řekla, že taky nějaké ty budoucí maminky potěším svým deníčkem, který si myslím žě je optimistický a nevyvolává strach z porodu :D

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 02.03.12 00:07

pěkně napsané tak hlavně at je klučina silný,hodný a zdravííí :potlesk: :potlesk: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama