Máme krásnou holčičku z České Lípy

Porod

Tak jsem myslela že neporodím. Doktor a sestry si snad nakonec mysleli, že jsem herečka a bolesti si vymýšlím a to jsem už přenášela 40+5... Nakonec vše dopadlo v pořádku, máme doma krásnou holčičku..


2 komentáře

Tak ve čtvrtek jsem byla v porodnici na kontrole, jak to se mnou vůbec vypadá. Už jsem přenášela 40+4… Byla jsem stále čilá jako rybička a dohánělo mě k šílenství jen to, že snad neporodím a břicho budu mít do konce života. Moc sem si malou už přála vidět, bála jsem se i toho že se zkazí plodová voda a malé se něco stane.

Pan doktor na mě kouknul, šáhnul do mě a že to prý trochu bude nepříjemné… No udělal mi hamiltona. Bylo mi řečeno jestli se porod nerozjede sám, tak v sobotu na monitor a jinak v pondělí mi porod vyvolají…

Po příjezdu domu z kontroly, jsem šla na WC. Začala mi odcházet hlenová zátka, věděla jsem že nemám vyhráno, hlenová zátka muže odejít mnohem dřív než se porod rozjede.
Ale tak nějak jsem tušila že to co nevidět přijde. =)
V pátek ráno, kolem 5hod mě začaly bolesti, asi po 10-15min. Nebylo to nic strašného. Hned jsem volala manžovi do práce at je připraven kdyby náhodou.. Byl na noční..
Vstala jsem a udělala si snídani, říkala jsem si kdybychom museli vyrazit at se ještě najím=D
Manža přišel z noční a já měla tak nějak nepravidelné bolesti, tak šel spát.
Na večír asi kolem 7hod mě začali bolesti po 5 min a zesilovaly, to už jsme vyrazili do porodky. Dali mě na monitor , pan doktor do mě šáhnul a poslal mě domů… Pry sem málo otevřená. Ale vůbec je nezajímalo, že mě to fakt už bolí.

Dojeli jsme domu, mimochodem cesta autem nám trvá 30min do porodky. Takže dojeli jsme domu a já byla dost nervozní, bolesti zesilovaly a začaly být po 3min… To už jsem řekla že fakt jedem a snad si mě tam už nechají.
Po příjezdu do porodky mě dali opět na monitor a koukali na mě jak na blázna že prý mám malé kontrakce a na porod to nevypadá, v tu chvíli jsem myslela, že si snad doktoři ze mě dělají srandu, že mě tam znova vidí a zkontroloval jak na tom jsem. Modlila jsem se at jsem už otevřená.
No a nic, otevřená jsem byla na 1cm… Sestra mi dala injekci na spaní at to prý zaspím a ráno se uvidí. šla jsem se rozloučit s manžou, že jdu na pokoj si hajnout a kdyby něco, že mu zavolám.
Setra mě odvedla na pokoj a já si lehla.

Za hodinku jsem měla takové bolesti že jsem se z toho málem posr…
Odešla jsem teda na sesternu a řekla že to se nedá vydržet. Sestra mě poslala do sprchy a takhle to chodilo pořád dokola asi 1hod.

V půl noci jsem šla za sestrou už fakt vytočená že nemůžu spát a sprcha mi nepomáhá, ta mi vzdělila že jsem hloupá že nespím že budu ráno unavená. V tu chvíli co to dořekla jsem myslela že jí jednu vrazím. Nakonec mě teda vyšetřila i když se jí do toho moc nechtělo. Prej „jéééé vy jste otevřená na 2cm“ no a odkráčela jsem na sál… Tam mi dali klystýr i když jsem měla připravený Yal gel… prej klystýr je lepší. Narvali to do mě a za 3min šla na záchod. Nedalo se to vydžet. Pak jsem chodila kolem postele a svíjela se. Setry chodili, neustále kontrolovali a co kontrola to jsem byla vždy o něco více otevřená… Pak mi praskli vodu a to už se rozjelo opravdu rychle. Měla jsem bolesti tak šílené že jsem řvala jak lev.

Manžovi jsem zavolala ať už dorazí že za chvilku rodím. Taky to mále nestihnul, došel mu benzín… Ale vše dopadlo v pořádku. Přišel a pomohl mě se setrou odvést na porodní sál na křeslo… Nebýt jedné sestry tak asi neporodím, byla fakt super hodně mi pomohla, radila s prodejcháváním, no prostě ta byla uplně nej… Za minutku přišel pan doktor že budeme už rodit. To bylo už 5hod ráno. Jenže jak jsem uviděla doktora, přestali mě bolesti. Sem se ho trochu lekla, protože měl na hlavě květák. Šáhnul do mě a už to šlo samo. Začala jsem spolupracovat, prodejchávat a malá už lezla ven. Pan doktor mě nastřihnul, to mě pěkně bolelo. Hlavička už byla skoro venku když jsem najednou cítila jak jsem ještě k tomu praskla… Hlavička byla venku, manža byl hotovej a já přestala tlačit, doufala jsem že mimi ze mě už jen vytáhnou… Pěkně jsem se mýlila… Musela jsem tlačit ještě chvilku malá byla nakonec venku.. Pak ještě placentu, to byla uleva největší, takové teplíčko.

Malou hned odnesli a pak ji dali manžovi ten s ní přišel ke mě a to mě už doktor šil… Byla fialová a moc nádherná… moje první slova po porodu byla, že má pusinku jako já. Byl to nakonec nádherný porod… Aspon ted mám z toho takový pocit… Máme doma nádhernou holčičku jménem Carol a máme z ní velkou radost i když v noci pláče…

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kathuschka
Kelišová 5331 příspěvků 16.09.10 11:36

Nazdárek, celou dobu jsem tě sledovala a i ti párkrát psala.

Tak hlavně hodně štěstí maličké..:):)

 
Niky7  16.09.10 11:46

je překrásnaaaa. Gratuluji :kytka:

 
pacala
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 16.09.10 12:09

Je to jakobych četla o svém prvním porodu-taky mi na monitoru kontrakce nebyli vidět,tak mě poslali spát na pokoj,dělala jsem statečnou a nechtěla prudit-přece doktoři vědí co a jak… :nevim: po 4 hodinách svíjení se na posteli a sezení na záchodě,jsem na sestru zavola,že to přece není možné a za 15 minut byla dcera venku. :lol: U druhého jsem raději hlásila že můj první porod byl rychlovka,takže jsem šla rovnou na sál…nakonec jsem se dozvěděla od porodní asistentky,že jim ten monitor někdy blbne. :evil:
Je super,že nakonec považuješ svůj porod za nádherný a že všechno dobře dopadlo,přejí mnoho šťastných chvil s dcerkou! :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 16.09.10 14:01

Gratuluju!

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 16.09.10 15:16

Gratuluji ke krásné princezně! :kytka: Jsi šikovná, jak jsi vše zvládla, mě to čeká snad taky každou chvilku… (40+2) … A každá zkušenost maminky s porodem mě trochu uklidní, když na konci píšou, že i přes všechnu bolest to vlastně byl její nejkrásnější zážitek v životě… :dance: :huban: Hodně štěstí a radosti z miminka přeji! :mavam:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 16.09.10 17:24

:dance: :dance: :dance: gratuluju ke krásnému zázraku :palec:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18101 příspěvků 2 inzeráty 16.09.10 20:43

Gratuluji moc Pupíčku, malou máš nádhernou, Pán Bůh požehnej.
Atˇ Ti roste do krásy a je pořád pohodová.

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 16.09.10 21:59

Taky gratuluji ke krásné holčičce :kytka:

 
pupííííček
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 17.09.10 12:54

děkuju všem…moc :-)

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 17.09.10 14:02

Krásná holčička,moc gratuluju :kytka: :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama