Porod na etapy

Porod

Jak naše třetí dítko chtělo i nechtělo na svět. 9. 11. 2011 se z mých častých poslíčků začalo vyvíjet něco silnějšího, a tak jsem večer s bolestmi po 3 minutách odjela do porodnice. Byla jsem otevřená na 3 cm, postupem noci na 4.


4 komentářů


1 komentář

Ovšem do rána mě kontrakce přešly, a tak mě v pátek pustili domů, protože nález nepokročil, naopak jsem se opět zavřela na 1 cm. Přijde mi to jako nemožné, ale je to tak :D Paní primářka mě varovala, ať raději přijedu hned, jak se něco začne dít, abych stihla dojet. Celý víkend jsme se snažili malou vyhnat, ale bez úspěchu.

V neděli (13. 11.) velká vyháněcí akce… vánoční nákup, svařák, vana a sexík. A hlavně velké odhodlání, že prostě už rodit budu a basta! :D Opravdu to zafungovalo, postupně se mi rozjely kontrakce (asi od 21 hodin) a byly pak po 4–5 minutách a docela to bolelo, ještě víc než v tu středu, tak jsem si říkala, dám na pani primářku a radši jedu, při nejhorším mě zase pošlou domů.

Přijela jsem tam, byla jsem zase jen na 3 cm a kontrakce pořád stejné. Téměř jsem se tam rozbrečela při vidině, že opět nerodím, nebo co to jako je. Takhle to bylo asi do 4 do rána, kdy mě vyšetřili a pohlo se to o 1–1,5 cm. Začínala jsem trochu doufat, že už to třeba bude. I PA mě uklidňovala, že tohle porod rozhodně je a situace se opakovat nebude. Ovšem poté jsem si šla lehnout a usnula. A bylo po srandě - kontrakce zmizely. Ráno jsem se vzbudila a nic mi nebylo. Myslela jsem, že mě klepne.

Byla jsem ale na 4,5 cm, takže mi ráno bylo řečeno, že se bude vyvolávat. Tak jsem chudáka Jendu vytáhla před 7 z postele, že mi jdou píchnout vodu a jde se na věc. Ovšem pak se moje spolubydlící rozhodla, že bude rodit, takže se na mě vyprdli a nechtěli lítat mezi dvěma porody. Tak jsem čekala asi 2 hodiny než odrodila. Pak než někdo přišel, tak měli plánovaného císaře, takže se to opět odložilo. To už jsme byli běsní a nerudní, že nás pořád odkládají. Ale nezbývalo, než dál čekat.

Nicméně po 11 konečně přišla primářka a že by mi praskla vodu. Jenže jsem byla totálně bez kontrakcí, takže mi dala oxytocin, aby na to mohla vlítnout. Takže v 11:16 mi ho napíchla. Měla jsem dvě slabé kontrakce, ale na prdnutí vody to stačilo, takže jsme čekali na další. A ta ne a ne přijít. Konečně se v 11:37 dostavila a primářka mi mohla pustit vodu.

V tu chvíli začal masakr. Najednou ty šílené kontrakce, kdy jsem už cítila, jak se tam hlavička cpe. Po dvouch kontrakcích už neskutečné nutkání na tlačení. Tak mě dali na bok, aby malá dorotovala, a to byl takový fofr, že jsem po jedné kontrakci měla hlavičku mezi nohama a musela rozdýchávat, abych ji neporodila, a otočit se na záda, abych ji dovytlačila.

Takže jsem se pracně otočila a jednou zatlačila a malá byla ve 12:02 venku. Jmenuje se ANNIE a měla 3320 g a 49 cm.

Když mi PA po prasknutí vody řekla, že by malá mohla být do 12 na světě, tak nám to všem přišlo jako dost dobrý fór :D Pak se mi omlouvala (ze srandy), že kdyby mi nezakázala na tom boku tlačit a otáčet mě na záda, tak jsem to i stihla, ale takhle ty dvě minuty… :D Bylo to sice šílené, ale který porod neni, ale fakt nádherná rychlovka a hlavně bez jediného stehuuu, za což jsem nejvděčnější.

Děkuji moc mému manželovi za podporu a přítomnost u porodu a hlavně za krásnou dceru. Taky děkuji všem ostatním za podporu v době dlouhého čekání, zda se porod rozjede či ne. A v neposlední řadě i personálu neratovické porodnice za skvělou péči.

A i vám, kteří jste dočetli až sem :D

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Junkyska
Závislačka 3181 příspěvků 10.12.11 11:05

Gratuluji ke krásné holčičce a jméno, které jste vybrali je mooc krásné :palec:

Příspěvek upraven 10.12.11 v 11:06

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 10.12.11 15:36

Gratuluji, a krásné jméno :kytka:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 10.12.11 22:10

krásný děníček, gratuluji :kytka:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 11.12.11 21:53

Přeji hodně radosti s dceruškou a rodinou pohodu.

 
PajaDee
Kecalka 201 příspěvků 13.12.11 08:39

taky bych chtela takovou rychlovku :D a mala ma nadherne jmeno :palec:

 
Teruš90
Závislačka 2932 příspěvků 13.12.11 22:07
:srdce: :* :kytka:
 
Jahudka84
Kelišová 6587 příspěvků 22.12.11 11:06

Díky všem :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama