Porod Nikolky

Porod

Když vidím, kolik maminek sem píše zážitek z porodu, tak jsem se rozhodla, že ho napíši také. Jako těhotná jsem si články ostatních maminek pročítala, abych alespoň věděla, do čeho jdu. Třeba můj deníček taky někomu trošku pomůže.

Celé těhu jsem měla bez problémů. To, že to bude holčička, jsme se pořádně dozvěděli až ve 30. týdnu, do té doby to nebylo moc znatelné, tak radši nikdo nic neříkal. Termín porodu jsem měla 27. 11. 2011 s tím, že mi řekli, že to může být i dřív. 14 dní před termínem jsem doma gruntovala, co se dalo, prý to pomáhá na urychlení porodu, ale mně to nezabralo. Taky jsem pila maliníkový čaj.

Den 27. 11. 2011 byl za mnou a nic se stále nedělo. Sem tam nějaký poslíček byl, ale nepravidelný a slabý. 29. 11. 2011 jsem šla do poradny, kde mi udělali i UTZ. Doktorka mi řekla, že půjdu na vyvolání, tak někam volala, a pak mi sdělila, že mám přijít zítra (30. 11. 2011) v 7:30. V tu chvíli mě to zaskočilo, čekala jsem, že to bude až tak na konci týdne. No nic, tak jsem to v čekárně řekla mojí mamce, kterou to taky zaskočilo tak, že nebyla schopná slova. Dojela jsem ještě příteli nakoupit jídlo a jela si domů odpočinout. Šla jsem brzy spát a kolem 4. jsem začala cítit kontrakce po 15 minutách, řekla jsem si, že to do těch 7:30 vydržím a vydržela jsem.

Ráno jsem popadla tašku a přítele a s kontrakcemi po 12 minutách se jelo směr porodnice Příbram. Na příjmu se mnou sepsali papíry, vyšetřili mě (otevřená na 1 cm) a připojili na monitor, čáry už na něm slušně skákaly. Šla jsem zpátky do čekárny počkat, než papíry dodělají a připraví pokoj. V čekárně jsem byla s přítelem a mamkou. To už jsem měla kontrakce silnější a po 10 minutách. Nejlépe se daly vydržet, když jsem chodila. Dělala jsem si pořád srandu z toho, že je to v pohodě, že se to dá vydržet a že jsem to čekala horší :-)

Kolem 9. mě vzali na pokoj. Přišla doktorka, která říkala, že mi zavede vyvolávací tabletku a že tak za 3-4 hodiny by měla pořádně zabrat. Přítel u porodu být nechtěl, a když pak slyšel, že se to může narodit až večer, tak odjel domů. Mamka tam zůstala se mnou. Dostala jsem tedy tu vyvolávací tabletku. Mamka mi vyndala z tašky časopisy, že si budu číst, ale časopisy skončily jen na posteli a pak na stolku.

Začala jsem mít kontrakce po 8 minutách, to už jsem ale myslela, že tam rozkoušu postel. Tak jsem začala chodit po pokoji, šla na záchod, přišla doktorka, a pak mi sestřička poradila, ať si vlezu do sprchy na míč a pustím si na břicho tu nejteplejší vodu, jakou snesu. Mamka všechny kontrakce prodýchávala se mnou a najednou jsem je měla po 6 minutách. Ve sprše jsem myslela, že překousnu hadici a chladila jsem si čelo kohoutkem na spuštění studené vody. Máma si všimla, jak se mi v té sprše z ničeho nic roztáhla pánev.

V 11 se na mě přišla podívat doktorka a sdělila mi, že to jde rychle, že jsem otevřená na 6 cm. Došla pro sestřičku, která mě oholila a udělala klystýr (to byl fakt mazec) a řekla mi, že si mám dojít na záchod a vykoupat se, že se za mnou ve 12 přijde podívat někdo z doktorů. Došla jsem si tedy na záchod a tam byla skoro půl hodiny (měla jsem pocit, že do mě napustily celý barel :-) ).

Najednou jsem měla hrozný tlak na konečník, tak jsem to řekla mamce a ta letěla pro sestru. Sestra přiběhla a řekla, ať hlavně netlačím a vylezu si na postel. To už jsem měla kontrakce po 2 minutách. Řekla, že epidural už nestihneme a já na ni, že ho chci, no holt jsem měla smůlu. To už mamka začala brečet, že už se to blíží. Sestra mi píchla vodu (takové vody, a to jsem si v těhu myslela, že bych to nepoznala, až by mi praskla) a poslala druhou sestřičku pro doktora, se slovy: „honem, ať to stihne“.

Doktor přiběhl zplavený a začal samotný porod, nástřih jsem vůbec necítila. Mamka začala brečet ještě víc, protože křičela, že už vidí hlavičku. Hodně jsem tlačila a doktor pořád říkal, ať netlačím, a když jsem měla tlačit, tak už jsem nemohla :-) Potom jsem cítila, jak prolezla hlavička a pak jsem zatlačila ještě jednou a Nikolka vylezla celá. Pak ještě jednou na placentu, to už bylo v pohodě. Malá vážila 2650, měřila 48c m a narodila se v 11:48.

Dostala jsem malou na bříško a pak ji šli zabalit a doktor mě začal šít. Jelikož jsem měla spodek hodně nateklý, tak jsem to šití dost cítila. Prý jsem dr. i v té chvíli tykala a říkala, ať to už kouká došít :-) Měla jsem pocit, že mě látá jako ponožky:-) Volaly jsme novopečenému taťkovi a nedalo se mu dovolat, tak jsme volaly tchánovi a ten ho šel probudit, on šel chudák spát, protože si myslel, že to bude až večer :) Za 2 hodiny nás přestěhovali na šestinedělí, kde jsme byli do 3. 12. 2011.

Děkuji těm, kteří vydrželi až sem, do konce :-)

PS: Budu dále informovat, jak rosteme.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabrielle9
Stálice 93 příspěvků 03.06.12 05:47

Moc pekne akorat nechapu co v tech nemocnicich maji s tim vyvolavanim.Byla jsi kratce po terminu- neco uz se delo,tak proc to urychovali.Ja byla taky na vyvolani,ale deset dni po terminu,takze vim jak je to hrozne bolestive a hlavne neprirozene.Hod­ne stesti

 
baflinkaa
Kecalka 140 příspěvků 1 inzerát 03.06.12 07:21

ona malá pořád rostla a já chtěla rodit přirozeně takže jí vyvolaly aby nebyla na přirozený porod moc velká. já mám drobnou a malou postavu.

 
Vvvvv  03.06.12 07:22

Mě vyvolávali taky hned druhý den,ale protože byl velký váhový odhad a malej se narodil 40+2 a měl 3860g a já mám hodně drobnou pánev.Jinak bolesti po 8 minutách jsou v pohodě,já měla po oxitocynu ihned bolesti po minutě a tak silné,že jsem opravdu omdlývala a řekla jsem po porodu,že už mě tam nikdy nikdo neuvidí,byl to můj druhý porod a první porod šel přirozeně a byl v pohodě.Mimochodem jsem po třetí těhotná :-)
Jinak samozřejmě gratuluji j Nikolce

 
baflinkaa
Kecalka 140 příspěvků 1 inzerát 03.06.12 07:29

tak to já sem si první 3. měsíce taky říkala že porod už nikdy ale když mi ted začli rodit další kamarádky tak bych do toho šla znovu :-)

 
xenaR
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 03.06.12 13:19

Krasny deníček,ja jsem jedna z tech co čeká první porod a jsem rada za každy takový pohodový porod už se mene bojím :mrgreen: .
Přeji hlavně hodně zdravička :srdce:

 
Anonymní  03.06.12 14:20

čeká mě první porod a ani v nejhorších snech si nedokážu představit jak to zvládnu,deníčky pročítám pořád a obdivuji všechny maminky jak to zvládli:))jsem 35+0 takže to už mám opravdu za pár:))

 
baflinkaa
Kecalka 140 příspěvků 1 inzerát 03.06.12 16:21

neboj určitě to dáš, hezčí pocit není než vědět že si to zvládla budeš mít potom pocit že jsi jediná žena co porodila :-)

 
baflinkaa
Kecalka 140 příspěvků 1 inzerát 03.06.12 16:23

neboj zvládne to, když budeš pořád na to malý myslet tak to jistě rychle uteče :-)

Příspěvek upraven 03.06.12 v 16:33

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 03.06.12 19:37

krásné :)

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 03.06.12 22:00

@baflinkaa To jako kdyby nechali porodu přirozený průběh, když už jsi kontrakce měla při příjmu, tak by mezi tím malá vyrostla o půl kila, že to museli urychlit? 8o
Možná by pak byl spodek připravený a k žádnému šití by nemuselo dojít. Já tohle urychlování, pokud není ani jeden v ohrožení, nechápu :nevim:

 
Ivka 1981
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 04.06.12 11:15

Gratuluji k Nikolce, ať je zdravá :-) To „látání ponožek“ při šití znám taky :-)))

 
baflinkaa
Kecalka 140 příspěvků 1 inzerát 08.06.12 22:39

já jsem dost malá a holka měla velkou hlavu tak mi daly vybrat jestli chci porod s nástřihem nebo císaře ale toho jsem odmítla.mám špatné plíce takže prodýchávat kontrakce třeba až do večeraa bych nevydržela. po porodu jsem nemohla skoro vůbec dýchat takže jsem ráda že mi to vyvolaly a já to zvládla přirozeně a né tím císařem.

 
baflinkaa
Kecalka 140 příspěvků 1 inzerát 08.06.12 22:40

Děkuji, no byl to děs, ještě že jsem to neviděla.:-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Mimi č. 2


Reklama