Strasti života

O životě

O tom, co se může stát v opojení lásky...

Se svým přítelem jsem se „seznámila“ přes kamarádku v hospodě (v úvozovkách, protože jsme o sobě věděli už od dětství, ale nikdy jsme se spolu nebavili). Po třech týdnech scházení na pivu jsme si řekli, že to spolu zkusíme. 25.prosince takto začal náš vztah… Já měla po svátcích byt jen pro sebe, tak jsme byli spolu 24 hodin denně. S mojí mamkou si rozumněl a vše bylo pohodě. Já se zatím do něj po uši zamilovala.

Chodila jsem tou dobou ještě na vysokou školu, zkouškové období proběhlo úspěšně a já neměla jediný důvod mu nevěřit, tak bydlel u mě. V dubnu pro mě přišel šok. Trochu jsme se chytli kvůli penězům a já si jen tak udělala těhotenský test. Sice jsem menstruaci čekala každým dnem, ale já si ten test udělala jen tak z recese. Jenže ony se objevily dvě čárky.

Druhý den jsem jela k doktorce. Na ultrazvuku ještě nic nebylo vidět, ale podle výsledků krve mi doktorka řekla, že jsem těhotná a že mám přijet za 14 dní. Mamce jsem to oznámila okamžitě a nějak to prostě přijala s tím, že jsem si já zkazila život, ne ona. Začala jsem se sžívat s tím, že ve mně pomalu roste nový život.

Další den jsem jela do školy jako normálně, když v tom mi uprostřed cesty volalo neznámé číslo. Když jsem to vzala, představil se mi nějaký muž s tím, že je exekutor a že stojí před naším bytem a že ho přítel nechce pustit dovnitř, že mu dal kontakt na mě a že nechá otevřít dveře zámečníkem. Řekla jsem mu, ať počká, že zavolám mamce a že mu co nejdřív dám vědět. Jak jsem mu to položila, tak se mi udělalo strašně zle, zavolala jsem mamce a strejdovi a ten dal do kupy 20 000 Kč na exekuci mého bratra. Na štěstí jsme o nic nepřišli…

Ale proč to píšu… Když jsem přijela ze školy domů, zjistila jsem, že jsem začala krvácet. Celou noc jsem probrečela s vědomím, že jsem o toho prcka přišla. Doktorka mi dala injekci na odloučení sliznice a řekla mi, že šlo o samovolný potrat. Od té chvíle jsem ale věděla, že o ten nádherný pocit těhotenství a radosti z rostoucího tvorečka nechci přijít. Příteli jsem řekla, že bych chtěla druhé, když už to takhle dopadlo a on s tím souhlasil. Nechtěla jsem na nic tlačit a dali jsme tomu volný průběh.

Jenže to jsem netušila, jakou blbost jsem udělala. Na školu jsem se musela vykašlat, protože už na ni nebyly peníze a já si bláhově myslela, že přítel začne se sebou něco dělat a začne pořádně vydělávat, když už svolil, že se pokusíme o ratolest. Přes léto si našel brigádu na skládce s tím, že mezitím bude hledat něco normálního. Do toho se vrátili mí dva bratři z Anglie, takže jsme začali bydlet 4 dospělí v jednom bytě. A mně vynechala menstruace. Na těhotenském testu se ukázaly dvě silné čáry a já byla šťastná, že se povedlo a to už po 2 měsících.

Na ultrazvuku byla už vidět malá fazolka a já zase byla spokojená. No spokojená, nastaly problémy. Začali jsme si doma všichni překážet a přítelovy pokusy o to si najít práci byly marné. Začaly chybět finance. Mamka už po něm taky chtěla nějakou tu korunu za bydlení. Ale vždycky se to nějak udělalo, aby byl doma klid.

Čas plynul a problémy se stupňovaly a hlavně jsem si začala uvědomovat, že mi přítel lže. Náznaky byly celou dobu, ale já je přehlížela. Vždycky si našel takovou lež, aby mě tím uchlácholil. To se mu dařilo až do teď. Už jsem to nevydržela a vlezla jsem mu do papírů a zjistila, že má nesplacené dluhy. Celou dobu mi tvrdil, že řeší soudně peníze, které mu neposlali ze zaměstnání. Bylo mi to sice divné, ale věřila jsem mu. Částku, kterou měl údajně dostat dlužil on jim. A kdy že jsem to zjistila? Tuto noc…

Byli jsme si na chvíli sednout mezi lidi. Přítel, můj bratr a já. Jelikož jsem v 6. měsíci těhotenství, tak jsem odešla trochu dřív, že oni dojdou později. Času jsem měla na ty papíry dost a to, co jsem zjistila, mě šokovalo. Přítel přišel v 5 ráno, tak jsem se do něj hned pustila, vyhodila jsem ho, ale když jsem měla zavřít za ním dveře, tak jsem se sesypala. Vrátil se, odvedl mě do postele a já ho tu ještě nechala vyspat.

Teď tu leží vedle mě. Já přemýšlím, co dělat dál, jak na všechno zůstanu sama. Sice mi řekl, že mi ukáže veškeré papíry, které má u babičky, že je dluh zaplacený, ale taky dodal, že se mnou končí, že už ho nebaví neustále něco dokazovat. Nevím, co bude dál. Šíleně ho miluji. Nevím, jak dál. Nechci ho ztratit, ale už mu nevěřím. Strašně mě to bolí a nezbývá mi než počkat, než se probudí.

Díky za přečtení. Nemám si s kým popovídat, tak jsem se aspoň vypsala. Snad mě zas tak moc neodsoudíte, jak tu je zvykem.

Hodnotilo 13 lidí. Score 1.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kobliha51
Extra třída :D 12825 příspěvků 15.11.13 00:51

Myslím, že se můžeš odpíchnout od toho, že ho šíleně miluješ. POkud ho tedy šíleně miluješ, tak si s ním sedni, spočítejte ty dluhy a začni je s ním splácet a nebo třeba zařiď jeho osobní bankrot a nebo insolvenci (nevím jak se to správně jmenuje). Ve jménu lásky zapomeň na to že ti lže. Třeba lže proto, abys byla v klidu a proto, že tě má tolik rád. Důležité je, že ho nechceš ztratit a miluješ ho. Sice nemáte kde bydlet a za chvíli ani nebudete mít co jíst, ale láska hory přenáší. Konec srandy - zavařila jsi si na pár let dopředu ať on už s tebou zůstane a nebo ne. Přeju ti, abys z toho vyšla co možná nejlépe.

 
myšák1187  15.11.13 08:16

No každý svého štěstí či neštěstí strůjcem, teď jen musíte vše řešit konstruktivně a opravdu probrat veškeré papíry a spočítat dluhy a možnosti splácení či nesplácení. Taky pozor na to pokud má u vás trvalé bydliště aby nezabavil případný exekutor i tvoje věci a věci tvé rodiny jim to je posléze jedno. Taky bych se odpíchla od tvé lásky k němu, to je základ ale měj stále oči otevřené, už nejste zodpovědní pouze za sebe, ale roste v tobě miminko které na vás bude dlouho závislé. Hodně sil a nervů ať to zvládneš.

 
michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 15.11.13 08:17

Panebože…nemáte velice kde bydlet, přítel vás není schopný uživit…budď ať se přítel bleskurychle vzpamatuje a začne makat nebo to špatně dopadne

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 15.11.13 08:40

Co na to říct.. nechci být označená za šťourala. Hodně štěstí.

 
Ariadne
Echt Kelišová 8457 příspěvků 15.11.13 08:53

Uff držím palce, abyste situaci zvládli, ale myslím si, že je tom kus nezodpovědnosti. Nejdřív bych si asi udělala pořádek v živote, s chlapem (toho bych vyčutla) a pak teprve pořizovala dítě. Ptž v bytě 4 dospělí a jedno dítě bude masakr. Taky si myslím, že máš ale štěstí, že můžeš být u mamky za levno, ne-li zadarmo. Opravdu potřebuješ a miluješ chlapa, který není schopen a asi ani ochoten se postarat o rodinu, dítě? To je teda opora.

 
rences
Kecalka 293 příspěvků 15.11.13 09:39

Ach opravdu nechápu myšlení, některých lidí - chci dítě, ale nemám práci ani přítel nemá práci na stálo, nemáme byt, žádné soukromí :nevim: ale tak co nějak bylo nějak bude :zed: :zed: :zed: Prosím na přítele se vykašly, když ti neřekl tohle, pro váš budoucí život dost podstatnou věc, tak bych mu už nevěřila. Dodělej si školu nebo si najdi práci, solidního chlapa, nejake to bydleni a pak by měly přijit myslenky na dite, :mavam: :mavam: :mavam: hodně štesti preuju

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 15.11.13 09:45

Zkus si s ním v klidu promluvit a třeba si dejte pauzu. Budeš teď potřebovat někoho, kdo tě bude mít rád a bude spolehlivej. Měl se ti omluvit za lhaní a místo toho tě psychicky deptá. Oprávněně mu nevěříš…

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 15.11.13 09:45

@rences vždyť je v 6. měsíci, chytrolíne :zed:

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 15.11.13 09:52

Nechce se mi věřit, že by vysokoškolačka byla tak blbá. To za mých „mladých“ let fakt nebývalo… :nevim: Dostudovaly jsem ať už s přítelem, nebo jsme ho našly později, následovalo společné bydlení, u většiny svatba a až pak snaha o potomstvo…
Jak může být někdo dobrovolně s někým, kdo lže, má dluhy, má problémy je splácet. Jak může někdo dobrovolně s někým takovým otěhotnět a přitom nemít zajištěno ani to nejmenší…odejít ze školy, i když jak píšeš, problémy ti nejspíš nedělala :nevim: :zed:
No zavařila sis. Nebudu ti mazat med kolem huby, bude hůř. Dokud se nevzpamatuješ, nebo se nenajde nějaký blázen a nepomůže Vám s dluhy…

 
rences
Kecalka 293 příspěvků 15.11.13 09:52

@Petullka82 nějak se to opomněla :mavam:
Jidřule - jak se jednou dostane do kolotoče dluhu, už jen težko z nich vyjde, musiš sama zvážit jak by vypadal život, kdyby jsi s nim zustala a nebo byla nakonec sama :kytka:

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 15.11.13 10:34

Jestli chceš radu, tak rychle od něj ruce pryč.. Takoví lidé se nikdy nezmění, mám skoro stejnou zkušenost.. :( Než se to dítě narodí.. Protože pak ty dluhy zdědíte i za něj.. a co ti budu povídat, bez něj vám určitě bude dobře :( Teď to tak možná nevypadá, ale uleví se ti..Přeju hodně štěstí a rozhodni se co nejdříve a co nejlépe :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 15.11.13 10:57

Máš co jsi chtěla :potlesk: gratuluji

 
Jidřule
Povídálka 37 příspěvků 15.11.13 11:53

jojo.to je umeni uz tak znicenou holku jeste vic vydeptat. bravo, to se vam vsem vazne povedlo. holka se potrebuje nekomu sverit a vy na ni takhle.

 
Ariadne
Echt Kelišová 8457 příspěvků 15.11.13 12:20

Však tady rady padly a ta zásadní je: uspořádat si život a vykopnout toho chlápka. Jednou to je diskuzním serveru, tak musím počítat i s negativními názory. A možná, že je třeba, aby slyšela i jiné než chlácholivé hlasy a pobrala rozum do hrsti. Nicméně je tu dost těch, kteří vyjádřili podporu, aby bylo lépe

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 15.11.13 12:24

Nebude to lehke rozhodovani. Mas to ve svych rukou..Drzim palce. Hodne stesti a hlavne zdrave mimi.

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 15.11.13 13:36

Nelíbí se mi, jak se tu do ní některé navážíte. Je to evidentně slečna, která se narodila do problematického rodinného zázemí a vzhledem k tomu, co podědila po svých předcích, její život ani jinak vypadat nemůže. Být jí, tak byste se chovali stejně. Bohužel, pravda je ta, že rodina, ze které pocházíme, nás determinuje víc, než si myslíme. Proto ji neodsuzujte a buďte rády, že nejste na jejím místě.

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 15.11.13 13:41

Nechala jsi studia na VŠ? Nemáš práci. On nemá práci, ale má dluhy! Bydlíte u matky, kde je na delší či kratší dobu hlava na hlavě (zlatá ženská, že azyluje všechny zřejmě dospělé děti), které zařídí aby jí u dveří stál vymahač.
Vím, že je příjemný pocit být těhotná a mít v sobě nový život… ale co ta zodpovědnost, která by toto měla provázet? Kde je? Jak budete žít? Z čeho/z koho?
Nezlob se - nepřeji ti nic zlého a halvně tomu miminku, ale jsi nezodpovědná a nechápu na koho, nebo na co se spoléháš! S miminkem chodí také velké starosti (k těm starostem co už máte teď a tak bych nespoléhala na přítele, jak bude takový stres zvládat).

Občas se stane „nehoda“, ale ty jsi dítě chtěla a plánovala… snad to bude dobré a zvládnete se postarat DOBŘE a být dobrou rodinou. A až odroste, tak snad dobře zapadneš do pracovního koloběhu a nebude pro tebe problém sehnat práci… to bych ti všechno přála, ale dnešní doba je krutá. Jako bývalá studentka VŠ bys měla dobře vědět, jak momentálně pracuje trh práce.

Příspěvek upraven 15.11.13 v 13:42

 
čoudovaanet
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 15.11.13 13:44

Jinak s tim exekutorem-muze i do bytu kde dluznik zije a ma sve veci, i kdyz tam nema trvaly pobyt.
No co, pokud ho milujes, tak to zkuste spolu vyresit, kolik ma dluhu, at si kouka najit nejakou praci, zacit splacet, vsak ono to pujde, jen chtit…a ze bydlite jak bydlite, to takhle bydli plno lidi, i hur. Hlavu vzhuru holka a trosku zabojujte! :hug:

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 15.11.13 15:17

Asi jsem se zamotala- exekutora tedy nechtel pustit do bytu pritel, ale penize shanel stryc na dluhy bratra? Tak co byl dluh? Jestli pritele a je to preklep, tak jsi blazen, s nim jit do ditete. Jestli bratra a pritel jen vsecko tajil, tak se to da chapat, jak jsi to asi mohla vyvestit, nekdy clovek nevi ani o svem dluhu (napr. moje sestra, mlada normalni holka ted platila 7500,– za starou pokutu v MHD, byla si jista, ze ji zaplatila, ale doklad samozrejme po par letech nema). Je to ale hnus a jeste vetsi, ze on se citi urazeny neco dokazovat. Co to s tema chlapama je, nanicovaty smradi, s ditetem snad souhlasil, co ceka, ze bude jist? Vzduch? A to je to nejmensi. Hodlas ho vubec uvest do rodneho listu? Takoveho ksindla snad lepsi neuvadet, i kvuli pridavkum.

 
Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 15.11.13 15:58

8o 8o 8o
Já tu poslední dobou už jen kulím oči…

 
Róza 123  15.11.13 16:04

Je strašně těžké někoho soudit, ať už tvého přítele, nebo snad Tebe za to, že s sním jsi. Nosíš jeho dítě a musíš si uvědomit, že když ho opustíš, bude to třeba k něčemu dobré, ale co když ne? Co když ho dítě změní, já třeba osobně znám příklad, který se hodně podobá tvému, a teď ty dva spolu jsou, žijou a těší se na miminko, dluhy jsou splacené a další nevznikají. Já si myslím, že nikdo nemá právo někoho odsuzovat, nemůžeme přeci jako cizí lidi vědět v jaké životní situaci dluhy vznikli. A k čemu je potom vztah, neslibuje se tak náhodou u oltáře v dobrém i zlém, bohatství i chudobě?
Jedna věc je, že Ti to zatajil a druhá, že odpuštět se má :srdce:

 
rachel55  15.11.13 16:38

Je mi lito toho nenarozeneho miminka a pak jeste tve maminky, co poradit, me nenapada, snad jen, aby se stal zazrak, partner se vzpamatoval, zacal makat a chovat se jako tata, ale v to nedoufam, uz jen to, ze vase seznamovaci schuzky probihaly na pivu v hospode, svedci o tom z jakeho okruhu lidi, jsi vybrala svemu diteti otce.
Kdyby se stala nehoda, tak to jeste pochopim, ale ty jsi to tehotenstvi planovala, coz je neuveritelne.

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 15.11.13 16:59

Ja nevim, ale zas bych to neprehanela. Z meho okoli se spousta lidi s dobrou praci a zazemim seznamila v hospode, asi neni nutny pitvat, bylo-li to pivo nebo drahy drink, ne. Ze chlap nemaka a lze je proste problem, nac vyrabet dalsi. Jestli ho nesrovna ani dite, mel by supajdit, prizivnicek. A ze ho silene miluje zni fakt trochu patologicky.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8712 příspěvků 15.11.13 17:06

@Petra2829 Asi tak, přemýšlela jsem, co napsat. Napadlo mě, to co Petru, HODNĚ ŠTĚSTÍ!

 
nepř. mišanila  15.11.13 17:44

@Jidřule holka by hlavně potřebovala víc rozumu, míň naivity, přestat lítat na obláčku zamilovanosti a vzít rozum do hrsti. I když ono už je bohužel na tohle všechno spíš pozdě. No tak aspoň do budoucna, jsi ještě mladá, na určitou hloupost máš nárok…
Dítě je přeci jen lepší počít s někým, o kom víš, že se nevyhýbá práci, nelže ti, uživí tě, máte kde bydlet, ty máš vyřešenou práci, nebo alespoň nějakou praxi, nějaké peníze do začátkuatd., takhle do toho plánovaně spadnout mi připadá jako šílenost…kdyby to bylo přes antikoncepci, tak neřeknu ani zbla…

Nezávidím, no. Tak ať to dopadne nějak dobře, hlavně pro to dítě. :kytka:

 
alena36
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 1 inzerát 15.11.13 17:56

Možná budu rýpat, ale mnohé dívky si neuvědomují, co to je mít dítě. Růžové brýle a zamilovanost je pěkná, ale dítě potřebuje zázemí a klid a ne rozhádané rodiče, kteří nemají na jídlo pro sebe natož pro dítě. Stačí drobná nemoc a v lékárně necháte 300 až 400 Kč…nemluvě o oblečení, apod. A dítě je především zodpovědnou minimálně na 18 let…příště trochu myslet hlavou, ale jinak přeju štěstí

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 15.11.13 18:33

Soudit te nebudu, protoze predpokladam, ze vis co je za blbost se snazit o dite v Byte se 4 lidma s pritelem co nic nema…nebo to mozna nevis anebo vis? Me to tedy hlava nebere, ale ja nejsem ta, co bude muset uzivit a zabezpecit dite. Kazdopadne Ti preji at se vzchopis, vezmes zivot do svych rukou, aby jsi si za par let mohla gratulovat k tomu, ze jsi to zvladla a jsi stastna.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 15.11.13 18:37

@Marianna2 to pardon, ale dovolim si oponovat oproti tvemu prispevku.Jsem z velmi problematicke rodiny a o to vic jsem se snazila mit to zazemi klidne a proto jsem se nehnala do decek jen kvuli te zamilovanosti, kdy je jasna Laska a ta chce plodit.

 
Duronka
Povídálka 30 příspěvků 16.11.13 19:27

Chapu ze ho milujes mam to taky tak, s pritelem jsme zacli loni v lete spolu ja sla do vztahu s tim ze se rozvadim a mam dve hodne male deti v te dobe 4 mesice a druhy syn mel 2 roky, a s tim ze mam dluh skoro 50 tis, on mi priznal ze ma taky nejake dluhy o neco vetsi nez ja, byli jsme k sobe uprimny, ted zijeme spolu, on mi pomaha s detmi a splacime spolecne svoje dluhy, jde proste o to byt k sobe uprimny, takze muj nazor je jestli ho miujes sednete si, vsechno si uprimne vyrikejte at je pravda jakakoliv a drzim palce at vse dobre dopadne uz kvuli mimiskovi :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama