Očima muže

Snažení
  • 16.04.03

Milé dámy, paní, děvčata! Dovolte mi, abych vstoupil na tuto Vaši výsostnou půdu. Chci se podělit se svou zkušeností. Zatím to vypadá, že jde o příběh s dobrým koncem

Asi před pěti lety jsme se s mojí ženou Martinou shodli, že nic nebrání založení rodiny. Když se asi půl roku nic nedělo, začali jsme se zajímat, čím to může být. Nejdřív jsme hledali pomoc v literatuře, pak na internetu a nakonec u lékařů.

Protože mi to připadalo nejjednodušší, zašel jsem na vyšetření nejdřív já. Stejně jako mnohokrát poté mi byl potvrzen normospermiogram. Mnoho vyšetření absolvovala i Martina. Výsledek: nic prokazatelného. Železně pravidelný menses, průchodné vaječníky, krevní obraz prakticky bez problémů …

Pak se střídaly chvíle zoufalství a naděje. V jedné chvíli to vypadalo na vzácnou hormonální poruchu, která se ale obtížně léčí. Pak se zase objevila možnost banálního řešení jiné možné poruchy. Vždy se ale ukázalo, že jde o slepou uličku.

Nakonec jsme se rozhodli pro mimotělní oplodnění. V této fázi doporučovali toto řešení skoro všichni lékaři. Byli jsme na umělém oplodnění třikrát. Připlatili jsme i několik desítek tisíc, abychom zvýšili šanci na úspěch. Bohužel ? nic.

Začali jsme se smiřovat s tím, že děti mít nebudeme. Stejně to Martina už obrečela. I tak se dá žít. Jeden pro druhého a taky pro ostatní.

Letos Martině předepsal lékař, kterého nám doporučili známí nějaký nový lék na upravení hladiny hormonů. Takových léků už jsme měli víc. Martina tomu asi věřila víc. Tak jsme se milovali víc než obvykle. Trochu jsem věřil i já. Pak jsme čekali. My muži máme ale menší možnosti, jak sledovat cyklus ženy. Pro mně byl obvykle signálem pro neúspěch nově otevřený balíček vložek. Skoro se stydím, že jsem občas nahlédl do intimní skříňky Martiny.

Teď se ale menstruace opravdu nedostavila. A čůrací test : pozitivní!

Teď jsme úplně v jiném světě. Zatím probíhá vše normálně (dle slov gynekologů). A my se strašně těšíme, že nám to vyjde. Řekl bych, že nás to čekání trochu zocelilo a teď máme radost z každé maličkosti.

Radek

Váš příspěvek
ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 16.04.03 07:06

Ahoj Radku,

moooc vám držím palečky, aby to vyšlo. Taky děkuju, že jsi tento příběh napsal. Určitě povzbudí hodně budoucích rodičů. A dejte nám vědět, jak se vám daří. Pozdravuj Těhulinku Martinku.

Ajka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.03 08:22

Hodně štěstí, držte se, opatrujte se (všichni tři) a hezky si to užívejte!!! A prosím, informujte nás o průběhu… ultrazvuky, pohyby, termín porodu, pohlaví, jména… jsem si jistá, že je tady spousta lidiček, kteří vám budou držet pěsti a budou se těšit s vámi!!!
Mějte se krásně!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.03 08:34

Jéééé to musí být radosti, moc držím palce at je vše v pořádku! Díky za naději!!!!! Dejte vědět jak vše probíhá. Iveta

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 16.04.03 12:34

Radku a Martino,
moc vám oběma gratuluju a přeju krásné a hlavně zdravé miminko, zasloužíte si ho!
 Petra

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 16.04.03 12:47

Mooooooooooooooc Vám držím palečky a mooooooooc Vám to přeju. Jsem ráda, že napsal nějaký muž, protože by mě zajímalo, jak to muži vlastně cítí. Někdy mám pocit, že manžel to až tak vážně nebere, že se nám snaženíčko nedaří, ale na druhou stranu vím, že aspoň jeden z nás musí být ten, kdo řekne, nevadí, příště to výjde. A u nás to je můj manžel. Dnes už vím, že si miminko přeje stejně moooc jako já, jen je ten „silnější“, který se mi snaží pomoct. Doufám, že nám co nejdřív splním to největší přání.
Měj se krásně a pozdravuj Martinu a mimíska
Pá Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.03 13:36

Moc vám blahopřeji a přeju ty nejštastnější dny čekání na příchod zdravého a krásného uzlíčku radosti.
Váš příběh je podobný tomu našemu - v podstatě vše v pořádku, za sebou 2 neúspěšné pokusy IVF, ale po 2 letech a 8 měsících bez úspěchu.
A nyní - střídavé chvíle naděje a bezmocnosti, ale především obrovská víra… že příště už … naděje, potvrzená astrologem, kartářkami a léčiteli, takže věříme, nevzdáváme se, bojujeme, doufáme.
Držím palce, ať se vše vyvíjí, jak má a přeju krásné chvíle s rostoucím bříškem.

Mohla bych se zeptat, o jaký nový hormonální lék se jednalo?
Předem moc děkuji.

Ahojki vám oběma
Dandy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.03 14:39

Ahoj Dandy!

Přejeme i Vám, aby to vyšlo. Stejně tak to přejeme i všem ostatním.

Za tu dobu, co jsme usilovali o otěhotnění se z nás stali docela odborníci na problematiku neplodnosti. Proto také víme, že každý případ je trochu jiný. Poslední lék, který jsem zaregistroval, byl Medocriptine. Je to lék na snížení prolaktinu, ale asi má i jiné účinky, protože hladinu prolaktinu jsme snižovali i dříve.

Držíme palce!

Radek

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.04.03 18:37

Dovedu si představit to štěstí! My jsme čekali „jen“ půl roku a vím, jak to bylo dlouhé!
Ať vám to vyjde!!!! Držím pěstičky.
Ahoj
 Ivča

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 16.04.03 19:22

I já jsem ráda, že konečně nějaký chlap napsal o svých pocitech. Dovedu si představit, jak nahlížíš do skříňky. Můj manžel dělá to stejný, kontroluje teploty, vložky ani nemusí, protože mě bombarduje dotazy typu Tak co a Už je to naplno apod. Přeji Vám, ať se vše povede tak já má a ať Vám potom ten uzlíček radosti dělá velkóóóou radost. A pozdravuj Martinu.

Ahoj Alenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.03 07:24

Radku a Martino
jen se chci připojit k ostatním a popřát Vám už třem hodně moc štěstíčka a zdravíčka. Právě jsem před 3 pokusem IVF, takže mé pocity asi zná mnoho párů. Je od tebe strašně hezké, že si jako chlap poslal příspěvek - myslím si, že by vás mělo být víc. Napiš nám pokračování tohoto krásně šťastného konce. Opatruj Martinku a malou fazolku. Ahoj Monika

Radek_1
Nováček 4 příspěvky 17.04.03 12:51

Ahoj všem!

Děkuji za krásné ohlasy.

Zatím našlapujeme po špičkách. Kromě tohoto serveru jsme se ještě o naší novině nikde nezmínili, abychom něco nepokazili. Sem jsem navíc napsal jen já a Martina o tom neví (proto nepoužívám ani pravá jména, ale jména, která možná dáme našim dětem).

Teď jsme teprve asi v šestém týdnu těhotenství. Zatím je vidět malý terčík, který je na správném místě a krevní testy jsou v pořádku. Martině se zvětšují prsa a možná už trošku i bříško (nebo se mi to jen zdá?).

Za těch pět (vlastně už šest) let jsme toho poznali hodně. Od nevlídného a nedůstojného prostředí některých nemocnic po specializovaná a skvěle vybavená pracoviště. Zjistili jsme, že jsou „odborníci“, kteří mají o problematice snad horší znalosti než my a na druhé straně se najdou kapacity, které poradí a navíc dovedou s člověkem promluvit.

Je to hodně o psychice. Měnil se nám dost pohled na svět. Také vztah ke kamarádům k rodičům a známým - ne snad k horšímu, ale měnil se. Teď si připadám tak trošku zralejší (věk už na to sakra mám).

Teď jdu zase pracovat, abych se večer mohl potěšit z dalšího pokroku.

Ještě jednou díky.

Radek

Jankap
Kelišová 5127 příspěvků 17.04.03 23:29

Radku, velmi gratuluju a přeju, aby vše probíhalo co nejlépe! Nemohl bys napsat i jméno léku, se kterým jste měli úspěch? My sice každým dnem očekáváme odjezd do porodnice, ale kamarádka už několik let řeší bez valného výsledku problémy s hladinou hormonů a tím také neplodnost. Sháním pro ní jakoukoli informaci.
Díky Janka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.03 12:05

Ahoj Radku,

je to vážně super přečíst si tvůj příběh a tvůj pohled na věc. Já jsem se snažila s manželem tři roky (včetně 1× IVF), ale nic. Nakonec náš vztah úplně ochladl a skončil rozvodem. Nyni mám super chlapa, se kterým se skoro rok snažíme. A ono pořád nic. Už začínám být zoufalá. Nechci, aby se to všechno zase opakovalo. Zkouším všechno možné. Takže bych byla ráda, kdybys napsal jakýto zázračný lék tvá Martina brala. Třeba i mně pomůže… :o).
Díky Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.03 12:35

Radku,
díky moc, taky si připadám, že je ze mne specialista na to, jak přijít do jiného stavu.
Samozřejmě že co pár to jiný případ, jen jsem to chtěla vědět čistě informativně, zase jsem o něco větší odborník… :-)
Držím vám palečky, at se u vás vše zdárně vyvíjí a mějte se moc a moc těhotensky.
Díky za krásný příspěvek.

Dandy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.03 22:25

AHOJ RADKU řekni mi ten zázračný hormonální lék. Mám také stejné problémy a moc růžově to už nevidím. Pocity už musíš sám znát. Děkuji Kamila

Radek_1
Nováček 4 příspěvky 22.04.03 12:14

Ahoj Kamilo!

Nejde o žádný „zázračný“ lék, ale o jeden z možných léků na snížení hladiny prolaktinu. Konkrétně v našem případě zabral Medocriptine (za názvem bylo nějaké číslo - tuším 2,5).

Pocity moc dobře znám. Šest let jsme zkoušeli různé možnosti. Když je „všechno v pořádku“, pak může být chyba v nějaké nepřiměřené reakci organismu (v podstatě jde o nějakou formu alergie). A na to léky jsou, jenom najít ten správný.

Vzhledem k množství nejrůznějších hladin v krvi může jít o hledání velmi těžké. Několikrát jsme navštívili i Ulčovou-Gallovou a probírali s ní různé varianty. V podstatě se trefila do naší diagnózy, jenom ten správný lék nám poradili až (kupodivu) v endokrinologickém ústavu. Ale je to silně individuální.

Jestli tě zajímají ještě nějaké podrobnosti nebo máš další poznatky, klidně napiš na radekko@seznam.cz.

Radek

Radek_1
Nováček 4 příspěvky 22.04.03 12:38

Ahoj Radko!

Něco jsem psal už Kamile, takže jenom doplním.

Jestli jsi byla na IVF jenom jednou, tak z toho nemůžeš dělat žádné závěry. Je tam přibližně jen 30% úspěšnost. To znamená, že po třech pokusech máš teprve asi dvoutřetinovou šanci. A to ještě úspěšnější jsou (podle mého názoru) případy, kdy je vše jasné. Třeba v případě málo pohyblivých spermií je určitě pravděpodobnost otěhotnění vyšší. Ale přesně to znát nemohu.

Myslím, že jsi ukončením prvního vztahu nic neztratila. Mně napadalo hodně řešení, ale ukončení vztahu bylo na posledním místě.

Je ale škoda, že se obecně hodně bere neotěhotnění jako společenské selhání. Myslím, že se o tomto problému málo mluví. Horší je, že my sami „postižení“ tak trochu bereme, že není něco v pořádku s náma. A přitom jde velmi často o podobné „postižení“ jako mít oční vadu o hodnotě jedné dioptrie. Prostě banalita a něco, co rohodně genofond nepoznamená.

Každopádně držím palce i vám

Radek

radek
Nováček 6 příspěvků 24.04.03 13:20

Tak to gratuluji, my to mame jiz za sebou (Příběh s dobrým koncem). Holky maji 2 mesice a 2 tydny a jsou pekne uřvané. Užívejte si poslední měsíce klidu a hoooodně štěstí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.03 16:00

Náhodou jsem otevrela tyto stránky a Tvuj príspevek. Moc Vam obema drzim palce a moc moc Vam to stesti preji. Protoze je Tvuj prispevek starsiho data, napis prosim, jak vse pokracuje. I ja se marne jiz 3 roky snazim o miminko, a kazdy mesic prijde stejne sklamani, presto porad doufam. Bohuzel me za par tydnu bude 35 let a sance se cim dal vic snizuji. Preji Tobe i Tve zene jen to nej nej nej a zdraveho potomka. Jarka

Radek_1
Nováček 4 příspěvky 18.12.03 11:59

Ahoj Jarko!

Díky za přání. Napsala jsi jen pár dní před naším porodem. Teď už máme krásnou holčičku. Vše proběhlo v pořádku.

Přejeme ti, aby všechno vyšlo tak jak má!

Radek

Vložit nový komentář