Popálená krása

Rodičovství

..... napadlo mě, že neštěstí, které se nám přihodilo by mohlo být ponaučením, výstrahou a varováním pro ostatní. Rozhodla jsem se napsat tento deníček také proto, abych všechno já sama dostala ze sebe ven, abych si uspořádala myšlenky, hodnoty a utvořila hranice. Potřebuji za vším zavřít dveře a začít nanovo, úplně jinak, tak trochu pomaleji než doposud...

Musím napsat, že si žiji docela normálním životem. s manželem jsme si pořídili malého, protože oba už máme děti odrostlé a společné dítě nám nějak v tom životě chybělo. Tak si tak žijeme a myslím, že jsme docela šťastní.Občas mám, ale pocit, že toho je na mě moc, že se na mě valí obrovská koule něhosi a já ji nedokážu uhnout a ona se mě pokouší zavalit a přeci…,vždycky se to nějak podaří, že tu kouli jakoby zastavím. Určitě to všechny dobře znáte, pokaždé se z toho nějak dostanete a vezmete si ponaučení. Pokud se to týká jen vás, tak si s tou koulí prostě pohrajete, ale pokud se ta koule valí na někoho blízkého není to už žádná legrace. Zvlášť jedná-li se o vaše dítě.

Je hezký den, dopoledne připravujeme vše na odpolední rodinnou oslavu našich narozenin. Po obědě si jdu s malým lehnout, jsem nějaká unavená. Probouzíme se kolem druhé hodiny. Ve tři hodiny se schází první hosté. Vše pprobíhá naprosto normálně. Fanýsek pobíhá mezi obývákem a pokojíčkem, tu sedí na klíně tetě, tu dědovi. Všichni už mají vypitou kávu , když přichází druhá várka rodiny…jsme opravdu početná familie!Nikdo nechce nic teplého a tak přestávám sledovat kde má kdo jaký hrnek s teplým nápojem. To že si babička poručila čaj, který nikdy nechce, vypouštím. V tu osudnou vteřinu sedí Fanýsek dědovi na klíně. S manželem si u kuchyňské linky rozbalujeme jeden z mnoha dárků. Rychlostí blesku kolem nám proběhne náš milovaný syn…otáčím se, chlapeček stojí na špičkách pod linkou a natahuje s po právě uvařeném hrnku s čajem…nestačím na něj dosáhnout, je to sekunda, hrnek s obsahem se vylévá na syna.
Stačím hrnek zachytit a tím zjišťuji, že ten čaj je docela horký. Popadám syna a letím s ním do koupelny pod studenou sprchu, stále doufám, že není tak zle. Svlékám mu tričko a když vidím jak se mu dělají obrovské puchýře, řvu ať okamžitě někdo volá záchranku. Náš malý droběček pod studenou sprchou, kterou po chvíly vyměňujeme pouze za studené obklady strašlivě řve, strašlivě mě to bolí, ale stále se snažím zachovat klid. Drřím ho v náručí a čekám na záchranku…čekání se mi zdálo nekonečné, dnes už vím, že u nás byla za 10 minut, ještě než přijíždí záchranka volají, že letí i helikoptéra…v myš­lenkách se mi hodí ty nejdrůznější představy, snažím se je ale zahnat.

Celou dobu co malého ošetřovali strašně moc plakal a já mu nemohla nijak pomoci. Doktor ze záchranky manželovy sděluje, že sy bude v pořádku, není v ohrožení života. Přesto rozhodují , aby letěl rovnou do Prahy na Královské Vinohrady, kde jsou nejlepší specialisté.Bohužel nemohu s malým letět a tak kolem půl páté chudáček malý odlétá sám někam, kde nokoho nezná a máma nebude s ním! Okamžitě vyrážíme za ním.Do Prahy přijíždíme kolem dvacáté hodiny, lékař, který malého přijímal s náma sepsal papíry a sdělil nám že popáleniny, které utpěl nejsou vzhledem k jeho věku nijak malé, ale neohrožují jeho život, popáleniny má na 11% těla(bradička, od krku po pupík a pravá ručička) a jsou to popáleniny II. stupně. Strašné, hrůza…stále jsem brečela a v duchu si říkala proč? Proč zrovna náš syn, proč jsem byla tak nepozorná a nebyla ve střehu? Chtěla jsem být se synem, ale lékař mi to nedoporučit. Nemocnice totiž nedisponuje pokoji, kde můžou být matky s dětmi. A stejně ležel na JIPU, kde byl připojený na všechny možné přístroje,které ho kontrolovali a já bych se na něho mohla jen dívat. Nemohla bych ho pochovat nic. Tak jsme se rozhodli, že v Praze zůstaneme a budeme za ním každý den chodit a já nastoupím až půjde na standartní pokoj. A tak nás čekal nekonečně dlouhý a bolestný týden. Nejhorší byli noce, nebyla jsem zvyklá spát bez malého, moc to bolelo. Po dlouhých hodinách vždy usínám, abych se každých pát minut probudila z hrozných snů, kde se mi všechno znova a znova vrací. Malý za ten týden musel 3× pod narkózu na převaz, pokaždé nám sdělili, že není nic nového, že se musí čekat, povrchové popáleniny se hojí a ty hlubší, že to bude trvat.

Následuje den, kdy nastupuji do nemocnice. Strašně moc se na ten den těším, ale zároveň mám strach. Jak bude malý reagovat až mě uvidí…nebude mě odmítat…nebude na mě nazlobený, že ho máma nechala takovou dobu samotného? Prostě desítky otázek a ODPOVĚĎ? Když přicházíme na oddělení malý už není na JIPU, ale slyším ho plakat z jiného pokoje. Vcházíme na pokoj a vidím malého jak leží v postýlce, ruce i nohy má přivázané a je napo¨jený na kapačku a moc pláče.Právě ho přivezli ze sálu a on se probouzí z narkózy. Zažívám opravdu velkou úzkost a moc velký strach. Promluvím na něj…poprvé po týdnu a on začne křičet ještě více, protože ho stále nedokážu uklidnit, mám svolení jedné milé sestřičky vzít si malého do náručí . v tu chvíli je klid, malý se ke mě přitulí a já jsem přešťastná...­.....Od té doby jsem stále s ním, mimo noce, to chodím spát o patro níž. Malého čekají ještě dvě narkózy a transplantace 3% popáleného místa. Stavy, které jsem prožívala těsně po tom, co malého přivezli po zákroku a několik dní po tom nebudu popisovat. Nebyli to příjemné dny, ale fakt je jeden, že den ode dne to bylo lepší. Mám velkou radost když malý může konečně chodit sám, bez mé pomoci, hraje si s ostaními dětmi v herně a je na něm vidět že je šťastný, že nemusí ležet v té ošklivé kovové postýlce.Ale na druhou stranu je mi smutno z nemocničního režimu. Nemám ráda nemocnice a také na takovémto oddělení očekávám jiné chodání personálu, ale to by bylo zase z jiného soudku. Nic méně po třech týdnech strávených v nemocnici a desátý den po transplantaci nás propouštějí domů.

Teprve po návratu z nemocnice to na mě všechno padlo, začala jsem brečet jako malá holka a nešlo to vůbec zastavit. Každou noc jsem si vybavovala celou tu nešťastnou příhodu a snažila jsem se přijít na to kde se stala chyba. Ale na nic jsem nepřišla, snad jen na to, že to tak asi mělo být, protože nic se totiž neděje náhodou.

Lépe než tato pisatelka, která zažila velmi podobnou nešťastnou příhodu bych celou TU naši příhodu nepopsala:
" Rána se pomalu hojí, zůstane nám jizva, možná i ta časem zmizí, ale jizva na duši, ta se neztratí." ****
Charli+František

Pokud vám to nebude vadit, připojuji ještě několik řádků:

Popáleniny vznikají působením tepla na organizmus a jsou jedním z nejvážnějších poranění v dětském věku. V České republice je ročně popáleno připližně 600 dětí.
V různých věkových skupinách převládají různé příčiny popálení.

 • U dětí do tří let je nejčastější příčinou opaření horkou tekutinou( káva, čaj, horká voda z rychlovarné konvice, olej z fritovacího hrnce, atd.)
 • Děti předškolního věku na sebe často strhnou spolu s ubrusem nádoby s horkým obsahem, padají do nádob s horkou tekutinou, strkají prsty do elektrockých zásuvek, popálí se o horká kamna, sporák.
 • U dětí ve věku mezi pěti a patnácti lety ubývá opaření a přibývá popálenin od hořícího oděvu( např. při hrách se zápalkami či hořlavinami), ale také úrazů elektrickým proudem vysokého napětí)např. lezení na sloupy elektrického napětí nebo střechy železničních vagónů).

Následující tipy mohou zabránit devastujícím popáleninovým úrazům:

 • udržujte zápalky a zapalovače mimo dosah dětí
 • zamezte dětem přístup k troubám a sporákům
 • při napouštění vody do vany, napouštějte nejprve studenou, potom teplou vodu, zamezte dětem kontakt s kohoutky
 • otestujte teplotu vody loktem před tím, než do vody položíte dítě
 • nenechávejte děti samotné ve vaně
 • omezte výskyt hraček v kuchyni při vaření, při přenášení horkého jídla byste o ně mohli zakopnout
 • nenechávejte v dosahu dětí elektrické šňůry od spotřebičů, zejména rychlovarné konvice, děti za ně rády tahají
 • při vaření otočte hrnce a pánve, tak aby držáky byly z dosahu dítěte, vařte na vzdálenějších hořácích
 • nevařte s dítětem v náručí, nepijde horké nápoje(kávu, čaj), nebo nejezte horkou polévku s dítětem v náručí
 • pozor na ubrusy- děti za něj rády tahají a mohou na sebe strhnout horký nápoj nebo jídlo, ubrus připevněte úchytkama nebo ho nepoužívejte vůbec
 • děti vždy pečlive hlídejte u ohýnků, nechtěný pád do ohně může způsobit celoživotní bolest, pozor také dávejte u vypalování trávy a používání různých pyrotechnických pomůcek.
 • některé domácí chemické přípravky mohou způsobit popálení při kontaktu s kůží. Patří mezi ně mimo jiné čistící prostředky na odpady, trouby, louh, bělidla, čpavek a baterie. Ukládejte tyto prostředky v bezpečí mimo dosah dětí,
 • elektrické zásuvky zajistěte krytkama.

zdroj: www.bolíto.cz

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 22.01.08 14:18

Charli, děkuji za článek a věř, že tohle se prostě může stát - opatrnosti není nikdy dost.

Kdyby jen jedno dítě bylo ušetřeno tím, že dáme hrnek s kávou dozadu na linku, tak bu to byl skvělý výsledek.

L.

 
Ajlili
Kecalka 380 příspěvků 22.01.08 14:37

Chlapecka je mi moc lito. Ale, nechce se mi verit, ze z jednoho ,,docela horkeho salku caje,, by mel takovehle nasledky. Nebyla to spis varna konvice zatazena za snuru? Nerikam, ze se to nemuze stat, ale je to hrozne nezodpovedne. I chlapecek sam by mel vedet, ze nesmi sahat na veci ktereby mu mohly ublizit.. Ale jak rikam, stat se to muze. Na vsechno se davat pozor neda, zvlast kdyz ta mrnata porad jen vymysli kde a cim by si jak nejlip ublizila (taky vam to tak pripada?) drzim vam palce at jste brzo zdravi a zahoji se vam sramy jak na tele tak na dusi. 

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 22.01.08 14:58

Ahoj,  

Charli - moc jsme cekali na tento slibeny denicek. Tohle se stane i z toho jednoho salku. Moje mati toho byla svedkem docela nedavno v detskem centru a volala taky zachranku. A to ten caj nebyl prave uvareny!!!
Moc jste si s fanyskem zkusili a my vsechny v denicku jsme na vas myslely a modlily se za lepsi zpravy…¨
Ajlili - chlapecek mel v te dobe necely rok a pul a takovemu diteti to tezko vysvetlis, ze nema sahat na urcite veci. Je to kvetnatko jako to nase a dcera neposloucha v tomhle dodnes. Nastesti nepijeme horke napoje…
 Terik

 
jaana01
Kecalka 292 příspěvků 22.01.08 15:02

Charli,preji,at jste zdravi…popaleniny jsou moji cernou murou,maly kolem nas nekontrolovatelne poletuje a mohla bych byt superman a nejde to vsechno uhlidat…a jak pises,nejhorsi jsou navstevy,kdy dite hlidaji vsichni a vlastne nikdo..
mame obranu…pri kazde navsteve si pevne s manzelem stanovime,kdo bude syna „hlidat“ a pozorovat,kde zrovna poletuje…
a verim,ze takova popalenina vznikla skutecne jen z hrnku caje…kamaradce jeji maly syn pouze sahl rukou do cerstve nalete polevky a taky skoncili v nemocnici s oparenou rukou a popaleninou II.st

hodne stesti

Jana

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 22.01.08 15:03

Ajlili, stát se může i z hrnku čaje :-(  kamarádka skončila s 15m dcerkou na popáleninách kvůli hrnku s kávou (naštěstí instantní), který  nebyl na kraji linky, ale nebyl bohužel úplně z dosahu a batole je mrštné. Taky to byla otázka okamžiku.  

Neuvědomuju si teď, jestli to v článku je, ale říkali nám chladit, nejlíp sprchovat, aspoň 15 min nebo dokud nepřijede sanitka; poškození tkáně se jinak dál rozšiřuje. Ničím nemazat; pokud to jen trochu jde, sundat polité oblečení.  

E.

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 22.01.08 15:06

Teriku - přesně, Dalek má dva, přesně ví, že to a to pálí, už si i packu o troubu spálil, a­le je neskutečný objevitel-pokušitel a nedá si pokoj…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.01.08 16:02

I já jsem na vlastní zkušenost poznala, že ačkoli jsem stále ve střehu, ty malá „torpéda“ při vší snaze vždy uhlídat nelze. To by si člověk nemohl ani odskočit. Což jsem já kdysi udělala a malý si vylezl na skříň, kde si vzal kapky na kašel toho staršího (bohužel kapky pro alergiky, které se nesmí požít ve větším než doporučeném dávkování, protože pak mohou způsobit třeba poruchy srdeční činnosti a podobné hrůzy). a když mě starší syn volal, kapky už byly rozlité po malým i po zemi a dalo se těžko odhadnout, kolik toho vypil. Volala jsem dětskému dr., ten mi řekl, ať rovnou volám záchranku. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. Čekala jsem,  že mi poradí to hodně zapít nebo podat něco na zklidnění žaludku a on mě takhle vyděsil. je to na dlouhé povídání, ale shrnu to do toho, že jsme strávili dva dny na JIPu na pozorování a pak dva dny na dětském oddělení. Na JIPu byl taky přes noc sám, na dětském už jsem mohla být s ním. Taky jsem trpěla a ač to dobře dopadlo, stejně si to nepřestanu vyčítat, že jsem to nedokázala zajistit tak, aby se nic podobného nestalo…
Ivča z deníčku Maminkou s emiminem už mnoho let

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 22.01.08 16:11

Charli: celé jsem to prořvala. Je mi naprosto jasné, jak strašně snadno se něco takového stane, kolikrát se Ani dostane do výšek. To že něco pálí Anička vzala na vědomí až teď a stejně si myslím, že zvědavost by kdykoli zvítězila nad opatrností.
Díky za tipy, je pravda, že někdy na okamžik odejdu z koupelny, když se Ani koupe. Z bojleru teče zatraceně horká voda a neštěstí by mohlo být hned :-(
Držím palce, ať se Fanýsek rychle dá úplně do pořádku a užijte si dovolenou. Všichni si ji po těch všech starostech zasloužíte.  

Dala jsem holkám do starého deníčku odkaz sem, takže se sem přesunou všechny květňátka a červňátka 2006 :-)  

Terka

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 22.01.08 16:37

SRAZÍK KVĚTŇÁTKA ČERVŇÁTKA 2006: Konečně mi odpověděli z hotelu Renospond  

mají volno v termínu 23.5. - 25.5.2008. koukněte na stránky http://www.renospond.cz/index.php a mailem mi potvrďte že jedete a jakou si přejete stravu.
Noc se snídaní je za 335,– Kč
noc s polopenzí je za 430,–- Kč

Tak šup šup, ať můžu dát závaznou rezervaci :-). A to jsem si loni přísahala, že další rok už nechám organizování na někoho jiného :-)

Terka + Ani + ???

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 22.01.08 17:40

Hihi, teri, si zlato…takze my jedeme jak jsme hlasili…  

Terik a zverinec…

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 22.01.08 18:32

brečím..šíleně moc..zase mi to vrátilo rok a půl starou vzpomínku na to jak jsme nocí letěli na traumatologii s opařeným dítětem.. jak jsem se týden třásla jestli moje dítě bude v pořádku..jak jsem s ním tři týdny byla zavřená v nemocnici a vysvětlovala, že ne, že nemůže papat a bumbat, že půjde zase spinkat, aby jí mohli vyměnit obvazy..jak jsem hltala každou zprávu od lékařů, kterým jsem bezmezně věřila.. ale já mohu jen pochválit zdravotnický personál, přístup k dětem, i k nám rodičům velice vstřícný..

věřte, že je to fakt ani ne vteřina kdy se vašemu dítěti může něco stát..

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 22.01.08 19:20

Charli - je mi to moc líto :(( u tvého článku jsem brečela a v duchu si představovala, co kdyby se to stalo naší Anetce… musela si prožívat hrozné zoufalství. Chlapečkovi přeji brzké uzdravení a tobě také, hlavně to na duši.
Radunka s Anetka

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 22.01.08 19:38

Přeji vám brzké uzdravení a zdraví po celý život.  

Bohužel, je to mžik a neštěstí je na světě. Někdy mi příjde, že malého hlídám až moc přehnaně. Ale asi sama vím, že u dětí hlídání není nikdy dost.  

Všem hodně štěstí
Martina+Liborek

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 22.01.08 21:05

Charli, je to hrozné, ale z vlastní zkušenosti vím, že i když hlídáš a dáváš si pozor,tak stačí vteřinka a je všechno jinak. Můj Mišel si  v roce, kdy se učil chodit a byl ještě dost nemotorný, pustil na zápěstí vodu z aquabaru, byla jsem u toho takže to bylo jen nepatrné množství a voda nebyla úplně vařící a přesto mu to udělalo opařeninu II.stupně na zápěstíčku. Naštěstí stačil týden, kdy jsme denně chodili na převazy a vše se zahojilo a zmizelo, bez následků. Tak jak mi bylo, jak jsem si vyčítala tu vteřinu,kdy jsem se jen otočila si pamatuju dodnes a už nikdy to z paměti nevymažu. Může se to stát opravdu každému, děti jsou neskutečně vynalézavé… i přesto že jsem vždy trvala na tom, že se nesmí v jeho přítomnosti pít nic horkého, ani jíst polévku, žehlila jsem výhradně jen v době jeho spánku, všechny spotřebiče mám přistrčené daleko z dosahu… i tak se nám to stalo:( Držím palce ať se všechno zhojí.

Berun+Mišelínek 23 měsíců+Štěpánek 37tt+3

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 22.01.08 21:40

Charli : hoka moje, tak jsem to cele oplakala, nevim ani co mam psat, je mi to strasne moc lito, co jste vse prozili a co jste si museli vytrpet i chudacek malej Fanysek. Cely jsem si to predstavovala , jak to asi u vas probihalo, a reknu ti, ze se mi slzy koulely po tvari

Doufam,ze na vse zapomenete,aspon trosicku a  hlavne Fanysek , je moc statecny a vy take. I tak mas muj obdiv, ja jsi to zvladla a urcite jsi byla pro Fanyska uzasna maminka, ktera se o nej starala.Nic si nevycitej ,protoze se to muze stat uplne kazdemu. Jsi moc hodna ,ze jsi vubec o tom napsala ,ze jsi nasla tu odvahu se s nami o tom podelit a ja ti za to moc a moc dekuji.Nebylo to urcite lehke psani.A verim,ze po tomto denicku tu vasi strasnou zkusenost uzavres a uz budes jen stastna a to i Fanysek.

Drzime mu palce, Kacka mu posila pusinku uzdravovaci a i na ty sramy na srdicku.Musim ti jen napsat,ze jsem strasne brecela u toho ,jak jsi psala, ze jsi nemohla s nim vrtulnikem do Prahy , me se totiz u tohoto vratily vsechny vzpominky, jak jsem musela opustit Kacku ,kdyz me vezli do nemocnice v USA a bylo to strasne spatne se mnou.Citila jsem ,ze mi vzali dite a nemohla jsem se nijak branit,byla jenom moje a ja skoro umrela.Pritom se o ni staral jeji uzasny tata,ale stejne citila jsem ze byla jen moje a ze ani ja a ani ona to bezeme nezvladne a to ji bylo 2,5mesice.

Chapu te jak jsi se citila, kdyz ti Fanyska odvazeli a ty jsi nemohla udelat nic, ta bezmocnost zazila jsem to same.Ale uz dost.

Jsi statecna, Fanysek take a verim,ze Roman te  drzel nad vodou a se vsim pomahal.

Jsem hrozne rada,ze jsi napsala ty zpusoby urazu a jak vznikaji ,napr. ve vane a podobne. Dekuji moc Charlotko  

Takze vam moc drzime palecky a myslime na vas a uz se tesiem na sraz.Pozdravuj kluky :o))))
Markyna +Kacka+hrasek 11t

 
Charli
Kecalka 347 příspěvků 22.01.08 21:49

Holky moje, jste všechny tak hodné, když čtu ty vaše příspěvky tak mám slzy nakrajíčku. Moc děkuji za podporu, jste všechny moc fain. Moc moc díky, Terezko díky, že jsi holkám napsala odkaz kde se ten můj deníček vyskytuje.  

Charli+František

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 22.01.08 22:04

Ahoj, úplně mi zatrnulo, mám ani ne rok a půl starého prcka a je to už pár měsíců, co jsem jeden hrnek zachytila fakt v poslední sekundě (ač tedy ne zrovna právě uvařený, ale i tak velmi horký), i když syna normálně pořád hlídám a na horké tekutiny si dávám extra pozor… až na krytky v zásuvkách dodržuju všechny zá:,–(y a stejně to nemusí stačit.
Tys to nestihla jen o ten zlomek času, je mi to moc líto, umím si představit, že si to budeš už vždycky vyčítat, protože ti chyběl ten kousilínek štěstí…
Tak jenom přeju, aby se ty jizvy, ať už jsou kdekoli, zahojily co nejdokonaleji.
Lenka + Štěpánek (17měsíců) + miminko (25+0tt)

 
Victoria
Kecalka 139 příspěvků 22.01.08 22:09

Ahoj Charli,
zažila jsem to stejné co ty. Dcerka se v 18 měsících opařila hrnkem čaje na hrudníku. Také jí museli kousek transplantovat, protože se sám nezhojil. Bylo to o to horší, že jsem byla těhotná a nemohla jsem s ní být v nemocnici celé tři týdny! Už bych to nikdy nechtěla zažít. Teď je to vice než rok po úraze, jizva se stále ještě hojí.  Tehdy jsem byla skoro nešťastná, že jsem těhotná a nemůžu za ní. Dnes jsem ráda, že jsme to přestáli a máme doma o človíčka navíc. Dcerka si naštěstí nic nepamatuje. Ale já už budu ostražitá napořád. Držím palce, ať se malý krásně zahojí.
Victoria+A+A      

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.01.08 22:16

Ahojky ,

k deníčku-bohužel je to mžik stačí vteřina se otočit :-((

srazik-holky do kdy potřebujete vedět rozhodnutí -musím se domluvit z manžou !!

Tak jsem doma,ale dr.měl teda nutkání mě poslat do nemocnice.
Cysta je 5cm  :roll: a stále nepsecifický krvácím(prosa­kovaní).nohy mi natekly a sem nějaká bez štávy,což není co se divit když už tak dlouho krvácím.tak tenhle týden bych měla mít MS tak po ní na KO a rozhodne se -Dr.říkal,že nekdy dochází při MS,že se cysta začne sama vstřebávát,a popř.by jen zkusili profouknout vejcovod,že by se ta svalová klička kolem vejcovodu mohla sama přetrhnout-potom by museli laparo a na kolik je poškozený-zase sem přehlcená informace..

malej mě našteští dnes moc nedovolil nad tím přemýšlet-oddopo jen blinká a blinká-teplotu nemá,prujem ,bolesti,rýmu prostě nic jen blinká-tak do něj aspon po troškách leju studený heřmánkový čaj,před chvilkou sem ho převlékla a umyla,pač se vzbudil a zase blinkal a ted hajají s tatkou spolu v naší posteli..

tady jedna koupací  http://www.baby-cafe.cz/…ma%20005.jpg

naše medvědí čapka http://www.baby-cafe.cz/…ma%20012.jpg

Ruzza a Kubisek (19m a 9dní)

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 22.01.08 22:29

Ahojky holky :-)

Charli: Taktéž moc díky za deníček i rady nakonec, protože i kdyý si mnohdy mysléíme, že myslíme na vše, tak je lepší si to raději ještě jednou obrátit ze všech stran a raději všechno překontrolovat - díky tomu jsem si uvědomila, že taky někdy nechávám malho třeba na malou chvilku samotného v koupelně, když mu jdu pro ručník  a  že zrovna v tom okamžiku by mohlo být zle … Byla jsi opravdu moc statečná, jak jsi to všechno ustála a myslím, že každá maminka si asi dovede představit ten naprostý pocit bezmoci, když její dítě pláče, že ho něco bolí a když mu nemůže pomoci -je to asi to nejhorší co může být …
Ale snad (jak už tu někdo psal) bude pro Tebe napsání tohoto deníčku trochu i cestou k aspoň malému zasunutí těch vzpomínek dozadu do pomaěti a že už se budetě těšit jen z moc pěkných okamžiků s Vaší rodinkou - třeba právě z té dovolené, kterou si fakt určitě zasloužíte :-))
Moc Vám držím palečky :-)))

Terezka: moc díky za zprávu na srazík, zas jsem měla dlouhou absenci, já vím a stydím se :-), ale zase jsem měla bohužel problémy s Kubou a tak te´d ani na net nějak nemám náladu … ale už se to snad zas zlepší :-) Jinak moc a moc a MOC držím palečky s těma // a určitě bude proužek už jen sílit a krásně zářit a Ty budeš krásně bříškatět :-))))

Takže dneska ode mě zatím vše, jak budu dočítat minulý deníček, tak budu průběžně reagovat :-)

Vaše
Kač + Maťula (bez týdne 20 měsíců :-)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.01.08 22:43

zrovna čtu na jedne diskuzi co si pisu s holkama z kvetnátkama ze taky nekterí měli že zvraceli 2dny a pak i cela  rodina postupne.
jenže nejhorší ,že ja stejně zitra musim k dr.vyblinkal mi oba antiepileptika-tak aby jeste ke všemu neměl záchvaty.

jo a hrozněe po nich spí po O až 4,5hodky ..no síla a ja se tu koušu nudou jak sem si zvykla že po O nespí zatim je to teda jen 3dny co takhle spí..

ruza a kubís

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 22.01.08 22:47

Jo, u nás se blije už třetí den :(:(:(

Je to „radost“

L.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.01.08 23:20

lesina -hm taky dobrý !!a nějaka viroza??

ch joo ..jako by toho ted už nebylo dost :-(

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 23.01.08 08:15

Ruzo: jedla jsem mírná antiepileptika před lety a strašně jsem po nich spala, v poledne jsem v práci ležela na stole a neudržela otevřené oči. Kubís si časem na léky zvykne, ale bude to trvat aspoň měsíc. Vydrž kočko
Ohledně srazíku by to chtělo co nejdřív dát vědět, takže pokud to půjde, prober to s mužíčkem o víkendu a já bych v pondělí dala pevnou rezervaci. Jinak detaily máš v SZ.
Jo a sousedi mají 3 děti a od vánoc do teď někdo blinká, vyměňují si to mezi sebou pořád dokola,  no děs :-(  

Když jsem u těch nabouraných žaludků, tak ten můj si taky nestojí zrovna nejlíp. A to mám teprve dnes termín MS, takže mi začaly nevolnosti nějak brzo, ne? Aspoň že čárka na testu pěkně tloustne :-). Mara se mě včera ptal, jestli jsem znovu testovala a jestli tam ty dvě // pořád jsou :-)))))))  

Terka + Ani + ???    

 
tereza.v
Nováček 1 příspěvek 23.01.08 13:10

Nepatřím „k vám“ do deníčku, ale přesně tohle jsem v říjnu zažila s 18m. synem také. Naštěstí u něj to byly jen 3% těla, II. stupeň, pod narkózou byl jen při příjmu, pak už byly převazy dokonce i bez pláče.
Nejhorší byl pro mě pocit, že jsem to neuhlídala a ublížila vlastnímu dítěti. A pomoct můžete jen svou náručí, láskou, utěšováním. Je to už o dost lepší, ale nezapomenu na to nikdy. Paradoxní na tom je, že když jsem to potom rozebírala s pár kamarádkami, všechny do jednoho neměly do té chvíle problém s tím, kam dávají hrnek s čajem či misku s polívkou. Já jsem teda pečlivá na všechno - horké věci se s dítětem v místnosti nepijí, vařím na sporáku vzadu, zarážky na dveřích, nože ve skříňce nahoře, zábrany na schodech. No a nakonec mi dítě doslova vystoupí z jídelní žildličky (samozřejmě bylo připoutané) a dohmátne na misku s vodou, do které jsem chtěla zamíchat instantní kaši k snídani. Stalo se před mýma očima a dodneška mám pocit, že to nebyla ani vteřina…
Zpětně si myslím, že velkou roli sehrálo to, že jsem byla váhavá matka a včas Kubu v noci neodstavila. V posledních 2 měsících před úrazem se mnohokrát budil a já byla dost nevyspalá. V nemocnici, když jsem ten úraz pořád v duchu rozebírala, jsem došla k tomu, že matka musí být někdy neústupná a hájit i své potřeby ku prospěchu všech. Když se pak po návratu domů vše vrátilo do starých kolejí a Kuba se už nelepil jen na mě, celkem radikálně jsem ho odstavila. Kupodivu jen dva dny kňoural, v noci si tedy stěžoval víc, a pak už byl klid. Ten pocit, když jsem se konečně vyspala, je prostě po roce a půl nepopsatelný. A všechno funguje mnohem snáz a líp a myslím, že i má pozornost je někde jinde.  

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 23.01.08 19:10

Terezko.v tak to spani ti zavidim, nase Kacka ma 19mesicu, sice nekojim,ale v noci spat nechce, des bes porad se budi taky bych se rada uz vyspala :o)) takze vim o cem mluvis  

Holky tak kde jste kdo???? Hele ani Milli se dlouho neukazala, neni uz tehulka??? :o))))  

Markyna +Kacka +hrasek 11t

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 23.01.08 20:33

Chrali, sice nepatřím do vašeho deníčku, ale četla jsem tvůj smutný příspěvek a nedá mi to, musím přidat i svou podporu. Já sama jsem pouze ve fázi snažilek, ale dokážu si živě představit, jakou hrůzu jsi cítila a i ty výčitky. Souhlasím s holkama, opravdu někdy stačí zlomek vteřiny nebo o maličko zpožděná či ne dost rychlá reakce a neštěstí je na světě. Moje máma zřejmě nikdy nezapomene na zážitek, kdy se mnou byla sama doma, dávala prádlo do pračky a já, dvouletá, jsem jí ho podávala. Byla to otázka vteřiny, já jsem něco brebentila, máma zavřela víko od ždímačky (to ještě byly takové ty staré plechové šílené), otočila se ke mně a já nikde. Letěla za mnou do pokojíku, protože větrala peřiny a měla strach, abych nebyla na průvanu. Já prý stála v otevřeném okně na římse (2. patro), držela jsem se jedné strany okna a druhou ručkou jsem mávala na letadýlko venku. Zřejmě se mi nějak podařilo vyšplhat po topení, ale musel to být okamžíček, sama vím, že jsem jako dítě byla extrémně živá, vynalézavá a hyperaktivní. Máma dodnes nemůže zapomenout na tu hrůzu, kdy mě v tom okně viděla a teď nevěděla co má dělat. Má na mě zařvat: „Drž se!“, to bych se ale mohla leknout a pustit, proto ke mně tiše šla a doufala, že ji neuslyším a neleknu se. Naštěstí všechno dobře dopadlo, tím jsem jen chtěla říct, že ač nemám zkušenost s vlastním dítětem, je mi naprosto jasný, že to opravdu není žádná legrace uhlídat dítě, tyhle věci se prostě dějí, je to víceméně o náhodě, některé matky nechávají malé děti samotné bez dozoru a dětem se nic neděje, jiné mohou prcka hlídat sebevíc, ale uhlídat nejde.
Za sebe i za holky z Psychiky Snažilky přeju, ať je Fanýsek v pořádku, ještě teď se z toho článku klepu, při představě, že by se tohle jednou stalo mému dítěti. Ale beru si z toho opravdu velké ponaučení. Vůbec jsem netušila, jakou neplechu může způsobit obyčejný šálek čaje. V životě by mě nenapadlo, že z toho může být něco tak závažnýho, ale ono je to možná dobře vědět. Proto děkuju za deníček, myslím, že spoustu maminek tím přinutil k zamyšlení a uvědomění si, co všechno se může stát.
Filipina z Psychiky Snažilky

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 23.01.08 21:13

Ahojky,
píšu narychlo od ségry, tak jen krátce. Tomáškovi jsem objevila další stoličku, takže máme už 17 zoubků a navíc na dnešek spinkal celou noc snad po roce. Bohužel jsme se ségrou krafali do noci, takže jsem se moc nevyspala, ale vím že to jde :-))  

Deníček jsem ještě nečetla, ale už z těch komentářů mě honí mráz po zádech, přečtu hned zítra. Teď řešíme přes Skype s Tomem barák, to zas je debata… :-)  

Terezka - údaje jsem ti napsala do SZ. SNad je to vše. Jsi zlatá. Mě nikdo neposlouchal, tak ti to holt zbylo.  

Musím letět, tak pa a mějte se moc hezky.  

Míša  a Tomulka  

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 23.01.08 21:50

Míšo, poslala jsem ti SZ
Terka

 
Matahari
Nováček 2 příspěvky 24.01.08 02:04

Starala jsem se o chlapecka, ktery na sebe zvrhl horkou kavu - „nastesti“ se to nestalo v pritomnosti me, ale jeho rodicu, jinak nevim, jak bych se z toho zodpovidala. Jeste po roce mel cele brisko cervene a zjizvene. Cloveka by nenapadlo, co dokaze jedno hloupe horke kafe… Bohuzel pravdou je, ze se takovehle veci stavaji i pri nejvyssi opatrnosti.

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 24.01.08 15:27

Ahoj,  

u nas vse ok. Vecer pisnu vice.  

Ja jen jak tu byla rec o zbloudilych oveckach naseho denicku. Tak pamatujete si jeste na Iruchu a Anku??? Chodim i na BC, kde ted jsou. Irucha za chvili bude rodit. Anka uz ma dalsi 5m holcicku.  

Jeste mi tu chybi Tana, co byla s nama na sraziku a od te doby se neozvala. Doufam, ze to nebylo zapricineno tim srazikem. Ja se na ten letosni uz mooc tesim. Bude to takovy muj darecek k narozkam, ktere budu mit 26.5. Takovy odpocinek s rodinkou.  

Teri, Marky - jak je, vy nase tehulinky??? Moc na vas myslim. Me bylo se Zoe blbe do 16tt a to jsem se musela starat o Charlie, ktera jeste nechodila. Zacala az mesic pred porodem, potvurka…  

Terik a holky

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 24.01.08 15:43

Teriku,  

dost dobrý, že jsi holky vystopovala :-). Já se stydím, vůbec nestíhám, snažím se psát sem, do snažilek i do těhulek. Ale zase mám snad body za srazík, ne?  

Je mi nic moc, jsem strašně unavená, žaludek mám jako  na vodě a nálada je taky mizerná. Trošičku jsem špinila, což mě poplašilo, ale všechno je prý ok. Na kontrolu jdu 4.2. a jsem zvědavá, jestli na utz něco uvidím :-). Zatím jsem to nikomu neřekli a pokusíme se to do kontroly ututlat. Ještě musím promluvit s mou lektorkou v tanečkách, jestli bych neměla přejít do jiného kurzu, toto je samý akcent a shimi, což se v prvním trimestru nesmí.  

Tak mě napadlo, jestli někdo nechtěl napsat další deníček. Mám takový pocit, že se holkám nechce psát nic veselého, aby to nebylo vůči Charlie necitlivé. Neříkala něco TěhuMíša? Asi ji napíšu maila :-))

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 24.01.08 23:53

Holky, kde jste kdo, to je teda účast…
Já jsem od pátku do dneška nejezdila 350km, každý den jsem spala cca od 3 do 6. S lukáškem  jsem se viděla, jen letmo. Zkoušky mám, bylo to děsný ale mám. Dala jsem tomu maximu, ale ještě mi ani nedošlo, že je mám…Roman už je konečně taky po týdnu doma. akže lukášek KONEČNĚ  spí. co roman přijel jí a spí. Vy víte, že chodí normálně spá po večerníčku a spí až do rána. od minulýho čtvrka usínal pravidelně cca ve 2400. Každý den čekal a volala tata- ať jsem si ho vzala do postele nebo byl v postýlce prostě nespal. Roman už dloho nikde nebyl a Lukášk už je starší a jakmile jsem jen nakoukla hned volal „tata“.
Holky tímto Vás s nespavcema fakt obdivuju a smekám. Já jsem vyřízená. Málo spánku, hodně kiometrů, stres ze zkoušek a na všechno sama.
Takže dneska jsem to chtěla Lukáškovi vynhradit, jeli jsme do sokolíčku, dokonce  vetšinu času spolupracoval a tančil a cvičil. Pak jsme si uvařili oběd a tím to začalo, hodinu a půl vydržel a nevzala ani sousto, dala jsem mu teda lžičku, kterou to v nepozorovaném okamžiku naházel do kvetináče s kytkou co jsem včera dostala od mamky za zkoušky. pak jsem ho teda dala hladem spát. nic. neusnul, asi měl strach, zda bych tu byla, když by se probudil. tak jsem ho vzala do ložnice, ale já bych bývala usnula a on ne, tak jsemse překonala a oblíkli jsme se a vyrazili za kamoškou a za sluníčkem ( to hlavně) ale nakonec jsme ztrávili půl hodiny v koloně na dálnici, lukyn ale naštěstí usnul. s kamoškou jsme se prošli s kočárkama za šera, ale prošli. Lukyn hladový a přetažený nám to celou cesu zpříjemňoval. Skončili jsme v ikei , kde Lukyn opět se smíchem v očích vše odmítal, až přijel kamošky manžel, snědl vše. Děs. Venku jsme nasedali do auta. Ještě se i vyčůral a pak mával, a posílal pusinky. než jsem se otočila byl na druhé straně auta a tam jezdili auta. No děs. Málem jsem se sesypala. Roman byl ještě tou dobou v práci a volal mi zovna, takže mě podpořil a dojeli jsme domů a dokonce jsem pak zvládla i nakoupit.

Charli: díky, za to že sis našla chvilku na sepsání deníčku. Muselo to pro Tebe být určitě náročné? Super, že letíte za sluníčkme.
MíšaN: jen si to u ségry užívej a vidíš, že tomík umí spinkat celou noc…co bahenní koupele? :-))) Jo a díky, jak to tak čtu. Máš to s tím jídlem a Tomíkem stejný. A neřešíš. Asi budu ještě přemýšlet, protože Roman se snaží z návštěvy u psycholožky vykroutit. Mám dělat jízdy v autoškole…ale ví o tom už týden…
Lucia: super, že se shodnete na tom baráčku.
Terezka: díky za SZ. jen jsem neměla kdy to s Romanem probrat. Přijel o ůlnoci a usnul. dneska musel hned ráno do práce a přijel v osm a usnul.
Terik: tvoje komentáře mě vždycky dodají sílu. Kde ty bereš tu energii??? Ještě stíháš i BC??? Jo a narozky určitě oslavíme. Jsme se smála, já je mám totiž taky 26, ale června…a ty budeš mít „hranaté“ že jo? Tak to bude chtít pořádnou oslavu.

Holky. Se nezlobte, že vÁS ZATĚŽUJU TÍM DLOUHÝM KOMENTÁŘEM, ale těšila jsem se že si pokecím s romanem a on usnul. a jak jsem přetažená, tak se mi nechce spát.

Nikitak: to je blbý, že zase Kuba zlobí. ale je fajn, že jsi napsala.

Radka a Lukášek (předevčírem 19měíců)

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 25.01.08 08:38

Ahoj holky,
chtěla jsem vám jen napsat, že se teď nebudeme ozývat.
Tomášek má zdravotní problémy. Od středy se úplně změnil, chová se jinak, jakoby to ani nebyl můj chlapeček. Pořád se mi chce brečet. V pondělí jdeme na vyšetření a ve středu budou výsledky. Tak snad se něco dozvíme.  

Danulik

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 25.01.08 09:30

Dany: drzime palce a myslime na vas .Doufam,ze vysetreni dopadne dobre a vse bude zase ok. Drzte se

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 25.01.08 10:01

Danulíku, tak na tebe moc myslíme.
Drž se holka !!!!

Radka a Lukášek

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 25.01.08 12:27

Ahoj,  

tak se nam to tady vsechno sype, jak sleduji.  

Kometka - vzdy, kdyz holky castej nevidim, tak jsou protivne a doslova na me visi…Doufam, ze se to brzo spravi a gratuluju ke zkouskam. Ja uz zacinam nervit z te moji, co me ceka v cervnu. Ale je to takova pozitivni nervozita, protoze se casteji donutim podivat na ucivo. Horsi to bude v tom kvetnu. Jojo, budu mit hranate vyroci. Desne to leti. Citim se porad na dvacet, jako kdyz jsem cekala Charlie a pritom je mi uz tolik!!!! Ale asi me to tak desi i protoze je Lukas mladsi o ty dva roky a vic vnimam jeho narozky nez svoje…  

Danulik - to je mi lito. Potom se aspon ozvi, co je Tomulkovi. Moc na vas myslime. Doufam, ze to nebude vazne.  

U nas to bylo vcera hororove. Po pul roce jsem poprve musela uspavat Zoe. Usnula az v deset a vyzadovala me u sebe dokud neusnula. V noci nastesti spala dobre. Vcera jsem ji navic nasla neco na zadecku. Rano po plavani jsem si odchytla sestrenku a ta myslela, ze je to kousek konecniku, ale ze mam radeji zavolat doktorce. Tak jsem volala a pry ze se do deseti minut stavi, ze zrovna pojede z prednasky. No, u nas bordel, protoze rano jsem nestihala a vsude pohazene pyzama, jak se deti vyslekly, zbytky snidane, atd…Navic prisla uz za 5 minut!!!
No, podivala se a rikala, ze to na konecnik nevypada. Ze to je spis nejaky zdurely vyrostek. Dala mi na to znecitlivujici mast, aby ji to nebolelo, potom jeste neco protizanetliveho a jeste rikala, ze to bude asi jejim spatnym kakanim, takze v lekarne mam zadat nejakou vlakninu, co budeme pridavat do jidla. V pondeli to zkontroluje a pokud se to nezlepsi, tak nas ceka vyskrab na chirurgii. Jsem z toho na prasky, protoze vim, je ji to boli a predstava te chirurgie…no, nic moc. Doufam, ze se to dela jen ambulantne.  

Jinak aspon pozitivni bylo to plavani. Zoe vyjimecne spolupracovala a libilo se ji to. Jakoby ji nekdo vymenil. Dokonce po pul roce plavala dobrovolne na zadech!!! Skakala sipky!!! Ale poslednich 5 minut samozrejme nechtela delat nic.  

Holky, neni na me co obdivovat…Ja na BC chodim, protoze tam ma denicek sarlota a jeji vrstevnici a navic je mi Missorka dost blizka. Hodne mi radila, jak to prezit se skorodvojcaty (jeji deti jsou od sebe 13 mesicu) a taky jak prezit odpor k jidlu (Zoe a Val jsou v tomhle jak pres kopirak). Navic tam jsem jen kdyz kecame s Lukasem pres ICQ, takze to neni nic sileneho. Proste mam stale otevrene dve okna. Mimino a BC. Ale treba cas na cteni nachystanych knizek by mi bodl…  

MEjte se  

Terik a holky

 
Charli
Kecalka 347 příspěvků 25.01.08 13:21

Ahojda holky,
Terik - na vás také pořád něco lepí , že? To je hrůza viď? fanýskovi pro změnu dneska vyrazil na tváři nějaký flek, vypadá to jako alergická reakce, ale vůbec netuším na co. Nikdy neměl s ničím problém. To že jsi uspávala po tak dlouhé době Ti můžu jen závidět, já uspávám každý den a v poledne taky, bez moji ruky prostě neusne.
Kometko - velké gratulace ke zkouškám, to je úplně normální Fanýsek se také chová úpodrážděně a dělá mi naschváli když mě delší dobu nevidí, jenže u nás je ta delší doba max. jedno odpoledne kdy chodím cvičit. také patřím mezi Ty matky co se moc nevyspí, Fanýsek se budí každou noc min. 5× někdy i časteji. Dělal to vždycky, ale po tom úraze vždy při probuzení strašně pláče, třeba jen malou chviličku a hned zase usne, ale je to hrozný. Říkali mi že je to normální a že se to časem zpraví.No a ráno vstáváme mezi 5-6.30 jak kdy. Takže kdy já se vyspím je ve hvězdách, ale už jsem si na to tak nějak zvykla, ono mi ani nic jiného nezbývá.
Dandulík- je mi vás moc líto, moc na Tebe a na tomáška myslíme a držíme palečky ať vyšetření dopadne jen a jen dobře!!!!!
Tak já musím běžet mám připravené těsto na domác houstičky, přijedou dneska všechny děti tak to se po nich určitě jen zapráší. Tak pápá ozvu se ještě příští týden než odletíme. Jinak letíme sem: www.a-caledonia.com.

Tak pápá  

Charli+František

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 25.01.08 13:28

Ahojky holky,
omlouvám se za špatnou účast, polepším se :-)
Terezka - večer se podívám, o čem by mohl být nový deníček a kdyžtak se do toho pustím. Ale teď momentálně nemám nic zpracované. Vlastně kdybyste chtěly, můžu sepsat nějaké nové poznatky o výchově - chodím do toho jednoho kurzu a je to hooodně zajímavé (aspoň pro mě). Je to založeno na respektující výchově. Jo Teri, díky moc za srazík (já si myslela, že to zbude nakonec na tebe :-)) Už se těšíme! Moc moc gratuluji k těhulkovství!! Ani to zas tak dlouho netrvalo, to snaženíčko ne? I když tobě to přišlo asi dlouho že?  

Marky - přeji, ať nevolnosti brzo přejdou  

Charli - moc díky za deníček. Věřím a doufám, že ti to „vypsání“ pomohlo. Ta bezmocnost je opravdu hrozná. Ale sama z vlastní zkušenosti vím, že se to bohužel prostě stává. Držíme palečky, ať to na psychice tvé i Fanýskově zanechá co nejmenší stopy, nejlépe žádné  

Kometka - mhm, opravdu tleskám…další zkouška hotová… To je hezké, jak má Lukášek rád tatínka:-))  

Danulík - celkem jsi nás vyděsila, dej brzo vědět, jak se máte. Budeme na vás myslet, aby byl Tomík v pořádku  

Nic holky, já musím letět do města. Zítra jdu na ples a nemám šaty, protože se do žádných svých nevlezu :-(( malá teď usnula…večer se ještě pokusím nakouknout a napsat.  

Pa Míša        

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 25.01.08 17:14

ahojky,

Tak jsem  dopo rabovaly s kamarádkou tesco  a já pak byla s malým venku,když se hejbu tak to je to dobrý a myslím,že ta bolest asi bude k té silné MS (hodně silné) pořád mám v hubě takovou kovovou chut a pořád chlemtám se picnu asi brzo :-?

Před polednem sem volala na gyndu zda mám dorazit dnes či v PO tak tam jdu v PO dr.ještě nemá kompletní výsledky krve a mopu ,takže bysme se stejně nehli z místa..

nekdy vás dočtu ale dnes mame sraz z holkama z plzenské diskuze tak tam na chvilku jdu..

Ruzza a Kubis

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 25.01.08 23:59

ahoj holky, dneska byl teda den…krásný svítilo sluníčko, po dlouhé době jsme měli s lukynem dopoledne pro sebe. tak jsme spolu tak nějak poklidili, pak jsem zavařila polívku a šli jsme do posilky, pak přijel tatka, můj vlastní, který už se hlásí půl roku a vždycky to pak odřekne. a dneska přijel, oslavit moje zkoušky, ale zapomněl mi říct, že jede i se ségrou. ( ségra nemá borce, VŠ nedodělala a momentálně má spíš depkový období) a tatka ju vzal s sebou. takže to dopadlo, tak, že lukáška chtěla rozmazlovat a v restauraci mu chtěla ustupovat jen aby neječel. jsem se ohradila a už jsem to měla. sprdla mě na tři doby, je mladší… no tak jsem se zvedla, řekla jsem tatkovi, že mě mrzí že mi neřekl, že přijedou dva a šla domů. hladová, unavená s posilky a se řvoucím lukynem v náručí. doma naštěstí vše snědl a dokonce i na 5minut usnul. odpoledne jsem měla domluvený sraz ze švagrovou. super, švagrová mi po dlohé době moc pomohla, hlavně s vykládaáním a nakládáním do auta, otvírala mi dveře, držela batoh a tak. hodně jsem si odpočla, když týden jsem byla na všecho sama. a pak jsme potkali ségru, no sranda,. obě jsme se švagrovou lekli, co to je za ženskou a ona ségra. očividně se blbě vypsala, protože byla uthovací i na švagrovou…nakonec se odpojila a my jeli pro židličku do kiky a za bráchou, manželem do práce. lukyn vytuhl, konečně aspoň na dvě hoďky… roman mi za celý den ani nezavolal, ani nenapsal. tak to na mě dolehlo, když brácha hned švagrovou chválil a udělal jí kafíčko. týden jsem se těšila, jak roman přijede a nic. opět po večeři usnul. ale přečetl lukáškovi pohádku, apoň něco. jo a tu autoškolu dělá on, jsem se v noci přepsala.

terik: díky za podporu. nějak opět ztrácím svou výchovnou jistotu. tušila jsem že je lukyn nesnesitelnej, kvůli tomu, že mě neviděl…
prosím tě, čím umíváš charli vlásky? já jsem lukynovi dala svůj loreal elseve, vadí to nečemu? jinak má vlasky jak chemlon, ale po tom mým šamponu má krásný kudrdliny…

charli: užij si to se všema dětma, to musí být fajn pocit, když se všichni sejdou…k tomu spánku, taky jsem si za ten týden zvykla, jen jsem roztžitá a blbě řídím.

těhu Míša: deníček z kurzu by byl fajn…

holky ani jsem Vám nenapsala, v úterý jsem ještě stihla vyšetření u doktorky co léčí také podle čínského princpu. koukla mi pod jazyk a změřila pulz a naznala, že jsem úplně ok, a mám hodně ale opravdu hodně energie, fyzické a psychické, ale že je ve mě hodně „zbytkového“ vzteku a že se ho musím naučit ventilovat, ale ne na někom ale skrze práci, psát básničky, stěhovat věci, malovat…prostě tvořit. tak to od úterý cíleně a vědomě zkouším a jde to. vidíte ty komentáře…je to na mě moc a těšila jsem se že to povykládám romanovi, ale neměl chut
asi uvažuje o naší svatbě a má takový to chlapský období, dělá na mě kaf, klaf, jako že furt mluvím. takže on vypne a dělá, že nic. to by mě nevadilo, ale jak je vystresovanej nedá mi ani pusu a to mi přišlo líto, tak jsem nyn plakala, a než bych tu beulela dlouho, šla jsem Vám napsat.

jdu asi spát. ráno chcu jít do posilky a pak jedeme konečně pro běžky, co jsme si koupili už před 14dny. jen nevím kde a na čem budeme jezdit.
 Radka

Růženko, užij si večírek a písni jaký to bylo.

PS: holky bude Vám vadit, když pojedu na srazík sama? letos už nekojím, takže se žádný výpadky mé nálady nebudou konat!!!

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 26.01.08 15:42

Kometka - s tou segrou bych to udelala stejne. Ja jsem taky takova…nezdvorila, kdyz me neco nesedne.
Charlie ma sampon detsky od Nivea, ale ona musi mit jeste Kondicioner od Nivea, ale dospelacky na jemne vlasy. Od ty doby jsou vlasky uplne super. Dokonce se v pohode rozcesavaji bez revu cely tyden do dalsiho myti. Umyvam jen v nedeli, jelikoz nemam nervy na vysouseni. Ona nepostoji chvili v klidu a ja ji to musim susit pres kartac, aby se to trochu narovnalo a dalo se stim pracovat.
Terik a holky

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 26.01.08 21:38

Ahoj holky,
hlásím se z domova. Přijeli jsme až v 8, protože naši si pořídili internet, tak je učíme a byli jsme jin instalovat SKype. Sranda s nima fakt.
Tomulka hned vytuhl, ale to jeho spaní teď… Jsem úplně KO, Po té prospané noci se začal budit asi milionkrát za noc, 2 noci jsem skoro vůbec nespala, ráno to spravili 2 ibuprofeny a hrnce kafe, na dnešek trošičku spal ale hrůza. Rostou mu ty poslední stoličky a je to tedy peklo.  

Uspávání - taky chodím, každý večer i odpoledne .Vyřval by rybník kdybych nešla a to i kdyby šel někdo jiný. Závisláček můj. Ale dělá mi radost jinak, tak mu to dopřávám. Už krásně chodí na nočník i na záchod a to i bez dětského prkýnka. Dneska se tak u našich i vykakal .Kakací nehody už nemáme a čůrací jen když se zapomene, ale nikdy né úplně. Spíš si ucvrkne. Už zvvládá i procházky se suchou plínkou, tak jen aby bylo tepleji a budeme chodit i ven bez plínky. Jen na noční spinkání to vidím ještě za dlouho ale to mi nevadí.  

U ségry bylo fajn, bláto sice b ylo, ale tomášek se umazal až včera. Dneska už venku nebyl, hrozně foukalo a to on nesnáší. ALe i jsem si odpočinula a pokecali jsme se ségrou a nachystali výbavičku…dneska ji tom ještě přivezl naší postýlku, tak jsem měla slzy, protože mi přišlo líto že už je Tomášek tak veliký a postýlku doma nemá :-)no jo, já byla vždycky bulánek. Ale jinak fajn, ještě tu mám nějaké drobnosti co ji půjčím. Už se těším, až se mímo narodí, to tam hned pojedeme ňuchňat. Já se dočkám až tak za 2 ročky :-)  

Danulik - tvá zpráva mě úplně vyděsila. Napiš prosím aspoň jak jste dopadli. Budu na vás myslet.  

Terik - snad se to Zoe srovná. Taky hodně koukám na BC, tak o Iruše vím. Na začátku nás bylo kolem 30 a teď ? bída, ale zas se známe a je fajn, že se i vídáme - já tedy poprvé.  

Kometka - jasně, pojeď i sama. Já sice pojedu s tomem(ještě o tom neví), ale budu mu platit masáže a koupele aby si odpočal, takže budu s tomáškem sama. Stejně je to můj mamánek a nehne se ode mě. Tak neboj.
A klidně piš romány, aspoň je co číst. Mě taky zamrzelo, že se tomáš během těch 5 dnů sám od sebe neozval. Kdybych nezavolala, snad byse neozval vůbec. Max. přes skype. On to tak ale nebere. Řekl mi, že jsem přece tu sms mohla poslat stejně jako on a bylo. CHlapi to prostě neřeší. Ale potěšil mě nakonec, protože tomáškovi přivezl hračku a mě hezky obejmul a dal pěknou pusu, tak vím, že jsme mu chyběli, ikdyž nepsal a nevolal každý den. No jo, chlapi.
Já jsu příští týden poprvé na spinning po více než 2 letech, tak jsem zvědavá jak to udejchám. Jsi mě motivovala tou posilovnou, tak půjdu hned :-)  

Terezko - na SZ odpovím hned zítra. jdu ještě věšet prádlo a pak spát, nevím jaká bude zase noc.  

Tak přejeme pěknou dobrou noc a zítra napísanou.  

Míša a Tomášek    

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 27.01.08 08:48

Dobré ráno,  

u nás to teď bylo divoké, Ani ve čtvrtek večer začala zvracet, což pokračovalo ještě v pátek ráno. Pak už to bylo lepší, ale bylo vidět, že je slabá. Marek chodí do práce celý leden i o víkendu, takže se nemám kdy dospat. Jsem pořád unavená a je mi trochu špatně, takže je to náročné. No a večer měl Marek zimnici, bylo mu nevolno a teď leží a má horečku. Navíc je v šíleném stresu, protože má odevzdat velkou zakázku. Fakt paráda :-(.  

Jinak nočník pořád nic :-(. Je fakt, že to nehrotím, žádné posazování po 5 minutách nebo chození bez plínečky. Pořád si říkám, že jednou na to příjde.   Srazík: jestli to půjde, chtěla bych dát tento týden rezervaci v hotelu, prosím odpovězte mi na ZS, ať to můžu dát dohromady. Odepište i vy, co nepojedete, jo?  

Tak já jdu zkontrolovat maroda. Zatím pa pa  

Terka

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 27.01.08 14:25

ahoj holky, tak jsem nakonec lehla. doslova. od pátku mám 39,5 horečky, po paralenu tak 38,7. děs. už jsem zase šéleně zhubla. no furt si říkám, že to mám z té posilovny, přišlo mi to jako svalová horečka. ale ještě jsem to na netu nehledala. roman se o lukáška stará. včera byli na celý den u tety a byli s krosnou na procházce…dneska měl jízdy v autoškole, tak jsem na 1,5hodky měla lukyn na starost. děs. jak vidí, že mi není dobře strašně zlobil. všechno vysypal, vyházel, jídlo nechtěl ale pak to nakonec snědl a usnul. takže jsem si odpočala i já i roman po jízdách. teď jeli k babičkám a já si jdu dát další talíř polívky.

míšaN: to je dobrý nápad,taky jsem to tak chtěla udělat. jen nevím, zda by nakonec jel…rybář jeden. díky za podporu. aspoň nejsem sama. roman byl na 10dní v zahraničí a taky jsem mu psala a volala já. se slovy, nebudu přece utrácet, když víš, že na vás myslím. ale dovezl mi kabelku a snad poprvé dárek pro lukyna, šálu a rukavice. úplně bombastický z francie, z tý zdravotně nezávadný vlny. jo ve čtvrtek mi přišel next od paní „baronky“ novej, ale fakt skvělej. jsem nadšená. konečně máme čepičku s traktorem…

terik: díky za tip. musím se po té nivei podívat.

holky, jdu si zase lehnout, tak pa.
Radka

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 27.01.08 14:29

tak jsem to hledala a fakt je to svalová horečka. jsem se sice nadchla do posilky, ale v kombinaci s těma stresama ve škole a jak jsem byla sama na Lukáška, toho bylo moc.

Nejčastěji se tento stav týká začátečníků, kteří přeženou tréninkovou zátěž nebo při razantní změně dlouho stejného tréninku. Ale nejprve se musí rozlišit, zda jde skutečně o „horečku" a nebo o potréninkovou bolest svalů, které nejsou zvyklé na práci. Při horečce skutečně stoupá teplota a drží se na vyšších hodnotách v dané partii, eventuelně zasahuje celé tělo…

Potréninková bolest se dostavuje 2-3. den po tréninku a odeznívá podle adaptace organismu během 1-7 dní. U horečky může odeznění trvat déle a pokud se při ní trénuje může se objevit až stav přetrénování a případná zranění nebo záněty.

tak jdu odpočívat. R.

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 27.01.08 14:44

Jůůů, Kometko závidím…teda ten Nextík. Já ještě nemám ale už se moc těším. Tak jestli budeš schopná, hoď fotečku, sim sim… :-)
Ať je brzy líp.
Já už jsem jednou tomášovi takový prodloužení víkend koupila a jel bez řečí, teď pojede určitě taky. Potřebuje si odpočinout a když to bude vědět takhle dopředu, snad se i na ty 2 dny z práce uvolní. Jinou překážku nevidím :-)
Tak Romanovi neříkej, že nás tam bude halda. Bude to překvápko :-) Pak s tomášek zakecají o rybách a bude spokojenej, že jel :-)  

Musím letět vzbudit toma a pak jdeme ke tchánovcům.  

Mějte se  

Míša

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 27.01.08 19:57

Ahojte,
vidím, že o víkendu tu nikdo moc nebyl…tady právě prší, dnes bylo vůbec špatné počasí. My jsme si včera udělali pěknou pařbu :-)) Lucinka spala u našich a my šli na ples. Ani jsme tak moc netancovali - spíš bylo supr to, že jsme tam byli všichni sourozenci (teda bez nejmladšího) a všichni jsme se trochu cinkli (někteří víc, ale já ne :-))), protože jsme se navzájem zvali na panáky a protože je nás hodně…ale byla suprová nálada, zase jsme si uvědomili, jaká je bomba, že si tak rozumíme. Pařili jsme na staré české vypalovačky a dělali kravinky. Fakt paráda. No, spát jsme šli o půl páté ráno a já dnes ještě musela psát článek, takže dost husté, ale ještě to na mě nedolehlo - naštěstí :-)) Dokonce u nás v noci spala ségra, protože zjistila ve dvě ráno, že nemá klíče od domu a nechtěla budit spící…  

No a dnes jsme to završili společným obědem i s našima (nikdo nestihl uvařit). Takže nás bylo celkem patnáct na Vyhlídce v restauračce. Další ples je v pátek :-))  

Zkusím stvořit nějaký ten deníček, ale nevím, jestli to stihnu dnes večer.  

Dany - jste v pořádku?  

Pa Míša

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 27.01.08 20:49

Ahoj holky,  

nebojte, jsme v pořádku. Jen se u Tomáška objevily příznaky, které by mohly vést k nějaké nemoci. Přišlo to ze dne na den. Naštěstí nás čekala plánovaná kontrola na neurologii, tak se to začalo hned řešit. Zítra nás čeká vyšetření, tak snad se něco dozvíme. Nejlépe to, že je v pořádku.
Včera jsem se konečně uklidnila, ale určitě mě ty nervy zítra chytnou. A výsledky budou až ve středu.  

Zatím pá  

Danulik    

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 27.01.08 21:00

Ahoj,  

tehulkamisa - tu zabavu na plese moc zavidim. Muselo to byt super!!! Na novy denicek se uz moc tesim…  

Kometka - jasne, ze nam nebude vadit, ze pojedes sama. Ze zlinskeho sraziku vim, ze jsi v pohode mamina. Hlavne Lukas si te pochvaluje, ze studujes…porad me premlouva, at jdu na vysokou, ale zatim nemam odvahu a nechavam to uzrat. Ja jsem takova, ze sama musim neco moc chtit a pak se to podari. V opacnem pripade je to maler a to jsem si tech omylu uz uzila dost. Po roce jsem odesla z gymplu (mela jsem jit v otcovych stopach), a pak po mesici jsem vzdala i vysokou (ale tam bylo proste moc faktoru proti). Ale svych rozhodnuti nelituji, spis to byl osud.  

No, u nas nic noveho neni. Zoe ma stale zadecek stejny, takze je mi jasne, ze na tu chirurgii pujdeme. Jen nechapu, co to je a nase doktorka je z toho taky docela zmatena. Uvidime zitra, jak prijde k nam na kontrolu.
Sarlota je trochu nemocna. Ma desnou rymu a do toho pokaslava. Viroza v pravem smyslu to ale nastesti neni a po Stoptusinu uz ani moc nekasle, takze nejpozdeji ve ctvrtek ji dam do skolky. Z jejich rozumu me uz boli hlava. Neustale do me husti, ze uz ma ctyri roky, protoze tri uz mela v prosinci. Ted ji prozradili ve skolce, ze do skoly pujde v sesti letech, takze samozrejme neustale chodi a pta se, kdy uz ji bude konecne sest??? Jesteze Zoe nemluvi! Sice by mohla, ale nejak mi staci to jedno vyptavani.
Jinak na Lesni Ctvrti se o me asi nebudou povidat hezke veci. Vcera jsme byli na vychazce a Zoe opet nechtela do kocaru, tak jsem ho nechala doma. Naopak se chtela stale nosit. Rezolutne jsem ji dala na chodnik a rekla papa, aby sla za mnou. No, sice sla tak metr za nama, ale byla totalne nastvana a nepricetna. Dokonce mi nadavala tou svou hatmatilkou. Par lidi, co jsme potkali se na me pohorsene divalo, jakobych ji tyrala. Jenze ona po svych nechtela chodit uz vubec!!! Odmitala dojit od baraku tech par metru k autu!!! Samozrejme ji nenecham odcupitat celou vychazku, ale obcas par metru snad muze,ne??? Ke konci vychazky uz to ale pochopila. Takze snad uz jen tri takove vystupy a potom to bude v pohode.
Stejne tak to bylo s tim nocnim uspavanim. Jakmile dostala ten znecitivujici krem na zadecek, tak jsem obnovila stary rezim. Vcera se tam tak 20 minut vztekala nez usnula. Dneska uz se neozvala vubec. Dnes mi ale udelala radost, protoze pekne papala, coz u nas nebylo uz davno. Dokonce mela dvojtou porci polivky!!!  

Jinak ja mam nejakou depku nebo co. Docela trpim, ze nestiham ke vsemu jeste cist. Ja jsem desny knihomol. Uz od deseti let jsem propadla cteni a to tak, ze jsem precetla cele dve knizky za tyden. Ted mam rozectene tri, ale u vsech jsem jen na zacatku a neni cas cist dal. Ja to ale k zivotu potrebuju!!!
Dneska ale musim vecer venovat anglictine a pristi vikend ucebnim planum, ktere mam zpracovavat pro kazdou svou skupinku. Jesteze mam jen tri!
Jeste mam dotaz. Zapisujete nekdo uz letos dite do skolky? Asi jsem exot, ze nad tim vubec uvazuju, ale uz budou zapisy na skolni rok 2008/09. Normalne bych ji tam dala, ale zase se mi nechce platit skolne, kdyz nastoupi cca v breznu a az od kvetna by chodila na cely den. Jenze zase mi v kvetnu skonci RP a co pak??? Sice praci mam, ale nove lidi, treba na cely uvazek nabirame jen v lednu nebo v zari. Ten kveten mi tam nejak nesedne…Ach jo…  

Radeji koncim…uz uvazuju nad vsim moznym i nemoznym…  

Terik a holky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama