Příběh nosítka Noiga

Rodičovství

Povím vám příběh nosítka, které jsem pojmenovala Noiga. Trošku zvláštní název, řeknete si... Byla zima, mrzlo, až praštělo a malá Gabriela a malý Norbert se rozhodli, že se mamince narodí. Bylo to před termínem, jak už to u dvojčátek bývá, ale malinkatí človíčci se ničeho nezalekli a všechno zvládli a pyšní rodiče si je nesli domů.

Malý Norbert spinkal jako andílek, zato Gabriela měla velké problémy. Mamince se zdálo, že se v postýlce sama bojí, byla velmi neklidná a v kočárku velmi plakala. Maminka vzala šátek, do kterého Gabču uvázala, a malinká se zklidnila. Cítila maminčino teplo, srdíčko, které tluče a neměla už důvod k neklidu. Maminka měla ale plné ruce práce, vždy než uvázala šátek, tak jí malý Norbert už plakal a výprava ven byla pro něj dlouhá. Gabča by byla také radši, kdyby to šlo mamince rychleji.

Maminka, která počítala vždy každou korunu, hledala bezpečná a jednoduchá nosítka. Našla nějaká velmi drahá a také velmi levná, kterým chyběla potřebná ergonomická úprava. Jednou jsem šla do kavárny a potkaly jsme se s jednou maminkou. Slovo dalo slovo a už jsem věděla, co přesně od nosítka potřebuje a že je to velmi dobrý nápad. Vybrala si vzor, který se jí líbil, a dohodly jsme se, že jí ušiji úplně nový typ nosítka.

Daly jsme dohromady její požadavky a také moje zkušenosti s dětmi a s dlouholetým šitím nosítek pro děti i miminka a vzniklo krásné nosítko s tím nejlepším tvarem pro usazení zadečku, pro kulatá zádíčka a podepřené nožičky, ale chybělo nám jméno. Takovémuto nosítku se nemůže přece říkat jen „nosítko“. Malý Norbert se na nás smál z kočárku a malá Gabča se v novém nosítku tulila k mámě. Norbert i Gabča byli spokojení. A v té chvíli mě to napadlo – NOrbert i GAbča, Noiga!

Noiga je nosítko s příběhem, není to jenom obyčejná věc, kterou koupíte na každém kroku. Noigu mi pomohl vymyslet sám život. A život píše přece ty nejkrásnější příběhy.

Přeji Vám krásné pronošené dny!

Hodnotilo 11 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Keyllah
Závislačka 3444 příspěvků 28.02.13 09:09

Ještě přidej kontakt a cenu za kterou to prodáváte :mrgreen: ale vážně, jestli tohle není reklama tak už vážně nevím :think:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 28.02.13 09:21

Přidej střih a atesty ;)

 
BarboraF
Kecalka 447 příspěvků 28.02.13 09:32

Taky by mě zajímalo jestli to šijete i někomu jinému a kolik by to stálo?

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 28.02.13 09:40

Pěkná reklama :mrgreen:

Nicméně koukám na tvorbu, koukám na nosítka a fandím, českých výrobků není nikdy dost :potlesk:
Jen mi trochu dělají starosti ty soukromé atesty, raději bych četla, že na nosítkách jsou spony s nosností udanou od výrobce.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 28.02.13 09:41

@BarboraF googli, není to těžké, já už jsem našla

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 28.02.13 10:21

No reklama to trošku je, ale jestli to nosítko funguje, a přitom je o půlku levnější než ta „značková“, tak to třeba i bude reklama užitečná ;) Škoda že naše malá šátek nesnáší (a s ergonosítky to u nás jaksi nevyšlo)…

PS: Dotaz pro autorku: máte i nějakou XXL variantu? Prodlužovák kolem pasu a tak? ;) To je u „konkurence“ celkem problém…

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 28.02.13 13:25

Já bych si něco takového nekoupila bez toho abych věděla jestli to je opravdu bezpečnél, je jasný že kdo to prodává to tvrdit bude

Kdo to testoval že je to bezpečné?

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 28.02.13 15:21

Jo tak ty atesty by mě taky docela zajímaly. Jinak cena zajímavá, ale promiň nějak tomu nevěřím, když nevidím k tomu ty atesty.

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 28.02.13 18:17

Dobrá reklama :) Na Fleru je takových nosítek habakuk, když to někdo chce jen na doma nebo do krámu, tak by to vydržet i mohlo. Na nošení na výlety a často jsem si radši připlatila (naštěstí ve slevě) za osvědčenou Manducu, u které vím, jak bude vypadat po dvou dětech :)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 28.02.13 20:40

@Nika079 jak bude vypadat po dvou dětech? :mrgreen: Ta naše byla praná párkrát na 30 a je teda pěkně šislá, měli jsme hnědou. Horní okraj je regulérně prokousaný, holt ještě nebyli takové ty chrániče. Jako nosit se v tom samozřejmě dá, ale parádu to nedělá :jazyk:

Jinak mám nosítko z Fleru od Tiki, Mechulku a musím říct, že jsem měla možnost porovnat s batolecím Bluebear a Petite panda a Mechulka z toho pro mě vyšla jako vítěz, mnohem pohodlnější na ramenou, sice masivní, ale fakt nosný bederák…

 
dennytesarova
Kecalka 264 příspěvků 28.02.13 20:45

Jo jo nosítko funguje a je super. Nechala jsem si ho od vás ušít a hodně nám to ulehčilo věcí. Markétce se v něm moc líbilo. Určitě ho využiju i na druhé dítko. :mavam:

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 28.02.13 21:46

No tak reklama to možná je, ale myslím, že každá maminka s trochou zkušeností ví, jak by mělo nosítko vypadat, aby vyhovovalo, takže pro mě je největším atestem to, že to má maminka odzkoušeno sama na svých dětech :)
přece by je nenosila v něčem nepohodlném a nevyhovujícím
takže milá zakladatelko, jen dál, je tu třeba více takových šikovných maminek, které budou nabízet svou šikovnost pro další maminky a když jsou opravdu šikovné, tak ať si z toho klidně udělají i výnosný obchod :potlesk:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 28.02.13 21:54

Mě je jedno jestli je to příběh nebo reklama, jako reklama mi to nepříjde a dokonce i kdyby jo, tak já bych byla ráda kdybyste mi napsala cenu:)

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 01.03.13 08:52

@Gladys No bude vyšisované, ale nebude nikde roztržené nebo rozpárané. Já váhala mezi hnědou a petrolejovou a právě jsem někde viděla fotky té hnědé a ta byla flekatá (ale to mohlo být i praním :nevim: ). Petrolejová je světlejší, tak bude i na léto praktičtější.
Ale musím uznat, že vzhledově je tohle nosítko mnohem hezčí, hned bych si vybrala :)
@Terulisekk dej si to do googlu a uvidíš :)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 01.03.13 10:14

@Nika079 zrovna roztržení bych se bála ze všeho nejmíň, navíc z čeho soudíš, že se tam nestane u atestovaného nosítka :nevim: Ani roztržení nevhodné látky podle mě nebude pro dítě fatální, spíš případně pro výrobce, když je podle zákona na nosítka dvouletá záruka a roztržené nosítko půjde pouze vyměnit kus za kus. Jako největší problém vidím pouze spony, když prdne spona na bederáku, tak dítě zkrátka spadne na zem. Když si to představím u maličkého miminečka, tak si to radši moc nepředstavuju (třeba když se předtím nosí nějakou dobu velké dítě a pak se začne druhé nosit a spona už je načatá).
Ale třeba jí křivdím, třeba ty spony mají tu udávanou nosnost uváděnou přímo výrobcem :nevim:
Trochu mě mrzí, že se autorka deníčku ke svému deníčku nehlásí…

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 01.03.13 10:52

@Gladys no nevím, jak je to řešené tady, u Manducy i Erga je na bederáku pojistka. Ne že by dítě udržela, ale kdyby spona praskla, tak stihneš zareagovat. A na ramenou jsou spony dvě, takže když praskne jedna, tak dítě hned nespadne. Taky záleží na tvrdosti látky a teda prasknutí ve švu bych se já bála, možná zbytečně, kdo ví. Jak říkám, mně se to nosítko tady líbí, ale i tak jsem šla do osvědčené značky, i kvůli tomu, že jí nosí holky po celém světě (koumala jsem i weby na NZ a v USA :) a prostě bezpečí je pro mě důležitější než vzhled.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 01.03.13 11:02

@Nika079 já třeba četla, že praskají spony na Becu, taky by člověk řekl velká ověřená značka :nevim: A když ti prdne šev, tak ten se podle mě hned nerozjede úplně celý, ale jen třeba část. To by pak člověk nemohl koupit nic českého, protože se to nenosí ve světě :mrgreen:
A na ty gumičkové pojistky jsem vlastně úplně zapomněla, to nevím, zda tam tohle nosítko má, pokud ano, tak bych se už vůbec nebála.
No já si asi časem udělám radost nějakým pěkným vzorem, jen aby se mi ten nošenec trochu roznosil, teď jsem ho výletem v nosítku nedávno pěkně nakrkla :lol:

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 01.03.13 17:33

@Gladys tak jsem to nemyslela, já se dokonce i snažím podporovat české výrobce, ale prostě tady jsem dala na zkušenosti ostatních :) Držím palce, ať vás oba nošení baví, je to parádní zkušenost :)

 
mhlavinka
Kecalka 351 příspěvků 08.03.13 17:30

Ahoj, netušila jsem, že mi emimino dovolilo deníček zveřejnit, proto se nehlásím :)
Psali mi něco v tom smyslu, že nepovoleně reklamuji, ale to bylo v jedné diskusi, kde jsem uvedla myslím stránky. Zde ne, tak to bylo uznáno jako ne-reklama :) tak jsem to objevila až teď.

Jinak děkuji za negativní i pozitivní reakce, vážím si každého nápadu i návrhu :). Atest stojí hodně peněz, přitom je to jen na jeden konkrétní vzor, nesmí být nic pozměněno, tzn. každou barvu, doplnění, vylepšení na přání bych si musela nechat atestovat zvlášť, což se mi určitě výrobou nepokryje. Každopádně pravdou je, že atest plánuji udělat v brzké době na jeden vzor.

Nosnost spon je udána výrobcem na 50kg, já na ní i na pásu mám pověšenou zahradní houpačku :). Má 5letá dcera ji nerozepne. Osobně jsem viděla sponu mezi ramenními popruhy erga a mám ji pevnější - u erga je tuším 2 - 3 cm, přitom já mám 4cm… navíc to je podle mě velmi vytížená spona… :)
U nosítka mám zase ale jinak polstrovaný bederní pás, protože by se mi nevešel pod stroj :)

XXL variantu a různé zlepšováky k nosítkům je právě to co nabízím oproti ostatním. Cokoli co si maminka přeje, má splněné - pokud je to v mých silách.

Nechtěla jsem rozpoutat diskusi o vhodnosti nosítek šitých a „fabrikových“, takových diskusí i hádek je tu dost. Jen chci maminkám poskytnout něco nového, levnějšího a podle jejich přání.

Jsem moc ráda, za tolik maminek které mi drží palce a jsou s nosítky spokojené. Ale i za ty, které mi napíší co se jim nelíbí, protože právě Vy všechny jste to co můj obchod posouvá dopředu ke kvalitě za kterou se nestydím!

Děkuji M. :srdce:

 
klocicka  10.03.13 10:52
Noiga u mych deti

Ahoj, mam predchozi typ nositka od pani maggion :-) pouzivany na dvou detech a vsechno super, je taky daleko skladnejsi nez beco :potlesk:. tuhletu Noiga mam chvili a je fakt vymakanejsi, detem se tam lip sedi, a porad je skladnejsi nez beco a dokonce i nez ergo sport, tomu je celkem podobny. No mam toho na noseni doma hodne :lol:, ale jako s timhle Noiga i s tim predchozim, co mi pani maggion udelala tak jsem spokojena :potlesk: :potlesk:

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 20.05.13 20:07

Kéž slouží více lidem. Já jsem zatím zůstala věrná šátku, tak doufám, že třetímu děťátku se taky bude líbit:-)

 
brulinka
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 23.06.15 23:05

A ted už je NOIGA slavná! :mrgreen: a jedno z nejlepších nosítek

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama