Příběh jednoho zrození

Porod
  • 21.06.05

Ahoj holky, přesně před týdnem se nám narodilo vytoužené miminko a jsem úplně přeplněná dojmy z porodu. Chci se z nich tak trochu vyzpovídat a také dodat naději všem, kteří po miminku touží a z nějakého důvodu to nejde.

Naše cesta za mimi začala před dvěma lety. Po roce snažení jsme stáli před nemilosrdným verdiktem - manžel má málo spermií, a proto normální početí není možné. Po dvou neúspěšných IUI jsme nakonec v září 2004 zkusili IVF - ICSI. Čím jsme si v té době prošli, nemusím asi ani moc rozepisovat, zná to určitě každá snažilka. Po nekonečných dvou týdnech po IVF jsem si udělala gravi test a od té doby se změnil celý můj život - test byl pozitivní! Zázrak Heuréka!!!
Celé těhotenství jsem prožila v báječné pohodě, pracovala jsem z domu, takže jsem měla spoustu času vychutnávat si bříško a tak:-))
No a 14.6. přišel na svět náš Daniel. POřádný macek - 4,22 kg a 53 cm:-))
K samotnému porodu: 11.6. (den po termínu) jsem se vzbudila ráno na nějaké vlhko a o pár minut mi začaly slabé kontrakce. Celá nadšená jsem vzbudila manžela a jeli jsme do porodnice. POrodnice je od nás vzdálená 35 km a to v pekelném terénu (kdo zná Náchodsko, ví o čem mluvím). V náchodské porodnici mě ale zklamali - na porod to zatím nevypadá (ono mokro nebyla plodová voda). Nechali si mě tam ale do dalšího dne. Ani další den se nic nedělo, tak jsme zase jeli domů. To už ale kontrakce byly docela silné a odpoledne se stupňovaly. V noci to už byla docela síla - spát vůbec nešlo. V pondělí 13.6. jsem měla kontrakce už po 4 minutách, tak jsme teda zase kodrcali do Náchoda. Opět to samý - na porod to zatím nevypadá, otevřená na 2 prsty. Celý den i noc jsem se trápila, bylo to fakt hrozný. Nicméně do odtoku plodové vody se nedalo nic dělat. V úterý dopoledne konečně při vyšetření praskla voda a začal porod. Bolest to už byla fakt děsná (a to už předtím jsem si říkala, že to už horší nemůže být). Odpoledne ale opět doktor konstatoval, že nález nepostupuje tak rychle, jak by si představoval, a tak jsem dostala oxytocin. A teprv začalo peklo! Po dvou hodinách kapačky a dýchání na pejska přišla sestra, že mi natočí monitor…to už jsem na ni zakřičela, že monitor nechci, že už musím tlačit…tak mě vzali na sál. Jelikož ve větším a lepším sále rodila jiná rodička, dali mě do malého sálku, kde byla k dispozici jenom klasická koza. I když se všude píše a mluví o tom, jakou svobodu má žena při samotném tlačení, nakonec mi stejně vyložili nohy nahoru s tím, že jinak to nejde, a já tlačila „do kopce“…Ale v tý chvíli to bylo úplně jedno. Tlačila jsem jako o život a po pěti kontrakcích nastalo vyvrcholení - na svět vykoukl náš Dany. Vzali ho někam a hned ho přinesli, ale já zrovna tlačila placentu, tak jsem jenom řekla, že se nemůžu soustředit - tak mi ho zase odnesli…pak ho zase přinesli a položili mi ho na břicho…byl to neskutečně krásný pocit…
Doktor mě nakonec pochválil, že to byl úctyhodný výkon porodit takovýho cvalíka tak v pohodě:-))
Musím ještě pochválit náchodskou porodnici. I když jsem nerodila v poloze, jakou jsem si představovala, musím ocenit vstřícnost a profesionalitu celého personálu. Zvlášť skvělé byly dětské sestřičky, se kterými bylo docela snadné zvládnout kojení…

Tak a to je zatím všechno. Všem maminkám přeju zdravý miminka, všem těhulkám pohodové čekání a všem snažilkám // !!!

aja

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 21.06.05 19:51

Ahoj Ajo,

gratuluju k vytouženému mimískovi, přeju hodně štěstí a pohodové šestinedělí.
Já jsem zatím jen 6tt, takže si ještě nějakou dobu počkám :)…, ale tvůj
deníček se mi moc líbil..

 
Bibrus
Nováček 2 příspěvky 21.06.05 20:10

Ahoj Ajo,
moc blahopřeji k narození Vašeho štěstíčka,jsem jenom nakukovatelka s dvouma princeznama(8 a 2roky)a vždy když čtu takový příběh,tak si prožiju i svéá těhotenství a porody a jsem ráda,že další snažilka se dočkala svého malinkatého uzlíčku.Přeji Vašemu miminku hodně zdravíčka a ať k němu brzy přibude další mimísek.
 Jana

 
mum1
Kecalka 172 příspěvků 21.06.05 21:14

Ahoj Ajo,
preji hodne zdravicka mimiskovi, at vam dela jen samou radost :-)))
mumik+t

 
Leea
Kecalka 473 příspěvků 23.06.05 09:03

Ahoj Ajo, moooc gratuluju!!!
Hlavně přeju hoooodně zdraví vám oběma a štastně užitou mateřskou. My se snažili o mimi rok a třičtvrtě, tak jsi mi připoměla ten nádherný pocit štěstí , když to konečně výjde.:o)))

Lucka+Vojtíšek (1rok)

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 26.06.05 23:56

Ahoooj Ajo gratuluji ke krásnému chlapíkovi Dankovi.Také sem rodila v náchodské porodnici a jejich přístup byl super psala sern i deníček možnás ho četla.Kdyby ne a mělas zájem tak je to v červenčátkách č.035 pa Nikkol

 
melsi
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 29.06.05 10:07

přeji ti všechno nejlepší k narození Danečka a opravdu toto vydržet,jsi skvělá.....bojim bojim,čeká mě to mezi 11-20.11.2005

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 07.07.05 21:10

Ajo,
také se přidávám ke gratulantům! Pěkně jsi to napsala. Každý porod, o kterém tady čtu ve mě rozbouří hormonální hladinu a já to všechno prožívám znovu a znovu. Přeji ti moooooc radosti s tvým malým uzlíčkem :-)
pa,pa
Piki+Miki 6t3d od Květňátek

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama