Nebyla jsem na to sama

Porod

Konečně se zadařilo, krásné těhotenství uteklo jak voda a nastal den, kterým nám začal nový život.


1 komentář


1 komentář


1 komentář

Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh. Děti jsem měla vždycky moc ráda, ale dala jsem si docela načas, než jsem se rozhodla mít vlastní. Přišlo to snad ze dne na den a já jsem moc zatoužila po miminku. Následovalo 6 měsíců snažení, počítání plodných dnů, užívání různých čajů a hormonů atd. Vím, že to někomu přijde jako krátká doba, ale já měla pocit, že se to snad nikdy nepovede. Tak jsem se jednoho dne na vše vykašlala: přestala počítat plodné dny, hormony vyhodila a začala si plánovat, že konečně začnu s mým vysněným horolezectvím. Daleko jsem ale nevylezla. K mému velkému překvapení se mi měsíc na to ukázaly dvě čárečky a já se mohla radostí zbláznit.

Těhotenství bylo pro mě opravdu nádherné období. Do porodu mě nic nebolelo, nevím, co je to tvrdnutí břicha ani jak bolí oteklé nohy, nebo jak nepříjemná je ranní nevolnost. Jediné co mě trápilo, byla žáha, ale to je opravdu asi tak jediné, na co jsem si mohla stěžovat.

A pak to přišlo. Jako blesk z čistého nebe. Poslíčky jsem neznala. Kontrakce rovnou po 5 minutách. Sprcha to nerozehnala, tak jsme se s přítelem rozjeli do porodnice. V autě kontrakce po 3 minutách. V porodnici mi po vyšetření bylo sděleno, že jsem uzavřená a rodit s největší pravděpodobností nebudu a pošlou mě zpět domů. Nedokázala jsem si představit, že bych jela domů a tam kontrakce rozdýchávala. Nakonec si mě nechali na pokoji. Za dvě hodiny jsem byla otevřená na 4 cm. Porodní asistentka se studentkou mi s úsměvem řekli: „Aaa, vyřiďte přítelovi, že vás čeká dlouhá noc.“

V tu chvíli se mi chtělo smát a zároveň se mi roztřásla kolena. Následoval klystýr. Zatímco já jsem 6× okupovala záchod, přítel si popíjel kafíčko, které mu asistentky uvařily. Musím říct, že jak mám smůlu na lidi, tak tentokrát mě potkalo velké štěstí. Porodní asistentka a studentka byly andělské bytosti.

Hodnější lidi jsem snad ve svém životě nepotkala a taky jsem nevěřila, že se zrovna při této situaci tolik nasměju. Po klystýru jsem hodinu skákala ve sprše na balónu a pak následovala hodina ve vaně. Do této doby jsem byla vysmátá, porodní asistentka pořád vtipkovala a studentka mě neustále chválila, jak se to dobře vyvíjí. Bylo mi oznámeno, že porod bude lehký, neboť malá má hlavičku hodně natěsno dole, takže jen párkrát zatlačím a bude to.

Uplynulo 6 hodin od začátku kontrakcí a odbila půlnoc. Praskla mi voda a mně prolítlo hlavou, že porodím přesně na termín. Doteď jsem kontrakce jakžtakž zvládala. Přišlo polohování a jak se říká, smích přejde. Na zádech, na boku, na druhém boku, na kočku. Klečela jsem na lehátku a trpěla každou kontrakci. Chtělo se mi zvracet, přítel mi držel misku u pusy a neustále mě povzbuzoval a hladil.

Najednou jsem uslyšela, že naproti v boxu někdo porodil. Paní 2× zakřičela a pak se ozval pláč dítěte. To mi moc nepřidalo. Paní jsem záviděla, jak nikdy nikomu předtím. Ty dvě andělské bytosti mě neustále povzbuzovaly, chválily a uklidňovaly, ale zároveň mě vytáčely s jejich ustavičným: „Uvolněte se, musíte se otevírat pro miminko… už cítíte tlak na konečník?“

Uvolnit se při kontrakci zatraceně nešlo, na miminko jsem myslela, ale nic mi to nebylo platné. Tlak na konečník jsem za celý porod necítila. Ztratila jsem pojem o čase, najednou jsem byla na zádech a uslyšela, ať zatlačím. Zatlačila jsem a porodní asistentka jásala, že už vidí hlavičku a kolik vlásku na ní je. Se smíchem mi řekla, že ještě 2× a je to za mnou. Byla jsem v ten moment tak šťastná. Zatlačila jsem 2× a pak asi ještě snad 100×.

Pak už se vše ponořilo do mlhy. Otevřela jsem oči a ucítila kyslíkovou masku na obličeji, v žíle oxytocin, kolem stálo snad 8 lidí a všichni na mě křičeli: „Tlačte, tlačte, znovu, ještě jednou…“ Na obou stranách jsem někoho chytla za ruce, přítel mi držel hlavu, porodní asistentka mi tlačila na břicho, doktorka neustále opakovala, ať se snažím. Něco bylo špatně. Malá měla zaklíněnou nohu v mém žebru a hlavou už byla skoro venku. Vzdala jsem to s tím, že už prostě nemůžu. Doktorka mě okřikla, že tady vůbec nejde o mě, ale o to malé.

Pak ještě dodala, že neumím tlačit (tlačila jsem poprvé v životě) a dorazila mě tím, když jen tak prohodila, že mám úzkou pánev a že neporodím. V ten moment jsem proklínala doktorku, která mi v těhotenství při prohlídce sdělila, že moje pánev je široká dost.

Rozkázala nachystat kleště. Zatmělo se mi před očima. Přítel mě začal povzbuzovat, ať to nevzdávám a pořádně zatlačím. Doktorka ho okřikla, ať se do toho neplete. Budu prý poslouchat jen ji a nikoho jiného. Celou dobu na mě řvalo všech 8 lidí - tlačtéééé. „Tlačte, vždyť cítíte tlak na konečník“ - marně vysvětlovat, že jsem jej za celou dobu opravdu necítila. Ještě jsem se teda nějakou dobu snažila a pak mi dali poslední šanci - buď teď nebo kleště.

Připravili mi nohy do háků. V ten moment jsem se začala modlit a zatlačila, málem jsem upadla do mdlob, ale slyšela jsem jak všichni křičí: „Nooo, výborně, ještěěěě“ Vydala jsem se zebe všechno a pak už jsem jen cítila obrovskou úlevu. Asi je to hrozné, ale musím se přiznat, že v ten moment, v tu jednu vteřinu mi bylo všechno jedno. Otevřela jsem oči a uviděla, jak malou odnášejí pryč.

Bylo ticho. Najednou mi to vše došlo. Rozbrečela jsem se a porodní asistentka mi přišla gratulovat. Byla jsem mimo, pořád jsem dokola opakovala, že malá nepláče. Ujišťovala mě o tom, že ano, že ji jen neslyším, že měla šňůru kolem krku a teď je v inkubátoru. Přítel ji vyfotil a ukázal mi ji. Uvěřila jsem a uklidnila se, až když jsem ji měla na hrudi. Vytažení placenty a šití? Detail.

Rodila jsem 8 hodin. Z porodu jsem se vzpamatovávala 3 měsíce. Jistě, vím, že můj porod asi patřil k těm lehčím (vzhledem k tomu, co tady v deníčcích čtu), ale ty okamžiky se mi stále čerstvě vybavují. Pořád jsem si říkala, proč já? Proč zrovna mně to nešlo a chtěli brát kleště.

Dnes jsem ale vše přehodnotila a říkám si, jaké jsem měla štěstí a jak při mě stáli andělé a pomohli mi k tomu, že na kleště nakonec nedošlo.

Děkuju! Děkuju andílkům, děkuju andělské porodní asistentce a studentce a děkuju svému příteli, který mě tak povzbuzoval - Děkuju za to, že jsem na to nebyla sama!

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
katerina2095
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 29.05.13 07:21

Gratulji ke krásnemu miminku. člověk si myslí že na tom sále snad skoná ale kdyz ty chvile bezmoci z toho ze uz nemuzes, vystrida ten nádherny pocit nahle ulevy a ten nejkrásnejsi pohled na mimčo to je k nezaplacení. časem to všechno otupí a pujdeš do toho znovu :kytka: ostatně, já jdu do toho po třetí :lol:

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 29.05.13 07:56

Krásně jsi to napsala! :kytka: Až se mi chtělo brečet…

 
Martík97
Závislačka 2745 příspěvků 29.05.13 08:07

Nááádhernééé

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 29.05.13 08:08

Moc hezky napsané. Já vim jak je to hrozný když na tebe všichni řvou tlačte a ty tlačíš a nic se neděje. Nakonec si to krásně zvládla i bez těch kleští ;) To já jsem takový štěstí neměla. Hodně štěstí s malou Agátkou :*

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 08:10

@katerina2095 Obdivuju teď všechny co jdou do toho znovu, ale věřím, že za nějaký čas to zas přijde i na mě :D Ten pocit úlevy a mít mimčo u sebe je nejvíc na světě.

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 08:12

@Janettka23 Děkuju, ano, měla jsem opravdu štěstí. Uvědomila jsem si to až časem a hlavně deníčkama tady na mimču -viz. tvůj. :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 29.05.13 08:15

Gratuluji k miminku :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 29.05.13 09:06

To je hezký, přesně ta věta chtělo se mi smát a zároveň brečet, nevěděla jsem co mě čeká, ale oproti vám jsem měla od bolestí za 3hodky odbito. Ted už jen samé štěstíčko :hug:

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 29.05.13 09:29

…mám z toho husí kůži a cvrčky v očích, podobně vypadal i můj porod, já se z toho vzpamatovala až po 6.měsících :roll: gratuluji k miminku :kytka:

 
K.a.c.i.k93
Kelišová 5626 příspěvků 29.05.13 09:42

Nádherně napsané :pankac: Skoro mě to rozbrečelo :kytka:

 
MSM20
Kecalka 419 příspěvků 29.05.13 09:47

U deníčků normálně nepláču, ale při čtení toho vašeho se mi kutálely slzy po tvářích a v duchu jsem vám fandila, uplně jsem se vžila do děje :D krásně napsané. Já jsem měla štěstí, že jsem měla opravu snadný porod i když mi tlačit moc nešlo, ale nakonec jsem to zvládla. Gratuluji k miminku ať jste oba zdraví. A užívejte se :)

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 29.05.13 10:30

Gratuluju k malé, je kouzelná. Porod jak to vypadalo hezky ze začátku docela mazec. Můžu se jenom zeptat, měla jsi epidural?

 
Pavlína775
Echt Kelišová 7520 příspěvků 29.05.13 10:55

Krásně jsi to napsla. :hug: i slza ukápla…

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 10:57

@Seizdra Šla jsem do toho bez Epiduralu. Když jsem byla v tom nejhorším, tak už by bylo stejně pozdě ho dát, ale je fakt, že jsem si na něj ani nevzpomněla. Nešlo mi myslet na nic…jen jsem si pořád opakovala jaký jsem vůl, že jsem nechodila do předporodního kurzu, kde se učí dýchat atd. :mrgreen: Ale možná i tak by mi to bylo k ničemu.

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.05.13 11:48

Uf, lehké jsi to teda neměla a lehčí porod takto určitě nevypadá! Naštěstí jsi to krásně zvládla a dočkala se té nejhezčí odměny. I mně to vehnalo slzy do očí. Hodně štěstí do života!

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 29.05.13 11:50

@Nanuka Aha, ptala jsem se právě proto, že se občas stane, že nucení na tlačení nejde cítit právě skrz něj, že se dá moc silně a ženská to pak necítí… Tak jestlli to nebylo skrz něj. No hlavně, že už to máte obě za sebou ;)

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 11:52

@Seizdra Jo jo, no vážně to nechápu proč jsem ten tlak necítila a docela mě to zajímá, akorát po šestinedělí jsem se zapomněla doktorky zeptat, tak snad příště.

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 29.05.13 12:07

Moc hezky napsané :D

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 29.05.13 12:10

Gratuluji k miminku ;)Jsem zvědavá na nás. Já to mám za pár, ale pořád si říkám, že nevím, do čeho jdu, tak se zatím nestresuji. :) U nás to bude nejspíš mazec, protože máme velký váhový odhad.

Příspěvek upraven 29.05.13 v 12:11

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 12:16

@Paja01 Díky! Ano, to je nejlepší, když nevíš do čeho jdeš, a co víš, třeba to bude zrovna vpohodě. Já měla štěstí, že malá neměla ani 3 kg. Přeju lehký porod a pak dej vědět :kytka:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 29.05.13 12:40

:palec: :palec: :palec: statečná maminka :hug:

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 29.05.13 13:15

Gratuluji…přítele od porodu dokonce na poslední minuty vyhnali…chtěli vzít pumpu, ale taky jsem sebrala poslední síly a porodila maličkého sama…bez kontrakcí s kyslíkem na obličeji, ale teď už si tu bolest ani nevybavím :srdce: :srdce:

 
Misulka P
Echt Kelišová 9786 příspěvků 29.05.13 13:40

Krásné :srdce:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 29.05.13 13:44

Nanuka krasny denicek. No ale lehkym porodem bych to nenazvala, vzdyt mala mela omotanou snuru a zakliknenou nozku. Hrozily kleste protoze se male uz asi nedarilo moc dobre. Takze je na miste ze jsi se z toho musela dloho vzpamatovavat. Ale neboj na to rychle zapomenes, to vis my zeny :).

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 13:50

@Viicky Po porodu nebyl večer, kdy bych si jej nevybavila a nebrečela. Pak jsem ale víc začala pročítat deníčky tady na e-miminu a zjistila jsem, že jsem na tom zas tak špatně nebyla. Víš jak, když to potom máš s kým srovnat, je to jiné. Ještě někde vzadu v mozku to furt mám, ale už je to mnohem lepší :palec:

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 13:51

@Lucík 25 To se člověk diví, kde vlastně ještě vzal sílu co? Super, že se ti to taky tak podařilo.

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 29.05.13 13:52

Tvoj pôrod a jeho opis bol naozaj veľmi emotívny, vyhŕkli mi slzy do očí, každá žena, čo si toto prežije, a potom to spracuje a je nakoniec vďačná, je hrdinka.

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 29.05.13 15:11

Já při porodu taky necítila tlak na konečník :roll: Říkali mi, maminko klidně si zatlačte když vás to nutí, já říkám, ale mě to nenutí a PA ale já už vidím vlásky 8o Koukali jsme na sebe, kt. z nás si to dělá srandu.

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 29.05.13 16:27

Jeden z nejlepší deníčků :) moc Vám gratuluji a přeji jen to nejlepší :kytka: není přece nic krásnějšího, než držet v rukou naše miminko, ne? :) :kytka:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19568 příspěvků 29.05.13 18:16

Také jsem necítila tlak na KONEČNÍK, JAK JE TO MOŽNÉ NEVÍM…malá nám šla nakonec zvonem. Měla jsem to podobné jak ty, také na mě řvali a nadávali, že neumím tlažčit i když už jsem tlačením málem zkolabovala. Nakonec byla malá přidušená, ale vše dobře dopadlo. Stáli při nás všichni svatí.
Gratuluji k miminku a hlavně, že vše dobře dopadlo :palec:

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 19:02

@anlendy. Jo jo, jak se na mě malá usměje, tak na vše zapomenu. :srdce:

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 19:03

@veve.m Já si právě taky myslím, že při mě někdo stál, jinak nevím kde jsem vzala tu sílu, nakonec. Tak hlavně, že vám to taky dobře dopadlo. :kytka:

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 29.05.13 19:46

Máte pisatelské sklony, moc hezky napsané:-). Člověk nezapomene, ale přebolí. Skláním se, jak jste nakonec vše dobře zvládla.

 
Osička
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 29.05.13 19:49

Gratuluji k holčičce a přeji už jen samé krásné chvilky :kytka: Porod musel být hrozný a vůbec se nedivím, že jsi se z toho delší dobu vzpamatovávala. Jsem ráda, že jsem rodila plánovaným císařem a nemusela zažít přirozený porod. Nepřipadalo mi to bezpečné pro kluky a ruku na srdce, ani já ho netoužila zažít :oops:

 
smultul
Kecalka 497 příspěvků 29.05.13 20:47

Hezký deníček! Přeji hodně zdravíčka do života.

 
smultul
Kecalka 497 příspěvků 29.05.13 20:48

Měla jsem přirozený porod u prvního syna a císař u dvojčat a věřte, z císaře jsem se ještě úplně nevzpamatovala. :mavam:

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 29.05.13 21:15

Moc gratuluji ke zdravému miminko a přeji vám oběma spousty zdravíčka a štěstíčka :) Obě jste to zvládly na jedničku :)

 
veverušák  29.05.13 22:09

Především velká gratulace. Zvládla jste to skvěle. Právě před chvílí porodila kamarádka a její manžel mi říkal, že prý už nikdy. Já jsem měla první porod nedonošené holčičky lehký, i když měla třikrát šnůru. Druhý vyvolávaný trval dvacet hodin a por. asistenktka říkala mému manželovi, že jsem málo tlačila. Tak jsem se ptala lékaře, který mě rodil a on říkal, že ne, že byla malá špatně dorotvaná, proto ani nesestoupila a byl to akutní císař. Ve finále jsem měla DIC, stav kdy se vůbec nesráží krev. Takže tlačit jsem ani nemohla, protože děloha byla vyčerpaná s dlouhodobé kontrakční činnosti. Atonie dělohy. Takže mi při další operaci, kdy mi zachranovali život, musel vzít dělohu, jinak bych tam zůstaůa. Psychicky jsem se z toho dostávala rok, děkuji lékařům, že mě dokázali zachránit a andělíčkům, kteří nás ochranovali. Jak říkám, ženy jsou silná stvoření a něco vydržíme. At Vám dělá mimčo radost.

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 29.05.13 22:34

Krasne si to napsala :hug: a zavidim ten pocit, kdy si mohla prirozene porodit, ani nevis co bych za to dala :roll:

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 29.05.13 22:36

@Nanuka přesně,já myslela, že už v sobě žádnou sílu nemám, prý sem u toho pořád omdlívala :oops: No a dneska se prcek poprvý rozchechtal a já bych do toho snad šla znova :D

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 22:57

@Páčko Jéé, děkuju :hug: občas něco sesmolím :-) Deníček jsem psala narychlo a na pár věcí jsem zapomněla. Ale to neva, docela mi to pomáhá se takto vypsat.

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 22:58

@smultul věřím :-) vše má svoje plus a mínus. :kytka:

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 23:00

Veverušák - hlavně, že už je to za vámi. Mě přítel řekl, že už mě nikdy nechce vidět rodit…kdyby měl prý pistol, tak by mě tam odstřelil, abych se netrápila. Teď se tomu směju :mrgreen:

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 23:02

@petraa.z7 Já vím, dneska jsem za to ráda, ikdyž v ten moment jsem si v duchu říkala, ať mi udělají císaře.

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 29.05.13 23:08

Děkuji všem za komentáře a emiminu za možnost se vypsat :andel:

 
Madlatet  29.05.13 23:17

Rodit 8hodin je v pohodě. Já rodila druhého syna skoro 24hodin.

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 30.05.13 08:06

@Seizdra @Nanuka Normálně u nás v porodnici se epidurál ani nedává, takže maminky u nás si to musí vytrpět se vším všudy:-))

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 30.05.13 09:17

Madlatet -no vždyť jo…znám ženské co rodily i dýl

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 30.05.13 09:18

@Janettka23 Ty jo, to je drsné, dneska by měly mít tu možnost všude.

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 30.05.13 09:21

@Nanuka Právě, že by ta možnost měla být všude. I když aspoň jsem měla možnost si vytrpět pravej nefalšovanej porod a bolesti jak se patří :-) Aspoň je pak o to větší úleva po porodu :palec:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama