Natálčina cesta na svět

Porod

Jak jsme s manželem prožívali narození naší dcerky. Byl to mimochodem ten nejkrásnější den mého života. Přípravy na porod u mě probíhaly (po psychické stránce) asi tak od 30. týdne. Na eMiminu jsem přečetla snad všechny deníčky maminek, co už měly porod za sebou a psaly svoje zkušenosti, ty dobré, i ty špatné. Popravdě, moc odvahy mi nepřidal ani jeden deníček. Nejvíc jsem se bála, že nepoznám začátek porodu a nestihneme dojet do porodnice včas. Bolest jako takovou jsem si nedokázala vůbec představit, i když ji některé maminky popisovaly dooost podrobně a ve všech barvách. No tak kde začít s mým deníčkem? Asi od začátku...

Termín porodu mi můj doktor stanovil na středu 28. 9. Každý ale předpovídal, že to bude jistě dřív, i dr. se k tomu přikláněl - malá vážila o něco víc, tak to tomu trošku nasvědčovalo. Natálce se ale u mě líbilo a ještě v den termínu se vesele hemžila v bříšku. V úterý večer jsme si s manželem řekli, že TO ještě do porodu jednou zkusíme, když pak nastane onen dlouhý půst :-) V onu předpovídanou středu jsem si ráno všimla, že jsem začala špinit a začaly mi jakoby menstruační bolesti - jako prvorodička jsem byla vyjukaná, tak jsem hned založila na eMiminu diskusi a s holkama to probrala - verdikt byl od kolegyň maminek jasný - asi začínám rodit. Pro jistotu jsem brnkla do porodnice, paní doktorka mě ujistila, že to nic není, ať jsem v klidu doma, až nastanou ty pravé bolesti, že to bezpečně poznám, ať zatím nepanikařím. OK, dala jsem si sprchu, najedla jsem se a šla uklízet.

Manžel přijel domů z práce, informovala jsem ho o situaci. Trpělivě měřil a stopkách každou bolístečku, co mě zabolela a jen nevrle posedával. Když se intervaly bolesti začaly zkracovat, rozhodl, že se pojedeme podívat do porodnice. To bylo asi deset večer. Dojeli jsme do porodnice, dr. mě prohlédla a naznala, že porod ještě jen tak nezačne, ať jedeme domů. Trošku zklamaná jsem se ukládala do postele - těšila jsem se na miminko :-) V noci na čtvrtek jsem spala jako dudek, k ránu mě probudily zesilující bolesti v podbřišku. Miminku se už začalo chtít na svět. Zavolala jsem manželovi, ať se dneska v práci moc nezdržuje, ať raději přijede o něco dřív. Když dorazil domů z práce, už jsem chodila po bytě a naříkala jsem, že to už je asi ono, protože se nedá sedět, ani ležet, jen chodit a hekat :-)

Ve tři odpoledne jsem už ležela na příjmu v porodnici. Po vyšetření jsem dostala klystýr, noční košili a šup na porodní box. Ze všech nabízených možností, jak si ulevit od bolesti, byla nejlepší teplá sprcha. Naštěstí u mě byl i můj manžel, který mi celou dobu dával pít, vodil mě do sprchy, na záchod, povídal si se mnou, držel mě za ruku - prostě mi byl oporou. Navečer přišla PA, že mi píchne Algifen na bolest (vyprosila jsem si ho). Vůbec mi nezabral, spíš to bylo ještě horší, k němu jsem dostala i urychlující kapačku, po které všechno nabralo obrátky. To bylo po deváté večer, začala jsem mít pocit, že musím tlačit… pod vedením velice šikovné PA jsem se prohekala až k samotnému porodu, který byl taková rychlovka, že si na to teď, po 14 dnech ani nevzpomenu :-) Jen vím, že jsem jakoby z dálky slyšela manžela, který mi říkal, kdy mám tlačit a najedou jsem zaslechla pláč našeho miláčka :-) Ještě špinavou mi ji položili na břicho - tenhle pocit byl to nejkrásnější, co jsem dosud zažila. Poprvé spatřit miminko, které nosíte devět měsíců pod srdcem. Vedle sebe manžela, který měl slzy v očích… v tu chvíli jsme byli dokonalá rodina, neexistovalo nic jiného :-)

Pobyt v porodnici a následně na pokojích šestinedělí byl super, skvěle se o nás starali, poradili, pomohli. Tímto bych ráda poděkovala doktorům, sestřičkám a porodním asistentkám z třebíčské porodnice, za jejich dokonalou péči o mě a naše miminko.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kocicka18
Kecalka 279 příspěvků 13.10.11 07:48

Gratuluji ke krásnému porodu a ještě hezčí Natálce! Ať vám dělá jen a jen radost!

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 13.10.11 08:47

veliké gratulace a hodně zdravíčka a štěstíčka do života :srdce: :huban: :kytka:
taky máme Adámka,ale porod byl poněkud dramatičtější viz deníčky :-) ,ale moje děti stejí za to :-) :srdce:

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 13.10.11 08:58

Gratuluji ke krásné holčičce. :kytka:
Rodila jsem v třebíčské porodnici před 2 roky a nemůžu si vynachválit. Druhý porod mě zde čeká v březnu.

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 13.10.11 10:34

Gartuluji ke krásné holčičce měla jsi krásný porod a ten konec jak říkáš když jsi jí konečně viděla a měla u sebe je na tom to nejkrásnější :kytka: Hodně zdravíčka přeji a at Vám Natálka dělá jen samou radost :kytka:

 
Ilonka007  13.10.11 14:00

Páni, mám úplně slzy na krajíčku (možná to je hormonama)… Každopádně bych chtěla mít taky takový super porod. Uvidíme jak to dopadne…
Moc moc gratuluju :-)

 
Libza
Kelišová 5277 příspěvků 13.10.11 16:33

Díky za vaše příspěvky holky :kytka: …všem budoucím maminkám přeji pohodový porod a stejně úžasný personál v porodnici, jaký jsem měla já…a těm, co už mimíska mají, ať vám dělá samou radost, stejně jako mě naše Natálka :srdce:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 13.10.11 16:46

Gratuluji k úžasnému porodu a ke krásné dceři… Snad nás a pár týdnů čeká něco podobného… :kytka:

 
Libza
Kelišová 5277 příspěvků 13.10.11 17:03

Myslím, že porod jako takový je fakt bolestivá záležitost, ale věřte nebo ne, hned druhý den, když vedle sebe budete mít miminko, si na něj nevzpomenete :hug:

 
budulinek2011  13.10.11 20:29

Jééé.. Mooc krásný deniček.. Sledovala jsem i celou diskuzi :) Taj jestě jednou blahopřeji k natálce

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 13.10.11 23:06

Krasne, rychle!!! :palec: Mooooc gratuluji k Natalce !!! :potlesk: :kytka: :mavam:

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 11.01.12 18:03

Krásný deníček :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama