O životě se zázrakem jménem Elen

Porod

Po přečtení některých deníčků jsem dostala taky chuť se ze svého příběhu vypovídat. A tímto ukázat, že naděje na spokojený a krásný život kolem nás všech neustále krouží...

Bylo by 19 let, když jsem otěhotněla. Byla jsem úspěšná studentka, hezká a užívala jsem si život plnými doušky…

Můj přítel byl jedna velká katastrofa (ale co zamilované oči nevidí - nikdo jim to nevymluví) - to, že můj přítel byl alkoholik, dokonalý lhář a podvodník a hlavně násilník, jsem zřejmě viděla daleko dříve, jen jsem to vidět nechtěla. Do teď nechápu, co mě očarovalo, a kdyby to něčemu pomohlo, tak se klidně mlátím hlavou do zdi celý den.

Mám zdravou a nádhernou holčičku a jsem nejpyšnější matka na světě. 11. března oslaví svůj 1 rok a já se každý den modlím, aby neměla žádné následky toho, co si i ona prožila, a aby byla šťastná a zdravá a výjimečná - to ona je.

Ani na minutu jsem nepřemýšlela o tom, že bych si děťátko nechala vzít. Od prvního okamžiku jsem byla šťastná nastávající maminka. Naši vzali zprávu o mém těhotenství hrozně. Přeci jen měli představu o své dceři docela jinou, ale i přes to jsou to milující rodiče a i prarodiče, co na svou vnučku nedají dopustit.

My s přítelem jsme se přestěhovali do bytu 2+1, už předtím se projevil přítel jako veliký žárlivec a agresor, vždycky jsem ho omlouvala, že to dělá protože mě má rád - což byla hloupost. Začali nám scházet peníze, co jsme měli přítel propil, pak už jeho agresivita neznala mezí. Celé své těhotenství jsem strávila buď zamknutá v koupelně nebo v bytě 2+1 bez internetu, mobilu. Přítel měl strach, abych mu neutekla. Několikrát jsem skončila na pohotovosti - po útoku jsem měla zlomený nos, rozbitou pusu tak, že už to nikdo nedokázal spravit, škrcení. Další hrůzné útoky neznaly mezí a já neměla odvahu to někomu říct, zvolat policii, tak strašně jsem se za to styděla. Pořád jsem jen promlouvala k mojí maličké do břicha, ať se nebojí, že se to všechno zvládne a modlila se, ať je v pořádku. Za celé své těhotenství jsem nepřibrala ani jedno kilo, maličká si naštěstí vzala všechno ze mě, ale já jsem měla po porodu 42 kg při 172 cm a byla jsem chodící smrt.

Nikdo nemůže pochopit, jak se cítí týraná žena - proč ho neudá, proč nezvolá o pomoc? Vždycky jsem si říkala, že mně by se to nemohlo stát, stalo se a já jsem se nedokázala bránit. V průběhu těhotenství jsem zpřetrhala veškeré kontakty s rodinou - pořád jsem se vymlouvala, že nemůžu přijít, že se učím na zkoušku atd. Když jsem za nimi přijela, tvářila jsem se šťastně a spokojeně, aby na nic nepřišli. Nevím, jak by to dopadlo dál, kdyby mě nezachránila majitelka bytu. Naši si mě odvezli k nim domů na samotu, měla jsem týden do porodu, neměla jsem sílu žít, jíst, prostě nic. Byla jsem na světě jen kvůli té maličké, ale co já ji vlastně dám? Nemá krásnou a harmonickou rodinu, nemám peníze (podotýkám, že můj bývalý přítel si na mě vzal asi 150 000 půjčku, kterou já splácím - už mi chybí splatit asi jen cca 50 000 :( ).

S nikým jsem nemluvila, na nic neodpovídala, cítila jsem se hrozně. Lekala jsem se spadnuté vidličky, řvala ze spaní, no prostě přímo na odvezení do blázince.

Když mi praskla v noci voda, poprosila jsem taťku, jestli mě odveze do porodnice. Porod jsem měla za odměnu. Ve 4 hodiny jsem byla na příjmu a v 8:26 už byla maličká na světě. Byla jsem tam sama s tou nejnádhernějším děťátkem na světě. Chtěla jsem ji ukázat celému světu, ale nebylo komu. Celé 3 dny v porodnici jsem hystericky probrečela, sestřičky ze mě byly zoufalé, ale nedokázala jsem to zastavit. Nevěděla jsem, co bude dál, ale byla jsem ohromně pyšná na svou krásnou bojovnici, která vše zvládla!

Po příjezdu domů z porodnice jsem nedělala nic jiného, než jsem se ráno sbalila a chodila s kočárkem po venku. Denně jsem nachodila tolik kilometrů, že mi to teď přijde až neuvěřitelné. Vždycky jsem se vracela domů jen nakojit, přebalit a pak zase vyrazit. Malá byla velice zvídavé dítko - což je dobře. I nyní je tak ohromně živá, že máme co dělat, aby jsme ji uhlídali. :-)) Je to rebel! Když už jsem nevěřila, že by někdy něco mohlo být jinak, stalo se - našel si nás nový tatínek, který je tatínek s ohromným srdcem. A my s Elenkou ho za to moc milujeme. A když to se mnou nemá vůbec lehké - trpím velkými psychickými problémy. Já mu moc děkuji za to, že je a že mi dává ohromnou sílu do života.

Elenka pozdravuje všechny maminky, co budou číst tento příběh, a přeje Vám co nejkrásnější ten Váš příběh…

Hodnotilo 23 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 04.03.13 12:36

Jsi statečná :palec: Máš moc hezkou holčičku :hug: Držím palečky ať Vám to s novým taťkou dobře dopadne :srdce:

 
nikil
Extra třída :D 13844 příspěvků 04.03.13 13:12

Krásný, mám husinu z tvého deníčku..mimochodem mám též doma Elenku a zdravíme taky Elču…jsi silná žena a máš hodně sil :hug: :hug: :hug: přeju vám at se máte jen a jen dobře :hug: :hug: zasloužíte si lepší život :* :hug:

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 04.03.13 14:10

Milá maminečko a Elenko držím pěstičky v novém krásném životě. Zasloužíš si štěstíčko s malou princeznou.

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 04.03.13 14:40

Jsem ráda, že to dobře dopadlo :) Elinka je moc krásná :hug:

 
Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 04.03.13 15:18

Máš nádhernou holčičku. Přeju oběma v životě už jen samé štěstí a milujícího tatínka ;)

 
habet
Kecalka 450 příspěvků 04.03.13 15:34

:hug: jsi neskutecne silna a mas krasnou berusku. Holky drzte se, at uz mate v zivote jen samy stesti

 
Laka
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 04.03.13 15:44

Přejeme vám oběma do života jen to nejlepší :kytka:

 
marrcellka
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 04.03.13 15:59

Prožila sis hrůzu, běhal mi mráz po zádech, když jsem to četla. Přeji ti už jen samé dobré věci a krásný nový život s tím pravým :kytka:

 
ebambino
Závislačka 3750 příspěvků 04.03.13 18:36

Jsi moc statečná :potlesk:

 
Elen.Lenka
Kecalka 424 příspěvků 04.03.13 20:07

Díky moc :* no snad už nám to výjde! Snad si to i zasloužíme :)

 
Elen.Lenka
Kecalka 424 příspěvků 04.03.13 20:08

Děkujeme všem za moc hezká slova!!! :srdce:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 04.03.13 20:57

Obdivuju každou ženu, co dokáže odejít od tyrana! a smekám před každou maminou, co nemá partnera… :hug: a malá je krásná - nedivim se, že jsi hrdá!

tak ať už je jenom líp :kytka:

 
Juterka
Kelišová 5315 příspěvků 04.03.13 21:02

Klobouk dolů za zvládnuté útrapy!!! Jsem ráda, že ještě existují tak silné ženy!! Přeji konečně spokojený život!

 
Elen.Lenka
Kecalka 424 příspěvků 04.03.13 21:06

@Juterka Děkuji moc!!! :oops:

 
Elen.Lenka
Kecalka 424 příspěvků 04.03.13 21:07

@dvojmatka Děkuji :) hrdá jsem ohromně, když malá spinká vezmu si ji do postele a pak na ni ještě hodinu obdivně čučím :D Být mámou je neuvěřitelně nádherné, však víte :)

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 04.03.13 21:11

@Elen.Lenka vím o čem mluvíš - mám děti vymodlené po dlouhých 5ti letech, takže když jsem s nima ležela na neonatologii (byly nedonošený) tak místo abych v mezičase mezi kojením a starostí o ně spala, tak jsem seděla na posteli, zírala na ně do toho vyhřívanýho lůžka a říkala si, že to snad ani není možný, že jsou fakt moje…a zírám na ně furt stejně :srdce:

být mámou je nádherné, ale taky neuvěřitelně těžké a proto obdivuju všechny, které jsou na to samy bez partnera :andel:

 
Elen.Lenka
Kecalka 424 příspěvků 04.03.13 21:12

@nikil Elenka ze spánku pozdravuje kolegyňku Elenku :)

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 04.03.13 22:07

Obdiv, kdekdo by to nedal. Jsi skvela mama. Stale se drz, jednou tohle vsechno prekonas. Mas milujiciho pritele a krasnou holcicku. Drzim ti nadale v zivote stesti :) :kytka:

 
sedmikrassa
Závislačka 3507 příspěvků 04.03.13 22:35

Jsi skvělá zena a máma, velký obdiv… :potlesk: :potlesk: :palec:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 04.03.13 22:44

Moc hezky napsané. Je mi líto, že jste musely projít takovou strastí. :,( Ale hlavně, že je to za váma. Přeju hodně štětí, zdraví a klidu. :hug: :andel:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 05.03.13 08:35

Prvně moc gratuluji ke krásné zdravé Elence :kytka:,je to tvoje štěstíčko, tvůj smysl života :srdce: a moc vám oběma přeji aby vám to s novým tatínkem vyšlo a měl vás moc rád, pomáhal vám, byl ti dobrým partnerem a hodným tátou, zasloužíte si to :potlesk: :palec:
Při čtení deníčku, mi běhal mráz po zádech, obdivuju tě že si to všechno zvládla a bud statečná a už nikdy se nenechaj takhle týrat :hug:
Docela tě i chápu, měla si to hodně těžké a určitě obrovský strach, co by se stalo kdyby si od něj odešla..
Já měla taky svého partnere alkoholika, taky nevím co ěm k němu tak přitahovalo..když jsem po pár letech vystřízlivěla z toho zamilovaného opojení a viděla realitu, chtěla jsem odejít. Sem tam jsem dostala pár facek, hrozné hádky, hodně dřiny u něj na statku,.Měl neuvěřitelné dluhy, dlužil všude kam se podíval. Bohužel i já měla jeden jeho dluh na své jméno!!!a bohužel po 14 letch mě tento jeho dluh dohnal a já to musím řešit a platit! jinak nás dostaně do neřešitelných problémů. Ted už je mi z něj špatně, nemůžu ho ani vidět, nechci s ním nikdy už mluvit, nezajímá mě jak žije a cos sním bude..strach z ěnj už nemám, nikdy si už do života nepustím něco podobného!!a to jsem zažila jen zloměček toho co ty!!
přeji vám krásný život, už bude jen dobře..

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 05.03.13 15:54

Z tohoto deníčku sálá Tvá síla… Gratuluju k dcerce a také Ti přeji, aby nynější Tatínek (s velkým T píšu proto, že nejdůležitější je tatínek, který se jako tatínek chová!) byl stále tak hodný a abyste se všichni tři měli skvěle a byli šťastní!! :andel:

 
Micink
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 06.03.13 07:12

Tedy musím říct, že tohle obdivuji, ještě že máme rodiče. Když si tohle člověk přečte tak si říkám, že jsem ufnukaná a nevážím si toho co mám.

 
mamule
Kelišová 6688 příspěvků 06.03.13 14:03

I já s Nelinkou tobě i Elence přejeme do života už jen samé krásné chvilky :hug: :kytka:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 19.03.13 16:55

Ať to s novým taťkou dobře dopadne a hlavně ať jsi šťastná:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama