Nesmírná úleva

Porod

Těhotenství jako nejkrásnější období života ženy? No, já si to nemyslím. Je to 2 a půl roku zpátky, co jsme vysadila HA (vlastně jsem ji vysadila v den svatby), že si s manželem pořídíme miminko, tak moc jsem ho chtěla.


1 komentář


2 komentáře

No dobře, šupky dupky do postýlky, ať už je to tu. Ty jo, měsíc… nic, půl roku… nic, rok? Nic, hm, někde bude chyba. Samozřejmě že mnou to být nemohlo, jo houby. Muž dle spermiogramu nadsamec, hihi :-) Takže já? Hm, jo, anovulační cykly. Ach jo, proč já? U nás v rodině stačilo ženským se trenek jenom dotknout a byly v tom :-) Ale mně ne.

Půl roku mi moje mudra píchala Agolutin na zpravidelnění menstruace. „Cože? Půl roku? Já měla za to že otěhotním hned po nějakém prášku.“ Jaké zklamání. Ha, poslední injekce a jdeme na to. Vyfasovala jsem hormonální prášky, že si pak mám přijít pro včeličku do zadečku a pak honem s mužem na šupec. Ten den jsem si koupila první bodýčko pro mimiv:-) Měla jsem to za hotovou věc, že otěhotním… ale? Ne.

Dobře pokus číslo 2. Zase nic… 3? Nic… 4? (mimochodem prý 3× je maximum :-) ) No, ještě nevím. Dostala jsem v ten samý den čtvrtého pokusu doporučenku do CARu. Jak jááá to ořvala, a to jsem ještě neviděla ceny všech zákroků, uff. Paní doktorka si mě prohlédla, proštourala, dost to bolelo, a že tedy ať přijdu na nějaké testy asi 10. den po menstruaci. Ale menstruace nikde. Ano, byla jsem konečně „V TOM“ :-) Jaká úleva, jaká radost a hlavně… těch ušetřených peněz :-D

No a už to jelo, nevolnosti, krvácení, bolesti stydké kosti, pánve a všeho tam dole, co s tím souviselo, žlučníkové záchvaty, stavy na „sebevraždu“. Božééé, ať už je konec. To mám za to, jak moc jsem chtěla být těhotná. Ale vidina úlevy se blížila, dle mudry do termínu nevydržím. Supér. Hm, Hamilton číslo jedna a balila jsem tašku :-) Nic, Hamilton číslo 2, tak sakra, nic… 3? Taky nic. Ach jo, každá hodina, každá minuta, sekunda času, kdy mě sžíral ten malý netvor zevnitř, byla tak dlouhá a já se pomalu smiřovala s tím, že to jen tak nebude.

V den termínu mě zavřeli v porodnici pro podezření z preklampsie. Hm, to mi ještě chybělo, fakt jsem si těch nemocnic za celé těhu užila málo. Já nasr…, postel tvrdá, všechno mě bolelo. Tak jsme se s mužem domluvili, že na ně vlítneme asi 3. den pobytu, ať mi porod buď vyvolají nebo ať mě pustí. No a v ten den, ve 2 ráno? No jasně, bylo to tady.

„Auuu, co to bylo? No dobře, spím dál… za chvíli zase a najednou mi něco teče po stehnech.“ Tak rychle, jak jsem v tu chvíli z té postele vyskočila, tak se mi to nepodařilo snad za celé těhu :-) Jo, je to voda, to je jasné. Šílená radost ale, ježiši, vždyť já jdu rodit, poprvé :-O Najednou se ve mně z pocitu radosti urodil pocit šíleného strachu.

Šla jsem na porodní sál, s lahví vody v ruce. To bylo to jediné, co mě napadlo si vzít sebou :-) Nohy se mi třepaly, jak jsem se blížila. „Tak maminko, toto je váš porodní pokoj“ Hm hezký. PA mi hodila na zem žíněnku, ať si na ni lehnu, že mě vyšetří. Jak za komárů :-) Na 3… přišel doktor, monitor… „no nějaké kontrakce tam jsou, to bude tak na 12 hodin, vzhledem k tomu, že jste prvorodička.“ A v tu ránu byl se mnou amen.

Přijel manžel a že dáme sprchu. Vlezla jsem tam, bolelo to, ale dalo se. Asi po 3/4 hodině vylezu a že mě PA vyšetří. „Prosím, prosím, ať jsem alespoň na 6.“ A byla jsem na 8. V tu chvíli jsem myslela, že radostí porodím :-) Říkám: „tak a nějaký klystýr nebo něco?“ PA: „vždyť vy jste nechtěla.“ Jááá? „Aha, tak to byla paní vedle“, říkám, no dobře, tak to se tam stopro pos… vzhledem k mojí asi 4denní zácpě. Tak že si mám pomalu lehnout na postel a malinko protlačovat a že se za mnou pak přijdou podívat, že je ještě čas a že se musí věnovat holce vedle, co tam pěkně hysterčila.

Tak jsem si protlačovala a manžel: „Co to je? Hlavička ty vole.“ :-D Přiběhl pan doktor, já zatlačila znovu a Nikolka byla venku :-) Bez nástřihu, bez známky, že jako leze ven. Mimochodem, měla 3950 gramů a 51 cm, tak si dovedete představit tu díru :-D Ale hrozně se mi ulevilo. To jsem teda ještě nevěděla, co mě čeká u šití. Vzhledem k tomu, jak jsem byla potrhaná, nešlo to znecitlivět, takže šití byla nejhorší část mého porodu, naprostá šílenost. I muž, který bravurně zvládal celý porod, u toho málem omdlel :-) No ale zvládli jsme to.

V tuto chvíli mi v postýlce spinká moje už 4měsíční holčička a já jsem šťastná že ji mám. Tímto bych chtěla vzkázat všem budoucím maminkám, že ať už čekání na těhu a pak následné těhu probíhá jakkoliv, výsledek si vychutnáte :-) Nicméně to, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím každé ženy, si opravdu nemyslím :-)

Hodnotilo 11 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 21.11.11 08:54

Krásný deníček :potlesk: tak to to na konci byla teda rychlovka :palec: gratuluji a přeji hodně zdraví :kytka: :wink:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 21.11.11 08:57

Gratuluju k holčičce :kytka: Krásný deníček, suprově se mi četl!

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 21.11.11 10:01

Já jsem asi výjimka na zabití, ale tvrdím, že těhotenství je pro mne nejkrásnější období…krom rostoucího břicha - nemotornosti a funění do schodů jsem úplně v pohodě…psychicky nejlépe za svůj život. Žádné nevolnosti, nevadily mi pachy, žádné nálady, otoky, spavost, prcek ještě nedosáhne na moje žebra, takže ani kopance nebolí…skoro mám za to, že mi narození prcka tu pohodu pokazí, jinak se porodu nebojím :mrgreen: Takže já si žiju na obláčku rajského plynu a mám to za nejkrásnější období :wink:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7873 příspěvků 21.11.11 10:23

Krásně napsaný jsem se i zasmála.Gra­tulujiiii.Já se za těch cca 6 měsíců těším na to co mně čeká. :dance:

 
jelihanka  21.11.11 16:15
:-)

Nemohu než souhlasit a děkuji za objektivní zhodnocení.
Otěhotně jsem ani jsem něvěděla jak a jsem za to ráda, protože už mi není 25. Vzhledem ke své fyzické konstituci mě, ale malá už od 7 měsíce kope snad všude, tak že myšlenky o malém netvorovy znám :-D .
Už ani nevím co to je se normálně najíst aniž by mě žáha pálila až v mozku :-D . No a nadšený výraz jak mi to bříško pěkně roste??? Na týden bych mu ho naordinovala povinně, aby věděl.

 
slizzing
Kecalka 497 příspěvků 21.11.11 19:25

Naprosto s tebou souhlasím a gratuluji k princezničce! A doufám, že tento povedený deníček u kterého jsem se řezalo o 106 bude mít nějaké pokračování!

 
Kiwio
Kecalka 347 příspěvků 21.11.11 20:01

Vtipně a svižně napsané. Dávám 5 bodů a těším se na další podařený deníček. :palec:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 21.11.11 21:30

já se taky zasmála, prej, já asi z toho porodím :-P :-P :-P :-P :-P :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: užívej malou, papa :mavam: :mavam: :mavam: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 21.11.11 21:41

Kamčo :mavam: :mavam:
Super napsaný :potlesk: :potlesk: :kytka: :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 21.11.11 22:36

Krasny denicek, dodatecne gratuluji k prckovi. Tak u me krome silenych neustavajicich nevolnosti 24 hodin denne do 16. tydne vsechno fyzicky v pohode, ale moje psychika na tom byla za muj dosavadni zivot snad nejhur, nikdy nekoncici bezduvodny a neprimereny strach o miminko, pesimisticke nalady, deprese. No, ale je pravda, ze neni nic krasnejsiho nez citit pohyby miminka, i kdyz je to ve 4 rano :mrgreen:.

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 25.11.11 12:12

Kami, naprostá bomba deníček :dance: jsem se nařehtala jako nikdy :lol: a hod sem přídavek od porodu do 4.měsíců :D:D:D krásný :hug:

 
Kemiaa
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 29.11.11 20:41

Prej „hlavička ty vole“ :lol: Dobrej deník.

 
evousek
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 29.12.11 02:01

jeden z mala denicku, ktery mi pripada napsany „s nadhledem“ :) Pekne :)) Dobre se to cetlo :)

 
Kakami
Závislačka 3182 příspěvků 02.01.12 10:12

děkuji všem za slova chvály :-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Rozpolcenost, zmatek, co dál?


Reklama