Nejtěžší a nejšťastnější den v životě

Porod

Deníček se chystám napsat už dlouho. Snad si ještě vybavím co nejvíce věci, protože je pravda, že mozek hodně vytěsní z hlavy. Myslím, že jsem si u porodu opravdu hodně užila...snad někoho moc nepoděsím. Každá to má jinak. :)

Termín porodu jsem měla 1.5. a druhý 8.5.2013. Porodila jsem nakonec až 14.5. a nemusím říkat, že už bylo celkem otravné, jak jsem ze všech stran slyšela: „Už? Už? Už? Porodíš vůbec?“ :) Ale tak už to chodí. Bylo to šílené, nejen ty otázky, ale hlavně jsem měla pocit, že puknu. V noci se nedalo spát, funěla jsem jak lokomotiva a za noc šla tak 7× na záchod. :D

Jednu neděli 12.5. ve 22:00 už jsem začínala cítit bolesti, ale ještě to nebylo takové hrozné, tak jsem to zkusila jít zaspat. Hahaha, jak mě napadlo, že se to povede. :D Jen jsem se překulovala a koukala na telku, kterou jsem ani nevnímala. Ve 2 hodiny ráno už to nešlo a zkoušela jsem to rozchodit a šla jsem do sprchy. Neusstávalo to, tak jsem si pomalu dochystávala věci a pak šla vzbudit manžela.

Do porodnice jsme přijeli ve 4 hodiny ráno v sobotu. Doktor mě prohlédl a říkal, že to, co vyteklo, nebyla plodovka (tak nevím, co to bylo, bylo to do růžova). Byla jsem na monitoru a bolesti jsem měla co 5 minut. Tak že už si mě tam nechají.

Abych to shrnula, bolesti šílené (co 3 minuty, pak co 2, pak co 5, nepravidelné…), pořád jsem se neotevírala, byla jsem furt na monitoru. Děs, takhle probíhala celá sobota. Jen jsem dostala 2 injekce proti bolesti a zabrala trošku jen ta první. Noc jsem měla samozřejmě skoro celou probděnou.

V neděli po 7 ráno mě doktor prohlédl a řekl, že už jsem skoro na 2 prsty, tak že už mě vezmou na sál. Ať se prý taky dočkám. :D Tak jsem byla celá šťastná, už jsem toho měla fakt plné zuby a chtěla mít tu bolest za sebou…

Na sále jsem byla v 8 hodin, manžela jsem zavolala na 9. Mezitím mi PA udělala klystýr (ten byl v klidu a tak jsem se ho bála :)), pak mi praskla vodu (to bylo taky úplně v klidu, skoro jsem to necítila). Píchli mi oxytoxin. No kotrakce obrovské a připadalo mi, že je mám v kuse. A když jsem je zrovna na chvilku neměla, tak jsem usínala vyčerpáním nebo zvracela. No a byla jsem v domnění, že budu moct chodit do sprchy jak často chci, ale PA mě pustila asi 3× a maximálně na 10 minut. A jinak jsem byla celou dobu na tom monitoru vleže na zádech, což byla ta nejhorší poloha pro mě. Párkrát jsem si mohla aspoň sednout.

Nechala jsem si píchnout epidural, jak přestala první dávka účinkovat (to bylo asi po 50 minutách), tak jsem hnala manžela pro další. :) Táhlo se to, táhlo a pak se mě sestra zeptala, v jaké poloze se mi nejlépe prodýchávají bolesti. Říkala jsem, že vsedě, tak mi donesli takovou stoličku. Tak jsem sedla a chtělo se mi strašně tlačit a PA mi řekla, že nesmím nebo se roztrhám. Nevím, jestli bylo horší tlačit nebo se snažit netlačit.

Za chvilku mě vzali zase na lehátko a otočili na bok, ať malá dorotuje či co. :) To byl též pěkný záhul. No a pak už se šlo na to. Ani nevím, kolikrát jsem tlačila, PA mi tlačila na břicho, ale nešlo ji to, tak na mě skočil doktor. :) Doktorka mě několikrát nastřihla, to jsem v té bolesti za bolest nepovažovala. A nikdy nezapomenu na to, jak ze mě malá vylezla. Pocit štěstí a neuvěřitelné úlevy. Prý bolest nebolest a hned jsem se natahovala po malé. :D Šití mě bolelo dost, hlavně vevnitř.

Tak abych to shrnula: bolesti začaly v neděli kolem 22. hodiny a porodila jsem v úterý krásnou zdravou dcerušku s váhou 3,90kg a délkou 51cm. :) Ještě jsem vlastně nenapsala, že u celé této „akce“ mi byl oporou manžel. Ještě že tam byl. :).

Po porodu jsem si říkala, že už to nechci v životě zažít. Měla jsem i po porodu problémy celkem dost. Ale ten malý uzlíček za to stojí.:) Její úsměv a to, jak dělá každý den pokroky, je k nezaplacení. Takže asi bratříček nebo sestřička ještě do budoucna přibude. :)))

Děkuji za přečtění mého deníčku. Nechtěla jsem, ať je tak dlouhý, ale ruce píšou snad samy. :D A to tam není všechno.

Mějte se krásně a přeji všem co nejpohodovější porody a zdravé dětičky.

Katka

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kiara28
Závislačka 4536 příspěvků 1 inzerát 11.09.13 10:58

Teda takovy dlouhy porod, hezky jsi to zvladla, Hodne zdravicka do budoucna i tobe i detatku :kytka:

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 11.09.13 14:16

Tak to obdivuju… 8o mam doma dve deti.. :) dceru jsem rodila 4hodiny(2920g/46cm) a ted pred 3mesici se nam narodil syn (3220g/49cm)a muzu rict ze sem u syna mela hodinu bolesti a 15min cestu i s porodem… ale zvladli jste to obe dobre.. at jste zdrave a hodne stesti obema.. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Šary.Šary
Stálice 61 příspěvků 11.09.13 14:27

Hlavně ať jste oba zdraví!! Na bolest u porodu se určitě zapomene!! Hlavně to stojí za to!!

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 12.09.13 15:34

Přeji hodně zdraví miminku a samou radost rodičům

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 12.09.13 20:53

Tak to sis teda opravdu „užila“. Já rodila 15 hodin a taky jsem měla dost ;) tak at ste zdraví a krásne rostete :)

@makyna91 teda tak to si měla rychlovky :) ja rodila 15 hodin a jeste hodinu a pul pred porodem jsem byla jen na 2cm 8o pak to šlo rychle :)

 
Kačka1212
Kecalka 404 příspěvků 14.09.13 16:06

Holky díky :). Porod byl těžký, ale vynahrazuje mi to hodné miminko :) :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama