Poslíčci?!

Porod

Jak probíhal porod našeho miláčka? Jako každá nastávající maminka jsem velkou část těhotenství uvažovala nad porodem. Kdy to přijde? Praskne mi první plodová voda? Poznám kontrakce? Budu rodit normálně? Když už jsem byla na mateřské, tak jsem si četla deníčky na eMiminu a doufala, že jeden z těch v pohodě vypadajících porodů bude taky můj.

Ten den jsem večer cítila takové zvláštní bolesti. Jako by menstruace. Bylo ani ne 14 dnů do termínu porodu. Příteli jsem nic neříkala, třeba plaším zbytečně a ono to přejde. Začala jsem si četnost bolestí sledovat. Pravidelnost nebyla nic moc. Kolem třetí ráno už byly bolesti co 5-7 minut. Vzbudila jsem přítele. Dali jsme těm bolestem ještě hodinku a pak jsme se rozhodli, že pojedeme do porodnice. Doktorka na příjmu se na mě podívala a řekla, že to jsou poslíčci (bolel mě jen podbříšek) a že stejně už neusnu, a tak si mě tu nechají na pozorování, jestli chci. Odhadovaná váha našeho miminka byla 3,6 kg. Rozhodla jsem se, že zůstanu. Přítele jsem poslala domů.

V porodnici rozhodli, že mi píchnou Buscopan a buď se porod rozjede a nebo ne. Bolesti (poslíčci) ustály a já se mohla konečně trochu prospat. Jenže bolesti ustály jen na asi 4 hodiny a pak tu byly zase. A asi proto mi Buscopan píchli večer ještě jednou. Bolesti se začaly stupňovat. Pořád mě bolel, ale jen podbřišek. Nevím jak, ale podařilo se mi tu noc v nemocnici i občas usnout. Když jsem nespala, tak jsem se nahřívala ve sprše.

Už do bylo 24 hodin, co jsem byla v porodnici a bolesti byly docela slušné. Šla jsem za sestřičkou, že už to fakt bolí fest a že si nemyslím, že to jsou jen poslíčci. Setra mi řekla, ať vydržím ještě hodinu a půl, že se na mně pak přijde podívat doktorka. Vydržela jsem. „Vypadá to, že budete rodit.“ Tohle jsem slyšela fakt ráda.

S potížemi a v bolestech jsem v doprovodu sestry došla na porodní sál. Ptala jsem se, kdy mám zavolat tatínka. „Až budete po klystýru.“ Nahřívala jsem se ve sprše. Pak přišel klystýr. Vůbec to nebylo nijak nepříjemné. Můj přítel přijel, když jsem byla otevřená na 3 cm. Strašně ráda jsem ho tam viděla. Ještě jsem chvíli byla ve sprše na balonu a pak už jsem se z porodního lůžka nehla. Pořád jsem prodýchávala bolesti a pořád monitorovali malého. Bolesti sílily. Už jsem byla více otevřená, a tak jsem se dle pokynů otočila na bok a dýchala mašinkou na boku. Tyhle bolesti byly nejhorší.

„Můžete zkusit tlačit“ zaslechla jsem KONEČNĚ. Zatlačila jsem podle rad porodní asistentky asi 3× a pak zase na bok a dýchat mašinkou. „ Zkusíme zase tlačit.“ a zase asi tři pokusy a zase nic. Tak jsem šla zase na bok. Tohle se opakovalo asi 4×. V ten poslední pokus tam bylo najednou hromada personálu. Asi už to bude, říkala jsem si. Někdy během toho mě nastřihli, trošku to štíplo, nic strašného.

Když mi řekli, že je vidět hlavička, tak jsem se lekla, aby se v těch cestách malému něco nestalo. Pořádně jsem zatlačila a malý byl venku. Obrovská úleva. Tak velkou úlevu jsem nikdy v životě necítila. Ani jsem neměla tak velkou radost z toho, že je malý v pořádku, jak z toho, že je to za mnou. :) Přítel přestřihl pupeční šnůru. Malého otřeli, zabalili a dali mi ho prsu. Šikulka se hned přisál – strašně zvláštní pocit. :) Náš miláček vážil 4,3 kg a měl 55 cm – dlouhán náš. :) Co se týče posledního předporodního odhadu váhy 3,6 kg, tak to moc nesedělo.

Teď už jsme byli rodina. Já, můj přítel a naše miminko. Strašně jsem se těšila na to, až novopečeného tatínka poprvé uvidím s naším synem - a bylo to konečně tady.

Personál v porodnici byl fakt výborný. Fakt mi psychicky pomáhaly a byly to fakt odbornice. Všechny porodní asistentky, sestry a doktorka byly příjemné. Vůbec jsem například necítila, kdy mi povolily plodovou vodu. Necítila jsem ani vodu ani žádnou bolest. Jsem ráda, že můj porod byl hladký a přeji to i dalším maminkám a miminkům. Mě porod určitě neodradil od toho pořídit si dalšího potomka. :)

Hodnotilo 13 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 23.11.13 03:01

Taky rodim s bolestma v podbrisku, takze jsem si taky pokazde vyslechla, ze jsem prijela s poslicky :)

Jinak klobouk dolu za prirozeny porod takoveho macika

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 23.11.13 07:28

Gratuluju k miminku. Průběh porodu parádní. Moje první dcerka měla obdobné míry 4.22kg a 54cm.

 
kaja00
Extra třída :D 12721 příspěvků 23.11.13 14:58

Krasne napsane ;) :palec:

 
Khajka
Nováček 2 příspěvky 23.11.13 16:40

Taky jsem takhle přijela v devět ráno na příjem, že mám pravidelné (cca po 15 minutách) jakoby silnější menstruační bolesti a krev na vložce. Poslali mě domů s tím, že jsou to poslíčci a že to na porod ani omylem nevypadá a že mají stejně stop stav. Doma už byly po sedmi minutách, pak po pěti, ve dvě odpoledne mi praskla voda, v porodnici naštěstí stop stav už nebyl, ale já byla otevřená na osm centimetrů a v šest večer byl náš cvalík (4480 g, 53 cm) na světě :)
Inu, jiné kontrakce než ty silnějsí menstruační a křížové bolesti jsem neměla, ale doktoři tomu asi moc nevěří…

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 23.11.13 17:44

@Khajka Pořádnej macík :potlesk: :mrgreen:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 23.11.13 19:46

Gratuluju:-))) já rodila syna 5,83 kg a 56 cm a bohužel ne přirozeně, protože Mudr to dost zanedbala tak naastoupily kleště:/. Můžu se zeptat kde jsi rodila?? Čekám ted druhé a už bych nerada opakovala takový zážitek jako při prvním a vybírám porodnici, tady to vypadá, že mají lékaři správný přístup. Děkuji moc!!!

 
Khajka
Nováček 2 příspěvky 24.11.13 08:38

@Tapeta No, to jo, v osmi týdnech už má dávno přes 6 kilo, moje záda už teď trpí… Nechci vidět, co bude v půl roce :)

 
Katy2013
Povídálka 49 příspěvků 25.11.13 07:37

Dekuji:-)

 
Katy2013
Povídálka 49 příspěvků 25.11.13 07:38

Děkuji :)

 
Katy2013
Povídálka 49 příspěvků 25.11.13 07:38

V porodnici Ostrava Vítkovice :) fakt byl personal super:-) uměli to se mnou/sn námi :)

Příspěvek upraven 25.11.13 v 07:40

 
Tučňáčci
Kecalka 464 příspěvků 27.11.13 12:26

A která dr. tě rodila?

 
Tesička
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 29.11.13 18:27

Čtu tento deníček a zrovna mám už půl dne také bolesti podbřišku… Tak uvidíme, 19 dní do termínu :-)

 
Katy2013
Povídálka 49 příspěvků 01.12.13 16:39

Docela mlada doktorka. Myslim, ze se jmenovala Krupova.

 
chobotnicka2904
Povídálka 28 příspěvků 03.12.13 20:32

Gratuluji k miminku a přeji hodně zdravíčka :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama