SKORO - SNAŽILKY díl.1 - Jednou to přijde!

Snažení

Ahoj holky a hlavně skoro snažilky, kterých se nás tu sešlo dost a nechceme fušovat snažilkám do řemesla a přitom jsme na tom podobně:) Každá tam stejně ráda nakoukne, ale takhle budeme mít svůj, který se stejně jednou změní na těhulkovský :). Ale zatím se nám bude snad dobře psát sem. JEDNOU TO STEJNĚ PŘIJDE!

Máme toho k probírání dost:-)
ZJá jsem se zatím rozhodla jíst každý den kyselinu listovou nebo spoustu ovoce a zeleniny, zdravě se stravovat, sportovat, zhubnout a přestat řešit co a jak. Prostě si užívat života… Po vysazení HA, které mi vychází na květen-srpen, bych chtěla nechat všechno přírodě. Nebudu si (zatím jsem o tom přesvědčená) počítat ovulaci a nechám tomu volný průběh. Myslím, že je hodně pravdy na tvrzení, že miminko si rodiče najde samo a přijde v pravý čas. Na věku nezáleží. Někdo je na miminko zralý hned, někdo k tomu musí dospět. To jsou mé postřehy tady z emimina i celkově ze všeho co do sebe nasávám.
Mějte se moc krásně a těším se na všechny skoro-snažilky, že si budeme mít o čem psát a vzájemně se podporovat.
ahoj sunn

Kdo se chce přidat?
Zatím jsme:
neffy 75/
sunn 79/CB
(a co jsem koukala do komentářů přidávám)
kvetule25 80/
Budem moc rádi, když se dozvíme o dalších z vás a přidáte se.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  03.05.05 21:35

Ahoj holky, díky za dobrý nápad s tímto deníčkem. Musím se přiznat, že se nacházím v nějakém přelomovém životním období a do něho zapadá i stupňující se touha po miminku. Je mi 27, s partnerem jsme tři roky a je to naprosto ideální vztah. Kupodivu to byl od začátku on, kdo o miminku mluvil (je o 8 let starší než já), a já pořád hledala výmluvy proč s mimčem ještě počkat, ale teď jsem se do té představy zbláznila i já a strašně se těším, až se do toho miminka pustíme. Problém je v tom, že mám před poslední státnicí na VŠ a slíbila jsem si, že nějdříve dodělám školu. To bude trvat ještě nejméně půl roku a ta práce na diplomce se mi zdá nekonečná. Vím ale, že pokud tu školu nedodělám před těhotenstvím, už se k ní nevrátím (nemám zvlášť záživný obor). Holky, je tu některá, která hodlá otěhotnět nebo už otěhotněla při studiu? Jinak je ta oblast miminek pro mě úplně nová, hltám tu informace od všech, co už jsou mámy nebo se na mateřství teprve chystají. Zdraví Káťa carissima

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 03.05.05 22:44

Ahoj holky,
bezva nápad s deníčkem. Tento server jsem objevila nedávno. Právě jsem dokončila školu, kterou jsem dělala při práci, takže toho bylo nad hlavu. Ale teď už se místo v hlavičce vyprázdnilo a začaly útočit myšlenky na dítě. Nejen proto, že jsem chtěla dodělat školu (kombinace: práce - ve které budu muset jednou nohou stejně zůstat, škola a mimčo by byla asi dost vražedná), ale také čím jsem starší (tj.32), tak si říkám že už by byl čas … Pohled na roztomilá batolata v televizi mě nenechá chladnou, natož rodinný film s dítětem v hlavní roli - to i slzička po tváři steče! A to vůbec nezmiňuji dětičky v přímém okolí, kterých si užívám „na živo“. Takže co se týče mě rozhodnutí stát se snažilkou by bylo jasné. Jenomže, jak se to dělá, aby také partner cítil potřebu být otcem? Milé dámy, pokud máte některá recept - sem s ním! :)
Právě jsem si všimla diskuse na toto téma v nesnažilkovském deníčku, tak si to jdu přečíst, třeba tam bude tip jak na to… Tak už jsem ten deníček na téma Jak přesvědčit partnera přečetla, hlavně Neffy komentář jako by mluvil za mě. Takže nenápadně trousím informace, čekám na reakce (moje serfování na emiminu už můj miláček vzal na vědomí :)) a hlavně netlačím na pilu. Uvidíme, jak se to vyvine.
Takže pokud píšu do toho správnýho deníčku, tak se hlásím do Vašich řad.
Mějte se fajn
 sisina

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 04.05.05 06:02

Ahoj holky,jestli mě vezmete mezi sebe budu ráda:)Na emimino chodím už přes rok,nejprve jsem se rozkoukávala a říkala,že mám času dost,ale před vánocemi jsem se rozhodla,že na to vlítneme když to zkrátím,tak se nám to podařilo,ale bohužel jsem o to v půlce třetího měsíce přišla.Takže další snažení můžeme nechat až na červenec:)takže jsou momentálně taky skoro snažilka:)
 Pupula

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 04.05.05 07:33

Ahojky všem a taky se mezi vás ráda přidám, tak se tu začínám rozkoukávat a pomalu plánovat vysazení. V průběhu června vy:,–(ím a uvidíme, chceme v září ještě na dovolenou a tam začneme. Jak jsem psala včera, tak od června chci začít brát vitamíny a chci se zeptat, chodí některá z vás do posilovny? A pokud ano, tak je potřeba nějak přestávat? No, teď tohle téma dost vyhledávám, protože pokud přestanu cvičit, tak hrozně spohodlním a každej to na mě pozná a po cvičení je mi vždycky nejlíp, moc všem doporučuji. Ráda se k vám přidám. Je mi 25.

 
Anonymní  04.05.05 09:29

ahoj midnight, taky chodím do posilky. Ve fintess časákách jsou cviky i pro těhulky, které cvičí třeba v 7 měsíci. Záleží na každé jak se cítí, má poslouchat své tělo a necvičit na břicho a pokud to nezakáže lékař, není problém cvičit. Důkazem jsou toho i známý fitnessky a třeba i česká Hana Kynychová… Něco sem večer o tom připíšu. zdravím. sunn
(o tý dovče v létě jsme taky uvažovali, třeba se nám to podaří na stejně:-)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 04.05.05 09:31

Ahoj zdravím všechny skoro snažilky. Sem ráda že tento deníček vznikl. Já sem načala včera téma jak přesvědčit partnera. Takže doufám, že mi budete tady sdělovat vaše fígle a rady jak s přesvědčením vašich mužíků pokračujete. Jinak já HA už neberu asi půl roku. Vy:,–(ila sem je právě proto abych si pročistila tělo a začala se na případné těhotenství připravovat. Přítel o tom samozřejmě ví a neměl nic proti. Dokonce první dva měsíce po vysazení to vypadalo,tak že by i přítel chtěl. Prostě si nedával pozor.. ale nějak se to nezdařilo. A pak přítel najednou otočil a řekl že dostal z toho strach. Že by chtěl ještě nějakou dobu počkat. Že se ještě necítí být připravený. I když to byla pro ně docela rána pod pás, nějak sem si to v hlavě srovnala a řekla sem si že je pro mě důležité aby to přítel chtěl stejně jako já. A tak sem se rozhodla počkat… a tak čekám.. :-) Ale začala sem mít strach, že on se sám od sebe nerozhoupe a tak sem se rozhodla na něj zvolit nějakou jemnou taktiku :-))) Beru na vědomí jeho věk, je totiž o rok mladší, takže snad se jednou dočkám :-)
JInak sunn já sem ročník 79, letos už mi bude bohužel 26 :-) A co zanmená to za tím lomítkem???

 
Anonymní  04.05.05 09:35

S velkou radostí přidávám další SKORO-SNAŽILKY do našeho deníčku:-)
Takže zatím jsme na tom takhle:
carissima /78/
kvetule25 /80/
midnight /80/
neffy /75/
Pupula /?/
sisina /?/
sunn /79/

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 04.05.05 09:38

Ještě bych chtěla dodat. Jesti se třeba nenajde tady někdo s podobným problémem. PO vysazení HA se mi úplně zbláznilo tělo. MS mám třeba jen dva dny a někdy tak slabou, že mi stačí slipoví vložka. Ale co je nejhorší začala sem od poloviny cyklu špinit. Byla sem s tím u Dr. a ten mi řekl, že to nejspíš znamená špatná funkce žlutého těliska. A tak mi dal léky, ketré mi pomohly. Jenže teď když už sem prášky dobrala, se špinění objevilo znovu. Dr. mi říkal že můžu mít problém otěhotnět. Takže když se prej začnu snažit mám si příjit zase pro ty prášky. Jenže to špinění mě dost otravuje. Zítra jdu k Dr. na kotrolu tak sem zvědavá co mi řekne.

 
Anonymní  04.05.05 09:54

Ahoj holky, přidávám se k Vám do deníčku jako nezaregistrovaná. Snažím se o to sice už asi dva týdny, ale marně, asi dělám něco špatně.

Jsem na tom hodně podobně jako Vy - snažilka. Vy:,–(ila jsem HA minulý týden a teď uvidíme jak to s manžílkem půjde. Zatím to nehrotím, ale miminko už dost chci. Sousedi mají 2 měsíční holčičku a kdykoliv vyjdu na zahradu vidím tam kočárek a miminko. Dost na to teď myslím i když vím, že bych radši neměla. Snažím se dost zdravě jíst - hodně ovoce a zeleniny a dr. mi doporučila Kalibrum BabyPlan - kys. listová atd.

Holky jsem 8 měsíců po operaci se slepákem, máte s tím některá zkušenosti - myslím možnost otěhotnění, neměla jsem žádné komplikace, ale stejně mám trochu obavu (samozřejmě z doslechu od známých a kamarádek)

Doufám, že se brzy a postupně všichni změníme ze snažilek na těhulky. Hodně zdaru a brzy //

Papa Eva (80)

 
Anonymní  04.05.05 09:57

kvetule25 - pardón za ten rok, to byla má špatná dedukce, v příštím seznámku opravím na 79 (- to je za tím lomítkem - rok narození). Jinak Ti držím pěstičky u doktora, at se Ti to spraví. O žlutým tělísku jsem nic neslyšela, ale kdybys opravdu potřebovala zkušeně poradit a gynekolog Tě odbyl, muzes dát dotaz na www.porodnice.cz, tam ti super porodník poradí. četla jsem tam mraky dotazů a mám dojem, že se můžeš ptát, ikdyž nečekáš mimi.
Já vynechala prášky na 3 měsíce (že se jako pročistím) a to jsem zkusila silné men. bolesti. Potom jsem začla zase brát HA a špinila jsem čímdál víc, změnila jsem dvakrát HA a ted beru Yadin, který je drahý jako prase. A zjistila jsem, ze dneska mám poslední prášek a kus zbylýho platíčka z drívejska…tak si asi objednám na další tři měsíce - doma mi to bylo naznačeno. Tak co se dá dělat. žádné nadšení, že bych to měla přestat brát:( Ale co, tak se nezblázním.

 
Anonymní  04.05.05 09:57

Zkus jednu mnou osvedcenou vec, ukaz partnerovi miminka dobrých známých a příbuzných, to u nás zafungovalo na 100 procent.

Pozn. cizí děti nezabýrali, to měl pocit, že se ho netýkají, ale u kamarádů a příbuzných už dělal budliky:-)) A od té doby chce dvě holky. Tak doufám, že to půjde.

 
Bubinka
Kecalka 155 příspěvků 04.05.05 10:01

Holčinky, gratuluju vám k deníčku, ať se vám to tu pěkně rozjede - z vlastní zkušenosti vím, že není nad to, pokecat s holkama, které jsou v podobné situaci.
Kvetule - já jsem měla podobný problém se špiněním - po vysazení HA jsem vždycky (nebo skoro vždycky) začla špinit už tak 3 - 5 dní před MS. Dr. mi taky řekla, že to vypadá na špatnou funkci žlutého tělíska. S tím není problém otěhotnět (toho jsem já živým důkazem), ale těhotenství udržet (tak toho jsem bohužel taky živým důkazem). Předepsala mi při snažení Utrogestan - bere se cca od 17. do 26. dne cyklu - a podpoří tvorbu progesteronu. Pokud otěhotníš, tak se pak v braní pokračuje až do 12. týdne. Jsem sama zvědavá, jestli to bude fungovat - to špinění každopádně zmizelo, a teď jsem 5tt a doufám, že bude dobře fungovat i nadále a konečně mi to vyjde.
Hlavní je, že jste ten problém odhalili včas a můžete to začít řešit hned - ne jako já až po výměně doktorky.

Snad jsem Tě moc nevystrašila :o) Držím palečky a moc vás všechny zdravím.

Bubinka od Nových snažilek

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 04.05.05 10:03

Ahoj Káťo, ja som od nových snažiliek, tiež budem mať zajtra 27 rokov a tiež študujem, my sa snažíme o mimi už rok(sme spolu dva roky) a náš vzťah čo sa týka prípravy na dieťa prešiel rôznými zmenami.Obidvaja študujeme právo a sme v treťom ročníku (manžel je o 10 rokov starší ako ja), najprv sme dieťa ešte nechcely a ž po ukončení štúdia ktoré trvá 6 rokov, ale postupne nás túžba po miminku ovládla a rozhodli sme sa, že začneme na tom ,,pracovať,,.Teraz nás za mesiac čakajú štátnice a ja som sa rozhodla, že študovať sa dá predsa aj na materskej.Keďže po štátniciach ma čakajú ešte tri roky školy tak to výchádza, že budem po materskej a zároveň ukončím školu.V prípade, že sa nám konečne podarí otehotnieť tak manžel na rok preruší štúdium a bude mi pomáhať a potom doštuduje aj on…takto nejako sme si to naplanovali tak uvidíme.Popri štúdiu ešte máme obaja stále zamestnanie a podnikame aj napriek veľkej zaneprázdnenosti túžba po mimi zvíťazila.Ty už do ukončenia štúdia nemáš ďaleko, tak si myslím, že ak aj vaša túžba je rovnako veľká ako tá naša, nieje čo riešiť a viď náš prípad nemusí sa to vždy podariť na prvú šupu,prajem vám aby sa vám to podarilov tú najvhodnejšiu chvíľu pre vás a neváhaj, pá

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 04.05.05 10:23

Tak uz jsem se zaregistrovala, hurá:-))
Eva

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 04.05.05 10:24

Holky, myslím, že i ti chlapi to nemají nejlehčí. A když už se rozhodnou, že chtějí, tak si myslím, že když se přestane dařit, tak raději převrátí a nechtějí. Já jsem v začátcích. Manža ví, že v červenci končím s prášky a souhlasí, dokonce už teď si dělá srandu a říká, že když zapomenu vzít prášek, tak už nemám pokračovat. Ale jak tak doma čtu časáky, protože kamarádka má 4 měsíční dítko a já jím taky žiji, tak občas něco prohodím a tuhle mi manžel řekl, že se taky bude se mnou čistit a budeme žít zdravě. To zahřeje u srdíčka. Ale bojím se, že ženská vydrží víc a pokud to nebude podle plánu, tak manžel obrátí. Je to asi chlapů ješitnost. Co kdyby byla chyba u nich a oni by museli k doktorovi, ale budu doufat, že to dopadne mnohem lépe. A jak tady čtu, tak je furt se čeho bát. Prvně počít, pak udržet teh. a až do konce života se budeme bát o naše děti. Ale tady se alespoň můžeme podržet navzájem. A jsem zvědavá, jak bude vypadat můj cyklus po vysazení. Ale prý není potřeba se pročistit od hormonů a nejlíp se otěhotní hned druhý měsíc po vysazení, ale kdo ví, kdo tyhle statistiky dělal. Každá jsme jiná. Ale řeknu vám, že když manžel má pochybnosti, jestli už je čas, tak pomáhá, když mu řeknu, že to nemusí být hned. Je to pravda, ale já se bojím si to připustit. Tak co děláte teď před vysazením?

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 04.05.05 10:32

Ahoj Sunn, asi jsem to měla taky napsat, jsem ročník 79 a už je nás dost, fakt super nápad to založit.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 04.05.05 10:50

Já jsem vám taky zapoměla napsat kolik mi je.jsem ročník 77,takže 27 let-na konci roku bohužel už 28 let.Bože to utíká.
Mě doktor tvrdil,že stačí jeden měsíc na vyčištění.Nakonec než jsem otěhotněla,tak uplynuly měsíce 2.nakonec z toho bylo zamlklé těhu,takže jsem týden po revizi a zrovna v šestinedělí­.yslela jsem si,jestli to nemohlo zapříčit právě ta HA,že jsem zapadla tak rychle.Ale tenhle názor mi doktor rychle vyvrátil,takže buďte v klidu:)Nikdo neví,čím to mohlo být způsobené,snad virozou,nebo se to prostě stává.každopádně jím pořád listovku,ale calibrum jsem vy:,–(ila,mám pocit,že jsem po něm přibrala.taky se snažím jíst hodně zeleniny:)prostě klasika.
Květule-já brala taky Yadin,byl drahý,ale zlepšila se mi pleť a hlavně mě nebolelo břicho při menstruaci:)Je fakt dobrý.
 Pupula

 
carissima
Nováček 2 příspěvky 04.05.05 10:55

Sofy, díky za povzbuzení, je fajn, když se objeví někdo se stejnou životní situací. Já studuju 2 VŠ, jednu mám téměř hotovou a práva (jako ty) jsem ochotná i obětovat (či přerušit), ona ta kariéra se u mě dostává čím dál tím víc do pozadí. Jsem ovšem rozhodnutá tu první školu dodělat za každou cenu, jednou bych si vyčítala, že jsem to vzdala těsně před dokončením. Můj partner se před 4 roky (ve 30 letech) vykašlal na vše, co zatím dokázal (hudební skladatel), šel za svým snem a začal studium medicíny. Takže jsme studenti dva, příjem tak akorát, teď se ještě chceme odstěhovat na vesnici. No, budeme mít co dělat. Nebojíš se, že ti stres ze zkoušek ve škole pokazí těhotenství? Káťa

 
carissima
Nováček 2 příspěvky 04.05.05 10:59

Taky malá oprava, ročník 77. Bohužel :-), děsně to utíká.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 04.05.05 11:06

Ale jak poslouchat svoje tělo, když to bude všechno nové. Ale budu doufat, že se to podaří a bude všechno v pořádku. Kdo jsi?

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 04.05.05 11:10

Ahoj holky,
tak já se teda taky přidávám. Snažilka ze mě bude asi od září nebo října - chceme začít někde u móře. V srpnu se bereme, takže to bude taková trochu opožděná svatební cesta. Jen doufám, že se ten můj v září nezalekne a nerozmyslí si to. Ale ochotně baští zinek a selen, které jsem mu naordinovala. Já beru už 3. měsíc Calibrum babyplan - sice po něm nepřibírám, ale ani nehubnu a to se dost snažím - do svatebních šatů:). Pilule jsem vy:,–(ila už skoro před rokem, protože jsem měla při menzesu příšerný bolesti hlavy. Takže vyčištěná jsem už až moc:).
Zatím se mějte. Jsem ráda, že nejsem na to čekání sama:)
Irča (77)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 04.05.05 11:18

ahoj Pupula, ten clanek o Yadin jsem psala ja, zapomnela jsem se prihlasit pod jmenem. Je to fakt dobra HA, jen hodne draha. Jsem s ni spokojena. Predtim jsem brala Mercilon pres 4 roky a potom jsem spinila, a i kamaradka na nej nadavala. Propadak byl Gracial. Takze Yadin vede.
JInak ja pro pripravu delam to, ze ctu plno zajimavosti ze vsech moznych casopisu a servru a beru vitaminy - myslim firma L.A.neco s takovym slunickem, jsou to normalni multivitaminy s mineraly a jake bylo moje prekvapeni, ze je v tom 0,4mg kyseliny listove, coz je presne jako v BabyPlanu. Takze si s tim vystacim. O cajich na procisteni jsem se docetla rozporuplny nazory… nekdo tvrdil caj s kontryhele na posileni delohy, nekdo malinikový (ten se ma az na konci tehotenstvi nebo k porodu), nekdo zase, ze bylinky radsi vubec, spis jist zdrave a pestre a to bohate staci, ze dulezitejsi je psychika. Pěkný článek o stravě je na rodina.cz na plánování těhotenství. Jen to jídlo dodržet:-) Taky jsem se zajimala o to, jaky je rozdil mezi vitaminy Materna a jinyma, ktery jsou zminovany u kazde tehule jiny, ale radsi se na vsechny ty vitaminy vykaslu.
Jake s tim mate zkusenosti vy?
Nový skoro-snažilky - napište mi prosím své údaje (nebo kdo chce i bydliště) na doplnění seznámku
zdravím všechny a přeji fajn náladu. sunn

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 04.05.05 11:36

Sunn-promiň,píšu z práce a mám fofry,tak vždycky jen nakouknu něco napíšu.A těch odpovědí je tady spousta:)
Já pila hkontryhelový čaj a zase začnu,docela mi chitnal.Z mali­novníku jsem slyšela,že taky až před porodem.Ale berme to tak,že kdysi nebylo vůbec nic a děti se taky rodily a zdravé,takže nic se nemá přehánět:)Internet je taky fajn věc,ale občas jou tady názory a historky různé,takže jsem taky přeinformována:)
na konci července jedeme na dovolenou,takže budeme zkoušet,jak jen to půjde:)
Já měla ještě ty náplasti/HA/,ale taky mě z toho strašně bolela hlava a hlavně se pořád posunovaly a odlepovaly,talkže jsem neměla nikdy jistotu:)
 Pupula

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 04.05.05 11:38

KATI,samozrejme, že sa veľmi bojím a to ešte ani niesom tehu, ale snažím sa na to nemyslieť a hlavne to nerozoberať.Viem z vlastnej skúsenosti ( ja som zrovna ten typ čo všetko rozoberá do detailov), že niekedy veľa premýšľania je na škodu a tak sme si povedali, že nebudeme pesimisticky rozmýšľať a ak príjdu problémy tak ich budeme riešiť v danú chvíľu.Všetky pochybovačné myšlienky zaháňam preč a ver či nie je ono to funguje a je my lepšie.Človek vždy niečo rozoberá a vždy je čoho sa báť…ale takto sa žiť predsa nedá…:-( Takže sme tiež posunuli svoje plány s karierou do ústrania a hurááá na mimi :-))) Držím palčeky pre správne rozhodnutie, pá

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 04.05.05 11:40

Ahoj sunn,
doplňuji údaj do závorek - jsem 73, takže suverénně nejstarší. Ale panice zatím nepropadám :)
Deníčku zdar sisina

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 04.05.05 11:40

Ahoj holčiny, jsem Radka, ročník 1978 takže už mi je 27 let :-( hrůza jak to utíká. Ráda se mezi vás přidám, protože jsem přesně stejný případ :o) ale bohužel nemám možnost psát příspěvky moc často, takže za to se předem omlouvám. Vdaná jsem 4 roky a mám před sebou poslední platíčko HA (cilest). Takže jednak se stráášně těším že už nemusím volat doktorovi a objednávat se pro další prášky a konečně po několika letech manža přistoupil na to že se začíná rýsovat na lepší časy a koncem léta by jsme toho mimíska mohli zkusit huráááá ani nevíte jak moc se těším. Hlavní zdržovačka byla stavba, ale koncem léta máme kolaudovat (doufám) tak to snad dobře dopadne. Až doberu HA tak chci začít brát vitamínky, myslím že stačí mamavit, nebo calibrum baby plan nebo ještě se poradím co je nejlepší - co navrhujete?? Myslím že ještě zvlášť kyselinu listovou není potřeba, vždyť ji všechny tyhle vitamímy obsahují ne ??
A doktor mi řekl že můžu klidně otěhotnět hned další měsíc, že není problém.
Ale já bych to viděla tak na 2 měsíční pausu a koncem léta na to skočit (kdyby bylo po mém tak na to hupsnem hned).
No jo, banka nám řídí život (hypotéka) :-((

sofy, carissima - VŠ nestuduju ale už asi 6 let pracuju a už tady toho mám také plné zuby a už si několik let říkám že to tady do té mateřské dotluču :-))

pupula - je mi moc líto že si o mimíska přišla a docela pozdě, řekli ti jak je to možné?? Toho se budu hrozně bát a tobě držím palečky pro příště!

midnight - posilovna, to není nic pro mě :o)
Jsem lenoch (zaplať bůh od přírody štíhlej lenoch) ale to myslím jen na cvičení. Jinak doma a kolem baráku a stavby musím kmitat, takže to mi tu posilovnu asi svým způsobem vynahrazuje.

kvetule25 - neboj, dočkáš se! A já doufám taky :o)

A všem přeji // co nejdřív budou chtít !!
My si asi za 7 týdnu pořizujeme štěňátko (minulý týden se narodila) tak budeme mít myšlenky a starosti jinde, tak se to třeba povede brzy (víte ja se říká HLAVNĚ NA TO NEMYSLET)
Zatím pa pa Ráďa

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 04.05.05 11:48

Tak se nám seznámek pěkně rozrůstá (snad nespletu ty ročníky, aby jste mě tu
neukamenovaly:-)

SKORO-SNAŽILKY
evik24 /80/
carissima /77/
irča/77
kvetule25 /79/
midnight /79/
neffy /75/
Pupula /77/
sisina /73/
sunn /79/

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 04.05.05 11:51

sisino - Panice nepropadej vůbec:-)) JSem moc ráda, že jsi se přidala. sunn

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 04.05.05 11:52

Jo a ještě něco, budu krásná maminka s fixním aparátkem na zubech ? :o))))
Mám ho už rok a ještě min. rok až dva ho mít budu, chjo…

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 04.05.05 11:59

Ahoj Bubinko,
mě Dr. taky na to špinění předepsal ten Ustrogestan. Při braní mi špinění zmizelo. Ale teď když už ho neberu se zase objevilo. Ty když si Ustrogestan brala, zaváděla sis ho nebo polykala? Mě se právě stalo, že když sem ho polykala byla sem po něm unavená. Když sem ho zaváděla bylo to vpohodě, ale zas mě obtěžoval výtok… No uvidím co mi zítra řekne Dr. jestli nebude mít nějakou jinou alternativu jak mě špinění zbavit. Každopádně si mě uklidnila, že i s tímto problémem se dá otěhotnět.

 
Mili2
Povídálka 20 příspěvků 04.05.05 11:59

Také bych se k vám ráda přidala (Mili/75). Nakukuji na emimino už od ledna a vždycky jsem tak trochu záviděla holkám z různých deníčků. Tak jestli mě vemete mezi sebe, budu s vámi ráda prožívat to naše skorosnažilkování, pak snažilkování a doufám, že za čas i těhu. Už se moc těším.

HA mám vysazenou už delší dobu. Nedělala mi moc dobře, takže jsem vyčištěná taky až běda. Ale protože se mi stále nedaří naladit na stejnou vlnu partnera, tak ještě používáme nehormonální lokální antikoncepci Pharmatex. Mimochodem, kdybych tak netoužila mít to mimčo, asi by mi plně vyhovovala. Jinak beru klasicky vitamíny C,B a na nočním stolku mi leží Calibrum babyplan. V našich manželských diskuzích o dítěti padl termín - říjen. Tak jestli se nic nezmění ,tak v létě bych calibrum teda začala brát. Budu se snažit taky hodně sportovat (jízda na kole a kolečkáčích). Už jsem se o sportování během těhu trochu zajímala a narazila jsem na knížku od Lucie Výborné - Fit maminka. Holky, myslím, že bychom si ji měly časem vsechny zakoupit a inspirovat se. Mně to teď zatím přijde ještě brzy, ale myslím že by mohla být pod vánočním stromečkem. Uvidíme.
Zatím pa a doufám, že se také objevím na seznamu. Díky. Mili

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 04.05.05 12:03

Ahoj radunko, vítej mezi nás. Jéééé, štěnátko? Jaký budete mít??? Já jsem do psů blázen, fakt. Jak vidím na ulici štěnátko zl.retrívra nebo kokrspanela, proste si ho musím pohladit, at je páníček kdokoliv. Libi se mi i ostatni hafani, ale zase nejsem takovy blazen do psů jako moje kamaradka. Ta ma chovnou stanici, je o rok starsi a vsichni v okoli ji nuti, at uz si poridi mimco. A ona nechce, pry vsechnu tu lasku dava pejskum. Tak se mejte krasne a tesim se na vsechny prispevky. Zacina se nam to tu rozrustat.
Musim se Vam priznat, zalozeni denicku jsme totiz domluvily s neffy, ale ta bude az o vikendu a tak jsem nevydrzela cekani a zacla driv. sunn

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 04.05.05 12:11

ahoj sunn - my potřebovali hlídače a miláčka rodiny zároveň, takže rozhodnutí padlo na Bullmastiffa :o)) nádnerný příklad tohoto plemena na http://andula.hrdina.me.cz/
a pro zpestření: už máme jednoho lumpa a to je maltézáček, takže bude super hlídací kombinace :o))

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 04.05.05 12:31

Ahoj Mili vítám tě mezi námi. S tou stejnou vlnou to znám :-))) Ale je fajn že ti partnmer řekl aspoň nějaký termín. To ten můj se nějak nevyjádřil.
Chtěla sem se tě zeptat na tu Nehormonální natikoncepci Pharmatex. CO to je? Nikdy sem o tom neslyšela.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 04.05.05 12:33

RADUNKO-jak jsem už psala,mohlo to být virozou,ale spíše nevěděl.prostě se to stává,u mě miminko vubec nebylo,byl jen vytvořen gestační váček,který rostl,jako miminko.vzali mi to pozdě,protože pořád doufal,že tam mimi je,ale nebylo vidět srdíčko,takže jsem skončila na revizi:)
Jinak mám holky,taky doma pejska.Máme jorkšírku a můžu říst,že jsem asi blázen,ale bereme jí jako takové malé chlupaté miminko.Hrozně jsme se na ní upli a ona na nás:)
 Pupula

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 04.05.05 12:37

Jeee Pupulo. Já mám taky jorkšírku. A je to taky takové moje mimčo :-) Je děsný mazel , takže toleruje moje občasné mačkací a ňuchňací záchvěvy :-))) Té naší jsou 4 roky. Kolik je je vaší?

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 04.05.05 13:26

Holky já si teď vzpoměla, když jsem pročítala příspěvky v jiných deníčcích tak jsem narazila na tzv. prstíčkovou metodu a většina říkala že jí s radostí praktikujou.
No já nevím jestli by se chtěl manža prstama šťourat sice ve mě ale hlavně taky ve svých spermijkách co ??
Co vy na to? Ráďa

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 04.05.05 13:31

Omlouvám se za zmatky, ale měla jsem problémy s přihlášením. Místo carissima jsem odteď carisa (77). Díky, Káťa

 
Bubinka
Kecalka 155 příspěvků 04.05.05 14:38

Ahoj Kvetule, já si ho zavádím a s únavou problémy nemám. Ale je fakt, že to znamená nosit slipovky (aspoň třeba dopoledne, ale spíš celý den). Ale to zas není až takový problém :-)
Jak už jsem psala, já jsem s otěhotněním problémy neměla - 2× na poprvé, teď ve třetím cyklu. Tak jen doufám, že ty 2 těhu, která nevyšla, byla opravdu způsobena špatnou funkcí žlutého tělíska, a ne něčím jiným, na co jsme ještě nepřišli (ale genetiku máme taky v pořádku, tak to snad teď už vyjde).
Držím palečky, ať Tě to špinění nezlobí.
Bubinka

 
Anonymní  04.05.05 14:39

Ahojky vsem SKORO Snažilkám,

jsem štestím bez sebe, že vznikl tento deníček a hlásím se hrdě mezi vás. Strašně mě pobavilo, že jsme všechny téměř stejně staré a máme všechny podobné názory a naše mozečky začaly myslet podobně. Asi to bude přírodou, že? Začínáme produkovat nějaké hormonky. Taky to máme naplánované většinou na podzim (my začínáme v září na výročí svatební).

Jsem 6/1978. Když jsem začala číst tento deníček, tak první mě napadlo, že ta čísla a písmenka za lomítkem jsou čísla podprsenek. Hned jsem se lekla, když jsem viděla 80/C apod., že sem nebudu patřit, protože takových kvalit nedosahuji :-)))

Ohledně studia a mateřství. Já mám jednu VŠ tři roky za sebou a na podzim začínám s postgraduálem. Už se moc těším, protože se mi zdá, že inteligenčně zakrňuji. Začnu tedy se studiem i s plánovaným mateřstvím.

A k tomu slepému střevu. Jsem asi 6 let po operaci sl. streva. Byla jsem v lázních. Říkali mi, že operace většinou negativně ovlivní činnost pravého vaječníku, ale nemám se bát, jestli k tomu dojde, levý okamžitě přebere veškerou práci i za pravý.

Docela jsem se rozepsala, tak končím, ať vás neodradím hned na začátek množstvím písmenek.

Káťa

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 04.05.05 14:44

Holky, pěkný začátek:-)
Ať se všem vede a doufám, že z nás všech budou jednou těhulky a budeme si porovnávat mimča. Myslím, že ten základní krok jsme pro to udělaly:-))) Pište jak se máte, co nového, co děláte a z jakého kraje jste. Taky co vaši mužíci, jestli jsou naladění na stejnou notu nebo zlobi, nebo jsou proste fajn chlapi. Kdo nebere HA a je tu nějaká (třeba miniaturní) pravděpodobnost otěhotnění, dejte vědět. Doplním seznámek, bude to zajímavější.
Vítím Radunku a Mili! Všem přeji spokojená bříška a ať jsme zdraví a daří se nám…
 sunnn

seznámek:
SKORO-SNAŽILKY
evik24 /80/
carisa /77/
irča/77
kvetule25 /79/
midnight /79/
Mili /75/
neffy /75/
Pupula /77/
Radunka /78/
sisina /73/
sunn /79/

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 04.05.05 14:50

Káťo, ahoooj:-)) To mi nedělej!!! Normálně jsem se tu začla chechtat v práci jak jsem četla o těch podprsenkách:-)))))) Už musím taky něco dělat. To jsi mě pobavila a mám hned lepší náladu:-)))
Připoj se k nám, do seznámku Tě doplním později, ale už tam patříš:-)) sunn

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 04.05.05 15:00

Jaký je manža? :o) právě mě naštval, ale to já neřeším, protože je to tzv. startovací typ takže mi položil telefon ani pořádně nevím proč. No nic, jak říkám, tohle už neřeším :-DD
Jsem z okolí Chrudimi, blíž to specifikovat asi nemá cenu, taková prdelka vesnická. A s manžou jsme před měsícem oslavili 6 let spolu, z toho 4 roky manželé. Je hrozně šikovný, je to truhlář a právě stavíme dílnu na jeho podnikání. Teď pracuje jako autoklempíř, autolakýrník a doma jako zedník, instalater, atd… jak říkám jsem moc ráda že toho tolik zvládá (ALE kovářova kobyla, že… :-DDD jistě si umíte představit naší kuchyň - nedodělaná)
Ach jo…
Zrovna mě nic moc jiného nenapadá, furt mě vrtá hlavou co tu naši uraženku tak naštvalo. Mějte se krásně, opatrujte se a tulte se !!
 Ráďa

 
Katerina2
Stálice 84 příspěvků 04.05.05 15:17

Co můj manža? No je nejlepší přece. Ale to si občas říkáme všechny a občas si řekneme, že máme největšího blbce na světě, že?

My jsme spolu 8 let, z toho 2 roky manželé. Moje sestra čeká druhé dítě a musí ležel a nic nedělat. Má 2 letou dceru, takže s rodiči se střídáme ve hlídání. Když jsme hlídali s Tomem, tak malá se manžela pořád bála. On nějak nevěděl, jak si s ní povydat a hrát. Tak jsem malé pořád říkala, teta to neumí, řekni strejdovi. Dopadlo to tak, že „teta neee, tenďa joo“ a hrála si s ním. Čekala jsem, když se od něj celý víkend nehla a on kolem ní lítal, že to bude, jak řekla mamka, super antikoncepce. Opak byl pravdou. Večer mi šeptal do ouška, že by dítě bral hned, že je to super!!! To já jsem na tom hůř. Pořád mám obavy. Hlavně z odchodu z práce, která mě baví, mám určité postavení, zázemí, možnosti…ale kariéra přece není vše. Pořád se to ve mě bije.

HA. Já ji používala na začátku vztahu asi půl roku. Ze zdravotních důvodů jsem ji musela vynechat. První kvůli slepému střevu a následně kvůli ulcerozni kolitidě. Tak jsme téměř 8 let používali kondomy a poslední půl rok se nikomu z nás nechce pro ně chodit. Takže si dáváme pozor, ale člověk nikdy neví.

Vždycky jsme si říkali, hned jak budeme bydlet ve svém…teď bydlíme, ale máme úvěr, takže nevím nevím, jak to na mateřské budeme zvládat.

Jak jste na tom vy?

K.

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 04.05.05 15:26

Ahoj Káťo, s tou prací to máme přesně naopak, já bych odtud vypadla teď hned, je to tu buzerace hrozná (jsem pouze řadový zaměstnanec).
Bydlení máme v pohodě ve svém, máme rodinný dům po rodičích, ale brali jsme si úvěr na stavbu dílny a manža právě nechtěl začít na mimískovi pracovat dřív než to bude postavené a než se nám předhypoteční úvěr překlene do hypotéky. Takže rozhodující období je kolaudace, která by měla být koncem léta.
Neumím si představit jak to s jedním platem zvládnem, trochu spoléhám na jeho podnikání, snad se bude dařit. Uvidíme časem, zatím ahojky Ráďa

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 04.05.05 15:44

Ahoj holky, když to tak poslouchám, tak vám docela závidím. My se budeme brát asi na podzim (po zkouškách :-), aby byl stres jen svatební a ne ještě učební. Máme sice asi 5 míst, kde můžeme bydlet, ale jak to tak chodí, nikde nejsme sami. Byt v Praze s námi sdílí moje sestra, u obou rodičů máme přidělený pokojík a na chatě a chalupě se zase pořád střídá příbuzenstvo a navíc tam není ani pořádné topení. Jako dva studující hypotéku nedostaneme, tak jsme se prozatím zmohli jenom na vysněný pozemek. Kdy se ovšem dostane na stavbu, to netuším :-). Někdy mám z toho mizernou náladu, protože tím dost trpí náš intimní život, ale snad bude líp. Pejska si chceme také pořídit, nějakého vesnického hlídače, už se nemůžu dočkat.

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 04.05.05 15:54

Ahoj Káťo, díky za info. Já to mám za sebou čerstvě, v lázních jsem nebyla, prý nebylo třeba, tak snad měli pravdu a bude vse OK. Připadá mi, že jsme si v našem deníčku všechny dost podobné, já jsem po VŠ 2 roky. Teď jsem dodělávala pedagogické minimum, máš pravdu zakrňovat se nemá. Te´D se kromě mimi chystám na angličtinu, aspoň budou chytrá miminka:-)))
 Eva

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 04.05.05 16:06

ahoj cariso, nevěš hlavu! Já taky nejsem vdaná a asi dlouho nebudu. Nikdy jsem o svý svatbě moc nesnila, ale kvůli mimi bych to udělala a taky příteli. Zeptal se mě tak divně - to bys chtěla být svobodná matka?? Tak to bych zase nechtela, tak uvidíme jak se to vyvrbí:-)
Bohužel Tě moc nepotěším s tou stavbou, přítel stavěl dva roky podkrovní byt a za tu dobu byla u nás docela krizovka, chtěl makat, aby to brzo bylo a pak byl unavenej. Já zase byla casto sama a otrávená a uvazovala jsem, jestli ma nas vztah cenu. Nedoslo mi, ze to dela pro nas a ze to musim vydrzet. Prislo mi, ze nejak marnim cas. Dokonce jsme se na dva měsíce rozešli. Ted uz to beru s humorem. Bydlime od Vanoc a je to hned jiny. Ale Vy si urcite poradite!!! Držím pěstičky. Zase mít pozemek - to znamená v budoucnu vlastní domeček a to je přece krásný!

Holky, chtěly by jste, abych k seznámku přidávala i něco víc než rok narození? Třeba kraj (pro Káťu speciálně velikost podprsenek:-)))), nebo kdo bere HA, nebere, kdo muze otehotnet? Nebo to stačí takhle míň osobně? Dejte vědět.

sunn

 
Zulka
Nováček 5 příspěvků 04.05.05 16:39

Ahoj holky,
jsem moc ráda, že vznikl tenhle deníček a moc ráda bych se k vám připojila - je mi 24 let (na podzim 25), ročník 80. Napsala jsem sice i jeden příspěvěk do snažilek, ale k vám patřím přeci jenom víc - 18.6. se vdávám (s přítelem jsme 8 let, 3 roky spolu bydlíme) a 14 dní před svatbou doberu poslední Mercilon a symbolicky o svatební noci se budeme poprvé snažit, jestli toho teda budeme po tak náročném dni vůbec schopní :-). Už delší dobu přemýšlíme o miminku, přítel má tříletého synovce, ze kterého je úplně posr…, takže ten se na mimčo těší skoro stejně jako já, chtěla jsem napsat stejně, ale to by nebyla pravda, protože já jsem spíš miminkem posedlá :-) - o víkendu jsem si dokonce vycpala jedny volnější šaty polštářem a těšila jsem se, jak se budu chlubit bříškem, tak doufám, že vám teď nepřipadám jako blázen a budete mě vůbec mezi sebe chtít :-).
Na těhotenství se připravuji tak, že jím obden kyselinu listovou, ale snažím se jíst zdravěji, hlavně hodně ovoce a zeleniny, což teď v létě není takový problém a hlavně mi to moc chutná.
S přítelem oba pracujeme - práce mě celkem baví, ale čím dál víc se těším, až jí vyměním za mateřskou dovolenou, přítele čeká povýšení, tak snad to finančně s pomocí rodičů utáhneme.
Tak abych vás prvním příspěvkem nezahltila - mějte se moc hezky, tím že jsem vám napsala se mi úplně zvedla nálada, která od rána, asi i díky počasí, nebyla nic moc, je fajn, že si můžeme takhle „popovídat“.
Ahoj, Zulka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 04.05.05 17:51

Uff, začínám si to snad psát na papír:-))
Ahoj Zulko a Katerino, určitě se přidejte. Už Vás píšu:-) To až uvidí Neffy:-)
Holky, myslíte, že miminko chce tátu a mámu, kteří jsou „vzatý“?????

SKORO-SNAŽILKY
evik24 /80/
carisa /77/
Irucha /77/
katerina /78/
kvetule25 /79/
midnight /79/
Mili /75/
Neffy /75/
Pupula /77/
Radunka /78/
sisina /73/
sunn /79/
Zulka /80/

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »