Rošťáci a rošťandy - Náš pobyt v nemocnici

Rodičovství

Ahoj, tak jsem deníček stihla. Koukám, že nikdo se toho zatím nechopil místo mě, tak se pokusím vám popsat naší nejnovější životní zkušenost.

I přesto, že jsou prázdniny a dovolené a to jak známo je čas pohodičky, napíšu vám naši smutnou zkušenost s pobytem v Motolské nemocnici.
Všechno to začalo již minulý pátek, tedy před 8 dny. Terezka začala mít divnou stolici. Střídaly se průjmy s králičími bobky. Od extrému k extrému. V pondělí, mezi víkendem a svátky, jsem se snažila zkontaktovat naší dětskou lékařku, bohužel marně. Leč problémy ustoupily a celé úterý a středu jsme byli v pohodě. Až večer, další nepředstavitelný průjem. Po obvyklém uspávacím maratonu, který trvá již asi měsíc, kdy po uspávání naprosto vysílená sedám před zapnutou televizi a nejsem schopná vnímat jediné slovo, v deset hodin šílený pláč. Letěli jsme s manžou do pokojíčku. Terezka pozvracená od hlavy až k patě, k tomu celá postýlka a kus pokoje. Hrůza.
Honem jsme ji umyli, převlékli a dali k nám do postele. Bohužel zvracení nemělo přestat. Zvracela ještě asi 9×. Úplně každou lžičku čaje, každý hlt. Do toho šílený průjem. Po zběsilém rozhodování jsme se rozhodli, že pojedeme k lékaři. Bohužel dětskou pohotovost na Mělníku prý zrušili a přestěhovali bůhvíkam, tak jsem volala na Bulovku, zda můžeme přijet. Velmi „milá“ sestra mi doporučila pití ledového čaje a ať prý jedeme na svoji pohotovost, že oni nás tedy rozhodně nepřijmou a jí vůbec nezajímá, že ji máme bůhvíkde a k nim je to cca 20 minut. Zavolala jsem tedy ještě do Motola, kde mi velmi mile doporučili ihned přijet.
Po nezbytném vyšetření a výsledcích krve jsem byli hospitalizováni. Na kojeneckém oddělení na pozorování.
Naštěstí měli poslední volný pokojíček, kde jsem mohla být s Terezkou sama, jinak by musela spát na hromadném a já na mateřině.
V nemocnici se zvracení utlo, leč se rozjel ještě nevídanější průjem. Ráno udělali sérii dalších testů, odběrů a vyšetření a hrozilo, že Terezku napíchnou na kapačku, protože se odvodňuje a hrozí dehydratace. Ta představa pro mě byla naprosto šílená, protože by ji museli i přikurtovat a to jsem si nedovedla představit.
Zkusili jí dávat nápoj Kulíšek, který je prý velmi hnusný, ale doplňuje minerály a vitamíny při takových stavech. K všeobecnému úžasu během dopoledne vypila půl litru!
Bohužel stoupala čím dál větší teplota, Terezka začala stále více spát.
V testech vyšly rotaviry s akutní Gastroenteritidou. Neboli zánět žaludeční a střevní sliznice. V podstatě na to nejsou žádné léky, jenom přísná dieta a hodně tekutin, a snažit se vytvořit novou flóru ve střevech pomocí různých medikamentů.
Každopádně jsme prý strašně infekční už od pohledu, protože se nákaza šíří vzduchem. Takže jakmile bylo Terezce trochu lépe, a ochotně snědla i trochu mrkve a suchého rohlíku, poslali nás na doléčení domů. V nemocnici jsme tedy strávili 42 hodin.
I přesto, že jsme byli propuštěni s velkými teplotami a průjmy, doma po teplotách jako když utne a průjmy radikálně mizí. Tak snad to bude už v pořádku.
A jaký je vlastně Motol?
Musím říct, že jim nemůžu vytknout snad jedinou zá:,–(ní věc. Lékaři i sestřičky byli moc milí a starali se o nás výborně. Jelikož se kojenecké oddělní malovalo, bylo provizorně zřízeno na oddělení starších dětí, takže jsem neviděla standard.
Jediné co si nedovedu opravdu představit je pobyt v zimě. Okna se nedala naprosto zavřít a i v těchto chladných dnech do pokoje velmi táhlo. Takže obrázky ve zprávách o kalamitním stavu dětské nemocnice nejsou nadnesené. Péče však dobrá.
Byli jsme si pouze nuceni přinést vlastní plenky, protože máme nárok pouze na 6 na den a při průjmu, který jsme měli, a spotřebě, 3 pleny na hodinu, jsme opravdu nevystačili.
Jedinou kuriozitou možná bylo, že Terezce druhý den přinesli k snídani vanilkové mléko v krabičce a jogurt. Šla jsem se zeptat, zda to opravdu myslí vážně jako dietu a paní doktorka se moc omlouvala, že napsala do žádanky průjmová dieta pro 10 měsíční dítě a stravování poslalo toto.

Takže teď jsme doma, v soukromé karanténě. Já peru jak o život pozvracené a zakakané (bohužel ihned vytéká nohavičkami plenek) povlečení a oblečení a začínám mít neblahý pocit, že jsem to od Terezky asi chytla, protože začínám stále častěji odbíhat do oné místnůstky. Takže dietka. No co, aspoň zhubnu.

A cy vy? Máte někdo nějaké podobné zkušenosti ať už s touto nebo podobnou nemocí, nebo s pobytem v nemocnici?
Doufám, že jste všichni zdraví.
Ještě musím napsat, že i když je Terezka už mnohem čilejší, když se teď postaví ( a to se snažila dělat i 2 - 3 kroky zcela sama) nemá téměř žádnou stabilitu i když se drží. Asi jí ještě není moc dobře a bolí ji hlava.
Mějte se všichni moc krásně a těším se na příspěvky.
Zuzka a Terezka 10 a půl měsíce
P.S. Od minule jsem pěkně nahlodaná jít navštívit mateřské centrum.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  09.07.05 20:36

Ahoj, rotavirový průjem chytla dcera v 7 měsících a strávila 10 dní v nemocnici- na kapačkách 3 dny…Nemohla jsem být s ní - po dvou dnech jsem šupajdila domů s průjmem - takže bylo dokojeno. vrátil se mi domů netečný ležáček koukající do zdi, nepoznávající mámu, tátu. Takže vám gratuluju k poměrně lehkému průběhu a přeju brzkou stabilizaci zažívání.

ps. dospělý rotavirovou infekci zpravidla zvládne během dvou, tří dnů :-) dcera má ted dva roky a je v pohodě :-)

elda+lída

 
Anonymní  09.07.05 20:43

Ahojky, náhodu jsem si přečetla tvůj příspěvěk a je mi to líto co se vám stalo, tak snad ted už to bude dobré, ale co mě překvapilo ten přístup nemocnice na Bulovce, to si můžou dovolit??? Aspoň vim kam určitě nepojedem kdyby se nám něco stalo. Přeji brzké uzdravení Zlatík+Terinka

 
Zuzma
Stálice 63 příspěvků 09.07.05 21:15

Ahoj Eldo,
tak tos mě dostala, mám husí kůži po celém těle. Můžu být ráda, že jsme doma a že jsem to pravděpodobně dostala až teď. Vůbec si nedovedu představit, že by tam Terezka musela zůstat sama. Některé děti tam byly sami a strašně plakaly. Sestry je sice i chovaly, ale nemohly stále a všechny najednou.
Pozdravuj Lidušku.
 Zuzka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 09.07.05 22:46

Ahoj ,
je mi moc lito , co jste museli zazit! Je mi uzko, kdyz si predstavim, ze bych tohle jednani s nemocnym ditetem musela zazit ja. Jedine co si rikam je, ze ja jsem se snad nikdy takhle nezachovala a nikdy bych zadnemu pacientovi tohle nerekla. Pravda ale je, ze vim, a ze velmi dobre znam ten tlak a stres ze strany vedeni, aby se neprijimali dalsi pacienti a znam to vysvetlovani proc jsem zrovna tohohle pacienta prijala. Pamatuji si dobre na ty pohrdave pohledy, ze jsem nedokazala pacienty odmitnout a na to „vyhrozovani“ , ze musim byt racionalni atd. Takze na jednu stranu tu sestru chapu, na druhou stranu ted vim jake to je byt na te druhe strane…
Dobre ze uz je vam lepe, brzy se uzdravte uplne.

Ted z trochu veselejsi stranky :)
Eda dnes oslavil 1.rok. Oslava se povedla, myslim, ze si to uzil (pokud se to da rict o rocnim diteti :)
Dam nejake foto do galerky.
Jdu spat jsem grogy.
Jana a Eda

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 09.07.05 23:56

Ahoj Zuzi, nejdříve Vám přeju ať jste obě brzo v pořádku. O nemocnici na Bulovce bych mohla vyprávět. Jelikož bydlim na Praze 8 a mám ji nejblíž, nešla jsem do ní raději ani rodit. Je pravda, že když Péťovi bylo 10 měsíců pohotovost jsem tam s nim navštívila. Nejdříve jsme tam telefonovali, že má malej průjem a horečky, jestli můžem přijet, poradila nám také ten ledový čaj a sprchování vodou na snížení teploty a pokud se to nezlepší přijet. Nezlepšilo se nic a tak jsme vyrazili. Nejdříve si nás tam nikdo nevšímal, doktorka se sestrou něco probírali, pak se nás konečně zaptaly co chceme a když jsem popsala, že má malej průjem a horečky a že teda nevim co s nim, odpověděla mi dost „příjemně“ větou: Vy se maminko nevzděláváte a neptáte své doktorky? A na:,–(ily jste teda dietu? Ne nemocní jsme do té doby opravdu nebyly a ptát se dopředu doktorky co dělat kdyby se stalo to a to mě fakt nenapadlo. Když jsem řekla že jsem dávala stále Nutrilon, dostala jsem znova vynadáno, že jsem měla dávat rohlík. No nevim. Já v těhle situacích, nejsem moc schopna reagovat (spíš se mi chce brečet). Naštěstí tam se mnou byl manžel a ten se na ní už docela osopyl, že jsme přijeli pro pomoc a ne aby nás tady poučovala a nadávala nám. Takže doufám že Bulovku nebudu dlouho potřebovat. Jo a z toho průjmu se tenkrát vyklubala salmonela.
Tak ať je vám brzo dobře.Lenka a Péťa.

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 10.07.05 11:29

Ahoj ZUZMO.
Můj syn chytil rotavirovou infekci přímo v nemocnici, kde byl z jiného důvodu. Tamní lékařka mi říkala, že rotavity postihují pouze děti do 2 let a že není téměř žádná šance abych ji chytla taky. Propustili nás taky do domácí karantény a v den propuštění jsem to chytla i já a týden jsem byla hotová. Jak tak čtu, tak to přeci jen dospěláky postihuje a nejsem zase až taková výjimka.
Připojuji se k Janat s tím, že vždycky když čtu takovýhle zážitky z nemocnice nebo je sama musím prožít, tak si říkám, že já jsem takhle nemilá doufám nikdy na žádného pacienta nebyla.

Přeju brzské vyzdravení.
CIBULKA+ ŠIMONEK 11,5m z Letních miminek

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 10.07.05 19:41

Ahoj všichni,
to jste ty prázdniny teda pěkně odstartovali,co?Ted už budete určitě OK a budete si moc začít užívat…
Já teda naštěstí žádnou zkušenost s Filípkem jako pacientem v nemocnici nemám,vždycky na nás byli docela milí,ale já si s těma protivama umím poradit,možná proto,že jsem také sestra a nenechám si lecos líbit.
Jen jednou mě dostala jedna lékařky, naše dětská pani doktorka nějaký ten pátek neordinovala a měla tedy záskok.Samo sebou Filípek dostal průjmy a horečky…v takovém případě nelením a běžím,protože začátky mi přijdou u všech nemocí skoro stejné…pani Dr. ze mě udělal debilku,že jsem tam se zdravym dítětem,at mu dám dietu ( ještě mě zkoušela zda jsem správně odečetla půl stupně ) a když jsem se ptala zda mi napíše něco na teplotu,že čípky,které mám jediný domalogicky při průjmu nezaberou mi řekla at si koupím paralen a malému půlku rozdrtím na lžičku!!!!No tak už vidim zpruzenýho Filípka s horečkama jak do něj láduju půlku paralenu na lžičce!!!!Na kontrolu nás nepozvala,prý to má taky možná od zubů.Filípek přes víkend přestal průjmovat začal zvracet,pak zas konec zvracení a zpět průjem!Nakonec se to srovnalo,ale nepozvala si nás ani na výtěry nic.Byla jsem dost zklamaná z jejího přístupu a nešťastná,protože jsem nevěděla co tomu drobečkovi je.Ale poradili jsme si a příště jsem na pani doktroku nachystaná.Navíc pokud je tam záskok přeobjednávám se!
Tak se mějte hezky a at už jsou prázdniny bez nemocí a nehod!
Mějte se pááá
Ps:Janat dort vypadá báječně jsi šikovná!Edíkyje velký kluk,pěkně roste!A vzteká­ní?Tomáme na denním pořádku :-(.Snažím se nereagovat a ono ho to přejde…Jak řekla Jantarka jsou temperamentní :-)))
papka s Filípkem

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 11.07.05 09:38

Ahoj,

po delsi dobe davame o sobe s Charlie info. Ted se k PC moc nedostanu, protoze ve stredu delam opravky z testu v autoskole (takze se to ucim nazpamet a na nic jineho mi cas nezbyva). Dokonce jsem se vcera snizila k tomu, ze jsem Sarlotku sverila do pece moji mamce na cely den. Jeste pred dvema tydny bych to zvladla i s ni, ale od te doby co leze vetsi rychlosti, je to problem.
Jak jste to delaly s pejskama? Mala mi porad za nima utika a vcera nasi boxerce vylezla behem par vterin na hrbet. Nevim, jestli ji to mam dovolit nebo zakazovat. Boxerka je totiz uz starsi a docela na malou zarli. Nikdy na ni nezavrcela nebo tak neco, ale je videt, jak je ji lito, ze ma mene pozornosti nez drive.
U nasich je pro zmenu prastene 1,5 lete stene briarda. Ten se na Sarlotu dobyva stejne jako ona na nej. Tam mam strach z neceho jineho. Briardi maji takovou specifickou vlastnost. Moc nekousou, ale misto toho pouzivaji tlapy. Navic El je takovy neohrabany pubertak. Dalsi nebezpeci vidim v jeho srsti. Prave prozivame obdobi, kdy Charlie vyhledava provazky a snurecky a na ta 15cm dlouha hriva se ji moc libi.
Poradite mi, jak jste to resily vy? Vetsinou myslim pejsky mate… Ja jsem ted z toho takova na rozpacich. Zase moje sestrenka, kdyz byla mala, se s nasim starsim (tehdy taky stenetem) briardem nadherne szila.

Tak jsem se konecne vypsala z toho, co me trapi posledni dny…

Prejeme Edikovi vse nejlepsi…

Ja mam k nemocnicim docela odpor. Bojim se stale vlastne i doktoru, takze doufam, ze se nam podobne prihody vyhnou velkym obloukem.Ja mam trauma i z sestinedeli a jedne tamni sestry. Takze ma averze k nemocnicim se tim jeste prohloubila.
S urazovkou pri divokosti Sarlotky celkem pocitame.

Tak se mejte krasne. U nas je dnes zatim pekne pocasi. Snad to vydrzi…
Terik a Charlie 7m

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 11.07.05 10:47

Ahojky,
Terik- se psem je problem, ten nas je absolutne hodnej az trouba, jenze…ma 45kg, je strasne, strasne zivej, a tu svou „vahu“ neni absolutne schopen zvladnout, takze tam kam slapne tam trava neroste… Na Edu asi taky trosku zarli, ale prevlada jeho labradori vlastnost, ze ma vsechny rad, takze kdyz je necham (coz teda delat nemuzu, prave protoze mam strach, aby Edu nechtene nezaslapl, neporazil, neshodil ze schodu apod.) tak se pokousi Edu celeho osliznout a ocuchat, trochu se mi to ekluje, protoze vim kam ten cumak strka, kdyz je venku, ale zase nechci, aby Eda vyrustal jako ve skleniku.
Jo jeste jsem si vzpomnela, ze nejaka psi chovatelka rikala, ze pokud chceme, aby pes prijal dite do rodiny, tak mu mame dat pokakanou plenku (tomu psovi:). Premyslela jsem o tom a rikala si, no asi na ocuchani. Zkusila jsem to a nestacila zirat, protoze nas pes, ktery nikdy, nikdy nic takoveho neudelal najednou to hovinko cele sezral. Pravda ale je, ze od te doby se k Edovi opravdu chova jinak, predtim si ho snazil nevsimat a od te doby se k nemu chova jako ke steneti tzn. ze se snazi bejt na nej opatrnej, lize ho a tak. Takze asi to funguje. Akorat se obrn, protoze to bylo fakt nechutny. Co bysme pro ty nase milacky neudelali, ze jo :)

Ja ted cekam na instalatera, protoze mam vytopenou kuchyn-rozpadla se nam baterie u drezu. Perfektni s malym ditetem bez drezu… Instalater samozrejme muze prijit az vecer, takze ted misto drezu pouzivam sprchovy kout-dobry ze jo!
Jana a Eda

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 12.07.05 08:39

Ahoj holky,
koukám,že je to s pejskama všude stejné.My máme bišońka a je to trouba nad trouby.Od našeho Filípka si nechá všechno líbit,když byl Filda miminko taky žárlil,ale nějak to vyprchalo.Filip ho tahá za chlupy,nebo ho chytne pod krkem a dává mu pusinky…no fuj dělají spoustu různých věcí.Filípek se s ním i dělí o jídlo,když už nechce obědvat,tak jde a dá to psovi na zem,kolikrát se ho snaží krmit i během jídla,ale to se jim snažím zabránit.
Jinak s těma hovínkama se nám to stalo dvakrát,je to asi dva měsíce,co jsem nechala rozbalenou plenku na sedačce a běžela s Filípkem do koupelny a vrátím se a plenka jako nepoužitá!!!A Ben­ja?Ten se olizoval až za ušima!Pak jsem jednou vyhodila večer plenku do koše,ale byla na vrchu a ten blbec ji v noci rozcupoval na kousky…bylo všechno po celé kuchyni ( teda jen plenka,hovínka opět zmizela ),no a pak se to stalo babičce,která hlídala Filípka,kdy já s Tomem byli na nákupu.Dala Fildu na nočník!Filípkovi se zadařilo a babička s ním šla pod sprchu,jenže nechala nočník bez dozoru a když se vrátila byl čistej!
No tak to jsou naše příhody s hovínkama,v ži­votě by mě nenapadlo,že to někam budu veřejně psát,ale jsem moc ráda,že nejsem sama,komu se dějí takové věci.
Chovají se k sobě i po sežrání hovínek úplně stejně,jen když jdu přebalovat,tak Benja je jak kdyby měsíc nejedl,ale už si to hlídám :-).
Budem mít sakra zdravý dětičky! :-)))
Jo a k tomu tahání,i když je Benja takový trouba nemám ráda,když ho Filípek tahá,kolikrát dostane i přes ručičku,nevadí mi že si hrajou,zlobí se,ale Filip musí vědět co si k pejskovi dovolit,bojím se že si to jednou nebude chtít nechat líbit a bude se bránit a to bych si vyčítala do konce života.
Problém mi přijde taky to,že se sápe na každého psa,který jde kolem.Páníčci vždycky: ,,On je hodnej,nekouše­.Nechte ho ml.pani." Pěkný prdlajs.Jednou mi tohle řekl taky jeden pán když se můj tehdy 3-letý brácha sápal na jeho psa ( htěl si ho opravdu jen pohladit a nijak sebou nemáchal neběžel…) a pes po něm vyjel.Díky bohu se nic nestalo,ale na toho psa si dávám pozor a docela mě udivuje když ho venčí 14-ti letá holka a pustí ho z vodítka!No nic tak já budu končit,tohle je povídání na hóóódně dlouho.
mějte se krásně vy,děti,hafíci…pros­tě všichni.
 Páááá

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 12.07.05 08:43

Já se zas nepodepsala,ale to je fuk.
Jen jsem vám chtěla dát na sebe telefon.Odjíždíme na dovolenou 16.7. na týden,pak jsme týden doma od 24.7. do 29.7. , ale nepůjde nám internet,tak kdyby byl nějaký srazík dejte mi prosím někdo vědět SMS na tel: 604 84 54 29 děkuju.
Jinak pak zas frčíme pryč až do 14.8. a pak už snad bude i ten internet ,tak dám o sobě vědět.
Zatím ahóóój
 papka

 
Anonymní  12.07.05 12:44

Ahoj holky, nějak ten internet přes léto nestíhám. No i když nevim jestli se tomu za oknem dá říkat léto. S těma plenama jste mě docela pobavili, najednu stranu máte možná štěstí, že to pejsi sežrali, známý se v tom pejsek pěkně vyválel. Tak nevim co je horší.
Jinak u nás nějak nic nového, včera jsem se dokopala k tomu stáhnout fotky z počítače a dát si je vyvolat. Nějak na to neni čas.
Papko- tak snad už se to počasí umoudří a užijete si dovču. My teď jedem na víkend k našim na chalupu a ten další víkend máme společný víkend u nás na chatě ještě s dalšíma třema rodinama s dětma, tak snad vyjde počasí, jinak nám děti zboří chatu.

Teriku- držím palce na tu autoškolu!!

Zuzko- tak jak se perete s nemocí?

Janat- tak co dostal Edik k narozkám? Ten dort měl teda nádhernej, jseš šikulka. Já mám narozky zítra a už mi nikdo dort neupeče. Ach jo.
Mějte se Lenka a Péťa.

 
Zuzma
Stálice 63 příspěvků 12.07.05 15:40

Ahoj,
tak mě moc zaujala vaše diskuse o pejscích a použitých plenkách. Nikdy jsem o tom neslyšela (pejska nemáme), ale o to víc se bavím a připadá mi to velmi zajímavé.
JInak Terezka se pomalu zotavuje, sem tam ještě průjmik, ale už je i čilá a začala jíst, zato z neděle na pondělí jsem si to vybrala já a to plnými doušky. Ale už je mi lépe, takže se to snad pomalu ztrácí. Jinak mi dětská doktorka říkala, že těď je toho šíleně moc. Je to prostě ve vzduchu a může se to chytit kdekoliv. Tím jsem vás nechtěla postrašit.
NEvím jestli to souvisí s nemocí, ale Terezka je šíleně vzteklá. Kvůli naprosto všemu. Řve takovým způsobem, (nepláče, ale řve), že to působí, že jí trhám přinejmenším ruce i nohy dohromady. Řve, že nemá rohlík, tak ji ho dám a řve, že ho má, to samé s dudlíkem a se vším. Snažim se chvílema nepodlehnout, ale fakt to moc nejde. Měli jste to taky někdo? Jak dlouho to trvalo? Může to souviset s obdobím vzdoru a vydupáváním si svého místa na slunci? Paradox je, že i přesto, že mi není úlně dobře, snášim to Terezčino řvaní lépe než manža.
Mějte se krásně.
Zuzka a Terezka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 12.07.05 18:17

Zuzko- ted jsi me docela pobavila s tim vztekanim . Zkus se mrknout do minuleho denicku , tam jsme zrovinka resili meho Edu a Jantarky Petu. Treba se trosku uklidnis, ze v tom nejsi sama :)

Jinak my jsme dneska byli na vylete u kamaradky na chate a Eda cely den trval na tom, ze musi sedet v tom nejvetsim prachu a spine a hrabat si tam rucickama, ze musi jist pavuciny a hlinu z kytek, pak vlezl Karlovi (pes) do misky a nez jsem stihla k nemu dojit tak se z ni napil!!!! a vubec delal same ciste a zdrave veci, pokud jsem mu v tom chtela zabranit tak se tak vztekal, ze jsem ho to vetsinou radeji nechala delat :( tak ted jenom doufam, aby z toho neco nechytil…
Taky jsem uplne zapomnela si postezovat, ze vcera nam praskla baterie u drezu a meli jsme vytopenou celou kuchyn. Instalater , ten jediny ktery se vcera „uvolil“ ze prijede, samozrejme rekl prijede az vecer a blize to jiz nespecifikoval, takze v pul devaty vecer jsem uz uplne zoufala, pote, co jsem cely den myla nadobi ve sprchaci a cistila zeleninu bez drezu-velmi prakticke, jsem mu volala co jako , tak se na me jeste utrhnul, ze ma havarku na koleji Vetrnik a ze na nas s..e … pekny pristup ze jo. (Jinak to byl A+A servis pana Soukupa, kdyby nekdo potreboval tak toho neeee, at mu aspon udelam negativni reklamu)
Takze dneska rano jsem znovu zacala obvolavat vsechny instalatery a asi na 25. pokus se opet jeden uvolil, ze prijede, byl tady teda hned a behem pulhodiny to mel hotovy. A prave me vysvetlil, ze takova vymena baterie je malickost a vetsina instalateru to nepovazuje za kseft a tudiz to nevezmou. Ja uplne zirala, pry vsichni chteji jenom vetsi zakazky. No aspon, ze uz mam zase pouzitelny drez.
Jdu delat kasi. Mejte se zatim. Jana a Eda

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 12.07.05 21:29

Jééé Zuzi, to jsme rádi že nejsme sami, že Janat? Já mám kolikrát pocit, že se Péťa vztekne kvůli každému h…(pardon) naštěstí to nejsou nijak dlouhé výstupy. Jo a ty louže máme taky moooc rádi, že se vracím tenkrát k tý procházce s kamarádkou a vzorným dítětem, tak naše dítě si sedlo do louže, jedlo takovýto bahínko, když jsem ho z ní zvedala tak mi visel na ruce a samozřejmě řval a pak si snad na truc sedl do prachu takže byl obalenej jak karbanátek. Ani holky nevíte jak je člověk rád, že neni sám.
Tak zatim pa Lenka a Péťa.

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 13.07.05 08:26

Já se taky přidávám k maminkám se vztekacíma dětma.Nevím jak se mám chovat,nic nezabírá,snad jen nevšímat si ho,ale chce to pevný nervy a když mi svůj výstup předvede před návštěvou či někde na veřejnosti,jsem značně nervózní a připadám si jak kdybych to svý dítko nezvládala.Snažím se ale neustupovat,protože pak vztekání asi nebude konec.
Někde na nějakých stránkách jsem četla o mamince,která byla v obchodě se svým synkem,on se tam začal vztekat,že chce něco koupit,ona stále,že ne.Chlapeček sebou říznul na zem a kopal kolem sebe a křičel,že to chce koupit.Maminka sebou sekla na zem vedle chlapečka,kopala a křičela,ale já ti to nechci koupit.Chlapeček byl tak překvapenej,že přestal a koukal na maminku,tak se pak zvedla,oprášila a pokračovali v nakupování :-)))))
Docela bych to chtěla vidět.
Já zatím používám to,že si ho nevšímám.Jaké máte metody vy?Zabírá něco?

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 13.07.05 19:22

JANTARKO, VŠECHNO NEJLEPŠÍ K TVÝM DNEŠNÍM NAROZENINÁM!!!!!!VŠEC­HNO NEJ,NEJ A NEJ!!!!!!!!­!!!!!!!!!
Přeje Lenka s Filípkem.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 13.07.05 19:46

Jantarko my s Edou se pridavame k blahoprani!!!!!

Papko kde beres takove informace? :)))))

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 13.07.05 23:00

Holky, děkuji za přání. Dneska jsme jeli do Liberce, byli jsme v zoo. Péťa už asi začíná trochu vnímat ty zvířatka a tvářil se docela zděšeně, že existuje také něco jiného než pejsek.
Na to vztekání taky nějakou zvláštní metodu nemám, snažím se ignorovat. Doma je to v pohodě, venku pokud jdem sami celkem taky, ale přešně jak psala Papka, pokud máme obecenstvo někoho koho známe tak mi moc dobře neni.
Janat s těma řemeslníkama je to fakt síla. My si před 3 rokama dělali kuchyň a potřebovali jsme předělat vodu, plyn atd. A když jsme konečně někoho sehnali, pomalu jsme se museli plazit aby nám to udělal tak jak chceme a ne tak jak mu vyjde trubka. Jako by to dělaly zadarmo. Ze zdi nám vedla trubka na starým topení křivě tak když jsme tam dávali nový chtěla jsem aby jí narovnali a na to mi ten milý pán řekl, že to by ale musel navíc ubourat kus zdi?! Asi jsem si jím měla uborat sama. Docela jsem nevěřila. A nemyslim si že si řekl zrovna málo peněz, ale jak si psala neni to pro ně kšeft. Tohle byla zakázka v jednom bytě, ale oni nemají snad už zájem ani o celý barák. Jsme v bytovém družstvu s 11 byty a nechávali jsme měnit kohouty úplně po celym domě, zakázka asi za 100000Kč a nemohli jsme nikoho sehnat, prý raději chodí do novostaveb před dokončením, tam se nemusí vypouštět voda. Tak pak se nemůžeme divit, že když se člověku rozbije baterie u dřezu, že si z nás nesednou na zadek, že jo?
Dneska se loučím ahoj Lenka.

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 14.07.05 07:59

:-))) na chatu jsme si písaly a nějak to tam padlo a mě se podařilo si to zapamatovat :-).

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 14.07.05 08:44

Ahojky,

opozdene prejeme Jantarce vse nejlepsi…

Ja jsem konecne uspesne slozila testy z autoskoly. Hura!!! Tak uz druhy den dohanim vsechno, co jsem nestihla, hlavne co se uklidu tyce.

Zrovna, kdyz jste mi poradily to s tou plinkou a pejsanem, tak jsem vcera (jeste nez jsem to vedome stihla realizovat) sbirala rozcupovanou plenku po cele zahrade. Uvidime, jestli to zabralo.

My se chystame do ZOO poprve asi za mesic. Budeme mit vyroci svatby (brali jsem se na zamku Lesna, cili v zoosce). Tak si to pekne spojime. To jsem zvedava, jak se to bude libit Charlie. Zatim zna taky jen pejsky.

Dneska jdeme na navstevu k tete, ktera ma ctyrmesicniho Ondraska. Snad jim Sarlotka z bytu neudela kulnicku na drivi. Ona je hrozny smejdil a vsude vleze. Vcera mi zalezla cela do policky v obyvaku. Kdyby netrcel kus ponozky, tak ji nenajdu.

K vztekani: zatim je to umerne nasemu veku. Driv me dokonce poslouchala, kdyz jsem ji rekla ne. Ted je asi chytrejsi a uspesne veskere zakazy ignoruje.

Bojuju ted s fotkama, takze zatim jsou jen u Listopadek a Prosincatek 2004.

Ja se jdu konecne nasnidat…
Mejte se krasne…
Terik a Charlie 7m a tyden

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 14.07.05 11:28

Velkááááááááá gratulace k řidičáku!!!!!!!!!!
Já ho chci taky,ale mám hrůzu,že to nezvládnu už předem.Snad po dovče bych to mohla zkusit :-).
Přeju spoustu najetých kilometrů bez nehod a srážek s blbci!
papka s Filípkem

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 15.07.05 11:21

Dekuji…
Ja jsem z toho mela taky strasny strach, ale argumenty byly neuprosne. Za rok nebo dva chceme dalsi mimi. Sarlota je jako z divokych vajec uz ted, takze jezdit MHD by byla potom sebevrazda. Ted proste byla ta nejvhodnejsi doba. Neboj, uz je to delane tak, ze kdyz neudelas jednu cast, tak te pusti dal a na opravky se uz toho neucis tolik.

Holky, kde jste kdo? Zase se oteplilo a vy nejste doma,ze?

Terik a Charlie

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.07.05 11:47

Ahoj je fakt, že venku jsme teď hodně, včera jsme s kamarádkou vyrazili s dětma na koupaliště, byla tam hlava na hlavě, ale zvládlo se to. Příště musíme vyrazit raději dopoledne. Jinak mě teď Péťa usnul tak jdu rychle pobalit věci a po obědě vyrážíme k mámě na chalupu, tam budem do zítra do večera a přesouváme se na neděli k nám na chatu. Počasí se má zase zkazit tak doufám, že tam někde nevymoknem.
Papko přeji krásnou dovolenou, užijte si to tam.
Janat co je s Mab?
Zatim ahoj Lenka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.07.05 11:54

Ahoj,
my vyrazime na chalupu, manzel slavi sve 30. narozeniny (s rocnim zpozdenim, uz mu 31, ale loni jsme to diky rozeni nezvladli :)))))
Bude tam asi 25 lidi, ja budu varit asi 100l gulase a nakladat kotletky. Hrozne se tesim, protoze tuhle oslavu delame kazdorocne (teda s vyjimkou lonskeho roku, jak jsem uz zminovala) . Vzdycky se to naramne vydari. Sice tri dny nespim, porad varim a neco chystam, ale jinak se nasmeju a pobavim s lidma tak na dva mesice dopredu :)))
Letos to tedy bude premiera i s Edou , ale snad to zvladnem, Eda kdyz zrovna nedela hysterku, tak je hodne spolecensky, takze se mu to spis bude libit. Jedine se trochu obavam te noci, protoze se to tam uklidni az tak k ranu, ale on bude mit pokojicek na druhe strane od centra deni, tak to snad zvladnem. Pes a sudy s pivem tam uz jsou, ted jenom cekame az se Eda vzbudi a vyrazime na nakup a jedem…
Doufam, ze pocasi vydrzi, protoze je to akce venkovni u krbu, takze dest by to doost zkomplikoval.
Mejte se. Hezky vikend preje Jana a Eda

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.07.05 11:57

Jantarko- ja uz se taky shanela po Mab, protoze jsme byly domluvene na prochazku ale pak z toho nejak seslo a od te doby (uz asi 3tydny) jsem o ni neslysela. Ona teda rikala neco o dovolene, ale myslim, ze jenom tyden, tak nevim. Ja ji poslu SMS po vikendu. Jana

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.07.05 12:11

Tak si to pěkně užijte, Edik to určitě zvládne, náš Péťa je taky vždycky ve svym živlu. To víš neni to ta nuda s mámou. Nás takový podobný víkend čeká příští týden. Jedeme na chatu ještě s dalšíma třema rodinama. Takže 8 dospělích a 5 dětí v rozmezí 8-36 měsíců, tak jsem na to taky celkem zvědavá. píš na to jak se na spaní poskládáme do chaty. No ono to nějak dopadne. Zatim pa pa, já jdu rychle něco udělat než se mi mladej vzbudí. Lenka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.07.05 12:14

Tak my ted cekame az se Eda vychrupne..Sa­mozrejme uz bychom potrebovali vyrazit a jako na potvoru Eda uz dava 3.hodinu spanku…Normalne spi tak 1-1,5h. Ted jsem ho byla zkontrolovat a uz pri vstupu do pokoje me prastil silenej smrad pres nos, takze nejen , ze spi uz 2,5hodiny, ale jeste spi totalne posranej :) Jana a posranek

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 15.07.05 12:26

Tak máte před odjezdem veselo co? U nás tohle s tim spanim funguje hlavně ráno. Když si myslim že vyrazíme brzy, tak spíme do půl devátý a když ne tak jsme od půl sedmý vzhůru. A nebo mladej vyspává a mě to nejde a když bych spala tak straší. asi je to všude fakt stejný. Tak šťastnou cestu, v tom vedru to budeme mít asi veselý, ještě to máme přes celou Prahu, fuj fuj. Lenka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 15.07.05 12:53

Jee tak to taky zname!!!! Kdyz chci si nekdy zrovna prispat a nikam nejdem, tak od pul sedmy Eda povykuje, jakmile nekam musime, tak v pul devaty jeste tvrde spi :))))
Jinak jestli se divite, ze stale jeste sedim u pocitace, tak jste jiste uhadli, ze nas posranek stale jeste spi uz 3,5h..... Ono ho asi zmohla vcera celodenni navsteva kamarada Filipka, protoze se honili po ctyrech, lezli zavody do schodu, moc nespal, takze si to nekdy musi vynahradit coz a takova prilezitost, jako kdyz se rodice chystaji a spechaji to je uplne bezva ne:)))
Manzel uz psychicky nevydrzel a odjel s nejakymi vecmi na chalupu, aby jsme meli v aute aspon pak vetsi misto na ten nakup, kdyz ted stejne nemuzeme nic delat. Nastesti je to po D1 30km a my bydlime v Kunraticich, takze se to da, teda pokud nebude nejaka brutalni zacpa, jako je ted na D1 obvykle. Ted zrovna v TV ukazovali jak Langer z ODS zaplatil billboardy na D1 typu Dekujeme vlade za tuto zacpu.. a tak podobne. To mi prislo docela dobry, ackoliv normalne Langera zrovna nemusim.

Tak schvalne jestli se jeste jednou ozvu dneska jo? ;) Jana

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 17.07.05 15:53

Ahoj,

vecer snad konecne spacham nejaky denicek. Akorat nevim, jak rychle mi ho zverejni, tak se nelekejte, kdyby se to nestihlo…

Terik a Charlie

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama