O mém porodu

Porod

Chtěla bych vám popsat svůj porod. Možná dodám odvahu nějaké budoucí mamince, která se bojí stejně, jako jsem se před 8 měsíci bála já. Věřte ale, že když jsem to zvládla já, tak to zvládne každá.

Porodu jsem se bála už od té doby, kdy jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Čím víc se termín blížil, tím větší strach jsem měla. Bylo 19. 4., přesně 3 týdny před porodem. Ten den jsem byla na kontrole, nic se nedělo, miminko bylo v pořádku, doktor mi vysadil magnesko a už jsem nemusela dodržovat klid na lůžku, byla jsem šťastná jak blecha (celé těhotenství jsem měla nakázaný klid). Bylo 20:00, říkala jsem si, že vyvenčím psa, to jsem ještě netušila, že za pár hodin porodím. Byla jsem venku hodinku, a když jsem se vracela, cítila jsem silnou bolest v podbřišku, jako kdyby mi tam někdo vrazil nůž, myslela jsem, že jsem to prostě s procházkou přehnala.

Doma jsem si vlezla do vany a začala zvláštní bolest v kříži. Ne, to určitě není ono, uklidňovala jsem se, nijak to neustávalo. Když jsem vylezla z vany, přidaly se takové tlaky v podbřišku (nevím, jak to popsat), koukla jsem na hodiny a bylo 22:30. Už jsem si byla jistá, že rodím, takže zabalit tašku a kontrolovat, zda jsou bolesti pravidelné, cože? Po 3 minutách. Volám mamce, že budu rodit, nikdo ale telefon nezvedal. Strašně jsem se bála a volala do nemocnice, že asi rodím, že mám bolesti po 3 minutách a nemá mě kdo odvést, hm, pošlu sanitku, nebojte, říkala nějaká paní. Do deseti minut tu byla sanita, sanitářka se mě ptala, proč mě neodvezl přítel. On se se mnou rozešel, když jsem byla ve 4. měsíci. Paní se soucitně podívá, nesnáším ten pohled. Máte bolesti? Ano, po 3 minutách. Svíjím se na lehátku v sanitce.

Přicházím do vstupní haly hradecké porodnice. Přebírá si mě sestra a nechává mě v místnosti bez oken je tam jen wc a sprcha. Pak přijde doktor, kontroluje mě a říká pouze klystýr a hned na sál, budeme rodit. Volám ještě sestře: Tino, rodím. Co? Já to nestihnu. Mám bolesti, zavěšuji. Když už jsem byla na sále, bylo 23:30, dostala jsem kapačku, prosím PA, aby mě dala něco proti bolesti, ona ale říká: maminko už rodíte, to by vám nestačilo zabrat. Přišla sestra a vyčítala mi, že jsem jí zašpinila krví lehátko, píchla mi vodu a měla jsem zůstat na podložce, abych nešpinila lehátko. Vypadněte, křičím na ni, já si porodím sama, vypadněte. Vtom vešel doktor. Maminko, copak, bolí to, nebojte se, zatlačte, už to bude.

Na tři zatlačení byl Benjamin venku, celý modrý, nebrečel, a hned ho odnesli. Proč nebrečí? Nebojte, bude. Slyším pláč, a tak nějak vím, že brečí Ben. Všichni odešli, já ležím sama na lůžku a taky se cítím sama a smutná, bojím se, co je s malým, vchází sestra vyplňuje se mnou papíry. Ptám se, co syn, ona mi podává kartičku, na které je obtisk nožičky. Benjamin, narozený 20. 4. ve 3:37, váha 2700 g, délka 46 cm. Vchází druhá sestra a nese maličké zabalené miminko. Maminko, tady máte Benjamínka. V tu chvíli jsem byla nejšťastnější na světě, byl tak maličký a krásný. Závěrem bych chtěla říci, že nejhorší nebyl porod, ale to čekání, až mi donesou miminko (čekala jsem hodinu). Porod bolí, ale ty bolesti nejsou tak zlé. Tak takhle si svůj porod pamatuji já.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5474 příspěvků 16.12.12 11:55

Gratuluji :kytka:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 16.12.12 18:56

Gratuluji k malickemu Benjaminkovi! :kytka:
Preju vam at jste v zivote stastni a nejde si vas nejaky fajn tatka :)
Ja jsem to mela hodne podobne, byvaly me opustil ve 25. Tydnu tehotenstvi a kkdyz bylo maleho 2 roky a par mesicu, seznamilla jsem sse s mym soucasnym manzelem :srdce: Je tomu uz 5 let a za tu dobu nam pribyli dalsi dva chlapecci :P
DRzte se a opatrujte se! :)

 
BetynkaJidunka
Stálice 81 příspěvků 16.12.12 19:38

Dekuji, dofam ze nejakeho tatku nejdeme :-)

 
Miš-El
Závislačka 3068 příspěvků 17.12.12 21:52

Moc gratuluji :kytka: krásný jméno :)

 
BetynkaJidunka
Stálice 81 příspěvků 17.12.12 22:03

:-) dekuju

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:07

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama