Opravdu jsem tak špatná máma?

Rodičovství

Díky nedávno založené diskuzi jsem se rozhodla napsat svůj deníček. Je mi 19 let, s přítelem jsem krásné 3 roky. Máme spokojené (alespoň se tak tváří) dvouleté dítě. Ano, počítáte správně. Po pouhých 3 měsících od seznámení jsem otěhotněla.

Od školky byl můj sen vystudovat dobrou školu, být ve svém oboru úspěšná. Ale člověk míní, osud mění.Seznámila jsem se s přítelem, je o 12 let starší. Byla jsem poblázněná. Milovali se. A i přesto, že jsem brala HA, jsem otěhotněla. Zjistili jsme to, když jsem byla ve 3. měsíci. Za celou dobu mi nebylo zle, menstruovala jsem jako každý měsíc. Tudíž nebyla jiná možnost, než si dítě nechat.

V tu chvíli se mi zhroutil svět, plakala jsem, nechtěla jsem žít. Rodiče z toho nadšeni nebyli vůbec. Otec se mnou na nějakou dobu přestal komunikovat. Časem jsem se s tím srovnala já i rodiče. Věděla jsem, že můj přítel bude skvělý otec, dokáže se o „nás“ postarat. Neskutečně moc se těšil. Pomalu jsme nakupovali výbavičku a já se na svou princeznu těšila čím dál víc.

Porod byl nádherný zážitek. Opravdu jsme všichni strašně moc šťastní. Nikdo z nás neřešil, že je mi necelých 17 let. Na ulici mě lidi občas zastavili s tím, že jsem si zničila život, slyšela jsem, jak sem nezažila nic krásnějšího. Lidé se o mně baví v MHD. Ale proč? Čím jsem si život zničila? Copak jde zničit si ho dítětem? V žádném případě.

Dovoluji si tvrdit, že jsem máma dobrá. Nejsem dokonalá, ale o to ani nestojím. Naše dcera má tolik lásky, jako děti starších maminek. Má vše na co si vzpomene. Má úplně stejné zázemí jako děti od starších rodičů. Tak proč bych měla být odsuzována? Jenom proto, že jsem se v 16 letech musela postavit na vlastní nohy, poprat se s osudem a být schopná vychovávat dítě? Ano, musela jsem dospět rychleji než moje vrstevníci. Musela jsem na chvíli přerušit školu. Ale to přeci neznamená, že bych byla špatná.

Upřímně… jsem ráda, že osud chtěl jinak a já již od svých 16 let uvažuji jako dospělá osoba. Jsem ráda za to, že jsem se musela vzchopit a osamostatnit se, musela jsem se naučit vařit, naučit hospodařit s penězi. Ano, jsem ráda, že jsem se v 16 letech MUSELA stát dospělou. I když mi „utekly“ diskotéky, různé akce s kamarády. VŮBEC nelituji toho, že jsem se v 17 letech stala matkou.

Naše holčička je pro nás to nejcennější, je to naše štěstí. Občas si postesknu, že nemůžu jen tak odletět na rok do Anglie, nemůžu si splnit úplně všechny své sny, ale pak příjde to naše zlatíčko, obejmeme mě a veškerý smutek je ten tam. Ona mi stála/stojí za to, abych něco obětovala.

Rozhodně si nemyslím, že bych byla horší máma než žena, která má dítě ve 30 letech. Opravdu to není jen o tom věku, ale hlavně o tom, jak si to člověk srovná v hlavě. Nestojím o nějaký soucit, odsuzování. Ale o to, aby všichni pochopili, že ne všechny mladé (opravdu mladé) matky, jsou nezodpovědné :wink:

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ivčis  28.07.11 08:20

Krásný deníček, dívej mnohdy je mladá matka lepší než starší. Je mi 16 s přítelem (22) jsme spolu 3 roky a ja kdyby mi to „roky“ dovolily tak mám mimčo hned, myslím si že bych to zvládla. Jsem tu na emiminu snad každý den ráno a pročítám nové deníčky. Opravdu si mimčo moc přeji ale chtěla bych aspon dodělat 3letý obor a pak to třeba zkusit.

 
ejmy
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 28.07.11 08:39

Mně je čerstvých 19, syn se mi narodil před pár dny. A s přítelem (22) jsem skoro 11 měsíců, čili jsem otěhotněla měsíc po seznámení. Taky jsem slýchávala takové věci, jakože jsem si zničila život, že o hodně přicházím, že si to mám dobře rozmyslet. Ale co je na tom k rozmýšlení, když ve vás roste nový život a vy ho cítíte?! Zezačátku bylo těžké pro mě, pro přítele a i pro okolí přijmout fakt, že přivedeme na svět potomka. Ale nakonec se mi dostalo od rodiny i od přátel tolik potřebné podpory a pomoci, že jsem všechno zvládla, dokonce i maturitu v 8. měsíci :) Neposlouchej ostatní, ty sama víš, že jsi pro malou ta nejlepší maminka na světě. Je úplně jedno, jestli je ti 16, 25, nebo skoro 40. Pokud své dítě miluješ, položila bys za něj život a dokážeš mu dát to, co potřebuje, jsi skvělá matka, ať si každý říká co chce :)

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 28.07.11 08:47

Moc krásně napsaný deníček. Myslím že matka která má dítě v 16 nebo 17 může být mnohem lepší než ta v 35…není to vůbec o věku. Lidi kolem budou vždykcy nepřejícní a pomlouvační…
Obdivuju holky, který když do toho v mladším věku spadnout tak si dítě nechají!!! Protože jsou to zodpovědné a dospělé osoby, byly dost zralý na to mít sex tudíž i na možnost mít dítě. Holčiny který od 14 střídaj na kadžý diskotéce jinýho a pak otěhotní a dají „to“ pryč, ty bych s prominutím vyliskala.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 28.07.11 08:55

Moc pěkný deníček!
Myslím si že je úplně jedno kolik komu je, někdo je vyspělý v 16 někdo ani ve 30ti není schopen chovat se dospěle.
Hele mě je 23 před 6ti dny se mi narodil synček! Je to nejětší zázrak na světě a i když nebyl „v plánu“ je rozhodně chtěný a milovaný! A slyšela jsem kolikrát že jsme měli ještě počkat, že je to brzo. Dokonce nad mým taťkou ohrnovali jeho kamarádi nos, že bude mladej dědek (48, no co kdo stojí o 60tiletýho mrzutýho dědka!!! :zed: ) Nedělej si starosti s lidmi co odsuzují, neznají tě a nemůžou tušit jaký štěstí tě potkalo! takže na ně klidně příště vyplázni jazyk aby viděli jak jsi OPRAVDU NEDOSPĚLÁ :palec:
Držím palečky do dalšího života :hug:

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 28.07.11 09:03

Evi, tvůj malej má 48 letýho děděčka, můj malej má 46 letýho strýčka :mrgreen: S bráchou jsme od sebe 20 let :nevim: Mýmu tátovi bylo 43, když já jsem se narodila, dnes je mu 69, ale rozhodně to není mrzutej dědek. Z malého je „posranej“ :mrgreen:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 28.07.11 09:09

Moc krásně napsaný deníček :potlesk: :potlesk:

A na kecy okolí se vykašli… máš zdravou a krásnou holčičku, milujícího partnera a to je důležitější, než „pařby“ a diskotéky.

Mně se syn narodil ve 21 letech, ale slýchávám dodnes podobné věty. Reaguju na to slovy, že jsem si užila mateřství na 200%, dala synovi (doufám) štastné dětství a užívám si ted, kdy je mi parťákem na výlety, hory, sport a klidně na tu diskotéku můžu zajít, protože už ho můžu nechat samotného doma (pořád mě někam vyhazuje :lol: ).
Můžu studovat, aniž bych měla pocit, že se mu plně nevěnuju ;-)

Prožít se svým dítětem jeho štastné dětství je víc, než užít si úlety, diskotéky a kdo ví.

A kdo ví, třeby do té Anglie pojedeš… třeba za pár let, a sen se splní :palec: :palec:

 
BabyNicole
Kecalka 388 příspěvků 28.07.11 09:35

A ja se pridavam me je 19, a muj tatka je dedeckem ve 40, uz se s tim taky srovnal a na vnuka se tesi :palec: :-)

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 28.07.11 10:16

Myslim si, ze mit mladsiho dedecka je vyhoda. Tchanovi je 72, tchyni o 5 mene a uz nemuzou pohlidat tak jak by chteli, chybi jim energie a tchyni to nekdy docela mrzi. Prvni ditko jsem mela ve 22 vubec toho nelituji, manzel je o 17 let starsi, takze jsem nechtela cekat az az, ale chtela jsem aby si deti uzil a hlavne jim v te energii stacil. Mame krasne 3 ditka ktere nadevse milujem a tchan je z nich posranej, i kdyz ze zacatku manzelovi domlouval at si deti nedela, ze je na ne uz starej…
Myslim si ze mlade maminky maji na ditko vice energie a vice se mu venuji..

 
Minki  28.07.11 10:23

Vidím, že jste tady samé mladé maminky, takže ja starší Vám mohu jen říci, že dnes s odstupem času vám závidím.....v době kdy budete mít děti soběstačné budete zralé a krásné ženy a budete mít vlastně život před sebou.....což dnes já vidím, že je mnohem lepší než mít dítě v 35. Mít dítě ve 30 tak vám zase spousta lidí řekne no konečně, už někoho našla a už konečně se usadila :o) Tak vidíte, že je to jen o lidech, lidé přející s vámi budou mít radost, lidé mrzutí si vždy na vás něco najdou a je jedno, zda je vám 20 nebo 35 :o)
přeji vám krasné mateřství…

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 28.07.11 10:25

Jsi sikulka sikovna a rozumna a ta laska, co ted davas male, se ti jednou 100 x vrati. Treba se pak opravdu budes moct venavat tomu, co jsi chtela v zivote delat, bo na to budes mit porad dost sil.
Ja u tech svych 2 rarachu nekdy opravdu lituju, ze sem si je neporidila driv nez pred 30,ze by na ne bylo opravdu vic energie, ale proste ke mne driv asi nechteli - neslo to :-(

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 28.07.11 11:01

Ahojky vůbec nejsi špatná matka. Já jsem s přítelem už 9 let a teprve teď máme ročního kluka. Ber to tak dokud dítě prospívá a vyvíjí se tak jak má tak jsi dobrá matka. A nikdo není dokonalej a ani prarodiče. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . A ostatní ti můžou být u p..... :mrgreen: :mrgreen:

 
vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 28.07.11 11:24

ahoj, držím palce§
z tvých slov je znát, že už jsi vyzrálý člověk a tvá holčička nemůže mít lepší matku…budeš to mít v mnoha věcech složitější - přeci jen škola se s dítkem asi dodělává hůř…ale pokud budeš opravdu chtít, tak to zvládneš… Zase budeš mít ve 40 letech už "splněnoů a budeš mít svůj klid - budeš moct cestovat a spoutu věcí dohnat.
Nic nemá větší hodnotu, než zrdavé a šikovné dítě.
btw… v okolí znám matky hodně přes 30, které by snad ani děti mít neměly…zcela o věku to prostě není.
mějte se všichni krásně a ať vám vztah s partnerem klape!

 
nikuskatko  28.07.11 11:41

Ahoj pekny denicek.No v dnesni dobe je to opravdu tezky,vsichni hned odsuzuji,takze to budes muset nejak zkousnout a at si kdo chce co chce rika,hlavne ze ty vis,ze jsi dobra mama.kdybys pochybovala sama o sobe,bylo by to slozitejsi.mne je 22,ale vypadam mladsi,ver mi,ze vidim,jak se za mnou lidi otaceji a blbe koukaji.ze zacatku jsem to resila,ale pritel mi rekl,ze se na to mam vykaslat,ze oni vedi houby,hlavne kdyz my jsme stastni.ted se tim ridim a obcas jen hodim vrazedny pohled a oni hned ucuknou:) budte spokojeni a at se vam dari

 
SandraS
Závislačka 3017 příspěvků 28.07.11 11:43

Ahoj, napsalas krasny denicek a opravdu je z neho znat, ze jsi vyspela a mas to v hlave srovnane, znas klady a protiklady. Ja teda nechapu, kdyz nekdo rekne: Na mimi je jeste brzo, jeste si „uzivej“ ! To je jako lepsi se po nocich flakat a mit na druhy den kocovinu ??? :nevim: Taky se pripojuju k nazoru, ze o veku to urcite neni, proste nekdo je vyzraly uz driv a taky - pro ty, co planuji mimi mlade - proste nekomu ty hodiny zacnou tikat driv !
Tak hodne stesti do zivota :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 28.07.11 11:47

Dobré mámy se nepoznají podle věku, jsi toho jasným důkazem :palec: :palec: :palec: Pěkně napsáno, a je na tom kus pravdy.

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 28.07.11 11:54

Nádherně napsaný deníček :potlesk: :potlesk:. Je jedno kolik je ženě, když má dítě, důležité je jestli ho skutečně miluje! A to Ty rozhodně jsi! Tak nedej na řeči ostatních, někdy je to jen pouhá závist :wink:

 
nepřihlášená Verca182  28.07.11 12:57

Plně s tebou souhlasím! Lidi dokážou být zlí.. I já, ač jsem rodila ve dvaceti a Domča je tu taky ‚omylem‘, jsem slyšela, jak si neužiju mladí a tak.. ale já si život dokážu užít i s dítětem. Jezdíme na vylety, vídám kamarádky, když chci jit na nejaky koncert, tatinek se postará. Jak jsi psala, kvalita maminky nezávisí na věku, ale na vyspělosti duševní. Užívej si život s vaší holčičkou a na lidi kašli:-*

 
E.K.L.
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 28.07.11 13:38

Hezký deníček. :palec: Vím, na které diskuze narážíš, trošku jsem je pročítala. Nevím, proč by ti mělo záležet na názoru cizích lidí, kteří tě neznají, neví, co cítíš a nikdy to nepochopí. :nevim: Sama píšeš, že jsi šťastná, máš šťastnou rodinu, šťastné dítě, a je snad jedno, kolik ti je let, je to tvůj život, tvoje rozhodnutí a nikdo jiný by ti do něj neměl mluvit a už vůbec by tě neměl za ně soudit. :wink: „Dokonalá máma“ - co to je?! :mrgreen: :lol: Lidé se moc starají o životy těch ostatních místo o své vlastní. :roll: Já tedy „mladá“ maminka nejsem, je mi 30, první mimi jsem měla v 27. Na „17“ vypadám :lol: , když jdu s dětmi, lidé se po mně otáčí a kroutí hlavou. Neznají mě, ale už soudí. :-? Podle toho, co píšeš, jsi určitě skvělá mladá maminka. :kytka: Přeji ti hodně štěstí. :mavam:

 
šóšannáh
Kelišová 5799 příspěvků 28.07.11 13:43

ahojky
jestli někdo říká, že mít dítě je zničený život, pak lituji toho, kdo to říká :roll: jak že sis neužila život, vždyť prcek vyroste a ty budeš v perfektním věku si užívat :wink: Lidé jsou svázáni předsudky :roll: každý věk má své pro a proti, dobrou matkou může být každá žena bez ohledu na věk :wink: Užívej si a na mínění lidí, na kterých Ti nezáleží, se vykašli :wink: :palec:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 28.07.11 13:52

Dobrá máma se nepozná podle věku :lol: může jí být 17ti leté holčina ale i 40ti letá žena.Záleží na tom,jak to má srovnané v hlavě.Bohužel znám maminky,kterým je 30let a rozum nemají žádný.Takže se vykašly na pomluvače a žij si svůj krásný život.

 
Bobbka
Stálice 55 příspěvků 28.07.11 14:04

Ja otehotnela v 17 letech,ma­turovala jsem s trimesicnim miminkem,taky jsem se musela rychle naucit varit,starat se o mimco,o domasnoct a vse co je s tim spojene,synovi bude za pul roku 18 a tvrdi,ze je rad,ze mam mladou mamu a ze je ta nejlepsi na svete :-).Podotykam,ze si se synem fakt rozumime,takze…vsechno ma sve vyhody.Na baby v MHD se vykasly,oni tvuj zivot neziji a tobe to tak vyhovuje,takze neni co resit.

 
Lucy_VM
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 28.07.11 14:10

Ahojky!Máš pravdu,vůbec to není o věku! :kytka: Kolikrát může mít ženská 30 let a neví co se sebou natož s dítětem a stejně tak 16letá slečna může být skvělou maminkou! :hug: Taky tě obdivuju jak ses k tomu postavila… :palec: :palec:
Já jsem s přítelem už od 16 let.Na své 22 narozeniny jsem plánovaně otěhotněla a narodila se mi krásná holčička! :huban: I přesto že jsme oba dávno pracovali,bydleli spolu a o dítě se snažili i teď občas slyším že bylo brzy!Samozřejmě je to hloupost,protže jsme si oba užili dost a naše dcerka je to nejkrásnější co nás v životě potkalo,opravdu jsem ani na chvíli nezalitovala!! :hug: :srdce: Na takové řěči se proto úplně vykašli…!Každý má mít dítě když si ho sám přeje a pokud svou dceru miluješ potom není co řešit!! :wink: :hug: Hodně štěští! :kytka: :mavam:

A mimochodem,naše Vanesska má 41 letého dědečka i babičku dvě 4leté tety a strejdu,který je o pouhých 9 měsíců starší než ona! :mrgreen: :wink:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 28.07.11 14:13

jsi skvělá, úžasná, předevčírem mě tady nadzvihl a zamrzel jeden deníček, no spíše než ten deníček, reakce maminek
a tohle mě úplně pohladilo po duši :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
sněhurka a nelinka
Nadpozemská drbna 28878 příspěvků 28.07.11 16:14

Ty jo, máš můj velký obdiv, z Tvého psaní psaní je poznat, že si vyspělá :palec:
Já měla malou ve 20 a neplánovaně, ale neumím si představit, že bych měla mimčo ještě dřív, byla sem telátko, klobouk dolů :palec:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 28.07.11 16:49

zaletnice nádherný deníček! :huban: Máš to v hlavě srovnané lépe než mnoho starších matek! :palec: Takže ode mě :hug:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 28.07.11 18:09

ahojiky krásný deníček mě se také v 17 letech narodili ale dvojčátka mám dvě nádherné holčičky takže vím o čem mluvíš že si vykládaly však co oni to žřivit a šatit nebudou tAkže co

 
Kačka V.
Kecalka 446 příspěvků 28.07.11 18:52

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
krásně napsané!!!
Nezáleží kolik je ti let, hlavně že se ty sama na to cítíš. Je mnoho starších matek a nejsou schopné se o své dítě postarat!

 
zaletnice
Povídálka 32 příspěvků 28.07.11 19:11

Všem děkuji za reakce.

Mě osobně je do lidí putna. Nezajímají mě. I když ty pohledy příjemné nejsou. Je to můj život, kterýmu velím já, nikdo jiný.
To, že mě někdo odsuzuje vypovídá o jeho charakteru.
Napsala jsem deníček hlavně kvůli těm, co nedokážou pochopit, že i 16letá holka se o dítě dokáže postarat. A někdy lépe, než starší (dle některých dospělá) žena.
Chtěla jsem ukázat těm „chytrolínám“, že opravdu to není o věku, ale o psychické vyzrálosti.
Ano, byla jsem tele, dělala jsem kraviny, ale ze dne na den jsem se změnila. Dnes si ťukám na hlavu, když vidím 17leté holky jak se hihňají každé blbosti. Nedokážu pochopit, že jsem byla taky taková trubka :mrgreen: Život se dítětem nedá zkazit. Myslím, že děti jsou jen radost a to největší štěstí, které může rodiče (zvláště ženu) potkat.
Jsem ráda, že jsem neměla možnost se rozhodnout jinak. Možná bych kvůli těm špatným reakcím připravila svoji princeznu o to štěstí být mezi námi. Mohlo to totiž dopadnout taky tak, že v těch mých plánovaných 35letech mít dítě, nebylo možné…
Jsem vděčná za to štěstí, které mě potkalo a to ať si říká kdo chce, co chce :jazyk:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 28.07.11 20:04
:hug: :hug: :hug: :hug: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:
 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 28.07.11 20:38

Ne nadarmo se rika, ze zivot te nauci a tobe to jen prospelo! Vyprdni se na ostatni, oni nemaji nic spolecneho s vychovou tveho ditete. Znam matku, co mela dite skoro ve 40 a byla to totalni tragedie, takze preji hodne stesticka cele tve rodince!

 
žirafííí  28.07.11 20:47
:potlesk: :potlesk: :potlesk:

Krásné,souhlasím s tebou :palec:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 28.07.11 20:59

munenka Je fajn, že tchán děti zbožňuje, ale „POSRANEJ“ to asi nebude. :lol:

Příspěvek upraven 28.07.11 v 21:02

 
sandrea3
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 28.07.11 21:04

Moc hezky napsané,fandím ti :-)
Mé mamce bylo taky 17 let a ťaťkovi o 11 víc,když jsem se jí narodila a myslím,že mě vychovali dobře a nikdy mi nic nechybělo,nikdy jsem nestrádala :-D Máme spolu skvělý vztah a s mamkou jsme spíš kamarádky než dcera/rodič.A vždyc­ky jsem byla ráda,že mám mladou maminku,holky mi to záviděly :lol:
Takže takovéhle narážky být tebou moc neřeším a všem vám -náctiletým maminkám držím pěsti.

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 28.07.11 21:18

Moc nechápu,proč se tady obhajuješ.Jestli jsi spokojená,tvoje dítě je spokojený,tak co řešíš?Nějaký blbý drby? Lidi si vždycky něco najdou,tak se na to prosímtě povznes.Navíc si nemyslím,že bys něčeho měla litovat.Když máš dítě v 16,tak zase až tvojí holce bude 16,tak tobě bude teprve 32,tak proč bys nemohla letět do Anglie pak?

 
zaletnice
Povídálka 32 příspěvků 28.07.11 21:27

Zelvicka2003, tady nejde o moji obhajobu. Ale narážím tímto na diskuze, se kterýma se zde roztrhl pytel.
Mě opravdu cizí lidi nezajímají. Jen jsem chtěla, aby si i ostatní (ať už odsuzují nebo ne) přečetli, jak to chodí u 17leté holky, která se stala mámou… :wink:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 28.07.11 21:31

Moc krásně napsaný deníček. jediné co ti k tomu mohu říct vykašli s na okolní svět, oni tvůj život nežijí. Já jsem svého prvního syna měla ve 21 letech a taky se mi stávalo že mě dost lidí odsoudilo a nejhorší na tom bylo že i matka a dost příbuzných. Dnes je mi 25 let čekám svého druhého chlapečka a rozhodně toho nelituji dospěla jem již dávno diskotéky jsem nikdy nevyhledávala a neláká mne to ani teď jud se sem tam pobaivt to ano ale i tak je to pro mne vzádlená záoležitost. Žiju pro své děti manžela a druzí ať si soudí člověk nikdy neví co potká či potkalo je. A na to kolik je ti let to zývládáš výborně.

Pro srovnání moje bývalá švagrová měla taky 16 let malej se jí narodil v 17 letech ale rozhodně se k tomu nepostavila jako ty mého švagra využila aby si ho udržela kvůli dítěti a dnes?? Sice se vzali ale do roka šli od sebe malý je v její péči podle mne je zanedbaný ona se o něj nestará vymetá hospody a rozhodně se nechová jako matka na ní by si měli poukazovat jako první.

Držím ti palce aby jste všichni byli hlavně zdraví to je to nejdůležitější do budoucna určitě dostudováno mít v něco v ruce se vždy hodí a kdo ví tak třeba i sourozence jedináčkům často bývá smutno .

Budu na tebe myslet a pamatuj na každého jednou dojde. je to tvoje volba, život a všem okolo do toho je naprosto houby (slušně napsáno) :srdce: :srdce: :srdce: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 28.07.11 21:56

Ahoj, moc hezký deníček!!! Když jsem přes HA otěhotněla a to mi prosím bylo 21! a s přítelem jsem byla 4,5roku, taky jsem si od pár lidí vyslechla, že si kazím život. Naštěstí rodina byla ráda, nevím jak dnes už manželova, ale moje určitě moc.
Taky si myslím, že to není o věku, ale o tom, umět si to v hlavě srovnat a něco obětovat. Za to ti prckové přece stojí… :huban:
Každopádně, jsi fakt dobrá, v 17 rodit. V tu dobu jsem z toho já měla panickou hrůzu, která mě v těhu naštěstí úplně přešla a já se těšila, až budu zase moct spát na břiše:-D Máš můj obdiv.

 
debbbie
Kecalka 190 příspěvků 28.07.11 23:11

mě je taky 16 a jsem těhotná takže mě tvůj deníček moc potěšil :)

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 29.07.11 12:06

Moc krásně napsaný deníček…normálně mi i slza ukápla…držím palce a přeji hezký, spokojený a šťasný život i nadále :kytka:

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 31.07.11 14:17

krásně jsi to napsala :srdce:

 
žampion
Závislačka 3453 příspěvků 01.08.11 12:34

:palec: :palec: :lol: :lol: o věku to vůbec neni, některé ženské nebudou dobré matky ani v… nikdy a jiné to prostě v sobě mají/nebo to najdou okamžitě :mavam: :mavam: :mavam:

 
kacafazolka
Echt Kelišová 9213 příspěvků 01.08.11 22:27

Děkuji ti za tenhle deníček ..... poslední dobou tady přemýšlím co je to za svět,kde se schvalují potraty a nepříjímá se zodpovědnost. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: jsi nejen výborná máma , ale i nádherný člověk.Přeji tobě i celé tvé rodince jen štěstí a hlavně zdraví......Jsi vyspělejší než většina starších žen........ :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Kaariin
Nováček 6 příspěvků 15.09.11 15:55

Mi bude po Vánocích 18 a mám čtyřměsíčního chlapečka :-))

 
Trhnisinohou
Povídálka 21 příspěvků 17.09.11 08:16

Musím se přidat k věčině.DĚNÍČEK MÁŠ NAPSANÝ OPRAVDU NAPROSTO ÚŽASNĚ :palec: :potlesk:
Máš můj hluboký obdiv jak vše zvládáš a hlavně jak se na ty řeči okolí díváš s nadhledem.Vaše malá má štěstí že se narodila právě Tobě :hug:

 
Markittka
Extra třída :D 14599 příspěvků 17.09.11 09:08

Pěkný deníček.

J8 měla starší v 19, otěhotněla jsme v 18 po 1,5 ročním vztahu. Naši šíleli, táta mi málem nešel na svatbu. NO s odstupem vidím, že svatba byla pěkná hovadina a měla jsme zůstat svobodnou matkou - ale to sem nepatří.

¨Teď jsem mámou podruhé v 32 letech. Teď si to mnohem víc užívám, vychutnávám. Tehdy to bylo vše hektické, uspěchané, spoustu jsme se musela rychle naučit…

Vypadala jsem mladší, čili jsme taky na ulici poslouchala takové jako "mami podívej, té ještě není 17 a jak už má velké dítě (bylo mi 20 a byla to babička s mladou maminkou a miminkem)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama