Pro ty, které mají strach z porodu

Porod

Je to už 15 měsíců, ale stále mi to připadá jako před týdnem, kdy Lukášek přišel na svět. 15. 7. 2010 jsem měla vypočítaný termín porodu. 14. 7. 2010 jsme byli s přítelem večer v restauraci, kam přítel chodí každý týden po jeho fotbálku s klukama na pivo.


2 komentáře

Dobře jsme se bavili a když jsme se loučili byla tam už jen kamarádka. Tehdy pronesla památeční větu „Jsem poslední, kdo tě vidí.“ :) Odešli jsme k přítelovým rodičům, kde jsme byli na návštěvě. (Mimochodem všude, kam jsme jeli, jsme s sebou tahali tašku, už dva měsíce dopředu, protože jsem měla rodit o dva měsíce dřív), jenže nevím, proč jsme ji tenkrát neměli. Hned jak jsme k nim dorazili, šli jsme spát, přítel ještě tvrdil, že v práci s šéfem četli, že porod vyvolá pohlavní styk :)

Ve čtyři hodiny ráno jsem ucítila šílenou ránu do břicha, zdálo se mi, že mi dal přítel pěstí (nevím, co mě to napadlo), vzbudila jsem se, koukla na něj, ale on spal. Ležela jsem a přemýšlela, proč mě ten Lukášek tak kope, nedalo mi to a postavila jsem se, v tu chvíli ze mě začaly vytékat proudy vody. Vzbudila jsem přítele, který pode mě dal nějaká prostěradla a řekl, že se musí jít oholit :) Šel se tedy oholit, pak se vrátil za mnou a řekl, že jedeme. Zašel ještě za rodiči a v ty čtyři jim řekl: „tak my jedeme“, hleděli jako blázni a mysleli si, že jedeme domů :) Než jim to došlo :)

Přítel mě chtěl vézt rovnou do nemocnice, ale já trvala na tom, že pojedeme nejdřív domů pro tašku a pak až do porodnice. Byla jsem pořád klidná a říkala, že nevím, co všechny ženské tak vyvádějí, že to zase tak moc nebolí :) Do porodnice jsme přijeli před šestou, a to už se bolesti stupňovaly. Zazvonili jsme protože bylo ještě zamčeno a sestra řekla, že už utíká, trvalo jí to 10 minut :) Potom mě na příjmu asi půl hodiny zpovídali a vyplňovali papíry, asi do chvíle, kdy už jsem opravdu nemohla sedět ani stát a sestra se mě zeptala, jestli už je to opravdu tak hrozné.

Vzali mě na sál a řekli, že jak budu něco potřebovat, mám zazvonit na telefonek. Já samozřejmě potřebovala pořád něco, a tak jsem pořád zvonila. Nakonec sestra dala telefonek z mého dosahu, tak jsem chtěla po příteli, aby zvonil. Nakonec přišla dr. a řekla, vždyť už rodíme. Po tatínkovi chtěli, ať se jde podívat na vlásky, moc se mu nechtělo, ale koukl se. Pronesl potom, že už raději bude stát jen u hlavy :) Na první zatlačení byl prcek venku, přišlo mi to, jakoby ze mě vyklouzla nějaká ryba. Od prasknutí vody do porodu Lukáška to bylo něco málo přes tři hodiny, a to sestra na příjmu, protože jsem nechodila do žádného kurzu, řekla, že nebudu umět tlačit :) Jak to šlo rychle tak to zanechalo i následky, které šikovna dr.zašila do původního stavu.

Ztratila jsem strašně moc krve a nebyla schopná ani po dvou hodinách na sále sednout si natož vstát. Odvezli mě špinavou na vozíku, ale šťastnou :) Všichni v oné porodnici byli úžasní a hodní, jak doktoři, tak sestry :)

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 29.10.11 10:41
:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :hug: :huban:
 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 29.10.11 12:07

Moc, moc gratuluji a přeji hodně štěstíčka a zdravíčka do života.. :kytka: :mavam:

 
MajdaT27
Kecalka 111 příspěvků 29.10.11 13:05

krásny!!!!Gra­tuluji.. :kytka:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 29.10.11 14:48

Krásné,taky nás to čeká a za takový rychlý porod bych se vůbec nezlobila :-) :palec: Přeji hodně zdravíčka,štěstí a lásky :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 29.10.11 19:18

Taky jsem měla obdobné porody :-) paráda. :palec: :palec: :palec:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 29.10.11 19:46

Za takový porodek opravdu velkou gratulaci posílám… :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: a upřímně bych se rovněž nezlobila, kdybych měla také takový… čeká mě za měsíc, takže se budu těšit, že se nebudu moc trápit a bude rychle za námi… jako o Tebe…
Ať Vám Lukášek dělá stále samou radost… :kytka: :kytka: :kytka:

 
jitulka80
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 29.10.11 20:20

Také jsem měla rychlý a bezproblémový porod.Trval od prasknutí vody necelých pět hodin.Přeji do života hodně štěstí :kytka:

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 30.10.11 00:07

Šikovný porod, gratuluji ke krásnému mimimku :srdce:

 
Liba12
Kelišová 6265 příspěvků 30.10.11 13:04

tak to je krásný :kytka: gratuluji :kytka:
taky bych si to tak přála :kytka: máme to za 11 dní :-)

 
gasolina
Kecalka 269 příspěvků 30.10.11 22:44

moc krásný,..tošku se mi ulevilo,takže parada a půjdu v klidu spinkat,.termín mám 10.listopadu takže se mi to blíži :dance: :srdce: ale opravdu sem si oddychla,.doufam ze to pujde taky tak rychle,mejte se krasne a hodne zdravička

 
verunka19
Povídálka 27 příspěvků 31.10.11 09:41

Gratuluji k Lukáškovi.. :srdce:
Mám z porodu docela obavy,tvůj deníček mě aspon trochu
uklidnil..Snad to budeme mít aspon trochu tak pěkné jak ty :-D

Příspěvek upraven 31.10.11 v 09:46

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama