Prázdninové řádění

Dny, které si děti o prázdninách užily nejvíce...

*

Jo, stárnem, fakt. Už jsem párkrát, co párkrát, docela často, slyšela od svých vrstevníků, jak je to s těmi dnešními dětmi hrozné, to za nás bylo něco jiného! Chudáčci dnešní děti, jsou ochuzené o hraní si s kamarády, běhání po venku, jen koukají celé dny do tabletů a mobilů, s nikým ani nemluví a rodiče je všude vozí autem. Příště doporučím berle ke zdůraznění výroků o dětech k ničemu.

Ne všude to totiž vypadá tak, tady je trocha prázdninového řádění mých dětí. Užily si i dny, které by se mohlo zdát, že sice nebyly vyplněny hodnotnou a vzdělávací činností nebo cestováním, ale dětem poskytly spoustu prostoru pro jejich vlastní neplechy. Opravdu se moc nezměnilo od našich dob, když vidím bandu osmi dětí, jak se s koloběžkami a koly řítí ulicí, tak co, zavzpomínáte na prázdniny?

Taky jste na návštěvě u babičky proskákali všechny kurníky? Dobrá zpráva je to, že kurníky i stáje jsou stále reálné a nejedná se jen o novou aplikaci. Určitě nezapomenu na rozjíveného syna vezoucího se na hřbetě ovce ani rozzlobenou babičku kamaráda, že kluci vypustili slepice a honili je po dvorku. Výborně se dá taky na kole jezdit po hnojišti a taky je parádní zábava si hrát v přívěsu na koně, skákat po korbě pickupu a celkově to, že kolem zvířat to voní senem a bobky na botách, vůbec nikomu nevadí.

Kolik nářadí děti ovládají! Vezmou si pilku a vyřezávají náletové stromky a dokonce při tom tak mysleli na maminku, že za mnou přiběhli s nařezanými javory a volali: „Mami, neseme ti tyčky k rajčatům!“

Dokonce se jim povedlo i pár rošťáren, zvonili na všechny domy v ulici a pak se smíchem utíkali a taky po někom házeli ořechy. No, vynadáno za to samozřejmě dostali, ale skoro jsem si říkala, že vlastně můžu být ráda, že děti zlobí jen jako děti a nešikanují spolužáky v noci přes viber.

Kolikrát si o prázdninách obuly boty, by se taky dalo počítat na prstech. V horkých dnech to byly neustálé skoky voda – ven – ke zvířatům… každý den se vracely domů špinavé od hlavy až k patě a s úsměvem od ucha k uchu. Domů je vždycky zahnal jen hlad.

Teď ty divoké desperády trochu zklidnila škola, ale za slunečných odpolední tahle banda opět běhá, vříská, směje se a leze po stromech, tak si přeji, ať jim tohle radostné dětství vydrží co nejdéle :).

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
8651
25.9.19 09:37

Tak to je fajn, ze se vyblbli i takhle :palec:, kolik ze tech deti mas? :) Taky si pamatuju, co jsme u babičky vyvadeli se segrou, bratrancema a sestrenkama, jak nas deda vozil na traktoru, i na koni jsme se svezli a jednou se mi pri jizde na kole po dvorku povedlo zaparkovat primo ve staji u kravicek:) Manzel ma z detstvi taky spoustu veselych historek z prazdnin hlavně u babičky, ktere museli pomahat na statku resp. v JZD a jen nas oba mrzi, ze tohle nase deti uz bohuzel nezažijou. Ale u 1 babicky mají aspon zahradu no, 2.bydli ve meste, tak berou kluka zase hodně na vylety, nebo na chalupu treba ke znamym, co mají podobne stare kluky. My jeste zazily se segrou litani po lese, kde jsme meli chatu, s klukama z vedlejsich chat, taky o nas pul dne nasi nevedeli a chodili jsme se jen najist, napit, jinak jsme trajdali po okoli a lezli po zricenine blizkeho hradu a podel trati, coz jsme meli zakazane samozrejme:) Nejcastejsi veta - segra, jestli nas prasknes, tak dostaneš :mavam: :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1127
25.9.19 09:56

Děkuji za možnost zavzpomínat si na své dětství, hlavně ty kurníky u mě vedly a tak nějak mi to zůstalo až dodnes :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6866
25.9.19 11:52

Těžko hledat v životě lepšíchvíle, než ty plné upřímné radosti s nezatíženou hlavou. Paráda, že jste si to užili.

 • Zmínit
 • Nahlásit
8651
25.9.19 12:49

@Jadala Jj, to my vime :lol: i z tvych deníčku:) Ja používám „kurnik“ jako slusnejsi verzi kdyz si chci ulevit pred detma :lol: Prip. vylepsenou verzi „kurnik šopa“ coz ani nevim, kde se vzalo :think: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1670
25.9.19 18:14
 • Zmínit
 • Nahlásit
35461
25.9.19 18:23

@Jahudka82 :lol: Haranti jsou všichni stejní. Taková ta adrenalinová dobrodružství bez kouska pudu sebezáchovy jsou jediná věc, ze které mám strach :(. A děti mám vlastní jen tři, ale vždycky se jich tu seběhne parta a takhle spolu vyvádí i deset dětí, takže to je opravdu pořádná banda!

 • Zmínit
 • Nahlásit
35461
25.9.19 18:25

@Jadala :lol: Já si samozřejmě taky vzpomněla na ty chvilky prolézání kurníků, v okamžiku, kdy jsem měla chuť se cítit špatně, že se děti nevěnují zrovna nějaké bohulibé zábavě… ale oni si tyhle blbosti tak užívají, že věřím, že na tyhle chvilky budou taky jednou vzpomínat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
8651
25.9.19 21:07
 • Zmínit
 • Nahlásit