Naše princezna

Porod

Pokud vás čeká porod, není tohle vhodný deníček, ale musím to ze sebe dostat...


2 komentáře

Otěhotněla jsem s Božským měsíc po ZT. Celé těhotenství bylo bez problémové a já byla plná optimismu, že to zvládly jiné, zvládnu to taky a bez epidurálu.

Termín jsem měla 20.6.2014 a ten den mě čekala i návštěva v porodnici na kontrolu. Nález fyziologický, mimčo krásné ozvy, tak jsem zklamaně odešla domu. Už jsem jí chtěla mít v náručí, další kontrola 24.6. Bolesti jsem měla po 4 minutách už 14 dní, ale vždy jen fyziologický nález.

Kontrola 24.6., doktorka mi udělala Hamiltona a řekla mi, že určitě porodím do soboty. A když ne, ať v pondělí přijdu a domluvíme se na vyvolání.

Přijela jsem k mamce a začal kolotoč - odešla mi zátka a od 14 hodin mi začaly pravidelné bolesti po 3 minutách. Nechtěla jsem plašit, do porodnice jsme se tedy rozhodly s mamkou jet až okolo 22. hodiny.

Přijala mě porodnice, ale jako na potvoru kontrakce takřka zmizely. :( Výsledek zněl, že mě pošlou domů, ale že se podívají ještě spodem. Najednou jsem zavolala na sestřičku, zda můžu na WC, že se něco děje. Odsekla mi, že ne a ať jí to ukážu - začala mi odtékat plodová voda. Dostala jsem slušivou košilku a žádný domov se nekonal.

Těšila jsem se, že to budu mít brzy za sebou a budu chovat svou malou princeznu v náručí - omyl! Uložily mě na čekatelský pokoj a daly mi injekci na spaní. :( Proplakala jsem celou noc, neustále jsem si psala s Božským, jak jsem zklamaná. Zůstaly s mamkou vzhůru, kdyby náhodou se něco změnilo. Nezměnilo se vůbec nic, co hodinu chodili točit monitor, já stále bolesti. Byla jsem pořád buď ve sprše, nebo na míči, poloha na zádech byla nepředstavitelná, a to jsem musela každou hodinu se přetáčet na záda kvůli monitoru. :(

Okolo 17. hodiny přišla sestra, že mi musí nabrat krev, nabrala a odešla. Během hodiny se přímo vřítila do pokoje se slovy „Musíme vám to okamžitě vyvolat a dostanete ihned antibiotika. Máme podezření, že máte zánět v plodové vodě.“

Vystrašená jsem tedy šla na vyšetřovnu pro tabletku. Po 20 minutách čekání, až se tabletka rozpustí, jsem už odcházela v předklonu a s bolestmi po 2 minutách. Okamžitě mě napíchly na kapačku s antibiotiky. Už jsem nemohla ležet nijak, foukala jsem mašinku a modlila se, aby mi dokapaly antibiotika a já mohla jít tlačit.

Kapačka dokapala, přišla sestřička, vzala mě opět na prohlídku a zakřičela „Na 8, pokud máte doprovod, ihned mu dejte vědět, aby to stihl.“ Sbalila jsem si věci a šla na box. Už tam čekal můj Božský, který mi byl velkou podporou u porodu, celé to trpěl se mnou.

Bylo okolo půl 8 večer, byla jsem na boxu s Božským, hladil mě, já dýchala jak pejsek. Šel se mnou do sprchy, masíroval mi záda, až přišla sestřička, že musím ven ze sprchy, že se musí udělat monitor. Pak už jsem se do sprchy nedostala.

O porodu jako takovém psát nebudu. Všechny si to dokážeme buďto představit nebo jsme to zažily. Jaká jsem byla hrdinka a měla z porodu srandu a těšila se na větu „tlačte“… Když se ale dostavily tlačivé kontrakce a malá už měla hlavičku na hrázi, cítila jsem tak strašnou bolest, že jsem odmítala tlačit a začala jsem prodýchávat. Božský na mě křičel, ať tlačím, PA na mě křičely, ať tlačím. Mě to naštvalo a začala jsem tlačit. Bohužel ani masáž hráze od PA nepomohla, takže nástřih. Protestovala jsem, ale prý bych se mohla roztrhnout ke konečníku a bylo by to daleko horší. Souhlasila jsem tedy s nástřihem. Bohužel mi ho moje princezna ještě roztrhla, takže výsledkem bylo 14 stehů.

Když jsem konečně porodila a padlo mi břicho, cítila jsem neuvěřitelnou úlevu, ale ihned vzápětí se dostavil neuvěřitelný strach a pláč. „ONA NEPLÁČE, NĚCO NENÍ V POŘÁDKU!!“ křičela jsem na Božského. Malá měla pupečník okolo krku a musely ji křísit. Naštěstí to bylo rychlé, Božský mě uklidňoval, že se nic neděje, že vidí, jak tam sebou mele, jen nepláče. :) Daly mi malou na přisátí. Božský plakal a děkoval za nejkrásnější dceru na světě. Bohužel to nejhorší mě ještě čekalo.

Druhý den mi o půl 6 ráno přivezli mého uzlíčka, ale nad postýlkou měla lísteček „á 6h fce“. Když jsem se zeptala, co to znamená, doktorka odpověděla, že to je pro ně informace, ale nikdo jiný to neměl, tak proč my?!

Každou chvilku byl někdo u malé, poslouchali ji, zkoumali, měřili, kontrolovali. Pokaždé jsem se ptala, co se děje, jestli je vše v pořádku. Vždy mi bylo s kamenným výrazem odpovězeno, že ano.

Den před propuštěním domu doktorka sundala lísteček, tak už mi to nedalo a dožadovala jsem se odpovědi, co to tedy je. Asi to byla chyba! Její odpověď mě posadila se slzami na postel „Víte, měla jste silně zkaženou vodu, malá se Vám trávila v bříšku. Mysleli jsme, že to nepřežije, proto se každých 6 hodin chodily kontrolovat její základní životní funkce.“

Zpětně jsem si uvědomila, když mi PA píchala zbytek vody na boxu, cítila jsem strašný zápach. To byla moje plodová voda - chudák malinká. :( Nevěděla jsem, zda mám být naštvaná, že mi to tajili, nebo se radovat, že je vše v pořádku. Hormony se mnou mlátily, já brečela jak želva, štěstím i smutkem, ale hlavně tím štěstím!

Dne 25.6.2014 se mi tedy narodila krásná dcera Nella s mírami 3674 g a 49 cm. Teď jí je 6 týdnů, má přes 5 kilo, prospívá krásně. Je to naše malá bojovnice. Ještě teď se mi hrnou slzy do očí, když si na to jen vzpomenu, co vše se mohlo stát.

Nellinko, děkuji, že jsi to nevzdala! A ještě moje velké DÍKY patří mému panu Božskému za úžasnou podporu a oporu při porodu! A děkuji za přečtení! :)

Hodnotilo 34 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 07.08.14 03:28

Moc gratuluji k Nellince a přeji už jen samé zdravíčko. Je krásná :kytka: Ve stejný den jsme také na svět přivítali dcerku - po porodu vše ok (akorát měla taky šňůru kolem krku, ale nedusila se) až v noci mě budili, že jí převážejí do jiné nemocnice. Měla zánět v plicích (pravděpodobně z plodovky, které si prý asi lokla) a nakonec došlo ještě k respiračnímu selhání, tak byla pár dní na UPV. Neměli holčičky jednoduchý start, tak hlavně, že jsou teď v pořádku a ať jim to vydrží. ;-) :hug:

 
Mishickaa
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 07.08.14 08:02

@feésM to teda nemely, take moc gratuluji k holcicce, uz bude jen lepe :srdce:

 
nataluska
Kelišová 6940 příspěvků 07.08.14 08:15

Já měla u první dcerky taky špatnou plodovku. Dcerku mě odnesla sestřička 12h po porodu s tím, že mě doktorka přijde říct, co se děje. Po dvou hodinách jsem se dozvěděla, že je dcerka na novorozenecké jipce a má infekční sepsi. Byla na přístrojích, já ji mohla jít každé 3h nakojit s těma všema hadičkama. Na ručičce dlahu a kapačku, a by si ji nevytrhla. Byla tam 3 dny, pak mě ji vrátily na pokoj. Dalších 5 dnů ji píchala sestřička antibiotika do nožičky po 12 hodinách. Po 8 dnech jsem mohla jít s maličkou domů. Naštěstí je z ní zdravá šikovná 7 letá školačka.

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 07.08.14 08:28

@Mishickaa Děkuji, určitě bude :dance:
@nataluska Koukám, že jste si taky užili. :-( Proč musí mít některá mimča po porodu taková trápení… :-( Tak to mě malou odvezli do Hradce a já zůstala v porodnici v Chrudimi ještě 4 dny. Pak když mě pustili, tak jsem za ní každý den jezdila. Ubytovat mě tam nechtěli, malá byla v umělém spánku, tak bych jim prý byla k prdu. Až když byla z JIPR pryč, tak mě přijali :-) :dance: Tak ať vám taky krásně roste ;-)

 
jessikka
Echt Kelišová 9964 příspěvků 07.08.14 09:07

Ty svemu partnerovi rikas Bozsky? :roll:
Jinak gratuluju k holcicce.

 
Ninany
Kecalka 123 příspěvků 07.08.14 10:12

@jessikka :mrgreen:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15869 příspěvků 07.08.14 10:18

První věta - Otěhotněla jsem s Božským… a je po deníčku.

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 07.08.14 10:24

Gratuluji, je krásná a statečná :kytka: :andel:

 
nataluska
Kelišová 6940 příspěvků 07.08.14 10:57

@feésM přesně tak, hlavní je, že už jsou v pořádku.

 
janaturk
Stálice 54 příspěvků 3 inzeráty 07.08.14 11:21

Každá to vidíme jinak…božský nebožský :lol: Jinak gratulace, ale dle popisu mě nepřijde nic jako žádná hrůza…vyvolání, biotika, nástřih- bylo vše nutné

 
LenkaP77
Nováček 1 příspěvek 07.08.14 11:39
Velká bojovnice !

Gratuluji k nádherné holčičce. Neměla lehký příchod na svět, ale dle mého nározu patří velký dík lékařům, kteří jí věnovali nějvětší možnou péči, aby jí pomohly. Já očekávám narození svojí holčičky na konci října, nicméně jsem se rozhodla pro císařký řez nejen kvůli diagnóze Těhotenská cukrovka.

Přeji tedy holčičce do života hlavně pevné zdraví a ať Vám dělá jen samou radost ;)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 07.08.14 11:46

K narození dcery gratuluji, ale nepochopila jsem, jaká že hrůza se měla odehrát. Normální porod :nevim: pupečník kolem krku a špatná plodová voda, to se stává - novorozenec se pak holt musí častěji kontrolovat :nevim:

Pana Božského budu považovat za výplod demence šestinedělky a dovolím si předpokládat, že ve standardním stavu je Tvoje inteligence na poněkud vyšší úrovni.

 
-Azzurra-
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 07.08.14 13:14

:kytka: :kytka: :kytka: Velká gratulace :srdce: :kytka: :kytka: :kytka:

 
minkar
Kecalka 193 příspěvků 07.08.14 13:25

@hanka.br. vidim to podobne, neda se to cist…

Nicmene k miminku gratuluju :kytka:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 07.08.14 13:49

@BohunkaP tak nějak asi :D

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 07.08.14 13:52

No já myslím, že když některá tituluje partnera a otce své dcery pan Božský, dá se jí jenom závidět. A Sex ve městě je super seriál. :) Gratuluju k narození dcerky a držím palce, aby to příště bylo bez komplikací.

 
jednažena
Echt Kelišová 9171 příspěvků 07.08.14 14:15

Me se to oznaceni pan Božký libi. Jinak gratuluji k dcerce! :hug:

 
white_black
Kecalka 266 příspěvků 07.08.14 15:02

@hanka.br. Přesně tak, je po deníčku.. Některé seriály by měly být opravdu zakázané.. :zed:

 
b.barber
Kelišová 6040 příspěvků 07.08.14 15:18

To je fakt hrozná představa :? naštěstí to všechno dobře dopadlo a ted už čekají jenom radosti! ;) Přeju zdravíčko a at vam dela uz jen radost! :kytka:

 
Korčulka86
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 07.08.14 15:21

Musím se přiznat, že oslovení „Božský“ je fakt hodně velký psycho :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll:

 
frutila
Nováček 1 příspěvek 07.08.14 15:37

Dobrý den, mohla bych se zeptat v jake porodnici jste rodila? jenom ze zvedavosti, kde se lepi takove jmenovky na telicko ditete. Dekuji

 
jaaaaaana  07.08.14 16:25

„Otěhotněla jsem s Božským měsíc po ZT.“

8o :roll: :mrgreen:

Příspěvek upraven 07.08.14 v 16:26

 
veru26
Kecalka 115 příspěvků 07.08.14 19:38

@aspagi přečti si to :-)

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 07.08.14 19:58

Týjo, při čtení jsem si málem okousala všechny nehty a to už si je 10 let nekoušu. CHování doktorů, že Vám nic neřekli - to bych asi lítala jak papírový čert. Ale gratuluji ke krásné holčičce, která je veliká bojovnice. :potlesk: :hug: A do budoucnosti už přeju jen štěstí, lásku a pohodu :kytka: :*

 
Avelina
Kecalka 468 příspěvků 07.08.14 20:52

Nevím co vám tak strašně vadí na tom oslovení „Božský“??? :think: :think: :think:
Gratuluji k holčičce, krásně napsané, přeji vám ať krásně prospívá :mavam:

 
soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 07.08.14 21:02

Krapet hystericka ne moc spolupracujici rodicka… pocitam, ze byla tehu a aby neublizila mimi, tehotenstvi prozila s nohama nahore ve vakuu…
Vpodstate standard porod… urcite ne prochazka ruzovym sadem, nektere maji porod jednodussi…
Kazdopadne jste zdrave a spokojene, to je dulezite. Gratuluji k princezne :)

 
verulicek  07.08.14 21:13

Deníček by byl hezký kdybys vypustila tu trapárnu s „Božským“…jak já se pokaždé modlila, aby to bylo naposled cos to použila…a nakonec TŘÍSK do očí po deváté :poblion: ten deníček to úplně zabilo :zed:

Příspěvek upraven 07.08.14 v 21:13

 
PetraSvoboda
Nováček 1 příspěvek 07.08.14 21:48

Pan Božský? Paní se asi příliš dívá na Sex ve městě :D

 
Rikard
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 90 inzerátů 07.08.14 22:08

Gratuluji k malé Princezničce :D

 
Lelio
Kelišová 5167 příspěvků 07.08.14 23:52

T @verulicek fakt 9× :-D musela jsem to spočítat. Docela vtipné :-)
Jinak hodně štěstí maličké :-)

 
NašeFazolka
Ukecaná baba ;) 2074 příspěvků 1 inzerát 08.08.14 08:08

Paaaaani, vy jste ale jedovaté… Že by závist :think: :mrgreen: :jazyk: Taky mě ta přezdívka trkla do očí, ale obsah mi přišel podstatnější!

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 08.08.14 08:30

Krapet hysterka, co? :mrgreen: jinak gratuluji k dceři :kytka:
Co se týká oslovení „Božský“, tak je to tedy síla a to mám Sex ve městě ráda :lol: Ale za mně možná lepší, než oslovení „taťka“ (a to ve všech formách) :lol:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 08.08.14 08:38

@veru26 precteno :)

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15869 příspěvků 08.08.14 09:45

@NašeFazolka Vidím, že závist s dá aplikovat na kritiku čehokoli, včetně zastydlé puberty.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 08.08.14 10:40

No ja neviem, až tak drastický mi ten pôrod neprišiel. zbytočne strašíš prvorodičky. Pokazenú plodovku a pupočnú šnúru má veľa detí a keď ti babätko nechali pri tebe, iba ho chodili kontrolovať, tak na tom nebolo tak zle. Sú naozaj horšie prípady. Každopádne gratulujem, že ste obe v poriadku :)
to oslovenie Božský zas vo mne evokuje, že váš vzťah nie je až tak super, veď seriálová hrdinka s ním mala viac problémov než radosti :lol: :lol:

 
Uživatel je onlineviky23
Neúnavná pisatelka 15104 příspěvků 09.08.14 12:58

Pan bozsky kazi celej denicek :roll: :nevim:

 
Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 57683 příspěvků 09.08.14 21:17

Přes Božského jsem nebyla schopna to dočíst. :zed:

 
Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 57683 příspěvků 09.08.14 21:20

Jinak tedy, pokud by se báli, že to malá nepřežije, rozhodně by byla na jipu na monitoru. Kdyby měla vrozenou infekci, byl by to jiný kolotoč, než že se na ni jednou za 6 hodin někdo přišel podívat. Zažila jsem to.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 11.08.14 10:13

@terinka4444 zvláštní komentář od někoho, kdo přečetl jen první větu ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama