Od teď už jen MY

Porod

Těch 9 měsíců uteklo závratnou rychlostí, ale teď mi to utíká ještě rychleji.

Ten den se mi začíná nějak ztrácet, tak doufám, že z paměti vydoluji co nejvíc vzpomínek. Nerada bych zapomněla.

Ráno 13.12.2012 začalo úplně normálně jako spousta dní před tím, jen s tím rozdílem, že jsem se musela co nejdřív vypravit a utíkat za mamkou do města. Za pár dní měli být vánoce a já neměla ještě všechny dárky!!! Pro mě nepředstavitelná hrůza ;) Teď se tomu zpětně už jen směji. Kdyby mě viděl můj chlap, tak mě sjede jako dítě, už několik dní mi říká, ať pořád nikam nelítám a odpočívám, ale jemu se to říká, on není doma pořád sám.
Termín porodu byl vypočítaný na 25.12.2012 Super na vánoce budu ještě doma a možná i déle. Mamka přece mě i sestru přenášela, tak to budu mít určitě podobně.

Při odchodu z domu cca v 8hod mě nějak luplo v břiše a já si pomyslela:,,Doufám, že to ještě dnes odchodím,,. To budou asi zase poslíčci, už jsem je měla před 14-ti dny a byl to fakt mazec. Mamce jsem samozřejmě nic neřekla, to by celý ten den odpískala a poslala mě zpět domů. Potkali jsme se ve městě a hned začali obletovat obchody a taky stánky na Svoboďáku. Na ten jsme se vrátily snad třikrát, pořád jsem se nemohla rozhodnout pro dárek taťkovi a kamarádce. Ještě jsme se museli stavit na Vaňkecu a po cestě jsem zdravila kamarádky z práce, kde jsem před mateřskou pracovala. Potom honem do Ikei, už jsme měli hlad, tak nejdřív na obídek a pak kouknout co bychom ještě dokoupily. Během celé doby mě sem tam chytla křeč do břicha, ale moc jsem to neřešila. Myslela jsem si, že je to tím celodenním chozením a říkala si, jak měl můj přítel zase pravdu a já se opět přecenila. Nohy už mě boleli od toho lítání po obchodech a kozačky jsem z poloviny nedopnula. Z ikei jsme odjížděli busem cca v 18 hodin, rozloučila jsem se s mámou a domů dorazila něco kolem 20 hodiny. Hodila jsem tašky na podlahu, padla na pohovku vedle přítele a těšila se, jak si hodím nohy nahoru a už nebudu nic dělat. Na chviličku se mi podařilo i usnout, ale vzbudilo mě zase to břicho.,,Ty poslíčci jsou dnes, ale vytrvalý,, Napustila jsem si vanu a dala chvilkový leháro. Nohy mě přestali bolet, hurá! Aspoň něco… No nic jdu spát, ten můj se divil, běžně jsem chodila spát až po půlnoci.

A začínáme se dostávat tam, co jsem si ani v nejdivočejším snu nepředstavovala :D Jaksi nebyl ještě čas myslet na porod, přece budu přenášet!!! Mám to tak naplánované :D

Nedařilo se mi pořádně usnout, pořád se mi vracely ty křeče do břicha a byly čím dál častější. Najednou jako bych si cvrkla (nevím jak jinak to napsat). Běžela jsem na záchod, co kdyby to byla plodovka, ale začala jsme krvácet. O tom nikde nic nepsali! Nastala panika, malého jsem přes křeče v břiše necítila hýbat se a hned jsem si vzpomněla na kamarádku, které miminko přestalo v bříšku dýchat. Jsem hrozný stresař. Musíme okamžitě do porodky, něco se děje! Přítel samozřejmě v naprostém klidu a to mě strašně rozčilovalo. Prý jestli se může ještě najíst?! Kdoví jak dlouho tam budeme čekat! Zbláznil se?! To nevidí jak šílím?! Prej:,,Vlastně se ani nic neděje, to je před porodem normální, můžeme jet až ráno…,,. Nakonec se teda rozhýbal a s konstatováním,, Však tam teda můžeme jet, natočí ti ozvy a pošlou tě zase domů,, jsme úspěšně odjeli. Dorazili jsme k hlavnímu vchodu na Obilňák, ale ten je v noci uzavřený a funguje jen zadní brána, znovu sednout do auta a objet ten zatraceně dlouhý barák. V té době jsem už měla kontrakce po 4 minutách. Už i přítel pochopil po cestě nočním Brnem, že se domů asi jen tak nevrátím :D Naštěstí v tu dobu už nikde nesvítí semafory a tudíž nedělaly samtamfóry :D Na vrátného křičel rodímééé…

Na příjmu kolem 1hod ráno jsem prošla vyšetřením a horou otázek, jelikož moje první KO návštěva v porodce byla plánovaná až za tři dny. Otevřená jsem byla teprve jen na dva prsty, ale kontrakce po 4 minutách. Už i malej se umoudřil a začal víc kopat. To mě uklidnilo, že je vše ok. Natočili mi monitor a přítel se u toho evidentně dost bavil, on se totiž nudí, když je dlouho na jednom místě. Je hrozně hyperaktivní, no snad nebude malej po něm… Potom mě odvedli na porodní pokoj s PA (byla úžasná a moc milá), napojila mě na monitor a chodila pravidelně kontrolovat. Po konstatování PA cca ve 4hodiny ráno, že se vůbec neotevírám a s kontrakcemi po třech minutách jsem si vybrala z nabízených možností píchnout plodovku a napojit epidurál a byla jsem za něj opravdu moc vděčná. Píchli mi i oxytocin, jelikož se mi začali po epidurálu ztrácet kontrakce (na to mě předem upozornili, že se to může stát). Mikuláš se, ale rozhodl, že mi to jen tak neusnadní, nejdřív nechtěl sestoupit a potom se zasekl na půli cesty. Nakonec jsme to zvládli a 14.12.2012 v 10:25 hodin se mi narodilo moje štěstí Mikuláš, s mírami 3500g a 50cm.

Jak PA slíbila, nechala mu dotepat pupečník a hned mi ho dala na bříško, abychom mohli být spolu. Pořád jsem na něj koukala, byl tak maličký a já se tak moc bála, abych vše zvládla. Už jsem to nebyla jen já a přítel, ale od té doby jsme to už byli MY.

Všem, kdo jste dočetli můj deníček, moc děkuji, že jste vydrželi a já se mohla podělit o svůj příběh :*

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 22.04.13 07:34

Moc moc gratuluju. Nas Mikulas se narodi v srpnu.. Tak snad se mu bude chtit ven rozumeji.. :-)

 
Barunka96
Kecalka 279 příspěvků 22.04.13 07:35

Krásný článeček, malému Mikuláškovi jen vše nej a hlavně zdravíčko:-) a mamince pevné nervíky :palec:

 
Elusa2
Závislačka 2520 příspěvků 22.04.13 08:13

Hezky denicek :D At Vam Mikulasek hezky roste a dela Vam same radosti :hug: :hug: :hug:

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 22.04.13 10:05

Gratuluji k narození chlapečka.. hezký deníček.. s hezkým „koncem“ vlastně začátkem… hlavně zdravíčko Vám všem :kytka:

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 22.04.13 10:40

Krásný deníček :lol:, nás to čeká cca za 1,5 měsíce, tak snad to proběhne taky OK. Jen mě napadá, že malý bude mít perný prosinec - svátek, narozeniny, Vánoce :think:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 22.04.13 13:24

Gratuluji k narození Mikuláška:-) :kytka:

 
e-máma  22.04.13 21:11

Máš můj obdiv, že si dokázala 10 dní před termínem takle běhat po obchodech! já jsem den před porodem s mamkou malovala chodbu, vlastně mamka malovala a já se jen dívala nebo utřela barvu ze země, ale i tak to bylo vyčerpávající :lol: :lol:

 
Camille.M
Povídálka 49 příspěvků 22.04.13 21:29

Krásné. Taky moc gratuluju :kytka:

 
Katka-a-Radeček
Stálice 93 příspěvků 22.04.13 23:32

Moc pěkné…přeji hodně štěstíčka a gratuluji :hug:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 23.04.13 12:38

Krásný :potlesk: Hodně zdravíčka a štěstíčka všem :kytka:

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 24.04.13 19:38

Moc gratuluji a přeji spousty zdravíčka a štěstíčka

 
portia
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 24.04.13 19:56

@januse1 Děkuju :*
Náš Miky je dost tvrdohlavý, ale má být po kom :lol: máma kozoroh a táta býk, to se ani nic jiného nedalo čekat ;)
Přeji ti ať ti to dobře dopadne :kytka:

 
portia
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 24.04.13 20:01

@Inuska.pv Děkuju a taky ti přeji ať ti to dobře dopadne :kytka:

Máš pravdu, bude mít perný prosinec, ale jaké mu to uděláme, takové to bude mít a já nesnáším takové dárky typu,,to máš k vánocům i k narozeninám,, Mám to totiž taky tak :lol:

 
portia
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 24.04.13 20:05

@e-máma Jo, tak taky jsi se snažila ;)

Kdybych neporodila, tak druhý den dodělávám ještě 4 druhy cukrový :pankac: ale to už jsem nějak nestihla :lol: Čím blíž jsem byla k termínu, tím jsem měla víc energie. Zhruba 14 dní před tím, jsem stěhovala nábytek v dětským pokoji :oops:

 
portia
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 24.04.13 20:06

Holky moc vám všem děkuju :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama