Nový rok a nová naděje

Snažení

S příchodem nového roku, který nemá zrovna šťastné číslo na konci, začínám znovu doufat, toužit a věřit, že „nešťastná“ třináctka bude tím pravým rokem pro splnění našeho snu, miminka.

A takhle to vše začalo: na jaro 2011 jsme si s manželem naplánovali krásnou dovolenou v Itálii, kterou jsme „křížem krážem“ procestovali a zároveň „plánovali“ počít naše miminko. Ve Vatikánu jsme zapalovali svíčky a žádali „toho nahoře“, ať nás v našem přání vyslyší.

Po prvním roce snažení, kdy veškerá dostupná „literatura“ píše, že rok snažení je „normální doba“ pro početí, se opět nic „zázračného“ nestalo. Kromě toho, že akt milování se stal „naprogramovanou opakující se činností“, a to pouze ve dny, kdy měla být největší pravděpodobnost „k početí“. Sladit touhu po miminku, s „vhodnými dny“ a momentálním rozpoložením a náladou nás obou bylo někdy vyčerpávající. O tom snad ví každá z nás a nemusím se více rozepisovat.

Po necelém roce snažení jsem se obrátila na svou gynekoložku, která poslala manžela na vyšetření, kde se zjistilo, že je vše ok! ;-) Následovala „moje léčba“ Clostilbegytem a Utrogestanem, ale bez výsledku. Následně proběhlo vyšetření průchodnosti vejcovodů, vše ok, ale výsledek pořád žádný.

Manžel mi často říkal, že to mám v hlavě, že jsem prostě „bloklá“ psychicky, ale to už jste taky všechny slyšely snad milionkrát – nemysli na to, nech tomu volný průběh atd. – kecy, kecy, kecy. Na tohle se prostě nedá jen tak přestat myslet – člověk pořád jen počítá dny a „blbne a blbne“ ;-)

Postupem času jsem se ale opravdu začala zabývat mojí možnou psychikou „blokádou“. Začala jsem chodit na rehabilitaci a cvičila metodu L. Mojžíšové (moje „akční nasazení“ ale vydrželo pouhé 3 měsíce) a v rámci tohoto jsem dostala kontakt na jednu paní, která se zabývá „kraniosakrální terapií“. Po prvním objednání jsem si myslela, že jdu na nějakou „masáž“. Ve skutečnosti jsem se potkala s úžasnou paní, která se zabývá tím, proč člověk trpí určitými nemocemi, problémy atd., že to vše souvisí s psychikou atd.

V rámci této terapie jsem se dostala až do minulého vztahu, který trval dlouhých 7 let a neskončil zrovna pěkně. Objevila jsem v sobě obrovské „trauma“, které jsem tehdy před okolím potlačovala a snažila se působit, že jsem v „pohodě“ (a to už je to skoro 5 let a pořád to tam někde ve mně bylo!) Paní Lenka mi úžasně pomohla (přejít přes to všechno a „naprogramovat“ i mou „dost narušenou“ psychiku z nepodařených pokusů o otěhotnění do pozitivna). Byla jsem z toho všeho fakt v šoku. Co všechno v sobě člověk potlačuje a nese si životem s sebou. Celá terapie mi moc pomohla, každou další periodu jsem najednou vnímala tak, že je to vlastně dobře, že mé tělo pracuje jak má, jen to chce čas.

Paní Lenka mi navíc hned na první hodině terapie řekla, že „moje dušička tam nahoře na mě už čeká, jen chce ke mně přijít, až budu mít vše z minulosti vyřešeno“ což mě teda fakt „pohladilo po duši“. V rámci této terapie jsem měla doporučeno 4 měsíce se nesnažit, ať se mi dá psychika do „pohody“.

Manžel měl napřed z mého dalšího pokusu terapie pochybnosti, ale když pak viděl, jak jsem v pohodě, „netlačím na pilu“ a jsem vyrovnanější, tak byl hodně mile překvapen. K paní Lence už chodím jen sporadicky a cítím sama na sobě, že jsem momentálně fakt „jiná“ ;-) (uvidíme, co napíši v závěru roku 2013 :-) ) Po skoro 5měsíční „snažící přestávce“ se znovu těším na „nové začátky“ ;-)

Takže do nového roku 2013 vplouvám s velikou nadějí a s pozitivním naladěním, že letos to vyjde!

A ty „naše dušičko“, jestli tohle čteš, tak věř, že se na tebe s „tatínkem“ už moc těšíme a doufáme, že se brzy staneš naším splněným snem a přijdeš za námi ;-)

Všem snažilkám přeji v novém roce 2013 pozitivní mysl a dvě čárky na těhotenském testu!!!

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dituleska
Kelišová 6093 příspěvků 04.01.13 09:16

Přeji ti at ty čárky najdeš co nejdříve, budeš skvělou maminkou :kytka:

 
Verunka93
Kecalka 365 příspěvků 04.01.13 09:26

:potlesk: úžasně naladěný deníček, takhle po ránu. Určitě se ti přání brzy splní, přeju dvě čárky. Držím palce :hug: :kytka:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 04.01.13 11:07

Je fajn, že jsi v tak dobrém psychickém rozpoložení ;) Doufám, že se vám brzy zadaří :) :hug:

Příspěvek upraven 04.01.13 v 11:07

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 04.01.13 11:14

Držím palečky!!! :hug: :hug: :hug:

 
Salorka
Závislačka 3925 příspěvků 2 inzeráty 04.01.13 11:42

Krásný…určitě to výjde :-)

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 04.01.13 12:15

Hodně štěstíska a už snadnou cestu ke //

 
Mama11
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 04.01.13 13:54

Jak dlouho ses léčila clostylbegytem? Já ho brala 6 cyklů, už jsem ztrácela naději, protože víc cyklů bez přestávky se brát nesměl, ale při posledním pokusu se zadařilo (po zdvojení dávky). Na mimi jsme čekali skoro 3 roky (manžel byl zdravý, takže by vyšetření bývalo čekalo mě). V té době jsem chodila i k MUDr. Biljakové, dělá takovou zvláštní akupunkturu Su Jok, moc mi to pomáhalo a jestli ne fyzicky, tak psychicky určitě. Taky říkala, že ta moje dušička nahoře je, jen čeká na vhodnou dobu. Cítila jsem se s její pomocí opravdu vyrovnanější, možná že mimi čekalo až budu klidnější, bez stresu.
Tak přeju hodně štěstí a věř, že se jednou dočkáš!!

 
ajous76
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 04.01.13 17:48

Ahojky,
moc ti přeju, aby se tvé přání vyplnilo :) také jsme se rok a půl snažili s přítelem o miminko a nakonec se opravdu dočkali a v květnu čekáme narození našeho šimonka. Už jsem házela flintu do žita a byla nešťastná, ale i ta naše dušička se k nám nakonec vydala. Držím pěsti a až se to povede tak nezepomeň napsat ;)

 
Jančakecalka
Neúnavná pisatelka 18641 příspěvků 06.01.13 11:16

:mavam:
Také moc přeju, aby se miminko letos povedlo a byli jste štastnými rodiči :hug:
Sama vím, jaké to je. Také se snažíme o druhé dítko, ale nedaří se. Už jsem byla i na inseminaci, ale nic.Taky vkládám svou naději, že tento rok s tou záhadnou 13 na konci bude tím štastným rokem :hug:
Přeju hodně štěstíčka :mavam: :mavam: :mavam:

 
davle
Nováček 4 příspěvky 06.01.13 18:16

Díky za přečtení deníčku a za milé vzkazy… :)
Snad sem „brzy“ napíšu pozitivní příspěvek :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama