Porod velké Kačenky

Porod

Moje těhotenství bylo neohlášená událost, ale ty neohlášený jsou ty nejlepší. Deníček je o porodu mé malé velké Kačenky. Možná bych ho být vámi v těhotenství nečetla.

Zkrátím těhotenství do pár vět. V listopadu jsem se rozešla se svým přítelem a v prosinci zjistila, že jsem těhotná v 8.tt. Měla jsem rozházenou menstruaci pár měsíců, tím pádem mě zpoždění či nedostavení vůbec netrápilo. Ležela jsem na gauči a bylo mi dost špatně, jelikož jsem si třikrát pro jistotu dělala těhu test a všude byla jen čárka, přikládala jsem to nervům z nové práce a z Vánoc. Moje máma si nade mně stoupla a začala mi říkat „Kateřino!! Ty jsi těhotná! Koupím ti test.“ a odešla. Přišla za pár a já si ho udělala a ejhle //. Bydlela jsem s rodičema a jelikož moji rodiče (rodiče 4 dětí a prarodiče už 6 vnoučat) řekli, že když si miminko nechám, budou mi pomáhat ze vším všudy. Takže jsem si miminko nechala, bez přemejšlení. A jsem ráda.

Celé těhotenství bylo dost v pohodě, už ve 3 mesíci vykouklo břiško a poslední měsíc jsem se valila jak balon. Hrůza. Poslední měsíc fakt stojí za to. :D
Termín porodu jsem měla 9.8.2013 a druhej 11.8. 2013. Na každý prohlídce mi od 37.tt říkali „No jo, vypadá to slibně, je možný, že do týdne porodíte.“ Od 39.tt se to zvrtlo a zase říkali, že budu přenášet.

Nastal můj TP a já šla na kontrolu a zase řekli „No jo, to asi nebude, to vypadá, že budete dlouho přenášet.“ a už mi říkali informace o vyvolání. Byla jsem zklamaná, čekala jsem, jak zažiju ten stres a ty první porodní bolesti.
Takže jsem jela v pátek večer na chatu, zkoušela jsem všechny různý urychlováky. Na chatě jsem si dala procházku se psem, u který jsem se pěkně zapotila. Začala jsem cejtit nějaký bolesti v zádech. Byla sobota 16:00. A bolesti, tvrdnutí břicha cca po 12 minutách. Dala jsem si sprchu a bolesti pořád stejný. Řekla jsem tátovi, že asi pojedem domu. Tak jsem jeli.

Doma jsem si zacvičila na míči, dala si ješte sprchu a psala jsem si kontrakce. ve 00:00 jsem je už měla bolesti po 5 minutách. Tak jsem jeli, porodnici mám od baráku autem 5 minut. Naštestí.

Přijela jsem do porodnice a jako když utne, skoro žádný bolesti. Napojili mě na monitor a skákalo to tam, bolesti se opět ozvaly po 7 minutách. Vyskočila jsem si na kozu a paní doktorka mi řekla „Hmm, to dneska ještě nebude, jste otevřená na jeden prst.“ Ale ať si nechám píchnout injekci, která mi zklidní kontrakce, ale uvolní mi porodní cesty. Šla jsem si lehnout na oddělení a píchli mi injekci. Kontrakce se teda nezmírnily, byly po 3-5 minutách. Až do rána do 5.

V 5 mi udělali monitor, ležet jsem opravdu nemohla, hrozný. Po monitoru přišla paní doktorka, která mě prohlídla a řekla „No jo, možná se dneska uvidíme na sále, jste otevřená na 2 prsty.“ A jestli chci zase injekci. Samozřejmě, že jo. Kontrakce se zmírnily a já se trošku vyspala.

Přes den to nebylo tak hrozný a večer to zase začalo. Po 10 minutách! Super. Už jsem chtěla rodit, byla jsem opravdu otrávená. V noci jsem nespala vůbec, usínala jsem vsedě mezi každou kontrakci. Moje břicho bylo jako kámen na jiným břiše. Fakt nepříjemný. Ráno v 5 mi udělali zase monitor, bolesti po 5 minutách. Monitor mi dělali hodinu a půl, nezdálo se jim srdíčko malý. Monitor mi dělali ještě jednou a já byla už opravdu vzteklá.

Přišla paní doktorka, jiná, podle mě zkušenější. A řekla „No jo, musíme to rozject“. Bylo 7:30, praskli mi vodu a udělali ten hmat na otevření. No bylo to dost nepříjemný, ale nic oproti tomu, co potom nastalo. Sestřička mi říkala. že mě bude kontolovat za hodinu a za dvě, ať zatím chodím do sprchy. Kontrakce jsem měla po 4 minutách. Ve sprše to bylo o trošku lepší, ale myslela jsem si v tu chvíli, že rozmlátím hlavou dlaždičky anebo skočím z okna.

Ve 12 hodin mi konečně řekli, ať jdu na sál, že jsem otevřená na 6. Super!!
Tak jsem napsala mámě (jelikož bejvalej se k malý nehlásil a radši „utekl“), aby přišla k porodu. Udělali mi klystýr, chodila jsem do sprchy a jak všechny rodičky znáte, kontrakce se po klystýru zhoršily. Nevěděla jsem, co mám dělat. Bylo to hrozný, kontrakce bolely i mezi kontrakcema. Nebo já nevím, prostě to bolelo pořád a všechno.

Přišla jsem na sál v 1 hodinu, píchli mi injekci na rozjetí. Dali mi kanylu, napojili mě na monitor a já ležela na boku. Moje mamka mě celou dobu držela za ruku. Kontrakce byly snad každou vteřinu a já vyčerpaná(VŠECHNO TO VIDÍM VELMI MATNĚ) jsem prej omdlívala mezi každou kontrakci.

Najednou jsem začala citít pocit na tlačení a vlastně jsem snad i tlačila, jinak to prostě nešlo. A říkám mámě: „Mami, musím tlačit, zavolej sestru!!!“ Přišla sestra a koukla na mě a řekla „Rodíme!“ Přišla paní doktorka a moje mama začala brečet!

Dala jsem si nohy na kozu, zase mě prohlidli a řekli „No tak jdeme na to, při kontrakci tlačte.“ Ale mně přišlo, že najednou nemám žádný bolesti. No tlačila jsem, nic. Sestřička mi hopsa na břicho, nic. Najednou doktorka začala, ať mi dají kyslík, že to jinak nezvládneme! Moje máma mi držela kyslíkovou masku mezi kontrakcema a tlačila mi bradu k prsům. Tlačila jsem ze všech sil a prostě to nešlo! Sestra pořád hopsala na břiše a pořád nic, až řekla doktorce, že to musí střihnout. Střihla mě, žádná bolest, nic. A tlačila jsem asi ještě 5× a cejtila jsem, jak leze hlavička. Nebolelo to. A najednou plif - a malá byla velku, celá fialová, chudák od krve. A odnesli mi jí.

Malá se narodila 12.8.2012 v 15:07 s 4470g a 54 cm. Pěknej cvalda. :D

Najednou žádná bolest, máma mě hladila po čele a já na ni křičela, ať jde za malou Kačenkou, ať mi jí nevymění a ať koukne, jaký má to skóre. Doktorka mi zatím mačkala břicho, abych vypudila placentu, a začala mě šít. Šila mě asi hodinu a půl. To šití nebylo tak hrozný.

Ale musím říct, že většinu věci jsem se dozveděla až potom. Že tam byla parta mediků a všichni koukali, jak jsem otevřená. To, že tam byli dva doktoři, to taky nevím. To s tím kyslíkem si nepamatuju. Že jsem rodila a tlačila od 13:15 do 15:07 bych vůbec neřekla. Přišlo mi to, že jsem zatlačila 5×. Natrhala jsem se tak, že jsem měla přes 50 vnitřních stehu, plastiku celýho spodku. A nástřih venku byl na tři stehy.

Když mi malou přinesli, byla chudinka celá oteklá, hlavičku měla potlučenou, ale byla hladová už od začátku. :)

I když to byl naprosto příšerný porod, a už bych asi rodit nešla, tak to za to všechno stálo. Dva dny v bolestech, ale celej život s mojí malou princeznou. :)
Moje mamka byla moje velká opora, i když mi potom řekla, že to byl nejhorší zážitek vidět svojí dceru v bolestech, ale i taky ten nejhezčí. A ještě týden potom mě bolely zuby z toho, jak jsem tlačila. Konečně vím, na co se chodí v těhu na prohlídku od zubaře. Aby vám zuby při porodu vydržely. :D

Omlouvám se za hrubky nebo že je to dost zmatený, ale píši mezi spaním malý Kačenky. :)

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kve-tinka
Závislačka 4016 příspěvků 33 inzerátů 21.09.13 07:07

Gratuluji k narození malé/velké Kačenky!! :potlesk: Porod teda nezávidím, mi stačil ten můj. :roll:
Ať jste zdravé!!

 
jjaneck
Kecalka 305 příspěvků 21.09.13 07:42

Ufff, jsem se opotila uplne :D Ja porodila dceru 4520 g, ale mela jsem to za necele ctyri hodky vyrizene… Gratuluju moc, jsi dobra :palec:

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 21.09.13 07:53
:kytka: :palec:
 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 21.09.13 09:01

Zpackany porod ze strany zdravotniku typicky. Dokresluje to uz jen to, ze nakonec Te jako prvorodicku nechali rodit na zadech a tlacit skoro dve hodiny, coz ale asi nikde zapsane nebude :? To jaksi nemuze to ditko dat, proto ten kyslik a vsechno okolo.
Jsi statecna. Hlavni vec ze jste obe zdrave. At Ti dela jenom radost :hug: :hug: :hug:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 21.09.13 09:14

Krasny denicek… :kytka: porod je proste porod, vzdy to boli jako s.ina a nikdy to neni prochazka ruzovym sadem.Ja mela porod take desny, 27h v kontrakcich po 5 min a mala stejne ven nechtela. Pak mi zjistili, ze mam panev, ktera je uzka a byl cisar. Jakoby to nemohli zjistit drive :nevim:. Tvrdili mi, ze mala bude mit neco pres dve kila…mela skoro 4! Ale ta bolest se rychle zapomene. I kdyz ja byla teda znicena po porodu tri mesice.
At jste zdrave a spokojene.

 
Elessar  21.09.13 11:34

Tak ten začátek máme úúúúplně stejný, jako kdyby jsi psala o mně :) jen porod teda dopadl jinak, nakonec císař a zaplaťpánbu za to. Moje mamka na to taky nevzpomíná ráda, malej šel totiž do zástavy, taky to probrečela a dodneška z toho má hrůzu. Já to naštěstí všechno prospala :D
Ale zvládla jsi to skvěle ;) tak hodně štěstí do budoucna!!

 
NikSo
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 21.09.13 11:36

Tý brďo, celkem sis to „užila“ já taky patřím do skupiny velkých dětí, malý měl 4kg a 53cm ale naštěstí jsem byla natržená jen na 2 stehy.. to co jsi popisovala v deníčku muselo být šílené..ale zvládla jsi to a máš krásnou zdravou dceru a ta za to určitě stála.. :palec: :kytka:

 
Kubajzník
Závislačka 3071 příspěvků 21.09.13 12:41

Gratuluju!!! a přeju hodně zdravíčka :kytka: Porod nezávidim. Taky jsem měla velké dítě (4,220 kg. a 51 cm ) 12.8.2013 :srdce:, ale mě nakonec vzali na císaře po cca 8 hodinách, když viděli, že by to normální cestou nešlo. Držte se :andel:

 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 21.09.13 12:55

Gratuluji druhy porod už nebude tak hrozny. Ja v červenci porodila taky kačku 4100g a 52cm. Bez nastřihu a roztrhani. takze neboj druhy bude hračka. :mrgreen:

 
Cricry
Kecalka 486 příspěvků 21.09.13 13:38

Gratuluju! My taky měli 54cm a 3270g, to je o víc jak kilo míň!, takže Kačenka musela být záhul :)

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 21.09.13 13:55

No paaani. klobouk dolu! Kacenka byla teda poradny uzlik :palec: Jsi frajerka a hodne stesti a zdravi vam obema holky ;)

 
Ariadne
Echt Kelišová 8439 příspěvků 21.09.13 15:04

Zvládly jste to dobře a hlavně, že jste zdravé :kytka: ale myslím si, že to zdravotníci moc nevychytali - hlavně to skákání na břicho, vytlačování placenty :roll:

 
Kytkaa
Závislačka 3503 příspěvků 21.09.13 18:13

Moc moc gratuluji celé rodině :kytka: :) měla jsem taky hrozny porod..:o/ dva dny a pak nakonec cisař… a chápu mohu říct (snad se na mne nerozlobi ty jen s cisařem), že ty rodící kontrakce jsou daleko ale daleko horší než bolesti po císaři. Takže statečná maminka :palec:

 
andrys23
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 22.09.13 08:30

Gratuluji..taky mám velkého chlapáka měl 4500g a 53cm a porod celkem v pohodě.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 22.09.13 08:56

Gratuluji k male, at vam dela jen samou radost :kytka:
Pekne ti mala dala zabrat s porodem, hlavne ze ste obe v poradku :hug:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 22.09.13 10:46

Hlavně, že jste holky zdravé, a le musím se přidat k názoru, že to je trochu selhání zdravotníků, myslím, že tady by ybl císař na místě. přijde mi,. že se s nima všude hýří pomalu na přání a v případech, kdy je třeba mimnko na maminku moc velký, se na to bu´d přijde pozdě, nebo vůbec.. achjo, od čeho tu techniku teda máme…

 
Duckula
Generální žvanilka 23043 příspěvků 22.09.13 22:03
:hug: :hug:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama