Nika, Adámek a kamarádi - prázdinový od Marty, Honzíka a Ada

Rodičovství

Jak všichni víte, taky jsme vyrazili za teplem, sluníčkem a hlavně moříčkem. U nás to ale neznamená klasickou plážovou dovolenou ale dovolenou na lodi plachetnici. Letos se nám poštěstilo, že jsme byli pozváni italskočeskou rodinkou do Itálie. Moc šťastný začátek se nám nepovedl před odjezdem jsem všechny kluky chtěla obrat mašinkou. Samozřejmě se mi povedlo v tom předodjezdovém stavu mužíčkovi vyrobit dvě parádní plešky na šošuli. Prostě mi mašinka přecvakla a jak kolem mě děti skákaly, nebyl na to klid.

Teď už je to dobrý, dorostlo to a vzali jsme to po návratu ještě jednou hodně nakrátko a není to skoro vidět. Obrečela jsem to, mužíček je na svou hřívu dost hrdý a tak strávil většinu týdne v čepici.

Cesta do Itálie byla dlouhá a úmorná a když jsme se konečně nalodili, zjistili jsme, že počasí rozhodně není na vyplutí - mraky se honily a bylo z toho několik bouří a pěkné vlny. Bylo velké dusno a vedro a my si alespoň s klukama zvykali na loď. Kluci měli na lodi nového iatlského kamaráda, který mluvil výborně česky - s krásným italským přízvukem. Takže jsme se na lodi bavili česky, italsky a anglicky. Honzík se taky naučil pár italských slovíček a díky němu i italský tatínek začal zvládat nějaká česká. Honzík s ním pořád chtěl komunikovat - kapitán se přece musí poslouchat a tak měl jako jediný přirozenou autoritu.

Po dvou dnech střídajícího se dusna a slejváků jsme konečně vyrazili z přístavu na nedaleké ostrůvky. Po bouři ale byly velké vlny a tak nám bylo všem parádně blbě. Kluci měli na sobě vesty a protože to hodně houpalo, všichni brzo usnuli a spali naskládaný v kokpitu lodi. Vesty mají měkké velké límce, takže se jim spalo celkem pohodlně. Přikryli jsme je ručníkama, nikomu se totiž nechtělo dovnitř do lodi pro něco jiného - tam to houpe ještě víc.

Jakmile jsme zakotvili, bylo už vše super - zaplavali jsme si v moři, najedli se a mořská nemoc pomalu ustupovala. Objížděli jsme ostrůvky, prozkoumávali snad každou zátoku buď na člunu nebo se šnorchlem (já se potápět neumím ale Honzík dostal masku a ploutve a celkem mu to šlo). Nebo jsme dojeli/doplavali na plážičku a chvíli se placatili s kyblíčkama. Další dny jsme trávili podobně, někdy jsme kotvili na noc v zátoce na kotvě, jindy jsme zajeli zpátky do městečka a kotvili u mola - to pak znamenalo procházky, které kluci nutně potřebovali a výlety za zmrzlinou. Jeden den jsme si půjčili místní otevřené autíčko a vyjeli nahoru na ostrov a projeli ho celý.

Italský klučina měl problémy s ouškem - nafoukalo mu do něj, tak měl horečky ale antibiotika zabrala hned druhý den. Když se z toho konečně dostal, začal nám Honzík z ničeho nic ráno blinkat. Asi to bylo přehřátí z předešlého dne, dost jsme se vyděsili ale do večera byl fit a měl chuť k jídlu, další den už jedl normálně a koupal se. Plavání si oba naši kluci užili opravdu do sytosti - Adamovi se chtělo do vody vlastně pořád. Chytil se někoho za prst, když se zakotvilo a už nás tahal k zádi a ukazoval do vody. Žádné velké pokroky neudělal ale přesto něco málo: naučil se jíst rozinky (s jídlem na tom byl špatně, jedl jen konzervy, co jsem přivezla a jednou ochutnal těstoviny s čočkou - italská specialita). Ovoce jsem do něj nedostala ani náhodou, nechtěl ani jablka, která doma jí. Snaží říkat ahoj a každé ráno vykřikuje ájí, ájí - nevím co to je ale doufám, že to má nějaký význam. Hodně začal Honzíka provokovat k honičkám a různému kočkování.

Musím se přiznat, že jsme ani jednou nevytáhli plachty a jezdili celou dobu zbaběle na motor. S dětma to bylo prostě pohodlnější. Snad příště už budou zase víc připravený na to, jak to na lodi chodí. Poslední den už byli s lodí hodně sžití. Velký kluci sami spouštěli a vytahovali kotvu (za asistence jednoho dospělého). Honzík se mnou vysedával na přídi a čučeli jsme společně do dáli a buď mlčeli nebo si povídali o tom, kde maminka dřív všude jezdila…

Po návratu domů je nám tu celkem zima a chybí nám italské těstoviny na x způsobů. Taky italské kafíčko a zmrzlina se prostě musí užívat na místě. A tak doufám, že i vy užíváte prázdninové atmosféry plnými doušky! Doufám, že Adámek už je ok a i všichni ostatní jsou zdraví.

Přejeme všem krásný letní týden! Marta, Honzík (3 roky a 5 měsíců) a Adam (2 roky)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.07.06 19:56

Jsem prvni? Jupiiii!!!!

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.07.06 20:02

Marti,

diky za krasny lodni denicek, az na to pocasicko na zacatku a morskou nemoc to musel byt super zazitek, predevsim pro kluky …pani, to budou namornici!!!! Ja bych asi na lodi blinkala jako o zivot, kdybych tam byla cele dny:-))))

Jdu balit prdelku na prazdniny, zitra mi odjizdi s babi vlackem na Moravu a uz se moc tesi … a ja se az tak netesim:-))) Chtela jsem na Shakespearovske slavnosti, ale na Kupce Benatskeho totalne vyprodano:-( Tak asi pujdu zitra na power jogu a provetram kolo, kdyz uz jsem ho dneska zprovoznila…

ZAtim papa

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.07.06 21:17

Druhááááááááá!

Marti,tak jste si krásně užili loďařskou dovolenou!!!!!!Já teda myslela,že budete chytat vítr do plachet,ale ono to s dětmi asi moc nejde,tak,jak jste si užívali,si to i já,lenoch,dovedu představit:o ).

Blinkání z přehřátí už taky známe,tuhle Klárka večer zvracela,ale jen jednou a druhý den byla normálně fit.

Těstoviny po italsku bych si taky dala líbit,vč. kafíčka(nejlépe latté) a zmrzliny,to vše s výhledem na moře.No,snad za 2-3 roky se nám podaří a taky si tohle všechno užijem.

Mořskou nemoc bych ale poznat nechtěla.Bratránci odmala „jezdí“ jachting,zbrázdili toho spoustu,teta ovšem plachtit nemohla,měla prý tak hnusnou mořskou nemoc,že se zařekla,že už nikdy více:o ))))).

Těším se na fotky.

Pa Hanka a holky

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.07.06 21:18

Ještě jsem zapomněla KAROLÍNCE popřát vše nej k svátku,ač dodatečně!!!!Příští svátek už budete slavit ve velké rodině a to bude paráda!!!!!

Hanka a holky

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 16.07.06 23:46

Ahojky,

nestíhám, těch akcí je nějak moc. V pátek jsme u našich grilovali (výborné maso), v sobotu jeli parní mašinkou, pak vyzvedli kamarádku a ta odjížděla dnes odpoledne. Práce doma jak na kostele, tak není čas na psaní. Tímto se omlouvám, ovšem obávám se, že v nejbližší době to nebude lepší, pokud nebudu v nemocnici a nebudu mít notebook, ale raději bych psala sem tam a z domova.

Vím, že dlužím zprávy z UTZ. Jak jsem psala, Neználci jsou v naprostém pořádku, nebyla objevena jediná abnormalita. Rostou úžasně, jeden měl 1 121 g a druhý 1 282 g, což je skoro 0,5 kg u každého za měsíc. To je přesně to kilo, co jsem přibrala!!! J)))))))) Aspoň vím, kde je! J))))))))))))) Tentokrát to nebylo tak dlouhé, pan doktor hned po 2 minutách říkal, že to vypadá moc dobře a jak se spokojený. Tedy potom, co jsem dostala vynadáno, že mi chtěli naordinovat transfúzní syndrom a já ho nemám a ještě ke všemu mám placentu na zadní stěně!!! Pan doktor si dělá srandu snad ze všeho. J)))))))) Pak se nad stavem Neználků rozplýval ještě jednou, ale zastavil se, že mi přeci nebude tolik lichotit. Taky řekl, že kdyby zjistil, že čeká takováto (myšleno jednovaječná dvojčata), tak by šel skočit ze skály. Ale pokud by to nějakou náhodou zaspal a probudil se ve fázi, kde jsme nyní my, tak by skákal radostí do výšky. No, taky mi udělal radost!
Závěr je, že transfúzní syndrom prostě není a nebude, mimča se jeví být zdravá. Najednou není riziková poradna v Hradci, prý pokud tam chci rodit, tak se mám objednat po 36.tt. Jsem objednaná na 5. září, to už bude Pavel doma z Anglie a já tam nemusím během srpna. Jsem fakt ráda. Mojí Dr. věřím a vím, že budu v těch nejlepších rukou.

Šuldo a Katkou, koukám, že jste si s dětičkama krásně užívaly.

Katko s Tomáškem, je mi líto, že dovolená nevyšla podle Vašich představ, ale štěstí je, že babička s dědou žijí dostatečně daleko a Ty se s nimi nemusíš moc stýkat a ani přemýšlet nad tím, proč se chovají tak jak se chovají. Je mi jich v podstatě líto, protože si svého vnuka neumí užít.

Marti, dovolená musela být úžasná, kluci jsou velcí námořníci. A Itálie, ta nemá chybu! Já tam z jídla a pití můžu snad všechno. Těstovinky, pizzy, zmrzlinu, kafíčko, ovoce a víno. Však snad příští rok vyrazíme, sice ne k moři, ale k jezeru Lago di Garda, to taky stojí za to.

Nasypala jsem hromadu fotek do galerky, mám jich daleko víc a pokud by je někdo chtěl v plném rozlišení, pošlu.

Mějte se krásně a doufám, že tento týden nebude takové vedro.

Jana, Kajka a Neználci

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.07.06 08:15

Jani,no to jsou samé skvělé zprávy!!!!!Neználci jsou pašáci,jak krásně rostou a jsou vzorní ve všech směrech!!!!Placenta vzadu,pokud budou ještě oba(obě) hlavičkou dolů,tak může vyjít přirozený porod!!!!

Tak já před rokem už lece skučela na sále,odskákala jsem si 1/4 hodinku na balóně a pak mi píchli vodu a šlo se na věc!Včera večer jsem vzpomínala na to,jak jste zakládaly na chatu místnost Hanka rodí ))))))).A teď mi stojí holčička,která je už táááááák veliká.A je mi trochu smutno…Ale jen trochu:o ).

Páčko
Hanka,Klárka(nahoře něco rubou a ona si v tom rámusu klidně spí) a ročáček Ája

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 17.07.06 08:20

AJO vsechno nejlepsi k narozeninam :))))

market

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.07.06 13:27

ÁJINKA JE PRINCEZNA,
CO OD RÁNA SLAVÍ,
A S NÍ JEJÍ MAMINKA,
TATÍNEK I KLÁRINKA.

BYLA RADOST VELIKÁ,
KDYŽ PŘED ROKEM RODILA SE ÁJINKA,
EMIMINO ČEKALO
A S NAPĚTÍM CHATILO:-)

UŽ JE KOČKA ZUBATÁ,
CO NEJRADĚJI CHODÍ,
OBĚT DRŽÍ ZA RUKU
A VŠUDE JI VODÍ:-)

PŘEJEME TI JEN TO NEJ…
AŤ JSI STÁLE V POHO
A AŤ RADOST ROZDÁVÁŠ
A K TOMU SE USMÍVÁŠ.

PUSINKY POSÍLÁ

teta SULÁNEK a kámoška NIKA

 
Missorka  17.07.06 13:39

My taky přejééééém!!!

Snad vás, holky, uvidíme, než půjde Ajka do školy!!! :-)

Peta a spící kolektiv

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.07.06 13:48

Ahojky,

nakukuju, neb mi to nedá nepopřát velikééé slečně k 1. narozeni­nám!!:) Tak Andrejko, užij si svůj velký den, je to neuvěřitelné, že je to už celý dlouhý rok, co jsi vykoukla z maminčina bříška:) Posíláme ti velkou pusu:)

Karolínce při té příležitosti přejeme opožděně k svátku:) A Jani, super zprávičky z utz, je to paráda, dvojčátka jsou šikulkovéééé:)

Marti, užili jste si super dovolenou koukám:) A napadlo mě, není to ájí jako hají, že se Adámek vyspinkal, když to říká každé ráno?:)

U nás prostřední (Dáda) chrupe, nevídáno. už normálně poo nespí…a malá zabírá právě teď, jinak spinkala celé dopoledne na procházce:) Je zlaťounká, v noci se budí jen jednou mezi druhou a třetí na nakojení a pak spí do šesti nebo sedmi. Jediné, kdy je kapku nevrlá je kolem šesté večerní, holt je z toho celého dne unavená nebo co (to teda nevím z čeho, když jen jí a spí případně chvilku kouká:))), no ale každopádně, už se směje, hlavně na Davídka a Zuzku, lumpice:)))

Tak jsem se vtírla troškou zpráviček od nás, hihi:)

Všem šulanďatům přejeme krásný pondělní den:)

Diny a děti, zítra David 26 M a Klárka už 1M!!!:)

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 17.07.06 15:52

Všechno nejlepší k narozeninám velké slečně Andrejce!
přejí Marta a kluci

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.07.06 16:01

Ahojky!

Děkujeme za přání k narozeninám a Šuldovi mooooooc veliké díky za krásnou básničku,už jsem setřela i slzu:o ))))).Taky se mi nechce věřit,že už je to rok,co se narodila,navíc má podobné počasí jako před rokem,taky byl krásný den,hotový pro zrození:o ).

Diny,Klárinka už má měsíc?????????­??????No,za 11 m budete taky slavit:o ).Však sama víš,jak rychle to uteče.

Jani a Blani,můžete prosím mrknout a písnout,jaká firma vyrábí tu tabulku se zvuky zvířátek a písmenky,tu jak měla Anežka v Krkonoších?Chtěla bych ji pro Klárku sehnat k svátku.Mooo­ooc díky.

KatkoN,až pojedeš na chaloupku,mrkni prosím tě,jestli tam někde neleží Ájina růžová kšiltovka.Nemůžu ji od té doby najít,vím,že ji tam měla na hlavě a nikde není.Navíc ji mám půjčenou,tak by bylo hloupý ji ztratit.Díííí­íííííík.

Peto,neboj,však jak budou holky větší,tak určitě na nějaký srazík přijedem.Navíc jsem se doslechla,že ses zajímala o setkání v Adršpachu,tak třeba přijedete s dětmi k nám do VČ:o ).
A gratulujem Val k zoubku.Doufám,že nepřepla na hlučný mode alá „růst zubů“.Ája je od doby,co jí začaly růst zuby nějak víc ukňouraná.Pořád si připomínám deníček PSTM tuším od Gabinky a říkám si,že na tom kňourání versus zuby něco bude.

Jdu mrknout na fotky od Jany.

Pa Hanka a spol.

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 17.07.06 16:25

Ahoj Hani,

předně přejeme Andrejce všechno nejlepší k dnešním prvním narozeninám!!!

Jinak na chaloupce jsme byli tento víkend, kšiltovka tam ale nikde nebyla. Určitě bych si jí všimla, ještě než nám najely davy lidí, proběhla jsem celou chalupu a všechno prohlídla. Nebylo tam vůbec nic.

Jo a Matyáš je machr :o)) Byli jsme na Sněžce a celou cestu bez řečí šlapal (na Růžohorky a zpět, nahoru na Sněžku jsme jeli lanovkou). Byla tam teda strašlivá kosa, ale oběma klukům se to moc líbilo.

Mamka si vzala kluky na 2 dny k sobě, takže toho využívám a makám jako šroub :o)). Děláme plakáty na komunálky a je to docela masakr, navíc dodělávám ještě něco na stránkách, takže moc nestíhám. Ale určitě během dneška nakouknu a třeba dojde i na reakce ;o)

Pa Katka

Jani, fotky jsou úžasný!!!

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 17.07.06 20:14

Ahojky,

jsem tu chvíli sama, Pavel s Kajku jeli odvézt taťku domů, pomáhal Pavlovi v dílně. A skorošvagr griluje, tak prý zůstanou ještě chvíli.

Andrejce přejeme všechno nej k narozeninám, ať si to krásně užije a dělá rodičům jen a jen radost.

My děkujeme za přání k svátku, oslavička byla, dárečky a sladkosti taky, Kája spokojená.

Jdu pozalívat to, co je nutné a pak trošku poklidit. To bych mohla dělat stále!!!!!

Jana

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 17.07.06 21:25

Take se pridavam ke gratulantum :-) Prejeme Ajince vse nej nej nej k jejim 1.narozeninkam!!!!

Arka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.07.06 21:44

Katko,tak to jsme tu kšiltovku asi někde propili??????????­?Musím se ještě zeptat Martina,jestli ji někde neviděl,třeba se válí v autě,ale doma prostě není.

Máťa je fakt borec.Co jste mu slíbili,aby šlapal:o )))))?Klárka umí jít docela kus,ale nesmí se nudit.Jak se dělají blbiny nebo má po ruce nějakou kámošku nebo kamaráda,tak jde bez řečí.

Pa Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.07.06 21:47

Děkujeme za přání:o ).
Jak se vám doma s klukama daří?
Ty už jsi OK?jak jsem četla váš porod,tak sis docela užila:o (.Potřetí už to bude brnkačka:o )))))).Nebo holčička nebude:o ))))))))?

Klukům posíláme velkou pusu,musím jít ta tvoje štěstíčka omrknout do alba.

Pa Hanka a holky(ležící,spící)

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 17.07.06 22:40

Ahojky,

do tretiho miminka uz nejdu :-) Holcicku si budu pujcovat od jinych maminek…my nemame tri deti kam dat:o))))
Jinak se mame mooooc dobre. Mne uz je trapny porad psat,jak jsem stastna a spokojena maminka.Ale ja vazne jsem hrozne stastna a spokojena:o)
Ja mam ty me chlapaky strasne hodny! A taky ja jsem v pohode,takze si to krasne uzivam.
Vojtik roste jako z vody. Kojo je uplne bez problemu,davam mu kdykoliv si rekne,venku take kdekoliv kojim.Spinka krasne, v noci se budi po 3hodkach,napije se a zase spi.Vubec neplace! No zlaticko od narozeni :))))))

Simonek mi pomaha.Snazim se,aby se pro nej nic nezmenilo a tak je spokojeny.Pusinkuje brasku,ochranuje ho.....je to velkej bracha!
Sice je obcas trosku vuci Vojtiskovi nemotorny (vezme mu nozicku a zacne s ni lomcovat nebo jezdi mu autickem primo u hlavicky…),ale to se da v poho uhlidat.
Takze se mame hezky a uzivame leta :D :D :D

Simonek mel nedavno take dva dny desnou teplotu jako Aja.Mel pres 39 a jinak mu nic nebylo.Pak se z toho vyspal a je opet fit.Asi nejaka virozka.Ma to tady u nas vice deti,jen teplota a jinak jsou zdravi.Tak snad je Aja uz fit?!

pa

Arka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.07.06 22:48

Arko,proč by ti to mělo být trapný,psát,že jsi šťastná?????????­Vždyť ti to všechny přejeme!!!!!!Jjsem moc ráda,že si to doublemateřství tak krásně užíváš,že jsou kluci hodní:o ).

Jo,Ája už je dobrá,ale POZOR!!!!Odpoledne se objevila vyrážka na trupu a čelíčku!!!!Tak že by přece jen ta šestá potvora????Ale je to trochu divný,když už neteplotuje druhý den.Každopádně jdem zítra k Dr,pže nechce skoro nic jíst a když řvala,objevila jsem totálně rudej krk.Tak ať se radši podívá do krku a vyvrátí(potvrdí) angínu.Ona je slušnej jedlík a od včerejška míň jí,i při těch horečkách víc baštila než teď.Na svůj oblíbený jogurt dělá xichty,kaše nechce,jen přesnídávku a (bože chraň mě,kde je zdravá výživa) Monte.Jo a taky maliny ze zahrádky a trochu mlíka,toť vše.

Čau
Hanka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 17.07.06 22:53

Ahojky,

Ajince prejeme vsechno nejlepsi k 1. narozeninam, leti to opravdu neskutecne!!

Jani, koukam, jak jsou Neznalci uz velici. Bezvadne, ze jsou v poradku! A kolik jsi zatim pribrala? Mam pocit, ze se hodne drzis, nebo ne? A Karolince dodatecne vse nej k svatku.

Marti, tak dovca musela byt prima. Kaficko, testovinky, zmrzka, to vsechno mam take moc rada. Honzik je pasak, jak se potapel, to u nas zatim moc nehrozi.

Jinak my se mame dobre, kluci ted spolu hrozne radi, ale aspon je s nima vetsi sranda, hlavne se uz tolik netlucou. uzivame zahradky a koupani v bazenu, obcas vyrazime na chalupu. Proste takovy prazdninovy provoz.

Jo a Viki krom toho, ze uz je bez plinek, tak uz i spinka na velke postylce. Protoze po tom, co jsem ho prisla zkontrolovat, zda po obede spi a on byl vylezly z detske postylky, jsme se rozhodli neriskovat pad z takove vysky a prestehovali ho na klasickou valendu. Toz tak velkeho chlapecka uz mam:-))

Zatim se mejte a co Veronika, jsou nejake zpravy?????

Irena a Ondra a Vik

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 17.07.06 22:58

hani,

tak snad bude Ajinka zdrava, ted ty anginy docela „litaji“, aspon v nasem okoli.

A Monte miluji oba moji kluci. A ja myslela, ze to je plne mleka:-))))))

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.07.06 23:01

Cauky kocky a kotatka,

tak mi Nika odjela na Moravu na prazdniny, jela s babi vlackem a desne se tesila …a taky se moc divila, ze ja se netesim …az mne musela uklidnovat, ze to preci vydrzim:-)))

Tak jsem prisla dneska po praci domu (trochu pozdeji, nebot jsem zacala v praci chodit opet na anglictinu, at nezakrnim)… tam totalne prazdno…no tak jsem hodinu premyslela co delat a u toho mi krucelo v brise a tak jsem tam poslala uplne nevhodne veci …a pak jsem se oblekla do cyklistickeho a vyrazila na puvodne kratkou, max. hodinovou projizdku. Zahajila jsem to cele tim, ze se mi pribouchly dvere mezi schodistem a vychodem ven a klic zustal v tech pribouchlych dverich na druhe strane. Nastesti jsem mela sebou mobil a zavolala sousedce, ktera mne vysvobodila … no nejsem ja trubka? Pak jsem udelala malou 45min projizdku a blizila se k domovu a protoze jsem byla jeste plna sil, chtela jsem to objet po poli jakoby zkratkou prodluzovackou, ale ta polnacka skoncila jinde nez jsem si myslela a ja se vratila opet do blizke vesnice a ze to teda objedu pres Pruhonice …no a na jednom kruhaci jsem se blbe koukla a odbocila uplne nekam jinam a jela a jela a jela a jela a Praze se znacne vzdalovala … az jsem dojela do Jesenice … ale uz se zacalo pekne stmivat a ja nemela zadne osvetleni … predni jsem si nebrala a zadni blikacka ma asi doslouzene baterky…takze jsem v polotme jela domu jako blazen po silnici a uz neriskovala zadne zkratky … no a v 22h a par minut jsem byla doma jako na koni … no 2 a 1/4h bez prestavky, supeeeeer:-))))

V TV je houby s makem, tak pujdu asi spat … ale je mi tak divne:-)))

Na vice nemam silu, tak se zitra ozvu z prace…

Pa

Sulda

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.07.06 07:57

Jejda Šuldíku, to ses ale pěkně projela!!!! To jsem nevěděla, že odsun dětí na prázdniny má takovej efekt! No ona kočička určitě taky smutní - jen je velká hrdinka a asi se parádně těšila, než jí došlo, že tě déle neuvidí.

My se včera konečně vrátili DOMů z Pu a z dovolené - takže teprv teď likviduju. Noční akci jsme taky měli - volala klientka, že jsou někde na kotvě a vedlejší loď se jim zamotala kotvou do jejich a někam je to táhne… na té vedlejší lodi nikdo není. Volali vysílačkou i telefonem všude a nic. Ani my se nemohli nikam dovolat a nakonec se povedlo a snad to i dobře dopadlo, pani už nevolala. Po půlnoci jsme už ale pomalu nemohli usnout, jak jsme z toho bylí vyklepaný. Snad už nebudem kotvit na kotvu či co? ale jen v přístavu…

Irenko - já jsem asi něco zanedbala - adam ještě vesele nosí plínky a tak napůl se vrátil do malý postýlky, prostě se mu v ní usíná líp. Dnes sroluju koberce a jdem na věc - už 2× mi utekl při přebalování a pustil bobana na nevhodný místo - nočník měl po ruce ale ani ho nehlo! Teď ho drtim s pribiňákem, aby jedl sám - taky nic moc úspěch a to má po ránu šílenej hlad.

Hani - já mám zafixováno, že čepičky jsou od toho aby se zrácely… tím tě nechci nijak naštvat… jen jich beru vždycky víc, kdyby nám na moři nějaká uletěla ale vám asi neuletěla že! Kolikrát totiž uletěla i mě!

Jdu makat, dokud velký kluci spěj - ty resty po návrytu jsou nechutný…
pa MHA

 
Missorka  18.07.06 09:15

Marti,

myslím an to, že se ti mám ozvat - alůe v sobotu jedeme na Slovač na dovču, tak to encháme na potom…

Adamovo skorodvojče má plíny a dva dudlíky v noci (spí ve velký posteli, ale to je z nouze ctnost, protože šprušle má ségra ;-))

Peta

 
Missorka  18.07.06 09:15

sorry, spěchala jsem a nečetla po sobě :-(

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 18.07.06 09:25

Ahojky,

Marti, navraty z dovolene me vzdycky nici, to vybalovani tasek a nasledna debordelizace je pro me hruza, takze chapu, jak ti je.

A ze by jsi neco s Adamkem zanedbala???:-)) To si nemyslim, nam to curani na nocnik proste jde dobre a spani ve velke postylce je jenom pro sichr, aby si Vik nerozbil usmev, jinak by chrupal v male postylce vesele dal.

Suldo, to jsi si udelala paradni vylet na kole, i kdyz verim, ze za tmy uz to asi moc prijemne na silnici nebylo. No hlavne , ze jsi nasla cestu dom.

pa

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 09:31

Iren,

Viky je super bomba sikulka, predevsim ten nocnik je super!!! Ondrovi to taky slo docela slusne jak si vzpominam, ze jo?

No a ten vcerejsi vylet byl super, vis jak jsem do toho radne slapala, abych byla doma drive nez pred pulnoci?:-)))) Dneska jdu z prace hnedka v 17h a zkusim zajet nejam a sehnat baterku do blikatka a zprovoznit svitilnu dopredu… Taky by to chtelo zprovoznit tachometr, mam nejake draty rozpojeny ci co, proste nefunguje:-) A bude ze mne opet nadseny cyklista:-)))

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 09:44

TAk jsem holky dneska volala Nice, rekla mi akurat ahoj maminko a dala mi Gabinku a ta mi zahy dala Hanicku, az s tou jsem pokecala… a kdyz jsem chtela opet Niku k telefonu, tak ta prohlasila, ze uz se mnou preci mluvila a bezela nekam … proste nema cas se mnou mluvit, beeeeee!!!

No, mam pocit, ze ta dovca s basnikem bude uplne bez problemu … pojede s nim na tyden na Sazavu … takze se budu moci realizovat a kolo se nezastavi … musim toho vyuzit lepe nez loni, kdy jsem jenom depkovala, ze je smudla mala pryc!:-)

Marto, no vybalovani a debordelizaci vubec nezavidim … ale az se srovnate, bude zase dobre:-) Jo, jeste musim napsat, ze Nika uz ma zenicha vybraneho … pry si veme Honzika, protoze to je jeji kamarad:-))) Jenom netusim, zda se Honzika ptala, chi:-))))

Jo a KAtko, u vas se ji libi natolik, ze mi od soboty nekolikrat opakovala, ze se ji u Tomaska libi a ze budeme chodit pry casteji:-))) Kebulka jedna mala:-)))

No jdu neco delat …

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.07.06 09:50

Ahojte!
Tak je to jasný,Šuldo,náš tip vyšel,je to ta šestá nemoc!!!!!Dnes jsem pro jistotu zašla k Dr a říkal,že má sice trochu jiný průběh,pže vyrážka se objeví většinou hned po skončení teplot a ne jako u Áji,až za 36 h,ale ostatní příznaky sedí.Krk má lehce zarudlej,ale angína to není.Takže musím vydržet a nabízet jídlo a tekutiny a doufat,že se zase rozbaští.
Pitomý je,že máme být raději pár dní zalezlí,což nevím,jak bych praktikovala.Takže to nejspíš nedodržím:o (.

Jsem zvědavá,jestli se Šárka se Zdeňkem vyjádří k článku od Ro a komentářům.Pořád mi to vrtá hlavou…

Pa Hanka a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 10:42

Hani,

ja si vzpominam, ze Nika mela taky podobny prubeh kdyz mela 6. nemoc .. nevyhodila se hned, ale snad az za 2 dny, tak mi to ani divne neprijde:-) Alespon je jasno! No vydrz alespon jeden den doma pod poklici, Klarku muzes dat babi a az zacne trochu bastit, na prochazku s kocarem urco muzete.

Na reakci Sarky jsem taky zvedava, nechtela bych, aby to pochopila jako utok … ma neoddiskutovatelne zasluhy, ale Katka od nas to v poslednim prispevku v te diskusi vyjadrila presne, pod to bych se podepsala taky.

Taky nevime presne kdo co dela a muze nam to byt sumafuk pokud bude vse klapat, ale… Tak uvidime, snad se povede otevrit oci a pak uz zalezi jenom na vuli, ochote a taky casu, ktery se tomu bude venovat …

Sulda

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.07.06 10:59

Ahoj holky,

Marko bezva denicek a hlavne bezva dovolena, krome morske nemoci, ale ono to k tomu asi trochu patri. Jsem zvedava, jestli to kluky chytne a stanou se z nich morsti vlci :))

Jano Neznalci uz jsou teda poradne veliky, rostou nadherne, tak jen tak dal.

Aje opozdene prejeme vsechno nej a nej k prvnim narozeninam (toto uteklo!!) a hlavne prejeme at uz sesta nemoc rychle odfrci a netrapi te!

Katko Matyasek je teda trida, takhle slapat, je to velkej sikula.

Irenko nestacim se divit, jak uz je Vikisek velkej a hlavne bezplenkovej, to je teda vykon. Tak at se mu ve velke postylce libi.

Suldo tak to teda byl zahul, to uz si mohla rovnou dojet az do Libre. Ja uz si to kolo budu muset taky poridit. A ze Nika nema cas na telefonovani? No to si zvykni, to je u nas normalni a je to dobre. A dobre vis, ze jste u nas kdykoli vitani a Tomasek na Niku taky hodne vzpomina, tak az se ti vrati, koukejte prijet.

Ja mam pred sebou posledni tyden v praci, pak mam dva tydny dovolenou a vlastne nemam nic moc naplanovano, chci jenom jezdit na vylety, koupat se, uzivat zahradky … Ale vaham, jestli na posledni chvili nezorganizovat nejaky kratky pobyt na horach, ty obrazky ze sraziku me navnadily. Nemate nekdo nejaky tip?

Zatim se mejte, jdu rychle neco delat, chci jet brzo domu abychom se jeste stihli zajet k Vltave vykoupat.

papa, Katka a Tomasek

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.07.06 11:01

Jeeee, Marti promin, prekleeeeep!!!!!

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.07.06 14:15

Šuldo - prosím vyřiˇcestovatelce, že já souhlasím se sňatkem, to by bylo fajn, b´ýt zpřízněný, jen se ještě musíme zeptat Honzíka… chuďa můj velkej už má termín k psycholožce na září (protekčně brzo). Na lodi fakt vyváděl jak mogůrek, te´d se to návratem domů dost zlepšilo. Tak aby ho ještě pak Nika chtěla???

Hani - bezva, že to máte za sebou, naše mudr. na to řikala, že je jedno jakej vir to byl, že nemá cenu po tom pátrat, hlavně že se to vyjevilo, co to bylo. Takže asi je více mutací. My jsme dnes naočkovaný, tak si taky moc vyskakovat - je to prosti splaničkám atd, takže reakce až za týden. Prej se máme vyskytovat v blízkosti domova, abysme mohli zahučet ihned do postýlky - to je fakt dobrá rada v tomhle počasí.

Katko - tip na hory nemáme ale asi je to dobrej nápad, myslím, že stihnete všechno - i zahrádku s výlety i hory. je mi líto, že vaše dovolená nebyla úplně 100% ideální ale myslím, že pobyt na mořském vzduchu se tak jako tak počítá a na příbuzný kašli! My taky nebyli moc v pohodě, Honzík strašně prudil a já to nervově moc nezvládala ale řikam si, že se to počítá - cítím se dobře, nabitě a hned bych jela na další loď, dokud to máme ještě zažitý, přesně vím co sebou a kluci si bezvadně zvykli a líbilo se jim to. Uvidíme, jestli je to chatne.

Ireno - fakt klobouk dolu, u nás nic moc, je přeostlý mimino - nemluvící podotýkám!

Diny - dík za podporu - jestli sen nakukuješ, mylsím, že ájí bude něco jiného… jednak už s tím začal i odloledne a druhak já jsem magor přes dětský výrazy. prostě se u nás nepoužívaj. Když Honzíkovi někdo řekl „hačni“ si sem, tak vykulil oči a s výrazem velkého otazníku se na mě podíval, co dotyčná osoba chce - poradil jsem mu ať si sedne… no neni to u nás jednoduchý…

Missorko - hlavně užijte si dovolenou!!! pak se ozvi, vždyť máme času na srazíkování…

no tak snad vše - zatím pa MHA

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.07.06 14:19

no i já to mám koukm samej překlep - tak sorry… M

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 18.07.06 14:43

Čau holky!

Tak mi se také připojujem k přání Ájince k ročním narozeninkám! Všechno nej, nej, nej! To je neskutečné, jak to utíká! Připadne mi to onehdy, co jsme s napětím sledovaly, která z vás dvou s Ivčou porodí dřív!!! :-) A rok tentam!
A hlavně Ájince přejem brzké uzdravení!

Šuldo - tak to byl teda kolovýlet!!! To jsi teda fakt cyklistka! A co zadnice?! :-) Nebolí? Nika se má určitě super, tak co by se zdržovala telefonováním!

My jsme dnes byli u Dr. Lukymu včera odpoledne vylítla opětovně horečka na 40st. Zase naříkal na bříško a záda, má trošku průjem a celkem jako by se opakovala situace před 3-4 týdny! Ustáli jsme to a na pohotovost jsme nejeli, zkoušeli jsme volat našeho dr.,ale je v Řecku. Dnes jsem s ním vyrazila k zastupující doktorce a požádala o nějaké kompletní vyšetření, protože se nám to vůbec nelíbí, že se mu to už po čtvrté opakuje. Vždycky je to po nějakých přibližně 3 týdnech! 3× antibiotika a pořád není OK! To přece není normální! Tak ho paní dr. prohlédla, ale nic moc neshledala, takže mu udělali výtěr z prdelky, načůral do zkumavky a vzali mu krev na rozbor. Podle zítřejších výsledků z krve půjde případně ještě na ultrazvuk. Teda aspoň jsem se ptala, jestli by mu ho nemohli udělat, když mam jít stejně na sono ledvin s TOmíkem. Tak prý by to asi bylo dobré, ale na sono ledvin mě nakonec paní radioložka objednala až na 10.8! Tak to by bylo dooost pozdě pro případné vyšetření Lukyho, tak se uvidí zítra.

To je ve zkratce od nás!
Zatím čau.
Monča a kluci
PS: OBa spí!!! To je náááádhera!

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.07.06 14:54

TOMÁŠKU,přejeme ti vše nej a nej k prvním narozeninám!!!!!!
A vítáme tě do klubu batolat:o ).
Krásně si užij oslavu a dárečky a řekni mamce,ať někdy napíše,moc nám tu chybí!!!!

Hanka,Klárka a Ája 1r1d

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 16:48

Pridavame se k prani KRASNYCH 1.NAROZENIN malemu Tomikovi!!!! Uzij si to a rekni mamce, ze nas prilis zanedbava a moc nam chybi jak ona, tak vypraveni o tobe a braskovi Mojankovi!!!!

Pa a pusinku sladkou posila

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.06 16:54

Moni,

teda co se vas to stale drzi, tomu nerozumim!!! Dobre delas, ze zadas o komplexnejsi vysetreni, tohle neni normalni!!!

Jinak prdel dobry, vzala jsem si prozirave ale jinak zcela nahodou vycpane kalhoty … no vypadala jsem jako profi cyklista … gate, triko a dokonce i helmu jsem mela … jen to vybaveni kola pokulhavalo:-))))

Pomalu balim a jedu domu … kolo vola!!!!:-))))

Pa

Sulda

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.07.06 17:48

Taky se přidáváme k gratulantům a přejeme dalšímu jednoročákovi Tomíkoi všechno nejlepší!!! MHA

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.07.06 23:12

Tomasku krasne si uzij oslavu a at je ten druhy rok prinejmensim stejne bajo jako byl ten prvni. Uzivej si prima mamku, tatku a hlavne velkyho brasku!!

Katka a Tomasek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.07.06 08:34

Ahojky všem!
Omlouvám se a se zpožděním moc gratulujeme k 1. narozeninám ANDREJCE!!!!

Děkujeme za přání k Tomovým narozeninám.
Oslavy už máme za sebou, z dárků i dortu měl největší radost Mojda a fakt si to užil :) :) :)!!!!

Tomík chodí zatím za jednu ruku, sám si ale netroufá, jak mu někdo pustí ručičku, sedá si hned na zadeček :), takže do roka jsme to nestihli, ale to neva…

Holky, tenhle rok je pro mě nějaký nevydařený :(
Nejdřív nám to skřípalo doma, jednu chvíli to vypadalo skoro na rozvod. Když už jsem měla pocit, že jsme se z toho vyhrabali a těšila jsem se, že začnem nějak znova, pár dní před Tomovými narozeninami jsme se dozvěděli dost špatnou diagnozu mýho taťky. Ještě ho čekají rozhodující vyšetření koncem týdne… ale… neměla jsem to dělat, hledala jsem na internetu podrobnosti k tomu, co mu zatím řekli a vypadá to už jen na měsíce života :( :(.
Snažím se těšit z dětí a nemyslet na to, ale kdo to prožil v blízkém příbuzenstvu, tak pochopí, že se to zoufalství a bezmoct jen tak přemoct nedá :(.
Vůbec nevím, jak vysvětlit Mojdovi, že na vánoce s námi třeba už děda nebude… :(.
Promiňte mi, že sem vlezu jednou za půl roku a ještě s takovým smutným psaním, ale vám jsem si sem chodila vždycky vylejt srdce…
Mějte se všichni co nejlíp, užívejte slunečného počasí a myslete na nás!!!
Ivča a kluci

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 19.07.06 09:03

Ivco je mi to moc lito, bud silna, vzdycky je nadeje! Ale vim, ze je to slozity a tezky.
 k.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.07.06 09:38

Iviku,

ach jo, to je mi mooooc lito … drzim tatinkovi palecky a tobe a pribuznym taky, je to fakt moc smutna zalezitost!:-(
Posilam virtualni pohlazeni na dusicku!

Sulanek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.07.06 10:05

Ivčo,

je mi moc líto, co se Vám stalo. Ale jak píšou holky, třeba je ještě naděje. Zkus být silná, děti Tě takovou potřebují.
A počkej na vyjádření doktorů, pokud je to Tvůj tatínek, bude jako Ty a to znamená, že dokáže téměř nemožné.

Tomíkovi dodatečně všechno nejlepší k narozeninám, třeba si zase užije ty Mojánkovy. :-)))))

Držíme palečky a ozvi se častěji, ať o Vás taky víme.

Jana, Kajka a Neználci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.07.06 10:16

Cauky holky,

ja se s vami loucim, v praci nam nejde voda, je nejaka havarka vody uz od vcerejska, takze na WC uz se fakt jit neda a ani kafe se neda uvarit:-( … tudiz jedu na Moravu uz ted se zastavkou u HK a bohuzel budu muset makat asi vecer…

Mejte se krasne a nezlobte:-)))

A kdo ma denicek (myslim ze Hanka) a chce aby vysel, at ho posle jeste v patek, pak budou emimi prazdniny … tak at mame kam psat.

Papa

Sulanek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.07.06 10:22

Jani,
to je na tom paradoxně snad pro mě nejbolestivější - taťka si VŮBEC NEPŘIPOUŠTÍ, že by mu něco bylo!!!!! Jen se bojím, že pokud mu to doktoři takhle na rovinu řeknou, aby ho to nezlomilo. On si zatím myslí, že mu dají nějaké prášky, půjde třeba na ozařování a bude všechno zase v pořádku. Jenže při tomto druhu onemocnění je jakákoli léčba bez naděje na úspěch, jen tlumí průběh nemoci a bolesti :(. Ach jo.
Smiřuju se už radši pomalu s nejhorším, jen se bojím toho, aby nějak netrpěl, takový konec života si tak hodný a pracovitý člověk opravdu nezaslouží.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.07.06 10:36

Ivčo,

já vím, že Tě asi teď příliš nepotěším, ale před 2 týdny zemřel strýc. Relativně mladý a šlo to děsně rychle (během 5 dní v nemocnici). Ať na to koukáš ze všech stan, snad to tak bylo lepší. On by se děsně trápil, nevydržel nic nedělat, prostě by to špatně nesl a trápil se. Pro okolí je to děsný šok, ale pro nemocného je to lepší, než trávit měsíce a měsíce po nemocnicích bez vyhlídky na uzdravení a „normální“ život.

Ale přesto doufám, že Vás to nepotká, diagnoza se nepotvrdí a tatínek se uzdraví.

Zkus být silná, jí vím, že se to dobře radí, ale bohužel to jinak nejde. Vykašli se na uklízení, dělej pouze to nejdůležitější a zkus trávit co nejvíce času s tatínkem a kluky. Musíš to dělat trošku nenápadně, aby si to tatínek tolik nepřipouštěl, ale to Ty určitě zvládneš.

Já vím, kecá se mi to hezky..........

Drž se.

Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.07.06 10:39

Užij si Moravu a moc nepracuj. Hlavně pozor v těch vedrech, je to fakt síla..........

Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.07.06 10:41

Holčiny,

od včerejška mě děsivě bolí stydká spona, skoro nemůžu chodit. Nevíte někdo radu, co s tím? A to jsem včera jenom převlíkla postele a jinak se celý den flákala u našich. Ach jo, začíná to být čím dál horší.

Jana, Kajka a Neználci 28+0

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.07.06 10:42

No to je fakt sila a navic mi ted rekli, ze v KI je zavrene koupaliste, pry je tam uplavice ci co:-( No mne snad slehne!!! Budu hledat neco treba ve vedlejsich mestech, v tom vedru se s holkama nebude dat vydrzet jen tak venku…

Pa a fakt balim a jedu

Sulda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama