Trápení s mámou

O životě

Na jednu stranu smutek, trápení a výčitky. Na druhou ale těšení se z našeho malého pokladu, který už bude brzy mezi námi.

Píši svůj první deníček, takže moc nevím kde začít. Naši se seznámili, když jim bylo 20, už tehdy byl taťka takový jako teď (ale k tomu se dostanu), jenže po třech měsících jejich vztahu mamka otěhotněla, a tak se nakonec v prosinci vzali, v květnu se jim narodil můj brácha a o rok později já. Jelikož neměli kde bydlet, tak jim bydlení poskytli mamky rodiče. Tam jsme bydleli až do mých 14 let. Naši se dost hádali, taťka moc s babičkou nevycházel a tak, když mi bylo 12, se odstěhoval. S mamkou se i potom vídali.

Asi rok a půl na to jsme začali rekonstruovat společně rodinný domek, do kterého jsme se před Vánoci nastěhovali, a tak jsme byli zas všichni spolu. Jenže… ono se to postupně vrátilo do starých kolejí. Byly chvíle hezké, ale i ty, kdy táta mamku vyhazoval, na odpověď, že se teda odstěhuje jí řekl: kam bys jako měla chodit. A tak to jde pořád dokola. Teď je to ale ještě horší. On se snad zbláznil, chová se jak puberťák.

S mamkou jsme jezdili k jedné paní, co mamce pomáhala dát se zas dohromady, a ta říkala, že je u něj oslabená psychika. Doma skoro není, ne, že by mi to vadilo, aspoň je klid". Ale mamka se prostě trápí a já pak kvůli ní taky. Dost to odnáší i brácha, dřív za ním mohl jít a poradit se, teď chodí spíš za mnou a mamkou, nebo to drží v sobě. Nedávno, když jsem se mamky zastala, mi řekl, ať si nemyslím, že mi nemůže natáhnout, když jsem těhotná. Ale já to beru s rezervou, vím, že to nemá v hlavě v pořádku.

Jediné, co mamku tak nějak drží nad vodou je to, že se jí za 3 týdny narodí vnouček. Z porodnice půjdeme ale s přítelem do nového a já mám strach nechávat tu mamku samotnou. Vím, že by jí bylo kolikrát líp, kdyby bydlela bez něj, ale ono bydlet sama někde v pronájmu, je těžké, zvlášť po 20 letech manželství, a ještě když se jí tu líbí a je tu zvyklá. My s přítelem budeme bydlet jenom o 5 km dál, takže se budeme dost vídat, ale stejně.

Hrozně mě to mrzí, jak to tady dopadlo, kolikrát si říkám, že by bylo lepší, kdybychom se tenkrát nestěhovali a žili si jen já, mamka, brácha a náš gaučák Bessi. Třeba se to s příchodem malého zlepší, ale kdo ví. Už budu radši končit, aby to vůbec někdo dočetl do konce. Bylo by to ještě nadlouho. Budu ráda i za názory, jak mamce pomoci a sama se nezbláznit. Snad to není moc zkomolené.

Hodnotilo 5 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 12.10.12 09:30

Pokud mamka sama nebude chtít, neodejde…u našich je to taky občas síla, máma má období, kdy mluví o odchodu a co?nic…ano, je těžké odejít, začít znova, ale prostě pokud si neuvědomí, že by jí jiný na rukou nosil a že by se k ní taky někdo mohl chovat hezky, tak to je prostě její problém…promiň za upřímnost, ale je pouze na ní, jaký život hodlá žít…a ty se můžeš trápit, i tvůj brácha, ale BOHUŽEL s tim nic nesvedete…drž se :hug:

 
bjetuschka
Závislačka 4015 příspěvků 12.10.12 12:11

Co přesně tvůj táta provádí? Dle tvýho popisu mi taťka přijde jako typickej cholerik, horká krev… Je to opravdu tak hrozný?

 
klarucha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 12.10.12 17:04

V Tvé situaci se poznávám…Sama jsem nevěděla, jak pomoci mámě. Trápí Tě to, zžírá Tě ten pocit beznaděje, že jí nemůžeš v téhle situaci pomoci, ale chtít,,žít jinak" musí hlavně maminka.
Co na to bližší rodina? Začít se dá vždy. Na druhou stranu, trápit se může také pořád. Musí vědět ona, co je pro ní prioritou. Ty se tím snaž méně zaobírat, vím jak taková situace dokáže pokazit partnerské vztahy.
Hodně štěstí Tobě, mamince a mimískovi ;)

 
maky 1993
Stálice 98 příspěvků 13.10.12 19:12

Včera jsem se sem už nedostala. Jinak bližší rodina to neví. On se hrozně přetvařuje a společně teď skoro nikam nejezdíme. Vždyť já jsem ráda, že ho vidím pár minut denně a to jsem pořád doma na mateřské…Já vím, že by bylo pro mamku lepší, kdyby bydlela sama, ale to je těžký. Ona ani do budoucna nikoho jinýho nechce. Teď ji hlavně drží ten malej. Už aby tu byl s námi.

 
maky 1993
Stálice 98 příspěvků 13.10.12 19:15

Bjetuschka.......Je to typický cholerik......On doma už skoro není. Třeba nepřijede ani v noci vůbec nebo až k ránu. A to pak jde v 6 normálně do práce. Doma ale nic neříká, ani bráchovi už ne.....Pro něj jako by rodina neexistovala.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama