Plná náruč

Rodičovství

Spousta lidí mi psala a vyžádala si šťastné pokračování mých dvou deníčků Jednou si tě zase pochovám a Maminko, posílám ti andílka. Tak tady ho máte, jeden krásný Happy end. :)


5 komentářů


4 komentářů

3.10.2016 (pondělí)
Rok se s rokem sešel, předevčírem by měl Matyášek první narozeniny. A já najednou sedím na poslední kontrole v porodnici.

„Tak, maminko, vše v pořádku, 6.10. v poledne příjem a v pátek ráno uděláme sekci.“

Najednou mi to dochází, 367 dní pláče, strachu, snahy si užít, že se blížíš na svět TY. Vše mám v mlze, jako bych se dívala na divný film a ne na poslední rok svého života. Najednou jsi jen Ty, žádný smutek, strach, bolest, jen Ty, já a tatínek. Vidina toho, že za 4 dny budeš s námi a budeme kompletní rodina.

5.10.2016 (středa)
Nervozita přichází, mlha opadá a mě dochází, co se vlastně děje. Neskutečně se na Tebe těšíme, pořád nevěřím, že za 48 hodin už budu v nemocnici čekat na Tvůj příchod. Nervozní je i táta, těžko říct, jestli z toho, že poprvé tak dlouhou dobu budeme od sebe, nebo že je tohle poslední večer, kdy na Tebe mluví do bříška a ty se v klidu vrníš.

Opět dostáváš škytavku, tak jako každý večer, naše malá škytka, říká ti tatínek, směje se a já jen vidím lesknoucí se slzy štěstí v jeho očích. Miluje tě tak moc a tak moc se bojí, aby zvládl být dobrým tátou pro svou malou opičku. Tatínek spokojeně usíná, já nemůžu, jsem až moc nervozní, tak tě jen hladím přes bříško, dokud nepřestáváš škytat.

6.10.2016 (čtvrtek)
Je půl páté ráno, táta právě odjel do práce a já už nemůžu usnout. Píšu Tvým tetám z říjňátek, babičkám Radunkám a po 250. přerovnávám tašku. Dnes je to náš poslední den, kdy my dvě tvoříme jedno tělo. Poslední den, kdy vnímám každý Tvůj pohyb. Cháronek cítí, že se něco děje, nehne se od nás ani na krok, jakoby se bál, že odejdeme napořád. Strašně rád leží u bříška a poslouchá, jak si v něm plaveš už od prvních dnů, co ses začala vrnět. Bude to pro Tebe ten nejlepší parťák, kamarád a ochránce.

Po obědě přijíždí táta domů. Dáváme si poslední jídlo jako budoucí rodiče, jen my dva, dostává poslední pokyny a vyrážíme směr porodnice. Dlouhé slzavé údolí při loučení na pokoji, nechce se mu od nás, nejradši by byl s námi nonstop, aby měl jistotu, že jsme v pořádku. Oba máme strach, oba jsme nervozní, plní lásky vůči tobě. Tak moc tě milujeme, opičko naše.

Tatínek odjíždí domů, přijede hned ráno, ještě před porodem, aby s Tebou byl od prvních chvil. Jdu na poslední vyšetření a dozvídám se, co bude. V 8:30 plánovaná sekce, pak 24 hodin na JIP a pokud bude vše v pořádku, tak v úterý domů. Vše bude v pořádku, vím to, v úterý pojedeme domů a budeme šťastní.

Tatínek s babičkou a dědou budou celý víkend chystat Tvé věcičky, montovat postýlku a slavit ten velký zázrak Tvého příchodu na svět. V úterý půjdeme domů a začneme žít náš nový život, ve kterém na Tebe bude dohlížet shora andělský bratříček. Bratříček, o kterém ti jednou budu vyprávět, jak moc byl krásný, vůbec neplakal, měl stejný nosánek jako ty. Jen spinkal tak moc, že po dnech usnul nadobro, ale abychom se netrápili, tak nám do roka poslal Tebe. Tebe Klárinko, kterou tak moc zbožňujeme a pro kterou žijeme od doby, co jsi měla 2 mm.

Tohle je náš poslední večer. Ráno mi tě dají do náruče a já slibuji, že se o Tebe vždy postarám, vždy v naší náruči budeš v bezpečí. Slibuji, že budu dobrá máma, tak jako babička byla dobrou mámou mě, nedovolím, abys někdy byla nešťastná a nebo ti někdo ublížil.

Dobrou noc, opičko naše, zítra, už zítra změníš tento svět.

7.10.2016 (pátek)
Je půl 6, chystám se na přípravu. Za chvíli jsi tu. V 8 přijde paní doktorka z anesteziologie, ptá se na důvod císaře. Vyprávím ji o Tvém bráškovi a svém velkém strachu o tom, že by se něco při normálním porodu pokazilo. Je úžasná. Sice mi hned vymluví spinální anestezii a doporučí celkovou, ale vše mi vysvětluje. Sice tě uvidím až po dvou hodinkách, ale tatínek tě bude mít celou dobu u sebe. Poslouchám ji.

Vzápětí chápu, proč mi to doporučila. Jen co vidím sál, rozklepou se mi nohy, vytrysknou slzy a mám chuť utéct. Odpusť, že jsem tě nedokázala porodit normálně Klárinko, že mi to strach nedovolil, ale právě proto, že tě už teď miluji víc než vlastní život, ten strach překonat nedokážu. Paní doktorka je úžasná, okamžitě si se mnou začne povídat o něčem jiném, vypráví mi své vtipné historky, klidným hlasem popisuje, co se bude dít, jako bych šla na vyndání zubů. Přichází lékaři, přeje mi dobrou noc a já usínám.

„Paní M., vstávejte, Klárka je v pořádku, je moc krásná, 2830 g a 49 cm, teď ji má tatínek, až se pořádně proberete, tak za vámi po kontrole přijedou.“

Probírám se, vidím na chodbě tvého tátu. Jak brečí štěstím, hned mě chytá za ruku, doprovází do výtahu, uklidňuje, že je vše v pořádku, líbá na tvář a já znova klidně usínám. Přijde za námi odpoledne a budeme spolu všichni.

Probouzím se na JIP, hned přichází doktoři, jsou skvělí, jen mě kontrolují a dávají pokyn..

JE TO TADY. Přivážejí tě. Jsi tak nádherná, dokonalá, nejkrásnější miminko, jaké jsem kdy viděla. A jsi tak moc podobná bráškovi. Dávají mi tě do náruče, mluvím na Tebe a ty se ke mně hned choulíš. Přijíždí tatínek, brečí štěstím, nemůžeme uvěřit, jak moc jsi dokonalá.

Vozí tě vždy po dvou hodinách, hodinu mi tě nechají, zkoušíme kojení, mazlíme se, pak odpočívám. Nemůžu se dočkat, až půjdeme domů.

**8.10.2016 (sobota)*
Hned ráno zkouším vstát, ale tělo neposlouchá a já omdlívám. Kvůli tomu nemůžu hned za Tebou, ještě dnes musím bohužel zůstat tady. Je mi to strašně líto. Odpoledne ale přijíždí zase tatínek, přivezl i babičku s dědou. Slzavé údolí č. 2. Nejradši by tě samou láskou snědli. Návštěvy mě nabijí energií, jen co odejdou, tak s pomocí porodní asistentky vstávám a zvládám sprchu. Bolí to, ale žene mě touha být už s Tebou. Hned ráno jdu díky tomu na pokoj a budu tě mít u sebe. Hurá! :-)

Hodinu mi večer prospíš v náručí, nemůžu se dočkat rána. <3 Odnášejí tě a já usínám. Dobrou noc, má princezno. <3

9.10.2016 (neděle)
Zlobí mě tlak, ale zvládám to! Vyndavají mi dren, cévku a kanylu, je 10 ráno a já jedu za Tebou. <3 Zvládám se vykoupat a hned jsi tu. Přikládáme, saješ, jsi skvělá, ale trápí tě bříško, takže poprvé slyším, jak moc umíš křičet. Na oběd přichází doktorka, zeptat se na Tvého bratříčka, aby pohlídali, co vše navíc hrozí, ale jsi naprosto v pořádku. <3 Odnesou tě, jen na chvilku, ať se můžu v klidu najíst, prý tě jen přebalí, dokrmí, protože ubýváš, pomůžou od prdíků a hned přivezou.

V klidu si vybalím, najím a jdu psát slíbený deníček „Rok se s rokem sešel“.

10.10.2016 (pondělí)
V noci jsi se zvládla nakojit přes klobouček, je úžasné, jak jsi hodná, spíš, jíš, prdíš, nic jiného. Nejklidnější jsi, když přijede táta a vezme si tě do náruče. Už abychom byli všichni doma. Tak moc se těšíme, až budeme sedět v obýváku, drbat Cháronka a koukat, jak chrníš. Nebo spíš chrápeš? Jsi opravdu celá tatínek. :-)

11.10.2016 (úterý)
Jdeme domů! Je to jak sen, obě jsme na 100 % v pořádku, ty se máš krásně k světu, sice to kojení není stoprocentní, ale prospíváš a můžeme jít. Počkáme jen na papíry, mně zkontrolují jizvu a můžeme jet s tatínkem domů. Tam už čeká babička s dárky a Cháronkem.

Balím se, dáváme tě do auta, zavírám dveře a nasedám k Tobě.

Nový život právě začíná, jedeme domů.

Po roce prázdna máme plnou náruč štěstí.

Hodnotilo 55 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucy.Hra
Nováček 9 příspěvků 16.10.16 00:16

Mám slzicky v ocich. Jsem za vas tak moc stastna! Konecne jsme se dockaly :srdce: ohromna gratulace ke krasne a zdrave holcicce a moc se tesim, az vas s Adelkou uvidime :srdce: myslim na vas a jeste jednou- MOC MOC MOC gratuluju!!! :potlesk: :*

 
MyDestinka
Kecalka 181 příspěvků 16.10.16 00:19

Nádherný, moc gratuluji a přeji vám štěstí! :kytka:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 16.10.16 00:22

:srdce: krásný deníček. Jsem ráda, že můžu pod něj napsat první komentář. Přeji tobě i Klárince jen to nejlepší :kytka:. Zvládla jsi to skvěle a hezky napsala do deníčku. Určitě jsi inspirací pro další maminky, které čekají s nadějí na svou plnou náruč :hug:

 
xjuklickova
Závislačka 4493 příspěvků 2 inzeráty 16.10.16 00:23

:hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: :* :* :*
Vic štěstí poslat neumím. Uzivejte se. Moc silný příběh se šťastným koncem, nebo začátkem?

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 16.10.16 00:34

Velika gratulace! At Vam Klarka dela jenom radost!

 
semisova
Kecalka 343 příspěvků 16.10.16 00:58

Velikánská gratulace :kytka: k holčičce :srdce:

 
Poštolka J
Kecalka 373 příspěvků 16.10.16 01:18

Gratuluji, taky máme doma dcerku celou po tátovi a velmi často jí říkáme opičko. Jste moc statečná maminka.

 
Teresa.p
Kecalka 144 příspěvků 16.10.16 03:22

Krásné až mi běhá mráz po zádech. užívejte si malou. vše doma půjde jako po másle, když máte tak úžasného manžela a malá tatínka. hodně zdraví rodinko :kytka:

 
Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 16.10.16 04:04

Úžasný denicek plný lásky a štěstí, teď už bude jen dobře, uzivej si maličkou, deti jsou ten největší dar a váš :andel: uz na vás dohlédne a bude se těšit ze je jeho rodina zase konečně šťastná. Klarka je opravdu krásná :srdce: :hug:

 
Mexie
Závislačka 2880 příspěvků 16.10.16 04:25

Opět jsem si pobrečela u Tvého deníčku, tentokrát štěstím :srdce: moc Ti gratuluji, Klárinka je nádherná :hug: Přeji hodně štěstí dl života, ať se Vám daří :hug: :hug: :hug:

 
mmanolka
Kecalka 214 příspěvků 16.10.16 07:12

Přes slzy nevidím..tak jen obrovská gratulace ke Klárce, přeju vám už jen samé štěstí!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 16.10.16 07:16

:kytka: :kytka: :srdce: Gratuluju ke krásné holčičce

 
zazulka.j
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 16.10.16 07:36

Moc moc moc gratuluju :srdce: :srdce:. Mám slzy v očích. Krásně napsaný deníček. Bráška bude na Klárku dohlížet :hug: :hug:

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 16.10.16 07:44

Krasne :srdce: Moc vam to stesti preju :hug: A jeste jednou obrovska gratulace a Klarce preju do zivota jen to nejlepsi :kytka:

 
Alushka.S
Kecalka 192 příspěvků 1 inzerát 16.10.16 08:03

Tak jsem si hned ráno pobrečela. Moc krásný deníček!!! Vše zlé máte vybráno, teď už bude jen dobře! Přeju hodně štěstí a moc, moc, moc gratuluju. :kytka:

 
Yuliane
Ukecaná baba ;) 1267 příspěvků 16.10.16 08:46

Krasne napsane az mi dojetim tekly slzy pri cteni :srdce: moooc stesti vam holky preju :) :hug:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 326 inzerátů 16.10.16 08:47

Pěkný deníček :potlesk: Gratuluji k holčičce :kytka:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 16.10.16 09:00

Holcicko moje :hug: :hug: TY VIS :srdce: :srdce:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 16.10.16 09:11
:srdce: :srdce: :srdce:
 
Uživatel je onlinebelladonna
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 16.10.16 09:17

Krásně napsané a krásné miminko :kytka:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 16.10.16 09:18

Mám obrovskou radost a jsem moc ráda, že ses s námi podělila o pokračování svého příběhu. Přeji Tobě i Klarce hodně štěstí. užívej si to nejhezčí obdobi života naplno. :srdce:

 
Frnda
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 16.10.16 09:20

Já z Vás mám obrovskou radost holky, ale to víš! :hug: :hug: Hooooodně zdravíčka Klárce a to ostatní už příjde samo, lásky má doma mooooc! :srdce:

 
Lucka194
Kecalka 481 příspěvků 37 inzerátů 16.10.16 09:23

Váš příběh znám, moc vám ke Klarce gratuluji :kytka: :hug: :hug: :hug:

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 16.10.16 09:40

Jsi skvělá a statečná. Moc Ti to přeji. Ať vám dělá malá jen samou radost. :srdce:

 
Starlink01
Kecalka 146 příspěvků 16.10.16 09:41

Krásný denícek, až mám slzy v očích. Moc gratuluji ke Klarce a přeji ji do života jen to nejlepší a moře zdravi!!! Náš andílek odešel do nebicka 22.4. 2016, posílá nám také sestricku a já doufám, ze 1.4. 2017 bude mít nás příběh stejný konec jako ten váš :srdce: :srdce: :srdce:

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 16.10.16 10:19

Strašně moc gratuluji! A nedokáži ani napsat jak moc a moc vám to přeji!!! :srdce: Klárince do života hlavně spoustu zdravíčka a štěstí a spoustu sliníčkových dní a mnoho pozdravů celé rodince:-)

 
Kattynka000
Závislačka 2961 příspěvků 16.10.16 10:22

@Starlink01 určitě bude :hug: držím palce :hug:

@Lucy.Hra @MiaRimonta @renule121 @Yuliane @Jitusee @Frnda holky moje, víme :hug: :srdce: :hug: Děkuju za těch 12 měsíců podpory :hug: :srdce: :hug:

Díky všem :kytka: :hug:

 
123Soňa
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 16.10.16 10:34

Přečetla jsem dnes postupně tvé deníčky. Moc gratuluju a přeji vám moc, moc a moc zdravíčka. Vaše láska k dítěti z deníčků přímo sálá, jste a budete báječní rodiče!!!

 
panikockova
Závislačka 3451 příspěvků 16.10.16 10:45
:srdce: :srdce: :srdce:
 
svycarka
Kelišová 6894 příspěvků 16.10.16 10:46

:kytka: Hodne, hodne, hodne stesti!!!

 
Dorriana
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.10.16 10:48

@Mexie Je ahoj. Ja jsem s Klarinkou a maminkou byla na pokoji ve Vinohradech a je opravdu uzasna. Bartik ji okukoval, takze snad se jeste uvidime. Kdyztak napisu i SZ. ;)

 
Mexie
Závislačka 2880 příspěvků 16.10.16 10:50

@Dorriana juuu tak to je super, že se maminy z emimina takto potkaly v porodnici :) :srdce:

 
Lenka 80  16.10.16 11:35

Gratuluji a posilam obrovskou kopu stesti :-)

 
Kattynka000
Závislačka 2961 příspěvků 16.10.16 11:56

@123Soňa díky :hug:

@Dorriana určitě s tím vašim fesakem někam vyrazíme :hug:

@Lenka 80 :kytka: @svycarka :kytka:

Všem moc děkujeme :srdce:

 
Petulanka
Kecalka 218 příspěvků 16.10.16 12:09
:hug: :srdce: :hug:
 
valentynk
Stálice 95 příspěvků 238 inzerátů 16.10.16 12:13

Klárinka je úžasná. :srdce:
Přeji jí hodně štěstíčka a zdravíčka do života. :*
Ať dělá samou radost, užívejte každý den horozně to letí.

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 16.10.16 12:14

Opět jsem celý deníček probrecela. Moc a moc blahopřeji a přeji jen to nejlepší. :hug: :hug:

 
pe-terka
Extra třída :D 11590 příspěvků 16.10.16 12:44

Krásné! Moc gratuluju a přeji vám už jen samé štěstí… :kytka: Malá je nádherná :palec:
A už se těším, až podobný deníček napíše i Frnda :palec: :lol:

 
huwik
Stálice 87 příspěvků 16.10.16 14:33

Gratuluji :-).

 
chuanita
Kecalka 306 příspěvků 16.10.16 14:38

To je to nejkrásnější, co jsem tu četla :hug: tak moc ti to přeju :srdce:… Absolutně nemám slov, tak moc mě to vzalo. Hodně štěstí vám všem :kytka:!!!

 
Peczka
Extra třída :D 12575 příspěvků 16.10.16 14:41

Krasny denicek.
Denicek jsem probrecela.
Gratuluju ke Klarce :srdce:

 
Kattynka000
Závislačka 2961 příspěvků 16.10.16 15:14

:hug: všem strašně moc děkuji za podporu a krásné vzkazy :hug: :hug: :srdce: :srdce:

 
Nonsense
Stálice 99 příspěvků 16.10.16 15:25

První deníček u kterého mam slzy v očích a knedlik v krku…
Přeji, ať jste zdravé…

 
Martinka97
Stálice 55 příspěvků 16.10.16 16:17

Nádherné :srdce: moc vám gratuluji, jste úžasní :hug: přeji vám vše dobré, ať vám holčička dělá jen a jen radost :srdce: :hug: :srdce:

 
Bebuše
Echt Kelišová 7617 příspěvků 1 inzerát 16.10.16 16:26

@Nonsense líp bych pocity nevyjádřila, mám to stejně.

 
Sergej
Kecalka 179 příspěvků 16.10.16 17:09

Znám Váš příběh :hug:,gratuluji k holčičce a přejí hodně štěstí Vám všem :hug:

 
fiona313
Echt Kelišová 8944 příspěvků 16.10.16 17:31

Malá je nádherná. :* :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Přeju vám všem nekonečné chvíle společného štěstí. :hug:

 
ajtakrajta1
Kecalka 486 příspěvků 16.10.16 18:32

Gratulace k holčičce a přeji Vám hodně štěstí a zdraví. :srdce: Celé jsem to probulila jako tvé předchozí deníčky, ale tentokrát z jiného důvodu. :kytka:

 
Alinal
Závislačka 3914 příspěvků 1 inzerát 16.10.16 18:53

Gratuluji ke krásnému miminku a oběma přeji hodně štěstí a zdraví :kytka:.

 
kackamikuni
Kecalka 107 příspěvků 16.10.16 18:53

Tenhle deníček mi po dlouhé době vykouzlil úsměv na tváři. A hlavně mi dodal naději!! Náš chlapeček nám odešel 15.9.2016. Srdíčko stále velmi bolí, ale vím, že miminko v náručí mi můj chlapeček určitě pošle. Přeji Vám i vaší holčičce krásný a dlouhý společný život :dance: :srdce:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama