Porod Verunky

Porod

V deníčku popisuji reálný porod, který proběhl ve 35+1 a považuji ho za nejlepší zážitek svého života. Ahoj holky. Porod se dá zvládnout. A ještě jednou pro ty, co tomu nevěří, dá se zvládnout a není to nic šíleného!


1 komentář


3 komentářů


4 komentářů

Ale od začátku. V pondělí dne 11. 6. v 7 hodin ráno mi odtekla plodovka. Manžel si právě čistil zuby, když jsem na něj volala ze záchodu. Nechtěl tomu věřit, ale já jsem si byla jistá, že o počurání nebo výtok fakt nejde :-) Přišlo mi, že plodovka je cítit jako mužské sperma (koneckonců je to taky bílkovina a sůl). Když manžel uznal, že jako fakt jo, tak jsem narychlo sbalila tašku (týden před odtokem mi začala mateřská a já jsem si myslela, že 6 týdnů mi bude na zařízení všeho potřebného stačit. Stačilo by, kdybych rodila v termínu ;-)

Naší spádovou porodnicí je Brandýs. Tam mi udělali test na plodovku, byl pozitivní, ale protože jsem byla 34+5, tak mi oznámili, že na tak malé děti nejsou připraveni a zavolali mi rychlou na převoz do Prahy (nemocnice Na Bulovce). Nadšená jsem nebyla, chtěla jsem rodinnou porodnici a ne továrnu na děti (teď jsem zatraceně ráda, že jsem na Bulovce byla!). Po příjezdu Na Bulovku mě vyšetřili a „ubytovali“ na hekárně s tím, že mi budou dva dny podávat kortikoidy, aby malé dozrály plíce. Na hekárně jsem byla kvůli přístupu k potřebným přístrojům, ale holky, co vám budu povídat, tak být de facto 4 dny na hekárně vedle sálu, znamenalo slyšet asi 20 porodů a řev ze sálu. Bylo to, jako když před vámi ostatní mučí a vy víte, že půjdete taky na řadu. Niiice :-D

Ale zpátky k příběhu. Ve středu došly kortikoidy a nastoupil oxytocin (v menší dávce, to aby ty kontrakce mému neodnošeňátku neublížily). Kontrakce začaly ve středu v 5:15 ráno a byly asi po 10 minutách. Okolo poledne jsem byla otevřená na 4 cm a chválili mě, jak to pěkně jde. No, zakřikli to :-( Na těch 4 cm jsem totiž pak „visela“ do 23. hodin! Kontrakce byly porůznu, a to od 3 do cca 10 minut. No, nic moc. Na druhou stranu všechny se daly prodýchat. Žádná hysterie (a to si říkám o injekci proti bolesti už v čekárně u zubaře) :-D To, co bolelo jako „sviňa“ bylo vyšetření od doktorky, měla jsem pocit, že mu to ruku narve až do krku :-/ Každopádně v mezičase (tj. tím polednem a 23. hodinou) proběhl epidural (nic brutálního), klystýr (úúúleva!) atd.

Měla jsem toho dost, bylo to dlouhé, jídlo už jsem neviděla ani nepamatuji a slazený čaj mě přestával chutnat ;-) V těch 23 hodin přišel sám pan primář, aby rozhodl, že budu rodit až další den (že mám dost). Zároveň vyjel na sestřičky, že se nemají co divit, když do mě dva dny cpou látky na zastavení porodu a pak náhle oxytocin na urychlení, obě látky v krevním oběhu tělo mátly). Primář mi dál nějakou silnou látku na spaní a druhý den ráno jsem byla na 6 cm. Pak to šlo rychle. V 10 hodin jsem byla na 8 cm, manželovi řekli, že do dvou hodin porodím, tak si odběhl pro sváču, abych mu za 30 minut volala, ať se fofrem vrátí :-D

Holky, při porodu jsem si zařvala až u posledních 5 kontrakcí, kdy jsem musela ležet na porodnickém křesle na boku s jednou nohou opřenou o tu opěrku. To mě museli slyšet až u protinožců :-D Samotné tlačení trvalo asi 5 minut a vůbec nebolelo! Naopak, byla to neskutečná úleva. Zařvala jsem si u toho taky, ne kvůli bolesti, ale kvůli tomu tlaku. A Verunka se narodila. Když ji nadzvedli, tak jsem měla knedlík v krku a nemohla mluvit dobrých 5 minut. Nešlo to, řvala bych a nebyla bych k utišení. Manžel na tom byl stejně. Porod proběhl bez nástřihu a jediného stehu. Celkové (až na tu délku porodu) bych ho hodnotila jako luxusní. Bolest (taková ta, kdy toho máte plný brejle) byla skutečně jen u posledních 5 kontrakcí, ty předchozí se daly prodýchat.

Holky, zvládnete to, já jsem posera, ze všeho vykulená, a když já říkám, že se to dá, tak to tak je a přes to vlak nejede. Fakt. Nakonec zjistíte, že z toho všichni dělají vědu :-)

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xenaR
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 02.07.12 08:28

Děkuju ted jsi mě vážně uklidnila sice se nemužu dočkat až porodím ale na druhou stranu mam strach asi jako kazdej když jde do nečeho neznámeho :hug:
Jinak přeju hodně hodně zdravíčka a at ti mala Verunka dělá jen samou radost :*

 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 02.07.12 09:19

@xenaR
Mám jeden porod za sebou a druhý za dlouhou dobu před sebou. Neboj se, tělo ví co a jak. I když jsi to nikdy nedělala, budeš to vědět-hned jak začneš rodit.
Já jsem při prvním porodu, byla pěkné trdlo, že když mi začali kontrakce, řekla jsem, že jdu domů, protože to bolí :mrgreen:
Bolí, ale stojí to za to, držet v náručí ty naše drobečky.

 
LadyLada
Závislačka 4426 příspěvků 02.07.12 09:20

Hezká holčička. :kytka:
Jojo, je to velký zážitek.

 
Dlaždička
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 02.07.12 09:43

Nodynko moc krásný deníček, já jsem taky taková posera tak doufám, že to půjde hladce jako u tebe…Verunka je kouzelná :hug:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 02.07.12 10:05

Moc ráda čtu pozitivní deníčky o porodu :) Mě zbývá do termínu ještě 6 týdnů a ráda si přečtu něco, co mě aspoň trochu uklidní :kytka:
Ať se tobě i Verunce daří a jste zdravé, šťastné a spokojené :kytka:

 
Kláří23
Kecalka 146 příspěvků 02.07.12 10:43

Moc hezký deníček :-) čeká mě to za 5 týdnů a strach mám velký… Vždycky, když si přečtu takto pěkný deníček hnedka je mi lépe a moc se na malou těším! Přeji Vám hodně zdravíčka a kupu radosti.. ;)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 02.07.12 11:06

Krásnej deníček a gratuluji k malé :hug: at vám dělá samou radost. :potlesk:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 02.07.12 11:41

Moc moc Gratuluji k Verunce at vám dělá jen obrovskou radost :dance: :srdce:.
:hug:

 
Nodynka
Stálice 84 příspěvků 02.07.12 12:44

Holky, dekuju moc za gratulace a pekna slova. Tenhle denicek jsem psala s umyslem, abych povzbudila ty z vas, ktere jeste porod ceka a maji z neho obavy. Cetla jsem tu opravdu hodne denicku a nektere me uklidnovaly, jine nikoli. Jasne, kazdy porod je jiny a „nejspis“ i zalezi na velikosti miminka a obvodu jeho hlavicky. Mozna, ze se mi to „keca“, kdyz mala mela necele 2,5kg, ale i tak si myslim, ze na kontrakcich by velikost ditete nezmenila nic..Moje kontrakce byly pouze do bricha, konkretne presne tak nizko jako jsou ty menses. Pomahalo mi se pri kontrakci kratce nadechnout a pusou dlouho vydechovat, pomahala mi sprcha, kde jsem sedela na mici, pohopsavala si a vzdycky kdyz bolest prichazela, tak jsem si pustila hodne teplou sprchu a tou jsem prejizdela pres ten spodek briska. Kdyz jsem upadala na duchu (kvuli delce porodu, nikoli bolesti), tak jsem myslela na ty nactilete holky a rikala si, doprcic ty mladinky holky to taky zvladaji, tak tu snad v 28letech nebudu delat divadlo, ne? :palec:

 
pidi.tecka  02.07.12 14:44

Zakladatelko, to je hezké, že jste prožila takový pohodový porod a narodila se Vám zdravá holčička. :kytka:
Méně hezké už je to, že slovy „Nakonec zjistíte, že z toho všichni dělají vědu :-)“ shazujete ženy, které si při porodu prožily peklo.
Každá jsme jiná, máme jiný práh bolesti, jinak citlivý spodek, rodí se nám každé jinak velké děti, máme nebo nemáme při porodu komplikace…

Takže se, prosím, nevysmívejte těm, které měly zážitek jiný.
Možná, že kdybych rodila takového drobečka, také bych si pískala.

:mavam:
 
vendulaaa
Závislačka 4754 příspěvků 02.07.12 14:52

Naprosto souhlasím! Já měla porod trošinku horší, dost poranění, malý byl nějaký přidušený. Kontrakce byly dlouho a bolestivé - ale… Už na druhý den jsem věděla, že kdyby mi někdo dal na výběr, šla bych do toho klidně hned znovu, protože mimčo za tu trochu bolesti a nepohodlí stojí. Holky nebojte!!! Kontrakce jsou sice nepříjemnost, ale samotný porod je úleva a výsledek je nádherný!!!

 
vikiska
Závislačka 3871 příspěvků 02.07.12 19:55

Hezký deníček, taky se docela bojím, tak jsi mě trchu uklidnila, třeba to budu mít, taky skoro bez bolesti. Gratuluji k holčičce a přeji, ať je hlavně v pořádku, když se vypravila ven, tak brzy. :hug:

 
Lenka86
Kecalka 259 příspěvků 02.07.12 20:21

Moc krásný deníček:)) Naštěstí jsem měla taky to štěstí na celkem pohodový porod.. Sice malá nebyla takový drobeček- měla 3,5kg, což je na mě dost. Ale je pravda, že za to to fakt stojí!!! :-D
Hodně štěstí a síly všem, které to teprve čeká..

 
Mirka Spáčilová  02.07.12 21:09

MOC GRATULUJI K VERUNCE A PŘEJI HODNĚ ŠTASTNÝCH DNU. :potlesk:

 
dolemi
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 22:50

Ahoj, náš pinďa měl 3400g a nebylo to tak hrozný jak jsem se bála, horší mi přišli ty kontrakce před samotným porodem. A ta úúúleva když už byl venku - dnes bych ho naopak brala zase v bříšku, je to nádherný pocit mít v sobě děťátko :srdce:
:) Můj porod trval od prvních slabých pravidelných kontrakcí do porodu 24hodin, když už pak šlo do tuhého a začala jsem se otvírat tak to trvalo 7hodin, což si myslím že je na prvorodičku pěkný :lol:
Stejně dodnes nemůžu uvěřit tomu, že jsem ho dokázala vytlačit. Holky, už jen za tohle by nás chlapy měli nosit na rukou :)

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 03.07.12 14:31

PIDI. TECKA A @vendulaaa NAPROSTO SOUHLASÍM :palec:

A GRATULUJU K MIMINKU :kytka:

 
Nodynka
Stálice 84 příspěvků 03.07.12 14:31

Holky, vsem dekuju za komentare a to vc. pidi. tecka. Ano, samotne vytlaceni ditete z porodnich cest je o velikosti a obvodu hlavicky. Nicmene si trvam na tom, ze kontrakce nikoli. Ty si myslim, ze s velikosti ditete nesouvisi (jsou tu denicky holek co rodily hooodne predcasne a mely 0,5kg miminka a presto tvrdily, ze kontrakce staly za to..). Ucel tohoto denicku je jen rici „Holky, to date a nebojte se, skutecne to neni takovy des-bes“ :palec:

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 03.07.12 15:12

Souhlasím s pidi. tecka!!!
Mám doma dvouměsíčního synka a měl při produ 3940g 51cm, a to že si myslíš že kontrakce s tim nesouvisí se pleteš!!při mě výšce 160cm a takovém kouku hrozil Císař ale nakonec se to zvládlo i když s hroznými bolestmi..Ve dvacet hodin začli kontrakve po prasknutí plodovky v 18 hod. první byli jako menstruace ale po dvaceti minutách začli nepředstavitená muka v bolestech na které nezabírala ani sprcha ani píchání nějakejch jejich prej utišujicích leku! trvali do pěti do rána každý dvě minuty a řav se linul celou porodnicí, a to já se nepovažovala za hysterku u bolesti! ale tohleto 8o a jak jsem přesně všude četla třikrát zatlačíš a hotovo tak taky ne..trvalo to podtatně déle a žádná uleva během tlačení nic..uleva přišla až když vyjeli nožičky.
Takže prosím když rodíš mimi které má 2,5 kg tak si piš že porod byl pro TEBE pohoda ale už neházej všechny do jednoho pytle :evil:…Já v to taky věřila a vyvedlo mě to z omylu! Tak holky to je taky pro vás abyste si nepředstavovali jako hurvínek válku..jako já:)))Ale samozřejmě jsme tu všichni živý a zdraví:))

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 03.07.12 15:13

Zapoměla jsem dodat že špatně rotoval kuli tomu že byl tak velký a já malá!!!proto ta bolest!

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 03.07.12 15:16

Upravila bych tvou větu učelu tohoto deníčku:holky nebojte se to dáte, JE TO pro některé děs běs ale stojí to za to!!

 
Majdinka
Kecalka 372 příspěvků 03.07.12 16:00

Já nevím, co mají kontrakce společného s velikostí miminka, můj syn měl bez pár gramů 4 kila a kontrakce jsem měla jako blázen a to jsem ani nerodila, protože mi po skoro 25 hodinách (otevřená na 7-8) udělali císaře. Takže z mého pohledu šlo jen o otevírání cest a to si asi musíme zažít každá a je jedno, jestli jde o pidi mimi nebo o obříka. Z deníčku mám pozitivní pocit a určitě by mě to jako prvorodičku uklidnilo a nepřipadá mi jako ženě, která už „to“ má za sebou, že by se Nodynka snažila někoho shazovat. A že z toho všichni dělají vědu, podle mě jo, šlo to dovnitř, musí to ven a ani sebelepší připrava nezajistí bezproblémový porod, tak bych to chápala, že to Nodynka chtěla říct.
Každopádně hlavní je, že porod byl fajn, že jste obě zdravé a teď už bude vše jen nádherné.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 08.07.12 12:22

Gratuluji k holčičce je moc krásná

 
Sylviii
Závislačka 2591 příspěvků 31.07.12 15:28

To bych je zabila kdybych zjistila ze mi celou dobu cpou neco na zastaveni porodu:D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

O mém těhotenství I.

Pochyby v těhotenství


Reklama