Nedá se to vydržet, ale musíš!

Porod

Často jsem koukala na internet a četla články o poslíčcích, jaký je v tom rozdíl od porodních bolestí a jak se poznaji. To jsem ale nevěděla, že můj porod bude začínat tím, že jsem si myslela, že to jsou poslíčci. Jelikož na internetu je psáno, že až začneš rodit, tak to poznáš. Asi jsem byla výjimkou. :D


3 komentářů

Přítel odjel do Prahy do práce a já si řekla, že půjdu na noc k mamce, když už se blíží ten porod, abych nebyla sama, kdyby to náhodou přišlo. Dne 20.7.2013 ve 2:00 ráno, můj tatínek vstával do práce a já se jeho odchodem probudila. O půl hodiny později mě začalo pobolívat v podbřišku, ale nevšímala jsem si toho moc, v těhotenství mě bolelo docela často, tak jsem zavřela oči a snažila se usnout, ale nějak to nešlo. Vstala jsem a šla do ložnice k mamce, která také nespala a řekla jsem, že mě nějak pobolívá břicho. Ta hned začala vyvádět, že to jsou kontrakce, ať se okamžitě oblíknu a jedem do porodnice.

Jsem jí hezky uklidnila, že to jsou jenom poslíčci a že to nebolí, tak abych kvůli tomu musela nějak jezdit. Tak si zase zalehla do postele a já šla na počítač a psala příteli, který měl noční a byl ode mě 120 km pryč.

Řekla jsem, že mě bolí břicho a že mám jakoby nepravidelný kontrakce. Byly hooodně nepravidelný, po 20 minutách, po 5, po 10, po 3 a zase po 20. Takže jsem to opravdu vůbec neřešila. Přítel se mě ptal, jestli má přijet, já byla úplně v klidu a řekla, že zatím ne. Bylo 4:00 ráno.

Šla jsem si zase lehnout s tím, že to zkusím zaspat. Ale najednou mě vzbudila jedna silnější kontrakce, u který jsem si řekla konečně AU! Vzbudila jsem mamču a řekla „Jedem!“ Ta vylítla z postele, za 4 minuty byla připravená! Což je u ní opravdu rekord. :D Já se za ní malinku ploužila k autu jako velryba, byla ze mě opravdu na mrtvici, že to vubec neberu vážně. :D A já se smála a smála.

Než jsme jely do porodnice, stavily jsme se u mě doma, vzala jsem si tažku, která byla pečlivě připravená. Osprchovala jsem se, oholila, oblíkla, učesala dokonce i namalovala, i když nechápu, proč jsem to vůbec dělala. A konečně se jelo.

Přítelovi jsem v autě napsala, ať raději přijede. Přijely jsme do nemocnice a čekaly v čekárně na vyšetření, mamka mi byla stále v patách. Konečně mě přijali a šla jsem ozvy. Na nich jsem měla nepravidelná kontrakce, které byly občas silné, občas nestály ani za řeč. Sestřička, když mě přijímala, se na mě podívala a řekla „Vy určitě nerodíte, vy jste nějaká až moc vysmátá, ha ha ha…“ To jsem si řekla, že jí asi picnu. :/

No, po ozvech jsem šla k panu doktorovi na vyšetření, kde si ve mně pořádně povrtal, až ze mě tekla krev. :/ Řekl, že jsem na 4 cm otevřená a že si mě tady nechaji, ALE nemají místo, takže prej zůstanu tady na tý ordinaci a až se uvolní místo, přesunou mě na hekárnu. Kontrakce mě ještě skoro nebolely, takže jsem s tím neměla vůbec žádný problém.

Bylo půl 8 ráno a dorazil přítel. Navlíkli ho do toho šíleného hábitu, ve kterých bylo prý strašný vedro. :D Přišla sestřička a nabídla mi klystýr. Přiznávám, na tyhle věci jsem strašná a fakt jsem nechtěla, ale řekla, že by se mi to tím urychlilo, tak jsem souhlasila. A měla pravdu - v půl 10 se mi kontrakce srovnaly a byly opravdu silnější. Hopsala jsem si na míči a do sprchy pořád jsem si to takhle střídala. Sprcha, míč, sprcha, míč. Ale stále jsem si opakovala, že to bude ještě o dost horší.

Když mi chodily dělat ozvy, tak jsem myslela, že to nevydržim, hrozná bolest v podbřišku, která se vleže na boku pořád stupňovala. Ozvy se nedařily pořádně zachytit, takže jsem takhle ležela 2 hodiny v kuse, než to dodělaly.

Přišla porodní asistentka, která mě zkontolovala a řekla, že to vypaá líp. Tak jsem byla nadšená, že by to za chvilku mohlo bejt za mnou. :D

Bolesti už bylo opravdu hodně silné a dodávala jsem si energii Pepsi colou, kterou jsem stejně po chvilce vyzvracela. Takže úplně zbytečná věc, jelikož se mi tak ŠÍLENĚ, ale opravdu šíleně chtělo spát, že jsem myslela, že se jim na to vykašlu a půjdu spát.

O půl 1 přišla doktorka se slovy, že mi píchnou vodu, aby se to konečně pořádně rozjelo. Tak a bylo, hned tou první kontrakcí, co pak přišla, jsem myslela, že se po***. To byla tak šílená bolest, že jsem mi chtělo řvát, ale nechtěla jsem vypadat jako hysterka, tak jsem spíš jenom zuřila, u toho jsem kousala do ruky přítele a on mě, abych cítila jinou bolest než to břicho. Byl to geniální nápad, opravdu to můžu jen doporučit!

O půl 3 jsem dostala nutkání na tlačení a tlačilo mě to na konečník, bylo to tak silný, že jsem se z toho začala až dávit a musela jsem prostě tlačit, nedalo se to vydržet. Asistentka mě poslala na WC, ať si dojdu na malou, tak jsem se zvedla a šla. Najednou na tom záchodě jsem dostala kontrakci, takže jsem začala tlačit, sestřička mi řikala, jestli si nechci dojít spíš na míč. To jsem byla už ve fázi, kdy mě opravdu každý jejich slovo štvalo, a byla jsem fakt hnusná a řekla, že ne, že mi to tady na záchodě vyhovuje. :D

Za pár minut přišla doktorka udělala prohlídku a řekla, že se mužeme přesunout na sál. Tak jsem si řekla „Hurá, konečně.“ Pajdala jsem na ten sál, který byl překvapině hezký. Vylezla jsem na kozu a čekala, až přijde kontrakce. Tlačila jsem a tlačila a tlačila. Rodila mě jenom nějaká učenka a porodní asistentka. Každá kontrakce bylo peklo. Na jednu kontrakci jsem tlačila 3× nebo 4× a úplně zbytečně. Holčina, co se zaučovala, pořád kroužila kolem hlavičky, která vyjela a zajela, a pořád dokola. Když po pár minutách přišla doktorka, podívala se na mě a pak na učenku a zeptala se jí, proč mě už dávno nenastřihla. Pokrčela rameny a odstoupila. Doktorka vzala nužky, šmik…a na jedno zatlačení byla hlavička i tělíčko venku. Ale musím říct, že to šíííleně pálilo. Nic horšího jsem opravdu nezažila. Ale ten pocit, když už to máte za sebou a máte miminko na sobě, je krásnej pocit. :)

Tak na závěr chci říct, že ten, kdo tvrdí že 3. doba porodní neboli tlačení je spíš už ulevující, tak KECÁÁ!!! Bylo to strašný. :D A ani to není jako ve filmu, kde si 2× zatlačej a mají to za sebou. :D Přeju nastávajícím rodičkám ten nejpříjemnější porod a doufám, že jsem vás moc nevyděsila. :) Zároveň se omlouvám za pravopisné chyby. O:)

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 20.08.13 01:18

Hezký deníček :-)

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30734 příspěvků 20.08.13 01:23

Pěkný deníček..jen malá oprava, tlačení je 2. doba porodní, 3. je rození placenty ;)

 
Clairisek
Echt Kelišová 9162 příspěvků 20.08.13 07:57

Hezký deníček a upřímně závidím hopsání i sprchu, ja si to užívala jen na pásech. Pokud bude další porod probíhat stejně jak ten první, vyzkouším to kousání. Jen netuším jak se na to bude tvářit manžel :lol:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 20.08.13 08:26

Dobrý. Jo a s tím tlačením - asi je to pokaždý jiný. U prvních tří dětí to fakt byla úleva. Ale u čtvrtýho to bylo strašný, ne že by to trvalo dlouho, ale bolelo to. Nevím, proč to tak bylo.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 20.08.13 09:42

Kazdy ma jiny porod a kazdy porod se od sebe muze lisit, to, ze tebe druha doba porodni bolela a trvala nekolik tlaceni neznamena, ze ostatni, co to tak nemaji kecaj :roll: Moje zkusenost je, ze nejvic me bolela prvni doba porodni a to tesne ve finisi, kdyz jsem se otevirala z 8 na 10 prstu. Samotne tlaceni nebolelo vubec a mala byla venku na dve kontrakce (a bez nastrihu).
Treba to priste budes mit taky tak a ja zase jako ty ;)

 
Maky.C
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 20.08.13 11:35

V některých věcech jako bych se viděla.. :mrgreen: Taky už mi pak lezlo na nervy každé doporučení :mrgreen: A nejvíc ty dotazy: Proč zvracíte? Radši dýchejte.. :mrgreen: To jsem málem vyskočila z kůže :mrgreen:

 
Fircon
Kecalka 257 příspěvků 20.08.13 12:24

Porod je snad jediná věc, která se vydržet prostě musí. Nejde říct „mám toho dost, jdu domů“ :-D :-D

 
Jenny3
Povídálka 49 příspěvků 20.08.13 12:44

@Fircon to jo :mrgreen: mám toho dost, jdu domů, dodšlejte si to tady beze mě :P

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 20.08.13 12:51

Už to tu bylo zmíněno. Každý porod je jiný, každé tělo je jiné.
Pro mě bylo bolestivé konec 1.doby porodní - tedy otevírání, nejhorší asi posledních 5 kontrakcí, kdy jsem musela být na boku. Jinak samotné tlačení bylo pro mě,,ulevující" a to NEKECÁM :-D Bylo to až příjemný. Bez nástřihu, bez potrhání…
Třeba u druhého dítka to budeš mít taky tak podobně…
Jinak hezký deníček a moc ti gratuluju k uzlíčku :-)

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 20.08.13 13:29

Dááávno som sa tak dobre nezasmiala, ako pri čítaní tvojho denníku :lol: :lol: :lol: :lol: máš fakt talent! za chyby sa síce ospravedlňovať nemusíš, ale aj tak som sa trafila do čela, pri slove „tažka“ :D :D :D

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 20.08.13 13:45

Hezký deníček, už se pár dní odhodlávám k napsání toho svého :hug:

 
ikyki  20.08.13 14:00

Asi KECÁM :mrgreen: pro mě to úleva byla ale byla to 2. doba porodní :pankac: moc hezký deníček :kytka:

 
Maja25
Závislačka 3824 příspěvků 20.08.13 14:46

Co se mi blíží porod, tak si čtu deníčky o porodu a to jsem je nesnášela. :mrgreen: Já nepoznala ani poslíčky, když jsem přilítla na pohotovost. :mrgreen: Tak pokud mi neprdne voda, tak snad ani nepoznám porod. :mrgreen: Jen si říkám, že mi čtení deníčků je asi k ničemu, když to má každý jinak, co?! :mrgreen: Jo a dotaz, kolik lidí může být u porodu? Jeden nebo dva? Myslím můj doprovod. :mrgreen:

 
Sandyynkaa
Kecalka 286 příspěvků 20.08.13 14:55

Úplně souhlasím, pro mě bylo tlačení taky to nejhorší :mrgreen: Trvalo to hrozně dlouho a doktorka pořád, že už to bude a pořád nic, už jsem jí přestávala věřit, že malej někdy vůbec vyleze :mrgreen: Ale zvládli jsme to :palec:

Příspěvek upraven 20.08.13 v 15:04

 
Vendula D.
Kecalka 144 příspěvků 20.08.13 16:31

Tak pro mě bylo na celém porodu nejhorší asi to, jak mě pak museli zašít :-( to jsem myslela že umřu, nějak mu to nešlo, pomáhaly mu dvě sestry, sice mi to opíchl, ale nějak to nezabralo nebo co,…pro mě opravdu horší jak celý porod :( ale jinak tlačení mi taky nebylo dvakrát příjemné a ulevující :mrgreen: no max. ještě jednou a dost :-D

 
alexxa
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 20.08.13 20:05

Pro me tlaceni uleva nebyla, tu jsem pocitila, az kdyz mala vylezla a nebyt toho, ze mi dve asistentky skocily na bricho a pomahaly, tak snad malou ani nevytlacim :-)No a taky jsem nerozeznala poslicky od kontrakci dokud mi nepraskla voda :-)

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 20.08.13 21:49

@Sandyynkaa naprosto souhlasím, u mě byla první i druhá doba děs :) druhá doba tlačení jsem myslela, že se roztrhnu vejpůl (no a popravdě jsem se opravdu roztrhla )… takže u druhého dítěte– když mi řekli akutní císař, tak jsem málem doktora objala :) :palec:

 
B EL
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 20.08.13 22:12

Tlačení na boku je nejhorší a pak z posledních sil už konečně dítě přichází na svět :lol:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 22.08.13 17:24

TAky se pridam ke kecalkam :lol: U me druha doba porodni trvala dve zatlaceni a byla velkou ulevou ;)
Myslim, ze kazdy to ma jinak, tak nejde rict, kdo si vymysli a kdo ne, jsou to subjektivni pocity.
Jinak gratuluji k miminku :kytka:

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 03.01.14 19:48

No teda náhoodu u mě bylo tlačení úplná pohoda :P I když já mšla celý porod rychlý a pohodový, skoro jako ve filmu :D malá byla na 3 zatlačení venku :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama