Recenze knih z edice Computer Pressu-Makroekonomie

Ostatní

Makroekonomie Bradley R. Schiller Publikace je určena: studentům ekonomických, podnikatelských a obchodních fakult, které moderní formou ekonomům a manažerům, kteří chtějí rozvíjet své ekonomické znalosti Učebnice je názorná, přehledná a praktická.

Vyniká:

? jasnými definicemi, ? příklady ze světové ekonomiky, ? citacemi z tisku i Internetu, ? tabulkami a grafy, které nevyžadují další vysvětlování.

Dozvíte se:

? jak je definována ekonomie jako vědní disciplína, ? na jakých základech stojí např. ekonomika USA ? co, pro koho a jak Spojené státy vyrábějí, ? jak spolu souvisí poptávka a nabídka, ? co rozumíme účetnictvím národního důchodu, ? jak je měřena nezaměstnanost, ? jaké rozeznáváme druhy tzv. plné zaměstnanosti, ? jaké známe příčiny inflace a které ochranné mechanismy lze proti ní využít, ? proč se ekonomika vyznačuje tzv. cyklickou nestabilitou, ? jak se cyklická nestabilita projevuje v rámci hospodářského cyklu, ? co spadá pod pojem fiskální politika a co jsou páky fiskální politiky, ? jakou úlohu hrají banky v koloběhu peněz, ? proč je nezbytný federální systém rezerv, ? co spadá pod pojem monetární politika, ? jakými podněty lze krátkodobě iniciovat hospodářství, ? jaké lze využít možnosti, aby byla ekonomika v trvalém růstu a trvale produktivní, ? na jakých principech funguje tzv. globální makroekonomika, ? proč a jak v budoucnu poroste význam mezinárodního obchodu a finančnictví.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek