O tom, jak voda opět neudělala žuch...

Těhotenství
  • Annapavelkovaml
  • 22.07.16

První deníček jsem psala o životě a seznámení s manželem o prvním těhotenství a prvním porodě,jedné nechtěné ztrátě(zamlklé těhotenství) a znovu objevení // na testu..takže je tady slíbené pokračování...

V listopadu 2015 se nám po 4 měsících snažení na testu objevily opět dvě čárky a my byli šťastni jak blechy v kožichu, že co nevidět už budeme čtyři.

Vzhledem k mému prvnímu těhotenství a předčasnému porodu v 35. těhotenském týdnu mi bylo automaticky od začátku již na první kontrole, kde jsme poprvé viděli pořádně tlouct srdíčko, napsáno rizikové těhotenství. Ovšem byla to jen formalita pro pojišťovnu a ochranu lékaře, protože když jsem na rodičovské dovolené, na rizikové těhotenství nemám nárok a manžel mohl dostat na mne paragraf pouze v případě hospitalizace v nemocnici, které jsem se zdárně ubránila až do 32. těhotenské­ho týdne.

Za pomoci rodiny, je opravdu výhoda mít 2 žijící, čilé babičky a dědečky a zdravé, ochotné, fungující rodiče a sourozence z mé i manželovy strany, jsme to nakonec všechno zvládli.

Všichni měli strach, ať opět nepotratím, takže zhruba 10 členů rodiny se 8 měsíců staralo a střídalo u starší dcery Elišky (2,5 roku), abych já mohla ležet, ležet a ležet.
Prvotrimestrální screening dopadl na jedničku akorát nám paní doktorka řekla, že je miminko minimálně o 2 týdny starší a že je to zlobivý aktivní skřítek. :D

To, že bylo miminko straší, byla pro nás výhoda, protože už v tu chvíli jsme věděli, že každý den je pro nás dobrý, že miminko určitě nedonosím… A podle odhadu to nejspíš bude chlapeček.

První problém nastal zhruba v 16. týdnu těhotenství, kdy mi zjistili nízko položenou placentu. Ale že se nemusím bát, že se ještě může vytáhnout. Ale do té doby jsem měla dodržovat ještě přísnější režim, což sem dost dobře nechápala. Asi po mně chtěli, ať už ani nechodím na WC nebo nevím, jak si představovali, že budu ještě klidnější.

Vzhledem k tomu že jsem hlídaná na hematologii pro krvácivost, začal mít manžel ještě větší strach. Placenta se vytáhla okolo 24. těhotenského týdne a mně nehrozila moje největší noční můra - císařský řez.

Pan doktor mi dal tři mezníky mého těhotenství, podle kterých se budeme řídit:

  • 24. týden těhotenství: plod je schopen přežít mimo tělo matky
  • 30. týden těhotenství: už by to miminko mělo zvládnout bez větších problémů, jen je nutná delší hospitalizace
  • 35. týden těhotenství: jsou dovyvinuté plíce a miminku většinou nezůstanou žádné známky nedonošení

Časté tvrdnutí břicha a tonizace dělohy a zkracování čípku a zároveň nesnášenlivost magnesia jinak než v kapačce mě dostalo do nemocnice poprvé v 32. týdnu těhotenství. Podruhé jsem se dostala do nemocnice ve 34. týdnu těhotenství pro rozjíždějící se porod, takže opět na kapačky a ještě větší dávky, které stejně nezabraly a už se jen čekalo, až se dokončí 35. týden těhotenství, abych mohla rodit v Opavské porodnici, kde to právě jde až po ukončeném 35. týdnu.

29. 6. 2016 bylo venku strašné horko, pro veliké břicho už v 36. těhotenském týdnu (35+4) jsem chodila po zahradě pouze v kalhotkách, miminko mělo už teď odhad 2750 g a já si připadala jak malý hroch.

Najednou jsem měla na kalhotkách zvláštní pocit vlhka, akorát jsem nevěděla, jestli je to pot, výtok nebo mi opět uniká plodová vod. Vždyť mi přece pan doktor řekl, že je nemožné, aby se mi to stalo 2× za život.

Přesto jsem šla na wc radši pro vložku a jela do nemocnice. Radši být za blbce, než si celý život nadávat do blbců. Manžel měl mít ten den noční, mamka se švagrovou vzali starší dítko na procházku a my s manželem jeli na druhou stranu do nemocnice.

Když mě v 18:30 přijali, byla jsem otevřena na jeden prst, tak manžela poslali domů pro věci, že dnes porodím, protože test na plodovou vodu je pozitivní (dvě praskliny ve vaku a voda uniká).

Na sál jsme se dostali 19:45 a mi stále nic nebylo a nic mě nebolelo. Vím, že mnoho z vás mi řekne, že můžu být ráda, ale řeknu vám tlačit bez kontrakcí 17 minut, to je teprv bolest. Díky za bolestivé kontrakce u dcery.

Na sále jsme s manželem krom sexu snad zkusili všechno pro vyvolání porodu a ve 23:00 furt nic, jen jsem byla otevřená na 8 cm. Porodní asistentka a doktorka už byly nešťastné, hlava skoro venku, otevřená na 10 cm a kontrakce nikde…

Nejdříve jsem dostala něco na změkčení branky, a tím by se měly rozjet i kontrakce. Branka sice změkla, ale kontrakce furt nikde a když už, tak byly tak slabé, že se s nima nedalo porodit.

Dokonce ani oxytocin mi nezabral a to už byla doktorka tak nešťastná, že vůbec neví, co se mnou má dělat. Nakonec se porodní asistentka rozhodla, že mám prostě zkusit tlačit na prázdno, možná se tím ty kontrakce rozjedou.

Bylo 23:30 a konečně přišly první kontrakce, ale ovšem jen na boku. Pokaždé, když jsem se přetočila na záda, byl klid po pěšině, ale problém byl že miminko už muselo ven, jinak by hrozilo udušení.

Nakonec jsem tlačila 17 minut bez kontrakcí, po 10 minutách jsem myslela, že umřu, ale v hlavě mi jela jediná myšlenka: „Nechci akutní sekci!“

Řekla jsem si to 3× a u toho jsem pořádně zatlačila a najednou slyším: „Maminko, vidím hlavičku z půlky venku, ještě mi 3× pomalu zatlačte, ať vás drobek neroztrhne a bude venku.“

A ono fakt, akorát by se ve mně krve nedořezalo, jak jsem viděla, že miminko bylo úplně modré a mělo šňůru kolem krku. Začala jsem panikařit, proč nekřičí a porodní asistentka mě uklidnila, že mu ještě nedotepal pupečník a v tu chvíli jsem ten jeho hlásek uslyšela a byla jsem podruhé v životě nejšťastnější člověk na světě.

Náš syn Jiří Pavelka se narodil 29. 6. 2016 v 23:47 s váhou 3100 g a 40 cm ve 36. těhotenském týdnu (35+4), úplně zdravý.

Sice jsme museli přeléčit nedonošeneckou žloutenku, která se v 36. týdnu těhotenství dala víc než čekat. Pod lampu musel Jiříček 2× a navíc se musel naučit ovládat maminčina prsa, která se abnormálně přelívají a on se tím proudem topí, protože to nestíhá polykat i po odstříkání 100 ml z každého prsa. :(

Vím, že hodně z vás bude psát, že mám být za hodně mlíka ráda, ale jak vidíte to malé stvoření, jak se s tím pere, není to moc příjemný pohled, navíc když nepřibírá, protože toho víc vyblinká, než sní.

Ale už jsme šikovní, dneska máme 19 dnů a už nám jde papání líp a líp, akorát já jsem dostala zánět a jsem na antibiotikách, takže pro prcka nepoužitelná (39 teploty a bolest v podpaží, že mrňouska ani neunesu), tak snad už bude brzo líp a už se nám nic dalšího nevyvrbí.

Já mám nakonec jen vnitřní šití díky úžasné porodní asistentce a na druhý den jsem si mohla sednout do tureckého sedu a být plně funkční pro Jiříčka. V nemocnici jsme strávili 9 dnů.

Ale řeknu vám, rodit víc jak 3 kg bez kontrakcí nepřeju ani tomu největšímu nepříteli. :D

Mimochodem, umíte si představit, že bych ho donosila do 40. týdne těhotenství? Já teda ne, protože rodit 4,5 kg dítě, to už bych asi fakt nedala a asi by mě roztrhl až na hlavě. :D

Kdo jste došli až sem, tak vám děkuji a snad vás to moc nenudilo, já si to chtěla uložit ještě jinak než jen ve vzpomínkách…

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
tynaterezka
Závislačka 2841 příspěvků 22.07.16 02:20

29.6. mam narozeniny, mleko se casem ustali apespon muzete mrazit do zasoby.

Příspěvek upraven 22.07.16 v 02:21

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 22.07.16 02:48

Gratuluji k miminku. Produkce mleka se ustali. Mejte se dobre.

 
Annapavelkovaml  22.07.16 03:08

No uvidíme jak to s tím mlíkem nakonec dopadne u dcerky sem to měla do půl roku furt stejné a pak najednou ze dne na den ani kapka…

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 22.07.16 05:57

No ono u porodu zalezi hlavne na velikost hlavicky, ja rodila 4,5 kg v pohode ale predtim 4 kg s velkou palici bylo horsi…

 
Annapavelkovaml  22.07.16 07:32

@Ba412 ono u toho porodu bez kontrakcí je asi celkem jedno jestli má mimčo hlavičku jak pomeranč nebo jak pomelo…dcera měla hlavičku větší ale měla sem kontrakce tak to nebylo tak děsné jak menší hlavička bez kontrakcí…

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 22.07.16 08:09

Hezký porodní deníček, moc gratuluju, krásná váha v tomto týdnu a nádherné fotky miminka :kytka: tak oběma hodně zdraví!!!

 
sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 22.07.16 08:10

Tlačit bez kontrakcí musí být teda docela fuška 8o ale je super, že to nechali takhle bez císaře :palec: gratuluju k chlapečkovi, ať brzo zmizí zánět a tak :kytka:

 
teckaa
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 29 inzerátů 22.07.16 08:16

Teda, nechapu jak jste mohla nbez kontrakci porodit? jak to bylo vubec mozne? rekli Vam, proc kontrakce nenastaly a pritom porod postupoval?

 
Kirem
Kecalka 164 příspěvků 22.07.16 08:24

Ani moc krásně napsané.. :hug: Prošli jste si vším možným i nemožným, tak snad už bude jen lépe :pankac:

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 22.07.16 08:26

Moc gratuluji k chlapečkovi :hug:

 
flicek18
Povídálka 44 příspěvků 22.07.16 09:00

Gratuluji. A přeji ať už se Vám vše jen a jen daří :)

 
Lucinka1986
Kecalka 240 příspěvků 22.07.16 10:28

Velká gratulace, krásný chlapeček. :mavam:

 
Annapavelkovaml  22.07.16 10:34

@teckaa tak to mi neřekli a ani sem to nějak nezjišťovala, byla sem hlavně ráda že je Jirka v pořádku a já taky.

 
Ketty655
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 1 inzerát 22.07.16 10:51

Gratuluji moc a moc vám přeju, že jste tak krásně donosila. Sama znám, jak je důležitá podpora rodiny. Buďte všichni zdraví! :hug:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 22.07.16 11:09

Ahojky, sem moc ráda ze vse dobre dopadlo a muzete se tesit ze zdravého chlapečka :hug:

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 22.07.16 11:47

Gratuluji k chlapečkovy :kytka: a deníček moc pěkný. Jen se chci zeptat jak věděli, že máte 2 praskliny ve vaku??

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 22.07.16 11:52

Opravdu mě jen 40cm? Jinak gratuluji a hlavně že nemusela být sekce! Taky jsem se toho bála jako čert kříže, když to nepostupovalo a nepostupovalo. Naštěstí se taky nakonec povedlo. :palec:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 22.07.16 12:56

Ale už jsme šikovní, dneska máme 19 dnů a už nám jde papání líp a líp, akorát já jsem dostala zánět a jsem na antibiotikách, takže pro prcka nepoužitelná (39 teploty a bolest v podpaží, že mrňouska ani neunesu), tak snad už bude brzo líp a už se nám nic dalšího nevyvrbí.

Máš kliku, že to nebylo psané mateřským plurálem už od začátku… jinak by se to nedalo číst. Tenhle odstavec vyškrtnout a deníček by nic nehyzdilo…

Moc gratuluji k Jirkovi… je opravdu sladkej :kytka:
Mimochodem - ten porod bez kontrakcí musel být fakt… zvláštní. Nedovedu si představit. 8o

 
unuděná
Závislačka 4128 příspěvků 22.07.16 13:54

Me se teda denicek moc nelibil-necetlo se to dobre. Matersky plural a hrubky („o prvnim porode“) ani nekomentuju, ale nechapu napriklad klidovy rezim kdyz vse bylo ok, jen kvuli predchozimu predcasnemu porodu a jednomu potratu? Pokud tam byla nejaka jina pricina, asi by stalo za to ji zminit, ale mam spousty kamaradek po nekolika spont. potratech ci nucenych predcasnych porodech pro vv apod. a nikdo je u naslednych tehotenstvi nenutil 24/7 lezet! Ale ok. Mleko se ustali, ale to taky jiste vits, neni to tve prvni miminko.
Porod bez kontrakci musi byt mazec, to si vubec nedovedu predstavit.Za me naopak vzdy telo tlacilo samo a i tak to byla fuska ;) Kazdopadne preji vse nej do zivota!

 
AjulaMamula
Kecalka 301 příspěvků 22.07.16 16:06

@teckaa letos v lednu jsme byla s kamarádkou u vyvolavaneho porodu. Krásné kontrakce do doby než ji pa praskla vodu. Ale to už byl malý hodně v porodních cestách takže musela tlačit bez nich. Do dneška nevíme proč se tak stalo.. Malý vážil 3690g a měřil 52cm…

 
Annapavelkovaml  22.07.16 16:43

@Twin_Star Jeziš pardon moc se omlouvám 48 cm a přitom sem to snad 10× četla

 
Raspusha
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 22.07.16 18:31

Denicek je takova klasika. Ale gratuluji k malemu :D

 
Annapavelkovaml  22.07.16 19:18

@madanga lékařka jak mě vyšetřovala, tak říkala že tam mam dvě malé prasklinky vzadu v plodovém vaku, proto ta pozitivní voda na vložce.

 
Annapavelkovaml  22.07.16 19:22

@FreeLady12 asi ty hormony ještě sem tam zatemní mozek :mrgreen: jinak tímto způsobem nepíšu ani nemluvím normálně teda :mrgreen: :mrgreen:

 
Annapavelkovaml  22.07.16 19:33

@unuděná díky za názor, hrubky nekomentuji stane se…rizikové bylo hlavně kvůli krvácivosti o které jsem se taky zmínila a protože se mi rychle zkracoval čípek,24/7 sem neležela to bych ani nedala, bych se zbláznila, ale ležela sem hodně a jsem za to ráda, protože teď můžu kojit zdravého syna, donošeného v celkem normálním termínu…v mateřském pluralu je napsán jen jeden odstavec -ani sem si neuvědomila že je to tak napsané až jak jste mě tu na to upozornili, i mi to přijde divné normálně tak ani nepíšu ani nemluvím… ;)

 
unuděná
Závislačka 4128 příspěvků 22.07.16 19:39

@Annapavelkovaml V pohode, neobhajuj se, kazdej jsme nejakeja ty navic chvilinku po porodu, to i ten plural odpustim ;) Uzivej si chvilky s prckem!

 
Annapavelkovaml  22.07.16 22:02

@unuděná no já taky furt tvrdím že mě ještě sem tam přepadnou hormony :lol:

 
Káťa19
Závislačka 3557 příspěvků 44 inzerátů 23.07.16 10:21

Gratuluji já rodila v ten samý den :kytka: :potlesk:

 
Gabi3S
Povídálka 12 příspěvků 24.07.16 17:51

JUUUU, SUPER DENÍČEK, ALE UŽILA JSTE SI TEDY DOST. PŘEJI AŤ VÁM SYNEK ROSTE VE ZDRAVÍ A NA BOLEST AŤ RYCHLE ZAPOMENETE :kytka: :mavam:

 
anetka89
Povídálka 39 příspěvků 9 inzerátů 29.07.16 13:42

Hezké. já rodila druhé mimi 36+5 a vše v pořádku až na žloutenku která se ukázala za dva dni :( váha 3100g a 50cm :) velká gratulace a hodně štestí

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama