Rychlý porod neznamená vždy dobrý porod

Porod

29. 3. tomu bude již 6 měsíců, kdy se nám narodil první a plánovaný miláček Tomášek. Celé těhotenství jsem si přála rychlý porod, asi jako každá nastávající maminka. Ale ne vždy je všechno tak, jak chceme.

těsně po porodu :-)
4 komentářů

Cesta domů.
2 komentáře

necelých 5 měsíců
3 komentářů

V říjnu 2010 jsem prodělala zamlklý potrat a 3 měsíce na to jsem byla opět těhotná :-) Těhotenství probíhalo naprosto skvěle. Až na první měsíce, kdy jsem spala, kudy jsem chodila, bylo vše skvělé. Kontroly v pořádku, tlak hodně nízký, ale nic závratného, žádné nevolnosti. Testy taky na 1, prostě paráda. Od 6. měsíce jsem měla poslíčky, ale dr. mě uklidňoval, že se nic neděje, tak jsem to neřešila. Samozřejmě s postupujícím těhu se objevovaly častěji a byly silnější.

Termín byl vypočítán na 4. 10. 2011 a podle pohybů na 12. 9. 2011, takže jsem si mohla vybrat :-) 13. 9. 2011 jsem byla poprvé v poradně v porodnici a hned mě vyděsili, že jestli ten termín 12. 9. platí, tak mi budou porod možná muset vyvolat. Naštěstí jsem měla s sebou fotky z dřívějších UTZ, a tak se po prozkoumání došlo k dalšímu termínu, a to 27. 9. 2011. A teď už jsem opravdu nevěděla. No hlavně, že mě nenutili k vyvolání porodu.

Další kontrolu jsem měla 20. 9. Paní doktorka mi oznámila, že jsem už otevřená na 2 cm a hlavička je hodně sestouplá dolů, ale prý když nemám kontrakce, můžu jít domů. Při odchodu mi ještě paní doktorka s úsměvem řekla, že se třeba už odpo uvidíme :-) Doma mi ještě ten den odešla hlenová zátka, ale jinak nic. No, takže slavná další kontrola byla v novém termínu a to 27. 9. Opět otevřená na 2 cm, hlavička tlačila na porodní cesty ještě víc, ale kontrakce žádné. Takže domů… Tak strašně mě vše po vyšetření bolelo, že jsem myslela, že nedojdu ani k autu. Ale byla jsem hrdinka a doma jsem se natáhla. Pak už mi bylo fajn :-)

28. 9. jsem byla celý den jako na trní, tak jsem se pustila do menšího úklidu. Pak jsme si s manželem udělali „pěkný večer“ ;-), říkala jsem si, že to třeba pomůže. Ve 22:00 jsme šli do hajan a mě zase otravovaly ty poslíčci. Ležela jsem a nervózně jsem počítala intervaly, ale nic moc pravidelného. Všichni říkali: to poznáš, tak jsem se otočila na druhý bok a šla spát. O půlnoci mě jako vždy vzbudila potřeba jít na wc. Když jsem se vrátila do postele, břichem mi najednou projela obrovská bolest (ani se to nedá popsat) a cítila jsem vlhko. Vstala jsem, šáhla jsem na kalhotky a bylo to ono, plodová voda. Manžel byl vzhůru (má lehký spánek) a jen čekal, jaký povel vydám :-)

V tu chvíli přicházely kontrakce po 2 minutách a strašný tlak do konečníku. Říkám, tak to už je asi ono :-) Doplazila jsem se do sprchy, a tam jsem zjistila, že voda je úplně hnědá a jaksi zdrcnutá. Volám na manžela a on mě okamžitě loví ze sprchy a honí mě, ať se jdu obléknout. V tu chvíli jako kdybych mu nerozumněla a jen jsem na něj koukala. Vzal to do svých rukou a zavolala rychlou. Jejich první otázka byla, jaká je voda. Když jim to manžel řekl, začali být v telefonu vážní a ptali se, zda cítím pohyby. A v tu chvíli mi to došlo… necítím, vlastně už od odpoledne si nejsem ničeho vědoma :-(

Bylo mi nařízeno, ať si lehnu a ani se nehnu :-), že už jedou. Přijeli během chvilky. Od porodnice jsme 5 minut, takže jsem tam byla okamžitě. V tu chvíli jsem měla kontrakce po minutě a o tom hrozném tlaku ani nemluvím. Ještě dnes mám bolesti v kostrči po hematomu, který mi to způsobilo. Ještě na vrátnici mi sestra koukla pod župan a prohlásila, otočte to a hned na sál, papíry počkají. A tak se jelo. Abych to zkrátila: 2 patra výtahem, přelézt na křeslo.

Paní, která ležela na vedlejším porodním sále, mě musí mít ráda, protože její porodní doktorka běžela ke mně a řekla: tamta musí počkat. Tímto se jí moc omlouvám :-) Dr. mě ihned nastřihla a prý: můžete tlačit, tak jsem na ni koukala jako blázen. Jako už? Tak rychle? Mezitím, co jsem tlačila, se mi sestra snažila zavést kanylu, fakt sranda :-D 3 zatlačení a mrňousek byl v 1:25 hodin venku :-)

Závěr byl takový: překotný porod, zkažená kašovitá PV a infarktová placenta. Prý to bylo taktak. Stáli při nás všichni svatí a určitě hlavně můj tatínek, který už tu s námi není. Hodina a půl obrovského strachu, zda malý žije a je v pořádku. Takže milé budoucí maminky, opatrně s přáními :-)

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 18.03.12 09:58

Úplně mě zamrazilo když sem to dočetla ale vše dobře dopadlo,přeji vám hodně štěstíčka. :potlesk:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 18.03.12 10:17

Až se mi chtělo bulet.ještě že to tak dopadlo.Já měla oba porody rychlé,Tak snad ten třetí bude v pohodě.Dr mi po druhém řekl ať před tou nemocní příště stanuji.Tak čekám jaký bude ten třetí. :kytka: Ať vám prcek dělá už jen samou radost. :mavam:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 18.03.12 12:23

Dodatecne gratuluji k mrnouskovi, byl tam asi pekne vystresovany, chudacek… :hug: :hug: A nekteri doktori v CR me fakt strasne rozciluji tim, jak porad meni terminy. A termin podle pohybu plodu? To se snad delalo za komunistu, ne? 8o 8o Vzdyt zalezi na tom, jestli jsi prvorodicka nebo ne, kde mas placentu, jestli jsi stihla nebo silnejsi, atd. :nevim:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 18.03.12 12:26

Ahoj, to teda byla rychlost :palec: Ale v tomto případě je to dobře. Měla jsem to podobné … jen tu vodu mi naštěstí praskly až v porodce a to pak byl taky šrumec-my pro změnu měli vodu brčálově zelenou, zkaženou s kousky :poblion: fuuuuj. neviděla jsem to, ale říkal to doktor. A na placentě 3 infarkty … nevím, čím to bylo způsobené, ale malá je naštěstí zdravé čiperné dítě :srdce: jako ten tvůj prdelka :palec: já jsem porodila po 3 hodkách od příjezdu do porodky, půl hodinu od píchnutí vody.
Pak jsem si zpětně říkala, jaké by to asi bylo, kdyby mi praskla doma-to bych hysterčila. Jsi šikula, že jsi to takhle pěkně zvládla :kytka:

 
Elata
Závislačka 3865 příspěvků 18.03.12 13:48

Bože, 18tt a už ořvu všechno. :) Gratuluju k zdravému miminku, to je nejdůležitější. :)

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 18.03.12 14:33

Úplně mě mrazilo, když jsem dočetla k té plodovce 8o .
Jsem moc ráda, že to nakonec takhle dobře dopadlo :palec: .

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 18.03.12 14:38

Tedááá, to bylo hodně rychlé 8o Hlavně že je vše v pořádku, malej je krásnej :kytka: Hodně štěstíčka ;)

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 18.03.12 14:48

Teeeeda to je sila…hlavne ze jste oba v poradku…hodne stesticka vam oboum :kytka:

 
P28  18.03.12 17:03

Ano, rychlý porod nemusí být žádné terno, stejně jako pomalý porod nemusí být špatný. Rodila jsem 14 h od kontrakcí, syn se narodil 27 h po odtoku plodovky. Porod byl dlouhý, pomalý a pohodový. Kontrakce sílily pomalu, otvírala jsem se tak akorát a mohla jsem se tak dobře adaptovat na sílící bolest. Porod dlouhý a přesto to byl krásný zážitek.

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 18.03.12 20:07

děkuji za komentáře..jo byl to zážitek :lol:

Mondík : nevím zda se to dnes již podle pohybů nedělá, ale každopádně v tom dělají bordel ;)

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 18.03.12 21:10

…uf, už jsem se bála číst dál…jsem moc ráda, že jste to tak skvěle zvládli…gratuluji ke krásnému miminku

 
monrom  18.03.12 21:37

Gratuluji k dobrému konci!
Já rodila také překotně (necelé 3h celkem a půl h po příjezdu do nemocnice) v 35. týdnu a poporodní adaptace byla pro dítě mnohem horší. Naštěstí je v pořádku, ale po rehabilitacích nás honily až do roku a třičtvrtě, než začal chodit.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 18.03.12 22:42

tak přiznám se že jsme se opravdu bála ale naštěstí jsem třikrát řekla uf uf uf.. :) Jsi statečná a jsem ráda že všechno dobře dopadlo jinak máš překrásného chlapečka :kytka: :kytka: :kytka:

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 18.03.12 23:23

Hezky napsané, najednou jsem vděčná za svůj třetí 18hodinový porod :lol: . Hodně štěstí přeju :)

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 19.03.12 01:38

Jsem si na konci oddychla,hlavne,ze jste zdravi oba :)

 
Pajisekjupisek
Stálice 82 příspěvků 19.03.12 01:48

Uplně mě mrazilo,když jsem to četla.Já jsem měla taky velmi rychlý porod akutním císařem.Malý se narodil během 15min po příjezdu.Mrkni
na muj deníček.Ještě že nám to tak dobře dopadlo.Maličký je moc krásný.Přeji Vám oběma hodně zdravíčka.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 19.03.12 07:59

VELIKÉ GRATULACE K RYCHLÉMU PORODU A NAROZENÍ NÁDHERNÉHO MIMINKA :kytka: ,MRNOUSKOVI HODNĚ ZDRAVÍČKA A ŠTĚSTÍČKA DO ŽIVOTA :* :srdce:
Taky nechápu jak v dnešní době,když je tolik Ultrazvuků atd jak to nechají zajít až tak daleko že je miminko i maminka v ohrožení života!!!
Já první dcerku měla přesně na termín :palec: a syna jsem 10dní přenášela,voda taky už zkažená hněd a zapáchala!navíc měl syn utařenou šnuru kolem krku a museli ho resuscitovat-nejhorší chvíle mého života!ale naštěstí je všechno v pořádku a synek je rarášek těší se pěvnému zdraví :*
taky mám o tom deníčky,kdo bude chtít mrknout ;)

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 19.03.12 08:18

pajinka , to je proste normalni, technikou se nevyresi vse. ja chodila mesic pred porodem kazdy den na monitor a stejne ma malej rozsireny mozkovy komory kvuli hypoxii v tehotenstvi a rekli mi , ze to proste nekdy na tech monitorech videt - normalka. V mem pripade si tedy myslim, ze se to stalo jeste pred tim nez jsem nastoupila do nemocnice, ale stejne, ani se nad tim primar neonatologie nepozastavil, tak se to proste stava,nekdy to ten monitor neukaze, rekl. problem je, ze si vsichni ted mysli , ze rodit v porodnici se vsemi temi pristroji a doktory okolo je samospasne, ale neni , ta technika je casto uplne na dve veci a doktori si zvykli na ni spolehat :roll:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 19.03.12 08:46

Hezký deníček, hlavně že všechno dobře dopadlo. Gratuluji, i když s půlročním zpožděním :mrgreen:

Pájinka111: že je „v dnešní době tolik ultrazvuků“, to je jistě pravda, ale spousta věcí se ani technikou zjistit nedá. Počínaje vrozenými vadami (však kolik miminek se podle „techniky“ mělo narodit s DS a narodilo se zdravých, nebo i naopak), konče průběhem porodu. Přesně proto je většina lékařů proti porodům doma - protože zkrátka vědí, že i naprosto bezproblémové těhotenství, s ukázkovými hodnotami, parametry a vším, se může během pár chvilek nepředvídatelně zvrtnout a změnit v boj o životy, ve kterém půjde o minuty.

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 19.03.12 09:21

souhlasím, že tecnika opravdu není vše, ale když už je těhu 14 dní otevřená na 2 cm se zralou placentou tak si myslím, že by si jí tam přeci už mohli nechat… :nevim:

Kolikrát mi podle vašich deníčků přijde, že doktoři čekají až se něco pokazí.

No hlavně že jsme všichni zdraví a nadále všichni budeme :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 19.03.12 09:30

Jani: otevřená na 2 cm + sestouplá hlavička, to je nález, který jsem měla v obou těhotenstvích ŠEST týdnů před TP… Co by s Tebou v porodnici jako měli dělat, kdyby si Tě nechali? Vyvolávat na základě tohoto nálezu, týden před termínem? Proč, proboha? Krom toho, však sama píšeš, že vyvolávat jsi nechtěla, byla jsi ráda za posunutí termínu… Tohle se prostě stává, není na tom nic nenormálního, holt to patří právě mezi ty nepředvídatelnosti, které mohou při porodu nastat.

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 19.03.12 09:43

BohunkaP : jen jsem tim chtěla říct, že mi přijde, že na dnešní dobu kdy mají mraky nových poznatku docela riskují. A nemluvě o tom, že do sanitky sem musela dojít po svých ikdyž mi bylo řečeno, že se nemám ani hnout.

To víš jsem prvorodička, tak jsem ze všeho byla trochu vyplašená a myslela jsem si, že je to dnes už rutina ;)

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 19.03.12 10:40

jani , no, jak je zrala placenta nepoznaji a otevrena muze byt klidne i dyl. to nejak neni problem a je to celkem normalni

bohunko , lekari prave moc spolehaji na tu nespolehlivou technikou. ja bych vice verila sama sobe a PA :lol: . to je jako kdyz si o me, po prvnim porodu, sestricka na sestinedeli asi myslela , ze jsem hystericka prvomatka a pak nahodou videl malyho doktor a uz honem chvatali na JIPku s nim. takze mi v ty slavny porodnici malem umrelo dite kvuli nedbalosti.

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 19.03.12 10:56

No u dalšího si určitě poradím lépe :think:

 
petruska113
Povídálka 40 příspěvků 19.03.12 11:53

nadhernej denicek uplne jsem to stebou prozivala dulezite ze vse dopadlo odbre…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 19.03.12 11:56

Jana: takhle to nesmíš brát, vždyť sis poradila výborně! Překotný porod se nedá předvídat a nedá se s ním ani moc dělat - on je to pro ženské tělo spíš trochu šok, nemá čas se na něj připravit. První doba porodní je bolestivá a hnusná, ale má svůj smysl. Máš zdravého kluka a oba jste to zvládli parádně. :potlesk:

Příspěvek upraven 19.03.12 v 11:56

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 19.03.12 12:04

Děkuji Bohunko.

S tou dobou porodní máš určitě pravdu. :) Ale hlavně že to vše dopadlo dobře, víc nemá smysl to řešit :palec:

 
Marie B.
Kecalka 188 příspěvků 19.03.12 13:07

ÚÚÚÚFFFF, to bylo napínavé, ještě, že to dobře dopadlo. :hug:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 19.03.12 13:49

****zuzka,jana,bo­hunka**** jasně že technika není vše,ale myslím že mnohé ukáže,rozhodně víc než třeba před 10 nbo 20lety-to se rodilo mnohonásobně víc postižených nebo s vývojovou vadou..
Třeba u mě ta technika-monitor zazamenával celý den srdeční akci mimnka,chodila jsem i na digitální a vůbec nebyl dobrý i primář co se na mě přišel podívat,říkal že to není dobré..malý měl na grafu obrovské kopce nebo zas skoro rovnou čáru,podle utz mi mudr.řekl že placenta je už menší,unaveněší a vykazuje známky stárnutí-jak vše popisuji v deníčku u porodu syna,ale přesto porod vyvolávali at je přirozenou cestou,syn to málem nepřežil..byla jsem ráda že jsem rodila vaginálně,císaře se asi bojím víc,ale myslím že když už ta technika ukazuje,že je něco špatně a sami vidí že je to špatně,tak by měli udělat proto vše aby se mimnko narodilo živé a zdravé..
Ale je taky fakt že hodně často ta technika neukáže nic špatně,vše vypadá v pořádku a pak nastanou nečekané problémy..
ještě že všechno dopadlo dobře-to je ze všeho nejdůležitějsí :srdce:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 19.03.12 19:18

uf hodně zdraví přeju :kytka:

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 19.03.12 19:35

Petra2829 : stanovat? To není špatný nápad :potlesk:
Držím palce at jste oba zdraví a šťastní :kytka:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 19.03.12 21:38

No, ke konci jsem měla pěkně zadrženej dech :-O . Ale hlavně že všechno bylo v pořádku :kytka: . Přeju hodně štěstíčka :hug: .....

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 20.03.12 01:29

týý jo, jsem na konci četla rychleji, abych se dozvěděla jak to dopadlo, ufff dobře :potlesk: :potlesk: :potlesk: :dance: :dance: . To je hlavní. Mimouškovi přeji hodně zdravíčka a štěstíčka :hug: :hug: :kytka: :kytka:

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 20.03.12 09:00

Děkuji za Tomáška všem za přáníčka :hug:

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 20.03.12 13:05

Gratuluji k zdravemu detatku. Jen pro ostatni nadchazejici maminky trochu uklidneni, pokud bude jejich voda hneda. U prekotnych porodu a u prenaseneho ditete se velice casto stava, ze se dite vyprazdni jeste v deloze a smolka (mekonium) pak zpusobuje hnedou, kasovitou plodovou vodu. Tento jev je dost bezny a neznamena sam o sobe, ze se detatku nedari dobre. Je ovsem v takovem pripade dulezite porodit v porodnici, kde maji k dispozici resuscitacni jednotku pro novorozence v pripade, ze by se male takove vody nadechlo. Jelikoz jste k tomu mela infarktovou placentu (neboli placentu, ktera zacina degenerovat), vse naznacuje na prenasene dite. Zrejme jste mela skutecy termin o neco drive. U druheho ditete doporucuju ve vasem pripade bydlet hodne blizko porodnice!
jeste otevrena otazka: Proc vas proboha nastrihavali, kdyz vse slo tak rychle? Skoda vaseho perinea!

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 20.03.12 17:31

Marjanko, to jsem si taky myslela, že druhý porod bude ještě rychlejší než ten první, hodně rychlý. No a ono to nakonec bylo úplně jinak :lol:

Jinak teda vyprázdnění miminka značí, že asi bylo ve stresu a nedostávalo se mu dostatečného zásobování kyslíkem, tomu odpovídá i ta infarktová placenta, bohužel tohle se těžko odchytává, to by musela ženská být napojená na monitoru 24h/7dnů v týdnu :nevim: Ale příroda je mocná, tak to dobře dopadlo :D

 
al112
Povídálka 31 příspěvků 20.03.12 20:25

četla jsem to úplně se zatajeným dechem, ale vše dobře dopadlo :kytka: , takže ať Vám miminko dělá jen samou radost a štěstí, tak jako moje vytoužená holčička :srdce: , která mě taky dala pořádně zabrat :mavam:

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 20.03.12 20:49

marjanka1 : krásné vysvětlení :potlesk:
Vy jste určitě ze zdravotnictví že ?

Já vám vůbec nevím…Vše co si pamatuji v tom zmatku je, že mi přikurtovali nohy, polili mě nějakou desinfekcí a pak mi Dr. oznamila, že mě teď nastřihne…a bylo to.

V těhotenství jsem dělala vše možné pro to aby se to nestalo, ale už to tak dopadlo. :roll:

Bydlím 5 minut od Krče :palec:

Příspěvek upraven 20.03.12 v 20:51

 
nela77
Závislačka 2505 příspěvků 20.03.12 21:52

pane jo.. to bylo teda štěstí.. :hug: i moje porody mají zrychlující tendenci, při posledním to bylo taky drama.. po štědrém dni, od tří kontrakce a v 6 ráno lup - doma - prasklá placenta, krvácení a okamžitě porodnice - urychlovaný porod, kapačky, hrozba sekce - ale zvládli jsme to .. bylo to potřetí a malá byla za 2 hodiny od vyvolávání venku - uf… stejně to bylo krásný :srdce:
a vám gratuluju a přeju hoooodně štěstí :srdce: :mavam:

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 20.03.12 21:56

Skutecne, u prenasenych miminek je vyprazdneni velice bezne (az 25%), samosrejme, vyprazdneni take napovida o radikalnim stresu fetusu, napriklad behem komplikovaneho porodu, ale i ten prekotny porod je stres pro miminko. I Degenerujici placenta je celkem casta kdyz se prenasi, ona totiz casem vapenati a pak uz nevyzivuje dostatecne. Ale v naproste vetsine pripadu je detatko v poradku i pres takovou placentu a porod se spusi v pravou chvili.
Je mi lito tech prikurtovanych noh, to je jak ve stredoveku.

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 20.03.12 23:03

Fuj, voda mě nejdřív taky vyděsila :lol: Každopádně velká gratulace, že jste to stihli a malej je v pořádku…

Přikurtované nohy, no to snad není možný jako 8o :zed:

A k tomu, že mohli odrodit jen kvůli otevření - já byla otevřená od 6.měsíce, to by dopadlo, kdyby mě hnali rodit :mrgreen:

 
janina1111  21.03.12 20:59

Marjanka1 : škoda, že jsem vás tam neměla sebou. Tenkrát bych ocenila takové vysvětlení :hug:

A k těm nohám…víte, že mi to ani nevadilo? Vůbec jsem to asi nevnímala…

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 21.03.12 21:03

komentář janina1111 je taky muj, ale asi jsem se nějak špatně přihlásila či co :nevim:

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 22.03.12 10:08

pajinko, anebo to ukaze spatne a nic spatneho neni. a ze se rodi min deti s vvv … no uplne nesnasim jak se tady s tim CR chlubi. me prijde lidstejsi pristup v zapadnich zemich (pokud tedy mluvime o vvv a ne o poskozeni pri porodu)

a prikurtovani taky nechapu , proc tohle vubec delaj ?

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 23.03.12 13:13

Taky me překvapilo, že prasknutí vody může tak bolet. Vždycky jsem slyšela jen jak něco začalo téct, ale to křupnutí slyšel i manžel vedle mě :nevim:

Proč v přikurtování vidíte problém? Já nevidět jak mi to zapínají na sucháč tak o tom ani nevím :palec:

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 25.03.12 10:47

Mě to přijde strašně ponižující , jak kdyby byla ta ženská nesvéprávná :roll:
Rodila jsem vaginálně 2×, poprvý mi ty nohy taky kurtovali, hrůzu jsem z toho měla ještě před porodem , ale říkala jsem si , že to už není jak za totáče … no omyl :roll: . Napodruhé jsem si mohla dát nohy kam jsem chtěla, porod byl náročnej (nezašlá branka, musel jí doktor přetahovat přes hlavičku dítěte. velká hlava , velký celý dítě atd.) a přesto to nikomu nevadilo, nikdo se nebál, že mu dám do huby … tak jde to i bez toho , tak proč s ženou někde zacházi jak se zvířetem :?

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama