Příchod Viktorie

Porod

Jelikož to byl můj druhý porod, věděla jsem, do čeho jdu. Ale to jen do té doby, než mi dr. oznámil, že budu rodit císařem. Těhotenství probíhalo v pořádku a tak jsme se s přítelem a synem těšili na další přírustek do rodiny. Věděli jsme od začátku, že budeme mít holčičku. I kdyby mi to doktor nepotvrdil, věděla jsem to. Nějaký vnitřní hlas mi to prozradil.

Termín jsme měli stanovený na 14. března 2011, a tak jsme se s blížícím termínem chystali na to, kdy mi v porodnici řeknou datum nástupu. Počítali jsme s tím, že budeme rodit zhruba 14 dní před termínem, tak jak je u sekce bězné. Jaké ale bylo překvapení, když mi v porodnici stanovili termín na 10. března, pouhé 4 dny před termínem s tím, že na další kontrolu mám přijít ještě 8. března. To už jsem se smála a říkala jsem si, že tak dlouho nevydržím a porod se mi sám rozjede mnohem dříve. Nakonec jsem ještě i tuto kontrolu absolvovala a to u dr. Klimkové. Dohodly jsme se na hodině nástupu a paní doktorka slíbila, že se za mnou zastaví na pokoji, protože mě nebude moci rodit ona.

Doma jsem si připravila vše potřebné do porodnice a k porodu vše přesně podle instrukcí sestřiček a paní doktorky. Syna jsem odvezla k babičce a pomalu se začala těšit na raní nástup do porodnice. Odpoledne 9. března se mi opět ozvali poslíčci a protože jsem je poslední dobou měla docela často nějak jsem tomu nevěnovala pozornost. Ale když už se bolesti stupňovaly a zkracovaly se i intervaly, trochu jsem zbystřila. Dala jsem si vanu, abych ulevila zádům a čekala, co se bude dál dít.

Večer jsem si měla píchnout injekci Claxanu před plánovanou sekcí, ale protože jsem měla kontrakce po 7 minutách, volala jsem do porodnice, zda si mám injekci píchnout nebo ne. Bohužel jsem se nedovolala. Injekci jsme tedy s přítelem píchli a čekali, co se bude dít. Já jsem si šla lehnout, že to buď přejde nebo ne. V půl jedenácté už jsem věděla, že to nepřejde a že budeme muset jet směr porodnice. Přítel ještě vyběhl vyvenčit pejsky, já jsem se pomalu oblékla vzala věci a napsala kamarádkám, že jedu rodit.

V jedenáct už jsme byli v porodnici, sestřička mě vzala na příjem, asistentka mě prohlédla s nálezem otevřená na 2 a čekalo se na doktora. Pan doktor přišel, představil se mi jako dr. Frühauf, natočil mi monitor, vyplnil se mnou papíry k příjmu. Po natočení monitoru mě prohlédl i pan doktor, to už jsem byla otevřená na 4. Ještě mi oznámil, že vzhledem k tomu, že jsem si píchla injekci, tak nebudu moci mít epidurální anestezii, ale celkovou narkózu.Byla jsem z toho zklamaná, protože jsme s přítelem chtěli být u narození naší princezny společně.

Rozloučila jsem se s přítelem a následovala sestřičku na připravnu a poté na operační sál. Než jsem dostala narkózu, stačila jsem se podívat na hodiny, bylo 00:05 hodin. Když mě vezli ze sálu, šel se mnou celou cestu i přítel. Ukazoval mi fotky naší dcerky, ale já vše viděla jako v mlze. Plakala jsem štěstím, že je maličká v pořádku. Odvezli mě na JIPku, kde jsem se z narkózy ještě dospala a probrala jsem se ráno před vizitou.

V devět hodin mi přivezli maličkou ke kojení. Sestřička mi řekla míry a že je maličká naprosto v pořádku. Takže už jsem věděla, že jsem dne 10. 3. 2011 v 00:27 hodin přivedla na svět dceru Viktorii s mírami 2610 g a 46 cm. Jakmile jsem viděla ten uzlíček, opět jsem měla slzy v očích. Byla, je nádherná, celá tatínek. Bohužel se nechtěla moc přisát, a tak jsme se aspoň pomazliliy a seznámily.

Druhý den už sosala statečně a od té chvíle jsme už pořád spolu :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 03.07.11 12:32

gratuluji k Vaší krásné Viktorce…at vám hezky roste a dělá jen samou radost.. :srdce: :srdce: :srdce:

 
Avitka
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 03.07.11 14:42

Taky gratuluji k narození Viktorky… Shodou okolností jsem narozená taky 10.3. pár vteřin po půlnoci,akorát o „nějaký ten rok“ jsem starší :lol: Tak to malá slaví narozeniny a svátek v jeden den,že?

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 03.07.11 21:36

Jejda, to je malinká princezna :andel: Ta moje měla 4140g :mrgreen: Gratuluju k Viktorce :kytka:

 
Mvkoty
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 03.07.11 22:34

Ano Viktorie je rozená na svátek, ale bude ho slavit 28.7 na Viktora :-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Náš boj s kojením


Reklama