Podzimní očekávání 70 - Co se naučíte od dětí

Rodičovství

Náš minulý deníček je už někde v prachu, tak přidám zas jeden pro zasmání a abychom ho nemuseli dlouze hledat. Co se naučíte od dětí:

1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří spoustu kouře.
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělí tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve, než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Výše uvedené platí i pro pračku.
6. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
7. Hasiči nikdy nepřijedou dřív než za 5 minut.
8. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
9. Duplo toho schopno není.
10. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
11. Videopřehrávač nevysunuje sendviče.
12. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
13. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku.
14. Odstřeďovací režim pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
15. Avšak kočkám ano.
16. Ticho většinou neznamená - není třeba si dělat starosti :-)))

Každá bychom mohli přidat další, že?

Lucka a Klárka, necelých 13m

Pozn.: čerpáno z magazínu Look

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 29.10.05 20:29

Jééééééééé to je supeeeeer počteníčko…
zdravím všechny maminy…musím si dočíst ještě všechny komentáře…
ale jednu novinku máme: Alánek umí smrkat do kapesníčku…protože měl minulý týden rýmku…takže hurá hurá hurá…a odsávačka zůstala nepoužitá od té doby co jsem ji koupila…naštěstí…
Je dušičkový čas..tak chodíme na hřbitov…a těch světýlek a kytiček…to se Alánkovi samozřejmě líbí…
Tak hezký sobotní pozdrav a Lucce díky za deňajs… čau Alča a Alánek

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 29.10.05 20:43

LILO - Díky. svůj komentář kopíruju do nového deníčku a dodávám, že pravidla u nás platí. Zvláště to o té pračce, mám čerstvé zkušenosti - včera jsem vyprala se záclonami malou plyšovou opičku, se závěsy hygienický intimní kapesníček Laktacid v obalu. Dneska s povlečením žlutý umělohmotný balonek a s prostěradly Kátinu levou botku, co nosí do práce.

Jo a bacha na botky. Pořádně prohlídnou, než je nazujete. Viz.my minulý týden - u prababičky si do boty vsunula kostičku lega a objevili jsme ji při převlíkání u známých. A to jenom náhodou, pže měla oblečený punčocháče, které jsme se rozhodli svléknout.

Pa G.
Re: Podzimní očekávání 69 - U moře v Bibione (Hodnocení: 1)
Od: GabikaD - Sobota, 29.10. 2005 - 20:28:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahojky.

Po dlouhé době dáváme o sobě vědět, že žijeme. A bojujeme. S Káťou, mužem, neodbytnými zákazníky a taky sama se sebou.
Je to nějaké hloupé období. Každý den se snažím začít s elánem a dobrou náladou, zapomenout na den předchozí, ale moc dlouho to nevydrží. Vlastně jsem ráda pokud to neskončí než se stačím pořádně probrat.
Kačenka je pořád protivka (světlé chvilky se najdou), takže už si ani nepamatuju, jaké to bylo, když byla hodná.
S mužem to je jako s aprílovým počasím. Sotva si vztah „zklidníme“ následuje další spor. Hlavně kvůli malé. Dneska byly na programu botky. K. už vyrostla ze svých prvních botiček a tak jsem ji chtěla koupit nějaké, které ji vydrží alespoň než napadne sníh (zimní máme). Jenomže jako naschvál všude byly jenom ty zimní a těch pár podzimních bylo dost drahých. Oběhli jsme všechny obuvi a pak už nás to nebavilo a muže asi nejvíc (znáte, jak chlapi milujou nakupování - pokud něco není hned v první,m nebo druhém obchodě, jsou nesnesitelní), tak mi zase začal všechno vyčítat. Odpoledne jsem to završila tím, že těsně před odjezdem na plavčo jsem zjistila, že vůbec není. Tak jsem si zase vyslechla, jak jsem hrozná, že jsme klidně včera mohli jet k tchánovcům (KLA hrálo hokej doma) a přespat tam, že by mi máma pohlídala malou a já si mohla odpočinout (bohužel mám s tím jisté zkušenosti). Takže jsem to nakonec uhádala na zítřek a dneska jsem ho poslala s kamarády na pivo. No a tak jsem sama.
Kačenka dneska skoro vůbec nejedla, z oběda pár lžiček na sváču jenom půlku jogurtu. Doufám, že je to od zoubků a nežene se na nás žádná nemoc. Vím, že některé by byly vděčné i za tohle množství jídla, ale když já vím,kolik toho obvykle sní, připadá mi, že opravdu nic nejedla.

Bubu - vítáme tě doma a přejeme, aby všechny dny byly tak pohodové, jako ty první. Porod jsi měla jako ze sna a Alenka je i podle něj úplně pohodová. A blahopřejeme k chodící Barušce. Závidím ti tu pohodovou náladu a nadšení a radost, která na mně působí z každého tvého slovíčka. Závidím ale opravdu přeju. Malá je nádherná.
S mluvením si nedělej starost, každé dítě se rozmluví. Pak tě z toho bude bolet hlava :o)
Kačenka je hodně upovídaná, ale tím svým způsobem - používá P, K, B a pojmenuje tím všechny věci. Ví, jak dělají zvířátka (už jsme nevěděli co, tak jsme ji naučili rybu), ale je to jenom KAKA, KKE, KOKO, BÚ, PEPE. Všechny věci co ji ukazujeme pojmenuje KEKE. Táta je KAKA, stejně jako Káťa. Když se bouchne nebo spadne, nebo něco upustí je to BÁ. Jak říkám, je ukecaná, ale mluvení to není.

No a taky máme první odřené kolínko. Ani nevím, kdy k tomu přišla, ale už tam má zaschlý stroupek. Taky jsem ji trochu ušmikla ofinku (trochu nakřivo, ale ona se hrozně mele) a tak vypadá, jako Ivánek z Mrazíka :o))

No, možná jsem ještě něco chtěla, ale nevzpomínám si. Jsem úplně hotová - udělala jsem si takový malý předvánoční úklid (záclony, okna, povlečení) a tak to mám tady hezké, voňavé a …klid.

Zatím Gabika a Káťa (12,5m)

PS. Gábinko - na ten srazík můžeme dorazit dopoledne (kolem 10 nebo 11). Musíš ale napsat, kde se potkáme. Busem dorazíme na Knížecí (Anděl) - metro B. Když tak písni majlíka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 30.10.05 10:10

Gabčo, z pád§ů si nic nedělej. Bude hůř. Bez přehánění, máme minimálně jednu bouli denně, včera první pád na asfaltku a odřené čelo a jedno očíčko! Manža mi pořád za to nadává, tchýně na mě kouká jak na neschopnou, ale proboha, je to dítě! Takových ještě bude a musí se taky naučit trošku samostatnosti:) Jsem matka herodeska, já vim…ale já mam holt atkovej přístup:) Pokud nehrozí vážný úraz, tak boule sem, boule tam, než se vdá, se to zahojí:)

Jinak ti písnu i mailíka, ale as iby bylo lepší kolem 10hodiny, zašly bychom třeba na zeleninovej salát někam, abych ještě dala Báře oběd před plavčem, pak plavčo a pak huráááá trandat:) Já vás na knížecí vyzvednu. Sejdem se asi na autobus stanovišti, až tam budeš, tak písni a najdem se.
 GaB

mnusíííím

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 30.10.05 17:35

Čau holky,
Luci, super deníček - už byl potřeba, díky :o) (dudlíky nacházím v pračce každý den)

Holky Brňandy - kde koupím v Brně chůvičky tak, abych nekoupila ty nejdražší ?
Díky moc. (ideál tak kolem 1500 - 2000,–Kč) .......a bárta už mi asistuje, tak zatííím

Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 30.10.05 17:35

Ha ha,
Bára

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 30.10.05 19:14

Veru ja jsem chuvicku koupila v Makru za nejakych necelych 1500, je to ta nejlevnejsi Philips, no kdybych vybirala znova, koupim aspon s tim svetelnym senzorem…
ALe mozna by vam jako druha stacila.
Pa
 L.

 
Nelis1
Nováček 3 příspěvky 30.10.05 19:40

Ahoj holky, u nás máme taky rýmu a do toho jěště rostou zuby, hlavně v noci o sobě dávají asi pořádně vědět, protože malá pořád brečí.Jakmile nellinka vidí, že nesu odsávačku tak už řve předem. to máte skvělý, že Alánek umí smrkat.
V sobotu jsme si s manžou a partičkou známých udělali po dlouhé době výlet bez malé do Prachovských skal, bylo tam krásně,akorát že stejný nápad mělo dalších x lidí, tak jich víc bylo snad už jen na Václaváku.
Jak vám děti snášejí změnu času? My vstávaly o hodinu dýl než obvykle, díky prořvané noci, tak se to samo nějak upravilo, uvidím zítra. Malá už spí, tak jdu relaxovat k televizi. mějte se hezky.
Ahoj Háňa a Nellinka

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 30.10.05 20:31

AHoj holky,
moc krásný deníček, až jsem si cvrnkla do textilu:-)))))

Bubu, nádherně jsi popsala svůj porod, přečetla jsem to jedním dechem…
A klobouk dolů, jak to zvládáš!!!
Držím palec, ať to jde dobře i nadále a žádné depky se nedostaví!!!!
 Mia

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 31.10.05 08:28

Čau holky,
už to asi přichází.....Bára je strašná protivka. Snad jsou to zoubky a nezůstane jí to. Včera celý den chodila po bytě a jen nahlas vyřvávala - doslova. Nic ji neutěšilo, jen víc plakala :o(.
Alenka v pohodě, akorát jsem dnes v noci chtěla zabít topenáře, co programují tak debilně (promiňtě) dobu topení v panelácích. Mám v ložnici topení naplno, protože jsou tu starý okna a dost tepla uniká a Alenka přece jen ještě neudrží svou tepltotu tak jednoduše sama.........­....takže večer z nás teče. Jenže oni to o plnoci vypnou a začnou
t,opit zase až o půl sedmé ráno!
Výsledek je ten, že dneska po čtvrté Alenka byla celá ledová, i na tělíčku :o(((. Zuřila jsem, ale to mi nepomůže. Proč nemůžou nechat jet to topení aspoň ze třetiny? Snad se v zimě polepší - nebo všichni zmrzneme.
Jinak Alča se jsem zabalila, nakrmila a za chvilku už byla v pohodě - jen doufám, že z toho nebude nachlazení - to by bylo fakt brzo :-(.

Dneska jdeme koupit Barči nový botky - podzimní. Na zimu máme, ale teď už je na ty tenký capáčky zima a venku ¨ji to hrozně baví. Zrovna přemýšlím, jestli s holkama zvládnu vyjet na písek (když bude teplo) nebo jestli raději vydržet nudící se Barču doma. Jsem pro návrh č.1, ale uvidíme - no, večer dájm vědět.
Zatím pa, Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 31.10.05 08:54

No, tak to vám musím napsat:
Barča zase už půl hodiny skanduje u vchodových dveří, že chce jít ven. Buší do nich a vyřvává. Čekám, dky na mě zazvoní sociálka :o))

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 31.10.05 09:16

Nazdárek lidičky,

nevím, kolik toho napíšu, vypadává mi klávesnice, je na baterky (opravdu) a já nevím, kde jsou náhradní…když tak odkliknu myší, co stihnu napsat …

Bubu - Bára se asi nudí, co? Petr se začíná také nudit, už potřebuje spoluhráče!!!! Jako naschvál začíná zima, takže písek je studený, neboli nepoužitelný, zvláště pro nás nechodiče (vynechávají mi písmenka na klávesnici, zuřím.....). Už se docela těšíme na sáně a boby!

Petr má rýmu, teče mu zelenisko z nosu, vynechali jsme plavčo, snad nebude třeba Pamycon…(klávesnice se umoudřila, je prostě „na baterky“)…no a mě opět odvolává Petr, jdeme donekonečna otevírat a zavírat dvířka u jednoho autíčka…Petr začíná vydáva zvuky, něco jako „vavavav“ velmi, ale velmi hlubokým hlasem…

Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 31.10.05 11:09

Zdravim pri pondelku,

jsem uplne grogy. Danysek ma uz 3 dny vysoky horecky. Vcera vecer jsme meli nejvyssi a to rovnych 40 stupnu. Byli jsme i na pohotovosti, ale nic nam nerekli, udelali mu vsechny mozny vysetreni a nic. No a dnes rano jsme byli u nasi dr a ta nam rekla, ze to jsou virovy afty v pusince. A u tak malych deti jsou i 40 horecky. Delali jsme zabaly, chodacek malickej plakal. Bylo mi ho tak lito, ze jsem se neudrzela a brecela jak mala holka. Rve mi to srdce, kdyz vidim toho svyho andilka (Lilo, je cim dal vic kudrnatej) jak je mu spatne. Pry to muze trvat i jeste dalsich 5 dnu. Ach jo, uz aby to bylo za nami

Jinak dobry poctenicko (denicek) ale asi me chapete, ze jsem bez nalady.
Verco, moc na tebe myslim a ses sikulka jak to pekne zvladas. Jen ti musim rict, ze te obdivuju, ze uz jdes s Alenkou ven. Ja mam v zive pameti, ze jsem s Danyskem sla ven druhy den, co jsme prijeli z porodnice a do tydne jsem mela zanet v obou prsou a taky horecky jako blazen. Hlavne se dobre oblikej : )))))) at se nenachladis (jejda, ja uz mluvim jak moje mama, tak me ber s rezervou)

Jinak musim docist komentare a pak se znovu ozvu.

Mejte se,

Marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 31.10.05 14:39

jo, jo, zánět jsem měla taky a dvakrát - chodím pomalu v oteplovačkách :o)).
Já jsem zase nechodila ven kvůli Barči - myslím, že jsme vyjeli až tak po třech týdnech, ale teď to jinak stejně nejde - Baru by se unudila a Alence její pláč ke klidu nepřidá :o), takže to řeším tak nějak jak to jde :o)
Ven jsme ale nešly, dopol. byla zima a s manžou jedeme koupit ty botky, tak se vyvětráme až pak. Už se těším. Musím nějak Barču přemluvit ke spánku nebo bude neskutečná protivka.........
zatím pa

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 31.10.05 15:06

Ještě přeju všem marůdkům, aby se brzy uzdravili!!!!!!! (Danýsku!!) a těm rýmovým taky!

 
Maci05
Nováček 9 příspěvků 01.11.05 11:31

Ahojda,

Marci - taky přejeme Danýskovi brzké uzdravení, chudáček malej, posíláme pusinku.

Hani - já jsem úplně blbá, ale nevím, jestli jsem Ti odepsala na ten Tvůj email, ale spíš asi ne, viď? No, každopádně bych potřebovala, abys mi napsala ještě jednou, páč můj drahý choť mi ten původní mejl vymazal, takže namám tvoji adr.

Já mám teď nějaký krizový období, nějak mě všechno s..e, prostě depka jak prase. Zjistila jsem, že mě nic nebaví, všechno je hroznej stereotyp, vyloženě se doma nudím. Na jednu stranu bych chtěla jít do práce, na druhou stranu mě to doma neskutečně baví, páč jsem od přírody strašnej lenivec…zkrátka a dobře nevím, co chci a nedám pokoj, dokud to nedostanu.

Vojtítko je sice docela hodnej, dokonce se i na pár desítek minut dokáže sám zabavit, je s ním už i legrace, dělá blbosti, rád se mazlí, ale občas má vztekací záchvaty, to když není zrovna po jeho, nebo mu vezmu věc, která rozhodně není určená na hraní atd. Taky se dost často hádáme s manžou, podle něj malýmu všechno dovolím, učím ho samý kraviny (např. kotrmelec), že si Vojtítko nevydrží samostatně hrát dýl jak deset minut je taky moje chyba, jsem ho to naučila, prostě všechno špatně. Mám toho všeho už fakt plný zuby. Ono to přejde, já vím, ale teď toho mám opravdu pokrk.

Jinak trávíme celý odpoledne venku, trajdáme po městě, V chvíli ťape, chvíli jede na kočáru (btw včera jsme na druhým konci města píchli jedno kolo u kočárku, takže jsem se vláčela s nákupem, dítětem a prázdým kočárem k domovu, fakt bomba), chvíli se vzteká, leze po cizích plotech, nahání psiska, zastavuje se u každýho kanálu…já se mu chvíli směju, chvíli ho popoháním, naháním, chytám, chvíli zuřím…no, není na tý mateřský krásně?
S mluvením u nás žádná sláva, V umí MAMA, TATA, BABA, DEDE, GAGA (kačenka), BU (dělá kravička), jinak jsou všechny zvířátka BA (baf). Jo a jídlo je ňam. Ukáže, kde má nožičky a pindíka, jinak nic jinýho ukázat neumí. Nočník nehrotíme, zkoušela jsem ho na něj po:,–(it asi před měsícem, V na něm nevydržel sedět ani půl sekundy a hned zdrhnul, chtěla jsem ho tam udržet „násilím“, ukazovat mu nějaký hračky a tak, ale bez výsledku, tak jsem nočníček zas schovala, vytáhnu ho na zkoušku zas asi za měsíc.
Nevím, co jsem chtěla ještě psát, budu radši končit a jdu uklízet .

Jo Veru, popis porodu jsem taky zhltla jedním dechem, uronila nejednu slzičku, zavzpomínala na svůj a těším se na další (co Marci?) Já jsem měla hodně rychlej i první, takže ten můj druhej musí bejt fakt brnkačka. Jenže si na něj ještě nějakej ten pátek počkám. Ty máš můj velkej obdiv a moc držím palečky ať to i nadále zvládáš takhle bravurně !!!

Tak papa
Maciáš a Vojtík za 13 dní 13m

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 01.11.05 21:22

Holky, jsem tu sama, nejede mi server nebo fakt nikdo nepíše? Že bych byla taková závislačka?! :o)
Načuhuju sem celej den a připísla Maci05..........
asi mi to nějak blbne. Je mi blbý tak často psát - doufám, že vás tím neobtěžuju.

Oboum Marcelám přeju, aby vydržely toto období, určitě brzo přejde :o))
Hlavně ať jsou prcci v pořádku!

Zatím ahojda, Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.11.05 21:42

jÁ JSEM TADY, bUBU!
Zrovinka jsem smazala svůj komentář, byl o ničem, nějak nejsem schopná reagovat…nemám šťávu…
Bubu, piš a piš …neboj, nikdo před tebou neutekl!!!!!

Četla jsem tento deníček NIKA, ADÁMEK A KAMARÁDI tentokrát od Ivči aneb Jak dostat maminku do blázince a mluví mi úplně z duše! Tom je doma =není ve školce=nudí se=nemůžeme ven, je nachlazený, ale v pohodě a to tak, že z něj opravdu šílím! Asi fakt žárlí…a fabuluje=lže…přiz­působuje si realitu…
Ve školce si paní učitelka na něj stěžovala (byl v po kvůli keramice), že jej musela vyhodit za dveře (paní výtvarnice), pral se s kamarádem (šrám na tváři) a neposlouchal…v šat­ně stropil scénu s velkým řevem, pošťuchoval se s kamarádem, až sebou liskl na zem (modraák na prcině), pak si učitelka stěžovala, že Tom děsně mačká děti (zezadu je chytne a zmáčkne vší silou, on se tak sice tulí, ale vysvětlete to téměř uškrcené malé holčičce)…no, hrůza…
Asi zešílím…
Ještě dnešní poznatek: Tom mě vytočil, jedno už proč, já křičela a on se vesele bavil!!!!!!Viděla jsem ten jeho pobavený výraz! Á, JÁ TĚ DOSTAL MAMKO! nemám už slov a děsím se puberty…vztek mě v ten moment přešel, večer jsem se zasmála sobě, jak jsem musela asi vypadat, ale stejně, moc k smíchu to není…

Píšu dost zmateně, nechám toho stěžování…

Marci - přejj, ať je Danýsek co nejrychleji zdráv!!!!!!

Lila

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 01.11.05 21:57

Ahoj holky,
ahoj Bubu,
tý jo jsem se trochu nacinkala vínem a ještě nemám zdaleka hotovo… práce jak na kostele… na netu, samo…
tak ty tady číháš, kdo písne? to abych tě začala zásobovat!!!
já tedy obecně řádím jinde, ale juknu i sem, protože mě děsně zajímá, jak to se dvěma skřítky zvládáš.
ty jo Veru, ty ani nevíš, jak tě obdivuju. Fakt smekám až k zemi, protože si to nedokážu představit… kdy odpočíváš?
Chybí ti kontakt s holkama, že???
To uplně chápu, taky mi to někdy přijde dlouhý, být jen s AA, pořád dokola…
No… jsem se dnes hrabala v krabici nazvané „vzpomínky“, hledala jsem nějaké pohlednice… a tak moc jsem si přála sednout si a VŠECHNO si to v klidu přečíst. Vzhledem k tomu, že se AA drápala na schůdky, jsem nemohla… ani teď večer na to nemám klid…
Hm…
Veru, hodně síly ti posílám, ať to zvládneš a a nakouknu, jak to jen bude možné…
 Mia

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 02.11.05 07:32

Ahojky
Klarinka je v ohradce s rohlikem a hrackama, tak zas mam par minut pro sebe a kaficko :-)))
Mam nejakou financni krizi, vubec nevim, kam se podejou kazdej mesici penize, ja to fakt nechapu, ach jo. Musim si to zacit psat. Je teprve druhyho - K. ma 13m :-) - a ja sem uz skoro na dne a je mi to pred manzou trapny… :-(

Navic jsem trochu nervozni, mam hodne pravidelny cyklus a ted mam dva dny zpozdeni…

Nechala jsem se ostrihat a jsem uplne na kratko, vcera se mi to moc libilo a dneska si na to nemuzu zvyknout, vzadu mam tak 2cm a asi se mi to predtim libilo vic, no to je den…

Tak si tady jen stezuju to jsem hrozna, ze?

Holky, nevite nektera jak je to s podnikanim na MD, s placenim zdravotniho a soc. pojisteni a s platbou min. dane?
Nebo nevite kde bych to nasla, jestli je to dlouhe a nechce se vam to psat?

Diky moc, zatiim
Lucka+Klarka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 02.11.05 08:07

Klarisku, nejsi hrozná. Naprosto chápu, jak ti je. Dva dny zpožedění třeba budou jen stresem, ne? A další bys chtěla?
Já moc nepíšu, páč protě máme doma dusno. Hádáme se, já už většinou vylítnu pro blbost, ani se mi o tom nějak nechce psát, ale cejtim sem izerně. Nevim, jak řešit situace a co dělat a nemam s kym pořádně všechno probrat tak, aby mi někdo dal návod, jak to zvládnout,jak se zachovat. V porovnání s deníčkem od tuším Ivči nebo s Missorčinýma trablema je to nejspíš nic, jenže mi chybí to základní a to je podpora manžela, nejen, že nepomůže, ale naopak si přisazuje. Objednala jsem se k psycholožce, kam jsem chodila předo otěhotněním, sepisuju pro ní román toho, co se u nás děje, abych pak tu hodinu u ní netrávila jen tím výčtem, ale abychom tu situaci pak rozebrali a doufam, že mi to pomůže, jak se z toho dostat.
Takže tolik k nám…
Jinak Verčo, já nakukuju, ale holt moc nepíšu. Ale moc tě obdivuji. A co nějaká nová fotečka?:)
Zatím pa
Gabča a Bára

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 02.11.05 14:06

Ahojky,
druhe bych chtela, ale zatim asi ne, chtela jsem pockat dva roky, pze K. je cisarskym rezem, pry je to optimalni. A taky si myslim, ze manza neni jeste pripravenej na druhe mimi, neni to tak davno, co ani zadne dalsi nechtel. Zpozdeni mam nejspis z nachlazeni - boli me trochu zada - nebo i ze stresu. Tehu nejsem, delala jsem si test, pro jistotu.
My jsme meli doma docela krizovku tak dva tri mesice po porodu a tahla se taky delsi dobu, nastesti ted je to tuky tuk o dost lepsi. ALe ohledne tech penez je to ted u nas docela blby, kdyz reknu ze mam poslednich x penez a on mi rekne: A co budes delat? To sou dotazy…

Mela bych se pustit do vysavani, ale taaaak se mi nechce :-(

Zatim pa
L.+K.

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 02.11.05 14:28

Ahoj holky,

tak jsem z chalupy doma a pomalu zvládám uklízet bordel, co jsme přivezli. Vy jste se tedy rozepsaly. A nový deníček!
LUCKO, je bezva, pobavila jsem se. Je to takové ze života.

Stačila jsem přečíst zatím jen něco.

BUBU - ještě jednou gratuluju. Fakt Tě obdivuju, jak zvládáš. Jen vydrž a bude to čím dál lepší. Ten začátek asi bude hukot, ale holky se pak spolu zabaví a bude to fajn. A porod jsi popsala úžasně, krásně se to četlo a zavzpomínala si. Važ si toho, co máš a užívej a užívej. Alenka i Barča jsou nádherný holky.

MARCELO, drž se, to přejde.Taky pamatuju, jak jsem Terezce dávala zábaly,když byla malá a horečka nešla srazit. Říkali jsme jí tenkrát, že uděláme mumijku. Nesla jsem to taky asi hůř než ona. Sestřenice mi tenkrát radila, že by možná bylo lepší osprchovat studenou vodou. Ona to tak dělala. TAk nevím, co je míň drastický. A kamarádka dávala na nožičky ponožky namočené v octové vodě. Prý to zabíralo. Ale já to vyzkoušené nemám.

Tak, až dočtu zbytek, ozvu se

Jitka+ Anetka

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 02.11.05 14:35

Ahoj holky,
ostuda co nepise (ale celkem pravidelne cte) se hlasi.
Bubu, gratuluju k holcicce, moc te obdivuju, jak to s prehledem zvladas. To jses s holkama pres den sama doma, nebo mas nekoho k ruce? Me zbyva jeste sedm tydnu a pak nam to taky zacne. Naridila jsem manzelovi, ze si ma vzit prvni tydny volno a pak prijede moje mama na ctrnact dni, nez si najdem nejaky rezim a vsechno se ustali.
Jen nevim, jak zabavit Lukaska, ted se hodne schazime s miminkama v jeho veku, aspon jednou nebo i vickrat tydne. Jak pak budu na takove srazy tahat dve deti? No to se uvidi.
Lilo, uz se taky hrozim skolkoveho obdobi, vztekani a odmlouvani…
Jinak vam vsem preju hodne sil pri boji s detskyma nemocema a zadne stresy doma s manzelem…
Pepsi s Lukaskem 13m a Pupik 33tt

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 03.11.05 09:18

Aúúúúůůůůůůůů­ůůůůů!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!! Bára mi vymazala komentář, co jsem psala asi dvě hodiny s přestávkama!!!!!!!!!!!
Tak já písnu, až usne.........­..zatím

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 03.11.05 09:46

TAk - o čem jsem to psala........ že jsem hrozná, když si stěžuju, že nikdo nepíše a já se nepřihlásím dva dny........ale zrovna jsem nestíhala.
Předevčírem v noci Alenka tak od jedné nespala a když kolem půl páté usnula, vzbudila se o pěti Barča a už měla den..... do toho se manža předchozí večer vrátil z fotbalu s tím, že je mu STRAŠNĚ špatně, měl 38 horečku a vypadal fakt hrozně :o/ - bála jsem se, že to bude chřipajzna, ale druhej den se to zlepšovalo a nakonec jsme zjistili, že zase snědl nějakou bulku s nedobrým masem a pak to takhle (u něho vždycky) vypadá. Takže manža ležel, holky byly ukňouraný, protože v noci toho moc nenaspaly....­............a já jsem nestíhala se připojit. (sklidila jsem si taky nachystaný žehlící prkno a hračky jen odkutálela ke kraji pokoje, aby se dalo chodit - to pro ty, co si myslí, jak to krásně zvládám :o))))

To ¨jsem taky chtěla napsat, že jsem přesvědčená, že by jste to tady zvládly všechny a ty , co už dvě děti mají, ví, že se to vždycky nějak udělá.........Tady je jen rozdíl v tom, že je mám blízko u sebe, ale zase 4-letý dítko má taky svoje - třeba včera mi švagrová vykládala, jak kámošce 4letej syn vytáhl mimčo z košíku. Když přišla do pokoje, seděl s ním na klíně a ona se dodnes nedozvěděla, JAK a jakým způsobem ho z toho koše vytáhl a přenesl na sedačku - všichni jsou ale v pořádku :-). To mi zatím naštěstí nehrozí........

Dneska Alča spala předpisově, i Bára se vzbudila kolem půl osmé, tak mají pochvalu :O)).

Pepsi - to jsem si nemohla vzpomenout na tebe, že jsi ta těhulka, které se to taky blíží........:o) - přeju ti, aby těch 7 týdnů bylo pohodových a abys je zvládala líp, než já - mě už dávaly fakt zabrat.
Možná proto byl pro mě porod takovým „vysvobozením“ :O)). Ještě teď mi přijde, jako bych byla těhotná dva roky v tahu.........a jsem nesmírně spokojená, když se můžu ohnout, ostříhat si nehty na nohou, zvednout Barču, pomazlit se s ní a nebát se, že mě kopne do břicha (což dělala často :o)), můžu si poskočit - ó, jaká nádhera! :o) a konečně se i protáhnout a trošku si zacvičit - zatím jen cviky z porodnice, ale ALELUJA!!! Hurá, jde to :o))
K ruce nikoho nemám, manža chodí normálně do práce, i když někdy má nepravidelnou směnu a víkendy zase píská fotbal.......... babičky a švagrový mě ale tentokrát překvapily (předtím vlastně neměly jak) - samy se hlásí o hlídání Barči, takže po dobu porodu a první víkend (když byl manža zase pryč) si Báru přes den vzaly. Teda po dobu porodu byla pořád pryč samozřejmě - manža, ač sliboval, jen ji převážel od babičky k babičce a tetám :o).
No a tuto sobotu už je nabídka zase, ale to už se naopak nechce mě, protože babičky ládují Barču (i přes mé prosby a zákazy) čokoládou a jinými „dobrotami“ (jídlí pro dospělý i doma trošku přispůsobuju - nebo spíš vaříme zdravě) , takže zase nic moc - Baru má pak průjmy a špatně tráví.........:o/.
Zvládneš to ale v pohodě - nejdůležitější (aspoň pro mě) je klid a podpora manžela, za kterou jsem vděčná, ale bojím se to říct nahlas, aby ho to náhodou nepřešlo :o).
Hračky občas musím odhotit stranou, abych mohla projít, stůl umývám asi 6× denně a stejně je pořád zapatlanej, na koberci v obýváku jsou sušenky už navždy.......­.......ale když to vezmu kolem a kolem, je to to, o co jsem stála a co jsem chtěla. Jak už jsem psala, neměnila bych ani za nic. Dokonce už se nebojímříkat, že to zvládám daleko líp teď se dvěma holkama, než poprvé s Bárou.

Po minulé zkušenosti (taky jsem chtěla manžu ze začátku doma, ale nakonec jsem zjistila, že je okolo něj taky ještě práce navíc - vaření, kafe, atd) jsem zavelela, aby si šel muž normálně do práce, ať se tam hlavně NAJÍ :o) a pak přijde a pomůže mi s Bárou......­....nakonec si vzal dva nebo tři dny dovči, ale zase už věděl, že kafe si má udělat sám a já jsem si jídlo připravila na první dny dopředu. Zmatky se nekonaly, akorát js¨me si oba zvykly zvládat ty chvilky, kdy křičí hlady obě dvě.........:o) a jde to.

Už to je strašně dloooouhý....­.....tak já jdu kdrmit Alču - hlásí se.
Jo, zkusila jsem odsávačku Avent a je SUPER!! :o) - jde to samo!
A snad vám můžu věřit, že před mými komentáři neutíkáte :o))!!!!!!!!!

Zatím pa Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 03.11.05 15:04

FUJ! oba jsme si zvykli - promiňte

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.11.05 16:17

Holky,

tak Tom ode mě chytil nějakou chřipajznu, já teploty nemám téměř nikdy, tak asi ani te´d ne, Tom však ano. Je schvácený, je mu moc zle......ke všemu Petr sebral Tomovu slámku, ze ketré Tom pil a v nestřeženém okamžiku ji okousal. Jestli to chytne i prcek, tak už zbývá jen tatin a jsme všichni na hromadě.....
Prcek však musí brát i Diazepam kvůli hrozícím febrilním křečím už při teplotě 37,5.......tak snad nám pomůže, kdyby něco.....
Zatím pá
Lila + spící Tomík + spokojený Petřík

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.11.05 22:04

tak Tomíkovi otrnulo (hurá), ještě nespí, je mu líp, alespoň potud, co zabírá Paralen…já si místo Paralenu nalejvám červeného, zatím červené vede …
Bubu, pepsi ..bezva článeček … https://www.emimino.cz/modules.php?…
mimózní Lila
P.S. zítra uvidím, co na to chřipka, na to červený místo prášku…
P.S.S. hlavně, že je Tomovi lépe …se mi ulevilo…Marci, jak se má Danýsek?

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 03.11.05 22:16

Ahojky holky,

Anýzek chodí. Hlásíme se mezi chodce. Zatím tedy jen velké začátečníky, ale přece. První krůček udělala už sice před týdnem, ale byl to opravdu jen 1 krůček. Pak nás pořád tahala za ruce a chtěla dělat papi papi /ťapy ťapy v překladu/ a dneska ušla sama asi 2 metry.

LILO, na chřipku je dobrý čaj se slivovicí. Přeju rychlé uzdravení.

Jitka + Anetka chodící

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.11.05 22:20

Bubu!
Kdy spíš? Alenka v noci vzhůru, Barunka ranní ptáče, nemocný manža, ŠESTINEDĚLÍÍÍÍÍ!!!! A ty krásné, pohodové komentáře! no jo, silná to osobnost…silná to žena…
Piš, piš , piš, naléváš mi sil do žil…
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.11.05 22:25

Jitko, gratuluji k prvním krůčkům malé Anetky!!!
Já tipuji první samostatný Petrův krůček tak na jeho 15. měsíc…KDO JEŠTĚ NECHODÍ?????? ne, hlavu si z toho nedělám…jen mě štve, že je Petr tak vratký a neustále někde padá a bouchá se do hlavy , zvláště v kuchyni, kde máme dlažbu… na druhou stranu, po čtyřech lítá po bytě jako uragán, zadečkem vrtíc…je moc roztomilý…a kdoví, jestli ještě někdy bude další drobek…
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.11.05 22:45

Klarisku,
jsem baba zvědavá, když tak mě ignoruj…
Dělala jsi si těhu-test? Nebo přišla MS? A prachy, já také koukám, jak se mi pod rukama rychle rozkutálí a to mám pocit, že neutrácím…
 Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 04.11.05 08:28

Ahoj holky,
minulý týden mi spadl PC takže jsem se dočkala až teď.
Ema je opět nemocná, už jsem to dala i do diskuze, nevím ale připadá mi to docela často, ale možná je to normální. Chci taky zkusit nějaká homeopatika, nemáte zkušenosti ???
Co se týká chození - 28.10 jsme byli v samošce a emča si stojí sama před regálem se zásuvkama kouká na to a tak ji to zaujalo že udělala sama 3 kroky k regálu. Od té doby občas udělá jeden krok směrem ke mě a padá - to mi ale přijde jako hraa.
Takže mi taky ještě nechodíme.
Co se týká peněz - jsme na tom bídně, prostě ta jedna plná výplata nám chybí, a to ještě donáším domů ten můj přivýdělek - někde jako normální plat - a furt jsme v minusu, prostě platí čím víc máš tím víc utratíš - jen jsme si nějak neuvědomili že už tolik nemáme. Takže teď přemýšlíme jak si ještě přivydělat, snad na něco přijdu, ono ss malým miminem je to na nic, to tak něco doma a té práce doma je hodně co :-))))
Tak jdu za svým marodem. Ostatním marodům ahoj a ať se všichni rychle uzdravíme.
Jo a dneska mám sraz s děckama z VŠ, mrkla jsem do zrcadla a děs běs, mám tak 10 kg navíc oproti roku 98 a vůbec… chytá mě depka. že bych šla na tu slivovicu ? Taky mě bolí v krku .....
Pá.
Lenka + Ema
PS: nevím jestli jsem poděkovala za přání k narozkám, jestli ne, tak DĚKUJEME.

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 04.11.05 08:58

Ahojky.

Tak mám chvíli kousek času, pže v TV běží kouzelná školka a ta na chvíli malou zaujme. Dík yČT za ni.

Žijeme, jak se dá. Do úterka měl manža dovču, ve středu jsme měli sraz s Gábinkou a Ajjjou. MOc jsme si to užili - zvláště děti u Mekáče, kde se jim zalíbili keramzitové kuličky v květináči a rozhazovali je kolem. Když už toho bylo dost, tak jsme je šli (mámy) sebrat le děti to úspěšně sabotovaly. Pak jsme absolvovali plavání. Vojtíkovi a Barušce jde potápění úplně nádherně, lae nejvíce boduje Gábinka. Ta hupsne pod vodu jako nic…a bez hesla :o)). Kačence se to taky líbilo, ale než by se potopila (alespoň trošku), tak raději chlemtala vodu. No utahalo ji to parádně, v kočárku hned usnula. A zatímco Vojtík Baruškou lítali po pískovišti a houpačkách, ina spala a spala. Když se probudila tak začala protivkovat, ale to už jsme mířili k domovu. Byl to moc hezký den, škoda že to počasí nebylo lepší.

Taky jsem zažila večer v exilu. V Út jel muž na hokej na KLA a my jsme s malou šly ven. Když jsem se blížila k domovu, zjistila jsem, že nemám klíče. A co ted? Nikoho tady neznám, měli jsme se sebou jenom pití. Rozhodla jsem se, že zkusím naše starší sousedy (zaběhla jsemkoupit jídlo a pleny). Sousedi nás vzali k sobě a byli skvělí. Snášeli hory doly a malá byla chvíli jako hodné dítě. No, ztvrdly jsme tam od 16,30 do 21,30, až se pobavený a veselý muž vrátil domů. Spící Káťu jsem převlékla a nacpala do ní Sunar. ale nemít tyto sousedy, tak byl snad musela jít do hospody.

Včerejšek se už vrátil do normálních kolejí - sice jsme byly v práci, kde jsem se tak nasr…, že jsem to ještě doma rozcházela. Nevím, kdo mi co dělal s PC, ale než se mi otevřel dokument, tak bych vykouřila cígo (jako že nekouřím). No hrůza děs běs. Víc to nebudu rozepisovat, protože jsem zralá na to se znova rozčílit. Navíc na mně Káťa pořád visela, s nikým nechtěla nikam jít, jenom u mně. Takže si to jistě představíte - pomalý PC, vísící a protivná Kačka…Ve finále nám málem ujel autobus, v PB lilo jako z konve a já bez deštníku a navíc jsem zjistila, že jsem v práci zapoměla nánožník na golfky. Ještěže mám tak hodného šéfíka, který mi jejpřivezl.

Np ví už asi nestihnu, Kouz.školka končí.

Blahopřejeme Anetce k chození. Všem marůdkům brzké uzdravení.

Problémy s penězmi máme taky - dokonce jsem byla označena za špatnou hospodářku. To když prý koupím „zbytečné veci“ na Káťu za 500,– a prodám to za 200,–. To je „velmi“ nehospodárné! Tak jsem muži řekla, že si měl tu „investici“ (myšleno dítě) lépe propočítat, obzvláště, když je účetní. Někdy mám chuť ho zabít ( v poslední době častěji).
Kdyby alespoň ta Káťa…Navíc mi přestává jíst. V porovnání s tím co snědla dříve, je to teď skoro nic. Ach jo. No už si zase ztěžuju. Všechno tady na mně padá a ještě ke všemu mi včera odpadla AJ, takže žádné odreagování. Byť si teda včera K s mužem hráli na to, že tady nejsem, stejně, jim to nešlo. A když něco chtěl podat , povídám mu, že tady nejsem, tak na mně spustil, že ho nesmím chytat za slova.

Tak už je konec KŠ - jdu dodělat oběd a míříme ven.

Papa Gabika

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.11.05 09:06

Holky,
požádaly jste si o PŘÍDAVEK NA DÍTĚ?
Nárok na přídavek mají rodiny s příjmem do trojnásobku částky svého životního minima. Přídavek na dítě je základní dlouhodobou dávkou poskytovanou rodinám s dětmi. Je poskytován ve třech úrovních, které závisí na příjmu rodiny zjišťovaném za předchozí kalendářní rok..(letos za rok 2004) .Jeho výše je stanovena násobkem částky životního minima na osobní potřeby dítěte.Za příjem se považuje i rodičovský příspěvek a zaopatřovací příspěvek.**Nárok na výplatu dávek státní sociální podpory zaniká uplynutím 3 měsíců ode dne, za který dávky náleží***(lhůta běží od září).U dávek jednorázových (porodné, pohřebné, příspěvek při převzetí dítěte, příspěvek na zakoupení motorového vozidla) zaniká nárok uplynutím 1 roku ode dne, za který dávka náleží.*

Ještě vloni posílala sociálka automaticky poštou formuláře, letos je neposílá, musíte si zajít samé …
Myslím, že je potřeba Žádost o rodičovský příspěvek a Doklad o výši ročního příjmu, možná rodný list a občanka …

Formuláře, Potvrzení, doklady a prohlášení pro dávky státní sociální podpory

"Výpočet výše přídavku na dítě
":[http://forms.mpsv.cz/…/pnd-vyp.htm] [forms.mpsv.cz]

Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.11.05 09:18

Hele Gabčo, nejedení, je fakt, že B tomu moc teď taky nedá, ale měla období, kdy nejedla vůbec a bylo to zubama! Takže na to pozor. Kdybys měla pocit, že třeba nejí vůbec, dej jí navíc mlíko, jinak i málo je jídlo. Opět jíme skleničku na 2×- 3×, takže v pohodě. Dožene to spíš kaší večer jsem zjistila.

Jinak holky, Gabča zhubla! Viditelně a moooc jí to sluší. Srazík byl fakt super.

a o penězích mi ani nemluvte, my ještě nemáme výplatu za září!

GaB

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 04.11.05 09:44

Lilo, no ty seš dobrá! :o)
A jak to stíháš ty, nám sem házet odkazy na rod. příspěvky?
Na pracáku nebo kde jsem to všude byla žebrat o rodičák mi paní taky radila, ať si zažádáme, ale manža má akorát něco nad ten limit, takže nic :-/. No, ale nevím, jestli se to nezvyšuje, když máme dvě cácorky.........ale fůůůůůůůůj vyplňovat nesmyslné formuláře a ještě ohledně peněz a ještě ohledně manžových (on si ZÁSADNĚ nikdy žádnej doklad neschová - výplatní pásky z min. roku by mu snad vyjeli v práci, ale byla by to práce pro mě tak na týden.........:o( a vypadá to, že zbytečná.....­.....potřebova­la bych radu nějaké účetní nebo někoho, kdo by mi řekl, jestli to by jsme měli nárok......... :o)

Gabinko - Barča taky přestala tak pěkně jíst, jak předtím. Byla jsem z toho nervózní, teď do toho měla ještě týden průjmy (skoro teda, ale za to každou hodinu).
Hurá - dnes jsme se toho zbavily, ale do toho ten nemocnej manža - včera jsem už na něj vyjela, aby šel k doktorovi - ON chce vydržet do neděle kvůli fotbalu (JÁ zase potřebuju, aby byly zdravý holky). Ale pochopil i to, že na něj vyjíždím z únavy a slíbil, že zajde........­......a to má dneska narozky......­...musím mu udělat aspoň nějakou dobrou mňamku. Koupila jsem tajně dárek, tak snad bude mít radost, ale s penězma jsme na tom taky bídně - není to nějaká podzimní peněžní viróza ?! :o).....se kutálejí co nejdál :o))

Dneska Alča spánku taky moc nedala :-/, snad se to časem ustálí. Paráda by bylo, kdyby si to zavedla od šestinedělí jako Bára - celou noc- hmmmmmmmmm - už se vidím - ležící, spící :-)

Letím si schrupnout, -Bára usnula, tak toho využiju - Alenka taky.

Zatím pa a uzdravte se!!!

Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.11.05 09:57

Bubu,

tu žádost podej, je rozdíl, jestli máte 1 nebo dvě děti.....i kdyby ti nic nedaly, spočítají to oni…a Doklad o výši ročního přijmu vyplní zaměstnavatel/é - potvrdí ten příjem.....jestli tedy manžel je zaměstnanec......

Ještě nevím, co udělat prckovi k obědu…palačinky asi chtít nebude…ty máme my s Tomem…

Tal letím něco vymýšlet…

Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.11.05 10:01

Lilo, já na dnešek Báře zkusim dát zelňačku bez zelí a špekáčku, tj. „vodu“ a brambory:))) jinak hotovka. Zejtra zkusim brkaši, to ještě neměla

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 04.11.05 11:25

Ahoj holky,

tak doufam, ze nejhorsi mame za sebou. Horecky opadly, nalada neni sice nic moc, ale snad to bude uz jen lepsi a lepsi.

Vcera jsme se byli konecne fotit k prvnim narozeninam a taky s babickou, synovcem a neteri. Nekdy to byla sila udrzet Danielka chvilku v klidu. Az budeme mit, tak vam nejaky poslu.
Jinak se pridavame nemluvicim detickam. Umime minimum slov a spis vydavame pazvuky. Rad pisti a to nejlepe v obchode, protoze je tam dobra ozvena. : ))))
Tento vikend mame plny oslav. Neter slavi 6. narozeniny. Nemuze se dockat co dostane. Dnesni deti jsou cim dal vic narocnejsi. Ona by tak nejradeji k vanocum od jeziska digitalni fotak, telefon, pocitacove hry. No sila.

Utikam, mam na hlidani prave Lucinku a Mikiho (jeji bracha)

Mejte se,

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.11.05 12:22

Gabinko, díky…nakonec jsem Petrovi dala hotovku z obchodu, nějaké Ragú..
 Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 04.11.05 12:34

Lilo, já dneska dělala špenát, pro K s bramborem a pro sebe s brknedlíkem. A docela jí to chutnalo, ale zase toho moc nesnědla. No budu se muset přeorientovat na nové míry.
Jo a ty palačinky, jsem už dělala i Káti - ve zdravé výživě jsem koupila směs ´, myslím, že tam byla rýžová mouka, upekla jsem je nasucho a potřela ovocem s medem (taky ze zdr.výživy).
Katce taky moc chutnají rýžové těstoviny, ke kterým dám trošku hotovky. Jsou hrozně rychle hotové, takže to mám jako nouzovku.
 G

PS. Káťa spí, tak odpočívám.
No a na ty rod.přídavky nemáme a nejspíš nebudeme mít nárok. Ale kdyby je schválili celoplošně, pomohlo by. Ale to by ve vládě a všude musely být jenom ženské a nejlépe po mateřské:o))

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 04.11.05 12:49

Lilo, ten denicek Zuzky z letnich miminek je uzasny! Uz ted se tesim, az budu tahat dve deti v zimnim obleceni z domu a domu, k tomu nakup…Jeste, ze parkujem kocarek v chodbe a kdyz Lukasek sedi, staci jen vyjet ze dveri, zadne schody nebo vytah.

My jsme taky jeste nechodici, Lukaska chodit strasne bavi, ale musime ho drzet za obe ruce, dela i par kroku kolem nabytku ale na prvni opravdovy krucek si budem muset jeste pockat.

Ted moje stesticko spinka, tak si jdu honem udelat neco k jidlu, nez se vzbudi…
Pepsi, Lukasek 13m a Pupik 32+5tt

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 04.11.05 19:41

Ahojky,
Lilo, tehu test jsem si delala, negativni, MS nikde, tak nevim…
Manza je presvedceny, ze on za nic nemuze, takze kdyby nahodou, tak jsem si to vycarovala jako vedma z Matrixu nebo co :-)
Hadky o prachy se priostruji, dneska zas jedna hnusna. Je mi s Klarkou doma dobre, ale tohle me s..e, jak je mi porad predhazovano, co vsechno se plati z jeho vyplaty atd, jako kdybych za to mohla nebo co.
To ale nema cenu se hadat, jenze se neovladnu.

Klariska taky nechodi, je ji uz pres 13m, tak jsem zvedava, kdy zacne. At si to ale udela, jak chce.

Usnula, tak jdu zkulturnit byt, jeste se sem behem vecera urcite kouknu.
Zatim pa.
Lucka+Klarka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.11.05 19:59

Lucko,
a manžel si jako představuje, že půjdeš do práce a dítě bude co? To už se mu zdá dost velká? To chce, aby ji vychoval někdo jiný?
A za další, pokud mu vadí, že dostáváš prd od státu, ať se obrátí jinam se stížnostmi. Nebo ať obstarává nákupy a oblečení on a uvidí, ono ho to naučí.
Ježiš já bych ty chlapy spráskala občas..
Přeji lepší večer

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 04.11.05 20:26

Nechce abych sla do prace, ale dava mi urcitou sumu+materska a musim s tim vyjit a kdyz to nevyjde, ma kecy. Pritom pro sebe neutracim skoro nic, stejne to vsechno sezerem a utratime i v hospodach, ale to je asi v poradku, protoze to se on naji.
Jeee ja blbnu uz.
Na auto se muze utratit fura penez a pak mi vycte ctyri ramecky na obrazky dohromady za stovku do pokojicku Klarce. No co na to rict.

Mam dost.
L.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.11.05 20:35

Lucko,

tak to je síla…s postojem tvého chlapa k JEHO PĚNĚZŮM. Je divné, že nepochopil, že když je dítě, už žádné moje nebo tvoje peníze nejsou…už jen naše…naše výplata, naše útrata…
Tak si říkám, že mu asi teprve dochází, co to znamená, mít malého prcka…že to stojí i peníze na úkor rodičů, jejich zálib, koníčků (např. hospoda, sport, hadry a podob.).....

Luci, možná se ti MS opozdila ze stresu?

Lucko, tak mě ještě napadá, možná má tvůj muž pocit, že tě má jistou (že dosáhl to, po čem toužil), tak teprv ukazuje svou tvář … možná kecám, když tak to ignoruj…

Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 04.11.05 21:00

Taky me napadlo opozdeni MS ze stresu.
My mame „nase“ penize, on jen nechape, kdyz nekdy nevyjdu - koupim vic plen nebo obleceni nebo cokoli - a potrebuju vic.

Na druhou stranu jde a koupi mi kozacky, mikcu atd, i kdyz nepotrebuju a levny veci to nejsou. Neni zlej, to jen ze se to tak nahromadilo ted nejak.

Ale to co to obnasi mit mimi pochopil az pozdeji a prekvapilo ho to. Proto taky dyl trvalo, nez souhlasil s druhym - nekdy v budoucnu. No ale kdyz jsem rikala o zpozdeni MS, tak pry by byl rad.

No necham uz toho stezovani, bez chlapu by to taky nebylo ono, ne? :-)))
 Lucia

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 04.11.05 21:04

Čau holky,

jsem tu půl dne nebyla a koukám, jak je tu živo. Jó peníze. Taky máme problémy. Zatím jsme si nějak nezvykli, že ten jeden příjem chybí. Dneska už dopadlo tak, že jsem půjčila od mamky. Jo, jo. Tak jsme dopadli. Úspory jsou fuč a teď už fakt zbývá jen ten jeden plat. A kdyby aspoň byl celý, ale splácíme ještě hypotéku na ten náš blbej byt a kuchyň, kterou jsme si koupili před 3 lety, když nám řekli, že ten byt bude levnej. Ha, ha. Zas jsem jednou naletěla… Také bych brala přivýdělek, ale práce na doma je fakt hodně :-). No, vypadá to, že budem k jídlu střídat topinky a bramboráky:-(.

LENCULKO, přejem Emče, ať už jí ty nemoci dají pokoj. Možná se poraď s doktorkou, jestli není nějaký vitamínek na posílení imunity. Moje Terča ale bývala také hrozně často nemocná. Mnohem víc, než ostatní děti. Trvalo to vždy od podzimu do začátku léta. Do pěti let si školky moc neužila. Byla pořád nemocná. Brala taky nějaké léky na imunitu. Spravilo se to až věkem. Prostě z toho vyrostla. Ale vím, že to je na palici.

LILO, díky za odkazy. Zkusím, jestli se vejdem. Kam na ty odkazy chodíš. Ještě, že Tě máme.

GABINKO, drž se, myslím, že hádky přejdou, až skončí mateřská. To jsem Tě potěšila, viď. Není to zrovna zítra. Ale pamatuju si, že jsme se při mojí první mateřský taky hádali jak koně. Bylo to ale hlavně tím, že manžel by hrozně mladej a na dítě nebyl moc připravenej. Tedy ne, že by ho nechtěl, ale nebyl zralej na to, co to obnáší. Teď je mu 35 a je to úplně o něčem jiném. Tenkrát vždycky dorazil z práce domů, já na něj čekala, jako že mi pomůže, ale on domů hodil jen tašku, udělal kukuč na Terezku a zmizel o patro níž za kámošem. A tak to šlo pořád. Já zuřila, děsně jsme se hádali a pak samo taky hádky o peníze a málem jsme se rozvedli.

Tak zatím

Jitka+Anetka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.11.05 21:05

Lucko,
promiň.......sem zase přestřelila, nicméně jsem ráda, že to není s těma chlapama tak horký…
 Lila

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama