Rychlostí blesku

Porod

Tohle nikdo nečekal. :) Ve zkratce k prvnímu porodu. :) Ten byl v uvozovkách fajn pro člověka, který neví, do čeho jde. Trval 7 hodin. Poslední dvě hodny bych bez epidurálu opravdu nedala, přes nastřihnutí (které v tu chvíli nebolí), šitá na sedm stehů, kdy si pak nevíte, jak sednout, se nám ve 14 hodin narodil syn Kubíček 50 cm a 3110 g. V tu chvíli jsme byli nejšťastnější na světě. Konečně to mám za sebou.

A máme tady repete. Po dvou letech, skoro přesně. :-)

Je čtvrtek ráno, já mám 3 dny po termínu, za chvíli mám kontrolu v nemocnici, kam mě veze manžel se synem, vyhazují mě u nemocnice a syn jde na chvíli ke tchyni, která bydlí hned kousek od nemocnice. Manžel frčí do práce.

„No vidíte, už je hlavičkou dolů, pěkně nachystaný na porod, to bude brzo,“ říká mi doktor.

Už jsem ničemu nevěřila, to stejné mi říkal můj gynekolog u prvního syna a byl „schovaný“ další dva dny, ten byl 5 dní po termínu. To mi ještě tvrdil, že druhé dítě je vždy dříve. :-D Udělal mi poslední foto na ultrazvuku.

A pokud se nerozjede porod sám, tak jsem byla objednaná na pondělí na vyvolání. No, radost jsem z toho neměla, ale co už, slušně jsem poděkovala, rozloučila se a pelášila jsem za synem s nadšením, že snad už bude mít brzo bráchu na světě.

Je pátek ráno, manžel vstává do práce. Já se budím chvíli po něm se slabou bolestí v břiše. Je 6 hodin. Volám na něj z pokoje, ať chvílí ještě počká a nikam nejde.
Bolesti neustávají a já říkám manželovi, že si je schválně změřím. A ejhle. Přesně, co 5 minut.

Rychle vařím synovi čaj, chystám mu oblečení, balím tašku (chudáčka musíme vzbudit, ten neví, co se děje) a do toho volám mému otci, že mu ho vezeme na hlídání, že jedeme do porodnice - rozespalý mi v telefonu vše odkýve. :-D

Do porodnice přijíždím v 7 hodin ráno, bolesti jsou stálé slabé, ale pořád pravidelné, tak to vysvětluji sestřičce. Ta si mě zapisuje na příjem. Je 7:10 (čas píšu schválně, aby šlo vidět, jak to bylo vše opravdu rychlé) a mě dávají na ozvy, jak je na tom mrňous. Bolesti jsou pravidelné a pomalu se zvyšují. A to už musím pomalu rozdýchávat.

Na ozvách jsem do 7:30, pak mě ještě čeká vyšetření. Shodou náhod mě vyšetřuje můj gynekolog, ke kterému jsem chodila cele těhotenství a který bude i u porodu. Bolesti jsou stále silnější a já přestávám mít chuť i mluvit. :-D

„Paní Hola**vá,“ říká mi můj doktor u vyšetření, „noooo, jste otevřená na dva centimetry. Dáváám tomu tak maximálně 2 až 3 hodinky do porodu.“

„Ty ve, ses poal,“ se mi honilo hlavou. Normálně sprostá nebývám, ale bolesti byly stále silnější a kdo to zažil, tak ví.

„Jak jako 2-3 hodiny? To nevydržím!“

Se mi teď úplně vybavil první porod… Těch nekonečných 7 hodin.

„Ale copák,“ říká mi doktor, „trošku optimismu do toho, néééé?“

A já v duchu: „Ty kokos, jsi ještě asi nezažil porodní bolesti, já ti dám optimismus!“

Opravdu jsem už neměla sílu mluvit, bolesti byly tak silné, že už jsem si musela klekat na zem a dost je rozdýchávat. Je 7:50 a sestřička mi do kabinky (jsem ještě na vyšetření) nese erární oblečení, že už jsi mě teda berou na porodní sál, na který musím dojít o patro níž po schodech.

Manžel už na mě čeká a pomáhá mi se sestřičkou po schodech dolů. Musím se zastavit. Další nekonečná bolest, bouchám hlavou do zdi, hlavou mi projela myšlenka, ze bych nejraději z těch schodů v tu chvíli spadla. :-D Ty ve, úplně jsem zapomněla, jak to bolí. Rozdýchávám to, ale moc to nepomáhá. (Holky, ještě jednou opakuji, že opravdu nebývám tak sprostá, že ani to „ve“ nepoužívám. :-D)

Je 8:05 a mě posílají na očistu (nebo jak se tomu říká, prostě sprcha a tak). V 8:10 přichází sestra, že mi udělá klystýr, a já souhlasím i přes ty bolesti. Rychle seskakuji z lehátka a sedám na záchod a ruuup, praskla mi plodová voda. Byla to taková rána, že jsem myslela, že jsem porodila do záchodu, malého jsem cítila už v porodních cestách, že by stačilo jednou zatlačit a je venku, volám na sestru (byl tam zvonek, ale na něj jsem v tu chvíli nedosáhla, bála jsem se pohnout, že by mi mohl někde vypadnout. :-D

Křičím, stále nic a po chvíli přiletí, rychle mě kontroluje, chytne mě a utíká se mnou na porodní sál. Rychle lehám, manžel stojí za mnou. Třikrát zatlačím a malý je na světě, bez nástřihu, bez šití. :-).

Je 5. února, 8:20, malý se jmenuje Petřík, měří 50 cm a váží 3340 g, 4 dny po termínu.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petrusska007
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 14.08.16 01:48

Tak takový porod bych brala :pankac:. Za sedm měsíců mne čeká třetí repete a chci to stejně rychle! :mrgreen:

 
mimi2017
Závislačka 3756 příspěvků 14.08.16 04:17

Posílám gratulaci :kytka: :kytka: :kytka:
Tedy to byl opravdu krásný porod a hlavně rychlý. :lol: :lol: :lol: :kytka: :kytka:

 
ndkv
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 14.08.16 07:53

Tomu se rika fofr. :mrgreen: Moc gratuluji k miminku.  :*

 
terýsek25
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 14.08.16 08:12

Fakt rychlost. Já byla po příjezdu do porodnice otevřená jen na 1cm, už jsem měla prasklou vodu a bolesti jsem prodychavala co 3 minuty, no a do porodu to trvalo 10 hodin. Takže já bych byla Mega šťastná i za ty 2-3 hodinky.
a gratuluji k synovi

 
jaguar
Kecalka 417 příspěvků 14.08.16 08:14

Velká gratulace. :kytka: Pěkně rychlý porod. Já rodila 3× a poslední porod byl 12 ti hodinový vyvolávaný. Tak smekám jak to bylo u Vás rychlé :palec: Přeji vám moc moc zdravíčka :mavam:

 
Luciasek31
Kecalka 466 příspěvků 14.08.16 08:16

To byla rychlovka :-)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 14.08.16 08:54

Hezkéééé :kytka:

 
lanamimi
Nováček 2 příspěvky 14.08.16 09:56

Tak takoví ryhlovku bych chtěla taky…já první 12 hodin kontrakce po 5 minutách a asi 5 hodin po 3 a nakonec akutní císař… gratuluju k miminku a hlavně zdravíčko

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 14.08.16 09:58

Krása, taky bych to tak chtěla mít…do těch 2 hodin…no co bude u mě potřetí, to uvidím…mám zatím malou koncem pánevním, možná nakonec bude muset být i císař… :nevim:

 
Hanuhola
Nováček 6 příspěvků 14.08.16 10:39

Děkuji. :srdce: Nemůžu si stěžovat, byl to rychlý porod a já jsem za to ráda. Obdivuji ty, které rodí x hodin. Klobouk dolů. :srdce:

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 14.08.16 10:59

Gratuluji :kytka: a ten zoufalý pocit znám. Podobný jsem měla druhý porod, také po 2 letech od prvního. Na WC jsem proklínala chvíli, kdy jsem souhlasila s klystýrem a bála se přitlačit, aby malá nevypadla. Zoufale jsem volala na sestru, která mě tedy na vyšetřovně prohlédla a že už můžu rovnou tlačit.
Porodila jsem za 2 hodiny a 20 min. od prvních kontrakcí ( které byly po 10 min., ale hned od začátku dost silné, tak jsme raději jeli ) a za 1 hodinu a 20 min. od příjezdu do porodnice.

 
Eliizabetha
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 14.08.16 12:13

Ticha zavist :kytka:, mne to ceka v unoru poprve a moc nevim co mam cekat :D

 
mmarkki
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 14.08.16 14:36

Hezký deníček, já to vzala ještě trochu víc hopem.. Dopoledne na návštěvě u kamarádky, má termín o měsíc později, tak si tam sedíme, hekáme si do rytmu, jednu píchá tuhle, druhou jinde :-D Prvorození řádí jak černá ruka.. Před polednem se rozloučíme a jedu s Adámkem na oběd k mojí babičce, nakrmím ho a jde s babi spát.. Já se nacpu a jdu si lehnout k našim do postele.. Spokojeně si čtu a ejhle, asi kontrakce.. Prodýchnu ji a čtu si dál.. Za pět minut slyším lup a teplo na stehnech, no super, praskla voda.. Je 13.05, volám muži, že má odejít z práce, že seženu odvoz a potkáme se v porodnici.. Volám mamce, ať sežene odvoz, ok, uklidni se, někoho ti pošlu. Kontrakce po 4 minutách.. Přijel odvoz, je 13.20, vyrážíme.. Zhruba v půlce cesty kontrakce po 3 minutách, ještě zvládám konverzovat.. Po chvilce jsme na dvou minutách, přestávám komunikovat, jen funím, řidič panikaří (je to nastávající tatínek, v říjnu čekají první).. 13.38 jsme u porodnice, řidič mě s úlevou nacpe do výtahu a odjíždí. Na ambulanci mě kontrolují, sestra volá na por. sál, ať ho připraví a rovnou na novorozenecké, aha, to bude asi rychlé.. 13.45, jsem na sále, muž volá, kde mě najde. 13.48, kontrakce, tlačím, přibíhá manžel, na další dvě kontrakce, 13.55, je na světě náš Filípek, 38+2, 49cm a 3220g.. Všeho všudy 55 minut čistého času.. Potkat cestou kolonu, tak nevím nevím, asi rodím v autě :-D

 
KristynaKlimsova
Kecalka 110 příspěvků 14.08.16 16:21

Ty brďo, tak to teda byla rychlost, gratulace k druhému synkovi :)
Já žádné zkušenosti s porody zatím teda ještě nemám, ale u nás v rodině to měli všichni na dlouho :D.. Doufám, že až jednou budu rodit já, půjde to rychle :D.

 
KatkaKlcova
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 14.08.16 17:14

Super=) já to měla ještě o chlup rychlejší jak ty, bez jakýchkoliv náznaků najednou praskla voda, okamžitě bolesti po 2 minutách a přesně za 2 hodiny a 10minut od prasknutí vody a začátku kontrakcí malej na světě :lol: bylo mi po porodu tak dobře, že bych klidně hned rodila znova :lol: :lol: :lol:

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 1 inzerát 14.08.16 19:48

Gratuluju. Taky budu rodit po dvou letech, tak uvidíme…Tajně doufám v podobný průběh :)

 
enyem
Kecalka 490 příspěvků 14.08.16 20:18

Gratulují :-)
Také jsem 1× měla to štěstí:-)
Doma mi praskla voda a protože jsem měla slabé kontrakce po 5minutach a byl to 4 porod, jeli jsme hned. Po příjezdu do porodnice kontrakce žádné. Nechali mě prospat a ráno při kontrole asistentka zjistila, ze mám silný vak blan, který drží zbytek vody a brání malému sestoupit. Propíchla tedy co mohla a přišla jedna šílená kontrakce během které jsem porodila. Trvalo to přesně 9 minut :-) a to měl syn 4400g…no bylo to opravdu za odměnu:-) dodneška si s manželem říkáme, jaká to byla klika, že neodtekla všechna voda najednou, protože bychom podle pa nedošli ani k autu…:-)

 
adulajda25  14.08.16 22:46

Gratuluji, pro mě byl třetí porod nejlepší a nejrychlejší :-)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 15.08.16 00:10

Pekny porod. Ja behem rychleho porodu ani nestihla dojet do porodnice. Vlastne to bylo jen par kontrakci. Uprimne radeji ksem rodila nez jdu k zubari :D

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.08.16 18:38

Já chci taky takový porod :,( gratuluju :hug:

 
bob80
Kecalka 387 příspěvků 2 inzeráty 15.08.16 22:13

Tak mě čeká za měsíc třetí porod a kéž by to byla taky taková rychlovka :pankac:. Předešlé dva jsem si užila až až :roll:

 
eriika89
Stálice 73 příspěvků 51 inzerátů 16.08.16 05:25

Tak to bylo hodně rychlé :) gratuluju :kytka:

 
sobtik
Kecalka 164 příspěvků 16.08.16 09:33

Gratuluji takto rychlí porod jsem měla z druhou dcerkou na klystýr se 3 cm po 15 minutách volám sestru, že rodím a ta se mi ještě smála, že určitě nerodím a jak se jí změnil výraz když řekla rychle zavolat manžela rodíme ani antibiotika na strepkokoka nestihly :)

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 16.08.16 12:47

Gratulace! Petříček je krásné jméno. Já říkám rychlý porod 4 hodinám a ono to jde i rychleji. I z těch komentářů vidím, že to jde i rychleji. Dobrá zpráva pro další rodičky. :D

 
Uživatel je onlineajvl
Kecalka 466 příspěvků 17.08.16 08:28

Taky jsem měla druhý (vlastně i ten první) porod rychlý. První porod mi trval 3,5 hodiny se vším všudy od první kontrakce a druhý půl hodiny od první kontrakce. Při třetím eventuálním dítku už snad celý 9. měsíc stanuju před porodnicí :D

 
ElenDa
Povídálka 16 příspěvků 1 inzerát 18.08.16 13:00

Moc gratuluju :) mně se dvojčátka narodili za dvě hodinky od prasknutí plodové vody…ani umýt se po klystýru jsem nestihla :)

 
vikysek2
Nováček 4 příspěvky 211 inzerátů 18.08.16 23:25

Já se svými 30 hodinami u druhého dítěte se raději zdržím komentáře :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama