Růzňata č. 63 - Náš malý (ne)plaváček

Rodičovství

Milá Růzňátka, tak konečně i já jsem „sesmolila svůj první deníček. Vždycky jsem si říkala, že naučíme s manželem své děti brzy a dobře plavat.Chtěla jsem, aby byly lepší plavci než já.Tedy, ne že bych byla úplný suchozemský červ, určitě by chvíli trvalo než bych se utopila.Každopádně jsem si přála mít z dětí zdatné plavce. Jenže člověk míní a ...... Však to znáte.

Nika se poměrně dlouho bála plavat bez rukávků.Naučila se plavat asi tak před pěti lety, když jsme byli na dovolené v Chorvatsku.Ani ve snu mě nenapadlo, že se to naučí zrovna v moři.
Před těmi dvanácti roky, kdy se Nika narodila, jsem o nějakém plavání kojenců vůbec nepřemýšlela, ani jsem vlastně nevěděla, zda to existuje.
Ale když jsem čekala Natálku, byla jsem rozhodnutá na plavání chodit.Bohužel to nakonec dopadlo jinak a já si mohla o plavání nechat jen zdát.
Tedy až do tohoto roku, kdy Mamulinka objevila na netu Aquaclub Orca.A tak začaly naše lekce plavání.Bylo jich 22 a trvaly tři měsíce.Jezdily jsem do Jihlavy každý čtvrtek odpoledne.Orca sídlila (a stále ještě samozřejmě sídlí) v jedné zapadlé uličce blízko centra.Když jste vstoupili dovnitř, mohli jste si nechat kočárek v místnosti na to určené.„Kočárkárna“ však byla pokaždé plná, tak jsme nechávaly naše vozítka stát na recepci.Tam si slečna zapsala docházku, dala nám razítko do kartičky a také klíčky od šatny.Vyzuli jsme se, botky šouply do přihrádek a pokračovaly jsme dál do šatny.Po osprchování jsme už převlečené do plavek mohly jít na bazén.Před námi měla lekci miminka a musím říct, že byla paráda pozorovat ty mrňousky, jak plavou pod vodou.
Ve skupince, stejně jako v těch ostatních, nás bylo šest.Na začátku lekce se pokaždé instruktorka s dětičkami pozdravila a pak začalo učení.Za pomoci říkanek a básniček se děti učily nebát se vody a samozřejmě i plavat, i když jen s pěnovými pomůckami.Také jezdily na pěnových deskách a hrály si na vláček nebo po těchto deskách na vodě lezly jako pejsci, skákaly do vody z okraje bazénu nebo třeba jezdily na pěnových proužcích jako na koníčcích, což Naty milovala.
Ze začátku to byla paráda, Naty byla z plavča nadšená, jenže pak došlo na potápění.A to byl kámen úrazu.I když se celý den na plavání těšila, tak jakmile jsme buď jen vlezly do bazénu nebo viděla, že se děti začínají potápět, začala bulet a křičet „nééé„.Naštěstí byla instruktorka rozumná, takže mi řekla, ať malou nepotápím, když se bojí.A tak jsme plavání absolvovaly i bez potápění.Až při úplně poslední lekci se Naty potopila, za což byla od instruktorky pochválena.No, není to „úspěch“?
Po každé lekci plavání jsem šly s dětmi do sauny.Je to k nevíře, ale dětem se tam moc líbilo.Hrály si s dřevěným kyblíkem a lžící, kterými se polévají kameny, nebo matlaly skleněné dveře vodou.
Po návratu do šatny jsme se odprchovaly, maminky, sem tam se objevil i nějaký tatínek (samozřejmě měli vlastní šatnu) se oblékly, dětičky zůstaly nahaté a šlo se do „herny" na masáže.Děti se v herně nasvačily nebo si hrály s hračkami, které tam byly.Pak si z košíčku vybraly olejíček a začalo masírování.I když někdy to spíš byl boj, zvlášť když si dítko usmyslelo něco jiného, než že se nechá masírovat.Kaž­dopádně jsme se postupně naučily masírovat celé tělíčko a to i přesto, že jsme se všech masážních lekcí kvůli dojíždění zúčastnit nemohly.
Když to tak shrnu, jsem ráda, že jsme na plavání chodily, i když dalšího kurzu už se nezúčastníme.Taky se musím přiznat, že mě mockrát mrzelo, že zrovna mé dítko tak vyvádí, když ostatní děti si to užívají a jsou šikovné.Teď už však nad tím jen mávnu rukou.No a co.Tak se Natka naučí plavat později, holt mé děti nebudou přeborníky v plavání.Hlavně že jsou zdravé a spokojené, což je pro mě milionkrát důležitější.

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Gabriella -Adrienne 13.2.2006,**** ***USA,(1977)******
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,překvápko TP 27.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
*Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)

*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP 3.10.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 16.07.07 20:45

Hura prvni !!!! vic napisu v pristim komentu. D

 
andela  16.07.07 20:59

druháááá  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 16.07.07 21:13

Tak že by třetí? /> Jdu dočíst starý deníček… ***V****

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 16.07.07 22:32

a že by 4!!!

hodila sem do alba dnešní fotečky Kuba mel premieru ve velkem bazenu bylo voda 29stupnu a jsem nejak mrtva jdu padnout do postele chlapi už spí ..

Ruza a Kubík (13m a 3dni)

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 16.07.07 22:47

HELI- moc pekne napsany, teda hned bych se do takoveho kurzu prihlasila ;) sauna a masaz to nema ani brnenska vyhlasena  a draha Filia  ;( 
Ja se taky prestala bat ze nedosahnu na dno u more ;)

jej uz mam toho zehleni dost a to jsem nevyzehlila ani pulku pradla…ale co zitra je taky den.

o dovce brzo napisu.

D

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.07.07 06:53

Dobré ránko,
holky,jsem na odstřel.nejenže Bára včera dostala horečku(asi z přehřátí,protože ráno je OK),ale já celou noc nespala,protože jak mě píchalo v uchu,tak to přešlo do krku a já nemůžu ani polknout,bolí mě každej sval a mám teplotu.Teď jsem koukala do krku,mám levou stranu úplně hnědou,jak kdyby byla mrtvoly a na tom bílý čepy,takže to tipuju na ATB,fakt super,protože jsme chtěli o víkendu do toho Mor.Krasu se známýma.
Teď volal Honza,že z práce se uvonit nemůže-ze sedmi lidí jsou tam dva a nestíhají,ale jeho táta je doma s nemocným kolenem.Takže budu muset odvést děcka k němu a vynést je do 4.patra.fakt super.já se vidím v posteli.
deníček dočtu pozdějc,díky,Hel­čo,aspoň nejsme zapadlí:)
tak se pak ozvu,držte palce!
 Jíťa

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 17.07.07 08:12

Ahojík všem,

Helí - deníček je super jen nechci být šťoura ale lekcí bylo 12, ale to je spíše překlep že?? hihi 
Je fakt, že to plaváníčko bylo super a my si to dáme ještě jednou pokud nám dá nějakej dobrej termín kdy budeme chodit. Jinak mě bude dost mrzet, že nebudete chodit.

Jituško - to je mě líto jak Báry tak i tebe. Tak se brzo uzdrav.

Holky sousedovi pod náma  včera praskla voda ve zdi takže jsme bez vody. Jsem docela zvědavá s čím přijde jelikož Milan říkal něco že by u nás dokonce mohly sekat zeď, aby mu to opravily. No a taky Milan říkal, že pokud budou sekat takže souseda nechá nahradit celou novou koupelnu tím myslí dlaždice jelikož koupelna je 2 roky stará. To se teda prohne jelikož bude dávat dlaždičky do celé kioupelny. hihi

Zatim papa jdu postahovat zaluzie at sem nepece Petra

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 17.07.07 12:56

ŠESTÁ, JDU ČÍST, PAK PÍSNU DÁŠA

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 17.07.07 13:34

Ahoj holky,
tak dnes opět kakoš v plínce u babi v obchodě, kde jinde, že? Ale čůrání úplně v pohodě, já to nechápu. Jsem z toho na prášky. Depka mě už částečně přešla, ale není to ono. Počasí hrůza ve stínu 29,1 , za to doma máme 24 , tak aspoň tak. Včera jsme se naložili u našich do bazénu, Luky ani nechtěl ven, nakonec jsme ho ukecali na zmrzlinu , šli s dědou do obchodu , koupili nanuka všem. To byla sranda Lukyho poorovat, jak bojuje s čokoškou na nanuku :-) Pak zase bazén, já se ani neopalovala, protože v tom vedru se na slunku nedá ležel :-( Dnes jsme měli na oběd pstruhy, bramborovou kaši, okurkový salát, zeleninovou polívku s domácíma nudličkama, Jsem dostala od manžílka pusu, jak mu chutnalo. Ráno jsme docapali na poštu a pak rychle zpět. Už mám suché 2 pračky, to tam jen pověsím a hned můžu sundávat.  

Helo, dík za parádní deníček, Naty je šikulka, vidíš, že se potopila, jen potřebovala čas :-) Naty pořád stávkuje se spaním? No a Luky kadí pořád mimo „mísu“, ani neřekne, prostě to na něj přijde a na všechny volá jdi pryč :-(  

Jituško, teda vy jste tak marodní? Chudáci, vám se to nevyhne, byli jste někde na té imunologii? Tak ať jste brzy fit!!!! No já taky chci raději dovču někde tady , s polopenzí, abych nemusela vařit, odpočala si, užila si klid. Já si moře už užila, manža pořád váhal, že chtěl letět a tak. Nakonec usoudil, že to fakt nemá cenu, nehledě na to, že Lukyho bychom museli fakt hodně hlídat, protože voda je živel a Luky taky. Takže je jasno, dovolená v ČR , kola, koupailště, písek… Pořád sleduju tvoje stránky na MMB, čekám na nějaký úlovek :-)  

Mamulinko, tak to není sranda, taky mám strach , že někomu rupne voda a naše 3 roky staré (nové) kachličky v koupelně vezmou za své. Ono to jednou přijde, vždy když někdo rekonstruuje byt, tak se snaží sousedy ukecat, ale nikdo nechce ani slyšet, že nejsou prachy. Tak snad to půjde opravit i bez rozbourané koupeny.  

Valli, tak jak jste pořídili v nemocnici? Doufám, že sádra zabrala !!! Stejně vás obě obdivuju. No a ta vesnice u vás byla obsazená, takže jsme hledali dál:-(  

Violko, tak co vy? Jak snášíš ty vedra? A co Matý, už se těší do nového?  

Andělo, teda Jája je s nočníkem šikula!!! Jen ho nenuť, abyste nedopadli jako my :-( A co kočička, ještě je u vás? Houpací kohout, neříkej, že je to takový ten dřevěný, co jsme na něm strávili dětství my? Jo DR nás na 18m. prohlídku pozvala, ale do zdravotního průkazu nám datum zapsala jit v roční prohlídce.  

Růžo, tak co , už jsi dospala ponoování ? :-))))  

Tak já valím, holky pa Dáša

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 17.07.07 13:38

BAF

tak jsem doma ,teda u našich ,tisknu si fotky tak sem nakoukla..malej asi dneska spát nebude pač si stale hraje s dědou v bazenku.na 3 mame srazek s tatkou a jedem ke známym na chatu nas pozvali tak jim ji dem omrknout a zkolaudovat..

Gynda -Ok .přesně jak se říkala žádne tehu !!!Dr.si ale prohlidku neodpustil ani UTZ.a krev kvůli těm hormonům.a říkal že při tehle tbl.co beru já se to dost stavá že MS prostě není . jéé tak ja budu mít klidek a neni-li MS neni ovulace .aspon tak nam to říkali v Caru..dokonce mě vzal jako první.-tak že sem se pak ješte u tatky najedla v praci potkala plno známych dr.ve VN a všichni se ptali kde mam malýho jako bych ho musela mit pořad sebou že ..

Ruza a Kubis

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.07.07 14:21

Ahoj,
umírám,takovou angínu jsem ještě nezažila.Vůbec nemůžu polknout,i sli­ny,vždycky mi u toho vystřelí nohy a začnu kopat bolestí.Doktor zkonstatoval,že mám ošklivou hnisavou angínu,bodejť by ne.To mi ještě bylo celkem fajn,ale v lékárně jsem sebou málem sekla-začla zimnice.no za doplatek na léky 180,– a pak za tantum verde a brufen dalších 190,–,mě jebne!
Když jsem přišla ke tchánovi pro děti,už jsem měla tak šílenou klepetici,že jsem se zhroutila do postele a nebyla schopná reagovat.do toho mě šíleně bolí záda a já se jen modlím,aby to nebyly ledviny,protože chodím podezřele často na malou.Tam jsem chvilku ležela,pak jsem se doplazila na záchod,poblila se,tak mi tchán nabídl,že si tam děti nechá-fakt si nedovedu představit,že bych ještě fungovala jako máma,snad poprvý za celý mateřství:(
Domů jsem si myslela,že nedojedu,jak to se mnou klepalo,to jsem si naměřila 39,2,honem paralen a do postele.tak ležím,částečně spím,po třech hodinách střídám léky na horečku,protože mi vždycky vyskočí.Je mi šoufl,ale nejsem schopná něco sníst,teď tady tlačím piškoty s čajem.ale už nemám horečku,snad to chvílu vydrží.
no asi jsem musela vypadat fakt šíleně,protože mi tchán s mamčou nabídli,že sei děti nechaj na noc a zítra dopoledne,abych se mohla vyležet.já je vážně miluju a cokolo špatnýho beru zpět!!!
tak jo,jdu do betle,už nevím,jak si lehnout,mluvím jak z hrobu,no fakt super.ale aspoň si očpočnu od rarášků.
jsem zvědavá,jak dopadne ten víkend,doktor říkal,že pozítří už by to mělo v krku polevit a napsal mi ATB,s kterýma můžu i na slunko.já to hlavně nechci všem zkazit,no.a sobě taky,jsem se tak těšila.
držte mi palce,ať se z toho vylížu,snad bude zítra líp.
jo,Helenko,krásnej deníček,čoveče,teď lituju,že jsem plavání zavrhla.ale u nás žádný masáže nejsou,ani žádnej special bazének,voda je ledová a chodí se tam koupa tdospěláci po sauně,takže u nás mě to ani nelákalo.
VALLi,hurá,sádra dolů,tak pak napiš,jak jste dopadli,co nožičky.
RUZO,jsem nevěděla,že chceš teď další mimi.  

DASO,to víš že,v česku je super,mě se třeba nejvíc líbila dovolená v Beskydech:)teď jsem zvědavá na ty Krkonoše,no snad budem všicí OK.S tou imunitou-dělali dětem testy a dobrý,Bára v podstatě minulej rok ne byla nějak vážnějc nebo dýl nemocná,ta je v pohodě.starosti mi dělá vojta.Jo,asi nechám obě děti otestovat na alergie,si myslím,že budou alergici.úlovek v sekáči mám jen malinkej-a nejsem schopná ho vložit,a to ve středu přijde zboží a já se tam nedostanůůů!!!!
tak teď další honem nevím a už mi zas skákaj písmenka.
pa,vaše Jituš marodka

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 17.07.07 14:28

Ahoj baby,  

no, dnes je teda hůř než včera, teda aspoň mně. Dopoledne jsem opět musela ven z domu, naštěstí opět autem, tak se to dalo, i když to dřelo :-) Byla jsem v poradně, Matýho jsem měla s sebou, ale naštěstí byl zlatíčko, v čekárně seděl vedle mě, točil si kolečkma na autíčku a pak mi četl něco z letáčků na stole. U dr. v ordinaci půjčil auto doktorovi, pozdravil při příchodu i odchodu, tak jsem si oddychla, že zrovna neměl „svůj den“. Glukozový test mi vyšel tak jak má, no hned jsem doktorovi sdělovala, jak jsem tam krapet vrhla a on povídal, že mi to i věří, jelikož ta výsledná hodnota cukru je na dolní hranici normálu, že jsem asi fakt krapet té vypité glukozy nedoparvila až do žaludku :-) Mám zkusit vy:,–(it ty léky, co to se mnou udělá, teď už to bylo zase dobré. Dokonce Barunka doktora kopla, že co jí jako dělá, když mě prohlížel :-)
No a od doktora z poradny jsem musela do našeho bývalého baráku, měla jsem tam sraz s plynařem, nechala jsem odmontovat náš starý plynoměr, noví majitelé bytu prý budou chtít troubu celou v elektrice. Chudák Matý byl tak nadšen, když jsem parkovala u domu, že jde zase domů, že mi bylo skoro do breku. No a pak jsme stáli přímo u bytu a on chtěl samozřejmě dovnitř :-/ no jo, musíme to vydržet, pak už snad bude dobře.   Jituško -téééda, to je hrůza, zase nějaká nemoc :-((( Tak ať je vám s Barčou brzy dobře a písni, jak jste na tom. Jo a s tím novým bytem - Luky straší, že bychom se třeba stěhovali „už jen jednou“ - do baráčku. Tak snad ho to přejde. Jsem řekla, že klidně, ale že mi musí koupit dům už i s ramínkama a oblečením pro nás, nádobím a vším…že už se prostě pak max. někam přesunu, ale stěhování věcí - NIKDY!!!   Dáší -s tím nanukem - Matý moc nejde jíst nanuky nějak civilizovaně, takže vždy radši volím variantu jednoho kopečku zmrzliny do kornoutku, on totiž i ten nanuk spíž líže jazykem, tak to je pak veselý, teče mu to všude. Držím palce s dovčou, snad to vše dobře dopadne!  

Tak já mizím, za chvíli dorazí tchýně. Jo- včera spal Matý po obědě 4 hodiny, je taky hotový z vedra, tak čekám, jak bude spinkat dneska, už spí hodinu a půl, tak se taky ještě natáhnu. Violet

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 17.07.07 14:37

jituško -cože !!!!si se zblaznila prave ,že nechci!!!!chceme druhe až tak za 3 roky.ale nemela sem ted 2mes.MS ale tehu sem to nepřikládala spís hormony a no vidís mam anti pri ktere MS byt nemusi tak aspon tak..stejne až tohle doberu jdu zase do telíska …

Ruza a Kubis

 
andela  17.07.07 14:56

čauky babule,  

tak dočteno tak nějak mám, ale nic moc teda :-P.
No děkuju za chválu na jáju, ale nebojte, to měl jenom světlou chvilku ;-).To se vyčural na nočník, a docela hodně, tak jsem nepředpokládala že cca do 15 minut bude čurat znova (koulím očima) a to rovnou na koberec. Chjo … :-). No ale pak se počural na lině, tak jsem mu dala hadr ať si to pěkně utře, a on to fakt utřel :-)). No navečer to ještě zopáknul, tak Jára koukal. Tak jsem mu říkala, že na něj tvrdá ruka neplatí, tak to musím zkoušet aspoň na to dítě. :-) Jinak jája běhá defakto celej den bez plínky, doma zkouším nočník, venku čurá kde se mu zamane. No nočník je nepřítel že … ale zas chudák má prťku zapruzenou, tak ho nechci toliko v plíně nechávat. Jen ať mu větrá :-).
Včera odpol jsme byli ve velkým bazénu, a světe div se, on si nechal kruh!! Chodil si sem tam, házeli jsme si míčkem, a dokonce ani ne po půlhodince chtěl jít ven!!. Pak přišla zas kamarádka s Eliškou, tak byli děcka v malím bazénku. No voda jak prase, bo porád couraj dovnitř a ven z vody … Jája je takovej borec že lítá bez botiček. A klidně si zdrhne i na asfalt před barák na ty šutry, a oblejzá tátovi auto (tamjsou fakt jen kameny) a klidně si vleze na hromadu štěrku, a je mu to šumák :-). Taky jsme zakoupili křídy, tak malujeme na garáž. Já musím malovat traktor a náklaďák, a tatínkovo auto (dodávku) a sanitu, a jája je spokoojen, a pak mi to ještě pěkně domaluje ;-).
Kotě zatím máme … no snad vydrží. Je u uhlí, branku má zavřenou, takže za ním třeba v noci kocour od sousedů nemůže, ale kotě pletivem ven i dovnitř proleze. Už se rozkoukalo a začíná vylejzat ven samo. Včera jsme ho měli na zahrádce před barákem, tak ho pak eliška s jájou honili a dneska ho jája honil u baráku a řehtal se jak blázen že kotě pořád zdrhá (koulím očima). No tak snad když má jája kotě, tak dá pokoj psovi a nebude ho provokovat chudáka. :-)
Včera jsme ani nebyli u našich a jestli bude zejtra takovej pařák, tak tam taky nepojedu. Tam nám bus jede v 10:40 a zpátky ve 14 hod. takže to je ten nej pařák. A pařit se 3/4 hodiny v buse se mi teda fakt nechce.
Dovča už je jistá, takže v sobotu o půlnoci vyjedeme směr slovensko Prievidza :-). Už jsem domluvená smamkou že si v pátek jáju vezmou, já si v klidu pobalím a nanosím do auta, v sobotu se dopol vyspím a pak mi ho dovezou. No potřebuju Jáju udržet odpol co nejdýl, aby šel spinkat třeba až ve 3 a spal pokud možno dlouho a vydržel mi večer do tý půlnoci vzhůru. Páč zase si myslím, že když bych ho o půlnoci dávala do auta spícího, že se probere a pak bude v autě dělat lumpárny. No uvidíme jak to bude no …    

Jituško - tak jak jsi dopadla u dr?? to je děs co? Co vy to tam máte za bacili že vám nedaj a nedaj pokoj … a zrovna když se dá koupat a tak … :-((. Tak a´t jste brzo fit. Posíláme pohlazení a pusu na čelo. No s tím podstrkováním nočníku … když ono tonejde. Bo jája stojí, začne čurat, já přistrčím nočník a on přestane a na nočník nesedne. A za pár minut čurá znova a zas „vedle“. Ale nehrotím to … buď to půjde nebo ne.No neboj, já bych kočku do baráku teda nechtěla. takhle když je venku tak mi to neva ale domů ne … No třeba se konečně poštěstí a kočka nám zůstane. měla by tobýt kočka, takže pak by i byli koťata … i když zas co s nima že … ale to je příliš brzy na tím uvažovat. Teď jsem dočetla koment … teda fůůj angoša jo? No tchánovce máš zlatý … tak pěkně  lež a odpočívej, Honza ať se o sebe postará sám. A tedy taky krapet o tebe že… Snad se z toho vylížeš rychle .. :-(.    

Helčo -Díky za deníček, moooc pěkně si to sepsala. Neboj, se natkanaučí plavat. Já se naučila až někdy v 10 letech ;-). no vidíš jak si Nika užila oslavu :-). No jo, Roman není pořád doma, a když je tak asi chce klid, a aby jste kolem byli jak myšky ne? Šak to mohl pochopit že holky slaví ne? No ale počkej až tam Nika přitahne chlapa … to bude R koukat ;-))).Jo jo, zviřátko máme - žlutýho oslíka :-). No jája na něj sedne udělá houpy a jako že se pomazlí a zas jde od válu. To je lepší honit po místnosti korálky, pak je cpát do náklaďáku do kabiny, a různě je přemisťovat a tak … Ale co .. buď ho to bavit bude, nebo se na něj vyprdne a prodám o a bude po ptákách.;-) Tak taky už plánujete dovču jo? No mě rozesmál (nebo málem rozbrečel?) Jára … že jako pojedeme v pátek v noci, a koukal jak blázen jestli mi nehráblo že bych dala jáju ještě k našim. Tak jsem mu vysvětlovala, že já ráno s jájou v 7 vstanu, celej den budu na nohách, v noci v autě těžko usnu, a pak se jája ráno vzbudí a já zas do večera budu na nohách, že vlastněnebudu spát … Že on přijede na slovensko a může chrápat celej den že … no tak to vzal apojedem teda v sobotu :-).    

Dášo - tak to jste se zas nacpali co? ;-) hele, v tý restauraci … proč by ti mělo být trapně .. vy za to nemůžete že jim nefrčel terminál.Měli dát třeba ceduli nebo se optat jak budete platit ještě než jste si objednali. No ale by mě zajímalo, jak by to vyřešili kdyby jste tam švagra neměli …    

Violko - jééé, no úpně matýho vidím jak smutní že nejdete domů … chudák malej. Ale on si zvykne neboj. No koukám že si na testu vyvrhla asi všechno, když si měla tak málo ;-). To se divim že tě neposlali znova. No já se tomu podruhý nevyhnu .. chjo … pak musím vykoumat jak to šikovně obejít … že bych pak taky vrhla??? Bo mě zas kvůli 3 desetinám budou honit každou chvíli na krev a Ko. No barča má recht, jen ať to dr. nandá … sic je to dr, ale šťouchat do ní chuděry teda nee ;-). A co v bytečku už pracujete na úpravách?    

Joo … sem si všimla … teda zpátkyjsem to už nehledala .. ale Jedulko … ty máš TP v den kdy se narodila Any jo??? (valím oči) .. tý jo … to budou slavit narozky spolu když to vyjde :-)).    

Andílku - tak jak si užíváš sluníčka? Ještě se ti teplíčko líbí? :-P    

Tak snad je to ode mě vše …    

Andělka a Jája 18m  

PS: tak na to že toho jája moc nesní, přibírá … sem ho šoupla na dig. váhu a měl tam 11,60 kg. To je co? Takže ať si jí jak chce … mě je to šumák :-P    

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 17.07.07 16:55

cau,
dnes prohlidka Zu ma 5650g, 60cm ! 3 mesice, ockovani radejc az ve 4 mes.pac ty vedra.
 D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.07.07 18:29

teda novy denicek a ja jsem bgez tak posledni,nemuzu ted cist,nemam moc cas,ale to se vyresi:-)

jen vam napisu jak to vse dnes probihalo…

tak spat jsem sla v 1h!v noci krmeni,pak martin kolem5h vstaval,dalsi krmeni,v 7h vstavani.pak shaneni maritna,zda nam doda auto:-) nakonec jsme pred pul9h vyjeli-tuvkamosku jsem brala do brna a odsud jela busem domu a ja k dr.
o pul10 jsem byla v nemocnici-po hodine a pul vysla sestricka a zmerila ji hrudnicek-aby ji nasli vhodny strojek,za dalsi pul hodinu jsme sli na radu:-) kajinka tam rval,pak spala a pak se koeńecne napila,pak jsme sli dovnitr,tak ji takovou bruskou narizli :,-(ru,pak nuzkama rozdelali,jedna sestra drzela nohy v abdukci,druha trochu cistila spinu,pak ji hned dali strojek.a sli jsme na rentgen v tom strojku,tam kajinka strasne rvala,uplne byla durch z toho vedra.pak jsme sli konecne k nasemu docentovi a ten se dival na snimky,pry to vysloo dobre,ale nedorostle je to furt,ale uz je ten kloub v jamce!takze aspon neco,se mi ulevilo.takze nam dovolil :,-(ru na koupani sundat,ja se bala,priotze ta sstricka predtim rikala,ze kdyz to bude spatny,tak ze mi nedovoli to sundat vubec:-( nakonec dobry.pote jsme se vydali domu.kajinka v aute hned unsula a spala celou cestu.
pak jsme zajela k babicce pro brambory a okurky a k tatkovi na stavbu predat auto a mrknout se.
ted jsme vytuhla,prootze jsem z tech 4dnu byla unavena,chodily jsme s tou kamoskou pozde spat a stejne martin chodil taky tak pozde,takze jsem cekala i na nej.tak to na me padlo,uz po cetste domu jsem malem usnula.martinek je s mamkou na chalupe ,pro toho si jedu zitra.
ve ctvrtek po poledni dam kajinku mamce a s martinkem a tatkou jedeme pro jeho sestrenice do rakouska,vyzvednout je z tabora.snad bude kajinka hodna a bude mamce pit…

jo ten strojek vypada asi takto-na hrudnicku takove pevne na zavcazky,a na nozky ke kolenum taky neco pevneho na zavazky,pak dodam foto,ale pozdeji,fotak maji tchanovci na dovci…

no jinak kamoska dojela v sobotu,a tak byl fofr,rano jsem nakupovala a taky musela varit pro pomocniky na stavbe,pak jsem dala martinka na odpoledfne mamce,jeli na navstevu.vecer mi ho dali.my vecer ulozili decka a kecali do pulnoci pri vinku.v nedeli jsme sli na koupak,i moje segra s pritelem,takze super.protoze jsem sla vzdy s martinkem a kristou(kamoska) do vody a oni byli na dece s malou.martinek si tam uzil,byl v brouzdalisti,na hristi a pak se mnou v bazenu,triochu jsem ho trenovala:-) na potapeni-takze dobry vubec nerval!!krista nas fotila,tak az mi posle fotky dodam na rodinu:-)holky,ale oni se zblaznili,vite kolik mela udajne stupnu ta voda??!!-20stupnu,a ja myslela,ze mi poprve upadnou nohy!to jsem se nemohla osmelit.pak kdyz jsme sli zase ,tak uz jsem tam rovnou skocila,to bylo lepsi.no martinkovi asi po 5minutach ve vede,klepaly silene zuby!a furt chtel jit papa z vody:-))no ale dobry ochlazenicko v techto vedrech:-)
vcera jsme byli s kristou ve meste -martinek uz jel s mamkou pryc.takze jen s kajou v kocarku,ta hezky usnula a my sli na pizzu a salat.a ledovou kavu-.hrozne jsme se precpali!pak jsem nesla jeste pizzu martinovi na stavbu.my pak byly z toho vedra uplne mimo,tak jsme byly doma a odpoledne sli pro auto a  sly jsme k matulum ho umyt a vysat atd,prtotze bylo totalne spinavy.no u matulu jsem zalila kvetiny a nakrmila kocku,ktera se mi jeste neukazala,takze snad zije:-)dnes se na ni jdu mrknout.
tak to je asi vse:-)
zatim pa.pak vas doctu.ahoj!ewa,kaja a martinek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.07.07 18:37

tak vidim,ze zuzka je asi uz vetsi nez kajinka!
ja ted jdu k dr az pristi tyden,ale dnes jsem ji bez :,-(ry jen tak prevazila,ale je to nepresne-na osobni vaze,kde jsem byla porvne ja a pak ja s kajou a navazila jsem uhruba 5,5 -5,6kg a namerila taky 60cm-ale zda se mi vyssi,no nevim,uvidime u dr:-) achjo,ja mam takovyho drobka:-)oproti martinkopvi,kttery ve4m mel 8,5 kg!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.07.07 18:40

HELI:denicek jsem ted precetla,super,a pry ze neumis psat!!u nas to proibiha stejne jako u vas!my snad od zari budeme chodit s obema.

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 17.07.07 20:11

ahoj,
fuj, tohle se nedá vydržet, máme byt na jih, takže je tu pařák a já mám dojem, že tu bídně zhynu, toníkovi rostou horní zuby oba najednou, takže máme veselo, dneska jsem ho odpoledne nosila v šátku, aby neječel a tekly ze mě normálně čůrky, fuj
no a  jinak často přemýšlým, že by se měla přehodnotit vražda druha, neb k zahubení toho svého nemám občas daleko, nejem, že chodí z práce až úpně večer a doma je vše uděláno, ještě pokládá přiblblé dotazy z čeho že jsem taková unavená( uklidila jsem, uvařila, starala se o tondu a navrch jako bonus jsem upekla koláč, ušoulala knedlíky a zpracovala x kilo meruněk, grrrr a zítra mi jich tchýně přiveze dalších 30 kg, proboha!!!!)
pomalu se chystáme na dovču, tak jsem zvědavá jak to všichni zvládnem, obzvláště toník a jeho zuby  

jituško: tak se zdrav, angínu v tomhle vedru?? děs běs
helo: jéé to Vám závidím, my plavání máme dobrý, ale saunu a masáže, to ani náhodou, to by se mi fakt líbilo, tonča plavání miluje, jen škoda, že tam tak nadšením ječí, že není slyšet už nikdo jinej:-)))
valli: kájinka si užije, co, no hlavně, že to pomůže

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 17.07.07 20:44

Čauky,

lidičky tak koupelna to " neprežila" prostě to jinak nešlo. Takže soused se nám pokusí sehnat stejné dlaždice jelikož jsou to takové krásné originál šedivé. Tak uvidíme. Pokud by nesehnal tak říkal, že zaplatí nové v celé koupelně.

Jinak jsem byla dneska ve vodním ráji v jihlavě s eli a moc se jí to líbilo. Byl tam s náma i tatka takže celá rodinka jak má být že???

Jo a teď trpím jelikož si barvím vlásky. Ten melírek co mě dělala kadeřnice se ouplně vymyl a vlasy „krepatí“ a jsou ošklivé. Takže nová barvička snad bude super až to sundám.

Jo a zítra jedeme do jihlavy za kamarádkou tady z emimina ozvala se mě na mejl tak uvidím jaké to bude má dvě dětičky tak snad si děti budou hezky hrát bez ubližováníčka atd…

Papa Petra

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 17.07.07 23:04

Ahojky holčiny,

tak předně se musím omluvit, protože jsem se opravdu překlepla a při kontrole si toho ani nevšimla.Lekcí bylo 12 a ne 22.I mistr tesař se někdy utne.Mám pocit, že chyb by se tam asi ještě našlo habaděj.
Dnes jsme jeli do Jihlavy nakupovat na dovču a samozřejmě koupit Nikče její vysněný mobil.Chápete to?Já ne.Jen blázen by se v tom pařáku vydal na nákupy, takže je mi jasné kam patříme.Skoro všechno jsme koupili, jen pár věcí se dokoupí v pátek a můžeme frčet.Nika byla kvůli mobilu radostí bez sebe, zato mi jsme už padali na hubu.
Natku hlídala tchýně, jely se se švagrovou odpoledne koupat, tak si tam Naty na kraji hrála.Prý byla moc hodná, tak nevím, proč nás dovede tak „mučit“.
Dnes mi přišly jedny plavky, naštěstí mi sedí dobře, akorád nejsem zvyklá na ty zavazovací kalhotky, tak si připadám divně.No, snad tam bude někdo vypadat i hůř než já :o)
Všem vám moc děkuji za kladné hodnocení deníčku :o))

DALIF - tak tobě taky pomohlo moře?Tak třeba se tam Naty taky teď naučí plavat, chichi.I když oni zázraky se asi nedějí.Zuzka má hezké míry.

JITUŠKO - to je mi líto, že máš tak hnusnou angínu, tak ať jsi brzy zase fit.Tchánovci jsou dobří, že ti děti pohlídají.Neboj, všichni ti budeme palečky držet, tak se z toho vylížeš brzy :o) V Orce je voda v bazénu, kde probíhají lekce třeba čištěná solí, což mi přijde perfektní, protože to tam nesmrdí po chlóru a je to i lepší pro pokožku.Jinak malý bazének, podobný jak píšeš ty, tam také je, ale je jen pro osvěžení po sauně.

MAMULINKO - ten váš barák je snad prokletej nebo co?To by byl asi děs, kdyby vám tu koupelnu sekali.Tak už čtu, že vám ji sekali, to je smůla.Tak hlavně, aby byla zase brzy v původním stavu.Užijte si zítřejší výlet :o)

DÁŠÍ - to je paráda, že vaši mají bazén.U nás se může do vody naložit tak Naty a mi na ní jen mlsně koukáme :o) Bohužel spaní pořád stojí za prd, přes den nespí vůbec a večer musíme s ní.Už mi z toho šibe.

RŮŽO - a co bereš za HA, že nemáš menstruaci?A jak jste si to užili an chatě?

VIOLET - test vyšel dobře, tak to je paráda.Chudák Matý, asi nechápe, že budete mít nový byteček, ale určitě si pak brzy zvykne a bude to v pohodě.Páni, o čtyřhodinovém spánku si můžu nechat jen zdát.Natyna i v tom vedru řádí a lítá jak drak.

ANDĚLKO - Jája je ještě prďolka, tak může ještě nočník sabotovat.Jinak si, koukám, užíváte, ať už v bazénu nebo s kotětem.Taky tento týden razíte na dovču?Tak to se pak můžeme těšit na prima deníček, ne? :o) No to je právě to, že Roman ty malé puberťačky prostě nechápe.Holt chlap.Co po něm můžeme chtít.

VALLI - tak sádra je konečně pryč.Strojek si nedovedu představit, tak si počkám na foto.S kamarádkou jste si to docela užily :o) A kdy razíte na dovču vy?

BABULDO - přejeme, ať vás zoubky přestanou brzy zlobit.Neboj dovolenou určitě zvládnete dobře.To je super, že se Toníkovi plavání tak líbí.Kdyby křičel z jiného důvodu, bylo by to horší, když je to radostí, tak to je paráda :o))

Přeji všem krásnou dobrou noc.
Helena a spící dračice

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 17.07.07 23:20

hmm tak dozehleno HURA, ale jdu spat, zitra snad konecne napisu neco o dovolene.

jinak u nas tez nicmoc- Vitek zelena ryma, Zuzka tez ryma, ja bolavej krk a ryma a M. plno prace po dovolene.

ale teda JITUSKO- vas se ty nemoci drzi, toz at jste brzy fit !

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.07.07 23:29

AHOJKY,
tak jsem docetla stary denicek a i uz novy.tatka je ve sprsce totalne zniceny,dnes se mu udelalo blbe na bliti a na omldeni,no neni se co divit,kdyz uz neolik dnu dela od rano do noci a pres ty horka!to padlo petlahvi z mrazenou vodou!

JITUSKO:brzy se uzdrav,a deti-zase mely rymu?to fakt divny,hned bych je na pozdim hnala na alergo!martinek mel parkrat rymu a nemocny asi nebyl,jen horecky u zubu,jinak si na nic nevzpominam,tak jsem rada.trochu si myslim,ze jak chodi do tohzo plavani odmala a jakoby se iotuzuje v te saune,tak ze je kvuli tomu zdravy,no nevim…
taky pozdravuj Iku,az ju uvidis…

BABULDO:kam frcite na dovcu?zuby mu natirej nebo dej na noc neco od bolesti,ja to martinkovi tak delala a a byl klid…

jdeme spat…paaa

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 18.07.07 09:35

bré ránko ,

tak budíček jako vždy po 9 ..

Heli-beru Lindynette ,ale stejně bych se radějhi vrátila zase k tělísku .jéé ted me napada že sem mu zapoměla říct že mám stale mlíko jestli to taky nemužě být tím..a to už od Kubovo 1Om(co se sám odstavil nekojím)…

Ruza a Kubis

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.07.07 11:32

Ahoj,
tak nám to super pokračuje-Vojtovi našli v krku spálovýho bacila,takže ATB a Honza přišel od doktora taky s ATB,pro změnu angína:(jsem na tom hůř,ale jestli se mu přitíží,tak fakt nevím,jak budem Vojtu zvládat.Báru zkusíme dát k švagrové a kdyžtak je u našichmoje babička,tak pak ní.je mi jí líto,že nemůže být doma,ale já bych to nezvládla a taky  mám strach,aby to nechytla od nás.takže jsme fakt povedená rodinka…krk mám daleko horší než včera,hlas příšernej,nemůžu jíst a polykat,zvenku mám krk oteklej a zevnitř je mandle tak zvětšená,že skoro nemůžu dýchat.Volala jsem doktorovi,prý tam mám asi absces,tak jestli se to do zítra nezlepší,půjdu pod kudlu,aby mi to vyrízli.Prostě když už jsemnemocná,tak pořádně.Na víkend samo nejedem,bué, a já se tak těšiláá!
holky,ani vás zatím nečtu,bolí mě strašně záda,tak nemůžu být u PC dýl.
papa Jitka a její marodka

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.07.07 13:11

Ahojík,

Jituško - at je ti co nejdříve lépe a všem kolem tebe taky.

Takže jsem dneska byla v Baumaxu se sousedem a naštěstí pro nás měly ty samé dlaždice takže je to super koupily se jen na tu jednu stranu co mám pračku a co sekaly. Tak tu mám teď dělníky fakt zábava. A soused byl tak ochoten, že se mě dokonce zeptal zda si nechci nakoupit tak mě vzal na město do DM drogerie do tesca no byl úžasnej.

Takže ten výlet ke kamarádce padnul. Ale ona stejnak písala, že malá má nějakou virozu takže to stejnak dneska padlo. No takže docela pěknej den. Malá teď chrní. Zase se chystáme do vodního ráje aspoň tedak doufám, že půjdeme no uvidíme.

Tak zatím papa Petra

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 18.07.07 13:35

Ahoj holky,  

tak u nás je pořád vedro, ale fouká chladnější vítr, tak je to lepší. Ráno jsem byla ve městě, udělala jsem si radost, koupila jsem si 2 trika. No pak jsem zašla do drogérky, nakoupila cif, kréém na ruce,Lukáškovi krém a pěnu(mýdlo), v lékárně ještě krém na opalování, desinfenci pro případ úrazů, no oběšla jsem město a litr v prde.....
Jinak dovolenou máme rozlousklou, jedeme do Luhačovic - Dalif, dík za tip - jen zase problém. Měli jsme objednáno 22-27.7. s tím, že to jen na 5 dní, ale i tak už se těším. Ráno volal manža, prý jestli chci brouka do hlavy , že tam volal, aby to potvrdil a paní mu řekla, že jestli teda chceme 7 dní, tak se jim uvolnil jeden termín o týden později. No vám řeknu, že celý den přemýšlím, kdy teda pojedeme. Já totiž vůbec nevím, jak ten další týden bude, tak nechci kvůli tomu, abych měla dovču o 2 dny dýl pak brečet, že jsme to neměli měnit, protože nám bude celý týden chcát. Tak holky, pokud víte , jak bude, honem sem s předpovědí :-)
Včera jsme byli u tchánovců , naložit se do bazénu, pohoda, klid, jen my 3. Jen mě dala včela toakový džoganec, že jsem se už dnes 3× mazala. Mám to oteklé, svědí to jako blázen, to mi to žihadlo manža opatně vyndal pinzetou…Jsem frajerka nechtěla octovat ani cibulovat , abych se mohla válet v bazénu a teď to mám :-( No ale není to taková hrůza, jako že bych umírala :-), ale je to nepříjemné.    

Jituško, teda to mě mrzí, že jste všichni (krom Barči) takhle lehli marod :-((( To jsem včera večer četla, jak máš ATB, s kterýma můžeš i na sluníčko, tak jsem myslela, že vám ten výlet vyjde. No a nedotáhl manža nějakého maxibacila, když se mu to vrací a ještě ty ?  No snad se to spraví a nebudeš muset pod kudlu. Stejně je mi divné, že se ti to z ničeho nic tak rozjelo:-( Tak snad budete brzy fit, ať můžete alespoň užívat dovču.  

Violko, Matý je teda Zlatíčko, si vůbec nedovedu představit, že by Luky seděl v čekárně, hrál si s autíčkem a nelítal, neposkakoval…No jinak chudák , jak jsem četla, jak se radoval, že je doma, musí v tom mít fakt guláš, prďolka.  

Andělo- my taky malujeme křídou, teda doma na tabuli, něco namaluju, Luky pak maluje taky to samé, ale teda jsou to jen čáry máry :-) No a v hospodě, asi by manža jel do města vybrat a my tam museli počkat :-( Ale je to blbé, že jin nejde terminál a ani nic neřeknou.  

Valli, tak jsem ráda, že sádra zabrala, jen jsem asi natvdlá, nepochopila jsem, zda ji sundali úplně a máte jiné „zařízení“ nebo ji máte upravenou tak, aby se Kája už mohla koupat. A koupání ve 20 st. vodě, tý jo, já bych tam asi ani nevlezla :-)  

Babuldo, kam razíte na dovolenou???? No to vedro a jižní stranu ti nezávidím… a zoubky, ať se rychle vyklubou!!!  

Mamulinko, tak to je soused kádr, že to cvakne. Jinak jak čtu, tak si užíváte vodičku a zlepšujete plavecké dovednosti :-)  

Helo, no naši koupili bazén před měsícem, jsem nadšená :-)))) Dřív tam byl , teda je takový prďoch, sice se do něj dalo namočit, ale nebylo to ono :-) No a tchánovci, ti mají megabazén, ale to víš, doma je doma … :-) No to spaní, to je teda hrůza , to jsem ti tak záviděla, že dáš malou do postýlky a máš klid…Tak ať je to brzy zpět ve starých kolejích, držím pěsti!!!  

No nic, Luky je tu, tak se loučím, už mi jde malovat na tahák…Dáša    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.07.07 14:33

Čaues,  

tak jsem nakoukla, abych zjistila, jak je Jitušcea co to čtu :-(((( Tak přejem tobě i zbytku rodiny (i když Barča je dobrá), ať je vám už brzy dobře a můžete zas být spolu jako rodina! Fakt je to děs, co se u vás děje, už po kolikáté ATB a to, jak se to rozjelo tobě…fakt hnus. Držím palce, ať se do zítra uleví a pod kudlu nemusíš!!  

Já nechala ráno Matýho tady u tchýně se švagrovkou (20let) a zajela si konečně na nehty, zase jsem jako člověk a pak na nákup- meloun, mouky, brambory…zkrátka snad vše, tchýně tu pomalu nic nemá, tak mi pak švagrovka musela s Matým přijít pomoct k autu s taškama. Pak rychle usmažit kapustové karboše, brambory byly oloupané, najíst se a obvolávat zase něco ohledně bytu :-/ Hrůza hrůz, samá buzerace, co se týče úřadů, ale dneska jsem naštěstí narazila na ochotu a snahu pomoci vyřešit vše co nejrychleji. Za chvilku vyrážíme s Matýskem k naší hlídací tetě, už se těším jako blázen, přijdu si tam trošku jako doma, tak si odpočinu, vypovídám se z tchýně a jejích úletů…kdybych vám měla vyprávět, byste mě snad i politovaly :-) a dám si něco na zub. Asi se stavím ještě v cukrárně pro dortíky k čaji :-)   Dáší -jak má být vůbec netuším, ale napadlo mě to samé jako tebe ohledně toho počasí. No věřím, že ať už se rozhodnete pro jakýkoli termín, budete mít hezky a odpočinete si :-)   Helčo -no ještě já nechválila příjemně se čtoucí deníček! :-) Děkuji ti, že sis našla čas a něco spáchala. Matý teď momentálně s potápěním stávkuje, tak snad ho to pustí a bude ho to zase bavit. Se máte, že razíte na dovču, ani nevím kam? A věřím, že to naštve, že Naty nespí po obídku…vlastně ani to večerní uspávání nezávidím, ale to přejde, jen nevím kdy :-/ Matý na nás aky večer občas zkouší, že nechce jít spát sám, když je teď u babičky, ale jsme neoblomní a zatím to zvládáme, to by mi ještě chybělo, abych ho musela chodit uspávat, až se narodí Barunka …   andělko -tak kotě stále je, to je fajn. Jája mu musí dávat zabrat, viď :-) Váhu fakt máte pěknou, tak nezoufej, jsem ti posledně říkala, jakej je krásnej, že na něm není vůbec znát, že stávkuje s jídlem.  

No, zatím holky končím, musím umýt nádobí, ať nejsem u tchýně za dobytka a razíme k ALče. Pápá   Violet s dětmi

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.07.07 15:03

JITUSKO:at jste brzo fit!!!

DASO::,–(ru ji sundali a dali ji strojek.

je tady martinek tak kdyz tak pozdeji…ewa

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.07.07 15:57

Dasa2 - no přeci nebudu platit za jeho hloupost né??? A tak to bylo domluveno kdyz bude potrebovat bourat tak zaplati nové.

No a dovednosti nezlepšujeme ono na nich není co zlepšovat. Ale od září začínáme zase chodit do ORCY dost mě mrzí, že nebude chodit HELČA.

Jinak tetováníčko už se odloupalo a už vypada dobře. Jelikož mě špatně chytala barvička tak je takové světlé. Už jsem ale na 4.8. objednána na opravu. Už se docela těším.

Papa Petra

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 18.07.07 21:50

ty jo dneska mě nejak padá hlava assi už pujdu spt vyjimečne brzo no stejnak než vytuhnu ..

jo golfečky jsem dnes prodala –huráááá zitra udám vejce.velky kombi i jeste necham malej mi v nem spi na balkone..zatim…

hm takže zatím dobrou noc .

Ruza a Kubik ..13 m a 5 dní ..

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.07.07 22:34

Ahojik holky,

mam jednu smutnou zprávičku. Bratrovo manželce umřel táta a já nevím zda mám nebo nemám na pohřbu být.  Nechci se někam „vetřít“ pozvána vyloženě nejsem, ale přijde mě to jako dosti velká slušnost už jen kvůli bratrovi.
Když vyřeším tuto otázku. Jakou mám koupit kytičku poradíte???

Dík moc petra

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 18.07.07 23:21

ciao,

toz popisu nasu dovolenou- vyrazili jsme kolem 11h dopoledne v nadeji ze Vitek bude spat…hmm tak neusnul, furt koukal, asi je zvyklej usnout jen na jihlavske dalnici hutututu, i kdyz posledne ani tam neusnul. Ale obe ditka zvladli cestu v pohode i kola na strese. Teda nabalit na tyden to bylo neco, zvlaste kdyz jsme brali hlubokej kocar pro Zu, cest. postylku pro V. , proto prohlasil M. ze na PC uz neni misto - teda jak mi tam pocitac chybel vam ani nemusim rikat a navic v tom hotelu byl rychlej signal a zdarma net, jen musel mit cek PC.
Byli jsme v www.hotelvega.cz, neni to spatny hotel ale vadili mi 2 veci- vrzajici dvere a kuchyne-kazdy vecer kureci platek stokrat jinak, pravda na zac. jsme si mohli vybrat ze 3 jidel na kazdy vecer, ale kureci tvorilo 90% jidel.
Prvni den - dojeli kamaradi - maj 2 kluky 4 a 2 roky z Vizovic, jinak po celou dobu jsme tam byli se sestrenkou a jejim manzelem a jejich dcerkou 15mes. Sylvinkou- teda to byl rarach, no s Vitkem si rozumela, on ji nabadalk ruznym vecem- jako lezt po schodech pryc a kdyz teda sla, V. ji zdrhl … no bylo to toco.
Hotel mel bazen- prvni den silene studenej, dalsi dny teplejsi ( ze by tim ze se tam koupalo tolik deti ? cervenajicismaj­lik), virivku, posilovnu, detsky koutek-pokoj, ping-pong, venkovni hriste pro deti, minigolf, tenis a badminton a fotbal. hriste.
Minigolf jsem si zahrala poprve ( sestrenka se divila, kde jsme pry jako randili, ja ze me M. ucil delat html stranky- jak romanticke co ), kazdy vecer jsme meli vinecko (sice dooost drahe), ale uzili jsme si, vysilacka hlidala obe deti, a sestrenka mela chuvicku. Prvni dny jsem tahala Zu v autosedacce s sebou vecer, ale pak jsem to riskla a dala spat do pokoje s Vitkem (v postylce a Zu v kocarku) a super spali oba !!! Vitek dokonce 2× zaspal do 7:30-8h (koulim ocima) !!! ale bohuzel se to pak uz neopakovalo.
Navstivili jsme Luhacovice- zrovna tam byla pout- 10 let od postaveni kostela (tam se mi Zu totalne pros…jesteze jsem mela nahr. obleceni, holt su zvykla na latkovky, ty mi uz dlouho takhle… ale jednorazovkou to slo az na zadicka…)
U Vincentky se V. vyvalel v pisku - to doslova, lezel a delal hodiny, no pozdvizeni, chvilku jsem mela nutkani se k nemu nehlasit…ale pak se zvedl a bezel ke mne- on tak nadherne krouti prdylkou, ze mu cek musi odpustit vse.
Pak jsme si obesli Pozlov. prehradu, byli jsme v aquaparku v Uh. Brode- tam ale sel jen M. s Vitkem, ja se Zu do mesta, no a M. ze priste ani nahodou sam, pac udrzet neudrzitelneho Vitka je sila, on nechce aby ho nekdo drzel,ale ono to tam klouzalo… - tam jsme sli kdyz prselo. Dalsi den uz bylo lip- to jsme si prosli zameckou zahradu v Buchlovicich - je tam spousta pavu ( V. se naucil rikat PAV) a pak je tam utulek pro zvirata- hlavne ptaci).
Ve ctvrtek jsme zajeli do ZOO ve Zline, Lesne, prisli jsme hodku po otviracce a uz nebyly zadne golfky na pujceni, takze nehrozil V. spanek, navic V. si strasne zvykl ze ho tata nosi, takze do krosnicky nechtel, skejt jsem uplne dala pryc. ZOO je moc pekna, nejvic se mi libili lemuri- tam mela jedna samicka uplne malinky lemuratko obejmute v pase, fakt nadhera, pak pruchozi voliery tez pekny, ale na muj vkus tam bylo ptaku presprilis. Predpoved jim moc nevysla, takze jsme se tam vsici nastydli ;( ted ma V. rymu (a asi mu rostou stolicky) a Zu tez psika, ja mam sajgon v krku.V patek dojel bracha s manzelkou a nejml.dcerkou - Sarou  2 roky, ta jen koukala jak Sylvinka s Vitkem radi a aaa my jen koukali jak Sara krasne posloucha- tam nechod- nejde, zastav- zastavi…u V. to znamena - tam to stoji zato prozkoumat, dat se do behu.
V sobotu jsme jeli dom. Na kole byl jen M. s V. , pac ani v hotelu ani v Luhac. ci Zline nikde nepujcujou voziky za kolo pro Zu, me vazne nastvali, ja jsem se na to kolo taaak tesila.

jej ja uz nevim co psat, no je to teda dost dlouhy se omlouvam.

JITUS_ brzke uzdraveni !
(ps.cepicku Zuzka opravdu plne vyuziva-dikyyyyyyyyyyy !)

HELI, DASO- peknou dovolenou

VIOLET- jejda teda chudak Maty, to je fakt skoda, ze jste nemohli byt ve vasem starem byte az do dodelani noveho, ale novy 3+1 (muj tajny sen) bude stat za to.

  • jo jeste Violet mate nejaky klucici jmeno, kdyby se nahodou dr. sekli ???

MAMULINKO- teda koupelnu si predelavate na soused. ucet jo ;) hmm ale to je zase bordelu co.

ANDELKO- super ze Jaja pribyva, me taky neprislo v Jihl.ZOO ze by to bylo stradajici dite ;)

RUZI- super ze golfky prodany a ty mas jine lepsi ;) teda Kubik roste pred ocima…

VALLI- teda su zvedava na to co ma Kaja ted, skvely, ze uz :,-(ra pryc a ze to k necemu bylo.

dobrou,uz zase padam na hubu.

D a Vitek (dnes pres den nespal !!! po hodinovem kecani v postylce tam dojdu a plinka rozlepena a polstar, prosteradlo a dokonce i jeho oblibena panda pocurany !!!) a Zuzka ( stale hodne zlaticko)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.07.07 08:40

mamulinko-to je mi lito,ale ja bych urcite sla.kytku bych neklupovala to se myslim ani nedela.rodina ma sve kvetiny objednane…

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 19.07.07 10:20

ahojky tak se ted pár dnu neukažu jedeme do Vrčene rochnit se dobazenu ..

tak všen zatim papáá

Ruza a Kubik

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 19.07.07 10:29

Valli - já kytičku na pohřeb tchána kupovala a polozila ji tam za me rodice.

Dalifku - jj na ucet naseho sousedička. Bordel to je to mas pravdu znas remesliniky ze????

zatim papa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.07.07 11:28

mamuli,ja vim,nekdo nosi kvitko.nam kdyz umrel tatka,tak jsme nechvali objednavat pribuzenstvo dohromady aby to ladilo,a kdo donesla tak to tam dal.to muze byt v podsatte cokoli,ale ja osobne bych asi nic nenesla,ale to je na tobe.

JITUSKO:nemas u vas bazaru nekde v merku nejakou peknou cervenou nebo ruzovou bundicku na kajinku,na zip,podzimni,ale fakt peknou,zadnej sun vybledlej:-)az budes zrava tak se mi mrkni:-)

DALIF:dovcu jste si pekne uzili!ale ja si rikala,jetsli berete vozitko za kolo,oni to opujcuji v brne,ale na miste,to bych tomu taky neverila…ale teda bala bych se tam tak maly mimino polozit!

za chvili frcime pro decka do toho rakouska.jsem zvedava jak to kajinka zvladne,halvne to piti…(u mamky)­.tak zdarec

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 19.07.07 13:25

Ahoj holky,
tak prý se má ochladit, ale řekla bych, že je dnes hůř, jak včera. Včera jsme se koupali opět u našich - co taky v tom vedru, že. Luky opět perlil - děda schovával slunečník a Luky na něj NECH TO NA POKOJI - no jsem valila oči (to má jistě od tchýně- manža jí minule vytknul, že si má dávat bacha na pusu - ona nemluví vyloženě sprostě, ale některé věty bych raději neslyšela), ale s mamkou jsme měli co dělat, abychom schovaly náš výbuch smíchu. Pak jsme si dali nové brambůrky od našich ze zahrádky pečené v troubě - Luky bez , my s česněkem + okurkový salát se zakys. smetanou. No samo si Luky přidal (od nás česnekáčky) a na poslední bramboře bylo asi víc česneku, tak začal prskat a se slovy JE TAM MOC KOŘENÍ se šel umýt. Pak už přišel s tím, že má plné bříško, tak byl po večeři (dle mě, doma si ještě vyžádal kukuřičné lupínky). Takže náš klouček včera opět perlil. Babi ho naučila slovo blbiny - pak to pořád opakoval :-( A sktříkal v bazénu na všechny vodu, ale běda, jak jsem začal stříkat já na něj - MAMI, NECH TOHO, MAMI PŘESTAŇ. No je to fakt super, jak vykecává. Připadá mi už jako velký kluk :-))))
Dnes ráno jsem byla u kámošky pro nákup - její kámoška má kluky dvojčata a občas něco prodává, takže mám krásný svetr za 50, mikču za 40 a dvoje boty každé za 100. Vypadají, že v nich kluci snad ani nechodili. Budou nám na podzim nebo až na jaro, ale jsem ráda. Vím, po kom to mám, Martinu znám (teda jako kámošku ne, ale známe se), takže jsem ráda, že občas seženu něco pěkného levněji než na MMB :-)))))))))).
Dovolenou jsme objednali ten první termín, protože jsme se manžou shodli, že už se fakt moc těšíme, že už nevydržíme čekat, já už pomalu předpírám a hlídám oblečení, no pokud bude možnost, tak si pak ještě nějakou noc přikoupíme :-) Už se fakt moc těším, jedem do stejného hotelu jako Dalif. Já byla od začátku pro senec, ale když jsem viděla tu konečnou cenu, tak jsem řekla, že za ty prachy bych mohla i k moři.  

Violko, tak si u hlídací tety pěkně odpočiň !!!!!!! Matý bude jistě rád. Jste teď hodně u tchýně, já myslela, že budete víc u vašich???!!!  

Mamulinko, máte dobrého souseda, já myslím, že ti naši by se cukali, ale nakonec by museli platit tak i tak. Fakt mě překvapilo, že to beze slova zatáhl a ještě ti nabídl to svezení do města!!! A jaké máš to tetování? No na pohřeb bych asi šla a kytku dle toho, zda jste jako rodina kupovali věnec. Pokud ne, tak bych možná vzala 2(4) růže (klidně bílé) s černou mašlí. No pokud budeš kytku kupovat, tak ti v květinářství jistě poradí, mají zkušenosti.  

Dalif, dík za tip, už se moc těším, bereme kola, tak snad vyjde počasí, chceme zajet i na ten „aquapark“. Zoo dle počasí a programu, jezdíme tam rádi, Lešná se mi moc líbí.  

Růžo, tak si dovču užij a dej pak vědět, jak bylo!!!!  

Jituš, jak je?  

No nic, valím, papa Dáša  

 
andela  19.07.07 14:27

Čau děvčátka,  

Včera bylo tááák krásně, co? Teda spíš jen dopol … bylo pod mrakem a teplo tak akorát. Jeli jsme s jájou k našim, a tam jsem si pak oblíkla kalhoty a triko a jájovi dala tepláčky, bo se udělalo až chladno.No trošku sprchlo, silnice byla mokrá ale na hlíně to vůůůbec nebylo znát.
Odpol jsme mazali dom, a šli jsme se podivat na babi, bo už se vrátila z nemocnice. No a jája jako tak spíš jen koukl stylem, jéé ty seš doma, hm … a už tahal hračky. A babičky si všiml akorát aby mu otevřela plechovku s kostičkama (koulím očima). Ale dnes to napravil, když jsme šli do města tak hulákal na chodbě, tak babí vylezla do dveří, tak k ní hned běžel a muchloval se :-). No já se ještě vracela pro flašku s pitím, a nemohla jsem najít kam ju zas strčil, tak jsem vzala takovou širokou, co jsem nouzově kupovala, a má gumovej sosáček … a on ten tajtrlík z toho nechtěl pít!!! Takže byl hodinku co jsme byli pryč bez pití. Ale naštěstí neřval že chce pipííí pipííí ;-).
No přišli jsme dom i s mojí mamkou a já si šla na wc přečíst noviny ;-) a jája tu s bábou řádil jak černá ruka. Hulákal a řehtal se, tak jsem pak vylezla a ptala se co dělají. No jája seděl na tom oslíkovi, máma dala oslíkovi na ucho kostičku (ze vkládačky tvarů) a otočila se že jako jde prač a jája vzal kostičku a hodil jí (většinou se strefil do bábiny) ona se jako že lekla, a jája se mohl strhat smíchy :-).
Pak se najedl, vyprovodili jsme babičku na bus a šel spinkat. No .. jídlo teda pořád jako nee.Ale polívku s písmenkama docela jí. Sice já vždy naberu písmenko na lžíci, řeknu co to je a on si to buď nechá strčit do pusy lžící, nebo si to vezme rukou.Když třeba nechce kolečko, tak ho musím dát pryč :-P. No ale něco sní no. Sem tak kousek chleba … jináč nechce. Šťourne se v tom a dá talíř pryč. No večer budem mít květák s bramborem, tak jsem zvědavá ;-).
No a nočníkování … včera večer po koupání zaujal svůj postoj a já ho viděla tak jsem houkla a on se nechal po:,–(it na nočník. Tak se vyčural, stoupl zkontroloval, zas si sedl a něco vymáčkl a zas kontroloval .. tak jsem ještě i Járu pobízela ať se pořádně hlasově projeví jaká to je sláva že jája čural do nočníku. Pak se nechal po:,–(it znova, tak šel se mnou, vylili jsme to a jája spláchnul. A po nějaký době šel zas, a vstal bafnul nočník a šel ho sám vylít a spláchnout ;-). Dneska ráno než jsme šli do města tak měl plínku, bo to kajdí občas na etapy, tak abych neměla srajdu na koberci. Ale pakkdyž jsme přišli, tak chodil čurat zas. No, ale je pěkně vyčuranej (teda ne jako že vyprázdněnej, ale fikanej ;-) ) vyčural se, odnesl vylít nočník a spláchnout. Nočník jsme vypláchli, dali na zem, a jája šel, sedl a zas něco vymáčkl a šel vylít do WC samo že i se splachováním. A takhle to udělal asi 4krát po sobě :-D.Syčák jeden … ale s jakou radostí to šel vylít … .-). No a jak jsem šli vyprovodit babičku, tak šel s holou prťkou, a dokonce sám říkal že bude čurat (valím oči) a já mu říkám tak se vyčurej, tak dřepnul na bobek a nějakou kapku tam vymačkl :-).  Tak vám teda povím, že jsem na rozpacích co si myslet … jestli teda přišel čuraní do nočníku na chuť a je tak geniální že teda buáde chodit raz dva, a nebo jestli to dělá jen kvůli tomu splachování ;-). Ale je fakt, že netrénujem úplně na ostro … spíš zkouším jestli jako už jo nebo ještě nee ;-).
No a te´d mi ještě poraďte … máme nočník, takovou žábu, a jak je oblej tak se blbě zvedá ze země (hlavně jájovi) bo nemá ani žádný úchyty nic. tak jsem přinesla od babí ten klasickej nočník, jája na něj aj sedl ale hned vstal a sedl si na žábu. Tak nevím, jestli mu mám ten nočńík jako vyměnit úplně, nebo mu nechat zatím žábu a třeba pořídit novej nočník až později až se jako třeba naučí …??? Jináč jsem mu tady nechala oba dva vedle sebe …  

No dneska jsem doprala poslední pračku, ještě tam je sice pár kousků světlího prádla ale to už se nepoto že. Tak to musím večer tu haldu poskládat a požehlit, a zítra zabalit tašky. Tý jo, já vůbec nevím kolik toho sebou a co s sebou. No stejně bude taška jen jájovejch hadrů, bo jemu dávám vždy navíc kdyby náááhodou něco … a my se s járou nějako scvrknem no ;-).Taky nevím jestli mám vzít jájovi hračky … ale asi jeho nej náklaďáky mu vezmu, ať má taky něco svýho u tety že? Sice damienko tam má hraček fůru no … Ale zas aby jsme se do feldy vešli ;-)  

Jituško - tak jak je? Ustoupila trochu bolest nebo jsi byla na tom řezání? (fuj taksl) Chuděro malá, tys to teda schytala … doufám že co nejvíc ležíš.A co bára? Dobrá? Přeju ať aspoň ona nic nikde nechytne.    

dalif - tak jára si na jáju nestěžuje. Oni si kluci docela rozumí a ten syčák mrňavej je u tatínka moooc hodnej ;-). Ale zas ať si to chlapci taky užijou ne? Jinak koukám jste si dovču docela pěkně taky užili ne?    

Mamulinko - My kytku kupovali vždycky … i teď když jsme byli s mamkou na pohřbu sousedovi. Záleží na tobě jakou kytku chceš koupit. Já vzala 6 bílích karafiátů samo že s čenou stužkou. Ale dávají se i normální kytice, nebo nesli jen 2 růžičky … myslím že je to jedno. Ono se to dává asi jako že důkaz úcty k zemřelému (nebo jak bych to řekla). Záleží fakt na tobě … a vzhledem k tomu že to nebyl tvůj přímí příbuzný, ale vlastně cizí člověk, tak nějakou okázalou kytici mít nemusíš.    

Helčo - myslím žes to psala ty s tím kohoutem … tak ano, jája se houpe na tom kohoutovi na kterém jsme se houpávali my :-)). i když já žádnýho teda neměla no … tenhle je po Járovi ;-). Ale je pěkněj jako novej … nooo … :-)))) A jáaj i docela rychle přišel na to jak se houpat a jde mu to pěkně …    

tak … už nevím co jsem ještě chtěla. tak se s vámi prozatím loučím … nevím kdy ještě napíšu, ale v sobotu o půlnoci odjíždíme na týden … tak asi tak.  

Zatím pa pa všem Andělka a Jája 18m  

PS: kam se nám poděla Gábi????

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 19.07.07 14:54

Ahojik ,

mám pár jobovek.

Dneska jsem se konečně dokopala k mudr. Eli ma zase zánět v pulince. Doktorka něco mluvila o roupíkách prej se to u holčiček stává jak jsou ty dvě dírky blízko sebe. No zítra mě čeká donést moč a ještě nám budou dělat testy na ty roupíky. Neví někdo co to je??

Jo  a aby toho nebylo málo říkala jsem doktorce aby se podivala eli na nožičky a doktorka říkala že to vypadá, že Eli bude mit ploché nohy zítra jdeme k ortopedovi tak pa dám vědět. Doktorce se hlavně nelíbila patička. Tak uvidím no.

holky co se tak u toho doktora děje???

jo a co pojišťovny platí ty ortopedické pomucky??

A k těm kytičkám - vybrala jsem nakonec dvě bílé růže které budou uvázané těsně k sobě a to celou černou stuhou.

Tak zatím

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 19.07.07 15:14

ahojky,
tak hlásím,jak u nás v polepšovně(oz­dravovně).Bára je chudák jak tažnej ptáček,vždycky přespává s batůžkem jinde,včera spala u našich a hlídala ji moje babi,po obědě pro ni Honza jel a odvezl ji ke švagrový-má tam sestřenku skoro stejně starou,tak na dvě noci a dny si tam budou holky hrát.myslím,že se jí to bude moc líbit,protože se zbožňujou.Dokonce jsem souhlasila i dnes s bazénem-buď omarodí taky a stihne se ještě do dovolenky vyzdravět,nebo je dobrá a nesklátí ji to.
Vojta je v pohodě,akorát je mu to doma dlouhý,já ani nevím,ležím na samotce v ložnici.Honza se naprosto vzorně stará,sice mu taky není echt dobře,ale když vidí mě,tak je každej zdravej:)Dneska mi uvařil výbornou vývaroou polívku,tak jsem poprvý od pondělí snědla teplý jídlo,jinak jsem do sebe vpravila max.10piškotů v čaji a jogurt za celej den(aspoň něco,mám 3kg dole:)
Noc pro mě byla hrozná,nemohla jsem zabrat,převalovala se a těšila,až bude ráno.Ráno mi bylo o něco líp,ale teď už je to zas horší,zas e vrátily ty pitomý horečky-nad 38,nemůžu se jich zbavit.Krk je naprosto šílenej,hlavně zvenku,mám to obrovskej otok,tak mám půlku krku jak buldog.a začínaj mě bolet i zuby a znovu to ucho,jak mám ten zánět na levý straně.asi zítra půjdu k doktorovi,ať se na to pro jistotu mrkne.Mám strach,aby to nebylo na to řezání,to bych musela do nemocnice.Ale zase by se mi třeba ulevilo.Uvidím,jak bude ráno. škoda,zrovna když je tak hezky,tak ležím jak prkno doma.
zatím jsem vás nečetla,mám furt tu debilní teplotu,tak jdu zas do betle.
hlavně přeju všem zdravíčko!
 Jíťa

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 19.07.07 22:22

DASO - jen my jsme si zapomeli vzit protiskluz. podlozku do vany a PC. Lednicka na pokojich je, „rodinne“ pokoje jsou nadherne velky proti „manzelskym“…

JITUS brzke uzdraveni.

D

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.07.07 10:08

ahojda, jdu se rozloučit, tak dneska vyrážíme, mám toho, že to vypadá, že se stěhuju:-)))tak se zatím mějte a já se pak ozvu a barvitě popíšu jak jsme to zvládli:-))

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.07.07 12:00

Ahojte,  

nemám vás dočtené, jsme u mého táty na zahradě min do PO, tak se mi ani moc nechce zapínat noťas..Matý se koupe v bazénku, já chvilkama taky, dneska mu tu vyrobíme pískoviště a bude to úplná pohoda, pokud ovšem nebude lejt :-/
dalif -jméno pro kluka nemáme žádné!!!!, lámu si hlavu, ale nevím, Lukyho ho netankuje, páč prohlásil, že udělal holčičku, takže ať si na ten papír do porodky napíšu klíďo toho mého Maxmiliána, že to je stejně Barča :-)) Krásnou dovču jste měli, to jsem ještě stihla dočíst.   Dáší -no, máme za sebou hádku s tchýní (konkrétně Luky, já u toho přímo nebyla) a shodli jsme se, že u ní už nestrávíme ani jediný den, tož doteď jsme tam byli (tedy do ST večera) týden v kuse a už ani den. Hráblo jí a zachovala se jako idiot, více později…když už to neskousl ani Luky, tak fakt je dosti mimo, tahle „paní“. A s Lukym - Matý je to samé v bledě modrém, jen místo blbiny ho tchýně naučila „kraviny“, pak pořád někomu říká, že je „prase“, když se třeba pokydá u jídla, no tojsem úplně odvázaná :-/ a pak taky říká, že je někdo „kopyto“, když něco pokazí … takže v tom nejsi sama. Teď zrovna poslouchám „Maminko vypni pc (fakt řekl "pí-sí po anglicku :-) ),pojď se pomazlit“, tak musím letět :-)  

Všem vám přeji hezký víkend, zítra snad nakouknu…VIOLET

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 20.07.07 12:30

Ahoja holky!  

Jak snášíte ta vedra? My pořád v bazéně. Když se vzmůžu, tak v našem nafukovacím na zahrádce, ale raděj chodím pryč - to víte. Takže koupaliště, kámošky. Strašně mi chybí teplé Tunisko. Já bych se tam nejraději hned vrátila, ach jo. Niki asi taky chybí, ptá se po kus-kusu. Ale ve zdravé výživě ho zrovna nemají. Našla jsem si pár receptů. Zkusím přijít do obchůdku, jak budou mít zboží a pak písnu, co z toho vylezlo. Snad ne smrad a spálený hrnec :O) Příští týden má Štěpa dovču, asi pojedeme na chatu. V neděli jdeme na pouť, hurááááá. Já se táák těším! Niki je hodná, až to možné není. Že by se už zklidnila? Jo a ve středu jsem jela odevzdat do školy index. Skončila jsem v Olympii. Jojo-dejte ženské peníze…
Napíšu později, miláček jde domů.  

Andilek+Niki

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 20.07.07 14:08

Ahojky,

Tak Kubulka ted spinka ,teda včera byl den se večera zase vzbudil a byl při plne sile tak sme se s babčou a tatkou šli v pul 11večer koupat no paradička a v pul 12 padl jak zbytej pes a spal až do 11rano..pak zase řadil v bazenu a jezdili sme na kole atd..a ted hnipe zase to hnus vedro ..

taky tu mame na hlidani Barču 13m a Kubika roky ted tam s babi řadí doma..

Kubik už začína pomalu tapat sam i venku -doma lita jak blazen i tady vevnitř ale venku ještě za ručičku sam se bojí -asi jak je velky prostor či co..no co času moooře nic nám neuteče ..

zitra razime do SRb na svatbu a ja pak se stavím ve Vlčici za našima to zas bude mitkuba cely den poznatku no aspon netrčí stale na jednom míste je to nas maly cestovatel.

Ruza a Kubik (13m a tyden)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.07.07 14:14

Ahoj holky,  

tak jsem tu, upachtěná , ve stínu 31,5 st. Já mám ráda teplo, ale toto je i na mě moc. doma 25,8, v noci v 0,40 jsme měli 26,3 - to je u nás v cihlovém baráku, v přízemí, kde pořád křičím, že je chladno od sklepa fakt rekord. Včera jsem byla s manžou kupovat dárek k narozkám a k svátku - vybrala jsem mu krásné riflové 3/4 a košili (ale ta cena :-(((((((  ). No a ráno jsem valila zase do města, protože manža foukal rukávky Lukymu tak usilovně, že praskly. A tak si to špacíruju kolem šikmooček, hledím, ve dveřích krásné cihlové kalhoty. No jsem nakoukla, koupila si je, teda hnědé, k tomu bílé triko… Tchýně zá:,–(ně u šikmooček nenakupuje, ale když je víděla, tak nevěřila, moc mi je pochválila a vypadalo to, že jen za námi zacvalky dveře, že to tam půjde okouknout :-))) Fakt jsou suprácké, vypadájí dobře dlouhé, ale i pěkně, když si je založím a udělám si z nich 3/4. Luky včera opět slovně perlil, jsem nadšená. Jinak peru snad poslední pračku a přemýšlím, co si sebou vezmeme. Jen já mám nachystaných 10 triček, takže to večer budu muset probrat . Manža toho bude mít pár, já to taky zkrouhnu, ale Lukymu snad povezu loďák hader. Denně zašpiní tak 2 trika, nějaké kalhoty, samo kraťasy, pláštěnu, mikinu, tílko...........no bereme kola, manža uvažuje, že vezme i Lukyho. No to bude kufr narvaný, jako bychom jeli na měsíc, teda hlavně díky Lukyho věcem :-) Už se ale moc těším:-)  

Andělo, u vás prší, u nás je teda na padnutí.Jája je šikula, nech ho čurat a splachovat i 1000× za den, je to sup, že ho to tak chytlo. U nás nezabralo ani splachování a dnes kakoš ani dáreček :-( Tak ho nech a buď ráda!!!! Jo a nočníky mu nech klidně oba, my to taky střídáme, i když jeden teď máme u postýlky a druhý v obýváku + prkno na wc. Na toho kohoutka jsem se ptala já, ale neva, i tak jsem se to doěděla :-)))  

Mamilinko, tady je něco o roupech, to mě jediné napadlo, když jsem četla tvůj komet, ale možná měla doktorka na mysli něco jiného . https://www.zdravcentra.cz/index.php?… jinak kytku bych zvilila stejně!!!  Jé , mi to nejde udělat aktivní, co se děje, no ještě to zkusím, jinak to zkopíruj do záhlaví.
https://www.zdravcentra.cz/index.php?…=

no nevím, zkus to.
Jituš, teda ty to fakt odse…, to ti nezávidím, zajdi raději k Dr. , ať jsi na dovču fit. A rychle se vyzdrav. Manža se o tebe pěkně stará, chval ho!!! Znáš chlapy :-)  

Dalif, dík za další info, ani nevím, který pokoj máme , musím vyzpovídat manžu.  

Violko, tchýně teda musí být padlá, když i manža už je z ní hin. No ať jste rychle ve svojem! To muselo být krásné, když ti Matý řekl , že se máš jít mazlit. Luky už se začal taky trošku tulit - konečně :-)  

Andílku, užij si manžu, když bude doma!!! A co jsi nakoupila, pochlub se :-) Jo , kuskus je dobrý i na sladko, buď s nastrouhaný s jablíčkem nebo to dělají místo pudingu - obarvíš třeba šťávou ze zavařeniny a dáš tam ovoce nebo teď to můžeš dělat s čerstvým , když je toho tolik.  

Tak já valím pověsit prádlo, pa, Večer nakouknu manža má rozlučku v práci, dnes je naposled. Tak až vyžehlím ty hromady, tak se tu stavím. Dáša    

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 20.07.07 16:02

Ahojik,

dasa2 - tyhle stránečky jsem četla včera ale děkuji ti za snahu.

Dneska jsem byla dát doktorce moč tak snad něco zjistí. Roupíky budeme dělat v pondělí ráno tedak doufám, že se Eli zase ráno neprobudí pokaděná.

Taky jsem byla dneska u ortopeda a Elisek ma náběh na ploché nohy. Byl docela rád, že jsem dorazila. Bude nás teď hlídat budeme chodit na kontrolu.
Zatím nemusíme mít žádné vložky atd..

Jedeme dneska na chatu tak nejspis nebudu na netu.

Tak se tu mějte hezky

Všem kdo odjíždí na dovolenou šťastnou cestu.

Papa Petra

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.07.07 20:31

AHOj,

tak vcera jsem dala kajinku mamce a s martinkem vyrazila pro martina do prace.pak jsme jeste foukali kolo-bylo uplne prazdny a ja s tim jezdila!koupili zmrzku a martinek hned vytuhl,dala sjem mu starou autosedacku,ktera lezi,no spal asi 2h.a pak uz ne a my meli pred sebou jeste hodne KM!takze jak se vzbudil ,zjistili jsme ze je posrany,no dobry mel plinu,ale ja nemela nahradni,myslela jsem ze jen na curani a kadeni bylo rano,tak uz nebude!no nic,utrit,pak tatka zasatvil v bille v rakousku,ja koupila pampers,vlhcene ubrousky,bonbony a maso na chut(slanina),jeli jsme dal,o pul7 jsme dorazili,se zastavkama,protoze martinek zlobil.pak jsme sli na veceru i s holkama.decka udelaly bordel ale dobry.pote jsme se sli zhoupnout a podivat na zvirata,pak vyjet smer domu.po 8h.pak byla uz tma  martin nekde u vidne jak kdyby mel mikrospanek a jel do strany,tvrdilze nevi,ze se pry zamyslel na ceduli…pak jsem se u zbala,pak se cucel zase nekam sa zase vybocil,tak jsem uz zurila a chtela ridit,ne pry ne a pak se  mnou prestal mluvit a nevedela jsem proc.takze cesta do brna desna,pak jsem spala,protoze uz jsem na to nemela nervy.vylozit decka o pulnoci a zase domu do tr.martinek se vzbudil a az dom nespal,ja drimala,ale zacalo lit,takjsem kontrolovala martina,opak se zacal bavit.koupil si energy drink a kafe…no dojeli jsme domu a sly spat o pul2.v noci kaja 2× piti,M. vstavl brzo,jel s pracou do roznova.ja vstaval v 7h a najednou hrozna srajda…a udelalo se mi zle,mamka odesla domu.a ja sama s deckama!cele telo me bolelo na chripku a nemohla jsem nic snist.cely den jsem mela akorat 1rohlik.martin potreboval v naradi pujcit stroj,tak jsem se pak zmohla a jela s deckama tam  a rpo nakup,nebylo zde nic.pak usnuly a ja taky,pak mi bylo zase zle,jsem myslela ze kdyz to dospim,ze to bude ok. a ne.cele telo,zaludek,nebyla jsem schopna chodit,kajinka kdyz nespala,tak jen rvala,martinek me taky zlobi,normalne by to az tak nevadilo,ale ja mu to opakovala 3× a neudelal to co jsem chtela,takze byl dnes hodnekrat zliskan,kajinka rvala,ja uz na to nemela nervy,musel ajsem do obyvaku,jinak bych ji neco udelala.pak prisla mamka,byla tady chvili  a pridjel martin,tak mi uvaril caj,kaja usnula a sel zalit beton na stvabu,martinka pak umyl a sel tam neco mlatit tim strojem.kajinka spinka,musela jsem ji zavazat ruce,jinak rve a strahava dudlik a skrabe si cely ksicht,mamka rikala,ze to neni normalni,ze vcera skoro nejdela,jen pila caj a rvala…ten strojek je asi pro ni blbej,kdyz jsem ji z toho vyndala tak nebrecela tak moc…
pak jsem chtela byt vfecer dnes sama s M.ale musel jit pryc,tak jsem brecela,protoze uz toho na me bylo moc.decka rvouci,bolest tela a chlap,kterej s vmaa ma sex a pak s vama nemluvi tak jsem myslela,ze treba nekoho ma…no uz je to dobre,zklidnili jsme se oba a tren martinek tam snad uz USNE!tak jdu za nic,zase rve,pred chvili rozlit vodu do posetele a pred tim kdyz jsme se bavili s M. rozpatalal krem na prdel po sobe a pak to neslo dolu.
pa ewa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 21.07.07 13:05

Ahoj holky,  

tak jen krátce, musím balit, nemám nic a zítra dopoledne odjíždíme. Manža se včera loučil s kolegy z práce - no jsem myslela, že přijde jak dělo, ale přišel v pohodě. Ale pohled na něj.............no se chlapci nudili a hodili manžílka do bazénu. Takže byl mokrý od hlavy až k patě, krom toho měl v kapse telefon, který se suší.....snad bude provozuschopný. Kraťasy byly jako by se vyválel v blátě. Měl totiž v zadní kapse černou koženou peněženku, která pustila barvu - samo kraťasy byly světlé. Tak jsem ve 2 ráno ještě prala kalhoty, teda jsem je hodila do vanishe, ale nechtěla jsem to tam nechat zase celou noc, takže jsem je přeprala z nejhoršího a nechala namočené a ráno letěly do pračky. No samo jsem byla ráno grogy, Luky si vyžádal pohádku, tak jsem mu ji pustila a na gauči vytuhla. Už to ale nikdy neudělám - Lukášek se rozhodl vařit. Takže auta po sporáku - ještěže ho neumí zapnout, lupínky všude, bordel všude, a navíc asi mačkal knoflíky na sporáku, protože nás s manžou probudil takový divný zvuk - on to asi nějak zmáčkl, nebo jak tam vylil vodu(tu jsem teda vytřela, ale nepomohlo to) a tak jiskra, co má zapínat plynový sporák cvakala na 2 plotýnkách pořád......... No jsem fakt pako. Musím ho hlídat. žádné vyspávání po ránu :-( To bylo poprvé a naposledy…
Tak holky, já valím, papa Dáša    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama