Nezapomenutelný zážitek s Robinkem

Porod

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, měla jsem neskutečnou radost, ale zároveň se bála, jestli zvládnu ve 24 letech náš společný život ve třech. Termín porodu nám vycházel na 11. 11. 2011.


1 komentář


1 komentář

4 měsíce
3 komentářů

4. 11. v 5 hodin ráno nás taťka odvezl do porodnice s větou: „Na to že rodíš, vypadáš celkem dobře a v pohodě“. Po příjezdu do porodnice jsem vyplnila papíry, byla zkontrolována doktorem (který se netvářil na ultrazvuk moc hezky a mě až po porodu došlo proč). Celý víkend jsem tě přemlouvala v bolestech (po nocích chození na pokoji anebo ve sprše, aby ses konečně umoudřil). Umoudřil ses až 7. 11. 2011, když jsem ti za odměnu přislíbila medvídka usínáčka.

Na tento den nezapomenu nikdy v životě. Po další probdělé noci mě paní doktorka vzala na milost, prohlédla mě a opět zaznělo: otevřená na 1 prst. Jelikož tě paní doktorka asi trošku popošťouchla, po obědě jsem začala mít opravdu ale opravdu velké kontrakce. Po opětovném chození po pokoji s mokrým hadrem na hlavě a kontrakcemi po 5 minutách a prosbou že bych chtěla něco na bolest, mi sice byla píchnuta nějaká včelička, ale absolutně to nezabíralo. Když si mě v 17:00 konečně všimla sestřička a našla mě na pokoji válet se na 4, napojila mě na monitor, trošku se zhrozila a okamžitě se mnou běžela na sál se slovy: "zavolejte si manžela, mezitím uděláme klystýr :-D

Napojili mě na monitor, pan doktor nám praskl vodu, stále jsem byla otevřená na 1 prst a do toho ty strašné kontrakce. Taťka mezitím dorazil na sál a já už jsem se nemohla dočkat, až tě konečně uvidím, ale hlavně na to, že tě budu mít u sebe. Napojená na monitor jsem slyšela to tvoje malinkaté srdíčko, ale ven se ti ještě nechtělo. Najednou jako kdyby se srdíčko oddalovalo, v tu chvíli se na sál seběhlo tolik lidí a vedle mě si okamžitě stoupla porodní asistentka a začala se mnou psí dýchání, abych ti srdíčko rozdýchala. Trvalo to hodně dlouho a já jsem prosila pana doktora, aby udělal císařák, abych svého malinkého měla u sebe v pořádku. Až teď jsem pochopila, že se opravdu něco děje a manžel si to uvědomoval taky, protože byl celý zelený.

Náš malinký nebyl hlavičkou dolů, ale tělíčkem napříč. Okamžitě byl k porodu zavolaný nějaký doktor (asi ten, co rozhoduje o císařáku), zavedl mi sondu a jednou větou řekl: „Zvládne se to normální způsobem“. Z 1 prstu jsem se začala otvírat na 3 prsty, do toho jsem neustále rozdýchávala srdíčko. Po necelých 3 hodinách jsem se nakonec otevřela na 9 prstů a začalo se rodit. Ale to by nebylo, aby se zase něco nedělo. Jelikož mi naskočil tak vysoký tlak, až se porodní asistentka začala vedle mě modlit (čímž mě opravdu, ale opravdu znervózňovala), že to nemůžu přežít. V hlavě se mi honilo, jak budu mít postižené dítě a že to chci mít co nejrychleji za sebou, abych to vůbec přežila. A najednou jsi byl na světě :-) Bylo to to nejhezčí, co se mi kdy v životě povedlo, a zamilovala jsem se na první pohled.

Ta bolest a strach za to stály, ale postupem času si uvědomuji, že nevím, jestli ještě někdy budeš mít brášku nebo sestřičku. Tu bolest jsem už zapomněla, ale trauma z porodu mi nikdo nevymaže. Robinkovi jsou 4 měsíce a je to moje největší láska na světě. Jsem ráda, že ho mám. A děkuji Bohu za to, že jsme to oba zvládli.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 11.03.12 01:01

tak jsem zatínala prsty do gauča když jsem četla tvůj deníček,vstávali mi vlasy hrůzou a naskočila husí kůže,naštěstí všechno dopadlo výborně a máš kráásnýho syna který ti dělá jen samou radost ;) ;) ;) To že máš trauma s toho jak to probíhalo a s toho jak jsi měla o miminko strach se ti nedivím ale určitě časem přibude i sourozenec :mavam: :mavam: :mavam: :kytka: :kytka: :kytka: Jinak ještě abych nezapoměla gratuluji k synáčkovi hlavně at jste zdravý a spokojeníí :kytka: :kytka:

 
Pajisekjupisek
Stálice 82 příspěvků 11.03.12 01:02

Krásně jste to s Robinkem zvádli.Jste šikulky.Přeji Vám hodne zdravíčka.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 11.03.12 12:01

uf, to je teda zajímavé, že i přes klesající ozvy vás nechali rodit přirozeně. gratuluju k tomu, že jsi to takhle skvěle zvládla.

a jaké měl malý Apgar skóre, byl v pohodě?

 
AninaNaty
Povídálka 38 příspěvků 11.03.12 12:04

Jsi moooc statečná :palec: :palec: :palec: , teď už tě čeká jen samá radost s Robinkem :kytka: :lol:

 
gastra
Nováček 5 příspěvků 11.03.12 12:19

Holky díky někdo hold má dobrej porod někdo těžkej,ale šlo to dovnitř musí to i ven :mrgreen:
Saroya:Jaký skoréééé???? 8o

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 11.03.12 15:47

gratuluju ke krásnému klukovi :dance: Jsi moc šikovná a silná když si to takhle zvládlo a neboj zvládneš ještě jedno nebo dvě :palec:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 11.03.12 15:58

…byli jste moooc stateční, oba dva :palec:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 11.03.12 16:13

Apgar skore je

  • dech
  • svalové napětí
  • reakce na podráždění
  • puls


hodnotí se to několi minmut po narození číslicí 1-10 s toho desítka je nejlepší!!!
Jaké měl mrnous apgar score si přečteš v propoštěcí zprávě z porodnice kterou už má určitě vaše pediatrička v kartě.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 11.03.12 21:01

jste šikulka a Robin nádherné miminko :srdce:

 
lup.ka
Stálice 56 příspěvků 12.03.12 20:43

krásné, husí kůže!! hlavně že jste oba v pořádku! :potlesk: :)

 
jellyy
Stálice 89 příspěvků 12.03.12 21:15

překvapuje mě, že tě nevzali na císaře 8o a smekám před tebou, že jsi to takhle zvládla a máte krásného syna :potlesk: :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama