Příběh jedné mámy z Ledna 2012

O životě

Chci jen napsat můj příběh a poděkovat. Holky z Ledna 2012, mám vás moc ráda a těším se na vás, až bude vše v pořádku. Dneska jsem měla telefon s mojí bývalou láskou ze základky a vyslechla si větu typu: „A co jsi čekala, vždyť už před čtyřmi lety si říkala, že je to psychopat a že od něj musíš utéct.“ Větu tak přímou a pravdivou jsem nečekala. Možná ta mi dootevřela oči už tak poslední dobou otevřené.

Dobrý den, dneska jsem měla telefon s mojí bývalou láskou ze základky a vyslechla si větu typu: „A co jsi čekala, vždyť už před čtyřmi lety si říkala, že je to psychopat a že od něj musíš utéct.“ Větu tak přímou a pravdivou jsem moc nečekala. Možná ta mi dootevřela oči už tak poslední dobou otevřené.

Všechno začalo krásně a klasicky. Láska, stěhování… pak došlo na první hádky, první facky a první utíkání. Vždy vše skončilo omluvou a vrácením se. A tak to šlo dokola, myslím, že hodně z nás to zná. Pevně nasazené růžové brýle zabraňovaly jakémukoliv racionálnímu uvažování a rozhodnutí typu: kašlu na Tebe, i když Tě miluji, jsi hajlz a psychopat a já s tebou už nebudu! Po třech letech vztahu, a nechci nikomu křivdit, byly v něm i velmi krásné chvíle, které mě při vzpomínkách na ně vždy vrátily zpět, jsme se rozhodli mít dítě. Přítel byl striktně proti jakémukoliv plánování a dělání miminka na povel, tak jsem to musela vzít do vlastních rukou a vše udělat tak, aby byl přítel spokojený. Trvalo to půl roku a podařilo se nám počít děťátko. Jinak jsme si spolu ještě mezitím otevřeli pekárnu, kde jsem pracovala za minimální mzdu, asi aby měl partner pocit, že mě živí, a ten se mu podařilo vypěstovat i ve mně.

Postupné sundávání těch mých brýlí začalo v době, kdy jsem otěhotněla a první tři měsíce mi bylo tak strašně zle, že jsem nemohla ani vyjít z postele. Bohužel expřítel toto nerespektoval a tlačil na mě, abych se rozhodla, jestli budu normálně pracovat nebo pekárny prodá. Prodat během chvíle rok mojí usilovné práce pro mě nepředstavitelné, tak jsem se podvolila a i přes potíže chodila do práce. A tak jsem pracovala až do posledního dne, kdy mi praskla plodová voda. Mezitím se do Prahy nastěhovala moje maminka, která měla část práce převzít za mě. Nicméně mojí mámě se pracovat nechtělo a po velké hádce se den po porodu rozhodla, že u nás skončí (to je příběh asi na pět dalších deníčku). Dva dny po porodu mi můj „skvělej“ expřítel přivezl do porodnice notebook a papíry a dva dny po porodu mě nechal udělat prosincovou uzávěrku. Rodila jsem tento rok v lednu.

A od té doby se moje práce nezastavila, měsíční dítě jsem tahala po našich provozovnách, a když spalo, tak jsem dodělávala všechny resty a věci, které u miminka, když je vzhůru, dělat nemůžete. Všechno jsem dělala napůl, ptáte se: tak „proč jsi, ty káčo, neřekla dost?“ No, protože můj přítel je rozený manipulátor a dal mi takový pocit viny, že já ty pekárničky chtěla a teďka ho zruinuji tím, že to dělat nechci, že připravím rodinu o peníze a že se to při dítěti dá zvládat a všechny jeho kamarádky při dětech normálně pracují. Tak jsem klasicky zase sklopila uši a dělala to, co chtěl, abych mu dokázala, že já jsem taky tak dobrá a že všechno zvládnu.

V našich pekárnách se v tu dobu ztratilo asi 200.000Kč, nevím, kde jsou. Byla jsem obviněna, že jsem je ukradla a že jsem okradla celou rodinu a hlavně naše nevinné dítě. 200.000 Kč je asi to, co můj drahý vydělá za měsíc. Nicméně stále jsem pracovala a pracovala, starala se o dítě a domácnost. Stále mi bylo vyčítáno, že to v pekárnách nestíhám, zanedbávám je, nestarám se o byt, doma je bordel a taky že se nestarám o sebe. Přitom jsem každý den slyšela, jak jsem tlustá a jak všechny ženské po porodu hned zhubly.

Před měsícem jsme otevřeli třetí provozovnu a já jsem se nechala ukecat, že mu s tím pomůžu. Skončilo to tak, že jsem vstávala v pět ráno a chodila z práce v osm večer, k tomu mi přítel ráno nosil do pekárny malého a večer si ho vyzvedával, mezitím jsem s ním ještě stihla být chvilku doma, cvičíme Vojtu, nechtěla jsem nic zanedbat. Vše vlastně vyvrcholilo tím, že jsme se jednou ráno pohádali, když jsem byla nařknutá, že nic nedělám a že celý den sedím na eMiminu. V tu chvíli jsem do něho kopla a on spadl na stůl. Začal být hysterický, vzal mi klíče, telefony, zavřel mi naše půlroční dítě v pokojíčku a vyhazoval mě z bytu. Já jsem se s ním prala, škrábala ho do tváře, on mě držel nad postýlkou pod krkem a říkal, že malého mu nikdy nevezmu. V té chvíli jsem utekla k pevné lince a zavolala policajty, ti klasicky nic neudělali. Expřítel to nazval ranní hádkou. Já jsem si zabalila věci a odjela s malým.

Bohužel nemám s mojí mámou, která mě nechala dva dny po porodu v pracovním průseru, dobrý vztah, teď tam bydlím už třetí týden a mámě vadí dětský pláč, malý špatně usíná a pláče. Před dvěma dny mi řekla, že se musím vrátit k ex, že ona to s malým nevydrží, že je unavená a nevyspalá. Můj plán byl takový, že počkám měsíc u mamky, pak podám žádost o výživné a podle toho, kolik mi přisoudí peněz, tak se rozhodne, kde budu bydlet. Ex vydělává nadstandardně hodně peněz v práci, takže jsem počítala, že bych mohla mít i na malinký nájemní byteček a s malým tam bydlet. Kvůli tomu, že mě máma teď posílá pryč, se musím vrátit tam, odkud jsem utekla. Po té době se dá s mým ex už alespoň mluvit a vezme nás zpátky.

Proč jsem si nic nenašetřila, když jsem byla tolik v práci? No protože jsem od té doby, co mi začala chodit mateřská, nedostávala peníze za práci navíc. Všechno jsem odpracovala zadarmo. A proč vlastně píši deníček? Byla jsem ve skupině Leden2012. Jsou tam úžasné holky, které to se mnou celé prožívaly, od dělání miminka až po dnešní den. Kdyby nebylo jich, tak nikdy nedokážu odejít, i když se budu muset vracet… Strašně mi pomohly a vždy si vyslechly a odpovídaly na to, co jsem psala. Bylo toho hodně a za poslední dobu nic hezkého. Dneska jsem se rozhodla, že i holky mají malé miminka a potřebují řešit i něco jiného než jen moje trápení, a tak jsem ze skupinky odešla. Nebylo to gesto, aby mě někdo litoval nebo prosil, ať se vrátím, bylo to proto, že ony nemůžou za to, co se děje, a já jim nechci brát hezké zážitky a věci, které potřebují řešit.

Deníček píši i proto, abych jim poděkovala, řekla jim, že já mám všechny moc ráda a že až budu zase šťastná a veselá, tak se vrátím a budu s nimi sdílet všechny radosti dětiček. Snad to bude brzo a já zase pocítím ten příjemný hřejivý pocit u bříška, to štěstí, které mi uteklo pod rukama. A slibuji, že udělám všechno pro sebe a pro malého Ríšu, abychom byli zase šťastní.

Děkuji!

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
SidiS
Echt Kelišová 9733 příspěvků 30.07.12 08:18

Kočko naše máme tě moc rádi a koukej se vrátit do skupiny jsme tam už dlouho a není to jen povídání o tom dobrým a hezkým, ale i o trápení. Život je někdy krutej. Určitě bude brzo líp a začnete s Ríšou znovu a už v klidu :hug: :hug: :hug:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 30.07.12 08:49

Krásný deníček… ano tohle mě přijde jako normální… většina z nás to určitě zažila.. jen stačila utéct dřív než bylo miminko…

 
martyk
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 30.07.12 09:03

No nevím já jsem tedy nikdy nic takového nezažila.

Milá pisatelko deníčku přeji ti, ať najdeš hezký domov pro sebe a mimčo, protože tvůj partner je neskutečný sobec a nechala si se jen využívat jako námezdní otrok. Hlavně že už jsi prohlídla a spadly ti růžové brýle. Určitě si dej žádost o ty alimenty, dneska už jdou ty soudy rychle, známá měla slyšení o alimentech už za měsíc.

 
pst007  30.07.12 09:27

Dost dobře nerozumím, jak chceš znova bydlet s partnerem, na kterýho jsi už jednou volala policii a zároveň se s ním soudit o výživný… :nevim: Tehdy jsi měla pocit, že vám tam hrozí nebezpečí, když jsi jim volala, to byl teda jako omyl, nebo jsi si z nějakýho důvodu jistá že muž se změnil?

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 30.07.12 09:37

To teda nevím, co je na tom normálního… :nevim:

 
Niki89
Neúnavná pisatelka 15286 příspěvků 30.07.12 09:38

Lépe bych to nenapsala a můžu se jen podepsat pod to co napsala @SidiS

máme tě rády. :hug:

 
SuzaG
Závislačka 3609 příspěvků 30.07.12 09:42

Bum koukej se vrátit :hug: My chceme dál vědět, jak se ti vede a jak to zvládáš. Chceme dál vídat fotky malého Ríšánka s maminkou (která je velká kočka, žádná tlustá mamina). Chceme ti dál posílat aspon tu minimální podporu přes net. A věřím, že ty s námi chceš být taky…

Jinak, na začátku našich těhotenství mi zemřela sestra. Holky ze skupiny Leden 2012 a tedy i ty jste mi moc pomohly tím, že jsem se tam mohla ze své bolesti vypsat. Pokud bych to brala jako ty, tak na to tehdy taky nebyla ta správná doba, všechny jste se radovali z tukajících srdíček a já psala tohle.Ale nikdy jste mi to žádná nevyčetla a stejně tak ted nikdo nevyčítá nic tobě.

Pokud se přesto nevrátíš, přeju ti, aby vám již brzy bylo líp :srdce:

 
Janica22
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 30.07.12 09:52

Bum urcite si nas zadnou svyma problemama neotravovala proto se zakladaji tyhle skupiny aby jsme si mohly aspon na dalku poradit a pomoct urcite se vrat budeme vsechny rady

 
ppalea
Extra třída :D 11830 příspěvků 30.07.12 09:52

Bum prosím vrat se k nám… :,( :kytka: Nemůžeš být na to sama, už tak toho je až dost.. Musíš za Vás konečně pořádně zabojovat a my tě v tom CHCEME VŠECHNY PODPOŘIT!!!

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22063 příspěvků 2 inzeráty 30.07.12 10:02

Opovaž se vracet. Sbal se, dojdi na sociálku, vylič jim situaci. Jdi do azyláku, i když je to nepříjemný, ale přece se k němu nevrátíš 8o 8o 8o???
Proboha. Jak to, že ho policajti nevyhodili na 14 dní, ačkoli to ze zákona musí udělat?

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 30.07.12 10:33

No jako tedy nevím ale většina z nás určitě zažila to že je partenr využíval nebo fackoval… já tedy znám spousty takovejch ženskej so si to již jednou prožily… a normální mě to přijde proto, že prostě to je na denním pořádku v tomhle státě a nic se s tím nedělá…dokud tu ženskou ten chlap nezabije je pořád všechno v pořádku… :cert:

 
martyk
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 30.07.12 10:47

Pusinko, jakože se to stává to ano. Ale mně ani mým kamarádkám (kromě jedné) se nestalo, že by je přítel takhle využíval nebo fackoval, fakt ne. Za běžné to rozhodně nepovažuji.

 
Somier
Kelišová 5305 příspěvků 30.07.12 11:04

Bum - vrať se!!! my to s Tebou chceme prožívat dál, chceme Tobě i Ríšánkovi dál pomáhat, vždyť tohle je tak těžký období a Ty na něj přeci nemusíš být sama, koukej se k nám vrátit, máme Tě moc rádi a chybíš nám tam :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 58616 příspěvků 30.07.12 11:05

Co se to tu sakra děje, 2 dny jsem pryč a nestíhám zírat. Koukej zpět do skupiny, potřebuješ nás, když je zle, ne když je vše v pohodě. Mám tě ráda, zítra na 98% dojedu za tebou a za Luckou.

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 30.07.12 11:10

Jen bych ti chtěla říct, že jsou azylové domy, můžeš zkusit bydlení s další maminkou a dítětem, nemusíš se vracet. Myslím, že když se vrátíš, už nikdy neodejdeš a přítel tě bude mít v hrsti. Nedává ti plat za práci, nic není tvoje, nejsi manželka…

 
becky87  30.07.12 11:15

Smutny denicek, ale nechapu proc se chces vracet k takovemu hovadu 8o 8o Zajni na socku, ospod, ja nevim kam vsude, rekni jim situaci a bez na chvilku do azylaku, nez si sezenes bydleni a vyridi se vse potrebne, verim ze holky ze skupiny ti dobre poradi a nenechaji te vratit se tak kde s izazila peklo.To by si byla strasne hloupa a sama proti sobe prece :cert:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 30.07.12 11:23

Nechci radit neznám tě, ale měla by ses do skupinky vrátit, holky tě mají rády a ty potřebuješ někoho. Nemůžeš být na všechno sama. A nezlob se ale nenašla by se nějaká kamarádka nebo někdo u koho by jsi mohla být. Tohle není dobré řešení. Všechno je lepší než se vracet k bývalému. Příště to může být ještě horší.

@PusinkaMartinka nezlob se ale ani já takové jednání neznám. Nepřijde mi to ani trochu normální. Takový chlap by zasloužil pověsit za koule do průvanu. Co mu dává právo myslet si že je pán tvorstva. Kde je úcta a láska. Jeslti takové jednání ti přijde normální tak Bůh s námi.

Příspěvek upraven 30.07.12 v 11:24

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 30.07.12 11:25

Omlouvám se ten začátek platí pisatelce deníčku, a reakce měla patři až na další odstavec. Trochu mi to nevyšlo :oops: :oops:

 
Luci9
Závislačka 4036 příspěvků 30.07.12 11:25

Beruško drž se, jsme tu pro Tebe a všechny Tě máme moc rády a chceme Tě zpátky do skupiny :srdce: :hug: Stejně se tvým odchodem na situaci nic nezmění, protože řešíme, jak se asi máš a jestli jsi v pořádku ;) tak nedělej Zagorku a koukej se vrátit :hug:

 
pst007  30.07.12 11:40

Reakce na

@PusinkaMartinka
A na základě čeho by ho měla policie vykázat z domu, když tím napadeným byl on? A ne, normální to není. Většina to možná zažije, ale ukončí vztah hned když je napadena, zůstává v tom jen málo žen.

 
Anonymní  30.07.12 11:48

Mamka pro tebe neni posledni nadeje .Doma mam potize a pribuzny mi snazi pomoct a dostala jsem cislo telefoni kam se vola kdyz jsi v nouzi zkus tam zavolat ty ji potrebujes vic poskytnou ti i domov a kdyz tam nejakou dobu vydrzis muzes za alimenty ziskat to vysnene bydleni :251511313 to je to telefoni cislo oni by ti tam meli poradit.

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 30.07.12 11:56

Neblázni a nevracej se k němu. Spíš jsi měla začít jednat ihned co jsi se odstěhovala. Přeji ti aby to všechno dobře dopadlo, ale návrat není zrovna dobrý nápad

 
okydoky
Povídálka 35 příspěvků 30.07.12 12:22

Normální mi to tedy nepřijde vůbec.
Držím ti se synkem palečky a ať se ti v životě daří už jenom lépe. Hlavně dobrý začátek. :andel:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 30.07.12 12:36

No ty vole… ne chování týpka mě nepřijde normální… já jen, že je tohle normální v našem státě!!! A že jim to klidně prochází dál… Asi sem se blbě vyjádřila nebo co… no hold k větám hlas nejde přidat… Tak mě tu ukamenujte no :jazyk:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 30.07.12 12:39

A teda všem co to nezažili gratuluju já v životě měla 2 vážný vztahy a u obou to byli parchantni kteří mě jen okrádaly o prachy a bud chlastaly nebo hráály autoamty a pak to pokračovalo víte jak… takže já to zažila dvakrát!!! Až ted sem poznala kluka který je opravdu jinný a normální a tedy hrozně si toho vážím…

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22063 příspěvků 2 inzeráty 30.07.12 12:42

@PusinkaMartinka
Já teda taky takovýhle jednání neznám a doufám, že nikdy nepoznám. Ve svém okolí mám jen jeden příklad naprostýho debila, který teda maminku netýral fyzicky, ale lhal, okrádal jí a teď jí dělá peklo kvůli jejich společné dceři, ale ona se brání.

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 30.07.12 12:45

Ano já znám spousty žen,,, ale maminek to snad ani ne… spíš jen holek které mají kluky!!!A miminka nemají!

 
Claire00
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 30.07.12 12:52

Obdivuji Tě, že jsi to vydržela tak dlouho. Tvůj bývalý je nehorázný hajzl a sobec. Takovýto chlapi zvlášt pokud jsou hodně úspěšný věci plánují. Musíš být připravena, že bude žádat střídavou péči. Bylo by dobré pokud bys měla proti němu dostatek důkazů, které předložíš soudu. Přeji Ti hodně štěstí a pevné nervy. Musíš být silná pro svého syna, aby neměl vzor ve svém otci.

 
ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 30.07.12 13:18

Berundo, vrať se k nám :hug: :hug: Už se to tu pssalo, nikoho tím neotravuješ, jsme tu pro tebe i ve špatných chvílích, vyslechneme tě, pohladíme po dušičce, poradíme…vždyť to víš nejlíp, nebuď na všechno sama!!! Máme tě rády a doufám, že tě brzo uvidím ve členech :* :* :srdce: :srdce: Navíc, když odejdeš, tak budeme všechny stejně spekulovat nad tým, jak s Ríšánkem bojujete, takže tím, že se vymažeš z nějaké stránky, neznamená, že se vymažeš z naší mysli a srdíčka :srdce: :srdce:
(Pozvánku jsem ti zasílala)

 
Mišanila  30.07.12 13:30

Nevracela bych se k takovému tyranovi, ale jak už tu mnozí psali, šla bych se poradit všudemožně.
Radši na čas do azyláku, než riskovat psychické a fyzické zdraví s takovým hovadem. Co když ti dítě vezme a tebe vyhodí na ulici, nebo tě zmlátí a pod. Snažila bych se to řešit jinak, protože vracet se k manipulátorovi, zároveň se s ním rozvádět a žádat o výživné je hodně o hubu a šance, že to pro tebe dopadne dobře je malá. Může tě zase zblbnout, naslibovat horydoly a pak to opět pozvlna najede do starých kolejí. Manipulátor a násilník se nemění, myslím, že děláš velkou chybu.

 
Anonymní  30.07.12 13:30

Normalne se sbal kdyz tedy jinam nemuzes jdi tam, ale mezitim si vsechno zajisti, penize si setri a aktivuj nejaky azilovy dum ;) promluv si s pravnikem, vsechno si naplanuj, pred nim hraj, ze je vse v pohode a pak az budes mit vyresene vsechny papiry odejdi…je to kreten nejvetsiho kalibru-nechat te pracovat v tehotenstvi jak fyzicky, tak psychicky je uz drzost :cert: :cert: :cert: :cert:
Musis byt chytra, vsechno naplanuj, k mame uz nechod, ta pro tebe moc podpora neni a jeste te tam k nemu nana jedna zene??? :cert:
Vrat se k holkam do te skupiny a proberte vsechny moznosti-holky vy to spolecne zvladnete-drzim palecky :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :srdce:

 
becky87  30.07.12 13:46

@PusinkaMartinka Pusinko :lol: Ty mas nazory jako pr.ase opravdu.

 
pst007  30.07.12 13:57

Souhlas

 
becky87  30.07.12 13:57

Anonymni, jak se AKTIVUJE azylovej dum?:DDD

 
Ali88
Kelišová 5911 příspěvků 30.07.12 14:09

Hlavně se tam nevracej..
zažila jsem něco podobného, naštěstí bez dětí a jak jsem jednou byla pryč, bylo jasné, že už se vrátit nesmím, jestli je mi moje zdraví milé ;) nevystavuj tlaku a ohrožení sebe ani syna.

 
fiali
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 30.07.12 14:41

A co si slibuješ od toho, že se k němu vrátíš? Abych byla upřímná tak tě moc nechápu, pořídit si dítě s někým, o kom sama prohlásim že je psychopat :nevim: :zed: proč jsi mu pomáhala se třetím provozem když jsi toho měla až do prd.le?

 
abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 30.07.12 14:53

Holka, vrat se k nam…kdybych ja mela psat jen o tom pozitivnim, tak bych se musela vymazat uz davno taky… Odchodem ze skupiny se opravdu nic neresi - naopak… Tak te u nas cekame ;-)

 
Démona
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 30.07.12 15:07

Ahojky zlato :hug:,
udělala jsi blbost, že jsi odešla od skupiny. Vrať se k nám,,, honem, honem! ;) Nemůžeš být na všechno sama. Sice jsme jen virtuální podpora, ale máme tě všechny moc rády :hug: :hug:. A s některými z nás se zítra uvidíš…
Není nám lhostejné, že ti není dobře a co právě prožíváš. Každá z nás by ti určitě nějak ráda pomohla, vrať se…

Držím pěsti, ať je ti co nejdříve lépe a užíváš si pořádně jen Ríšánka. A od Petra odejdi, je to to nejhorší, co můžeš udělat, zůstat u něj!!!

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 30.07.12 15:29

Co napsat :cert: je to hnusák. Určitě se k němu nevracej, psala jsi o mamince, k té bys nemohla jít?

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 30.07.12 15:33

Cože? Kde jsi k takové zajímavosti přišla, že to je normální, něco takového zažít. A maminkám že se to nestává? Víš, kolik psychoušů a násilníků zahájí největší útoky právě až po příchodu dítěte, protože si myslí, že teď už jim oběť neuteče?

Příspěvek upraven 30.07.12 v 15:34

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.07.12 15:35

Holka zaltá nevracej se ani za zlaté prase - on tě jednou přizabije a leší to nebude!!! Soud o výživné taky nebude za pár dní, ty se hlavně snaž se zajistit- on ti MUSÍ dát už tedˇna výživu syna, pokud ne, sociálka, ayl, cokoli, bojuj, osamostatni se, hlavně se NEVRACEJ.

 
miminkoMEX
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 30.07.12 15:45

Bum…v zivote nejsou jen radosti, ale i starosti ktere mohou potkat kohokoliv z nas. Pratele jsou od toho aby ti rekli objektivni nazor na vec a podporily te. (takze supajdi rychle zpet k nam!)a ty vubec nepremyslej nad tim, zda tim nekoho obtezujes - to mas asi pekne blby zvyk jeste od petra…koukat se na druhe, na druhe, potom dlouho nic a nekde daleko jsi ty. Normalne to je obracene. Jsem ja ja ja a potom az ostatni. tim chci rict, kdyby nekoho od nas obtezovalo poslouchani tvych starosti, tak by jsi to urcite poznala.

 
p3traQ
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 30.07.12 16:06

Nevracet se, za zadnou cenu se nevracet. vyuctuj mu praci za vsechny ty roky.

 
Anonymní  30.07.12 17:49

Myslela jsem samozrejme obvolat zaktivovat sily :mrgreen:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 30.07.12 18:08

Ty víš co nejdřív si to pořádně přečti co jsem psala ano??? Psala sem že v našem státě je normální, že policajti s tím nic nedělají ano??? A za podalší sem psala, že možná maminkám se tot tak často nestává, když to tady s těch maminek možná zažila jen jedna jak tady píší!!! Tak se koukej probrat!

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 30.07.12 18:42

Zkus ještě jiné možnosti, zkus se poptat a tak......ale hlavně PROSÍM TĚ NEVRACEJ SE.
Držím palce :hug: :kytka:

 
Vvvvvvv  30.07.12 19:13

Tak nechci urazit, ale asi nejsi normální, že se k němu chceš vracet :-( chudák malej a chudák ty

 
Lenja17
Kecalka 395 příspěvků 30.07.12 19:49

Já nevím jestli jsem z jiné planety nebo co.. ale já prostě pro tohle nemám pochopení… nechápu ženský které nemají vyřešený nefungující vztah, vědí o tom a přesto si nechají udělat dítě :nevim: nerozumím tomu… a divím se že je takových ženských tolik.. přijde mi, že se jen snažíte miminem řešit nefungující vztah..

 
Rikardo912012  30.07.12 20:46

Ahojík, děkuji… :hug:

Holky, nechci se vrátit k němu… nejsem blázen, jen jsem byla v bezvýchodné situaci. Nemůžu skončit na ulici s malím děckem, to přeci nejde a tahat ho po známích to taky nejde donekonečna…

Mám čísla na nějaké azylové domy, kdyby to máma nevydržela. Budu jí přemlouvat.

Zítra bych chtěla podat žádost o ty alimenty, teďka to jdu sepsat.
Stále čekám, že se na penězích domluvíme, ale asi jsem zase blbá a naivní jako vždy…

 
Kvido
Závislačka 2786 příspěvků 30.07.12 21:06

Kdyby to všechno bylo takhle jednoduše průhledné a jednoznačné, tak by to zřejmě žádná podstoupit nechtěla. Tenhle konrétní případ dobře znám a ono se to dobře posuzuje, když se na to můžeš podívat objektivně. Bohužel všechno tohle přichází dost plíživě. Souhlasím, že jsou ženy, které tomu udělají přítrž hned v začátku, jenže je i spousta takových, co se přes růžové brýle dívají podstatně déle a mají k tomu své důvody. My ze skupiny jsme sledovali dlouhodobý vývoj událostí a také pohnutky, které pisatelku vedly k jejímu jednání. Chápu, že z jednoho deníčku si těžko můžeš udělat obrázek o tom,,jak to jen mohla nechat zajít tak daleko", ale věř, že to skutečně není všechno tak jednoznačné a snadno řešitelné.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama