Školka mě zničila

O životě

Od dubna mi ředitelka školky dávala naději, že mi synka od ledna vezmou. Bohužel mi oznámila, že ho nevezmou.

Mám dva syny, skoro 6letého a 2,5letého. Na jaře jsem dávala přihlášku pro druhého syna do školky. Ředitelka mě ujišťovala, že ho přijmou. Jelikož se narodil na konci ledna, tak že ho nevezmou hned, ale v lednu určitě. Po skončení rodičovské mám práci, starší syn do stejné školky chodí.

Za 14 dní při vyrozumění mi ředitelka školky oznámila, že je moc dětí a dala mi papír, že dítě nebylo pro školní rok 2012/2013 přijato. Byla jsem z toho špatná, ale ujistila mě, že ho v lednu vezmou. Byla jsem tedy klidná až do dnešního dne, kdy mi bylo řečeno, že ho rozhodně v lednu nepřijmou. Jaký šok to byl, když mi oznámila, že školka je přeplněná. Že ho budou moci přijmout až v září 2013! Jenže já v 30/1 2013 musím nastoupit do práce nebo o ni přijdu! Práci mi nemůžou držet až do září a neplacené volno mi taky nedají.

S manželem jsem momentálně v období hádek a rozvodu, takže jeho to nezajímá. Co budu dělat?! Potřebuji se postavit na vlastní nohy, potřebuji nutně do práce, ale jak tam můžu jít, když mi nevezmou dítě do školky? Na soukromou školku nemám. A stejně jsou daleko od bydliště. Totéž je s chůvou. Po 6 letech doma jsem finančně vyčerpaná, úspory dávno došly a co dál? Připadám si bezmocná, jako bez rukou a bez nohou. Proč mi ta ředitelka školky dávala naději? Mohla jsem jednat dříve v jiných mateřských školkách, možná by byla naděje jinde. Bohužel babičky ani nikoho z rodiny, kdo by mohl hlídat, nemáme. Jedna babička sice je, moje matka, ale bydlí daleko a moc zájem nemá :( Nikdy to nebyla hlídací babička.

Nevím co dál, jsem v koncích. Školka mi zničila život, naději na slušný život, na osamostatnění se po rozvodu. A o svou práci přijdu. Zničila mi poslední krásné okamžiky na rodičovské s dětmi. Mám jen nervy a nejistotu do budoucna.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 15.10.12 06:31

Moc držím pěstě, aby vám všechno dobře dopadlo. Třeba ve školce se něco změní a tvého synka vezmou. A neměli by jste mět náhodou ve školce přednost? tady maminkám, které musí do práce děti berou přednostně. Písni potom jak jste dopadli..

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 15.10.12 06:47

@petronek
Ne nemusi uz tomu tak neni muze to byt brano jako diskriminace vzhledem k tomu ze skolka neni hlidaci zarizeni, ale vzdelavaci zarizeni. ;)

 
Alichi
Kelišová 5611 příspěvků 15.10.12 06:48

Tak teď jsi plná emocí - a možná budeš i dál, ale trochu se to „utřepe“ a začneš jednat. Do ledna je daleko. Zkusíš obejít další školky. Nevím, z jakého jsi města, ale zašla bych i na magistrát na odbor školství, vylíčila, jak se věci mají a neodešla bych, dokud by mi místo pro dítě nezajistili. :nevim: Zkusila bych to znovu probrat s ředitelkou školky - proč ti teď řekla, že ti druhého syna nepřijmou? Bavily jste se o tom nebo si na tebe počkala a řekla: „Paní xy, chtěla jsem vám říct, ať nepočítáte s přijetím syna v lednu.“ - a šla? Jsem si jistá, že např. v naší přeplněné školce ještě 1 místo „pro jistotu“ je (a myslím, že ve většině dalších). Pokud se s ředitelkou domluvit nedá, řekla bych jí, že to půjdu řešit na magistrát/kraj a její jméno rozhodně hodlám zmínit.
Kámošku s dětmi na RD nemáš?
Je to situace pitomá. :think:

Příspěvek upraven 15.10.12 v 06:48

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 15.10.12 07:24

Zkus se mrknout po MC ve tvém okolí, většina z nich už nabízí hlídání ala školka, nebo paní, co by ke svému dítěti přibrala to tvoje… a nebo mě tak napadlo, co tvůj manžel - ano, procházíte složitým obdobím, ale pořád to je a bude otec, nějak postrádám ve steskách žen - nemůžu do práce, nemám školku, musím zůstat doma - proč pořád žena? proč ne muž? A jinak - došla bych na MěÚ a udělala tam bordel, všechno jim to tam vylož a trvej na tom, že potřebuješ školku - možná by nebylo od věci zjistit, jestli do školky nechodí dítě, jehož matka je na RD s dalším - to bys měla trumf v ruce

 
kotyk
Kelišová 7166 příspěvků 15.10.12 08:24

@ynax Čenichat u branky školky, zda tam nechodí mamky s druhým dítětem v kočárku je úplně zbytečný. Jak psala @kattkka, školka není hlídací zařízení, ale vzdělávací. A to by jí taky bylo nejspíš oznámeno, pokud by se nějakou maminku na mateřské pokusila autorka použít jako argument. Mnohem rozumnější je tam zajít a vysvětlit jim situaci ve stylu, že pokud nebude školka, holt umřou hlady. Města obvykle mívají pár míst volných pro nouzové případy.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 15.10.12 09:16

@ynax, a co by Tím vyřešila? Pokud vím, tak letošní kritéria pracující matky neupřednostňují… rozhoduje věk dítěte a fakt, jestli má v MŠ staršího sourozence.

Takto byl od září přijat můj ani ne tříletý syn - protože byla přijata sestřička jako předškolačka, on také. Nikdo neřešil, zda jsem na RD nebo zda nastupuji do práce.

Není to úplně fér - na druhou stranu, školka má děti vzdělávat, nikoli hlídat. Čtyřleté dítě matky na RD má stejné právo na vzdělání jako tříleťák matky, která jde do práce. Dětí je hodně, školek bohužel málo… vždycky to bude nějaký způsobem a pro někoho nefér, to jinak nejde.

Zakladatelko, je mi to líto. Až se dostaneš z nejhoršího návalu emocí, vyřešíš to… najdeš jinou školku, v nejhorším jinou práci. Vím, že to zvládneš - pamatuju si Tě z diskusí jako tu, pro kterou nic nebylo nemožné… Uvidíš, že to půjde! Držím palce. :kytka:

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 15.10.12 09:39

No školka by měla vzdělávat a hlídat pracujícím rodičům /ti nepracující, si je můžou vzdělávat sami/. A matka která jde do práce, by měla mít přednost před tou, která je bud na md, a nebo nepracuje vůbec. A to píšu i přes to, že /doufám, budeme mí druhé dítě/ až budou dceři 3 roky, chtěla bych, aby do školky šla. I přes to, že /snad/ budu na mateřské. Nepříjde mi ale fér, aby matka přišla o práci jen kvůli tomu, že nemá kam dát dítě. Moc ti přeju, at se ti to podaří vyřešit.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 15.10.12 09:46

@marketa612, tyto věci jsou vždycky nefér - když je málo míst, nemůže to být fér ke všem. Dokud byly pracující maminky upřednostňovány, vedlo to jen k tomu, že si každá druhá opatřila fingované razítko, na tom dnes není nic těžkého - a kontrolovat každé jednotlivé razítko, zda ta či ona maminka je skutečně zaměstnaná nebo jenom protlačuje dítko do školky, to přece není reálné.

Je potřeba to posuzovat individuálně, proto mi připadá jako dobré řešení jít na městský úřad, aby situaci vyhodnotil a volné místo pro krizový případ našel.

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 15.10.12 09:52

Uplne te chapu..mam ten samy problem..Domcovi budou 3 ted v listopadu..byla jsem v 6 skolkach na zapise..2× na radnici ..obor skolstvi…Nic se nevyresilo..Do Skolky nas mozna vezmou pristi rok..Me konci rodicak.. praci mam..hlidani bohuzel ne..Co delat..Dle mne by meli mit ve skolkach nejaka volna mista (kdyby neco) u nas na sidlisti 3 skolky ..preplnene..ale v nutnosti vam vezmou dite za Sponzorsky dar :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: Nemam 10 tisic jen tak ..tak mam smulu..

 
pandora
Echt Kelišová 9879 příspěvků 15.10.12 09:57

Poradim ti jednu věc. Otravuj jí každej den ale opravdu každej den. Uvidíš že ti kluka vezme. Kámoška na tom byla stejně a pořád jí volala a chodila tam, čekala na ní až jí nakonec kluka vzala. Nic jiného ti stejně nezbyde. Sedět s rukama v klíně nic nevyřeší a tohle je aspon nějaká šance stejně jsi doma s malim čas na to máš. Já začínám dělat to samí od příštího týdne. :mrgreen: Budu jí fakt volat denně a jednou týdně zajdu aby mě měla v merku. Mám ještě mimino takže každý den chodit nemůžu. Držim palce at to vyjde

 
LenkaZi
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 15.10.12 10:11

Ahojky! tak co mi bylo řečeno tady u nás tak ten kdo nedostal školku a jde do práce tak ještě můžou vyřešut na městě. ta ti řeknou kde je volné místo ve školce. Jak tady někdo řek ty co maji 4 letáky a maminky na mateřské a dítě chodí do školky. My když žádali o školku tak jsem měla jít do práce. To že maminka otěhotní dřív než nastoupí do práce tak by jako měla pustit školku. Každý máme nárok na školku. To že třeba jsou maminky c jsou na mateřšké a dostanou školku je divné. přednostně by měli být brány co jdou do práce. Jenže podmínky přijetí do školky se změnili tak že je to v hodně ohledech nefér.
Držim palce at najdete brzy školku.

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 15.10.12 10:21

Lumato, to je mi lito, moji sestre se stalo uplne to same. Take ji reditelka porad slibovala, ze mladsiho urcite vezmou (dokonce ji rikala, jak uz si je nekam zapsala do diare), a pak bum - neprijat. Ani kdyby platila to misto a on nenastoupil (je narozeny 23/12) a prisel az v lednu. Bohuzel ho ale neprijali ani na nasledujici skolni rok, to uz mu byly davno 3r pryc pri zapisu - opet neprijat!. Byl proste strasny naval deti. Nastesti ho ale vzali jinam, segra neresila pocet prihlasek - zda smi, nebo nesmi, proste ho prihlasila kam to slo, a v jedne ze skolek to vyslo.
Mezitim to ale musela pul roku resit soukromou skolkou - kde nebyla ani spokojena, stalo to 10tis mesicne ale co se dalo delat (mmch, ani do soukrome se pro naval deti nedostali!!, vyslo ji to az ve druhe)

Zatlacila bych na manzela, at na tu soukr. skolku prispiva, kdyz uz si bali kufry. Nemuze Te prece nechat jen tak s tim, ze ho to nezajima :cert:

Moc drzim palce, to je situace :think:. Taky si Te pamatuju z diskusi, jako rozumnou, chytrou, urcite at se otrepes, zvladnes to! Moc drzim palce :hug:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 15.10.12 10:25

Pandoro - ja takhle otravovala v jeslich, a bylo mi tu uplne k nicemu (a to mi tam misto dopredu slibili).
Po 4 mesicich jsem odpadla :)

 
Sany80s
Závislačka 4616 příspěvků 15.10.12 10:28

Vím, že jsi zoufalá a že ti to zabraňuje přmýšlet reálně.

Ale neznám v okolí ženskou, která by si tuto situaci nevyřešila. A to tím způsobem, že dá dítě na hlídání známé nebo kamarádce, která je na rodičovské s mladším dítětem. samozřejmě za menší obnos o jídlo pro dítě.
Přijde mi to jako naprosto běžné řešení :think:.

Není to reakce na nikoho, zase jsem zmáčkla špatně :roll:.

Příspěvek upraven 15.10.12 v 10:30

 
Mobidick
Závislačka 3238 příspěvků 15.10.12 10:49

8o teda drzim palce aby se tva situace nejak vyresila, v takovy moment by mel pomoci stat, neni nejaka moznost se obratit na nejakou instituci, oddeleni co v takovem pripade delat? jsi statecna, jsi na to sama a nechapu, ze ex se neangazuje. At uz se mezi vami stalo cokoliv, deti jsou i jeho zodpovednost. Drzim palce :hug:

 
kocunka
Echt Kelišová 9212 příspěvků 15.10.12 11:34

Lumáťo, odkud jsi? Jsem na mateřský, tak kdybys byla někde z okolí, přibrala bych si tvýho prcka ke svejm ;-)

Příspěvek upraven 15.10.12 v 11:41

 
Mišanila  15.10.12 11:44

Tady v mateřském centru mají od letoška miniškolku od rána až do 4 odpoledne. Je to jen pro cca 6 dětí, nejsou tam profesionální učitelky, ale pro takovéto krizové situace by to bylo dostačující. Není něco takového v okolí?

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 15.10.12 11:53

Navštiv ředitelku osobně, seznam jí se svou situací a třeba si to tam vybreč. Nevzdávej to tak lehce. Mně jako malou odmítli dát do vyšší úrovně školky - rodičům řekli že mají prostě plno. Já sama jako malý prcek jsem si za ředitelkou bez vědomí rodičů došla a řekla jsem jí že chci být prostě mezi většíma dětma a najednou to šlo. ;) Opravdu jí osobně navštiv. Držím palečky.

 
Lucinka_Kla
Kecalka 426 příspěvků 15.10.12 12:37

@kotyk Pro nouzové případy nikdo místa nemá, jen pro známé ;). Tak to prostě dneska chodí. Moje dítě jde do soukromé od dvou let. Druhé plánuji zase na léto, aby od září mohlo jít - nejprve do soukromé na dva dny v týdnu a pak do státní od 3 let. Pokdu ne, tak zase soukromá. Jak již bylo napsáno, školka je vzdělávací zařízení, nikoli hlídací, tak to prostě je…

A ředitelka z výše popsané školky je stejná jako všechny ostatní, prostě vzala úplatek nebo protlačila dítě někoho jiného. Zakladatelka může bohužel vzít jed na to, že minimálně 30% dětí, co místo ve školce mají, mají doma malého sourozenečka nebo ještě ani nemají 3 roky a podobně… :nevim:

Člověk by z toho blil, ale tak to prostě chodí a je potřeba se zařídit na vlastní pěst.

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.10.12 12:57

A co zkusit mateřské centra, nevim jak u vás, ale u nás jsou vstřícné a o děti se starají až třeba do zavíracích hodin. Nebo dát si inzerát, že sháníte hlídací tetu, ne žádnou učitelku, ale důchodkyni, či jinou mamku na mateřské dovolené, která se ráda o prcka postará, většinou za to nechtějí moc, já hlídala po maturitě 6hod denně, než jsem si nalezla stálé zaměstnání. a účtovala jsem si 200kč za den. Věřte mi, lidi kteří jsou na pracáku, jsou rádi za každou kačku. Jen si toho dotyčného o víkendu proklepněte, jak se chová k dětem, jak se malý k němu má, návyky hygieny, určitě si vyberete.. Píšu z vlastní zkušenosti hlídací tety, ZKUSTE TO.

 
kotyk
Kelišová 7166 příspěvků 15.10.12 12:58

@Lucinka_Kla Ale prdlajs. Na naší školku tenhle rok vyšlo kolečko držení volných míst a rozhodně nejsou pro známé. Pokud je to tak u vás, tak byste si tam měli udělat pořádek. Volná místa jsou jen pro sociální případy a nově přistěhované předškoláky.

Jinak v podmínkách rovnou bylo, že přihlášky mohou rodiče podávat jen za děti, které mají třetí narozeniny nejpozději v říjnu :(. A když jsem tak pozorovala, jak se sem stěhují další mladé rodiny a tak, tak naše aktuálně novorozená bude mít hodně velké štěstí, když se tahle hranice ještě neposune směrem nahoru.

S tím tvrzením o úplatcích byla hodně opatrná. Třeba v naší školce ředitelka říkala, že si myslí, že se dcera dostane. Nakonec se dostala, ale dostali se jen dva tříleťáci, co neměli body za sociální potřebnost. A většina přijatých byli předškoláci. Prostě stačí, aby ředitelka neodhadla nápor. Pokud jsou na čekačce ve frontě starší děti, tak takové přijetí před provozovatelem školky neobhájí.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 15.10.12 13:06

@Lucinka_Kla Ale prdlajs. Na naší školku tenhle rok vyšlo kolečko držení volných míst a rozhodně nejsou pro známé. Pokud je to tak u vás, tak byste si tam měli udělat pořádek. Volná místa jsou jen pro sociální případy a nově přistěhované předškoláky.

Přesně tak, naprosto souhlasím.
Nevím, odkud jsi, ale tohle byste si měli pořešit místně - nikoli to vydávat za univerzální pravidlo. Moje tchyně je ředitelkou jedné moravské základní a mateřské školy - a takhle jí to tam tedy rozhodně nefunguje.

 
Emilie
Generální žvanilka 20394 příspěvků 15.10.12 13:27

Já tu o něčem podobném taky před časem psala, pochopotelně po svém… ale obsah byl podobný. Taky slibovali, a taky nic. Naštětsí teda nejsem v tvé situaci, buď jak buď, soukormá školka.

 
wendy
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 15.10.12 13:37

Nechápu, jak tady mohou padat příspěvky typu ať otravuje ředitelku do té doby než jí tam dítě vezme. Já být v pozici té paní ředitelky tak asi podám trestní oznámení pro nebezpečné pronásledování. To, že dítě nevezmou kvůli kapacitě do školky je sice situace nepříjemná, ale rozhodně školka nikomu nezničí život! To jak se se životem popereme je v prvé řadě na nás a ne přehazovat vinu za vlastní zpackanou situaci na někoho jiného. Jak by asi bylo vám v pozici ředitelky nějaké školky, když byste měli, jakožto příspěvkovka rozpočet našponovanej k prasknutí a třeba pěti ženám byste museli děti odmítnout a místo klidu po práci by vám ty histerky vyvolávali a chodily by vám břečet a citově vás vydírat domů!!!

Příspěvek upraven 15.10.12 v 13:38

 
Michelle32  15.10.12 13:39

Je to smutné, ale je to tak. A co mají teprve říkat maminky diabetiků, epileptiků a jinak nemocných dětí? Ty do školky kolikrát nevezmou ani když místo mají a nikdo s tím taky nic neudělá. Jak už tu padlo, prostě zkoušet další školky i soukromé, případně kamarádka na RD… Ať se vám to podaří vyřešit co nejlépe.

 
ŠáruušN  15.10.12 13:57

Ahoj, a neměla by jsi možnost vozit obě děti do školky v některé z okolních vesnic? Nevím kde bydlíš, neznám přesně tvoji situaci, ale vím, že na vesnicích většinou berou děti bez problémů a okamžitě, třeba u nás ve vedlejší vesnici, kam chodily i moje děti než jsme se odstěhovali, mají dětí nedostatek a školce hrozí zavření. Nestalo se, že by dítě nepřijali. Naopak, sama ředitelka obvolává rodiče tříletých dětí, jestli by náhodou nechtěli dát to svoje do školky… Já jsem třeba vůbec neřešila žádný termín přihlášek. Normálně jsem jednoho dne zašla osobně za ředitelkou, domluvily jsme se a hned následjící měsíc moje dítě začalo chodit do školky. Stejně tak to bylo i s druhým dítětem a když jsme se stěhovali, umísťovala jsem děti do jiné školky v jiné vesnici, a tam stačilo akorát zavolat. Volali jsme v polovině srpna, 14 dní na to jsme přišli osobně podepsat papíry a za týden už naši kluci chodili do školky :D Nedokážu si představit tvoji situaci, je to blbé no… Ale určitě existuje řešení!

 
sveronika
Povídálka 29 příspěvků 49 inzerátů 15.10.12 14:41

Paní ředitelka by určitě měla zohlednit to, že ve školce již jedno dítě máš. A do ledna se třeba může někdo odstěhovat a uvolní se místo. Určitě bych se opakovaně ptala, jaká je situace. Držím pěsti

 
leryl
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 15.10.12 14:56

U nás tedy berou přednostně děti matek, které jdou do práce, dokonce musí donést potvrzení, že práci mají. Mě nevzali 4 letou dceru, protože jsem na rodičovské s mladší.

Příspěvek upraven 15.10.12 v 15:06

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 15.10.12 14:58

Rychle si oběhni všechny školky v okolí, třeba je někde volné místo nebo budou otvírat novou školku. Škoda, že to řešíš tak pozdě, neměla ses spoléhat na to, že ti dítě vezmou.

 
leňula2
Echt Kelišová 8933 příspěvků 15.10.12 14:58

Wendy, musím s vámi souhlasit. Chápu, že situace je to velmi nepříjemná, ale za tuto situaci rozhodně nemůže ředitelka mateřské školy.

 
Misuldy  15.10.12 15:47

A co dát dítě do jiného města? Aspoň na nějaký čas než se uvolní místo u vás?

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 15.10.12 19:29

A co nejaka hlidaci babicka na inzerat? takovych babicek, ktere se marne tesi na sva vlastni vnoucata je spousta, i tady byla nejaka diskuse. myslim, ze tam tenkrat padlo, ze by to delaly i zdarma

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 15.10.12 19:30

Jee az ted jsem si vsimla autorky. :mavam:

 
Anonymní  15.10.12 19:50

Moje tchyně je ředitelkou školky. Už to moc přes známosti a průtlaky nejde. Chodí jim tam kontroly, jestli nabírají děti tak, jak mají. Pokud by si nějaká maminka stěžovala na městě, mají úředníci povinnost situaci prošetřit, jesti školka nenabrala někoho, kdo na ni nemá nárok. Možná by stálo zato si to nechat prošetřit ;), nemáš co ztratit.

 
hoppa
Kecalka 404 příspěvků 15.10.12 20:08

Paní ředitelka čeká na obálku :mrgreen:…klasika v dnešní době :poblion:

 
renč  15.10.12 22:33

No přiznám se, že jsem z tématu školka taky pěkně nervózní, bohužel mám dítě březnový, tady prý 3-leťáky brali asi jen 3, jinak 4-leté, v září ve 2,5 letech mi ji teda nevezmou a v březnu ve 3-letech už vůbec ne, my se asi budeme pást :pocitac:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 15.10.12 23:18

@BohunkaP Mně se tento systém zdá daleko férovější k dětem. Prostě přednost mají ti starší a ne, že někdo se bude předškolně vzdělávat jen rok a někdo 3 roky. Jak jsem se sama mohla přesvědčit, tak kvalita většiny soukromých školek, co se vzdělávání týká stojí za nic - žádné standardy splňovat nemusí narozdíl od státních.
Také věřím, že zakladatelka situaci vyřeší, až se oklepe z návalu emocí. Proč by např. těch pár měsíců soukromou školku nemohl platit otec, popř. se na platbě významně podílet?

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 15.10.12 23:24

@Gina108, souhlasím. :lol: Školka by neměla suplovat hlídání, aby maminka mohla pracovat - toto je celé od počátku dost zvláštně nastavené. Měla by to být skutečně „předškolní vzdělávací instituce“.

Jasně, že to půjde - já bych řekla, že LuMáťa tenhle deníček psala jako výlev těch nejsilnějších emocí (ostatně, i ten název o něčem vypovídá), vlastně se ještě ani tolik nezamyslela nad možnostmi řešení… protože i když nevím, odkud je, tak třeba maminku na RD, která by si dítko vzala ke svému na hlídání, by jistě bylo možné najít i v malých městech. Navíc, do ledna je spousta času, i místo se nakonec ještě může uvolnit… nebude to tak horké, jak to teď vypadá.

Příspěvek upraven 15.10.12 v 23:29

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 15.10.12 23:35

@Lucinka_Kla jestli máš podezření, že to v některé státní školce opravdu takhle chodí, tak podej stížnost na magistrát, resp. zřizovateli. Úředníci se tím zabývat musí, ředitelka státní školky si fakt dnes nemůže dovolit přijímat jen tak nějaké známé, kteří nesplňují kritéria.

 
kyslík
Kecalka 128 příspěvků 16.10.12 01:29

No tedy… přeji ať to vyřešíš a nepřijdeš o práci! A otec by se měl opravdu na řešení podílet, ale to ty víš, že, asi by si to měl někdo vysvětlit hlavně jemu :?
Na to, co ti radí ostatní, ještě máš čas, zkus všechno (inzerát, další školky, přemluvit nějakou kámošku), něco musí vyjít… Jak jsi psala o své mámě, ani přesto že není hlídací typ, z takovéhle kaše by tě nevytáhla? Třeba jen dočasně, mohla by na nějaký čas u tebe třeba bydlet a synka hlídat…

chtěla bych se jen zeptat, jak jste tu psaly, že už se nezohledňuje, jestli matka nastupuje do práce, nebo ne. Odkdy to tak platí? Já se s předstihem ptala ve školce u nás v ulici asi před půl rokem a tam mi řekli, že přjímají na základě dvou kritérií - jestli bydlíme ve spádové oblasti a jestli matka půjde do práce. Já na to naivně stále spoléhám, takže zjevně nemám?

 
Alichi
Kelišová 5611 příspěvků 16.10.12 07:22

Tak dočítám a myslím si totéž, co na začátku. Až se na situaci zakladatelka podívá po prvním šoku, začne hledat řešení a taky ho najde - vždycky se najde. Život si ničíme kolikrát sami a zbytečně, školka je na jiné věci. ;) Jasně, neměla ti ředitelka dávat naději, ale možná jsi na ni neměla ani spoléhat. Potkat u nás maminu, která je nešťastná, že jí nevzali dítko (kterému jsou 3 roky v lednu), nehnu brvou. :nevim: V podmínkách ke přijetí je u nás jasně řečeno, že se přijímají pro další školní rok děti, které nejpozději v srpnu toho daného roku budou mít 3 roky - a samozřejmě starší. Dcera se narodila v květnu, tehdy jsme přemýšleli, jak překlenout ty necelé 4 měsíce do září, než půjde do školky. A to jsem ještě netušila, že nám záhy přijde ze tří školek oznámení o nepřijetí pro další školní rok. :nevim: Po prvním šoku (už jsem se viděla, jak dávám výpověď…) jsme vymysleli několik krizových plánů (jesle, babička, soukromá školka), čímž jsem se uklidnila - a nakonec jsme i místo ve školce dostali.
To, že známosti někde fungují, je ale pravda. Ale aby se tím někdo (=úřad) zabýval, by muselo snad přijít udání. Odvolání proti rozhodnutí rozhodně nestačí - u nás to funguje tak, že se odvolávám ke zřizovateli školky, ten osloví danou ředitelku a ona zdůvodní, proč tak postupovala. Takže žádné přezkoumávání. Jednoduché. A přijaté děti splní kritéria - co na tom, že přijme dítě narozené o prázdninách a děti narozené v březnu, dubnu, květnu… ne. :nevim:
Jinak - ty kritéria zaměstnanosti rodičů - to je věcí zřizovatele, někde se na to ohled možná ještě bere. :nevim:

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 16.10.12 11:04

Ahoj, u nás se letos poprvé na kritéria zaměstnaných matek nehledí. Ono se dá totiž všechno obejít a zneužít. Je zajímavé kolika matkám, které měly jít do práce vzali do školky tříleťáka a ona najednou do práce nešla, protože byla znovu těhotná nebo už v říjnu dokonce jezdila s kočárem - takže o tom, že je v jiném stavu věděla už u zápisu :,(. Právě kvůli těmto podvodům a falešným razítkům, že někam maminky nastoupí se toto kritérium u nás zrušilo a hlavním je teď jen věk dítěte. Stani

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 16.10.12 12:14

A nejde to skloubit tak, ze bys ho dala do soukromy? K platu bys pobirala jeste rodicak a ten hold venovala na pul roku na soukromou skolku

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 16.10.12 22:04

@wendy @leňula2 Nesouhlasím. Proč ředitelka několikrát maminku ujišťovala, že dítě vezmou? Kamarádka je rok v pozici samoživitelky, přišla o práci, rušilo se celé oddělení. Nevím, kolik z Vás to zažilo, ale můžu Vás ujistit, že tyhle typy problémů se z pozice samoživitelky řeší daleko hůř.
@lumáťa Zakladatelko, rozumím Ti, chápu, žes to ze sebe potřebovala vysypat. Je tady 100+1 skvělých rad od spousty holek, jak to lze řešit. :potlesk: Začla bych tím, že bych si dala přihlášky do školek v okolí. :palec:

 
wendy
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 17.10.12 08:28

@MartinaIrena Asi protoze v tu chvili to vypadalo, ze ho budou moci vzit? Proste odmitam predstavu, ze by reditelka z nejake skodolibe radosti nekomu neco slibovala, aby to nasledne mohla zrusit, to je proste pitomost. Reditelka dela na 99,9 % to, na co ji staci prostredky a kapacita a pokud ne, tak se to ma resit stiznosti u zrizovatele a nikoliv histerickym vydyndavanim po telefonech ci pred domem. Ja kdyby me po praci nekdo takovy prisel otravovat, tak to odkazu tedy do jistych mist, kde zada ztraceji sve slusne jmeno. Tobe by se libilo, kdyz by te tvy zakaznici chodili otravovat po praci domu?

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 17.10.12 08:53

@MartinaIrena, Nesouhlasím. Proč ředitelka několikrát maminku ujišťovala, že dítě vezmou? Kamarádka je rok v pozici samoživitelky, přišla o práci, rušilo se celé oddělení. Nevím, kolik z Vás to zažilo, ale můžu Vás ujistit, že tyhle typy problémů se z pozice samoživitelky řeší daleko hůř.

Jak jsem psala výše, moje tchyně je ředitelkou MŠ. Věř mi, že ty ředitelky tohle nedělají pro vlastní zábavu, jen tak, aby nějaké mamince ublížily! Nesedí tam a nepřemýšlejí „no jo, zas otravuje, slíbím jí teda, že jí ho vezmu, ať mám aspoň pár týdnů klid - a pak s ní vyběhnu“. Jistě jsou výjimky, možné je všechno, ale v principu to takto nefunguje!

Ředitelka, která místo ve školce nemá, si ho z prstu prostě nevycucá, nemůže dítě přijmout - i když měla stokrát dobrou vůli, mezitím se prostě mohly stát věci, které neovlivní. A může jí být maminky sebevíc líto… Jediné, co může udělat, je odeslat maminku na městský úřad, ať si to tam vykomunikuje - a teprve pak, až dostane úřední pokyn a bude krytá, může toto dítě „nad rámec“ přijmout…

Maminky samoživitelky to mají samozřejmě mnohem těžší - ale je potřeba to řešit na správných místech. Rozčilování na ředitelku MŠ je pláč na špatném hrobě.

Příspěvek upraven 17.10.12 v 08:54

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 17.10.12 12:05

@wendy @BohunkaP Já si stejně myslím, že to od té ředitelky nebylo profesionální. Snad se z toho pro příště poučí. Myslím ale, že zakladatelka si spíš potřebovala postesknout, což naprosto chápu. Dostala zde kupu rad, to mi přijde důležité.
@wendy PS:nechápu, proč ta agresivita z tvé strany, o nějakém „otravování“ po pracovní době tady přece já ani zakladatelka nemluvíme.

Příspěvek upraven 17.10.12 v 12:05

 
wendy
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 17.10.12 12:30

@MartinaIrena Taky jsem to nepsala prece na tebe ani na zakladatelku - psala jsem, ze se zde objevuji rady tohoto typu - coz se skutecne objevovaly a me to prislo hrozne a skutecne a nepokryte prohlasuji, ze me takovy pristup drazdi :)

 
eva valoi
Extra třída :D 10221 příspěvků 1 inzerát 17.10.12 20:06

Mám ve svém okolí dvě matky, které si drží místo ve školce a dítě tam posílají sporadicky. Dítě bylo přijato a ony platí školné.
Jedna je na rodičovské dovolené, když zaspí, do školky se nejede, když se synkovi nechce, může zůstat doma, když si chce chlapec jet pohrát s dětmi, frčí se do vzdělávacího zařízení.
Druhá „shání“ práci, tak aby kdyby se něco naskytlo, holka mohla začít vzdělávací zařízení navštěvovat pravidelně.
Osobně je mi to celkem fuk, protože školku momentálně nepotřebuji, ale postavené na hlavu to je tedy slušně.
Mimochodem pokud je to tedy vzdělávací zařízení, tak proč není docházka povinná? Třeba by si to pak lidé, kteří školku reálně nepotřebují rozmysleli a přenechali místo těm, kteří se bez ní těžko obejdou.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 17.10.12 20:18

@eva valoi, Mimochodem pokud je to tedy vzdělávací zařízení, tak proč není docházka povinná?

Protože v tom okamžiku bys musela začít násilím „lámat“ všechny ty dětičky, o kterých tady dnes a denně běhají diskuse, že školku nezvládají. Tříleťáky, kteří nejsou zralí na odloučení od mámy - čtyřleťáky, kteří by sice třeba zralí byli, ale zdravotně jsou na tom trochu hůř, takže každých pár dnů ve školce zaplatí třemi týdny na ATB… a spoustu dalších.

Leda tak u předškoláků, tam čistě teoreticky, snad… těžko říct, možná. Fakt nevím. Ale u těch mladších je to nereálné. Je to sice „vzdělávací zařízení“, ale dobrovolné - a dobře, že je dobrovolné.

Jinak s Tebou v zásadě souhlasím :palec: takovouhle možnost by maminky měly mít jen tam, kde je míst skutečně nadbytek.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Existuje také někde rodina bez babiček?


Reklama