Rychlý porod

Porod
  • 09.04.06

ahoj všem, chtěla bych se s Vámi podělit o zážitek z mého porodu. Je mi 28 let a nyní jsem maminkou krásného kluka Vlastíka, kterému už bude pomalu rok. Termín porodu jsem měla na konci června 2005. Těhotenství bylo úplně v pohodě, žádné zvracení, nevolnosti, jen ten poslední měsíc jsem musela chodit v noci často na záchod a trochu mi otekly nohy. Nakoupené věci jsem už měla, ale pořád jsem ještě neměla sbalenou tašku do porodnice s tím, že stačí tak 2 týdny před termínem. Budoucí taťka si koupil kameru, aby měl co točit, až mimi vykoukne na svět.

Byly přesně 3 týdny před termínem, když jsme jeli s manželem na návštěvu k mé matce. Trošku mě pobolívalo břicho, ale myslela jsem si, že malý je akční a hodně kope. Po návratu domů (bylo asi 5 hodin odpoledne) jsem si hupsla do vany a říkala si, že si pěkně odpočinu. Sem tam mě v bříšku zabolelo, ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet. Když to už trvalo zhruba hodinu, vylezla jsem z vany a začala uvažovat, že by nebylo špatné psát si, jak často se bolest objevuje. Věděla jsem, že do porodnice by se mělo jet, až když je interval mezi jednotlivými stahy zhruba 5 minut. Zavolala jsem taťku a ten mi to začal měřit. Zjistili jsme, že se interval rychle zkrátil a bolesti (opravdu minimální) přicházejí co 3 minuty. Trošku jsem znejistěla, protože podle rad bych už dávno měla být v porodnici. Zavola jsem tam a ti mi řekli, ať teda přijedu, že se na to podíváme.
Začala jsem shánět a balit věci do porodnice - radím holky, raději si to nachystejte předem, nemohla jsem skoro nic najít. Kolem 9 večer jsme dojeli do porodnice (Frýdek Místek). Hned jsem se musela převléknout do košile a šup na monitor. Tam mi sestřička řekla, že to na porod nevypadá, že se mimi zřejmě jenom trošku posunuje, ale že mě ještě vyšetří doktor a ten řekne přesně co a jak. Bolesti byly pořád častější, ale pořád se to dalo ještě vydržet, čekala jsem, že to bude daleko horší. Doktor mě vyšetřil a sdělil mi, že už jsem na 5 cm otevřená a že jdeme rodit. Sestřička mi dala klystýr (trošku jsem se toho bála, ale opět vše bylo v pohodě) a pak jsem čekala zhruba půl hodiny, než se úplně vyprázdním. Pokud jsem chodila, tak ta bolest byla taková zanedbatelná, ale sedět na záchodě a tím pádem se moc nehýbat - to teda moc příjemné nebylo. Po půl hodině mě konečně propustili a já jsem mohla jít do sprchy. Osprchovala jsem se a říkala si, že teď půjdu na porodní pokoj a tam si ještě pár hodin užiju, ale hned po sprše mě sestra hnala na porodní sál, že jdeme rodit. Trošku jsem byla překvapená, vždyť jsem teprve před necelou hodinu přijela do porodnice. Takže hup na stůl a prý „tlačte maminko“. Párkrát jsem to zkusila, ale moc mi to nešlo (je pravda, že jsem do toho asi nedala všecko a pořád si myslela, že to přece ještě nemůže být ono). Pak přišel pan doktor, trošku mi zatlačil na bříško a znovu „tlačte“. Já jsem začala protestovat, že víc to nejde a že to bolí. Jenomže pan doktor věděl, jak na mě. Řekl mi „maminko, slibuju, že když pořádne 3× zatlačíte, tak to máte za sebou“ Tak jsem do toho dala opravdu všechnu sílu, kterou jsem v sobě našla a opravdu na potřetí se oval můj malý křiklounek. Bylo to skvělé a rychlé (od příjezdu uběhly slabé 2 hodinky). Hned po porodu jsem byla ok a říkala si, že klidně půjdu rodit znovu. Když mě vezli za 2 hodiny z porodního sálu, ještě jsem se stačila usmát na jednu maminku, která zrovna do porodnice přijela a kterou to všechno teprve čekalo.
Takže holky, nebojte se toho, není to tak strašné, jak se někdy píše. Všem těhulkám přeju snadný a rychlý porod.
 Jana

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 09.04.06 19:38

Ahoj Jani tak u nás to bylo podobné
první porod trval první porod mi vyvolávali k vuli tlaku v 37.t narodila se terezka bolesti začaly kolem devíti večer a 0:50 byla na světě naše Terezka u druhého to bylo delší tam to bylo od devíti rána zase vyvolávano a Anetka byla na světě v 17:00 a ten třetí porod loni v červnu jsem přenášela Zuzanku dva týdny ráno jsem přišla že nic moc že budou vyvolávat začli v jednu jednou tabletou do pul hodiny byly stahy ale takové že jsem myslela že padnu ale na záznamu malé vlnky to prý nic není ale já věděla že jo no tatka přišel ve tři na navštěvu a to jsem malem už lozila po zdi
pry pořád nic tak mi dali nálev a pak píchli vodu a to už jsem rodila ani sprchu a balon jsem nestihla narodila se 16:38 byla macík 3850 g no po porodu to bylo horší hodně jsem krvácela a stvrdla jsem na sále do devíti fujfuj fuj ale ted už vzpomínám ráda

Přeji všem těhulkám a snažilkám rychlej porod a zdravé mimiský Barča a tři cácorky

 
ibu
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 09.04.06 21:29

Ahoj Jani,

já mám zatím doma dvouročního chlapečka a další mimi čekáme cca za měsíc. Tak jsem zvědavá co mně čeká. První porod byl vyvolávaný a trval 6 hodin. Stahy jsem měla cca po 5 minutách od samého začátku a po dalších dvou hodinách po 2 minutách, takže jsem opravdu neměla kdy odpočívat. Ke konci jsem toho měla docela dost i když bych řekla, že můj porod byl jednoduchý a že se dal vydržet. Ale abych pravdu řekla, každý porod může být jiný. Tak teď vím do čeho jdu a nejsem si jista zda mít či nemít strach. Zatím mám smíšené pocity. Ale pokud nejsou komplikace, maminky vydrží všechno.

Krásný večer Iva

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 10.04.06 07:52

Ahoj Jano

tak to teda byla rychlost - a že to šlo hladce, blahopřeji k miminku..

to mi připomělo můj druhý porod - ráno okolo půl třetí mě začalo bolet břicho jako při zácpě, byla jsem na WC a po příchodu bolesti takové neurčité, no ale byly po 2 minutách, tak jsem zavolala sanitku - ta mě odvezla do nemocnice, ve tři jsem zaklepala na dveře porodnice - na vyšetřovací stůl, dolů na ultrazvuk, pak znovu nahoru a rovnou na porodní stůl - no prostě do hodiny od přijezdu byla holčička na světě -3,5kg.
A třetí porod? - asi také rychlovka - vyvolávali mi ho kvůli prasklé plodovce - „prý“ 15 kontrakcí a klučík byl na světě -4,55kg. Celkem na porodním sále cca 1,25hod…

Takže přeji krásný porod všem, co to teprve čeká…

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 10.04.06 14:02

Ahoj Jani moc gratuluji k tak krásnému porodu!! Ale teda nachystat si tašku 14 dní předem, to jsi celkem hazardér! Já už jiměla v sedmém měsícu sbalenou a byl klid:o))
Krásné chvilky s miminkem!!!
Vendelina

 
misan222
Kecalka 204 příspěvků 10.04.06 15:05

Ahoj Jani, gratulace k prckovi a ke krasnemu porodu. Byla jsem na tom podobne, bolesti cca 2 hod. v porodnici jsem jen stacila sundat dziny a za 10min. byla mala venku. Jo, druhy porod ma byt jeste rychlejsi, takze si sbal tasku driv:-)misa

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 10.04.06 20:57

Jo jo, holky,

tak jsem si početla, jak rychlé to taky může být… Číst to ještě těhotná, tak si řeknu, no, i kdybych to měla trošku delší, tak to nic není - ale můj porod trval cca 12 hodin a byla jsem už tak vyfluslá, že jsem už nevěřila, že vůbec někdy skončí :-)
Ale protože 2. porod je přece kratší než ten první ( :o ), tak se na ten 2. neskutečně těším - a to ještě ani nejsem v tom :-))
Myslím, že ženská vydrží mnohem víc, než si myslí a teď s odstupem si myslím, že bych vydržela ještě víc, než jsem vydržela.
A každé těhotenství i porod jsou prý jiné, ale pokud se někdo narodí jako rychlorodička, tak možná může rodit x-krát a vždycky rychle :-)

Jani, gratuluji ti ke klučíkovi a buďte zdraví!

Monika + Michal 4měsíce a 6 dní

 
Sylviii
Závislačka 2600 příspěvků 23.08.12 16:56

Sikovny doktor :)

 
Sylviii
Závislačka 2600 příspěvků 23.08.12 16:56

Sikovny doktor :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama