Naše snaha o miminko..

Snažení

Zatím bez happyendu.

Už několik let si čtu Vaše deníčky i diskuze. Prožívám s vámi vaše starosti, raduju se z vašich úspěchů a držím palce před životními rozhodnutími, před IVF, v těhotenství. I já bojuji jako snažilka několik let. Obklopena kamarádkami, které kolem mě těhotní jen si vzpomenou. Ta má největší má před porodem druhého dítěte, jak jinak než u obou se povedlo hned napoprvé. Všechny mi radí, abych na to nemyslela, abych odjela na dovolenou, abych si našla koníčky, protože to pomůže. Chacha. Koníčky mám, byla jsem už na několika dovolených a světě div se, stále nic.

Začnu ale od začátku. Úderem 18 let jsem se rozhodla s tehdejším přítelem pro miminko. Ano, i já byla z těch, kterým se to povedlo hned napoprvé. Neznalá slov jako ovulace, bazální teplota nebo folikuly, jsem otěhotněla, prošla těhotenstvím ani nevím jak a porodila syna. Po 10 letech nepříliš vydařeného manželství následoval rozvod a pak hledání konečně „toho pravého“. Trvalo to dalších pár let, ale nakonec jsem ho našla :o)

Bylo mi 34 let. Po roce chození jsme se rozhodli, že založíme rodinu. Moc jsem si přála s ním mít miminko. Byla jsem šťastná. Ale nedařilo se. Prvních pár měsíců jsem to moc neprožívala, pořád jsem věřila, že se zadaří. Po roce a půl jsme navštívila gynekologa. Ovulace dle krve a ultrazvuku probíhala, spermiogram v pořádku, ale ani tříměsíční léčba clostilbegytem nezabrala. Byla jsem na vyšetření průchodnosti vejcovodu (jednoho, druhý vejcovod ani vaječník nemám), vše v pořádku. Začala jsem pročítat diskuze o snažílkách, vyznávat se ve vyšetřeních, léčbách, termínech jako IVF, KET, UTZ, CAR, 10DC, ET, OPU, MA, HCG, HSG. Ale ani to mi nebylo nic platné.

Po třech a půl letech snažení jsme navštívili CAR. To mi už bylo 39 let a týden a začal boj s neplodností. Cvičení Mojžíšové, bylinkové čaje, vitamíny. Při vyšetřeních mi našly chlamydie. Přeléčili je antibiotikama a já 14 dnů na to viděla na testu po 20 letech //. Ale v 8. týdnu krvácení, hospitalizace a konec. A já byla opět na začátku. To, co jsem cítila, tu rozepisovat nebudu, leckterá z vás to tu bohužel taky zná. Řekla jsem si ale, že budu bojovat seč mi síly budou stačit, až do konce roku. Pak mi bude už 40 let a to mi pojišťovna už nic neproplatí.

V červenci jsem se odhodlaně s nadějí vrhla na mé první IVF. Negativní výsledek dvou bojovníků a bez mrazáčků. V říjnu 2. IVF, výsledek stejný. Mezitím nález snížené činnosti štítné žlázy, špatná imunita, profuky vejcovodu. Polykání pilulek, pití čajů, cvičení… Rok se s rokem sešel a mě čeká třetí a poslední IVF – koncem prosince. Moje poslední naděje. Jeden jediný cyklus mi zbývá do mého posledního pokusu. Ale já stejně stále a pořád doufám, že se to podaří a já dám tomu svýmu báječnýmu chlapovi pochovat voňavý uzlíček.

Vím, jaké mám štěstí, že už jedno dítě, i když dospělé, mám, ale touha po dalším, je pořád veliká. Všem vám přeji, ať se dočkáte toho, po čem toužíte. Strašně moc. A my se dočkáme (vy i já). Protože jsme silné a dokážeme bojovat! A i to štěstí se jednou unaví a sedne si i na nás. :o)

Hodnotilo 13 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
olienka67
Generální žvanilka 20993 příspěvků 13.12.10 08:12
jesteerko

ahoj :mavam: Přečetla jsem si tvůj příběh a vidím sama sebe.Je mi 44let,mám 3dospělé děti.Jak říkáš ty,tak i já jsem vždy těhotněla napoprvé a bez problémů.Po 23letém manželství jsem se rozvedla a mám nového,mladšího manžela,kterému bych také strašně ráda porodila mimčo,bohužel se nám taky nevede :-( Minulý rok jsem otěhotněla po 4měsíčním snažení,ale bohužel v 11tt missed,tedy těhu zamlklo :cry: Bylo to pro nás hrozné,ale zkoušíme dál a dál.Nyní nás taky v lednu čeká návštěva v CARu,snad nám ještě dají naději :nevim: Tobě přeju,aby ti ten třetí pokus vyšel a dočkali jste se toho maličkého uzlíčku.Držím palce :palec: :hug:

 
JanaTadeáš
Kecalka 127 příspěvků 13.12.10 10:17

Ahoj,moc krásně napsané. :kytka:
Moc ti přeji ,aby to vyšlo.. :srdce:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 13.12.10 10:35

Moc Ti přeji aby Vám to vyšlo a mohli jste chovat…držím pšstičky… :hug: :hug:

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 5 inzerátů 13.12.10 11:07

Moc Ti přeji, aby vám to vyšlo!! :palec: :kytka:

 
Mikeila
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 13.12.10 13:37

Mooocinky přeji a držím pěstičky, aby se zadařilo.
Mě je teda teprve 30, ale snažili jsme se o mimi 6let, prodělali 4ivf a nakonec se zadařilo při inseminaci, což jsme nikdo z nás, dokonce ani doktor nepředpokládali. Jsem strašně šťastná a věřím tomu, že i ty se budeš brzičko radovat z to, jak píšeš, voňavého uzlíšku štěstí :-) :kytka: :hug:

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23639 příspěvků 13.12.10 14:25

Moc přeju, aby to už vyšlo! Třeba bude překvápko a nakonec ani na IVF nedojde :wink: . Jako u nás :-D

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 13.12.10 18:59

Přeji vám oběma, aby se do třetice zadařilo!!!! Hodně štěstí!!!!

 
jesterka001
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 13.12.10 19:45

Děkuji vám moc za držení palečků :-D Za měsíc už budu vědět jak to dopadlo..... :roll: :wink:

 
jesterka001
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 13.12.10 19:48

Olienko, budu ti moc držet palečky. V CARu můžou přijít na problémy proč to nejde, vyléčí je a pak se zadaří. Pevně tomu věřím :-) A za rok se tu sejdeme, ale v deníčkách o těhotenství nebo o miminkách :wink:

 
Jannes
Závislačka 4854 příspěvků 14.12.10 15:47

Po přečtení článku musím uznat, že já bych toto snad nevydržela. Je mi 27 a o miminko jsem se snažila " jen " půl roku intenzivně a to jsem byla dost nervní, proč to nejde…
Po půl roce snažení se zadařilo a teď jsem v pátém měsíci, ještě není vyhráno,ale snad už to dopadne dobře..
Přeju ti, aby ti to vyšlo !!!
A i kdyby jsi nestihla do 40 - ty otěhotnět, tak pokračuj dál. Není to sice levná záležitost ( platit si ty pokusy ), ale uzlíček za to stojí …

 
Kamilka.Kamí
Kelišová 6453 příspěvků 14.12.10 20:16

držím palečky, ať se brzo zadaří.

 
katynka21
Závislačka 2976 příspěvků 14.12.10 23:17

Moc krásně napsaný deníček a proto mi nedá, abych ti nenapsala.
Fakt tě obdivuji, že jste dokázali tak dlouho bojovat a stále svou naději nevzdáváte. Tfuj tfuj tfuj, hodně štěstíčka při třetím pokusu a už se nemůžu dočkat, jak nám napíšeš tu radostnou zprávu že se zadařilo…zasloužíte si to!!!

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 15.12.10 15:06

držím všechny :palec: ať to vyjde :hug: a vyplní se vám váš sen…

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 15.12.10 22:21

Tak at to konecne vyjde, prejiu vam hodne stesti :palec: :srdce:

 
jesterka001
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 16.12.10 18:18

Díky holky. Ani nevíte jak mi pomáhá číst vaše řádky. Dává mi to větší a větší naději, že to snad přece jen ještě vyjde :-D

 
jeeena
Povídálka 14 příspěvků 16.12.10 20:15
Držím palečky

Taky držím palečky,vím o čem mluvíš i mi jsme měli mimčo po 11 letech snažení. Taky jsem absolvovala 4 IVF a nakonec to vyšlo na inseminaci asi na potřetí. Dnes už je našemu chlapečkovi devět let a dodnes si pamatuji na to sklamání po každém nezdařeném pokusu, ale stálo to zato.
Takže hoodně štěstíčka. :lol: :-D

 
Jaruše
Závislačka 3329 příspěvků 16.12.10 23:05

Ahoj.Moc hezky napsaný deníček. Chápu tvé pocity. Po třech letech snažení mám za sebou 1.cyklus IVF se špatným koncem. :-( Jsem týden po revizi v 10tt,takže je to ještě hodně čerstvé. :cry: :cry: Navíc hned v lednu jdu na už druhou laparoskopii,aby měl příští pokus větší šanci na úspěch.Tobě držím všechny pěsti,určitě to vyjde.Hodně štěstíčka.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsme se dočkali zázraku...


Reklama