Jak jsem rodila v porodnici Podolí

Porod

Vzhledem k tomu, že nejsem žádná celebrita nemohla jsem si dovolit tolik chválený luxus a péči, která se dostává asi jen movitým lidem ....

Na této fotografii je mi necelých 5 měsíců

Ráda bych se s Vámi podělila o zážitek z porodu v porodnici V Podolí v Praze…
Všechno to začalo 10. září v podvečer, měli jsme jít z manželem naposledy před narozením našeho provorozeného synka do divadla, ale těsně před odchodem mi odešla hlenové zátka (termín porodu 6.10.2009) a já celá vylekáná a nervozní z toho co asi přijde, raději zůstala doma! Od té doby se nedělo nic, jen druhý den jsem už trochu krvácela a tak jsem raději zavolala do porodnice a ptala se co mám dělat, ochotná sestřička mi po telefonu sdělila, že se zřejmě už otevírám, ale že bohužel mají plné porodní sály, další rodičky pro ten večer nepřijímají (podotýkám, že registrace k porodu už probíhala ve 13.TT), a jestli nemám kontrakce, ať jsem doma a nikam nejezdím :-) Tak jsem čekala dál…

Do nedělě 13. září byl klid, až v neděli ráno ze mě tekla troška vody, stále jsem měla vlhké kalotky a tak jsme nelenili a raději jsme vyjeli po obědě směr Podolí, při vstupním vyšetření mi byl udělám UTZ, otestována vložka na plodovou vodu, únik plodové vody se neprokázal, ale za to můj krevní tlak byl tak vysoký, že mě museli okamžitě hospitalizovat na rizikovém oddělením se sdělením, že to vypadá na počínající preeklampsii a že se porod budeme muset trochu urychlit! V tu chvíli jsem se panu doktorovi rozbrečela v ordinaci, strašně jsem se o toho našeho malého bála, nevěděla jsem co mě čeká … :-(

Na rizikovém oddělení jsem prodělala měření ozev snad 50 x , skoro pořád jsem byla připojená na monitoru, abychom měli jistotu, že se mimču daří dobře, ale malý pořád spinkal a spinkal a tak sestřičky neustále lomcovali s mým bříškem, aby malého aspoň trochu probudili, spal jako špalek … mimochodem to mu zůstalo do dneška :mrgreen:

V noci mi dali kapačky, následovali slabší křížové bolesti, při ranní kontrole jsem byla už otevřená na 1 cm a tak mi byla zavedena tableta pro rozběhnutí porodu, opět následovalo jen čekání na to se bude dít. Chudák manžel mi každou chvilku volal jestli už má vyrazit, jestli budeme rodit ??? :roll: Se mnou se po té tabletě vůbec nic nedělo a tak to trvalo až do půl čtvrté odpoledne, když se manžel zjevil mezi dvěřmi a mě začaly kontrakce rovnou po 5 minutách - domníváme se, že si náš Vašík na taťku počkal :lol: Opět následovaly monitory ozev, měření tlaku a atd. V 18.00 jsme měla kontrakce už po 3 minutách a otevřená jsem byla na 3 cm, tak mi pí . doktorka sdělila, že si mám jít na pokoj sbalit věci, dát si ještě sprchu na sklidnění bolestí a že se přesuneme na sál. Vše jsem poctivě splnila a za 15 minut jsem sbalená čekala před vyšetřovnou, jaké ale bylo moje překvapení, když mi sestra sdělila, že jsou všechny sály s 8 plné a že musím počkat !!!! :twisted: To jsem opravdu nečekala (celou dobu jsem doufala, že když už jsem v porodnici hospitalizovaná, tak mám jistotu, že u nich také odrodím), kontrakce po 1 minutách, seděla jsem s manželem na malé sedačce na chodbě, zpocená, rozbolavěná, neměla jsem žádnou možnost, jak si od bolesti ulevit, o míči, žíněnce a teplé sprše na porodním sále jsem si mohla nechat jen zdát. Nejhorší bylo, že kolem mě procházeli stále lidi, byla jsem tam jak ve výloze, já oblečená jen do noční košile a županu, opravdu jsem si to všechno představovala úplně jinak :cry:

Po hodině a půl mi sestra řekla, že už můžeme jít na volný sál, to čekání bylo opravdu nekonečné, skoro jsem na ten sál ani nedošla, bolesti byly opravdu už silné !! Ujala se nás sympatická porodní asistentka Petra, po vyšetření se zjistilo, že jsem otevřená už na 9 prstů a že už prakticky rodíme, takže jen tak, tak se stačil dát klistýr, menší sprcha a šlo se na věc :-? Byla mi protřžená plodová voda a já začala tlačit … Byla to fakt makačka, manžel byl moc statečný, celou dobu mě držel za ruku a mluvil na mě, po chvilce tlačení bohužel nastaly komplikace, padaly ozvy a malý pořád nechtěl jít ven, za chviličku bylo na sále snad 6 lidí, porodu se musel ujmout doktor, pohrozil mi, že pro nepostupující porod malý bude asi muset jít kleštěmi, ale to jsem nechtěla a tak jsem řekla, že zkusím ještě pořádně zatlačit, přišla další kontrakce a v ten okamžik mi dvě sestry skočili na břicho a vší silou jsme všichni tlačili, v ten okamžik se manželovi udělalo špatně a tak další sestřička běhala ještě okolo něho, v tu chvíli opravdu vtipná situace, ale já jsem při tom tlačení přestávala mít vzduch a začala jsem mít černo před očima, fakt šílené, ale povedlo se… Pro malého doktor šáhl, měl chudáček 2 x obtočenou pupeční šnůru kolem krčku, proto nešel ven :cry:

S manželem jsme čekali na ten slastný pláč, ale přicházelo jen ufňukávání … báli jsme se, že není něco v pořádku, ale byli jsme ujištěni, že je v pořádku, po umytí, zvážení, změření mi byl dán na pár minutek na pochování a pak ho raději převezli ja JIP na monitorávní. Vašík vážil 2 650 g a měřil 46 cm a narodil se tedy 14. září 2009 ve 20.51 hod. Byl krásný, voňavoučký, vůbec nebyl fialový, otlačený, byl prostě náš :-) Následovalo šití, při 50 stehu prý paní doktorka přestala počítat, natřežená jsem byla až u konečníku :roll: Dopřáli nám 2 hodiny na odpočinek a pak jsme se krátce před půlnocí přesunuli na oddělení šestinedělí, kam jsem došla už po svých!

Po ubytování jsme s manželem pádili na oddělení JIPu, abychom si ten náš uzlíček štěstí pořádně prohlédli, ač bylo už hodně po půlnoci, ochotné sestřičky nás bez problémů pustili do vnitř :-) Vašík tam sladce spinkal v inkubátoru, všechno prý už bylo v pořádku a tak jsem si mužem mohli oddychnout, že to nakonec všechno dobře dopadlo. V noci se mi opravdu krásně usínalo, vysílená, rozbolavěná ale šťasná,že to máme všichni za sebou, protože nebýt vyvolávaného porodu, bůhví jak by to dopadlo, kdybych rodila až v termínu !! Co se týče odd. šestinedělí, tak nic moc, režim i prostředí jak za komunismu, jídlo studené, toalety a sprchy na chodbě, čistota nebyla zrovna nejlepší, koš přetékal použitými vložkami, sprcha neodtékala, maminek bylo hodně, sester málo a tak nebylo na nějaké dlouhosáhlé vysvětlování čas. První koupání jsme absolvovali zrovna v době návštěv, na pokoj stále někdo chodil, takže si během dne trochu odpočinout byl opravdu nadlidský výkon. Malého jsem si užívala jen asi dva dny, chuděrka dostal novorozeneckou žloutenku, musel jít na 2 dny na svícení pod modré světlo, to už jsem zase brečela, tlak mi opět lítal, pořád do mě cpali nějaké prášky, hrozili že tu budu muset zůstat, že mě v takovém stavu nepustí, ale komu by nelítal tlak, když své milované dítě nemá stále u sebe, vidíte ho jen jednou za 3 hodiny a to jen na dobu nezbytnou pro nakojení.

Těch 6 dní, které jsem v Podolí strávila byly opravdu náročné, na odchod domů jsem se těšila jak malé dítě, díky bohu v neděli nám bylo oznámeno, že už jsme oba v pořádku a že si pro nás novopočený tatínek může přijet, sbaleno jsem měla v rekordním čase a netrpělivě vyčkávala manžela. Z porodnice jsem utíkala až se mi za patami přášilo …

Péče,luxus a chvála tolikrát zmiňovaná v mediích se nejspíš dostává jen těn celebritám, které si to mohou finančně dovolit, ale přesto mé dík patří panu doktorovi, který Vašíka i přes problémy v pořádku odrodil… Kromě krásné syna jsem si z Podolí také odnesla zlomenou kostrč, což mi způsobily sestry, které mi silou pomáhaly tlačit na bříško!! :lol:

Dneska je to přesně 5 měsíců co se Vašík narodil, nyní máme 7 kg, 67 cm, stále plně kojíme, Vašík je neskutečně klidné miminko, ani nevíme co doma máme … :dance:

Hodnotilo 36 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 15.02.10 08:22

Tý jo docela mazec :wink: Prosím tě, jak se pozná zlomená kostrč?

No a do příštího porodu musíš sobě zamakat, aby z tebe byla celebrita a uvidíš ten rozdíl :-D

 
Viking
Echt Kelišová 9767 příspěvků 15.02.10 12:01

Moc gratuluju k miminku! Měla bych jen poznámku: v Podolí jsem si užila péči a luxus a nejsem ani celebrita, ani movitá. V tom to fakt není. Chápu, že takové komplikace spojené se smůlou jsou nepříjemné, a jsem ráda, že jste dobře dopadli!

 
tiffany
Extra třída :D 11854 příspěvků 15.02.10 13:43

Tedy úplně mi běhá mráz po zádech. To je tedy péče. Já se rozmýšlela, jestli v Podolí rodit nebo ne. Líbí se mi tam, že jsou tam porodní pokoje, ale nelíbí se mi tam, že když mají plno, tak tě klidně pošlou pryč i když jsi tam registrovaná. Chvíli jsem tam pracovala, takže vím, že se tohle opravdu děje. Když byla porodní vlna, tak pak posílaly jinam. Termín jsem měla 2.5. a když jsem se na registraci ptala, co když budu rodit v v dubnu, tak mi bylo řečeno, že to záleží, jak bude plno :-P Nakonec jsem se rozhodla pro Motol a tam zase uvádí, že můžeš být na míči, ve sprše atd. a že můžeš mít partnera u porodu, ale chyba lávky. Jakmile přijde druhá rodička a jste na hekárně dvě, tak tam partner nesmí, takže jsem měla moc velké štěstí, že jsme tam byli sami, ale říkala jsem si, že příště Podolí. Teď, když jsem si přečetla tvůj příběh, tak fakt už nevím :roll:

 
Helous
Nováček 1 příspěvek 15.02.10 14:24

Já jsem vybírala právě mezi Podolím a Vrchlabím, to druhé vyhrálo, přestože to byl kus cesty, stálo to 100% za to :-) To co popisujete si neumim představit, kdybych se ve Vrchlabí necítila tak skvěle, asi bych nebyla schopná porodit vůbec a dobře by to neskončilo. Takže Vám gratuluju, že jste tu „péči“ ve zdraví přežili! :lol:

 
anecak
Echt Kelišová 7638 příspěvků 15.02.10 14:24

Ahoj,
mrzí mě, že jsi měla s Podolím tak špatné zkušenosti. Já tam rodila v listopadu a nemůžu si péči vynachválit, a to nejsem ani bohatá ani žádná celebrita. Bohužel vždycky záleží na lidech, na koho narazíš.
 K.

 
Hava
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 15.02.10 23:35

Ahoj,

já rodila taky v Podolí (pravda před dvěma lety a kousek), ale byla jsem maximálně spokojená. Pravda, pokoje nebyly luxusně moderní, jako z televize, ale měla jsem štěstí na samý příjemný personál a to pro mě bylo důležitější. :wink:
Ale uplně chápu, že když byl porod komplikovaný a pak jste tam museli ještě zůstat kvůli žloutence, úhel pohledu se změní. Hlavně, že to dobře dopadlo a máte krásného zdravého chlapečka. :wink:

Jo, a máš můj obdiv, že jsi šla ze sálu po svých, já měla porod mnohem jednodušší, ale omdlívala jsem, tak mě vezli. A ač po 3 dnech, taky jsem se sbalila bleskově. Ne, že by se mi tam nelíbilo, ale nemocnice je nemocnice a doma je doma. :wink:

Ať máte z Vašíka i nadále jen samou radost :kytka:

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 16.02.10 14:20

Já rodila se svou doktorkou, 26. února to bude rok, takže porod super, ale na šestinedělí taky žádná lábuž, navíc tam byly dost náladový sestry…my tam skejsly s dcerou asi 10 dní, páč ona měla silnou žloutenku a když se z toho po 4 dnech svícení vybabrala, tak já dostala zánět :roll:

Já už nikdy rodit nebudu, což mě na jednu stranu těší a na druhou je mi líto :wink:

Příspěvek upraven 16.02.10 v 14:20

 
Nataša
Extra třída :D 10479 příspěvků 16.02.10 16:47

taky jsem rodila v Podolí, 11/2007, spokojená jsem byla taky, ač nejsem celebrita :wink: a nějaké příští bude taky tam…

naopak, dostalo se mi té nejlepší péče, nemysleli jen na miminko, ale i na mně..(třeba mojí kamarádce při stejné ztrátě krve u Apolináře nedali transfuzi a táhlo se to s ní dlouho, zatím co já byla čilá už druhý den!) novorozeneckou žloutenku dostal Vojta až tu kojeného dítěte a vážně uvažuju trvat příště na hospitalizaci v porodnici do 5 dne, kdy Vojta zežloutl. protože bych vám přála vidět, jak to vypadá pak, když už jste v péči obvodního pediatra a když vás nikde nechtějí a pak na svícení nejsou zařízení, prostě v těch porodnicích to mají vychytané a co já bych za to dala.. (to jen tak bokem..)

myslím, že to, že lékař ti pomohl porodit přirozeně děťátko, které mělo 2× šňůru kolem krku a všechno bylo OK, je důkaz toho, že v Podolí pracují odborníci.. toho bych si vážila maximálně… skok na bříško opravdu standarně nedělají, musela to být výjimečná situace, což podle tvého popisu evidentně byla..je mi líto, že jsi to odnesla zlomenou kostrčí. :( přijde mi ale, že v té chvíli skutečně nic jiného dělat nemohli ..

bohužel, v podolí je jen 8 sálů a bohužel je to o štěstí.. když mají plno, nemají kam rodičku dát jinam než na chodbu :( trochu to při té rekonstrukci nedomysleli :(
i já jsem musela čekat, ne na sál, ale na anesteziologa, po porodu, kvůli placentě, i přesto, že hnedle navezli stroj, já omdlívala, musela jsem vydržet, prostě někde byl průšvih a anest. byl potřeba tam.. stane se.. i přes to jsem byla s péčí spokojená.

samozřejmě, šestinedělí vybaveností „stojí“ za to, doufám, že další rekonstrukce bude probíhat tam, fakt by se hodila..

ať vám Vašík dělá jen a jen radost! :srdce:

 
harpyje
Extra třída :D 10421 příspěvků 16.02.10 22:08

8-o uffff - já vím, proč bych Podolí nerodila ani s pistolí u hlavy :-)

a ta zlomená kostrč. to jako fakt zlomená?? (na skočení na břicho byli jistě asistentky s dr. domluvené, určitě by to nedělali proti jeho vůli)

a jsi statečná žena - ne pan doktor „odrodil“ TY jsi porodila své dítě!

har.

a příště jinam, no ne?

 
ivettka
Povídálka 35 příspěvků 16.02.10 22:09

Taky jsem rodila v Podolí, a to 26.8.10. A kdybych to neměla autem 5min od domu, tak bych asi příště taky volila jinak. Personál byl, hlavně na por. sále velmi milý a ochotný, malý nechtěl ven(měl skřížené ručičky kolem krku) a měla jsem to dost těžký, podobně jako ty.
Radikální kroky provedl až doktor oddělení asi po osmi hodinách mého trápení. Kdyby někdo takový přišel hned, měla bych to mnohem jednodušší.
Taky s tebou souhlasím, že pobyt na šestinedělí je docela bojovka!!! Syn měl po narození 4kg a stále mi plakal, já nevěděla co s ním, sestra mi pak vynadala, že ho mám po každém kojení donést na příkrm. Copak jsem to měla vědět??? Byla jsem šťastná, že nás po 6 dnech pustili domů!!!
Jsi moc statečná, hlavně na té chodbě, že Tě nechali!! To je fakt vrchol!!!
No, máme to za sebou, a zdraví je to hlavní. Přeju ho co nejvíc! :kytka:

 
Maťulka 1
Nováček 1 příspěvek 18.02.10 00:51
To je hrůza!!!

Tak to je opravdu otřesný zážitek....... :roll:
Myslím,že jste to nakonec s manželem zvládli opravdu dobře… :potlesk:
Já jsem rodila v Benešově a musim říct,že mně velice překvapili po všech stránkách…
Jelikož jsem měla poměrně rychlí,nekompli­kovaný porod,tak nevím jak by to vypadalo,když by se něco dělo ale zatím mohu všechny jen pochválit. :-) Péče více než nadstandartní a jelikož měl malý žloutenku,tak jsme šli domů až sedmý den po porodu,což bylo jediné negativum.Moje zkušenost je z 11.6.2008 a doufám že se nic nezměnilo a pokud ano,tak jen k lepšímu.Benešov mohu fakt doporučit,jelikož vím,že sem jezdí rodit i hodně maminek z Prahy.Je to všechno hlavně o lidech,pokud narazíte na nepříjemného doktora se sestrou,tak se vám bude rodit špatně :-( a pak je jedno do jaké porodnice půjdete.Každopádně s optimistickým přístupem a bezestrachu,se vám bude rodit určitě líp. :-D To mám z vlastní zkušenosti a všem nastávajícím maminkám,držim palce a co nejrychlejší porody. :-)

 
Janek-a
Nováček 4 příspěvky 18.02.10 01:11
Jak jsem prodila v porodnici Podoli

Jejda,ted jste me pekne vydesily.Tak z poloviny mam podobne zazitky od Apolinare…4hodiny v andelicku bez snurek na chodbe,nevrle asistentky,sem tam lehka surovost,3vys­tridane smeny,po 10 hodinach jsem nevedela jestli do me saha udrzbar nebo lekar,pozdravil a predstavil se jen jeden,skakani na bricho,na sestinedeli spatna hygiena,kdyz to malej videl drzel se rucickou v brisku zuby,nehty nechtel ven a ja byla hruzou,tak zatnuta,byli jsme sehrani nechtela jsem ho pustit,ten lekar,ktery se predstavil ho ze me doslova vyrval a zachranil nas pred cisarem.Ted jsem registrovana v Podoli a myslela jsem,ze to bude lepsi…Jsi statecna zena Denny,ale ja snad hruzou neporodim…

 
DennJ
Povídálka 17 příspěvků 18.02.10 12:54

Děkuji za příspěvek, ale jak tady bylo již řečeno je to všechno asi jen o náhodě,lidech, době … prostě se to u mě semlelo všechno dohromady, na rizikové a porodní oddělení si stěžovat nemohu, sály špičkové, čisťounké :-) Jen to šestineděli opravdu síla, ale dá se to nějak vydržet, to malé štěstíčko tě podrží a člověk pak jen myslí na návrat domů. Ber to z té druhé stránky, v Podolí jsem rodila kvůli tomu, že je to špičková porodnice a v případě komplikací si ví rady - což se u nás potvrdilo :potlesk: Držím palečky, aby všechno dobře dopadlo !!

 
DennJ
Povídálka 17 příspěvků 18.02.10 13:03

Byl to opravdu fičák, ale i přes tyto strasti bych do toho šla znova, ale budu přemýšlet kam jít rodit … Zlomená kostrč celkem dost bolí, člověk si ani po několika měsících nemůže sednout, při větší zátěži mě to i po 5 měsících pobolívá. Mě to v tu chvílí ani nenapadlo, myslela jsem, že mám třeba hemeroidy, ale dr. mě ujistila, že to vypadá na zlomenou kostrč, prý se to občas stává, tím jak člověk tlačí a mě k tomu ještě pomáhaly sestřičky !! :lol:

 
DennJ
Povídálka 17 příspěvků 18.02.10 13:13

Také s Tebou plně souhlasím … co se týče oddělení šestinedělí tak to bylo o jednotlivých sestrách, některé byly fajn, některé protivné, ale já jsem celkem trpělivý člověk, takže jsem dané situace nějak nehrotila, ale dost nemile mě překvapila situace, kdy moji rodiče přijeli do porodnice z 80 km vzdáléného města a malého a mě si užili asi tak 3 minuty, v okamžiku kdy naši došly na pokoj, přifrčela sestra s tlakoměrem a změřila mi tlak, ten rozrušením a těšením na naše opět vylítl a sestra nekompromisně mé rodiče okamžitě poslala pryč, že v tomto stavu nemohu přijímat návštěvy !!!!!!!! :twisted: Já jsem byla naprosto v pohodě, nic mi nebylo, nic mě nebolelo, proště jsem citlivější člověk a když se rozruším, tak mi lítá tlak ..... to jsem jim říkala pořád, že je to u mě normální, že jsem byla hlídána i před porodem … ale nebylo to nic platné. Po příjezdu domů jsem si tlak změřila a měla jsem 120/90 :lol: Všechno to bylo jen tím stresujícím prostředím !!

 
DennJ
Povídálka 17 příspěvků 18.02.10 13:23

S tím volným místem v Podolí je to opravdu tak, ve 13. tt jsem tam naklusala a bylo mi také řečeno, že mám štěstí, že budu tle TP rodit až v říjnu, že září je už plně obsazené, mě tedy nezbývalo nic jiného než jen doufat, že se nějak trefíme … V srpnu jsme v Podolí chodili na předporodní kurzy, zaplatili poplatek za přítomnost otce u porodu ( celkem 1700 Kč )a jen čekali co bude, ale abych pravdu řekla, tento průběh porodu mě vážně nenapadl a doufám, že ten budoucí porod bude o něco lepší ! Po této zkušenosti si říkám, že je vlastně jedno kde člověk rodí, hlavně že to všechno dopadlo dobře, že malý je v pořádku, já relativně také … třeba se tomu budu za pár let jen smát, jaký to byl všechno kolotoč !! :dance:

 
DennJ
Povídálka 17 příspěvků 18.02.10 13:38

Jsem moc ráda, že to všechno tak dobře dopadlo, do Podolí jsem šla rodit právě kvůli tomu, že je to špičková porodnice a při případných komplikacích si ví rady, což se u mě také potvrdilo, opravdu porodnímu oddělení patří mé velké dík, porod ve finále trval jen 5 hodin od prvních kontrakcí, takže co více si přát ??? Vašík je v naprostém pořádku, na to jak byl malinký, je z něho nyní velký kus krásného kluka, který nám dělá jen a jen radost a oba s manželem si rodičoství užíváme na 100 %! :-) Příští porod ??? Ani nevím … třeba se oddělení šestinedělí za 2, 3 roky … trochu posune k lepšímu :wink:

 
Misa2310  18.02.10 13:42
Porod v Podolí

Já jsem rodila v Podolí v srpnu 2009. Porod jsem měla rychlý a bezproblémový a výbornou porodní asistentku, takže to proběhlo naprosto bez problémů. Ovšem po porodu jsem musela zůstat stále na porodním sále, protože všechny pokoje na šestinedělí měli obsazené, takže jsem na porodním sále místo dvou hodin, byla necelých hodin 8. Nakonec jsem si říkala, že to bylo fajn, alespoň jsem tam byla sama v moderním prostředí s pěknou a čistou koupelnou, což jsem po porodu opravdu ocenila. Porodila jsem ráno v 5 a na pokoj šestinedělí jsem se dostala kolem 2 hodiny. V první moment jsem myslela, že špatně vidím. Pokoje byl opravdu jak už se psalo z doby našich maminek možná i babiček. Vše staré atd… a po zjištění, že toalety a sprchy jsou na chotbě jsem nebyla nadšena už vůbec a když jsem je viděla, tak úplně. Pořád si říkám, jak je možné, že tak vyhlášená nemocnice má takové pokoje … uklidňuji se tím, že snad všechny nejsou stejné, ale že v době přeplnění porodnic prostě ubytují i do těch nejhorších pokojů. Bohužel celý pobyt (naštěstí jen 3noci) jsem usilovala o nadstandadní pokoj, ale bohužel marně, údajně obsazeno. Práce sestřiček byl tak průměr, některá se starala super, jiná o něco míň, ale to chápu, vždy záleží na člověku a jeho postavení k zaměstnání.
Takže závěr. Nemohu říct, že bych porodnici nedoporučila, před šíleným pokojem upřednostňuji výbornou práci při porodu.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32306 příspěvků 18.02.10 18:32

ja jsem rodila v podoli v srpnu, porod byl jedna hruza a skoncil sekci - nicmene to nepricitam za vinu zadnemu z personalu, jak byva v posledni dobe modni

sestinedeli jsem zazila stejne jako ty, stare sprchy, nedobre jidlo, rozvrzana postel - ale nestezuji si.

  1. sestry byly bajecne, stacilo pozadat a ochotne pomahaly a vysvestlovaly, travily s nami na pokoji cele noce a prikladaly nam k prsum nase mimina, zkousely ruzne odsavacky, kloboucky - vetsina byla takovych (oddeleni P1) - akorat se samy nevnucovaly, clovek se musel zvednout, dojit na sesternu, zatukat a pozadat, jestli by nepomohly s kojenim
  2. za 60 Kc na den to je porad slusnej hotel, v podoli je moznost zaplatit si nadstandard s vlastni socialkou
  3. vzhledem k tomu, jak jsem se po porodu citila a co teklo ze me, pohled na polamate kachlicky ve sprse byl to posledni, co by me trapilo. ohledne vlozek bych podotkla, ze byly zdarma a bylo jich hodne.
  4. vim jak to vypada v jinych zdravotnickych zarizenich, holt nase nemocenske pojisteni nestaci ani na slusne zaplaceni personalu, natoz na kosmeticke upravy prostredi pro pacienty.

Příspěvek upraven 18.02.10 v 18:34

 
Julka07
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 21.02.10 21:31

já rodila v Podolí první dítě v 6/2007. Porodila jsem za cca 3,5 hodiny, jen jsem musela neustále všem říkat, že už jako rodím. Mysleli si, že prvorodička nemůže tak rychle rodit. Trénovala se na mě čerstvá doktorka. Nevím proč ne asistentka, když vše bylo bez jediné komplikace. Když jsem dceru snad jen na 1zatlačení porodila, hned ji odnesly, protože byla celá modrá. Zeptala jsem se doktorky, jestli je to ta holčička, kterou jsme očekávali a ta mi odpověděla, že si ani nevšimla.. Na pokoj šestinedělí jsem došla po svých, tam tedy nic moc (myslím sprchy, jídlo..), ale naštěstí vše jsem já i miminko měla bez komplikací, takže jsme šly brzy domů, ale párkrát jsem tam byla svědkem, že sestry, hlavně ty dětské byly nepříjemné..
2 dítě jsme tam chtěla rodit také, termín 10/2009. Zaregistrovaná jsem byla. 6 dní před termínem mi o půlnoci praskla voda, přijeli jsme tam tak v 1, kontrakce sem tam nějaká, tak cca po 15 minutách. Tam mi hned řekly, že je uzavřený příjem, jen mě vyšetřili a nabídli Neratovice nebo Krč. tak jsme jeli do Neratovic, mám to tam blízko. V Podolí mi řelky, že kdybych měla nález, tak že si mě tam nechají, že mají volné 3 sály, ale ty že musí nechat pro akutní případy, což jsem dle nich nebyla… Dojeli jsme do Neratovic, tam na mě docela koukaly, že jako s Podolím nic domluveného nemají,ale v pohodě, byli milý. To už bylo asi půl 3 a pořád kontrakce skoro nic, no a najednou se to rozjelo, pár kontarkcí a šla jsem rodit a a o půl 5 byl syn na světě. Dali mi ho na břicho, přotom mu z krčku odmotávali 2× otočenou š%ňůru, jednou ještě ji měl obtočenou kolem celého tělíčka. Ale bylo vše v pohodě, byl pořád u mě!
3 dítě prý rodím doma jak to bylo rychlý, no to asi ne, ale Podolí už bych tedy taky více nezkoušela..
Přeji Vašíkovi hodně zdravíčka a ať ti dělá pořád radost!
Martina

 
rada79
Nováček 1 příspěvek 22.02.10 18:04

taky jsem rodila v podolí v říjnu 09 - možná jsme spolu byli i chvilku na pokoji :) 2 měsíce na rizikovém odd. mě dost zhýčkali. personál perfektní, péče to samé, pokoje i sprchy vybavené zvonkem na sestry apod. na šestinedělí jsem rychle vystřízlivěla! sice jsem měla štěstí, že na mě s dvojčaty vyšel samostatný pokoj, ale přístup sester nic moc a hygiena taky :( měla jsem málo železa a pořád se mi motala hlava a byla jsem unavená. kdybych sebou ve sprše sekla, nikdo by o mě nevěděl? žádné zvonky, zima, sprcha ucpaná. taky jsem si chtěla odpočinout, ale přišla jsem si trochu pod tlakem - kdy už si děti vezmu na pokoj apod. s kojením se se mnou nikdo nemazlil. jen jedna sestra měla trpělivost, sehnala kojící polštář a snažily jsme se přikládat obě děti najednou. resumé ale většinou bylo takové, ať se smířím s tím, že je neukojím :( doma ze mě stres opadl a krásně jsme se rozkojili! je to, jak tu hodně píšete o lidech. nejsem žádný cimprlich, ale tohle mě zklamalo :( co se týče porodů, už mám asi s dvojčaty splněno. ale zas jsem byla ráda, že jsem skončila v podolí, kvůli tomu pobytu na rizikovém odd. tam to nemělo chybu. tak držím všem palce, ať už se rozhodnete jakkoliv, tak ať máte štěstí na personál!!! a vašíkovi i tobě ať se daří :) člověk na nějaké nepohodlí a problémy v porodnici rychle zapomene, když má doma krásné a zdravé mimčo :))

Příspěvek upraven 22.02.10 v 18:05

 
Johana_77  23.02.10 10:17

Rodila jsem v květnu 09, můj první porod, takže není s čím srovnávat. Byla jsem objednaná na vyvolání, ale porod se během noci rozeběhl sám, takže jsem byla ušetřená problémů s přijetím/nep­řijetím - prostě jsme byli objednaní. A celý porod se nesl v eforii z toho, že se malá přihlásila sama.

Porod tedy paráda (až na tu neuvěřitelnou bolest, která mě zaskočila), všechno jsme zvládli s jednou porodní asistentkou, doktor mě jen šil. Příště bych asi byla silnější a nenechal si prasknout vodu, ale možná by mě zase ukeceli.

Šestinedelí jiný svět. Snažím se být chápavá - jak má nemocnice v takovém provozu oddělení renovovat, že? Vůbec nebazíruju na vybavení, důležitý je především personál. Dětský byl v pohodě. Pro každého to znamená něco jiného - já oceňuji, že se do mě moc nemíchali, když jsem něco chtěla, musela jsem si dojít řít. Ženský personál nic moc - nebyl žádný zásadní konflikt, jen takové lehce negativní vibrace. A předposranost z jakékoliv vizity (omlouvám se).
S čím mám ale problém, je nulová intimita a hygiena. Sprchy, krev občas i na chodbě, když to někdo nestihl, nedostatek ložního prádla a podložek - byla jsem přes víkend, asi proto.

O nadstandard jsem prosila, marně.

Abych ten svůj román shrnula, příště zase v Podolí, soukromí porodního sálu za to stojí, pár dní na šestinedělí se dá přežít.

 
kytka
Povídálka 32 příspěvků 23.02.10 12:10

Jsem prekvapena, jsou to prvni negativni reakce na Podoli, co jsem slysela. :-? Kamaradky byly vsechny spokojene. Ja rodila prvni dite v zahranici a ted jsem v 19tt a jsem registrovana v Podoli. Prislo mi to tak nejak podobne tomu jak to bylo poprve. Rodila jsem v Irsku, kde rozhodne zdravotnictvi neni lepsi nez u nas, ale ten lidsky pristup a podpora mi strasne pomohli. Porodni pokoje jen pro rodinku a vesele porodni asistentky. Pokoje pak byly po 8 maminach, ale kazda postel oddelena zavesama. Zadny luxus, ale ty 2 noci se to dalo vydrzet. Celkove mam prijemny zazitek z prvniho porodu. Tak doufam, ze mi to Podoli nezkazi.. :wink:

 
xmarsha  23.02.10 19:23

no já nejsem teda celebrita ale na porod v Podolí nikdy nezapomenu :srdce: to co ty jim vytýkáš..tvůj nepostupující porod,plné sály ač jsi registrovaná…tak přesně to bylo u mě také ale mají dělat když tam přivezou maminku které pomalu koukají vlásky miminka?mají jí nechat čekat kvůli?přeji ti at ti mimísek roste ale tvůj článek na mě působí hystericky,jako typ…já rodím zblázněte se,nic ve zlém.no a přivést tam manžela o kterého musejí sestřičky poskakovat..no co­ment

 
DennJ
Povídálka 17 příspěvků 23.02.10 21:35

To xmarsha:
Překvapuje mě Tvůj přístup, je jasné, že se názory na Podolí budou lišit, já jsem napsala pouze můj dojem, jak to všechno na mě působilo, ale nezlob se na mě, když ti lékař oznámí, že už půjdeme rodit na sál a že se máš jít sbalit věci, a pak Ti za 15 minut řeknou, že mají plné sály a že musíš počkat, tak to není zrovna příjemná věc, hlavně když porod musel být kvůli mému zdravotnímu stavu indukován !! Rozhodně se nepovažuji za nějakou histerku, ale asi jsi tvrdšího rázu a toto by tě zřejmě nerozhodilo ..... :potlesk: To že jedna sestra mému muži poradila, aby se posadil, když se mu v jednom okamžiku udělalo nevolno, nepovažuji za nějaký prohřešek, můj porod nebyl zrovna jednoduchý a manžel to zvládl na výbornou, zdravotnický personál nás po porodu i pochválil :-)

Příspěvek upraven 23.02.10 v 21:36

 
xmarsha  24.02.10 08:25

tvrdší povaha rozhodně nejsem a jestli čteš dobře psala jsem že to znám…také jsem kontrakce rozcházela po chodbě!ale prostě to je siruace kterou oni bohužel neovlivní a při registraci mě na to upozornili a je dost času vybrat porodnici jinou. :wink: nerodila jsem poprvé ale potřetí a věř mi že moc dobře vím co to je těžký porod a miminko v ohrožení života.já to beru z té druhé stránky,milejší než nové kachličky na šestinedělí je mi péče o dítě a v tom je Podolí opravdu numer one

 
taeki
Povídálka 11 příspěvků 24.02.10 13:14

Krásně jsi to napsala.Je divné, že malého ti nedali na svícení.V porodnici se mnou byla holčina, co musela mít taky celý dny malého pod světlem a měla ho u sebe na pokoji, když malej něco chtěl, tak si vzala černé„svařovací“ brýle a nakoukla k němu od takovou plentu.Byl to teda záhul.Měla ho v tom zařízení taky 2 dny.Tak hodně zdravíčka :mrgreen: a pusinku malému

 
DennJ
Povídálka 17 příspěvků 24.02.10 14:25

To Taeki : Malý byl na svícení 2 dny, nosili mi ho jen na kojení, každé tři hodiny, ale k němu mě fakt nepouštěli, prý tam nikdo nesměl !! Hrozně se mi po něm stýskalo, ale museli jsme to nějak vydržet :-) Hlavní je, že je v pořádku … teď si ho užívám dosytosti ! :mrgreen:

 
Lubos93  20.03.10 23:44

Vašek je Tvůj manžel??? Opravdu?? Mám za to, že pořád ještě stále Tvůj přítel ne, pokud teda nekecá :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama