Severomoraváček 18. Vojtíšek a nočník

Rodičovství

Ahoj holky, náš deníček se propadl hooodně hluboko, tak jsem napsala pár řádek o tom, jak probíhalo Vojtíškovo seznamování s nočníčkem, začala jsem před 22. měsícem a zvládli jsme to za 14náct dní, takže jsem ráda, že jsem počkala na toto období a nezačala to zkoušet mnohem dříve, to bych¨vojtíška možná zbytečně stresovala!

Vojtíšek se během 14-dní naučil na nočník, volá kakat a to , i když chce čůrat, jen u kakání přidá kakat fůj:-) Plínky mu dávám na spaní, ale v poledne je vždy suchá, a poslední dny se vzbudí okolo půlnoci, že chce kakat…tak ho dám na nočník a on pak spinká dál a daří se nám mít suchou plínku také v noci:-) Ze začátku jsem z toho měla obavy, protože mi čůral kdy chtěl a kam chtěl, venku jsme ho učili čůrat u stromečku a doma mi chtěl čůrat u květináčů:-)
Chtělo to pevné nervy a vydržet… Takže trochu mého sebeovládání, abych na něj nebyla zlá a šlo to.....Neustále vysvětlování, že se čůrá a kaká do nočníčku mělo úspěch!!!

Když jsme třeba jeli na delší procházku nebo autem, tak jsem mu plínku dávala, ale on se do ní stejně nikdy nevyčůral, protože jednoduše když to na něj přišlo, zavolal kakat…takže mu je nedávám. Když jedeme autem a Vojtíšek zavolá, tak se snažíme zastavit, prostě vědomě do plínek nečůrá a nekaká:-)
Nočník sebou samozřejmě na vycházky nebereme, takže už umíme obstojně bez vážnějších nehod čůrat ve stoje!
Takže přeji hodně úspěchu při nočníkování a pokud máte nějaké veselé historky k tomu tématu tak pište, venku je stejně ošklivě:-(

papa Lenka a Vojtíšek 22.měsíců a kousek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 30.08.06 20:02

Ahojky,  

Bledulko moc gratulujeme k úspěchu. Fifka na nočník nechce vůbec ale chodí na záchod (koupili jsme malé prkýnko) sedí kouká sem tam čůrne ale nic víc zatím ho nechávám ať si zvyká má 16. měsíců tak má ještě čas (doufám).  

Mějte se pěkně papa L. a F.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 30.08.06 23:17

Zdravíme,
my máme nočník zatím víceméně jako hračku, ještě se nám nepodařilo ho použít. Kuba si na něho často sedá (oblečený), občas ho odnese do kuchyně nebo obýváku, ale když jsem párkrát zkoušela nechat ho tam vyčurat, tak se nepodařilo. Zatím na to ale nespěchám, myslím že je ještě brzo (16 měsíců), i když mi máti často opakuje, že my jsme chodili na nočník už v 1 roce.
Kuba zatím jenom se zájmem pozoruje, když je nahatý a začne čurat, že se něco zajímavého tam dole děje a posledně, když mě málem při přebalovaní trefil, tak vykřikoval čššš, jako že něco teče.
Gabriela+Kuba

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 31.08.06 12:23

Ahojky,¨
Gábi malého nechávám čůrat ve sprše teče voda a jde to jedna dvě. Taky se pozoruje že tam dole něco poslouchá.  

Papa L. a F.

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 31.08.06 19:36

Ahojky,
Bledulko, díky za nový deníček, ten starý se ztratil v zapomnění a taky už nikdo nepíše :((
Já jsem stále 2v1, ale doufám, že už to dlouho trvat nebude… Jinak žádná změna. Těším se, až půjde Kuba v pondělí do školky…
Počasí je příšerné, venku je kosa, nikam se nedá chodit, tak doufám, že si užijeme ještě nějaké babí léto s kočárkem.
Tak se mějte krásně a sem tam písněte.
Páá Zuzka a spol.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 31.08.06 23:06

Všichni jsou určitě někde v teple, na dovolené a tady takový hnus. Ale podařilo se nám jít aspoň na chvíli ven a nezmoknout, nebo aspoň ne moc. A nevím jestli je to tím počasím, ale Kuba dnes spal odpoledne 2,5 hod, to se tak často nestává, tak jsem aspoň dohnala svoje resty v práci.
G+K  

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 31.08.06 23:09

No když pustím vodu v koupelně a Kuba je nahatý, tak mě zaručeně počurá. Ale pokud sedí na nočníku a pustím mu vodu, tak nic! Budeme to sem tam zkoušet a uvidíme…
 G.+K.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 01.09.06 10:10

Ahoj všichni  

Všem co trénují nočník přeji úspěch. Ono to chce asi trochu času a pevné nervy:-) S Adou jsme začali tak kolem 20 měsíců a bez úspěchu. Dostal řvací záchvat jen co nočník uviděl, natož si na něj sednout, tak jsme to vzdali. Byla jsem se radit i s doktorkou a ta mi řekla že hold kluci jsou línější , že to chce čas. Přesně ve dvou letech jsem mu do pokoje postavila nočník, řekla že sem se čůra a kaká a ono to začalo fungovat. Do dvou měsíců byl Ada bez plínek i v noci. Sem tam se stala nehoda ale bylo to opravdu jen výjmečně. takže hodně štěstí pevné nervy a čistič na koberce:-)))
Jinak u nás taky nic moc nového. Ada jde v pondělí prvě do školky a já jsem z toho víc nervozní jak on. Strašně se těší tak doufám , že mu to vydrží. Jo a bude chodit do třídy motýlků:-)
Do poradny chodím ted po 14ti dnech protože mi trochu kolísá tlak a mám málo plodové vody tak si mě hlídají. Jinak se cítím fajn a někdy i tak nějak zapomínám že jsem těhotná:-))
POčasí doufám dostane rozum a trochu se zlepší. Na zíří plánujem ještě na víkend odjet na chatu tak snad se zadaří.
zatím paaaa
a včem co se ohřívají někde u moře tiše závidím:-))
Anni32tt a spol:-)

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 01.09.06 11:32

Ahojky,  

počasí je opravdu šílené ale víkend má být pěkný.  

Všem dětičkám přejeme úspěch ve školce.  

papa L. a F.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 03.09.06 12:32

Ahoj holky,
tak se hlásím po dovolené v Černé Hoře. Koupili jsme ji v pátek 18.8. a v pondělí 21.8. jsme letěli. Byli jsme na 10 nocí. Při cestě tam Adámek v letadle spal, ale zpátky usnul při cestě na letiště a v letadle byl celou dobu vzhůru, ale zvládl to dokonce bych řekla, že lépe než já. Mi to letadlo nějak nedělá dobře. Musela jsem si vzít tři prášky proti nevolnosti:-)) Adámek si akorát při sahal na uši, ale neplakal no a zajímaly ho světla v letadle a pásy a naštěstí ten let trval asi 1,5 hodiny což se dá. Černá Hora je moc krásná země. Moře a hory fakt krása. Měli jsme zaplacenou polopenzi. Ráno i večer švédské stoly. Pro malého jsme měli všechno jídlo s sebou. Po příletu jsme zjistila, že jsme zapomněli rychlovarnou konvici takže Adísek byl ráno bez sunaru, ale hned jsme ji šli koupit. Tak máme suvenýr od moře v podobě rychlovarné konvice:-) a to ji tam měli jen v jednom stánku:-)
První den se Adámek moře bál pořád opakoval bébé (bojím) tak jsme ho nechali jen v jeho bazénku, který jsme vzali z domů, ale druhý den už byl v pohodě a klidně by „plaval“ v moři sám:-))
No nebudu vás tady nudit celým popisem dovolené. Zvládli jsme to poprvé ve třech docela v pohodě až na moje a Adámkovo nachlazení. Malý snoplí ještě teď a já taky.
Jo ještě jsem chtěla napsat, že poslední asi tři dny už mi bylo těžko z tamního jídla ani nevím proč. Byla tam babička s vnučkou (2,5) a normálně už jí dávala jejich jídlo. Tomu se docela divím já bych to do nejméně třech let neriskovala. Neřeknu dát něco zkusit. No a té holčičce bylo tak špatně, že s ní musela jet v polovině pobytu domů.
Ale jsem ráda, že jsme to měli s polopenzí. Byla to pohoda. Akorát malý měl svůj sunar, přesnídávky, obědové skleničky apod.  

Zkusím vložit nějaké fotky.
LIME: pokud se nepletu tak za pár dnů letíte na dovču vy. Tak přeju ať se vám tam moc líbí a užíváte si to:-)
MARŤA: a jak jste se měli v Bulharsku vy? a co malý a letadlo?
NAT: zdravím do Řecka:-))) krásně si to užívejte.
ZUZANAG, FIFIK: holky moc na vás myslím:-) Už to máte fakt za pár. Přeju rychlé a bezproblémové porody.  

No a k deníčku. My zatím nenočníkujem. Ještě jsme nezačali. A pořád ještě samostatně nechodíme za týden bude malému 16 měsíců. Za měsíc jdeme zase na kontrolu na neurologii. tak uvidíme co nám dr. řekne. Nějak si říkám, že s tím nočníkováním počkám dokud nezačne sám chodit. Nějak si to s tím spojuju. Teda za jednu ruku už chodí dobře (když chce) a taky se pouští stolu takže vydrží stát sám bez opory sice ne dlouho, ale i to je pokrok.  

Všechny moc zdravíme. Mějte se hezky.  

Zatím papa  

Andrea a Adámek

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 03.09.06 21:36

Ahojky holky!
Omlouvám se za svou lenost, ale nějak nezvládám přispívat :-(
Bledulko-děkujem za deníček, třeba to tu teď trochu ožije…my máme s nočníkováním podobné zkušenosti-začli jsme v 21měs. a do 14dnů byl přes den bez plíny. Na denní spaní mu ji teda většinou ještě dávám, ale spíš tak pro jistotu, máme ji na několikrát, než se do ní počurá (podle toho jak dopoledne pije), ale je zákon schválnosti, že když ho nechám bez plíny, tak se počůrá…No a na noc to ještě neřeším.  

Andrej - tak to je super, že jste si dovolenou užili v rámci možností…Adámkovi to šlo určitě jen k duhu…až na tu rýmu, ale to si mohl klidně pořídit i tady, když byla taková kosa…tak to je příjemnější onemocnět u moře :-))) Určitě je šikulka, už jsme vás dlouho neviděli…  

Jinak vítáme nové holky a holčičky, každá nová a píšící dušička je vřele vítána…pokud se vám zdá, že to tu moc nežije, tak to je jen dojem :-)))) Počkejte, až se všechno vrátí z dovolených, porodí a tak ;-)  

Když jsme u těch porodů, tak si představte, že je ze mě teta!!! Ségra, která měla termín 21.9. si klidně porodila na začátku 38.týdne a předběhla mě!!!!! Má holčičku Anežku, dneska jsme se na ně byly s mojí mamkou podívat, takové pinďo malé…2.90kg, 47cm, ale je krásná. A já furt nic :-((( Brek. Když si představím, že mi něco podobného vegetuje v břiše…A pak věřte doktorům - říkali jí, že prý se zatím ještě určitě nic dít nebude…a ejhle. A v porodnici jí podle UTZ říkali, že má malá min. 3.40kg…A vůbec. Jinak měla štěstí, že coby prvorodička je zodpovědná a měla všechno nachystané, sbalenou tašku, oblečení pro mimi, tak se mohli hned spakovat a jet do porodnice. Jo a to je taky zajímavé - chtěla do Vítkovic, ale tam měli stop stav a poslali ji do Poruby :-O Řekla bych, že to bude spíš naopak…ale prý je plno všude. Takže já jsem si dala úkol, že si zítra konečně sbalím tu tašku ;-) Jsem hrozná.  

Jinak už sotva funím…nějak mě to všechno zmáhá, no co si budem povídat, hlavně Tomík, i když je teď klep klep klep nějaký podezřele hodný. Ale nechápe, že s ním nemůžu dřepět na zemi v pokoji a hrát si s ním :-( Takže jak se dá, tak polehávám, domácnost pustne už teď, ale nějak mě to nevzrušuje…Takže mi nezbývá než čekat…snad to za ten týden už bude.  

Už ani nevím, co jsem chtěla ještě napsat…když tak se ještě ozvu, třeba už s tím, že právě odjíždím do porodnice :-)))) Kéž by.  

Tak se mějte krásně a ahoooj!
Markéta + Tomík (2roky, 3měs.) + mimís (zítra 40.tt)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.09.06 00:26

Ahoj holky,

tak už jsme doma, měli jsme se skvěle. Zítra zkusím sesmolit nějaký pokec a dám to jako deníček a přihodím fotky.

Dobrou noc

Zubříci - bulhaři

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 05.09.06 09:41

Ahojky, tady to teda žije :(((((((
Já jsem se právě vrátila z poradny, na porod to vůůůbec nevypadá a v pátek jdu na kontrolu do nemocnice a jestli přes víkend neporodím, tak příští týden nástup na vyvolání… ááách jo… čípek totálně zavřený… Každopádně, ten týden už to vydržím a nejpozději do konce příštího týdne bych měla mít mimčo u sebe… což je vlastně pozitivní :))  Jak vidím, vy jste si pěkně užívali na dovči a někteří si ještě užívají… závidím.. my se k moři dostaneme nejdřív příští rok a to kdoví jestli…
Fifíku, držím palečky ať nečekáš tak dlouho jako já a máš brzo prcka u sebe.
Užijte si krásného počasí
Pááá Zuzka, Kuba 4 a Sofča 41tt

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.09.06 22:34

Ahoj holky,

tak vidím, že všichni jsou na tom podobně - buď nestíhají nebo se jim nechce psát. To se stává i v lepších rodinách :-) Já zatím moc nestíhám, doma binec, na sušákách hory prádla z dovolené, atd.
Takže slibuju nový deníček na pátek, ať víte, jak pěkně jsme se měli :-))

Jinak ještě k tématu nočník - jedna z pozitivních stránek naší dovolené je, že Filda začal zodpovědně hlásit čurání a kakání, takže na dovolené bez plínek a po návratu taky. Zatím je bez nehod, tak to musím zaklepat … Samozřejmě na spaní plínku má. Doufejme, že už mu to tak vydrží.

Zubříci

PS: Dnes jsme se viděli s Markétou a Tomíkem a nemá pravdu, vůbec nevypadá jako slon. Je normálně těhotná a sluší jí to, takže jí nevěřte.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 06.09.06 12:08

ahojky,  

my se taky musíme pochlubit úspěchem. Malý sice nevolá ale když ho bafnu a dám na záchod tak se po nějaké chvilce vyčůrá.  

Mějte se papa L. a F.

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 08.09.06 19:43

Dnes v 17,40 se narodila Sofie, 3550g, 49cm je krááásná a má spoustu černých vlásků :o))) Zuzka je unavená, ale jinak jsou holky v pořádku!!!
SOFINKO - přejeme ti krásný vstup do života a jen to nej… nej… nej…
ZUZKO - tobě přejeme moooc mlíčka, zdravého Kubíka a hlavně ať vás doprovází jen štěstí!!!
 M.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 08.09.06 19:50

My se samozřejmně přidáváme ke gratrulantům a přejeme holkám a celé rodině hodně zdravíčka a at jste brzo doma a s celou rodinou si užíváte to krásné rodinné štěstíčko-
Anni 33tt Adámek

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 08.09.06 20:42

Zdravíme na dálku Zuzku i Sofinku a přejeme oběma hlavně hodně zdravíčka, pohody a spokojenosti!!!   …a tiše závidíme…u nás stále nic :-( Tomík se narodil přesně v termínu, teď mám termín neděle-pondělí, tak uvidíme.  

Mějte se!
M+T+f

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 08.09.06 21:36

Fifi - neboj taky se dočkáš :o))) Už to máš za pár a všichni se těšíme na nový přírůstek, tak na sebe určitě nenechá dlouho čekat :o))))
 M.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.09.06 22:16

Ahoj holky,

především moc gratulujeme Zuzce a Sofince, ať jsou obě zdravé a spokojené.

Poslala jsem slíbený deníček, takže za chvíli by se měl objevit.

Zubříci

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 09.09.06 03:07

Obrovitánská gratulace oběma holkám :-)
Je to neuvěřitelné, dnes v 17:40 jsem vyjela na kole z baráku a tak jsem přemítala a myslela na naše těhulky a říkala jsem si… co když zrovna Zuzka rodí…  přísahám, že je to tak… :-O. Fakt, přesně v onu hodinu :-)
 L+V

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 14.09.06 20:30

Ahoj vespolek :)  

Neco precteno mam neco ne, ale vcelku jsem v obraze. Ja teda od priletu v utery lehce nestiham ,bylo toho ted dost a dost a taky bych se asi pridala do kalamitni souteze :)  

Takze k dovolene. Byla uzasna,skvela,nes­kutecne pohodova,vsim me prekvapila a nicim nezklamala. Pocasi vyslo ,nemuseli jsme mi ani klimu jak byl dobre situovany pokoj, obchod skoro v hotelu takze zadne stresy navic vybaveny lip nez tady v tom nasem  komancskem obchode . Dïte hodne,znami pohodovi,hodne legrace pisku a more. I vylety jsme na stridacku absolvovali takze i neco poznali. Akorat teda zpet jsme leteli pres Brno s mezipristanim,kde jsme hodku a pul cekali v letistni hale nez jsme mohlo pokracovat dal. No a to uz chudak Rios ktery byl od rana od 5 vzhuru nevydychal a jakmile jsme nastartovali tak zacal silene plakat az se trepal. Castecne unavou,castecne strachem a taky tim jak mu delalo spatne to vyrovnavani tlaku. Zpivala jsem na cele letadlo,prerikavali jsme vsecky basnicky,vytahane meli vsecky hracky i nehracky…ne­pomohlo. takze 20 minut agonie. TOHLE uz nechci nikdy zazit protoze to bylo neskutecne frustrujici jak pro nej tak pro nas a doma jsem normalne z toho odpadla a spala dve hodky. JInak teda cestou tam usnul aspon na hodku a ta dalsi se dala nejak utrepat tak ze to zvladl.  

Navrat. Nez jsme odlitali tak si nas chytry pes rozrypal drzku do krve takze jsme jeste litali po doktorech . Dostal na to nejake kortikoidy ktery kdyz si pak olizal z tlapek zapricinily to,ze prozvracel den a pul. A v tomto stavu jsme ho opousteli,takze mi bylo hrozne a malem to cele zacalo spatne. Nastesti se mu to nejak zlepsilo a k dnesku uz teda nema ani stroupek. Za to si vcera asi nejak vyhodil plotynku nebo blokl pater takze opet dr…Oni jak s tim druhym mantakem litaji po zahrade a hrajou ty svoje debilni hry a skotaci tak si to asi nejak namohl. Proste silene skucel nemohl se ani pohnout a to bydlime  v prvnim patre ,takze zazitek dostavat ho ven na curani..No nebudu to prodluzovat ,dnes uz je ted o neco lepsi i psychicky, ale porad jeste jenom polehava a dela mu problem sejit na zahradu. Pak jsem se hned vytocila v praci.atd atd atd…proste moc pekny navrat do reality.  

ZUZKO gratuluju k Sofince a tesim se na fotecky a prvni dojmy. Z porodu , z ni, z toho co Kuba atd…Prejem s Riem hodne zdravi a at se brzo zabehnete!  

Fifiku tobe teda preju at uz se Ondrasek brzo rozhodne vylodit.Verim ze to uz musi byt teda o pruz - mirne receno a ze uz se taky neskutecne tesis. Preju rychly a bezbolestny porod. Teda jestli takovy existuje :)  

Zubrici - vidim ze jste se meli skvele. Dobry napad vzit rodice ,ale ja bych mozna s nasima dopadla jak Lime s tchyni :) hehe…nasi by si uzivali a ja bych se starala. V tomhle mas neskutece stesti a ja ti to preju. Je to fajn.  

Nocnik. Tak konecne jsme koupila a zatim teda nic. Jednou si na nej sedl a jinak do neho hazi kostky. On vubec nema tuseni co je to curani a kakani..takze to vidim na dalsi leto, mam pocit ze na to proste jeste nema a navic ho to vubec netankuje. Rios ma navic povahu kdy vse dela pouze podle sebe takze tak. Lucko, Filip je teda sikovyn ze se mu obcas do nocniku zadari.  

Toz tak. Hodim neco do galerky. Zatim pa nat + rio

 
MarieP
Závislačka 2721 příspěvků 18.09.06 22:24

Ahoj holky, já Vás moc nečetla, stydím se, ale budiž mi omluvou ,že mám málo času  (jako my všechny) :-)))))).
Jen jsem chtěla oznámit, že „ostravská sekce e-mimina rodíme v září 2005“ má srazík ,takže pokud máte čas a chuť, sraz je ve čtvrtek 21.9 v 9:30-10:00 u Ikei :-)
Marie+Ládíček

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama