Porod v Nymburce

Ostatní
  • 27.10.03

Ahoj, chci se připojit s doporučením porodnice v Nymburce. Rodila jsem tam 9.9.2003. Pro přenášení jsem byla přijata do nemocnice už v pondělí 8.9. Po předchozím císařském řezu mě ujišťovali, že možná ani tentokrát neporodím normálně, ale že se pokusíme. Celé pondělí se nedělo nic, pouze monitor, UTZ, pan primář se pokusil porod vyvolat jakýmsi vnitřním hmatem, po kterém mě asi na hodinu rozbolelo břicho a potom to přešlo.

V úterý ráno na vizitě mi primář zavedl tabletu a vysvětlil, že může, ale nemusí, urychlit nástup porodu. Kontrakce začaly asi do jedné hodiny poté. Zpočátku jsem měla hlavně křížové bolesti, takže jsem se procházela po chodbě, hodně času strávila ve sprše. Porodní asistentky byly moc milé, povzbuzovaly mě a chválily. Kolem poledne, když už byly bolesti dost silné a já trochu ztrácela sílu a odvahu, jsem konečně zavolala manžela a porodní asistentky mi nabídly vanu s horkou vodou a voňavou pěnou. Ta úleva!! Aspoň na pár desítek minut to bylo fakt lepší.

Opakovaně mě vyšetřovaly, povzbuzovaly, manžel mě masíroval, byl se na mě několikrát podívat i pan primář. Kolem třetí odpoledne se konečně šlo na sál a tam to ještě trvalo hodně dlouho a já jsem už vážně ztrácela síly, ale pan primář, který dokonce neodešel domů z práce, ale zdržel se, aby porod vedl, mě ohromě povzbuzoval, porodní asistenky snad „tlačly“ i za mě.

Takže všechno nakonec báječně dopadlo, narodila se mi krásná holčička, kterou mi položili na břicho a na ten pocit z toho mokrého teplého tělíčka v dlaních nezapomenou moje ruce do smrti. Pak samozřejmě následovalo šití /s umrtvením a citlivým přístupem/ a i celý pobyt v porodnici byl velmi příjemný, sestřičky i lékaři se chovali velmi mile a ohleduplně, nabízeli čípky na bolest stehů, sestřičky z novorozeneckého s námi trávily na pokoji třeba 40 i víc minut, aby nám pomohly správně začít kojit a byly nám neustále „k ruce“ i když jsme měly miminka u sebe.

Chtěla bych jim touto cestou všem ještě jednou poděkovat a vám ostatním doporučit tuto porodnici. Dokonce bych o ní uvažovala i třeba jste-li z Prahy. Je to kousek, to co je jinde „nadstandard“, jako třeba vana, dvoulůžkový pokoj, náčiní na tišení bolesti atd., je zde standard, za otce u porodu se platí jen 300 Kč a nevyžadují žádný kurz předem. Zařízení už sice není nejmodernější, ale nepřipadáte si tu jako na běžícím pásu, rodí se tak jedno, dvě miminka denně a tak s každou maminkou lékaři i sestřičky z porodnice i novorozeneckého tráví čas a opravdu se vám věnují a poslouchají vás.

Narodily se tu obě mé děti a pokaždé jsem byla moc spokojená.
Přeju všem hodně štěstí, rychlý a krásný porod a zdravá miminka.

Vlasta

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek