Od úsvitu do setmění

Rodičovství

Matky malých chlapců makají od úsvitu do setmění. Jak jsem na to přišla? No něco je zkrátka nutné zažít. Bože, když vidím těhotenský břich, jsem stále na pochybách, jestli ještě někdy seberu odvahu.

Nakládám do auta sedačku, tašku, sebe. Mám klíče? Mám. A mobil? Dopr…Ještě pořád je docela zima. Dala jsem mu deku, to stačí. Doufám že mám v peněžence kabelku. No super, můj mozek jede na autopilota. Do peněženky mi rve kabelku a naznačuje tím, že patřím do postele. Zase jsem byla čtyřikrát vzhůru. Ve zpětném zrcátku nevypadám tak špatně. Make-up je fakt vynález, no na nobelovku. Kdy já jsem se vlastně naposledy pořádně vyspala? No řekla bych, že v roce 2011.

Jedu vstříc supermarketu, jako každé pondělí, nebo naše lednice zeje prázdnotou. Vlastně mně to nevadí, i když nákupy jídla nejsou zrovna společenskou akcí sezóny. Důležité je, že se něco děje. Koukám že malej usnul. To je dobře. Aspoň ho nemusím vláčet do každého obchodu. Má už skoro osm kilo. V kombinaci s tou sedačkou mám záda za těch šest měsíců jako Zvoník u matky boží. Nahrblá s vratkou chůzí, když mě sedačka na ruce nemilosrdně posílá „doleva“. Přečkal v limbu i dva retardéry a vlakový přejezd. Asi je taky unavený. Co všechno musím koupit? No všechno. Asi bych měla natankovat.

Jak to, že mi ten půlrok tak strašně utekl? A vůbec celý rok? Na těhotenství nemám pěkné vzpomínky. Na začátku partnerská krize, odloučení a pak návrat. Pak nacházení pevné půdy pod nohama. Nemůžu na to ani pomyslet, takové příběhy jako byl ten náš patří mezi ty nejsmutnější. Ale u nás…happy end. Malý tátu má. Vlastního biologického a dokonce je opravdu fajn. Myslím, že nad námi bdí anděl strážný, to jsem tedy ateista.

Ne, nebylo to hezké období. Porod taky nic moc. Císař a spinal a velmi dlouhá rekonvalescence „v předklonu“, po které zbyla celkem krátká jizva. Aspoň to datum bylo pěkné - 9.9.

Už tam budem. Tak jeď! Ještě je tam zelená…ježiš to je trouba, no koukám, má tam taky dětskou sedačku. Aha. No tak si počkáme. Hele na přechodu stojí holka s bubnem. Hm, taky jsem tak chodila na kontroly, brzo ráno, nalačno, prostě slast. Ale sluší jí to. Až na ty trepky, nosila jsem je taky. Do ničeho jiného jsem svoje obří oteklé ploutve nenarvala. Vypadá tak nějak, důstojně, klidně a vůbec nějak spokojeně. Má na tváři jemný úsměv. Nebo se neusmívá? Asi o tom ani neví. Vypadala jsem taky tak? Vážně? Teď si instinktivně pohladila přes bundu břicho. Krásně kulaté. Sahám si na svoje a přirozeně se moje oči setkají s očičky toho mého mazlíčka. Je vzhůru a usmívá se na mě. Už je tady se mnou. Snášel devět měsíců mých nálad, emocí, poklesků a nepříliš vzorného chování a pak když na mě mrknul, ach jo, skoro jako teď.

Je to tak pěkné období. Nejde o to, za jakou cenu. Vždycky to stojí za to krásné očekávání a pohled na stvoření, tolik úžasné a dokonalé a hlavně vaše.
Hele zelená, tak jedem. Ještě jednou to chci zažít, za rok za dva. Už teď se těším…

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 12.03.13 07:50

Děti si nás umí omotat kolem prstu od narození. Teď na tebe platí úsměv a počkej až bude umět mluvit. Až v bytě udělá hrozný bordel, něco provede… ale pak přijde a řekne: „mami, já tě mám tak rád“, zamrká očíčkama a přitulí se. A bude po všem zlobení a nadávání, protože tyhle slovíčka stojí za to všechno, co nám prťata vyvádějí ;)

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 12.03.13 08:18

Krásně a vtipně napsané :)
A hlavně ze života :)

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 12.03.13 10:42
:palec:
 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 12.03.13 11:25

Moc hezký deníček :palec:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 12.03.13 11:39

Joo krásný deníček…proste realita s uspechaneho dne s miminem…moje mala má teď hystericky období…nemůžu se hnout ani na metr bez toho aby rvala, ani si už nehraje sama…musím byt u všeho já nebo někdo jinak je hystericky pláč…ach jo snad brzy usne…hihihi

 
helbell
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 12.03.13 12:46

Až na tu krizi deníček o nás :palec: :D

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 12.03.13 14:59

Musela jsem zamáčknout slzu, hezky jsi to napsala  :potlesk:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 12.03.13 17:07

Krásně napsané! těhotenství je nádherné období, plné očekávání a nových věcí, a pak když tu máme naše malá zlatíčka tak je to strokrát jiné a přitom taky nádherný! každý den je jiný! mám 9měsíčního klučíka a taky plánuji další. prý na císaře se v dnešní době může mít i 4 děti… tak budem přemýšlet:) :hug:

 
chatwenna  12.03.13 22:56

Báááájo! :)

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 13.03.13 21:57

Pěkný ;)

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 14.03.13 18:53

Moc krásné :-) Slzičky mám na krajíčků. A našeho Dárečka ještě asi na měsíc v bříšku. Už se neskutečně těším, až na mě mrkne a namaže si mě na chleba :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama