O zlobivé mamince

Rodičovství

Byla jedna maminka a ta měla dvě holčičky. Jedna se jmenovala Alenka a druhá Verča. Alenka bude mít 3 roky a Verča má 5 měsíců. Maminka má své holčičky moc a moc ráda a vždycky chtěla být moc dobrou maminkou. Ale něco se stalo.

Jednoho večera si maminka uvědomila, že není hodná maminka, ale že moc a moc zlobí. Dokonce zlobí tak moc, že by si zasloužila pár pořádných ran na dupku. Uvědomila si, že moc křičí na svou milovanou Alenku a že ji bije, i když ještě před rokem tvrdila, že nikdy své děti bít nebude.

Toho večera maminka seděla a moc plakala, protože si uvědomila, že není hodná maminka a že zapomněla na to, že její holčičky jsou ještě moc malé a že ji mají moc rády a že ona jim ubližuje. Ubližuje Alence tím, že se na ni zlobí, protože není dokonalá, že se chová jako dítě a né jako dospělý, že na ni křičí, když se sama pohádá s tatínkem a že na ni nemá tolik času, protože začala podnikat a pořád pracuje. Chce po své holčičce, aby dělala vše, tak jak chce maminka, ale to přeci nejde, protože Alenka je ještě moc malá holčička a i když má maminku moc ráda, tak hodně věcí nemůže dělat jako dospělá maminka.

A tak maminka ten večer moc plakala a vyčítala si, jak špatně se ke své holčičce chová, že je špatná maminka a že není hodná. Že není maminka, kterou by sama chtěla mít, ale že je moc a moc špatná a tak si říkala, že by se moc chtěla změnit. Prosila Boha i když si myslela, že není věřící, aby jí dal sílu se zlepšit a pomohl jí být plná lásky bez požadavků na svou malou holčičku. Aby její malá holčička mohla zažít hezké dětství a neměla pocit, že je zlá a že zlobí maminku…

Alenko, moc Tě miluji a odpusť mi, jak se k Tobě chovám. Prosím, pamatuj si, že Ty jsi dokonalá. Jsi krásná a chytrá, jsi moc šikovná a já jsem prostě trumpeta, která má moc velké nároky jak na Tebe, tak i na tatínka. To já jsem ta špatná, která chce, aby vše bylo prostě perfektní a začla jsem Ti tím ničit život. A kazím Ti dětství tím, že se hádám s tatínkem, protože i po něm chci, aby byl dokonalý, ale přitom já nejsem.

Nevěřila bych, jak těžké pro mě bude být dobrou maminkou.

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 07.09.11 10:21

Nebudeš zas tak špatná, když si to uvědomuješ. Každý občas chybuje, důležité je to napravit.Hodně sil a ať jsou tvé holčičky šťastné :kytka:

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 07.09.11 11:08

hlavně tohle všechno řekni i své Alence a jejímu tatínkovi. I když se ti možná zdá, že Alenka je ještě moc malá, již jistě ví, co znamená slovo „promiň“ :wink: ..a její tatínek tě za to slovo bude mít jistě ještě víc rád :kytka: …říct to slovo není tak těžké :palec:

 
Jenika  07.09.11 11:38

No tak sis ulevila , ale nejdříve to musí pocítit tvoji milí. Myslím, že to zažívá hodně matek. Prostě vyjede na děti, manžela, večer , když děti spí jak andílci ji mrzí, co to zase dneska řvala, no a další den, když se andílci probudí a začnou se měnit v malé čertíky, tak to odhodlání vše dělat jinak najednou vyšumí. Chce to trpělivost a nelpět na dokonalosti, ta neexistuje.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 07.09.11 17:16

jsme lidi!!!Né stroje …!Křičí spoustu maminek,myslím ,že je jich dost ,které dokážou děti i naplácat !Já to dělám taky …neříkám tomu vysoké nároky ,ale VÝCHOVA!!!Každé dítko by mělo být vychováváno …jen se ta výchova nesmí zvrtnou v týrání!Tak si s tím nedělejte hlavu ,cepujete svoji dceru z lásky ,aby byla vychovanou slečnou!!!!Myslím ,že až pobere rozum ,pochopí!!!!Moje mamka taky hulákala :-D ,i jsem slízla pár po čuni ,pokud to nepomohlo dostala jsem od táty …bylo to horší!A vycepovali dvě slušné holky!Za to jim děkuji!!!!! :kytka:

 
Everly
Stálice 75 příspěvků 07.09.11 22:00

Jezinko, je to uplne jako bych to psala ja sama! Tak jsem si u toho poplakala :cry:
Modlim se aby mi ten muj milacek chlapecek taky odpustil :hug: - moc hezky napsano.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama