Náš drahý pesan vs. dítka

O životě

Ahoj přátelé. Začali jsme tak zvolna pomýšlet na rozšíření smečky o mládě lidského druhu a to mě přivedlo k otázce, sneseli se novorozeně rodu Homo s přerostlým puberťákem rodu Canis. No, myslím, že naše životy již nikdy nebudou stejné. ;)

Ještě jako mimčo. Neakceptující, že z toho pelíšku prostě fakt vyrostl...
2 komentáře

Co k tomu říct… náš pes. Náš pes je psychopatický, sebestředný, psychicky labilní intoš. Taková směska psího Sheldona s mírnými náznaky Mansona. Prostě je to tvor trvající si na svých zásadách, režimu, hračkách, délkách a směrech vycházek, pravdách, vztazích a nenávistech. Jasně prosazující právo mutlat se s každým psem, ať dotyčný sebevíc vrčí, případně cvaká zubama všude kolem.

Obzvláště jeho výběr lidí je extrémně přísný. Většinu chlapů nemá rád, ženský dosti striktně dělí na kategorie „naval jídlo“ a „drbej“ - ta druhá, to už je ovšem čest v ní být.

Nás, jakožto smečku, miluje, velmi přísně ctí a je to taková naše muchlinka. :-) Zásadně do nikoho nekouše, kromě členů své smečky. Do těch naopak kouše rád a intenzivně, a to nejen z legrace u hry, nýbrž kdykoliv se mu k tomu zdá vhodná příležitost.

Miluje cenění zubů, vrčení, rozběh a poté slastné zakousnutí do nic netušící ruky/nohy/zad­ku/čehokoliv. Využije každé příležitosti, obzvlášť oblíbené u něj jsou situace kolem jídla a dotknutí se (byť i nechtíc, lehoulince špičkou nohy) jeho hračky. Nebo vzít ho do náruče… vrčí okamžitě, jak ucítí ruku pod zadečkem, po zvednutí už řve na prasknutí bubínku, potom zaryje drápy do masa a takto vytvořenou masitou plošinu využije jako odrazový můstek k útěku. Po doskoku na zem pokračuje ve vrčení.

Kupodivu mimo smečku se tak nechová a již několikrát jsem koukala s otevřenou pusou na agresivní čivavu zakousnutou našemu mnohonásobně většímu psovi do chlupů pod krkem, jak plandá zadníma nožičkama ve vzduch a náš psíček znechuceně stojí, jestli si teda bude hrát…

No a ona kapitola sama pro sebe je ON a děti. Nemá je rád. Nemá rád prudkost jejich pohybů, nemá rád množství rukou na svém těle, velmi intenzivní hlazení, natož pak jakékoliv pokusy o přesun jeho hmoty taháním. Děti akceptuje až asi od devíti let, kdy je automaticky řadí do jedné z ženských kategorií. Nejhorší jsou ovšem dítka, co už chodí, ještě moc nemyslí a vydávají velmi mnoho zvuků. Taková lahůdka jsou potom děti na odrážedlech. Nejexkluzivnější jsou nehlídané děti na odrážedlech, které se ho rozhodnou pronásledovat.

Náš Karel je pes vycvičený, co se lidí týče, tak myslím velmi slušně, jenom neakceptuje, že by měl poslechnout, když chce běžet za psem. ;-)Proto většina mých zkušeností s ním a cizími dětmi je ostře dvojího druhu. Pokud tedy pominu stavy absolutní oboustrané ignorace, protože v takové případě vlastně nedošlo ke kontaktu.

Čili druh první jest naprostá pohoda: já si hlídám psa, rodič si hlídá dítě, zeptá se, jestli je možné psa pohladit, já ho zavolám, dřepnu si k němu, posadím ho a dítko si může hladit, jak chce. Karel se tváří víceméně neutrálně, nijak ho to nebaví, nijak mu to nevadí.

Druhá kategorie jsou lidi kreténi, s prominutím, že to neříkám nejlíp, ale fakt mě to štve. Příklad jest takovýto: jdeme se psem po cestě, pes jde přede mnou, u pravého kraje, evidentně rovně, naproti jde rodič s batoletem (pes o nich ani neví, nebo to dobře hraje :-D), které vede za ruku. Když se se psem míjí, pes pořád rovně pokračuje vpřed a rodič na mně začne řvát, jestli jsem normální, ať si toho čokla okamžitě dám na vodítko, že on tam má dítě. Moje reakce bývá ve smyslu, že mě jeho spratek nezajímá a ať se stará o sebe.

Slovo spratek používám záměrně, jsem pejorativní, ať vidí, jak je to příjemný. Já mám taky ráda svýho psa a nelíbí se mi, když mu někdo říká čokl. To je samozřejmě většinou červený prapor na vola, a tak hádka pokračuje a pokračuje. Pes sedí pár metrů od nás a čumí jako puk, dítko je vyděšené a já si tak říkám, že to onomu rodiči stojí za to. Já nikdy nezačínám, vždycky jenom vracím údery protivníka, je to na onom rodiči, kdy odejde.

Na druhou stranu vím, že kdyby na mě zaútočil fyzicky, můj pes obrany nacvičený má. Přitom je mi to celkem líto, protože mám děti moc ráda, ale nesnáším, když si někdy rodič myslí, že jeho dítko může cokoliv.

A často to není jen o psech. Jednou jsem se sehla v obchodě u regálu a dvouletý kluk se rozběhl a v plné rychlosti mi vrazil rukama do zad. Spadla jsem, nemohla popadnout dech, nemohla jsem se narovnat(a pochopila jsem, že takový prcek už má celkem páru). Neuvěřitelně rozčilená jsem došla k mamince a velmi slušně (jak já se přemáhala) jsem jí řekla, co se stalo. A ona? „Marja vy naděláte, dyť je to jen malej kluk“.

Ale to přece nedává smysl, co z něj vychová? No ale vraťme se k psům a dětem.

Všimla jsem si, že se začíná rozmáhat třetí kategorie rodičů a ty mě děsí snad nejvíc, protože dobře vím, že jsou i zlí psi. Právě na toto by mne i zajímal váš názor. Kdyby jste napsali, budu moc vděčná.:-) :-)

Vesměs jde o případy, kdy nehlídané/minimálně hlídané dítě (cca 1-5 let) dojde k psovi a začne s ním bez dovolení zacházet jak se svou hračkou. Naprosto ignoruje, že pes se zoufale snaží dostat pryč, naprosto ignoruje, když mu zkouším říct, že musíme pejska hladit opatrně. Sáhnout na něj a násilím mu oddělat ruku z vnitřku psího ucha se bojím (je ve mně silně zakořeněné, jak by mi to vadilo u mého dítěte, ač bych takovouto situaci nikdy nepřipustila).

Rodič to celé sleduje z povzdálí, nebo ani netuším, kde je. Jednou mi podobná situace totálně zkazila oběd. Byli jsme v restauraci na venkovní zahrádce a vedle seděla paní s asi dvouletým dítětem. Náš pes v restauraci spí pod stolem. Dítě psa zbystřilo a začalo lézt za ním pod stůl. Náš pes si sedl a zoufale na mě koukal, páč mu dítko drželo v pěstičkách chlupy a zvedalo se o ně do stoje. Maminka po chlapci hodila očko a dál si povídala s kámoškama, evidentně spokojená, že má dítě zabavené.

Já se tedy zvedla ze židle, dřepla jsem si a snad deset minut jsem se dítěti věnovala, aby mi psa moc netrápilo. Pak už jsem to nevydržela, manžel už zuřil, tak jsem si zase sedla a říkám paní: „Promiňte, ale můžete si chlapečka vzít k sobě, já je nemůžu pořád hlídat.“

A ona? Jéééé to byl výbuch. Dozvěděla jsem se, že restaurace je pro lidi a její syn si bude dělat, co chce, a ať si psa hlídám, že jestli klukovi něco udělá, že se budu divit. Jak došel číšník, tak si na nás dokonce stěžovala.

Tenkrát to dopadlo dobře, zastali se nás všichni hosti kolem, já uklidnila manžela tak, aby milou maminku nezakousl, a ona si chlapečka odvedla k sobě. Já ale měla oběd zkažený, jsem introvertní a tyhle věci mi nedělají dobře. :-(

Druhý podobný případ jsem zažila o víkendu. Byli jsme v zoo v Brně, sedíme na lavičce, Karel mi sedí na zemi mezi nohama. Přibatolila se k nám holčička, opravdu ještě miminko, ta měla tak rok, sotva stála na nohách, takový drobeček malušký.

Tak se rozhlížím, plno lidí všude, nikdo nevypadal, že by hledal dítko. Já bych takovýho prďolinka nepustila od sebe, oni tam prostě nebyli. Holčička si hladila Karlíka a já se pořád otáčela, kde jen ty rodiče můžou být. Za chvilku se za mnou zjevila paní a úplně klidně na holčičku dělá baf baf, je to baf baf, viď?

Náš sedící pes, kterýho paní viděla poprvé v životě, měl zuby asi pět centimetrů od tvářičky stojící holčičky. Holčička mu stoupla na nohu, náš pes tiše kňučel, tak jsem jí tu nožku posunula (přece jenom, stačilo by, aby sebou naštvaně cukl a ta holčička spadne). Maminka furt nezájem, stojí za mnou.

Víte, kdy vystartovala? Když pes čmachl holčičce po rohlíku, co držela v ruce (stejně to byl výkon, že vydržel tak dlouho, měl ho celou dobu pod nosem). Neolízl ho, jen si přičuchl, hned jsem mu vzala hlavu a odvrátila, maminka to komentovala: „ježišmarjá fuuuj“, holčičku majzla přes ruku, aby jí z ní vyklepla rohlík a zhnuseně ji odvedla.

Ještě, že tak, Karel si pochutnal a my mohli dál koukat na zvířátka. ;-)Jen té prďolky mi bylo líto. :-( Každopádně, tato holčička už byla tak malinká, že to v naší Kajušce probudilo nějaký pudy. Tak hodnýho a opatrnýho vůči dítěti jsem ho ještě neviděla.

No, co si o tom myslíte? Je chyba ve mně, že mi vadí přehnaná glorifikace dětí, nebo na straně některých rodičů, kteří buď nejsou fér, nebo riskují zdraví dítka spoléháním na to, že by si to majitel toho psa nedovolil, nechat jejich dítě kousnout? ;-)

Pokračování příště…:-)

Hodnotilo 25 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 23.05.14 00:49

Srovnáváš psa s dítětem? :mrgreen: Tak to bude tím, že děti nemáš, až budeš mít, otevře si ti novej obzor.

Kdybys mi řekla o dítěti že je spratek, tak bys po svých neodešla a divím se, žes ještě nedostala :lol:, ale to pochopíš, až budeš matkou. Tak sem to nechápala a 18 let sem měla psa jako dítě, než sem zjistila že to dítě je uplně o ničem jiném, ale to se nedá popsat, taky sem tomu nevěřila, když mi to někdo říkal.

dítě bych k psíkovi lézt nenechala, s tim souhlasim. psi miluju a zrovna vybírám štěnátko, proto že po18 letech jsme be naší psí kamádky.
Pejskaři mě nevadí, ale myslim si, že by své psi měli mít zmáknutý a sama píšeš že je labilní, tak si ho vod na vodítku. :mrgreen:
Běhej si s ním po louce a lese. :pankac:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 23.05.14 00:51

A ani né dvouletý dítě, je asi jako tříměsíční pes. Dítě tě určitě nenapado s usmyslm tě zabít nebo ti ublížit, nejspíš na tebe chtělo bafnout, asi tak jako kyž na tebe skočí štěně :lol:, trochu srovnání pro představu :mrgreen:

Jinak máš talent pro psaní a deníček je hezky napsanej :palec:

Příspěvek upraven 23.05.14 v 00:54

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9025 příspěvků 23.05.14 01:30

Myslím si, že rodiče by si měli dávat pozor na děti a nenechávat je vrhat na cizí psy, ve vlastním zájmu. O tom není třeba diskutovat: pokud to nedělají, jejich problém. (Druhá věc je, jak by to bylo podle práva, kdyby pes kousl. Co vím, argumenty „dítě si začalo“ obvykle nezabírají a viníkem je v pohledu veřejnosti pes; a je to on, komu hrozí utracení apod.)

Pokud jde o toho „spratka“, tak myslím, že jsi dost přes čáru. Jednak se opravdu nedá srovnat oslovení „čokl“ a „spratek“, a druhak je otázka, zda vůbec tam, kde jsi, může být pes navolno. Pokud jde o les, resp. honitbu, pak musí být všude na vodítku, v Praze například je ve veřejné zeleni rovněž zakázáno, aby pes byl na volno, a stejně to má i řada dalších obcí… čili je dost dobře možné, že máš sama máslo na hlavě, když pes není na vodítku.

Doporučuju trochu klidu a shovívavosti; tím spíš, že jak sama píšeš, Tvůj pes není úplně kliďas, takže já osobně bych si asi netroufla sázet na to, že děti - byť nevychované - „nechá být“.

 
Sanlitun  23.05.14 06:38

Rekla bych, ze mas zlateho a trpeliveho psa :srdce: Sahnout nekdo na nasi jezevcici, ukousne mu ruku.

Rodice jsou zodpovedni za svoje dite - nemaji ho k psovi vubec poustet/ dovolit mu na nej sahat. Pokud chteji, aby si dite psa pohladilo, tak se souhlasem majitele. Ja bych tedy dite k cizimu psovi nepustila. Muze ho kousnout ( lekne se, nema rad deti, atd). Na tvem miste bych vzdy rodice pozadala, at si dite odvedou, ze tvuj pes kouse. Psa bych mela mezi lidmi vzdy na voditku.

Kdyz bych sla se psem na volno a blizilo se k nam dite, psa bych si privolala k sobe, dala ho na voditko nebo ho pridrzela, dokud neprejdou. Jako matka ditete bych te mozna i slusne poprosila, jestli bysis ho nemohla dat na voditko ( pitbul, vlcak, doga). Co me osobne nedavno nastvalo, byl chlap s pitbulem na volno na detskem hristi.

 
Kiky86
Kecalka 190 příspěvků 23.05.14 07:02

Já s částí tvého deníčku souhlasím, ale s částí nikoli. Taky máme psa, který uvedenou věkovou kategorii dětí nemá rád. Není vyloženě zlý, že by na ně hned startoval, ale je nesvůj v jejich blízkosti a nikdy nevím, co v té chvíli udělá. Já tedy vodím psa na vodítku a protože bydlíme na sídlišti, kde si věčně před barákem hraje větší množství dětí, tak z baráku odchází s košíkem a sundávám mu ho teprve tam, kde není taková koncentrace malých dětí. Dospělé lidi miluje a hned by každého vítal a pokud možno oblízal.
Ale ještě k těm dětem. Já bych taky nevydýchala, kdybys mé dítě nazvala spratkem. Je pravda, že já bych si kolem volně procházejícího psa vzala své dítě za ruku, abych měla jistotu, že se tomu pejskovi nepověsí kolem krku, že neudělá nějaký rychlý pohyb, který by ho vylekal. Nikdo nemůže vědět, jak leknutím pes zareaguje. Mě taky štvou rodiče, které nechají malé dítě běhat bez dozoru a lézt za cizími psy. Fakt to nechápu. To se o ty děti vůbec nebojí?
Náš pes má tady na sídlišti vyhlídnutého jednoho klučinu, kterého nemůže ani cítit. Jedná se o kluka z naší menšiny a jsou mu asi 3 roky. Už když byl našemu psovi tak rok, tak jsem s ním šla ven a tenhle zmíněný kluk mi do psa najížděl na odstrkovadle. Pes byl na vodítku, já ho bránila svým tělem, ale kluk byl na té své motorce docela rychlý. A co myslíte, že jeho rodiče? Koukali na to a přišlo jim to strašně vtipný. Jednou po našem psovi házel kamínkama, jindy stříkal pistolkou na vodu. A nedělá to jen našemu psovi. Včera jsem z balkonu viděla, jak vždycky dupnul, popoběhl a zase dupnul před naprosto vyděšeným bišonkem (ten už se chudák celý klepal, že ho jeho panička musela vzít do náruče a odejít s ním jinam). Náš pes tohoto naprosto nesnáší a nedělám si iluze, že by ho nerafnul. Vrčí na něj, i když ho vidí jen z balkonu. Naneštěstí bydlí v paneláku přesně vedle nás, takže nasazený košík je nutností hlavně kvůli tomuto dítěti. A něco říkat nebo se dokonce hádat s jeho rodičema? To nemá žádný smysl.

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 23.05.14 07:24

S casti o hlidani deti, ktere lezou za cizimi psy s tebou souhlasim. U naseho psa jsem to taky nesnasela, maminky to nechapaly. Me dite mam vycepovane, ze na cizi psy se nesaha, jen po zeptani lidi. A funguje to od jejich zacatku v chozeni. Ale s casti, ze si pes chodi na volno a ty jsi jeste urazena. Pes ma mit voditko a nebo nahubek. Bydlim v Praze, mam pod barakem nadherny park a co, dite je jen na hristi, protoze tu psi litaj bez voditek a nahubku a kdyby aspon lidi po nich sbirali ty hovna bylo by to super. Nesnasim toto, krasnej park a nemuzes se projit po trave - to na tebe eutocim, ale je to fakt hnus. Takze jestli se chces vyhnout hadkam venku, dej mu aspon nahubek. S detma jsem to resila tak, ze jsem hned rodice upozornovala, ze ten pes neni na hrani! Hezky den.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.05.14 07:33

Ja v podstatě souhlasím. Vadi mi neurvalost v obou táborech.

 
Fíková
Závislačka 4658 příspěvků 23.05.14 07:36

To jako toleruješ psovi aby vás kousal? A ještě ti to přijde legrační? Zaděláváš si na slušnej průser.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 23.05.14 08:23

Disciplína musí být na obou stranách, jen tak se lze vyvarovat zranění a jiným traumatům, které si s sebou potom děti vláčejí celý život. Střílela bych majitele psů, kteří nechají své psy volně pobíhat (co je mi do toho, že ten pes je hodný a nekouše) a stejně tak rodiče, kteří své dítě pustí k cizímu psovi. Obě skupiny jsou neuvěřitelní blbci a odnesou to především ty děti.
Kdyby mého psa bez dovolení obtěžovalo cizí dítě, nekompromisně řeknu rodičům, že pes je bestie a kouše (i když to není pravda). Ať si proboha uvědomí, co všechno se může stát!

 
Elí2014
Kecalka 120 příspěvků 23.05.14 08:30

No, nedalo mi to, abych taky něco nepřidala. Předně, vidím na prvním místě svoje dítě, a proto mi vadí volně pobíhající psi kolem dětských hřišť, kálející všude možně a páníčci, které to vůbec nezajímá.
ALE. Stejně jako jsem ledacos pochopila, když jsem se stala matkou, tak jsem taky ledacos pochopila, když jsem si pořídila „psa“. Jsem úplně alergická na to, když se mi na mojí fenku vrhají malé děti, tahají ji za chlupy a rodičům je to úplně fuk, protože je to „jen pes“ a navíc je hodná, ona nic neudělá.. (to si myslí ty rodiče). Ona opravdu nic neudělá, ale určitě jí to příjemné není.
Naprosto s tvým příspěvkem souhlasím :palec:.

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 23.05.14 08:33

Hezky napsaný deníček…

Mám dítě, mám i psa… mám plno kamarádek s dětmi od batolat až po školáky, takže náš hafan je zvyklý na děti. Nicméně jsou situace, které nemá rád a pokud vidím řítící se malé dítě bez rodičů v dohledu, volám na něj, ať psa nechá být.

Zažili jsme taky na horách situaci, kdy náš pes, absolutně nekonfliktní a děti „nekousající a nežeroucí“ si šel po svém, kolemjdoucího tatínka se dvěma klukama neregistroval a pokud ano, zcela je ignoroval. Ten mladší, aniž by měl důvod (pes od něj byl cca 10m) volal - tatí tady je pes. Odpověď otce byla „tak ho zašlápni“… za toto bych fackovala otce, protože pokud by klučina učinil jak otec řekl, defakto by kluk napadl nic netušícího psa, který by netušil která bije a v tu chvíli by možná i kousl (logická obrana). :cert:

Problém i pravda jsou na obou stranách… je hodně nezodpovědných rodičů, nehlídající si své děti a nechající je dělat cokoliv, ale z procházek známe i mnoho nezodpovědných majitelů psů, kteří je mají na volno v místech, kde se to jak nesmí, tak je to i pro ostatní pejskaře či kolemjdoucí nepříjemné.

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 23.05.14 08:36

Jako někteří tady s Tebou s některými věcmi nesouhlasím, ale máš pravdu v tom, že některé maminky jsou opravdu neuvěřitelné. Také máme psa, fr. buldočka. Je to tedy děsný kliďas a nerozhodí ho snad nic, ale nedávno jsme s ním byli v restauraci, klidně si ležel u stolu a s neskutečným pištěním k němu přišel asi 3 letý klučík, že si bude hrát. Kdyby si s ním hrál normálně, tak je mi to v podstatě jedno, ale začal mu šlapat na ťapky, tahat za uši, mlátit ho do hlavy a do toho pořád děsně křičel. Když jsem mu řekla, že to nesmí, že to pejska bolí, jeho maminka si toho všimla (konečně) a řekla,,Ondrášku, broučínku, nedělej to, ju?" a dál si povídala s kamarádkou :mrgreen: koukali jsme jako puk. Klukovi byl samozřejmě maminky,,zákaz" uplně fuk a dělal to dál. Vrchol byl, když nám ten kluk stál opřený o stůl a koukal nám do talířů, jestli mu něco dáme. Maminka opět nezájem. Opět mu řekla,,Ondrášku ne ne, miláčku" :mrgreen:. Tenkrát to skončilo tak, že jsme z restaurace odešli, protože přítel už brunátněl a já věděla, že by mohlo být hodně zle :mrgreen:

 
Aamanda
Kelišová 5274 příspěvků 23.05.14 08:37

Pro mě je jakýkoliv pes naprosto nevyzpytatelný tvor, který může kdykoliv komukoliv ublížit, vystartovat (ano, nejsem pejskař, nikdy jsem psa neměla). Takže moje děti mají od narození striktní zákaz sahat na psy bez předchozího zeptání se majitele.

Takže na dota, zda je chyba v tobě - určitě není. Pokud tvůj pes pokouše cizí dítě, budeš s tím mít problémy jen a pouze ty. Takže obezřetnosti není nikdy dost, když už ti rodiče nemají rozum.

 
Reinka
Generální žvanilka 24860 příspěvků 23.05.14 08:39

Tak, jakožto celoživotní psí máma ti můžu v klidu říct, že po označení mého dítěte spratkem by ti jedna přilétla, ani bys nevěděla odkud ;) čokl a spratek to nejde srovnat, jedou pochopíš ;) U nás třeba pes musí být na vodítku a mít náhubek, jasně, že to tak nikdo nemá, ale jen tak pro představu, ten rodič může mít třeba pravdu. Já si taky psy přidržím, když jde kolem děcko. Nikdy nevíš, co jednoho nebo druhého napadne. Co se týče cizích dětí, naštěstí jsem se nesetkala s nikým, kdo by nechal děcko bez dovolení jít k mým psům, přestože u nich jsou dvě děti, z čehož starší má 2roky. Ani já nenechám kluka běhat k cizím psům. Naštěstí to ví a tak max. kouká z bezpečné vzdálenosti, ono po tom, co ho ty naše dvě telata párkrát zašlápli, povalili atd., tak se ke psům přibližuje s respektem. Náš starší, téměř 60kg pes je zlato, vycvičenej, respektující, prostě Pan pes. Ale už má svůj věk a tak ač děti miloval, z těch našich už není zrovna nadšenej. Uklidí se, aby ho malej neotravoval a pokud se k němu dítě dostane, otravuje ho a pes nemá úniku, tak cení zuby, ač to je celý život na lidi nekonfliktní pes :nevim: (teda, stalo se mi to jednou, že se mi ani ne 18m děcko záhadným způsobem dostalo přes zábranu ke psovi). A teď kapitola sama o sobě - ty říkáš, že je vycvičenej a on vás kouše? A nejen to, v deníčku zaznělo více problémů, které neřešíš 8o

 
sova pálená
Kecalka 176 příspěvků 23.05.14 08:41

Jak tady padlo několikrát, chyba bývá na obou stranách. Hodný, neagresivní pes, který nikoho neobtěžuje mi naprosto nevadí.
Naopak mi hodně vadí nevychovaná děcka, které jejich rodiče nehcají dělat naprosto všechno, protože „jsou to děti“.
Obecně vzato, děti bývají často méně vychované než ti psi.
Viz třeba v obchodě. Psi sedí způsobně před obchodem a čekají na majitele. Naopak v obchodě pobíhají mezi regály děcka, jak urvaná ze řetězu, rodiče je mnohdy neúpěšně nahání, často jsem taky svědkem histerických záchvatů, že rodič nechce zakoupit to, či ono, nemluvě o tom, jak děti naráží do dospělých, předpokládají, že jim dospělí budou vyhýbat, protože „jejich veličenstvo dítě“ chce jít přesně tím místem, kde zrovna momentálně stojíte.
Ti, kdo dětem všechno dovolují, na to jednou doplatí…

 
daja87  23.05.14 10:09

Souhlasím s deníčkem jen na půl nechápu že necháš psa aby Vás kousal :nevim: To mi přijde na hlavu. A souhlasím s tím že někteří rodiče jsou opravdu na přes hubu. jsem sama matka ale nikdy bych nenechala aby mi můj syn lezl k cizímu psu nebo i hladil cizí zvířata. Člověk nikdy neví co se může stát. Já bych slečnu neodsuzovala za to že dětem říká spratek :) když sjem neměla ještě děti myslela jsem si to samé o většině dětí. A nebojím se říct že si to myslím i teď o některých malích smradech, který si myslí že si mohou dovolit vše a jejich slavné matky jak by smet.
Občas hldám sestře psa anglického buldočka. je neuvěřitelný kolik matek nechá své dítě přilézt k cizímu psu aniž by se optalo jestli může nebo zda je to bezpečné. Kolikrát koukám okolo a dítěte si u psa všimnu až po delší době. Co kdyby se ohnala?? Kdo za to pak bude moct? Já a můj pes samozřejmě. A ano košík má pokaždé ale ono i tím košíkem s emůže udělat pěkná modřina. Některý matky bych naflákala na jednu hromadu

 
Cee
Kecalka 113 příspěvků 23.05.14 10:17

Ahoj. Bydlím ve vilkové čtvrti kde bydlí spousta rodin s malmi dětmi batolaty a taky starší lidé / i mladí/, kteří mají psy a chodí s nimi na procházky.
Jsem absolutně běsná, když jde proti nám někdo, kdo psa nechá volně pobíhat A nezavolá si ho, nebo ho nemá na vodítku!!!.
Dle mého jsou všude vyhrazené prostory pro volný výbeh psu!!! I u nás to tak je.
Podotýkám, že mám ke psům absolutní respekt, vím, že nikdy nevíš co se psovi v hlavě uděje, jaká bude jeho reakce např. na lidský pach…apod a je to nvinné zvíře, za následky nemůže. Odpovědnost by měl mít PÁN.
Chovej se prosím tedy prosím zodpovědně.

To, jak píši vychází z několika zkušeností- kamarádky pubertální holka přišla o nos a má zohyzděný obličej- dělali ji plastiku. Psa vlastnil její přítel, pes ji dokonce znal. Vyjel po ni/ možná žárlil /…do za to mohl? :nevim:
neštastná náhoda a zakžený život.

Další případ z mého okolí- pes volně bežící a dítě nesoucí housku… pes vyjel po jídle a neštastně zajel holčičce i do hlavy. Naštěstí holčička přežila.
Kdo za to mohl :nevim:
Holka protzože něměla mít housku, její matka, protože ji dle tebe měa mít a vodítku nebo Pán psa, který ho nechal bežet?

Já psy a jeich nálady plně respektuji. Také jsem pro, aby rodiče kontrolovali co dělají jejich děti.
Nicméně prosím, ať i pejskaři se chovají k okolí zodpovědně. Role se skutečně mohou někdy obrátit. :mavam:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 23.05.14 10:25

No jestli jednou budeš mít „spratka“ vycvičeného jako teď tvého psa, tak to potěš koště.. Píšeš, že se nenechá odvolat když letí za jiným psem, že vás kouše, je náladový, vymezující… takhle si vycvičeného psa nepředstavuju.

Jinak v zásadě souhlasím. Ač pejskařka nechápu proč mají majitelé psa volně tam, kde volně být nemá. Nechápu proč maminky/tatínkové dovolí dětem lézt k cizím psům. Já asi právě protože máme psy učím od mala že k cizím se nechodí a ke svým se musí chovat s respektem.
Jo a ještě teda moc nerozumím vodění psů do restaurací, ještě tak na zahrádky ale jinak :nevim:

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 23.05.14 10:32

Tak doufám, že to s vrčením a kousáním byl vtip, protože to by znamenalo, že váš pes je rozmazlenej alfa samec vaší smečky. Tohle prostě nepochopím jak se tomu můžeš ještě smát… :zed:

 
InExile
Echt Kelišová 8169 příspěvků 23.05.14 10:35

No abych rekla vubec se mi nelibi tvuj postoj k vychove psa. Pises že ze tvuj pes vas kouse kdy se mu zachce, vrci když ho chcete vzit do naruce atd atd. Pak se citis urazena když ti nekdo nazve psa coklem??? Ano jedna vec jsou deti ktere si nikdo nehlida a je to teda drsny. Ale zase druha vec je že tvyho psa nazve coklm a skaces metr vysoko a pak ti nevadi že ti psa oblejza dite ktere nema pobliz rodice??? Na co cekas?? Až se pes jednou blbe vyspi u vyjede ti po cizim diteti. Ano deti vydavaj zvuky a jejich nekoordinovany pohybu lecketerymu psu vadej. Ale ty mas psa a zatím co dite muze tahat psa za chlupy a Já nevim co jeste tvuj pes ma zuby a to by me pak zajimalo jak bys to vysvetlovala a jak bys argumentovala u soudu za ublizeni na zdravi. Já sama mám dva psy stareho boxera se krerym jsem mela neuveritelne problemy a fenecku jedenacti mesicni. Boxer je pan pes a vzdycky mel deti na haku, pokud jich bylo vic a chteli si ho hladit byl nesvuj a Já s nim sla pryc, protoze mel strach a agrese že strachu taky existuje. Staci opravdu malo…neznamena že pes je v klidu stokrat že po stoprvni nezautoci. Furt budes vinik ty. Pokud snim chodis do spolecnosti musi ho mi na stoprocent zvladnuteho. Deti maj radi psya velike obzvast tak za nim jdou. Ty mas psa a jsi za nej zodpovdna tak se prestan chovat tak že nad tebe neni. Já sama deti nemam a urcite budu vychovavat tak aby k cizim psum nechodili a aby a ucit je jak se maj ke psum chovat a pristupovat. To doufam zvladnu. A ty pokud uvidis dite bez rodicu sklop usi nenadavej do spratku a jdi se psem proste pryc. A nebo proste rekni že nechces aby ti psa hladili cizi lidi. Budes mit o pár problemu mene

 
Foxie
Kecalka 319 příspěvků 23.05.14 10:58

My teda máme psa úplně stejnýho :D řekla bych že ta přirovnání na začátku opravdu sedí. Je pravda, že co se týče dětí, tak nemám strach že by něco udělala (BOC, nic agresivního v sobě nemá ať jí kdo chce co chce dělá :mrgreen: ) Ale je trochu zbrklejší a skáče, takže taky se mi nelíbí, když jdu a připojí se k nám dítko, bez doprovodu a začne mi psa otlapkávat. Nebojím se že by Bela kousla, spíš že udělá blbej pohyb, skočí.. a dítko spadne. A pak se právě objeví rodiče, ať si tu bestii líp hlídám, to jsou situace který fakt miluju… když mám psa na vodítku, hledím si svýho, dítě otravuje, rodič nikde, ale my jsme ty špatný… :pocitac:
Chyba bych řekla že je v těch rodičích, co si s dětí vychovávaj rozmachaný spratky a utvrzují je v tom, že si můžu dělat co chtějí a s čím/kým chtějí. Takže je vůbec nezajímá, že je to váš pes, a že jejich dítě ho otravuje… A když pes dá najevo, že se mu to nelíbí (cukne) tak je to hned krvelačná bestie co jim jejich děcko chce sežrat… Na takový holt s bičem… :zed:
Sama jsem zvědavá jak mi pes bude reagovat na našeho prcka až se narodí. Třeba se naučí bejt opatrnější. :lol:

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.05.14 11:18

Souhlasím, že by dítě nikd nemělo sahat na cizího psa bez dovolení majitele, a vždy navíc s dozorem rodičů.
Na druhou stranu, pokud máš agresivního psa, což evidentně máš, tak bys ho neměla nechat volně běhat. Pes je nevyzpytatelný a může se stát neštěstí.
Co ale vůbec nechápu, že neřešíš, že je tvůj pes agresivní na tebe a tvojí rodinu a tobě to nepřijde divné? Co až budeš mít dítě, taky ti přijde vtipné, až se mu zakousne do ruky? Co takhle do krku? Taky sranda? Vem psa urychleně na cvičák.

Příspěvek upraven 23.05.14 v 11:19

 
Mysanda
Kecalka 192 příspěvků 23.05.14 11:37

Odopvědnost je na obouh stranách, ale zdravím to většinou odnese dítě. A ten spratek je fakt hodně přes čáru. Zkus se si představit situaci, kdy jdeš s jedním dítkem v kočárku, druhé máš na odrážedle s sebou psa. Proti tobě hafan s paničkou kdesi v pozadí. Stoupneš se mezi děti a cizího psa a majiteli řekneš, že by měl mít hafana na vodítku nebo nebudeš chodit ven?

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 23.05.14 11:52

Promiň, ale máš pěkně rozmazlenýho psího puberťáka a po dvouletým dítěti chceš, aby mělo rozum?
Máš pravdu v tom, že si rodiče děti někdy špatně hlídají. Ale nemůžeš přece psa stavět na roveň dítěte. To by mělo mít rozhodně větší svobodu pohybu na veřejném prostranství než pes. :nevim:

 
cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 23.05.14 12:15

Ahoj, většinou na deníčky nereaguji, ale NAPROSTO S TEBOU SOUCÍTÍM!!! My máme dva yorkmuty :lol: (yorkšíry)…a o to horší je, že si lidi myslí že když je to malej pes že jejim dětem neublíží…naposledy jsem se rozčílila v Krkonoších kde jsme seděli v kavárně a přišla k nám asi 1,5 roční holčička a začala si naše holky hladit, rodiče taky pozorovali z povzdálí a nic neřekli. Naše fenky jsou povahově od sebe úplně rozlišné. Ta starší (matka) je přítulná s každým (nejen se psy) se kamarádí nechává se hladit atd, ale ta mladší (dcera) když zvětří psa okamžitě utíká 50 m na druhou stranu a co se týče cizích dětí tak se cuká a vyhýbá se jim…nikdy neublížili nikomu vyjma sebe (občas ta mladší se zakousne do matky - je hold dominantnější)…nic­méně zpět do Krkonoš, holky jsem měla na krítkém vodítku, přiřítila se holčička, rodiče se pobaveně dívali jak holčička „trápí“ tu mladší, která se mi málem na vodítku utrhla jen aby jí nehladila…tak jsem holčičku začala „vychovávat“ že nesmí hladit cizí psy, že jim to nemusí být příjemné a můžou jí kousnout, nicméně holčička na mě nereagovala, takže jsem jí vzala za ruku a řekla NE, a v tom se přiřítila matka co si to jako dovoluju, ať si hlídám své psy a ne její dítě - na což jsem jí řekla, že ten kdo byl měl být na vodítku je její dítě, které neví jak se chovat k cizím psům… :-/ abychom se vyhnuli většímu konfliktu tak jsme radši odešli…a co úplně nesnáším, když na moje psy začnou lidi pískat aby je k sobě přilákali a mohli se je hladit - což dělají jak 10-leté děti tak dospělí a to vždycky rostu…už zdálky je na mě vidět že mi z očí srší nenávist, dětí se ptám jestli toho psa znají že si dovolí ho pohladit a dospělým říkám ať jsou tak laskaví a pískaj si na své známé a né na mé psy…A upozorňuji že dítě mám…ALE LIDI PROBOHA UVĚDOMTE SI ZVÍŘATA JSOU ŽIVÉ BYTOSTI - NE HRAČKY!!! Jak by bylo vám příjemné kdyby někdo přišel k Vašemu dítěti co se projíždí na odrážedle a začal ho hladit a brát do rukou?! to by bylo žalob, to by bylo "pokusů o únos, to by bylo pedofilů - ale jen proto že je to pes, či kočka je to méněcenný tvor? Pes je dle mého nejlepší přítel člověka a dokazuje mi to každý den, pes vás nezradí, pes vás miluje celým srdcem…takže učte své děti ohleduplnost ke zvířatům ;)

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 23.05.14 12:30

@cecil7 co jsem cetla komentare, skoro kazda suhlasi, ze nesmi dite hladit cizi psy. Je to vinna rodicu. Ja sama se pozastavuju nad tim, ze nechava psa behat bez voditka nebo nahubky. Tady jde o to, ze kdybychom se vsichni chovali tak jak mame, nikdo by se nerozciloval. :)

 
cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 23.05.14 12:45

@palapa upřímně jsem komentáře nečetla, jen první větu z první komentu Kamča. dalmati kde se ptá zda autorka srovnává psa s dítětem…pro někoho jsou psi dětmi, musíte je vychovat, mají své potřeby a co potřebují lásku a péči stejně jako děti, jediný rozdíl je že dítě se stane třeba v osmi letech samostatné (mluvím o potřebě dojít si sám na záchod, najíst se a hrát si), zvíře na všechny tyto úkony potřebuje člověka (bavíme se o zvířatech žijících v domácnosti :lol: ), granule mu musíte nasypat, minimálně dveře na zahradu mu otevřít aby se mohl vyvenčit a trochu si s ním pohrát taky, hodit míček atd…a přeci jen pes je živé zvíře co potřebuje pohyb, jak by bylo ostatním lidem kdyby se nemohli proběhnout? vezmu-li to hodně do minulosti, tak zvířata tu byla „první“, my lidi jsme zabrali a stále zabíráme větší plochy zeleně a stavíme další a další betonová bludiště (nic proti moderním věcem, sama je ráda využívám)…ale pak se stává že se divoká zvířata zatoulají do měst, protože jejich přirozené prostředí se rapidně zmenšuje a my pak uměle vytváříme zeleně uprostřed města, v sídlišti - ano je to hezké ale pochybuji že bychom tam chtěli potkat medvěda :D ale to jsem hodně odbočila od tématu - jen si myslím, že pes má stejné právo proběhnout se po chodníku kde jsou lidi…kór když psi se častokrát chovají líp jak lidé…howk domluvila jsem :lol:

 
Nikkolla
Kecalka 438 příspěvků 23.05.14 12:50

Komenty jsem pročetla letmo,
ale nikde jsem nezpozorovalo nic ohledne nahubku.

Takže za mě:
Pokud je pes venku mezi lidmina 100% musí mít košík, kde je velká masa lidí určitě i na vodítku.
V lese, pole atd bez vodítka.

Rodiče by na 110 % neměli pouštět děti k cizím psům ( bez dozoru a dovoleni )

Psa máme (40kg ), ted už i dítě. Pes je vycvičen- nektery povel pochopí i z panickova pohledu a pokynem ruky… Nikdy člověku neublížil ( 10let ) přes to, bych s ním malé dítě (a i své ) o samoťe nikdy nenechala!!!

 
Sweet_Angel2
Závislačka 4951 příspěvků 23.05.14 12:51

@Kamča.dalmatinka Stejně tak by měli mít rodiče zmáknuté své děti. Nemám ráda nevychované děti, které si smí dělat, co chtějí. Například v obchodě lítají a vyhazují věci z regálů a nestále narážejí do lidí a vyrážejí jim nákupu. Rodiče bývají často zaslepeni a dovolí svým dětem to, co jim u jiných dětí vadí. Hodně lidí obtěžuje takovéto chování dětí. Neměly by si myslet, že si mohou všechno dovolit a měly by mít k ostatním lidem taky nějakou úctu.

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 23.05.14 12:56

Znovu jsem si přečetla deníček a autorka píše, že kousání a pubertální výlevy směruje pes pouze!!! vůči lidem „jeho smečky“, nikoliv vůči cizím. Takže si myslím, že se nejedná o agresivního psa.

A v onu chvíli, kdy kolemjdoucí nazvala psa „čoklem“, šel pes před svou paničkou, aniž by si všiml či jakkoliv se přibližoval k dítěti… tudíž slova „držte si toho čokla“ fakt považuju jako urážlivé směrem k majitelce psa i k psovi samotnému. (stejně, jako jsme měli my nepříjemný zážitek z hor, kdy otec nabádal syna, at našeho psa zašlápne, aniž by si náš pes vůbec všiml, že tam nějaké dítě je, ani se na něj nepodíval).

Náš pes taky kouše - resp. synovi „žužlá“ ruku, když si chce hrát, s ním jediným dovádí tak, že ho okusuje, ale ve formě hry, lehkým stiskem. Na nikoho jiného si toto nedovolí. A neřekla bych, že je nevychovaný, labilní či dokonce agresivní. :think:

Všude se najdou jak zodpovědní majitelé pejsků, tak plno zodpovědných rodičů, vychovávajících své děti k ohleduplnosti a opatrnosti, bohužel je mezi námi plno pejskařů, co by zasloužili přinejmenším ránu pěstí (pes bohužel nemůže za blbost svého pána) a taky plno rodičů, co nechávají své děti dělat si naprosto co chtějí a co si myslí, že můžou beztrestně naprosto vše :zed:

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 23.05.14 13:13

Já jsem naučená, že ani já osobně nesmím šahat na cizí psy bez dovolení majitele a to se snažím učit i naši dceru. Rodiče měli Výmaráka a ještě k tomu mysliveckého :), takže jsem se naučila o to víc chápat obě strany. Když je pes vycvičený a pod dozorem majitele, tak mi ani moc nevadí, když není na vodítku, ale jakmile ho majitel není schopný zvládat, tak má být na vodítku apod. Prostě dle mého je pravda někde uprostřed: rodiče si mají dávat pozor na své děti a majitelé psů na své psy. Každopádně je lepší když je pes na vodítku, když se pohybuje v prostředí cizích dětí a i dospělých.

Nic není jenom černé nebo bílé, prostě vše má své a i vychovaný pes nebo dítě může udělat něco nepředpokládaného, takže člověk musí mít oči i na zadku :lol:

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 23.05.14 13:14

@cecil7 ano. Ale ja psala, ze kdyz nema voditko, ma mit nahubek! Je to zvire, ale do hlavy mu nevidis. Takze jak ja jako cizi clovek mam respektovat volne behajiciho psa bez nahubku?

 
Fíková
Závislačka 4658 příspěvků 23.05.14 13:15

@KačuliKačka Tak to musím reagovat. Tady se nejedná o žužlání ruky, ale o vrčení a vyjíždění, pokud se psovi dotknou jídla, hračky nebo ho vezmou do náruče. To prostě průšvih je a jestli s tím nic neudělají, budou mít fakt problém. Pochopila jsem, že pes je ještě mladý, takže by se to mělo dát zvládnout lehce. Ale rozhodně ne tak, že to budu dávat jako historku k dobru, „jaký je ten náš pejsek kujón“

 
Sweet_Angel2
Závislačka 4951 příspěvků 23.05.14 13:17

@cecil7 Souhlasím s Vámi. Mě osobně vadí ty zarputilé matky, které se pohoršují nad tím, že někdo srovná psa s dítětem. Ale přitom oba jsou to živí tvorové. Něktěří si neuvědomují, že pro někoho ten pes je na stejné úrovni jako dítě. Je to každého věc, jak to vnímá, ale někoho kvůli tomu napadat nebo urážet? To je absolutní netolerance názoru jiných lidí. Každý má jiný přístup. Každopádně je pravdou to, že jak pes, tak dítě si nemohou dělat, co chtějí a majitel/rodiče by je měli mít pod kontrolou.

Vůbec se autorce deníčku nedivím, že reagovala slovem „spratek“ proti spolu „čokl“. Ti, kteří to tu komentují si neuvědomují, že stejně tak jako pro rodiče dítěte je dítě důležité, má ho rád a bude ho bránit před urážkami a napadením, tak stejně tohle bude dělat majitel psa. Pro rodiče je ten pes cizí a je to čokl, pro majitele psa je zase cizí to dítě a je to spratek. Nemyslím si, že by to bylo tak nepochopitelné. Já si také o cizích dětech dovolím říct, že to je spratek, pokud je to dítě nevychované a jako spratek se chová. A dost mi vadí, že na veřejnosti rodiče takové chování svých dětí tolerují a ještě se jich zastávají. Nejlepší je výraz „vždyť je to dítě“. No a co? To znamená, že když je to dítě, tak se může chovat hůř jak zvířata? Pro někoho ano.

Nesmí to být extrém u žádné ze stran. Chce to disciplínu a jistou míru tolerance. Ale na obou stranách!

Příspěvek upraven 17.09.14 v 17:16

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 23.05.14 13:19

@cecil7 ty jo. Segra maji pittbulku, si nedokazu predstavit, ze ji necham mezi lidma volne behat a reknu, ze na to ma pes narok :-D zrovna vcera jsme s ni byli tady u naseho baraku a nemit ji na voditku i s nahubkem, tak ti psi co ji otravovali by se asi probehli :-D oni totiz nemysli lidi ani na tohle, muzou se potkat i psi, kteri se nesnesou a je z toho maler. Ale to uz je zas na jinou diskuzi.

 
Sweet_Angel2
Závislačka 4951 příspěvků 23.05.14 13:20

AankaMa Dle mého názor Vás pes není vůbec agresivní. Jen Vy ho nějak vidíte. Mohu porovnat podle našeho psa. Vy jste psa popsala Vaším pohledem, jak ho znáte, ale já jako čtenářka Vašeho deníčku vidím, že ten pes je mezi lidmi naprosto kultivovaný a vychovaný. A je hodně tolerantní. Asi by se dalo polemizovat o tom pouštění na volno. Našeho psa nechávám na volno jen na opuštěných místech a v lese. Pokud někdo jde, tak ho přivolám a raději dám na vodítko. Vím, že někomu to může vadit a tak se tímto snažím respektovat své okolí.

Příspěvek upraven 17.09.14 v 17:17

 
cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 23.05.14 13:40

@palapa tak pokud vím, že můj pes se s jiným nesnese, a chci aby se proběhl tak je náhubek samozřejmost…a říkejte si co chcete, klidně mě tu za to ukamenujte, ale pes se chová tak jak ho páníček naučí, případně jak mu dovolí se chovat… :-) ;)

 
Mysanda
Kecalka 192 příspěvků 23.05.14 13:50

@Sweet_Angel2 Asi ještě nemáš děti viď? Štěně ti taky spořádaně nejde u nohy a výchova teprve probíhá stejně jako u dítěte. I když někde dost kulhá to máš bohužel pravdu, ale kolem druhého třetího roku jsou některé děti fakt na zabití a i kdyby jsi se rozkrájela než je trošku vycepuješ chvilku to trvá. Neber to zle, taky jsem koukala skrz prsty na vzteklouny v krámě.
Každopádně to chce ohleduplnost z obou stran. Na první pohled nepoznáš, jestli po chodníku proti tobě běží pes hodný nebo agresivní. Ani jestli to dítě co jde naproti tvému psovi zrovna vykřikne, nebo se rozběhne. Takže pes by měl být na vodítku nebo s náhubkem. Mezi lidmi určitě a děti by měli vědět co si můžou dovolit, ale ideální to nebude nikdy, takže můžeme vesele diskutovat jestli je víc dítě nebo pes.

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 23.05.14 14:01

@Fíková Sorry, ale náš pes taky vrčí, když mu kočka leze do jídla nebo když mu chci sebrat bez varování hračku, osobně náš pes nemá rád taky nošení, nevrčí, ale snaží se uhýbat, holt prostě popsala majitelka i to, co pes nemá rád… a četla jsem, že kouše, ale je kousnutí a kousnutí… o tom by se dalo debatovat asi velmi dlouho.
Podstatné je, že tyto ústřelky si dovoluje pouze vůči majitelům, nikoliv však k ostatním lidem, tudíž tohoto psa nepovažuju za labilního ani agresivního. Je jen na majitelích, co strpí a tolerují. Nikde jsem však nečetla, že by jejich pes vyjížděl na cizí lidi, děti, ostatní psy. Podle popisu se dětem vyhýbá, když už nějaké přijde, trpělivě snáší jeho přítomnost aniž by ublížil. Cíleně kontakt s cizími a dětmi nevyhledává.

Zvedat se o našeho psa nějaké batole stylem - držím se chlupů co to jde a hurá na nožky - tak se asi ožene aniž by chtěl ublížit, ale proto, že se brání.

Mně osobně vadí jak nevychovaní psi (spolu s nevychovanými majiteli), tak rozežrané a nevychované děti.

 
InExile
Echt Kelišová 8169 příspěvků 23.05.14 14:10

Já mám třeba dobrou zkušenost s tím že když má pes náhubek automaticky k nemu nikdo nejde… :lol: rodičwe se hodne rychle snažej detem vysvstlit že tenhle pes není hladící ani mazlici…tím to pro hasne…na debilní otázku jestli pes kouše odpovídím že ano vždyt má zuby :lol: na tomhle se nedohodnem nikdy…budou se furt vést války o tom kdo je vychovanejší jestli deti či pes…ročnímu díteti opravdu nedojde že pes by mohl neco udelat…to je opravdu na rodičích, jenže jak už jsem psala..vždycky bude vina na pejskařovi…tak to proste bude.

 
Sweet_Angel2
Závislačka 4951 příspěvků 23.05.14 14:12

@Mysanda Vlastně jsi napsala to samé, co já ;-) Tolerance by měla být na obou stranách ;-)

Příspěvek upraven 17.09.14 v 17:17

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 23.05.14 14:25

@cecil7 takze svemu psovi duverujes, ze nikdy nic neudela?

 
Fíková
Závislačka 4658 příspěvků 23.05.14 14:33

@KačuliKačka Tvůj pes na tebe nemá co vrčet. Ty jsi pán a můžeš cokoli, sahat na hračku, na jídlo, stavět se na hlavu. On je poslední ze všech a tohle si nesmí dovolit. ;)

 
ospalámyš
Závislačka 3781 příspěvků 23.05.14 14:53

Asi budu trochu proti proudu, páč psa nemám, ale ta pejskařská móda posledních let, kdy skoro každý musí mít psa a vychovat ho umí málokdo, je mi tak trochu protivná (včetně stavění psů na úroveň lidí), možná stejně jako někomu nějaké nezvedené děti 8) ;)

Vodila bych psa na vodítku, tam kde mám, nebo kde se pohybuje víc dětí, protože jeden nikdy neví, co pes a dítě udělají.
A co se týče dětí, tak taky moc nechápu, že někteří rodiče si malá batolata moc nehlídají, nebo je nechají dělat cokoliv. Zas na druhou stranu mi vadí když někdo čeká do malých dětí naprostou poslušnost, že se nebudou vztekat, běhat, křičet, snažit si pohladit psy a budou jen tiše sedět vedle rodičů.
A každému rodiči se někdy může stát, že se batole vymkne z kontroly a dohledu a uteče k nějakému psu, takže trochu tolerance by to asi chtělo. Já teda dětem vysvětluju, že cizí psi se nehladí a nenechala bych je hladit cizího psa a nekoukala na to jak na svatej obrázek. To taky moc nechápu.

Zas kolik lidí jde na dětské hřiště se psem bez vodítka a náhubku… takže asi na všech stranách je něco…

 
Mysanda
Kecalka 192 příspěvků 23.05.14 14:57

@Sweet_Angel2 Ano, co se týče chování rodičů a majitelů psů tak s tebou stoprocentě souhlasím. S těmi spratky ne, ale před vlastními dětmi jsem to viděla stějně jako ty.

 
Martina321  23.05.14 15:09

Tak mě teda vadí jak oslovení čokl pro psa, tak oslovení spratek pro dítě. A mám oboje, jak dítě, tak psa. Ale kdyby někdo mého psa nazval čoklem, tak bych k tomu spratkovi asi taky neměla daleko.
Jinak souhlas, vadí mi děti, které si bez dovolení psa přijdou hladit, stejně tak mi vadí jiní pejskaři, kteří si své psy nehlídají a dovolí jim všechno. Takže asi tak.

 
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 23.05.14 15:17

Stačí mi první půlka deníčku, kde ti přijde naprosto normální, že označíš psa, co si dělá co chce, za vychovanýho. Debilové se najdou všude, jak v řadách sebestředných matek, tak mezi pejskaři, nemá cenu nadávat houfně na skupinu. Ale nikdy bych si neodvolila mít takhle nevychovanýho prevíta a kdekoliv ho nechat jen tak pobíhat. Já se sem ani nebudu vracet dočítat, protože to mi vždycky kypí krev, jak lidi svého Alíka vychvalujou do nebes, že poslouchá na slovo, přitom zmetek po ostatních skáče a děti si musí hlídat svačinu. To jsem zase znechucená.

 
Sweet_Angel2
Závislačka 4951 příspěvků 23.05.14 15:26

@Mysanda Já ale nemluvím obecně o všech dětěch, ale hlavně o tom typu, co jsem psala nahoře. Myslím, že u cizích dětí vydržím tolerovat dost, ale nejde tolerovat všechno. Stejně jako u zvířat. To sem tím chtěla říct.

Každý k tomu má logicky jiný přístup a proto bychom měli být tolerantní i ke svému okolí a neříkat lidem, že jejich pes je čokl a dítě spratek. Mimochodem, já jsem to nikdy nikomu neřekla, vždy si to jen myslím :-)
Ale prostě chápu pisatelku deníčku. Kdyby mě někdo řekl, že můj pes je čokl, moje dítě je spratek, můj kdokoliv, koho mám v životě je nějaká urážka, tak bych to dotyčnému vrátila stejnou mincí. To bylo to, jak jsem to celé myslela ;-)

Příspěvek upraven 17.09.14 v 17:17

 
Sweet_Angel2
Závislačka 4951 příspěvků 23.05.14 15:32

@zuzouš Možná je chyba, že jste to nedočetla. Viděla byste, že ten pejsek vychovaný je, jen jeho majitelka to vzala trochu s přeháňkou a nadsázkou, ale jinak má velmi tolerantního a trpělivého pejska. A že sáhnul dítěti po rohlíku? Neměla matka to dítě nechat bez dozoru! Ten prostor, kde byli, nebyl jejich, ale bylo tak více lidí. Pes byl u paničky a dítě tam bylo absolutně bez dozoru. Byl to veřejný prostor, takže měl nárok na to tam být i ten pejsek! A mimochodem ten pes udělal je to, co vlastně dělají mezi sebou i děti a lidi. Vzal si něco od cizího. Kolikrát dítě venku na pískovišti vezme něco druhému druhému (i to jídlo) a to vám nevadí? Ten pes by si toho nevšimnul, kdyby to dítě k němu nepřišlo a nestrčilo mu rohlík před čumák. V tomhle směru je jasně na vině matka dítěte.

Příspěvek upraven 17.09.14 v 17:17

 
cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 23.05.14 15:46

@palapa naprosto! ta starší si radši nechá ublížit (už jsem to zažila, že byla atakována a nebránila se) a ta mladší utíká a ještě se nestalo že by jí někdo chytil (pes) - je to taková motorová myš :lol: co se týče dětí tak starší se nechá tahat a je jí to jedno :-) a mladší ta se prostě schová pod gauč ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama